Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

blanco 16.03.2010 19:27

Najważniejsze,żeby się puchary dało zagrać.

1q2 16.03.2010 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 871027)
Najważniejsze,żeby się puchary dało zagrać.

Nie wiem czy jest w ogóle taka opcja by grać bez oświetlenia.
Poza tym wszystko się potwierdziło - w lipcu jakiś rozkopany gniot i to tylko jak znajdą 75 melonów - myślę że ich poszukiwanie będzie jednym z lepszych aktów , w tej tragi-komediowej farsie.

blanco 16.03.2010 19:58

Myślę,że jakoś udało by się uprosić UEFA o możliwość rozgrywania ewentualnych spotkań np o 16 .
Nie to jednak jest teraz najważniejsze. Radni muszą przegłosować te 75 mln, mam nadzieję,że wtedy nasze problemy znikną jak z pomocą czarodziejskiej różdżki.
A i jeszcze jedno: w newsie na głównej jest napisane "(...)po ukazaniu się ogłoszenia w tej sprawie w magazynie "Forbes" zgłosiło się kilku chętnych." Może jednak jest jakieś światełko w tunelu,ktoś może się dogadać.

Markus 16.03.2010 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 871060)
Nie to jednak jest teraz najważniejsze. Radni muszą przegłosować te 75 mln, mam nadzieję,że wtedy nasze problemy znikną jak z pomocą czarodziejskiej różdżki.

Tak, to jest najważniejsze i warunek absolutnie konieczny. Nie wszystkie problemy wówczas znikną, ale będziemy mieli zapewnione powstanie stadionu spełniającego wszelkie niezbędne kryteria. Bez nich, stadion nie zostanie ani ukończony, ani nigdzie dopuszczony.

To sprawa o fundamentalnym znaczeniu.

filip74 16.03.2010 20:12

Szkoda że foteliki na wschodniej będą zwykłe takie jak na D i E . Dobrze chociaż że będzie napis Wisła , tylko szkoda że tło będzie jednokolorowe powinni wykorzystać wszystkie kolory tak jak na D.

Pero 16.03.2010 20:17

Jak to nie będzie składanych siedzisk?? Nie no to teraz przesadzili, ale kupa będzie. Wiedziałem że jak nam odbiorą Euro to oszczędzą na wszystkim.

filip74 16.03.2010 20:21

http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=22860
Dziś odbyły się też "spontaniczne konsultacje" w sprawie wzoru krzesełek na trybunie wschodniej. Będą to niestety siedziska tego samego typu co na trybunach północnej i południowej, a więc nieskładane. Zostały one już zamówione, jednak ze względu na możliwość korekty wzoru, jaki utworzą, do końca tego tygodnia nastąpi drobna modyfikacja zlecenia. Krzesełka utworzą na pewno wzór prosty, prawdopodobnie przedstawiał on będzie duży napis "WISŁA" na jednolitym czerwonym lub niebieskim tle.

Kuba 16.03.2010 21:06

PANOWIE JEST WIELKA PROŚBA!!!


Niech każdy choć troche rozgarnięty napisze pare słów od siebie przed jutrzejszym głosowaniem w sprawie hali!!

Jest to niezwykle ważne głosowanie. Mimo, że chodzi o kwotę zaledwie 1,6 mln złotych (co to jest w porównaniu z 75 milionami na dokończenie stadionu) to niestety łatwo na głosowaniu nie będzie.

QBAS 16.03.2010 21:30

Dzień otwarty Panie Darku widzę, że Prezydent najchętniej zrobiłby tydzień przed otwarciem stadionu ;)

sqallpl 16.03.2010 21:38

Warunkowo dopuszczony to znaczy dopuszczony do jakich rozgrywek? Czy eliminacje pucharowe bedzie sie dalo na nim rozgrywac? Bo we wrzesniu to sie gra ale juz grupy...

Kuba 16.03.2010 21:38

Dzisiaj na Komisji Budżetowej radny Bator skomentował w szyderczy sposób, że "radny Olszówka chyba przecenia zainteresowanie obywateli stadionem, bo kto miałby ochotę oglądać betonowy szkielet na dniu otwartym"

tofik 16.03.2010 21:46

Gdzie będą szatnie dla piłkarzy jak nie oddadzą zachodniej ?

Kuba 16.03.2010 21:47

na trybunie E

crazykaro 16.03.2010 22:07

Warunkowo dopuszczony do ekstraklasy stadion będzie ponieważ Lechowi i Legii nie odmówili więc czemu tu miałoby być inaczej.

Co do UEFY to w lipcu są pierwsze rundy eliminacyjne a nie we wszystkich ligach małych państw jest wymagane silne oświetlenie, a u nas jednak na jednej trybunie oświetlenie będzie. A w sierpniu ma być oddana ostatnia trybuna więc najważniejsze mecze będą przy pełnym świetleniu, nawet jesli na trybunę nie będzie można jeszcze wejść

Ciekawe co to za firmy zainteresowane sponsoringiem satadionu, bądź jego zarządzaniem, się znalazły??

Panie Darku kto to ma przedstawić ten projekt krzesełek do ZIKiT do czwartku?

rafil 16.03.2010 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 871175)
na trybunie E

Ale przecież pod E jest jedna szatnia... Chyba że drugą dobudowano, o czym nie wiem.

filip74 16.03.2010 22:17

Według zapewnień inwestora w lipcu część pomieszczeń na trybunie zachodniej zostanie tymczasowo dostosowana do spełnienia wszystkich wymogów do uzyskania licencji

Tenzen 16.03.2010 22:38

Ciekawe jaki mają plan na zamontowanie zadaszenia zza trybuny a i tam nie ma wiele miejsca bo na środku jest ten podziemny parking i na nim raczej się nie ustawią, no i może już być nad nim postawiony ten spory daszek nad wejściem.

I o ile to jeszcze dodatkowo zawyży koszt całości.

zbymak 16.03.2010 23:47

Pierwszym punktem obrad była kwestia stadionu Wisły Kraków, w związku z czym w sali pojawiła się dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu – Joanna Niedziałkowska, która przedstawiła aktualną sytuację:



16 marca, tj. dzisiaj, miały się zakończyć rozmowy z Wisłą w sprawie jej zaangażowania w dzierżawę obiektu. 2 tygodnie temu byłam niemiło zaskoczona faktem, iż klub nie będzie praktycznie w ogóle zainteresowany tematem. Dzisiejsze negocjacje pozwoliły nam jednak zrobić krok w przód. Wisła będzie bowiem dzierżawić część sportową. Co do powierzchni komercyjnych potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Proszę o 2 tygodnie, po których ostatecznie poinformuję, kto będzie odpowiedzialny za tę część. Nie ma mowy o dalszym odraczaniu terminu, ponieważ to determinuje dalsze prace na budowie.



Niestety, ale błędy projektowe skutkują do dzisiaj. Na szczęście mamy już 100% dokumentacji dotyczącej konstrukcji. Czekamy jedynie na korektę dotyczącą murawy.



Pierwszy mecz odbędzie się według harmonogramu 13/14 lipca i będzie on rozgrywany przy 3. udostępnionych trybunach: północnej, południowej i wschodniej. Zachodnia zostanie zakończona we wrześniu.



Według mojej analizy potrzebne będzie jeszcze około 75 mln zł.





W tym momencie wtrącił wypowiedź prowadzący dyskusję Jakub Bator (PiS):



Chciałbym się wstrzymać z dodatkowymi pieniędzmi dla obiektu, dopóki nie będzie znany ostateczny koszt.





Po czym pytanie zadał Jakub Kośmider (PO):



W zeszłym roku obiecywano nam, że te 30 mln to już ostateczna suma. Dlaczego teraz dowiadujemy się o dodatkowych kosztach?





Joanna Niedziałkowska:



Po pierwsze pragnę zauważyć, że wspomniałam, iż poszukujemy partnera prywatno-publicznego. Jeśli nam się to uda, wtedy żadne dopłaty z naszej strony nie będą konieczne. Będziemy również poszukiwać sponsora tytularnego, jeśli zajdzie taka potrzeba.



Projekt nie jest bez wad. One wychodzą na każdym kroku. Takie rzeczy są nie do przewidzenia.



Obecnie prowadzimy z Wisłą trudne negocjacje. Jeśli nie zdecyduje się na dzierżawę pozostałej części, będziemy musieli szukać sponsora.

W ostatnim „Forbesie” ukazało się wstępne ogłoszenie na zagospodarowanie trybuny północnej i przyznam, że zainteresowanie tematem jest.



Jeśl przez te dwa tygodnie Wisła nie zdecyduje się na nic więcej, ogłoszone zostaną 2 przetargi. Na część komercyjną i na sponsora tytularnego.





W tym momencie pytanie zadał Dariusz Olszówka (niezrzeszony):



A jak Comarch się zgłosi i wygra?





Kilku radnych:



No to będzie Comarch!





Dariusz Olszówka:



Czy będzie dzień otwarty na stadionie, tak by każdy kibic mógł zobaczyć jak wygląda sytuacja?





Jakub Bator:



Pan przecenia zainteresowanie kibiców tym betonowym szkieletem.





Pada pytanie z serii przeszłościowej, czyli „dlaczego x lat temu nie myślano o tym sponsorze tytularnym itd.?”:



W międzyczasie radny Olszówka pyta, o krzesełka, Pani Niedziałkowska odpowiada:



Stadion był budowany i nadal jest dla Wisły. Krzesełka w swym wzorze będą zawierały symbole tego klubu.



Przetarg ma to do siebie, że wygrać może każdy i to niesie za sobą określone ryzyko.



Trybuna północna właściwie NIE jest oddana Wiśle, bo nie spełnia wymogów. Jest to stan surowy zamknięty.

buczo1985 16.03.2010 23:47

Stało się tak jak myślałem, czyli 3 trybuny gotowe na lipiec.
A w ogóle kiedy dowiemy się o przyznaniu bądź nie tych brakujących 75mln?

dj_ibutti 16.03.2010 23:55

Ten radny Bator, to chyba bardzo nie chce zostać wybrany na następną kadencję ew. liczy na spotkanie z jakimiś kibicami w ciemnym zaułku by później móc, podyktować komuś, co ma napisać na jego blogu gdyby, nie daj Boże, sam pisać nie mógł.

Ar222 17.03.2010 00:02

Oświećcie proszę laika. Mają szukać sponsora tytularnego stadionu - Czy to znaczy, że gdy np wygra Chomarch to stadion będzie się nazywał np Comarch Arena, a nie Stadion im. H. Reymana? Powiedzcie, że się mylę...

1q2 17.03.2010 00:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 871205)
Według zapewnień inwestora w lipcu część pomieszczeń na trybunie zachodniej zostanie tymczasowo dostosowana do spełnienia wszystkich wymogów do uzyskania licencji

Czyli sprawdziło się dosłownie wszystko o czym gryzmoliliśmy od miesięcy - 3 trybuny, bez oświetlenia z totalną tymczasową prowizorką - a i to wcale nie jest pewne.

Po prostu ****a ręce opadają - a jak dziś widzę tą czerwoną mende ze skwaszoną miną, kiedy okazało się że Kraków odpadł - mówiącego że nic się nie stało i wszystko będzie budowane i ukończone w takim terminie jak by Kraków był jednym z miast organizujących E2012.

crazykaro 17.03.2010 00:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ar222 (Post 871273)
Oświećcie proszę laika. Mają szukać sponsora tytularnego stadionu - Czy to znaczy, że gdy np wygra Chomarch to stadion będzie się nazywał np Comarch Arena, a nie Stadion im. H. Reymana? Powiedzcie, że się mylę...

Będzie się wtedy nazywać Comarch Stadium im. Reymana:p A tak na serio to taki sponsor tytularny to będzie płacił 4-5mln zł rocznie więc o comarch bym się nie martwił. Poza tym na pewno zgłosi się kilka zainteresowanych firm

Kuba 17.03.2010 01:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 871229)
do crazykaro: Kuba zbiera i po konsultacji prześle mailem do ZIKIT.
Jutro głosowanie w sprawie hali! Od tego zależy czy będą środki na projekt i dalsze prace...

Skoro już sprawa wyszła na forum to wyjaśnie żeby nie było niedomówień.
Prawdopodobnie ja lub koś inny zajmujący oficjalne stanowisko w Stowarzyszeniu przekaże w imieniu SKWK po w miare demokratycznym głosowaniu odpowiedn wzór krzesełek ;). A SKWKw tym wypadku występuje jako przedstawiciele kibiców.
Najchętniej przeprowadzilibyśmy jeszcze raz konkurs z nagrodami, głosowanie etc, ale sami musicie zrozumieć, że czas na podjęcie decyzji i ew korekty to +- 24 godziny. Dyrektor ZIKITu jest pod dużą presją żeby zamówić krzesełka na teraz.
Także jeśli macie jakiekolwiek uwagi lub gotowe projekty to wysyłajcie mi na priva linka do fotek umieszczonych na www.tinypic.com z ew projektem ... niestety +- do jutra a tak naprawdę do dzisiaj tj środa do 10 rano, czyli do czasu kiedy musze mieć wszystko zebrane.
Niespodzianek raczej nie będzie.
Z Panią Dyrektor mamy umowę ustną, zatem gwarancja tego, że projekt przejdzie też nie jest 100 %, jednak liczymy na słowność. :)

filip74 17.03.2010 03:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 871293)
Skoro już sprawa wyszła na forum to wyjaśnie żeby nie było niedomówień.
Prawdopodobnie ja lub koś inny zajmujący oficjalne stanowisko w Stowarzyszeniu przekaże w imieniu SKWK po w miare demokratycznym głosowaniu odpowiedn wzór krzesełek ;). A SKWKw tym wypadku występuje jako przedstawiciele kibiców.
Najchętniej przeprowadzilibyśmy jeszcze raz konkurs z nagrodami, głosowanie etc, ale sami musicie zrozumieć, że czas na podjęcie decyzji i ew korekty to +- 24 godziny. Dyrektor ZIKITu jest pod dużą presją żeby zamówić krzesełka na teraz.
Także jeśli macie jakiekolwiek uwagi lub gotowe projekty to wysyłajcie mi na priva linka do fotek umieszczonych na www.tinypic.com z ew projektem ... niestety +- do jutra a tak naprawdę do dzisiaj tj środa do 10 rano, czyli do czasu kiedy musze mieć wszystko zebrane.
Niespodzianek raczej nie będzie.
Z Panią Dyrektor mamy umowę ustną, zatem gwarancja tego, że projekt przejdzie też nie jest 100 %, jednak liczymy na słowność. :)

Dla mnie i myślę że dla większości fajnie by było jak by był wybrany taki wzór krzesełek w którym wykorzystane by były wszystkie trzy kolory ,a nie tak jak jest planowane jednokolorowe tło albo czerwone albo niebieskie z napisem najprawdopodobniej z białych krzesełek " Wisła" bo kolor siedzisk pewnie na ich cenę nie ma wpływu .

I jeszcze prośba , fajnie by było oczywiście kiedy będzie to możliwe żebyście umieścili tu ten wzór czy też wzory które prześlecie do ZIKITu.

PiotrG 17.03.2010 06:28

Czyli w lipcu będzie big prowizorka, bez oświetlenia, IT, wnętrza północnej, wykończonej trybuny zachodniej i reszty prac. Zastanawia mnie gdzie umieszcza komentatorów i miejsce dla innych mediow, bo kamery mogą ustawić na trybunie wschodniej.
Wisła wynajmie stadion, ale tylko pod warunkiem, iż na resztę prac zabezpieczą pieniądze i ogłoszą przetargi? Raczej głupotą byłoby wzięcie takiego stadionu, płacenie za dzierżawę i czekanie na święte nigdy aby obiekt dokończyli.
Cytat:

Jeśl przez te dwa tygodnie Wisła nie zdecyduje się na nic więcej, ogłoszone zostaną 2 przetargi. Na część komercyjną i na sponsora tytularnego.
A gdzie przetargi na dokończenie stadionu? Ja mam wrażenie, że oni sami nie wiedzą co jeszcze potrzeba zrobić aby stadion ukończyć...

Wrona 17.03.2010 07:18

W notce na stronie głównej jest napisane, że było ogłoszenie w "Forbes" dot. poszukiwania operatora i sponsora tytularnego, tutaj w relacji Zbymaka jest mowa o poszukiwaniu chętnych "na zagospodarowanie trybuny północnej".
Jak to jest z tymi ogłoszeniami?

joshi 17.03.2010 08:09

ciekawy artykuł
http://www.gazetakrakowska.pl/krakow...isly,id,t.html

zastanawiam się czy może być taki paradoks, że powiedzmy we wrześniu stadion zostanie oddany do użytku, robotnicy i firma budowlana się zwiną, a biuro Obtułowicza nadal będzie robić projekt :rotfl:

PiotrG 17.03.2010 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 871315)
ciekawy artykuł
http://www.gazetakrakowska.pl/krakow...isly,id,t.html

zastanawiam się czy może być taki paradoks, że powiedzmy we wrześniu stadion zostanie oddany do użytku, robotnicy i firma budowlana się zwiną, a biuro Obtułowicza nadal będzie robić projekt :rotfl:

Zwiną się zwiną, tylko problem w tym że zostawią pustą trybunę zachodnią, brak IT, brak zaplecza trybuny północnej itd. Oby do tego czasu znalazło się te 75mln PLN i zaczęły się przetargi na dokończenie prac (chociaż pal licho, wyposażenie wnętrz trybuny zachodniej, budowę zaplecza północnej, dokończenie wnętrza południowej (gastronomia) oraz wyposażenie gastronomii na wschodniej mogliby zlecić obecnemu wykonawcy bez przetargów, znacznie szybciej by to wyszło)

zbymak 17.03.2010 08:38

http://krak.tv/kategoria-9,film-1210.html

PiotrG 17.03.2010 09:07

Z tych artykułów można wywnioskować, że te 75mln to pieniądze, które trzeba przekazać wykonawcy za zakres prac, który ma obecnie, a to przecież zupełna bujda. Mogliby jasno powiedzieć, że te 75mln PLN to kasa, którą trzeba zapłacić za dokończenie budowy czyli elementy których nie ujęto w poprzednich przetargach, a mało tego nie jest i z niedostarczeniem projektu też ma niewiele wspólnego. Można było ogłosić przetargi oparte na wstępnej dokumentacji projektowej, po czym Obtułowicz dostarczyłby dokumentację wykonawczą wyposażenia, instalacji, wnętrza trybuny północnej itd.
I tak, poszukiwanie sponsora tytularnego i operatora poprzez ogłoszenie w gazecie, full profesjonalizm...

Telus 17.03.2010 10:48

Jest ktoś w stanie mnie poinformować na kiedy - mniej więcej - jest planowe rozpoczęcie montażu krzesełek na trybunie wschodniej?

Pablo84 17.03.2010 11:08

Wystarczy poświęcić chwilkę na przeczytanie tego tematu a sam się dowiesz.

Co ta koparka robi?Kopie fose przy wschodniej?

Czarny 17.03.2010 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 871334)
Z tych artykułów można wywnioskować, że te 75mln to pieniądze, które trzeba przekazać wykonawcy za zakres prac, który ma obecnie, a to przecież zupełna bujda. Mogliby jasno powiedzieć, że te 75mln PLN to kasa, którą trzeba zapłacić za dokończenie budowy czyli elementy których nie ujęto w poprzednich przetargach, a mało tego nie jest i z niedostarczeniem projektu też ma niewiele wspólnego. Można było ogłosić przetargi oparte na wstępnej dokumentacji projektowej, po czym Obtułowicz dostarczyłby dokumentację wykonawczą wyposażenia, instalacji, wnętrza trybuny północnej itd.
I tak, poszukiwanie sponsora tytularnego i operatora poprzez ogłoszenie w gazecie, full profesjonalizm...


Właśnie te 75 baniek jest również na zakres prac które wykonawca ma obecnie, bo po dostarczeniu kompletnej dokumentacji przez Obtułowicza, okazało się że również trzeba zrobić pewne prace nie uwzględnione w kosztorysie, między innymi dotyczące wzmocnienia całej konstrukcji trybuny zachodniej.

"Wkrótce Prezydent Miasta zwróci się do radnych o zapisanie dodatkowych 75 mln zł na dokończenie obiektu. Wzrost kosztów to kolejny efekt poprawek w projekcie wykonawczym, trzeba m.in. wzmocnić stropy kondygnacji trybuny zachodniej. Miasto zapewnia też, że poszukiwany jest zarówno operator jak i sponsor tytularny obiektu - po ukazaniu się ogłoszenia w tej sprawie w magazynie "Forbes" zgłosiło się kilku chętnych".

Zatem jeśli 75 baniek nie będzie, to ja się pytam, czy będą sukcesywnie przesuwać środki z innych, późniejszych prac, czy po prostu budowa stanie?

borsuk 17.03.2010 11:43

Gdyby było nam do śmiechu to można powiedzieć sarkastycznie, że zaczynają obniżać murawę. A tak pewnie odkrywają fundamenty do poziomu -80 cm. (do ich wykończenia "barwionym betonem" -)). Albo faktycznie kopią fosę.

edit: Po lepszym przypatrzeniu się widać że chowają jakieś rury/przewody.

PiotrG 17.03.2010 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 871407)
Właśnie te 75 baniek jest również na zakres prac które wykonawca ma obecnie, bo po dostarczeniu kompletnej dokumentacji przez Obtułowicza, okazało się że również trzeba zrobić pewne prace nie uwzględnione w kosztorysie, między innymi dotyczące wzmocnienia całej konstrukcji trybuny zachodniej.

"Wkrótce Prezydent Miasta zwróci się do radnych o zapisanie dodatkowych 75 mln zł na dokończenie obiektu. Wzrost kosztów to kolejny efekt poprawek w projekcie wykonawczym, trzeba m.in. wzmocnić stropy kondygnacji trybuny zachodniej. Miasto zapewnia też, że poszukiwany jest zarówno operator jak i sponsor tytularny obiektu - po ukazaniu się ogłoszenia w tej sprawie w magazynie "Forbes" zgłosiło się kilku chętnych".

Ja mam nadzieję, że tylko niewielka część tej kwoty to kasa na "wzmocnienie" trybuny zachodniej. Bo jeśli to jest z 30mln jak w wypadku zmian budżetu w listopadzie/grudniu to zaraz się okaże, że te 75mln to ciągle nie koniec, bo zabraknie na wyposażenie wnętrz trybuny zachodniej czy budowy wnętrza trybuny północnej, bo od IT to się już nie wywiną, zbyt głośno o tym już było.
Jeden wielki burdel, nie wiadomo co na co i ile. Czekam na odpowiedź na interpelację, powinna ona rozwiać wątpliwości o ile dostaniemy rzeczowe odpowiedzi.

radekogi 17.03.2010 13:14

wygląda na to że zaczęło się obniżanie murawy. Koparka wydobywa ziemie przy wschodniej.

Bartii 17.03.2010 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 871447)
wygląda na to że zaczęło się obniżanie murawy. Koparka wydobywa ziemie przy wschodniej.

Brzmi to jakby, my dyskutujemy a robotnicy maja to gdzies, tylko robia swoje ;)

WislaFan123 17.03.2010 14:39

Pytanie dla zoreintowanych, ile mogloby okolo kosztowac wylozenie elewacji plytami takimi jak np Galeria Krakowska czy niektore biurowce? to zdecydowanie by poprawilo wyglad.. Oczywiscie wiem wiem ze to koszty itp ze brakuje zeby bylo podstawowe, no ale mozna patrzec na przyszlosc...

Dagobert 17.03.2010 14:47

jeżeli uważasz ze galeria krakowska wygląda ładnie to brawo:D galeria to najbrzydszy budynek w Krakowie szpeci nasze miasto i jak tak chcesz "poprawić" wygląd stadionu to super.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl