![]() |
WTSK już grali?
|
Cytat:
|
Fornalik pewnie do jesieni nie dotrwa, więc trzeba powoli szukać następcy. Z krajowych nazwisk pozostaje Skorża, który to z tylnego siedzenia prowadził reprezentację Janasa. Jeśli chodzi o opcje zagraniczne to postawiłbym na szkołę niemiecką, która powinna pasować do materiału ludzkiego jaki posiadamy.
|
Cytat:
|
Na Mołdawię kurs 9,00 w bet365.
|
Cytat:
|
ja pierdykam
dokładny wynik do przerwy 0-0 : 2.70 1-0 dla Polaków 3.0 2-0 : 6.0 |
No to ciekawe kto teraz będzie nowym selekcjonerem. Może Boniek wytrzaśnie jakiegoś Włocha i nauczy w końcu naszych gry obronnej.
|
Oby, bo kadra to dla Fornalika za wysokie progi. Druga połowa z Mołdawią, aż oczy bolały...
|
Jestem za Smudą.Niech wraca w przyszłym tygodniu
|
Cytat:
Ps. Ale pogrom w Podgoricy. Ukraina IMO jedzie na Mundial. Pomyśleć, że w pierwszych trzech meczach zgromadzili tylko 2 pkt... Z kim pojadą? Trudno wyrokować, ale pewnie z Anglią. |
Druga połowa to coś a'la nasze popisy w zeszłym sezonie. Żenada..
|
Z twittera Paweł Wilkowicz @wilkowicz
Nasz człowiek w Mołdawii usłyszał właśnie od prezesa Bońka, że nie zwalnia Fornalika. Trener zostaje do końca eliminacji |
Pierwsze pół godziny jak dla mnie bardzo fajne. Atakowali,strzelali,słupki,dynamiczne akcje tylko brakowało skuteczności. Gdyby ona dzisiaj nie zawiodła to dalej walczylibyśmy z realnymi szansami o Brazylię.
Tyle dobrego. Remis uratował sędzia - gdyby zachował odrobine zimnej krwi gwizdnąłby 2x karnego dla Mołdawii i dopiero byłby obciach Jak zawsze sił i pomysłu starczyło na pół godziny jak za Smudy. Druga połowa fatalna Szkoda bo grupa gra nieregularnie i naprawdę można było stąd wyjść na mistrzostwa A tak znowu 2 lata grania sparingów bez stawki Kredy zaufania, który dałem Fornalikowi się wyczerpał. Myślalem,że po Smudzie musi być lepiej a jest tak samo |
Cytat:
Dobra, pośmialiśmy się. Fornalik: "Nie myślę o rezygnacji". Nie po to mu Piechniczek załatwił ciepłą, świetnie płataną posadkę żeby teraz Waldek sam z niej rezygnował... |
Ten tydzien pokazal, gdzie jest nasza pilka(kolejny raz). Nie mamy mlodziezy(U19 doszczetnie sie skompromitowala, a i U21 niewiele lepiej zaprezentowala sie na tle amatorow), a o doroslej to juz w ogole zal pisac. Fornalik powiela bledy Smudy, nie uczy sie na poprzednich meczach, nie wyciaga wnioskow. Powtorze pytanie: Dlaczego musimy grac kopaczami, ktorzy sie kompromitowali przez ostatnie lata? Ten mecz znowu pokazal, ze nie mozemy sobie pozwolic na granie w srodku pomocy dwoma drewniakami(Polanski i Krychowiak). Jesli wystawiamy pilkarzy o takiej charakterystyce, to nie potrafimy rozegrac prostych pilek w ataku pozycyjnym. Polanski nie powinien juz byc brany pod uwage przy kolejnych powolaniach. To samo zreszta Wasilewski, czy Mierzejewski(kolejny irytujacy pilkarz, ktory w kadrze rozegral moze 2 dobre mecze). Rybus musi chyba rozegrac 50 slabych spotkan, a zeby nie dostac powolania. Wawrzyniak - wiadomo. Lewego obroncy nie mamy od lat(dziwne, ze Fornalik nie probowal nikogo znalezc czy wypromowac). Tutaj do odstrzalu jest tez Boenisch. Nie wierze, ze w Polsce nie ma jakiegos mlodego chlopaka, ktory ladnie moze biegac po lewej stronie(mozna tez przekwalifikowac pomocnika). Srodek obrony bardzo ryzykowny i potwierdzilo sie tez to, ze Komorowski musi miec przy sobie partnera, ktory bedzie nim "dyrygowal". Sam nie jest w stanie ogarnac calej formacji. Dlatego w tym meczu musial zagrac na srodku Jedrzejczyk z Salamonem, a po prawej Bereszynski. W ogole nie rozumiem, czemu na tak slabego rywala wychodzimy 2 def. pomocnikami? Nie zdalo to egzaminu, bo stracilismy punkty, a to co Polanski wyprawial w drugiej polowie(w pierwszej zreszta tez, tzn. mnostwo niecelnych strzalow + fatalne podanie do Lewego na pustaka) wola o pomste do nieba. Krychowiak zreszta tez zrobil karnego, ale na szczescie sedziowal niewidomy. O poziomie naszej ligi niech swiadcza zmiany i postawa Koseckiego w 2 ostatnich meczach na tle ogorkow(tak sie moze zdawac). Pilkarz, ktory bryluje w polskiej lidze tu sie osmieszyl. O Sobiechu nie mowie, bo go nie widzialem na boisku(jakim prawem ktos taki, ktos nie grajacy w klubie jest w kadrze?). Najlepiej z rezerwowych zaprezentowal sie Zielinski, ale to i tak jest dalekie od idealu. Jezeli ma grac w reprezentacji, to musi wystepowac klubie, inaczej sobie tego nie wyobrazam. Podsumowujac - albo powiemy zdecydowane nie niektorym pilkarzom, albo w kolejnych eliminacjach znowu wypadniemy kompromitujaco(choc, to chyba niemozliwe, skoro awansuja 24 druzyny ;) ). Nie mozna stawiac na kopaczy, ktorzy nie awansowali do MS w 2010, przez 3 lata Smudy rozegrali 2-3 dobre meczu, a w el. do MS 2014 nie wygrali z zadnym powaznym przeciwnikiem i po 6 meczach pozegnali sie z ewentualnym wystepem na tej imprezie. Co za roznica, czy bedzie sie kompromitowal Rybus, Mierzejewski, czy Jasiu z pipidowki dolnej? Niczym nie ryzykujemy.
Jeszcze 2 slowa odnosnie selekcjonera. Zwolnic ze stanowiska juz teraz. Nie mozemy sobie pozwolic na tracenie czasu(pol roku). Popelniono juz blad z Beenhakkerem(nie wypier... go po blamazu w Irlandii) i mam nadzieje, ze ludzie z PZPN'u wyciagna wnioski. |
Zostawienie Fornalika do końca eliminacji to ogromny błąd bo nowy trener już teraz zacząłby budowę nowej drużyny a nie eksperymentował na początku przyszłych eliminacji.
Tyle że Boniek niestety chce się z jakichś powodów przypodobać Piechniczkowi tym Fornalikiem :/ |
Tylko nie wiem czy ktoś poważny weźmie to jeszcze w tych eliminacjach. Tylko po to by dostać bęcki w Kijowie i Londynie...
|
Cytat:
Cytat:
Tylko nie wiem po co ta dyskusja, ryży sku*rwysyn wyj*ebie Fornalika dopiero, gdy ten przegra z Wyspami Wielkanocnymi (nie umniejszając Wyspom WIelkanocnym). |
Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, naprawdę, mimo gola rywali, który był dosyć przypadkowo świetną ich akcją. W drugiej stracili głowę, a rywal ustawił się jedenastoma zawodnikami na własnym polu karnym. Zamiast grać skrzydłami, nasi próbowali się przebijać środkiem, a dodatkowo jedno skrzydło zostało kompletnie wyłączone beznadziejną zmianą Koseckiego.
Paradoksalnie po tym meczu nie jestem zwolennikiem zmiany Fornalika. Albo inaczej, jestem skłonny dać mu szansę w dwóch kolejnych meczach - dwa zwycięstwa w kolejnych dwóch meczach sprawiają, że w dwóch ostatnich meczach mamy dalej szanse, chociaż wiadomo, że w takiej dyspozycji w Kijowie nie wygramy. W dwóch pierwszych meczach szanse są, bo widać Czarnogórcy są w jeszcze słabszej dyspozycji, niż my. Większa jest szansa, że ta drużyna zrobi kolejny postęp w kolejnym meczu z Fornalikiem, niż że przyjdzie nowy trener i zmieni całkowicie obraz gry drużyny, której nie zna. Nowy trener będzie miał po eliminacjach wystarczająco dużo czasu, żeby przygotować ekipę do kolejnych eliminacji, natomiast Fornalikowi dajmy szansę na jego piłkarski cud. Tak swoją drogą to moim zdaniem ta kadra nigdy nie zacznie grać dobrze w ataku pozycyjnym, póki ktoś nie zrozumie, że w miejsce jednego z defensywnych pomocników musi grać ktoś w stylu Zielińskiego, Majewskiego, czy Mierzejewskiego. Co z tego, że Polański ma przechwyty i zdarza mu się fajnie wprowadzić piłkę do strefy ataku, jak praktycznie KAŻDE jego podanie jest albo zbyt mocne, albo zbyt lekkie, albo niecelne, albo spóźnione. Nie mówię, że jest to zły piłkarz, ale dubluje się nieco z Krychowiakiem. Krychowiak powinien grać mocno cofnięty, łatać dziury, tak jak z Mołdawią, natomiast obok niego musi grać ktoś, kto potrafi grać w piłkę! Dla przykładu Dortmund nie gra parą Kehl i Bender, tylko praktycznie zawsze jest ktoś z dwójki Gundogan - Sahin. Póki Fornalik będzie powtarzał tą taktyczną zaszłość z czasół Smudy, nic z tego nie będzie. |
- W tym meczu wszystkiego zabrakło. To spotkanie idealnie się dla nas ułożyło. Prowadziliśmy na wyjeździe 1:0. Byliśmy lepszym zespołem, ale zabrakło drugiej czy trzeciej bramki. Mogliśmy tak naprawdę skończyć spotkanie w pierwszej połowie, a tak to Mołdawia nas wykończyła - mowi Mierzejewski
No nie Mołdawia ich wykonczyła :rotfl: Skoncz wasc wstydu oszczedz I wcale nie dziwi reakcja kibicow: - Pajace jesteście i tyle. Gwiazdorzy" - "Dla was niedługo już nie będzie drużyny w Europie, z którą wygracie" :lol: :lol: |
Jak tak patrzę, to sam terminarz i dotychczasowa ilość punktów nas nie przekreśla. Oczywiście trudno sądzić, że nawet grając tak jak wczoraj w pierwszej połowie mamy szanse na rozpoczęcie marszu zwycięstw, szczególnie przy takiej defensywie, ale...ale pamiętajmy, że rywale też strasznie gubili punkty.
Ukraina wtopiła dwa punkty z Mołdawia u siebie, przegrała z Czarnogórcami, tak jak my, z Ukraińcami. Anglia póki co ma trzy zwycięstwa po sześciu meczach - dwa z San Marino i jedno z Mołdawią. Poza tym gra raczej przeciętnie - z nami, Czarnogórcami i Ukraińcami trzy remisy po 1:1. Czarnogórcy, wiadomo, mają jeszcze trzy mecze, w tym nas u siebie i Anglię na wyjeździe. Wtopili dwa punkty z nami u siebie, przegrali z Ukrainą, zremisowali z Anglią. Są praktycznie w identycznej sytuacji jak my. Nawet w gorszej, bo jak ich ogramy, to mamy San Marino i ich wyprzedzamy. Krótka symulacja: Ukraina - San Marino 1 Anglia - Mołdawia 1 Polska - Czarnogóra 1 Ukraina - Anglia x San Marino - Polska 2 1. 8 16 Anglia 2. 8 15 Ukraina 3. 8 15 Polska 4. 8 14 Czarnogóra Jeśli z Ukrainą wygra Anglia, my wskakujemy na drugie miejsce, z punktem przewagi nad rywalami. Jeśli wygra Ukraina, to: 1. 8 17 Ukraina 2. 8 15 Anglia 3. 8 15 Polska 4. 8 14 Czarnogóra Załóżmy że Anglia wygrywa na Ukrainie: 1. 8 18 Anglia 2. 8 15 Polska 3. 8 14 Ukraina 4. 8 14 Czarnogóra Mamy następną kolejkę: Ukraina - Polska 2 Anglia - Czarnogóra 1 1. 9 21 Anglia 2. 9 18 Polska 3. 9 14 Ukraina 4. 9 14 Czarnogóra Tak więc podsumowując - jeśli wygramy trzy mecze, z Ukrainą (w), Czarnogórą (d) i San Marino (d), a Anglia wygra na Ukrainie i nie przegra z Czarnogórą u siebie, zapewniamy sobie awans do baraży (albo raczej drugie miejsce) przed meczem z Anglikami. Scenariusz nieco utopijny (ze względu na nasze trzy zwycięstwa, dobre wyniki Anglików natomiast są możliwe), ale nawet taki jest jeszcze w jakimś stopniu realny. Podkreślam, to piszę to wszystko mając naprawdę złudną nadzieję, że zaczniemy w końcu grać skutecznie w ofensywie i defensywie. Po co to piszę? Bo twierdzę, że nie tylko mamy czysto matematyczne szanse, zwycięstwa z Czarnogórą i San Marino są jak najbardziej w naszym zasięgu. W innych grupach drużyny walczące o 2 miejsce też strasznie gubią punkty. Oczywiście osobną kwestią są nasze szanse na wyjazdach w Anglii i na Ukrainie, ale nie jest tak, że straciliśmy już faktycznie realne szanse. Po prostu nie ma już marginesu błędu. |
Cytat:
Patrząc na Komorowskiego i Salamona widać dokładnie o czym mówię. Nie można nie wspomnieć o naczelnym symulancie. Wystarczy popatrzeć na pierwszy jego kontakt z piłką :D, a później z drużyna pasterzy owiec przez 45 minut nie potrafią oddać strzału. A Fornalik? Widział ktoś w grze jakiś wyuczony schemat? Czy bezładną kopaninę. Probierz z Fornalikiem chyba są z jednej szkoły :) "po co się męczyć, załatwmy sędziego". Słyszał ktoś o takiej? |
Przecież jak na dłoni widać, że w tej drużynie nie ma kompletnie chemii na linii piłkarzyki - trener. Piłkarzykom kolejny trener nie odpowiada, to grają przeciw niemu. Inna kwestia, że skład to porażka, dwoch defensywnych pomocników na Mołdawię, Mierzejewski (:lol:) jako ofensywny pomocnik to też kpina, Komorowski cały sezon u ruskich na ławie, teraz gra w podstawowym składzie nagle, nie wiem co gra w Rosji Rybus, ale w kadrze nie zagrał jednego (!) dobrego meczu. Ktoś mi wskaże taki ? O Roberciku już napisano wszytko, nie będę się powtarzał.
Ogólnie od kiedy zaczęły się machlojki przy obywatelstwach i nastąpiła wymiana kibiców na trybunach na rzeszę januszy z biletami od sponsorów ta reprezentacja mnie ani ziębi, ani grzeje, w ogóle nie ma żadnych większych odczuć jak grają te patalachy, serce nie bije szybciej jak wtedy gdy gra Wisła, czy nawet reprezentacja polski w ręczną, gdzie grają prawdziwi wojownicy, a nie zblazowane, przepłacone gwiazdeczki, grające przeciw trenerowi. |
NIE MAMY K*URWA JAKICHKOLWIEK SZANS, nie wiem po ch*j wklejacie te wyliczenia z różnych portali. Chyba, że nie widzieliście ostatnich 2 meczy, to zwracam honor. Patrząc jak gra ta "kadra" aż boje się włączyć TV gdy przyjdzie pora na bitwy na śmierć i życie z kozojebcami z Azerbejdżanu czy innych Armenii. Chyba, że trafi się komuś Sheriff Tiraspol, to wtedy i tak pozamiatane.
|
Cytat:
|
Niektórzy chyba ciągle żyją w jakimś dziwnym świecie, w którym w połowie czołowych klubów świata wyróżniającymi postaciami są Polacy i tylko piłkarska mafia związkowa kreując swój niecny spisek nie chce ich powoływać na siłę promując miernoty z Warszawy i paratrenera z Chorzowa.
Przykro mi, że muszę to niektórym uświadamiać, ale mamy w tym momencie trzech Polaków grających regularnie w liczących się w Europie klubach (z czego jeden jest kontuzjowany). Wszyscy równo wyrażają swoje oburzenie z gry Komorowskiego i Salamona (czego nie da się podważyć, że zagrali słabo), ale ja się pytam kto miał za nich wystąpić? Wasilewski, Celeban, Perquis, a może gwiazdy polskiej ligi Kowalczyk i Kamiński, a może zasłużeni Głowacki i Żewłakow? Z całą sympatią do tych zawodników, ale w liczącej się Europie to jest szrot i nołnejmy. I taki Fornalik, Smuda czy inny zagraniczny supermanager ma ich poprowadzić do Brazylii. Jeśli nie zdarzy się cały szereg super sprzyjających okoliczności to z tym stanem osobowym jaki mamy awans do dużej imprezy jest niemożliwy. Mając takich zawodników jakich mamy wystarczy 11 ogarniających drwali potrafiących przerwać akcję, żeby był problem. Lewandowski nie strzela bramek w kadrze. Jasne wywalmy go przecież mamy cały szereg młodych, zdolnych napastników. Znaczy się kogo? Milika i Sobiecha grających jakieś nędzne ogony w Bundeslidze, a może najlepszych strzelców naszej eklasy... Ślusarski... Saganowski... No dobra to młodych gniewnych... Stępiński, którego juniorzy z Hiszpanii i Chorwacji przestawiali jak zwykłego pionka. Kosecki w reprezentacji gra piach totalny i pomiatają nim jak pachołkiem w każdym meczu. Absolutna zgoda. Ale z której strony by nie patrzeć i jak go nie lubić jest to wyróżniająca się postać naszej ligi. Dobra Kosecki odpada, bo jest beznadziejny, ale kto go zastąpi? Sobota, Wszołek, Pawłowski? Oszywyście... Pół roku temu za zbawców kadry uważani byli Salamon (który pół roku nie gra w poważną piłkę) i Majewski, który zagrał kilka dobrych spotkań w drugiej lidze angielskiej. Wszyscy wiemy jak to się wszystko skończyło. Teraz na ustach ekspertów są Zieliński, który dał kilka dobrych zmian w średnim włoskim klubie i Kowalczyk, który po pięciu latach kopania się po głowie przypomniał sobie, że czasami piłkę można też kopnąć prosto. Powagi trochę, na tym poziomie to można czasami przycisnąć trochę Mołdawię, a i to tylko przez 45 minut. Przyjdzie nowy super trener zza granicy i co? Wynajdzie internation level w jakimś grajku z Niecieczy czy Bielska-Białej? A może nauczy grać Polańskiego na trzydniowym zgrupowaniu tak, że w pół roku będzie się o niego zabijało pół Europy? Stworzy jakieś niespotykane schematy, że przeciwnikom połamią się nogi a na staże do niego będzie przyjeżdżać Mourinho, Klopp i Guardiola? Z piasku bicza nie ukręcisz. |
Cytat:
Oczywiście, że prawdopodobieństwo tego, że się uda jest dużo mniejsze niż kolejne wtopy, chcę tylko powiedzieć, że nie jest tak, że te eliminacje już się dla nas skończyły. W zasadzie dalej wszystko od nas zależy. A że gramy jak gramy? Inna kwestia. Z drugiej strony śmiano się z 2:0 z Liechtensteinem. Kilka dni później zremisowali 1:1 ze Słowakami, mając przewagę w strzałach o ile się nie mylę. Śmiano się z zaledwie 5:0 z San Marino, potem Włosi wygrywają 3:0 i nikt nic nie mówi. Jesteśmy słabi, ale rywale są niewiele lepsi. Czemu Salamon zagrał słabo? Nie widziałem żeby popełniał jakieś rażące błędy, co innego Komorowski, z każdym razem jak piłka leciała w jego kierunku to robiło się gorąco. |
Jak ktoś się interesuje bukmacherką to dodam, że kurs na Liechtenstein wynosił ponad 10,00 a na remis około 6,00 więc można było zarobić ale kto by się spodziewaj, że Słowacja nie wygra.
|
Cytat:
|
Bardzo trafna analiza sytuacji kadry. Fornalik powinien zostać, aby do reszty skompromitować siebie, ludzi którzy go wybrali i popierali. Eliminacje są już i tak przegrane.
|
Potencjalni nastepcy Fornalika
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...#photo13335379 |
Cytat:
Ale znając życie to Boniek na trenera Kadry wybierze Trapattoniego bo go trenował w Juve albo Tardelliego z którym razem grał. |
A ja stawiam na Skorżę albo na Urbana.
|
Cytat:
Co do Wawrzyniaka, to można mieć pretensje, że nikogo na tej lewej stronie nie szukamy. Od lat nikt poza Wawrzyniakiem i Boenischem nie dostał poważnej szansy zagrania na tej pozycji. Kosecki ma potencjał, szczególnie w grze z kontry, jak ma trochę miejsca, ale to nie jest jeszcze poziom grania w reprezentacji. Pogra za granicą w dobrej lidze, będzie się tam dobrze prezentował, to wtedy będzie inna rozmowa. Jeszcze co do Salamona - jeśli on tak wygląda po kilkumiesięcznej przerwie od regularnego grania, to chciałbym go zobaczyć w formie, grającego regularnie na poziomie Serie A. Jak najbardziej rozumiem forowanie go na pozycji środkowego obrońcy, szczególnie przy takich problemach kadrowych w defensywie. Cytat:
Boniek po prostu uznał, że Fornalik to kolejny "trup z szafy" pozostawiony przez poprzedników, którego trzeba przeboleć, którego kontrakt trzeba respektować i któremu w odpowiednim momencie trzeba podziękować. A jeśli wywalczy awans jakimś cudem? No to oznacza, że jakimś cudem okazał się właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Jednak nieprzypadkowo Boniek powiedział, że ich prawdziwym celem jest awans na EURO 2016 i ewentualnie ME U-21 2015, a na MŚ 2014 fajnie by było wejść, jeśli się to okaże możliwe. I jeszcze jedno, jeśli Fornalik zostanie do końca eliminacji to nigdy nie będzie mógł stwierdzić, że wszystko szło ku dobremu, ale ten zły Boniek przerwał ów progres, jaki czyniła ta kadra. P.s. Jak trener zza granicy, to przede wszystkim taki, który ma głód sukcesu, zwyciężania, coś do udowodnienia i przy okazji jakieś tam nazwisko. Ale to pierwsze jest najważniejsze, żeby to nie była sportowa emerytura. |
Cytat:
I kluczowe ile biletów dostał "kapitan"? |
Kosecki i Wawrzyniak to frajerzy, ale żeby czepiać się o Rybusa i Komorowskiego, którzy grają w dobrym klubie w mocnej lidze zakrawa na turbodebilizm.
|
Od meczu z Czarnogórą wraca doping na kadrze !
http://legionisci.com/news/53688_Od_...na_kadrze.html |
Nareszcie KUWA!
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl