![]() |
Cytat:
Pierwsze skojarzenie mecz Legia-Wisła ten fajfus sam na sam strzela wprost w Jovanicia i żeby to była jego pierwsza czy druga taka sytuacja |
Generalnie rozumiem Wasze uwagi, ale co macie do Klicha oprócz tego, że jest z Cracovii? Na tej pozycji nie mamy zbyt wielu utalentowanych zawodników, a licząc tych do lat 21, czyli przyszłość naszej piłki, to Klich jest zdecydowanie najlepszym z ofensywnych, środkowych pomocników, więc jego obecność w kadrze jest moim zdaniem zupełnie uzasadniona, szczególnie, że jedzie tam raczej jako zawodnik szerokiej kadry.
Ja tam jestem za tym, żeby na każdym zgrupowaniu przed meczami towarzyskimi było tak trzech, czterech najlepszych piłkarzy z kadry młodzieżowej, nawet kosztem nieco lepszego i starszego rezerwowego na daną pozycję. Szczególnie ma takie działanie sens na tych pozycjach, na których mamy braki. Dlatego m.in. rozumiem powoływanie Sadloka, zobaczycie, że za 5-6 lat Sadlok mając na koncie 30 czy więcej spotkań dla kadry nawet nie umiejętnościami, a doświadczeniem będzie tej kadrze dawał wiele, o ile wcześniej nie rozmieni się na dobre i będzie się stopniowo rozwijał piłkarsko. W kadrze moim zdaniem nie tylko jest miejsce dla samych najlepszych, ale powinno być też miejsce w szerokiej kadrze dla góra trzech, czterech najlepszych z młodych typu Sandomierski, Sadlok, Kucharczyk (jednak tutaj mam największe wątpliwości, widziałbym zamiast niego Sobiecha czy nawet ponad dwukrotnie bardziej skutecznego Jankowskiego) czy Klich, którzy za dwa, trzy lata mogą być czołowymi postaciami tej reprezentacji, a teraz dzięki takim powołaniom zyskują nie dość że szansę promocji do lepszej ligi, to jeszcze zdobycia doświadczenia, które potem się spłaci. Trzeba naszym najlepszym młodym dawać szansę liźnięcia poziomu międzynarodowego tak, żeby mieli dodatkowego kopa do dalszej pracy. I to pochwalam. Tylko że warunek jest taki, że to mają to być zawodnicy 19, 20 czy 21-letni, a nie stare ligowe konie typu Łukasz Mierzejewski czy Szymon Pawłowski... P.s. Porównywanie Klicha z Małeckim jest co najmniej tak samo zasadne, jak Cezarego Wilka z Piszczkiem... |
Cytat:
To samo mozna powiedziec o Maleckim jak mial sytuacje z Lechem czy Craxa (nie pamietam) na strzel i nieczysto trafil w pilke ... jak fajfus jakis. Kucharczyk gra tez w Legii bardzo czesto na skrzydle. |
Klich>Małecki? Wolne żarty.
Smuda z Tuskiem mają chyba jakiś chytry plan zniszczenia polskiej piłki. |
Cytat:
Widziales Ty go w ogole? Koles nie gra na swojej pozycji, szarpie i oddaje cale zdrowie na boisku, nie jest w formie, ale nazywac go i kogokolwiek fajfusem to trzeba naprawde miec problemy z osobowoscia. Swoich idoli z Wisly tez tak nazywasz? Pogratulowac. Jesli Smuda wystawi go w napadzie, moze cos z tego bedzie, jesli natomiast na skrzydle to nic z tego nie bedzie bo on tam gra tylko i wylacznie z Winy zlotoustego Macieja. Jest wielu lepszych, ale albo nie sa Polakami, albo sa za starzy. Jest tez Sobiech,kilku mlodych ( z Widzewa czy Zaglebia ) ale skoro ich nie ma to nie trzeba wszystkim jezdzic. Kucharczyka powolal jako napastnika...Maleckiego mogl chyba jako pomocnika prawda? |
Smuda, spójrz na tabelę !
Powołujesz dwóch graczy z żydowskiego klubu z ostatniego miejsca w tabeli ?! W sumie Cracovia straciła 46 bramek. To najwięcej w lidze ! Czy tym się kierowałeś powołując Mierzejewskiego ? |
Cytat:
|
Cytat:
Małecki tez nie zawsze strzela. ale jego statystyki są chyba troszke lepsze. 7 bramek, 7 asyst. |
Cytat:
|
Nagle sami eksperci od tej reprezentacyjnej żenady się znaleźli. Kogo to interesuje czy pojedzie pan X, czy pan Y jak ta cała reprezentacja nie ma większego sensu. Smuda się doczłapie na stołku do czerwca 2012, a później proponuję rozwiązać tą całą pseudo drużynę. To będzie najlepsze rozwiązanie.
A to całe podsumowanie tej żenady Smudy. http://www.weszlo.com/news/5586 http://www.weszlo.com/news/6934 Z Fryzjerem na spacerze ustalają plany ustawionych spotkań na następny weekend. http://www.weszlo.com/fotonews/12848...da-fryzjer.jpg |
Mnie jedynie boli jedna rzecz. Smuda na początku swojej pracy wygłosił jakiś dekalog na temat tego jak będzie wyglądała jego kadra i w ogóle się tego nie trzyma. Po co składać takie deklaracje jak się ich później nie wypełnia??
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co to za napastnik co marnuje większość setek i nie porównywać go czasem do Brożka że on też marnował bo dzielą ich lata świetlne |
Cytat:
Już tu byli tacy na forum co po 10 golach powoływać chcieli piłkarza Górnika,może ktoś mi przypomni jak się zwał ten diament |
Dawid Jarka? Ten to chyba nawet walnął cztery bramy w jednym meczu.
Kucharczyk to facet, który papiery na granie niewątpliwie ma. Dosyć szybki, ma swobodę w poruszaniu się po boisku. No ale cóż, mało skuteczny, co na tę chwilę absolutnie go skreśla. Kiedyś włodarze Realu czy innego United, zapytani dlaczego nie chcieli kupić Gerda Mullera odpowiedzieli: "On tylko gole strzela". To taka mała anegdotka, mi się przypomniało. |
Cytat:
Dawid Jarka koleś pokroju tego Kucharczyka strzelił parę goli a wy go już do repry. W naszej ekstraklasie pada bardzo wiele że tak powiem przypadkowych goli,taki piłkarz strzeli 10 bramek i zatnie się na kolejne 5 lat albo dłużej To w takim razie gdzie wy widzicie miejsce dla niego?? Atak Lewandowski i Brożek o ile smuda nie zagra 1 napastnikiem Pomoc mamy dobrą tam już nie ma miejsca |
Zgodzę się z Wami co do charakterystyki Kucharczyka, ale nie zapominajcie, że ten zawodnik w maju tamtego roku strzelał gole dla Świtu NDM w II lidze, a dopiero w czerwcu zaczynał pierwsze profesjonalne treningi w życiu. Trafił niespodziewanie szybko do pierwszej 11-stki jednego z najlepszych zespołów w lidze, a po niespełna kilku miesiącach miał już pierwszy mecz w kadrze. Szybko to się wydarzyło jak na 20 latka, która ma dopiero kilkanaście spotkań w ekstraklasie. Zobaczymy co będzie w następnym sezonie, ale potencjał ma to trzeba przyznać. Na kadrę jednak jeszcze jest za słaby.
Jaki Brożek? Przecież on nic nie gra. |
Cytat:
|
Mnie tam reprezentacja obchodzi tyle co rozgrywki baseballa w Kambodży, nie oglądam, na meczu byłem raz, tylko po to, żeby zobaczyć nowy stadion Wisly.
Ale nie przeszkadza mi to domniemywać, że powołania dla niektórych zawodników to składowa kontaktów klubowo-koleżeńsko-menedżerskich bardzo szemranego środowiska z Franciszkiem Smudą. Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego z spadającej cracovii powołanych jest dwóch zawodników? Występy w reprezentacji zawsze podbijają stawkę za danego piłkarza. A pejsy dajmy na to, lecą. Po spadku dużo więcej kasy będzie można wyciągnąć za reprezentantów Mierzejewskiego i Klicha, niż za nie-reprezentantów Klicha i Mierzejewskiego. Musi tu być jakiś przekręt, gdyż średnio rozgarnięty człowiek, który się interesuje Ekstraklasą może wymienić co najmniej kilku lepszych prawych obrońców - Rzeźniczak, Fonfara, Wasilewski (ten akurat nie jest z Ekstraklasy). Powołanie sprzedawczyka Mierzejewskiego to jakiś kompletny absurd. Murawski? Czy Smuda go w ogóle oglądał? Gość jest kompletnie bez formy, zapuszczony, przeważnie rezerwowy. Glik? No comments. Pawłowski? Kicha, jak całe Zagłębie, kolejny powołany tylko po to, żeby podbić cenę. Żałosne to. Także brak Patryka w takiej 'kadrze' może mu się nawet przysłużyć, nie dołoży żadnej cegiełki do czekających nas kompromitacji. Szkoda tylko Pawła, Arka Głowackiego i Wisły, gdyż cena za Patryka nie wzrośnie.. Cóż, niech się Inteligent w to bawi, ja ogladać nie zamierzam, postawie sobie tylko dwie dwójki w tych meczach i przynajmniej trochę kasy wpadnie. Mam nadzieję, że Legioniści ogarną towarzystwo i te mecze obejrzy max 5000 osób :) Nie nabijajcie kabzy organizacji przestępczej zwanej PZPNem! |
Napastnicy, ktorzy nadaja sie do kadry: Jelen, Lewandowski, Sobiech i Brozek...w tej kolejnosci. Grosickiego traktuje jako skrzydlowego lub cofnietego napastnika, a Kucharczyk powinien byc wyborem nr 5 z przodu. O reszcie nie ma co gadac.
|
Numer jeden od razu wypada, bo szansa na to, że będzie zdrowy w czerwcu 2012 jest niczym "6" w Lotto.
Ja mimo wszystko Smolarka bym nie skreślał. W ostatnich meczach zaczął mi się podobać. Wolej naprawdę przedni. |
Ta reprezentacja powinna się nazywać Kabaret Smudy. Niech jeszcze powoła Dudzica do ataku i można będzie boki zrywać. Euro to wielka impreza propagandowa władz i temat sportowy dla nich jest tu najmniej ważny. Smuda jako ten co uczestniczył w komitecie wyborczym Bronka ma zagwarantowana ciepła posadkę do końca kontraktu za ogromne pieniadze.
|
Na euro najlepiej wyjechać z Polski. Albo przynajmniej odłączyć telewizor na miesiąc z prądu. Ta cała reprezentacja to kompromitacja, robimy się na szwabów i robimy zbieraninę światową, sztucznie polonizujemy. Dodamy do tego zagrywki PZPN i Smude którego jako trenera w lidze szanuje, jednak pomysł z reprezentacją to był niewypał. Nie rozumie jak na rok przed taką imprezą można jeszcze grzebać przy składzie. Ale gdzie tam! Smuda dalej wykopuje "diamenty"
|
Ten Dyzma naprawdę potrafi zniechęcić kibiców nawet do Reprezentacji. Wiem że to nierealne, ale w tej chwili najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie trenera z zagranicy.
|
Cytat:
|
Cytat:
My naturalizujemy zawodników ponieważ na pozycje na których graja nie mamy nikogo wartościowego. Niemcy nie mają takiego problemu bo wyszkolili sobie generacje świetnych, młodych piłkarzy, mają jedną z najlepszych lig w europie która jest świetnym zapleczem dla ich reprezentacji( o poziomie naszej ligi nawet nie będę wspominał:>) i przede wszystkim system szkolenia młodzieży( wspomniał bym o naszym ale go nie mamy:-P) |
- Patryk musi poprawić kilka elementów w grze - oto wypowiedz pana Smudy na temat nie powołania "Małego". Ludzie śmiech na sali, powołuje dwuch piłkarzy ostatniej drużyny ektraklasy, Mierzejewski co on pokazał?i kiedy?, Klich wyrózniający się piłkarz w druzynie "sąsiadki" zza błoń, ale jeśli on ma miejce w kadrze a Patryk nie, to niech trener Smuda wyjaśni mi w czym to ten Klich jest taki lepszy?Kucharczyk- kilka w miare dobrych meczy, pare ładnych zagrań, ale reprezentacja?Przesada.Kamil Glik ciągle krytykowany, uważany za jednego z najsłabszych w przeciętnej drużynie ligi Włoskiej ma stałe miejsce w kadrze, jak dla mnie kompletnie niezrozumiałe.To Madere z Widzewa też niech powoła, pare dobryc meczy zagrał przecierz...Co tu dużo mówić, nasz selekcjoner sobie nie radzi i kompletnie się pogłubił, podejrzewam że do "EJRO" przez kadre przewinie sie jeszcze ok 15-20 piłkarzy, a w najbliższych dwuch sparingach nasi rywale zapewne pokażą nam dokładnie w którym miejscu jesteśmy.Nadzieja umiera ostatnia, ale przy takich metodach pracy i takiej polityce prowadzenia kadry nic z tego nie będzie.
|
Cytat:
Poziom krytyki jest u nas taki sam, jak poziom piłki nożnej. Czyli dużo szumu, zero konkretu. |
Mam nadzieję że z Argentyną i Francją wtopimy tak z 5 :0 to może Franek poleci. To co ten człowiek wyrabia to woła o pomstę do nieba.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl