Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

kot 14.03.2010 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borsuk (Post 868711)
No właśnie Pablo.
A mam wrażenie, że na budowie dziś (sobota) nic się nie dzieje. Dlaczego? Zła pogoda? Brak dalszych planów od studia pana O.? Czy może opóźnienia w zapłacie za faktury dla wykonawcy? Tak czy inaczej stoimy w miejscu zamiast nadrabiać już stracony czas.


Niestety, widać zapał budowlańców był krótki, no bo tydzień temu pracowano nawet w Niedzielę i dlatego nijak nie da się wytłumaczyć obecnej ciszy, bezsensownej wobec zapewnień inwestora i wykonawcy o 250 robotnikach przez 7 dni w tygodniu. Ciekawe czy wobec tego, Majcher dotrzyma słowa i zorganizuje w Marcu dni otwarte na budowie przy R22, czy też uzależni to od 16 Marca ?

Ps. dj_ibutti - wiem, że w Sobotę pracowały 2 dźwigi przy zachodniej i 2 przy wschodniej, ale w godz. od 7 do 13 a nie do 22, jak w uprzednią Sobotę ( o Niedzieli już nie wspominając).

dj_ibutti 14.03.2010 22:58

Troszkę się mylicie, bo byłem wczoraj popołudniu w okolicach stadionu i dźwigi na A i B pracowały.

zibikraw 15.03.2010 12:48

Przestańcie w końcu marudzić.Na pewno bliżej końca budowy niż początku.

Arapaho 15.03.2010 12:56

^^^ no tak może wkońcu w tym tygodniu skończą poziom 0 :):) trzeba imprezę zorganizować.to tylko połowa marca.jest czas i nie ma co marudzić

PiotrG 15.03.2010 13:01

Cytat:

jest czas i nie ma co marudzić
Marudzenie będzie jutro, po ogłoszeniu sensacyjnej wiadomości, że Wisły nie stać na dołożenie 75mln do budowy.
Co do trybuny zachodniej - bliżej jest początku niż końca.

buczo1985 15.03.2010 13:02

Ja trochę z innej beczki. Czy użytkownicy i osoby przeglądające FPW mają dostępny temat z naszym stadionem? Wchodzę od wczoraj i wątek stadionu Wisły, a także Lecha gdzieś zaginął?!

PiotrG 15.03.2010 13:05

Mają, tylko wątki są tymczasowo zamknięte. W Poznaniu trwają czystki, to samo pewnie w temacie o naszym stadionie.

Pablo84 15.03.2010 13:13

Jestem zaskoczony tempem prac. Dziś wyłożyli pół trybuny prefabrykatami :O

Proud 15.03.2010 13:17

może ktoś wrzucić screena z kamerki nr 1...bo mi nie działa, a chciałbym zobaczyć prace.

z góry thx

LukL 15.03.2010 13:31

http://img202.imageshack.us/img202/1193/kameray.jpg

crazykaro 15.03.2010 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 869842)
może ktoś wrzucić screena z kamerki nr 1...bo mi nie działa, a chciałbym zobaczyć prace.

z góry thx

Jak ktoś ma problemy z kamerką pierwszą to niech spróbuje zainstalować QuickTime Alternative 3.1.1 na stad http://www.programs.pl/program,185.html Mnie chodzi w Operze 10.5 i w IE 8. W IE obraz ładuje się sam jednak może się zdarzyć ze obraz sie nie załaduje i trzeba kilka razy odświeżyć okno. W Operze obraz się sam nie ładuje tylko przeba przycisnąć LPM potem PPM i się rozwinie menu i tam trzeba kliknąć Open this link. Na srodku powinien się pojawić pasek ładowania jezdzący w lewo i prawo az się po 2-5 s obraz pojawi. Jeśli ładowanie obrazu się zatnie to trzeba odświerzyć okno i powtórzyć operacje LPM, PPM itd.....
Nie wiem jak to jest przy niskiej prędkości łącza bo ta kamera odświeża obraz co 1s więc przy wolnym łączu mogą być problemy

Jak mogli zamknąc wątek naszego stadionu na skyscrapercity:evil:

Fuks 15.03.2010 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 869813)
Ja trochę z innej beczki. Czy użytkownicy i osoby przeglądające FPW mają dostępny temat z naszym stadionem? Wchodzę od wczoraj i wątek stadionu Wisły, a także Lecha gdzieś zaginął?!

wątek jest zamkniety, ale jest dostepny. Tyle ze skoro nie było postow od kilku dni to jest na ktorejs tam stronie z tematami, chyba na 2

Proud 15.03.2010 15:10

dzięki Panowie!

crazykaro, nadal nie mam obrazu. Ściągnąłem ten program, i zarówno w IE, jak i Operze widać tylko taki czarny prostokąt na białym tle. Nie wiem, może nie umiem tego ustawić prawidłowo.

Tenzen 15.03.2010 16:19

Firewall blokuje quicktime'a. Ja jak wyłączę Kasperkyego (KIS) to kamerka działa. Niestety nie wiem jak to odblokować na stałe w programie...

crazykaro 15.03.2010 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 869993)
dzięki Panowie!

crazykaro, nadal nie mam obrazu. Ściągnąłem ten program, i zarówno w IE, jak i Operze widać tylko taki czarny prostokąt na białym tle. Nie wiem, może nie umiem tego ustawić prawidłowo.

Ponieważ w operze nie mam problemów to rozwiązania nie podam ale w IE się nagle pojawiły i trochę kombinowałem i chodzi tu o jakąś politykę ochronną IE. Jak będziesz w IE to dwukrotnie kliknij na ikonkę kuli ziemskiej w pasku na dole, a następnie odznacza "Włącz tryb chroniony" i ponownie uruchom IE. Zobacz czy się wyświetli znaczek QuickTimea nad tym czarnym paskiem. Jeśli tak a obraz się nie będzie pojawia to spróbuj kilka razy odświeżyć stronę albo PPM i Open this link jesli można kliknąć, ale powinno się załadować samo

Aha wcześniej odinstaluj wszystkie wcześniejsze Qucktime'y Appla bo strasznie śmiecą komputer Appleowskimi dodatkami i mogą się gryźć z QucikTime Alternative

sqallpl 16.03.2010 00:49

Juz kiedys tutaj o tym wspominalem ale chcialbym do tej kwestii jeszcze raz wrocic.

Zastanawiam sie jak bedzie wygladalo oswietlenie na nowym stadionie a wlasciwie jego efekt.

Przy czterech slupach bylo szaro i ciemno, mimo ze moc nie byla mala. Mam nadzieje ze rozstawienie reflektorow wzdluz boiska da efekt podobny do tego, ktory mozemy obserwowac na wiekszosci stadionow chocby premiership.

Tam moc oswietleniowa nie rozni sie od tej ktora my mielismy na starym stadionie a roznica jest kolosalna.

Nie wiem czy to sa prawdziwe informacje ale wedlug stadiony.net na naszym starym stadionie, mielismy 1700 lx. Przy czym na Old trafford maja 1450 , na Anfield 1480 a na Emirates 1500.

Wynika z tego ze ustawienie reflektorow ma ogromne znaczenie co nie jest chyba zadnym odkryciem.

Tak wogole jaka moc ma miec oswietlenie na nowym stadionie? Ze strony stadionwisly.info wynika ze ma to byc 2000 lx.

Fuks 16.03.2010 01:59

wez pod uwage fakt, ze u nas światło miało więcej "przestrzeni" do oświetlenia i tym samym sporo tego uciekało poza boisko. Głupio to troche brzmi ale wiesz mniej wiecej o czym pisze. Tam masz zamkniete bryły otwarte jedynie bezposrednio nad boiskiem, nad oświetleniem, wiec światło zostaje w 100% w środku. Podobnie powinno byc na naszym nowym stadionie, pytanie jak te lampy beda sie sprawowac, bo one akurat będą nad dachem ,a nie tak jak w Anglii pod.

PiotrG 16.03.2010 05:07

Cytat:

Tak wogole jaka moc ma miec oswietlenie na nowym stadionie? Ze strony stadionwisly.info wynika ze ma to byc 2000 lx.
Stadion teoretycznie budowany był na E2012, więc 2000 lux to minimum, aby spełnić wymogi transmisji HD.
Stare oświetlenie było montowane na 4 słupach w rogach, więc tworzył się efekt "4 cieni", tego nie będzie teraz, a same lampy będą znacznie bliżej murawy (część na masztach, część pod dachem). Szkoda, że Obtułowicz wpadł na pomysł aby montować maszty, umieszczenie oświetlenia całkowicie pod dachem było możliwe, a i taniej by wyszło.
No to za 10h wielka chwila, zobaczymy co powie prezydent, gdy obudzi się z ręką w nocniku :lol:

Wicked 16.03.2010 08:26

Tak tylko żeby było wiadomo o czym mówimy. Moc oświetlenia podaje się w watach, nie w luxach. Natężenie oświetlenia podawane w luxach mierzone jest przy poziomie murawy, i tu musi wynosić 2000lx. A jaką moc ma oświetlenie, aby taki poziom uzyskać, to już inna sprawa. Ciekawie jak ma się sprawa z tymi masztami, czy faktycznie trzeba było je montować.

Ps. co do czatu to :evil:

http://krakow.pl/komunikaty/?MODE=mp...w&kom_id=10841

zbymak 16.03.2010 13:58

Działa wam kamerka na trybune wschodnią?

igortsw 16.03.2010 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 870791)
Działa wam kamerka na trybune wschodnią?

Nie.

10 znaków.

kohprzem'68 16.03.2010 15:38

No to raczej dziś nic nie powie bo zaniemógł nieboraczek Wisła nie przyjeła jego warunków spychotechniki .

PiotrG 16.03.2010 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 870662)
Natomiast czat z prezydentem, który miał być dzisiaj został odwołany...
http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=15416&sub=biezacy_plan

Wcale mnie to nie dziwi, powód jest oczywisty.
Cieszy mnie decyzja Wisły, część sportową UKOŃCZONĄ mogą wynająć. Jak miasto nie dokończy, to będzie kolejny szkieletor.

tofik 16.03.2010 15:54

Część pod pomieszczenia klubowe, muzeum, jakaś gastronomia na sektorach. Ale reszta powierzchni ? Kto by z TF tym zarządzał. Raczej ponosilibyśmy straty.
Wg mnie Wisła słusznie postępuje nie chcąc byc operatorem całości. A w ogóle to miasto okłamuje nas z terminami jestem pewien tego.

PiotrG 16.03.2010 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 870867)
Część pod pomieszczenia klubowe, muzeum, jakaś gastronomia na sektorach. Ale reszta powierzchni ? Kto by z TF tym zarządzał. Raczej ponosilibyśmy straty.
Wg mnie Wisła słusznie postępuje nie chcąc byc operatorem całości. A w ogóle to miasto okłamuje nas z terminami jestem pewien tego.

Okłamuje? To zbyt delikatne słowo.
Stadion będzie PUSTY w środku - bez wyposażenia punktów gastronomicznych, szatni dla piłkarzy, pomieszczeń trenerów, sędziów, kontroli antydopingowej, schodów ruchomych dla VIP (pusta dziurka sobie zostanie), kondygnacji dla mediów, pomieszczeń komentatorów, bez IT, nawet bez ławek rezerwowych.
Miasto chce aby Wisła wynajęła, dołożyła 75mln i dokończyła budowę, przy okazji jeszcze buliła za powierzchnie komercyjne i wynajem samego obiektu. Cud warunki.
Lipiec jest nierealny, a jak tak dalej pójdzie (czyt. miasto nie wyłoży kasy na resztę rzeczy, ogłosi przetargi) to na stadion w ogóle nie wrócimy, bo nie będzie on dostosowany do rozgrywania meczy.
Obecny GW odda trybuny boczne, tyle że puste (gotowe będą toalety, instalacje klimatyzacji, ogrzewania, wstępna wykończeniówka, część instalacji elektrycznych - część bo słaboprądowe instalacje to już działka z IT, instalacje wodno-kanalizacyjne).

AS82 16.03.2010 16:12

Pewnie finał bedzie taki ,że pejsy beda graly od lipca na nowym stadionie ,a my dalej na Huniku

Arapaho 16.03.2010 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 870879)
...
Lipiec jest nierealny, a jak tak dalej pójdzie (czyt. miasto nie wyłoży kasy na resztę rzeczy, ogłosi przetargi) to na stadion w ogóle nie wrócimy, bo nie będzie on dostosowany do rozgrywania meczy.........

Dodam więcej jak miasto szybko nie wyłoży kasy to na stadion wrócimy w najlepszym razie na przyszłą wiosnę ( 2011r.)Problem w tym ze zbyt mało osób naciska na naszych radnych/prezydenta więc nikt z nich nie poczuwa się do odpowiedzialności za kompleksowe i kompetentne działanie w tej sprawie.
Jeden Radny Olszówka i i malutka grupka kibiców to jest dla nich śmiech na sali. A przeciez jest rok wyborczy - najlepszy okres do naciśniecia rządzących- ale potrzeba tu silnych nacisków a nie oczekiwania na niewiadomo co.

Arapaho 16.03.2010 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 870885)
Pewnie finał bedzie taki ,że pejsy beda graly od lipca na nowym stadionie ,a my dalej na Huniku

Kto przyjmuje ze mną zakład że parchy zagrają wcześniej niż my...? Wystarczy na ich budowę zobaczyć

PiotrG 16.03.2010 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 870889)
Kto przyjmuje ze mną zakład że parchy zagrają wcześniej niż my...? Wystarczy na ich budowę zobaczyć

Na pewno zagrają wcześniej.
Nawet jeśli przetargi ruszą w tym miesiącu czy kwietniu (co jest nierealne), to rozstrzygną je pewnie w ostatnim kwartale roku, a gdzie jeszcze prace i odbiory. Nawet wiosna 2010/2011 staje się powoli nierealna.

bridgeburner 16.03.2010 16:26

Mysle, że wynajmowanie całego stadionu
byłoby w długofalowej perspektywie dla Wisły korzystne

Wiadomo, że klub nie wyłoży na wykończenie 75 milionów
bo nie ma i długo mieć nie będzie
Ale jak chodzi o wynajmowanie powierzchni to liczyłem, że
powstanie sklep z prawddziwego zdarzenia, jakis pub, restauracja, kasyno itd
tj. rzeczy z których w przyszłości moznaby czerpać zyski

Cytat:

^^^^Chłopie a kto miałby tym zarządzać?Skoro w naszym dziale marketingu obecnie nie ma nikogo , a w najlepszym latach było kilka osób- taki Lech ma cos 20 osób - o czym mowa.Dyrektora mark.szukaja od listopada 2009.
To, że w tej chwili organizacja leży i kwiczy, nie znaczy, że powinnismi sie na to godzić
Jak wynajmą obcemu podmiotowi to na lat w najlepszym wypadku kilkanaście
wtedy możliwości rozwoju klubu będą bardzo ograniczone

Arapaho 16.03.2010 16:32

^^^^Chłopie a kto miałby tym zarządzać?Skoro w naszym dziale marketingu obecnie nie ma nikogo , a w najlepszych latach było kilka osób- taki Lech ma cos 20 osób - o czym mowa.Dyrektora mark.szukaja od listopada 2009.Prezesa nie ma .W RN nikt się nie zna na piłce a o związkach z Wisła nie wspomnę

PiotrG 16.03.2010 16:35

Cytat:

jakis pub, restauracja, kasyno itd
Pub wraz z fanklubem jeśli ma powstać to trzeba go zaprojektować we wnętrzu trybuny północnej i wybudować, podobnie oficjalny sklep. Restauracja jest zaprojektowana na trybunie wschodniej, w jej północnej części, przy skyboxach.
Kasyno? Gdzie? W powierzchni biurowej trybuny wschodniej?
Cytat:

tj. rzeczy z których w przyszłości moznaby czerpać zyski
Jedyne z czego będzie można czerpać realne zyski to skyboxy i wpływy z biletów. Reszta to śmiech na sali. Kokosów na muzeum się nie zrobi, podobnie na klubie kibica.
Nie mam pojęcia co Wisła miałaby zrobić z całą powierzchnią biurową trybuny wschodniej, część (pewnie tę na kondygnacji +1, przy skyboxach wynajmie pod siedzibę klubu.

ciacho 16.03.2010 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 870856)
Wcale mnie to nie dziwi, powód jest oczywisty.
Cieszy mnie decyzja Wisły, część sportową UKOŃCZONĄ mogą wynająć. Jak miasto nie dokończy, to będzie kolejny szkieletor.

Ale o jakiej decyzji mowa? Wiesz coś o jakiejś oficjalnej decyzji? Do dzisiaj miało się wyjaśnić co z operatorem.. wyjaśniło się coś? Miasto od dzisiaj szuka na własną rękę czy dalej trwać będzie stan zawieszenia?

PiotrG 16.03.2010 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 870941)
Ale o jakiej decyzji mowa? Wiesz coś o jakiejś oficjalnej decyzji? Do dzisiaj miało się wyjaśnić co z operatorem.. wyjaśniło się coś? Miasto od dzisiaj szuka na własną rękę czy dalej trwać będzie stan zawieszenia?

Tego to nikt nie wie. W chwili obecnej sytuacja jest taka, że Wisła w ogóle stadionu nie wynajmuje.
Miasto operatora "szuka" od listopada, tylko jakoś brak działań w tym kierunku. Zresztą nie wierzę, ze znajdzie się "operator" który wyłoży 75mln na starcie, aby obiekt zaczął w ogóle funkcjonować. Sam przetarg na operatora trwał we Wrocławiu bodajże rok, operatora a nie współinwestora. Tam operator będzie robił to co do operatora należy, czyli zarządzał gotowym obiektem.

sqallpl 16.03.2010 18:28

Cytat:

W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Miasta Krakowa. Jednym z punktów obrad był stadion krakowskiej Wisły.

Z najważniejszych informacji warto odnotować, iż planowany termin pierwszego meczu na obiekcie im. Henryka Reymana to 13/14 lipca br. Gotowe mają być wówczas i oddane do użytku trzy trybuny: południowa, północna oraz wschodnia. Budowa trybuny północnej ma się zakończyć w miesiącu wrześniu.

Wszysztko to jednak pod zastrzeżeniem znalezienia brakujących (około) 75 mln zł. Obecnie prowadzone są ostateczne negocjacje w sprawie wkładu Wisły w zarządzanie obiektem. Wiele wskazuje na to, iż klub nie będzie zainteresowany powierzchnią komercyjną, w związku z czym gmina najpewniej rozpisze przetarg w tej sprawie.
Równocześnie trwać będą poszukiwania sponsora tytularnego.

Warto dodać, iż krzesełka na stadionie, mimo wcześniejszych informacji, będą prezentować określony wzór, ściśle łączacy się z klubem.
10 znakow.

gromaders 16.03.2010 18:33

powiem tak, tą inwestycją powinna zainteresować się prokuratura, kolejne 75 mln na stadion?!

wierny 16.03.2010 18:39

IT itp nie zostały uwzględnione w poprzednim przetargu. Teraz muszą to "niedopatrzenie" nadrobić, prokuraturze nic do tego. Tak to jest jak się buduje etapami stadion od 2004 roku....

Daniel Alves 16.03.2010 18:44

no to puchary poza domem?

sqallpl 16.03.2010 18:50

Eliminacje pewnie bedzie sie dalo bez problemu grac przy trzech trybunach, myle sie?

zbymak 16.03.2010 19:06

No i co Majchrowski mowil i obiecywał 1 mecz na lipiec i bedzie a to że nie bedzie trybuny światła dachu i wiele innych rzeczy to mały pryszcz.ŚMIECH NA SALI .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl