![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Myślę, że jeden w zupełności by nam wystarczył ;)
|
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...zyjemnosc.html
Maor Melikson chwalony po meczu ze Brest. "To przyjemność z nim grać" To przyjemność grać z Meliksonem. Jest bardzo dobry technicznie, wie, gdzie podać piłkę. Na boisku podejmuje dobre decyzje - komplementował go po spotkaniu strzelec gola Mathieu Dossevi. Po trzech meczach Izraelczyk kupił wszystkich w klubie, od kolegów z drużyny po publiczność" - pisze francuska prasa. |
Jan Frederiksen testowany w DC United
Cytat:
|
Oglądałem mecz z Brestem i faktycznie Melikson sprawiał wrażenie, że mu się chce. Te wrzutki w biegu ma marne jak na bocznego pomocnika, ale poza tym pokazywał znane nam atuty. Może zrobić we Francji karierę. W klubach na poziomie średniaka oczywiście.
|
Przecież wiadomo było że mu się u nas po prostu nie chce.
Podobnie jak w normalnej firmie - nawet najlepszego fachowca się po prostu zwalnia jeśli się gość notorycznie opierdziela bo ma to negatywny wpływ na cały zespół. |
Tak samo przecież było jak przyszedł do polskiej ligi. Pamiętacie co było po pierwszym meczu?
Ogólnokrajowy zachwyt nad Maorem, peany na jego cześć. Każdy powtarzał, że to najlepszy zawodnik w ekstraklasie. Liga francuska jest naturalnie lepsza od naszej (a która nie jest...), no ale w takiej drużynie jak Valenncienes Melikson może być gwiazdą. I tego mu życzę. |
A za sezon 'Maorek' zejdzie z gazu we Francji bo mu już 30 stuknie i stwierdzi, że najwyższy czas iść do Premier League i będzie jak u nas...niby kwiczy, że się stara, że nigdy nie odpuszcza a gra jakby coraz grosza...Nie wiem czy charakter, to jest jego 'defekt' (w końcu przez coś siedział do 26 roku życia na pustyni) czy to po prostu znane nam wszystkim cwaniactwo Dahana.
|
Maor się wylansuje we Francji i skończy w PSG ;]
|
Kolejny raport o byłych Wiślakach: http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=27653
|
Były reprezentant Polski zdyskwalifikowany na pół roku za ustawianie meczów!
http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wr...ml#BoxSportTxt |
Stan Valckx: Cupiał nie chciał stawiać w Wiśle na Polaków
Jakie błędy popełnił pan podczas pracy w Krakowie? - Przyszedłem w ostatnim tygodniu okna transferowego i musieliśmy wziąć Serge'a Branco, bo w ostatniej chwili sprzedaliśmy Juniora Diaza. Najlepszym transferem nie był też Nourdin Boukhari, ale strzelił bardzo ważną bramkę w derbach. Oczekiwałem od niego więcej. Ale nie mieliśmy czasu i szukaliśmy tanich rozwiązań. A może zatrudnił pan za dużo obcokrajowców? - Tak, w szatni nie było właściwej równowagi. Chcieliśmy podpisać kontrakt z siedmioma czy ośmioma Polakami, właściciel Bogusław Cupiał zawsze mówił "nie". Nie chciał inwestować w Polaków. Rozmawialiśmy np. z Marcinem Baszczyńskim czy Pawłem Olkowskim, ale Cupiał wolał wydać pieniądze na obcokrajowca niż na Polaka, bo też nie ma co ukrywać - ceny za naszych czołowych piłkarzy były zdecydowanie wyższe, więc miał rację. Nigdy wprost nie powiedział: "Nie chcę Polaków w klubie", ale gdy rozmawialiśmy o kontraktach dla nich, zawsze podkreślał, że nas nie stać. A my martwiliśmy się o zbyt wielu obcokrajowców w szatni, rozmawialiśmy o tym każdego dnia. Cały wywiad Piotra Jawora ze Stanem Valcksem w poniedziałkowym magazynie Sport.pl Ekstra może i G..o prawda ale |
Jesli dla Cupiala za drogi był Olkowski, a dla Górnika był OK to ja nie mam pytań. Czas Panie Cupial powiedzieć stop, i dopuścić kogoś innego do klubu.
Dwa pierwsze mecze zdecydują czy do końca będziemy sie emocjonowac walka o utrzymanie. |
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html
- Powiedziano mi, że Wisła ma problemy finansowe i Bednarz zapytał: "Co sądzisz o rozwiązaniu kontraktu? Jesteś dla nas za drogi, a my właśnie reorganizujemy klub". Zastanowiłem się i odszedłem. Na zakończenie współpracy dałem klubowi wielki prezent - zrezygnowałem z kilkumiesięcznej pensji - przekonuje na łamach "Gazety Wyborczej" Valckx. To ten co zdaniem co niektórych wszystkiemu jest winien |
Cytat:
|
Cytat:
Jakie wyniki? Każdy widzi. |
Cytat:
Pensje zawodników w Wiśle były rozsądne. Gdy ściągnięto mnie do Wisły właściciel powtórzył: "Mamy zagrać w Lidze Mistrzów. Natychmiast!". To było ryzyko. Podjęliśmy je wszyscy. Nie udało się awansować do LM, ale dużo zarobiliśmy w Lidze Europy. Najłatwiej powiedzieć, że klub jest zadłużony i ma problemy - ocenił zarzuty o złe zarządzanie klubem Holender. To tak jakby ktoś miał złudzenia, że jeśli zatrudnimy Nawałkę to dostanie 2-3 lata na budowanie zespołu. Dostanie rok na awans do LM tak jak Holendrzy, a jak nie to wypad. |
Cytat:
Jakby Wisła dała X + 10000 zł + obietnice stawiania na niego to by pewnie do nas przyszedł. Dlatego tak ważny jest u nas dobry TRENER + ZAPLECZE TRENINGOWE. Cytat:
Oczywiście trzeba się zastanowić nad słowami Valcksa, ale potwierdza On to co większość z nas już od dawien dawna wie. Cupiał jest po prostu prostym człowiekiem, niezbyt inteligentnym, który otacza się klakierami - miernotami typu "mierny, bierny ale wierny". Słowa Cupiała powtórzone przez Valcksa o natychmiastowym awansie do LM są tylko potwierdzeniem tego, że JEDYNYM WINNYM OBECNEJ SYTUACJI W WIŚLE JEST CUPIAŁ. To On kazał podjąć ryzyko i On za to powinien zapłacić. Jeśli nie potrafi myśleć, przewidywać to naprawdę nie mam słów. To tak jakby za błędną decyzję o nieprzygotowanym i nieudanym szturmie podjętą przez generała rozstrzelać kapitana, który tą operacją dowodził. Jeśli Cupiał chce ryzykować niech ryzykuje Tele-Foniką, a nie Wisłą Kraków, która dla wielu ludzi jest czymś więcej niż tylko 5 literami i 93 minutami meczu x 2 co 6 lat podczas meczu eliminacyjnego do LM. Mam jednak nadzieję, że Cupiał w końcu po wielu błędnych decyzjach podejmie choć jedną dobra i da popracować trenerowi, da czas na budowę drużyny, zainwestuje w bazę szkoleniową i specjalistów-trenerów młodzieżowych. I da odpowiednie środki finansowe na ten biznes, a jeśli go nie stać - to niech dopuści do klubu innych biznesmenów jako współwłaścicieli. |
Dokładnie się zgadzam. Natomiast w sytuacji w jakiej jest polski sport jako całokształt, gdzie właścicieli klubów cześciej niż ich rozwój interesuje np szybki zysk z inwestycji przyległej (typu Solorz ) czy też są golasami jak Król, furiatami jak JW nasz BC nie prezentuje się tak źle i dopóki nie bedzie przypływu kapitału, a podejrzewam , że długo nie będzie Cupiał nie jest złą opcja. Nie jest też dobrą, ale lepszą niż 2 liga :)
|
Cytat:
|
Cytat:
2 przegrane sezony = mniej pieniędzy z canalplus, sprzedaż najlepszych graczy za zaniżoną wartość, brak pucharów w obecnym i pewnie przyszłym sezonie, mniejsza liczba widzów + tańsze bilety/karnety, a przy tym konieczność przepłacania grupy zgranych dziadów. |
Melikson nie zawiódł Francuzów. Bitches love me!
http://www.weszlo.com/news/13924-Mel...tches_love_me_ |
Cytat:
|
Krótka relacja z weekendowych spotkań byłych Wiślaków. Zapraszam do lektury: http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=27695
|
Jean Paulista podpisał półroczny kontrakt ze SKRĄ Częstochowa.
|
Jean Paulista (rocznik 1977) - jak Kosowski. Podejrzewam, że w dzisiejszym składzie Wisły mógłby się zmieścić
|
Cytat:
|
W Moskwie docenili Petrescu, tylko w Wiśle było inaczej
....Wielkich sukcesów polska piłka osiągać nie będzie, skoro wasi zawodnicy to "hobby players". Grają tylko wtedy, gdy im się chce - komentował rumuński szkoleniowiec postawę swoich podopiecznych z Krakowa, domyślając się, że to oni stali za jego zwolnieniem... http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html |
No coz, Biton kolejny gol na Cyprze.
|
Cytat:
Frajerzy. Ewidentnie brakuje im tam kogoś z głową do interesów. Najlepiej łysą... |
Cytat:
:help: |
Bramka Mariusza Pawełka podczas meczu z Wisłą :http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...kow_1_2/68395/
Dodam jeszcze, że parę razy po zwycięstwach Polonii parę razy Pawełek paradował w szaliku '' Dawid Zapisek''. |
|
|
Cytat:
|
Ha nie udało mu się na zachodzie to wraca z podkulonym ogonem jakie to...a nie... moment... jemu się jednak udało...? Co nie zmienia faktu że Wisłę miał głęboko w... No ale przynajmniej jakąś karierę zrobił...
|
Cytat:
Super ... Jakby własnymi zębami przystrzygł trawę na stadionie, potem publicznie przeprosił że zachował się jak ostatni .....k, zrzekł się pensji na rzecz szkółki juniorskiej a potem strzelił 5 bramek w jednym meczu żydkom to powiedziałbym że może może jest szansa ... |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl