![]() |
felipe - zgoda to wszystko co napisałeś. Ja tego nie neguję.
Problem jest w tym, że pieniądze nie grają - jakoś wątpię, że mityczny (magiczny?) skauting TW jest w stanie znaleźć na "już" następcę Murawskiego. W naszej lidze nie widzę takiego zawodnika. Bałkańców pościągali za ciężkie pieniądze i teraz ci Bośniacy siedzą na lawie - nie ma żadnych podstaw do postawienia tezy, że w tym sezonie będzie inaczej. Oczywiście omnipotentny nie jestem i NAWET JA mogę się mylić ;-) |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Moim zdaniem poważnej reinwestycji nie będzie, i to nie tylko dlatego że Rutkowski będzie chciał na klubie zarobić. Po prostu spora część tej kwoty pójdzie na bieżące utrzymanie klubu. Koszty będą rosły, szczególnie płac. Bo poważna reinwestycja to kupno Jodłowca i Majewskiego z Polonii. |
Cytat:
Jestem bowiem pewien, że znalezienie conajmniej równie dobrego środkowego na teraz za 1-1,5 mln euro (a więc ideał - wymiana bez utraty "jakości" + potężny zastrzyk gotówki) nie jest rzeczą trudną. Zwłaszcza, że Muraś to przede wszystkim walczak (dobre porównanie kogoś wyżej z naszym Sobolem), piłkarsko natomiast zawodnik przeciętny. Pytanie tylko czy Lech wyda takie pieniądze... Albo inaczej - czy piłkarz o takiej wartości (klasie) bedzie chciał grać w jakiejś Polsce... Pozdrawiam. |
Cytat:
|
3 mln euro jak za pomocnika na polskie warunki to duża kasa i mysle ze Lech zrobil dobrze , bo Murawski bo 2,3 latach przesiedzenia na lawce w Rosji lub na ajkis wypozyczeniach ,wroci pewnie do Poznania za pol-darmo :>
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
ci zza wschodniej granicy to szaleńcy w wydawaniu pieniedzy :) np. taki Janczyk... |
Cytat:
|
^^ się okaże.. Wtedy zobaczymy realnie, co to gadanie o budowie silnego klubu jest warte.
A Muraś ma jako jeden z nielicznych w lidze papiery na to, żeby grać w lepszych rozgrywkach. |
Murawski to dobry piłkarz, ale za takie pieniądze warto było go sprzedać. Coś około 12 mln PLN a za to można z naszej ligi kupić kilku piłkarzy, przy tym wg mnie Lech tak wiele nie straci sportowo, bo i tak Zieliński chciał grać 4-4-2 i dla kogoś z 3 (Murawski, Bandrowski, Stilić) zabrakłoby miejsca w 11. Mają ponadto Injacai Golika. Te pieniądze śmiało można wydać od choćby na Glika, Stachowiaka (chcą mieć 2 bramkarzy), Chałasa itd
Nie trzeba kupować od razu żadnych Jodłowców, Majewskich czy innych za grube pieniądze. Wystarczy tak kilku w przedziale 1-2 mln PLN i zespół będzie mocniejszy niż z Murawskim. A my - takie pieniądze możemy wziąć tylko za Brożka a jego rola w Wiśle w porównaniu do Murawskiego jest o wiele większa i zastąpić go o wiele trudniej i drożej. Przykro to pisać - ale Lech zarobił wielką kasę za piłkarza którego "najtaniej" zastąpić.... tak jakbyśmy my sprzedali Juniora za 3 mln Euro.... |
Ogryzku:
- Nie porównuj poziomem Bandrowskiego z Murawskim. Nie ta para kaloszy. - Widziałeś tego ich Golika? Jego grę? Moim zdaniem będzie im cholernie ciężko Murawskiego zastąpić. |
Murawski to był ich Sobolewski. Mówicie ze Murawskiego łatwo zastąpić. Będzie cholernie ciężko. Tak jakbyście pisali ze Sobolewskiego z powodzeniem zastąpi Cantoro i nie będzie widać różnicy.
|
W sportowej niedzieli mówili o kwocie 2,5 miliona €. Czyli już spadło o 0,5 mln. Pewnie za rok dowiemy się, że Muraś poszedł za 1,5 mln.
|
Z tym Majewskim to przesadziles. Jak Smoliński - czlowiek jedna runda. Ewentualnie dwie. Ostatni sezon to dramat, plus styl zycia jak Burhardt, wiec bez szans na poprawe.
P.S. Muras był tylko jeden. :) |
Cytat:
|
Mięciel w Legii
http://www.90minut.pl/news/95/news95...zem-Legii.html |
Cytat:
|
Zobaczymy na co stać Miętowego. Jak widać na zdjęciach nie zapomniał co to jest żel, więc może i w piłkę grać jeszcze potrafi. Na cuda nie liczę, ale jakby dołożył jakieś 10 goli...
|
Co do Murawskiego i jego odejścia z Lecha Poznań. Na stronie transfery.eu oraz transfery.eurogol.pl widnieje kwota 4.6 mln E ! Jeżeli to prawda to myślę, że żaden klub w Polsce obecnie nie odrzucił by takiej oferty za swoją "gwiazdę".
|
Ja w sportowej niedzieli słyszałem o kwocie 2,5 mln euro
|
wczoraj krzyczeli wszedzie ze 3 mln, a dzis juz ze 2,5. a jutro bedzie ze poszedl za 1 mln euro :-D
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
jakoś o wielkich transferach u konkurencji nie słychac, widac że panuje ogólna recesja.Myśle ze to jest szansa dla młodych Polskich zawodników.Chciałbym widziec w składach naszych ligowych zespołów więcej takich Rybusów,Borysiuków,Małeckich czy Lewandowskich.
Oby tylko w pucharach nie było kompromitacji. |
Przecież zawsze tak jest. Gorawski miał pójść za 2,5 mln €, a potem okazało się że poszedł za 1,6 mln, co i tak było astronomiczną kwotą za tego zawodnika.
2,5 mln € to i tak sporo za 27-letniego defensywnego pomocnika ze słabej ligi. |
Przegląd sportowy podaje dziś 3,2mln :-p http://sport.onet.pl/0,1248694,1999491,wiadomosc.html
|
Cytat z gazety Futbol/lipiec:
,,Lech w ciągu trzech lat osiągnął dużo, ale powinien więcej. W ubiegłym roku straciliśmy szanse na mistrzostwo w trzech ostatnich kolejkach. W tym sezonie było tak samo- mówi Rutkowski." Hehe chyba się mu coś pomyliło :] |
Chciał powiedzieć: w tym sezonie będzie tak samo.
|
Cytat:
Otóz to,kasa kasą ,ale jednak ten Murawski byl istotny dla Amiki,niby nie płaczą itd ale w gruncie rzeczy wiedzą ze stracili ważne ogniwo ,i to przed Pucharami. |
Dyskusja kontynuowana jest w Ekstraklasa 2009/2010: http://wislakrakow.com/forum/showthr...5997&page=9000
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl