![]() |
Cytat:
Niestety, widać zapał budowlańców był krótki, no bo tydzień temu pracowano nawet w Niedzielę i dlatego nijak nie da się wytłumaczyć obecnej ciszy, bezsensownej wobec zapewnień inwestora i wykonawcy o 250 robotnikach przez 7 dni w tygodniu. Ciekawe czy wobec tego, Majcher dotrzyma słowa i zorganizuje w Marcu dni otwarte na budowie przy R22, czy też uzależni to od 16 Marca ? Ps. dj_ibutti - wiem, że w Sobotę pracowały 2 dźwigi przy zachodniej i 2 przy wschodniej, ale w godz. od 7 do 13 a nie do 22, jak w uprzednią Sobotę ( o Niedzieli już nie wspominając). |
Troszkę się mylicie, bo byłem wczoraj popołudniu w okolicach stadionu i dźwigi na A i B pracowały.
|
Przestańcie w końcu marudzić.Na pewno bliżej końca budowy niż początku.
|
^^^ no tak może wkońcu w tym tygodniu skończą poziom 0 :):) trzeba imprezę zorganizować.to tylko połowa marca.jest czas i nie ma co marudzić
|
Cytat:
Co do trybuny zachodniej - bliżej jest początku niż końca. |
Ja trochę z innej beczki. Czy użytkownicy i osoby przeglądające FPW mają dostępny temat z naszym stadionem? Wchodzę od wczoraj i wątek stadionu Wisły, a także Lecha gdzieś zaginął?!
|
Mają, tylko wątki są tymczasowo zamknięte. W Poznaniu trwają czystki, to samo pewnie w temacie o naszym stadionie.
|
Jestem zaskoczony tempem prac. Dziś wyłożyli pół trybuny prefabrykatami :O
|
może ktoś wrzucić screena z kamerki nr 1...bo mi nie działa, a chciałbym zobaczyć prace.
z góry thx |
|
Cytat:
Nie wiem jak to jest przy niskiej prędkości łącza bo ta kamera odświeża obraz co 1s więc przy wolnym łączu mogą być problemy Jak mogli zamknąc wątek naszego stadionu na skyscrapercity:evil: |
Cytat:
|
dzięki Panowie!
crazykaro, nadal nie mam obrazu. Ściągnąłem ten program, i zarówno w IE, jak i Operze widać tylko taki czarny prostokąt na białym tle. Nie wiem, może nie umiem tego ustawić prawidłowo. |
Firewall blokuje quicktime'a. Ja jak wyłączę Kasperkyego (KIS) to kamerka działa. Niestety nie wiem jak to odblokować na stałe w programie...
|
Cytat:
Aha wcześniej odinstaluj wszystkie wcześniejsze Qucktime'y Appla bo strasznie śmiecą komputer Appleowskimi dodatkami i mogą się gryźć z QucikTime Alternative |
Juz kiedys tutaj o tym wspominalem ale chcialbym do tej kwestii jeszcze raz wrocic.
Zastanawiam sie jak bedzie wygladalo oswietlenie na nowym stadionie a wlasciwie jego efekt. Przy czterech slupach bylo szaro i ciemno, mimo ze moc nie byla mala. Mam nadzieje ze rozstawienie reflektorow wzdluz boiska da efekt podobny do tego, ktory mozemy obserwowac na wiekszosci stadionow chocby premiership. Tam moc oswietleniowa nie rozni sie od tej ktora my mielismy na starym stadionie a roznica jest kolosalna. Nie wiem czy to sa prawdziwe informacje ale wedlug stadiony.net na naszym starym stadionie, mielismy 1700 lx. Przy czym na Old trafford maja 1450 , na Anfield 1480 a na Emirates 1500. Wynika z tego ze ustawienie reflektorow ma ogromne znaczenie co nie jest chyba zadnym odkryciem. Tak wogole jaka moc ma miec oswietlenie na nowym stadionie? Ze strony stadionwisly.info wynika ze ma to byc 2000 lx. |
wez pod uwage fakt, ze u nas światło miało więcej "przestrzeni" do oświetlenia i tym samym sporo tego uciekało poza boisko. Głupio to troche brzmi ale wiesz mniej wiecej o czym pisze. Tam masz zamkniete bryły otwarte jedynie bezposrednio nad boiskiem, nad oświetleniem, wiec światło zostaje w 100% w środku. Podobnie powinno byc na naszym nowym stadionie, pytanie jak te lampy beda sie sprawowac, bo one akurat będą nad dachem ,a nie tak jak w Anglii pod.
|
Cytat:
Stare oświetlenie było montowane na 4 słupach w rogach, więc tworzył się efekt "4 cieni", tego nie będzie teraz, a same lampy będą znacznie bliżej murawy (część na masztach, część pod dachem). Szkoda, że Obtułowicz wpadł na pomysł aby montować maszty, umieszczenie oświetlenia całkowicie pod dachem było możliwe, a i taniej by wyszło. No to za 10h wielka chwila, zobaczymy co powie prezydent, gdy obudzi się z ręką w nocniku :lol: |
Tak tylko żeby było wiadomo o czym mówimy. Moc oświetlenia podaje się w watach, nie w luxach. Natężenie oświetlenia podawane w luxach mierzone jest przy poziomie murawy, i tu musi wynosić 2000lx. A jaką moc ma oświetlenie, aby taki poziom uzyskać, to już inna sprawa. Ciekawie jak ma się sprawa z tymi masztami, czy faktycznie trzeba było je montować.
Ps. co do czatu to :evil: http://krakow.pl/komunikaty/?MODE=mp...w&kom_id=10841 |
Działa wam kamerka na trybune wschodnią?
|
Cytat:
10 znaków. |
No to raczej dziś nic nie powie bo zaniemógł nieboraczek Wisła nie przyjeła jego warunków spychotechniki .
|
Cytat:
Cieszy mnie decyzja Wisły, część sportową UKOŃCZONĄ mogą wynająć. Jak miasto nie dokończy, to będzie kolejny szkieletor. |
Część pod pomieszczenia klubowe, muzeum, jakaś gastronomia na sektorach. Ale reszta powierzchni ? Kto by z TF tym zarządzał. Raczej ponosilibyśmy straty.
Wg mnie Wisła słusznie postępuje nie chcąc byc operatorem całości. A w ogóle to miasto okłamuje nas z terminami jestem pewien tego. |
Cytat:
Stadion będzie PUSTY w środku - bez wyposażenia punktów gastronomicznych, szatni dla piłkarzy, pomieszczeń trenerów, sędziów, kontroli antydopingowej, schodów ruchomych dla VIP (pusta dziurka sobie zostanie), kondygnacji dla mediów, pomieszczeń komentatorów, bez IT, nawet bez ławek rezerwowych. Miasto chce aby Wisła wynajęła, dołożyła 75mln i dokończyła budowę, przy okazji jeszcze buliła za powierzchnie komercyjne i wynajem samego obiektu. Cud warunki. Lipiec jest nierealny, a jak tak dalej pójdzie (czyt. miasto nie wyłoży kasy na resztę rzeczy, ogłosi przetargi) to na stadion w ogóle nie wrócimy, bo nie będzie on dostosowany do rozgrywania meczy. Obecny GW odda trybuny boczne, tyle że puste (gotowe będą toalety, instalacje klimatyzacji, ogrzewania, wstępna wykończeniówka, część instalacji elektrycznych - część bo słaboprądowe instalacje to już działka z IT, instalacje wodno-kanalizacyjne). |
Pewnie finał bedzie taki ,że pejsy beda graly od lipca na nowym stadionie ,a my dalej na Huniku
|
Cytat:
Jeden Radny Olszówka i i malutka grupka kibiców to jest dla nich śmiech na sali. A przeciez jest rok wyborczy - najlepszy okres do naciśniecia rządzących- ale potrzeba tu silnych nacisków a nie oczekiwania na niewiadomo co. |
Cytat:
|
Cytat:
Nawet jeśli przetargi ruszą w tym miesiącu czy kwietniu (co jest nierealne), to rozstrzygną je pewnie w ostatnim kwartale roku, a gdzie jeszcze prace i odbiory. Nawet wiosna 2010/2011 staje się powoli nierealna. |
Mysle, że wynajmowanie całego stadionu
byłoby w długofalowej perspektywie dla Wisły korzystne Wiadomo, że klub nie wyłoży na wykończenie 75 milionów bo nie ma i długo mieć nie będzie Ale jak chodzi o wynajmowanie powierzchni to liczyłem, że powstanie sklep z prawddziwego zdarzenia, jakis pub, restauracja, kasyno itd tj. rzeczy z których w przyszłości moznaby czerpać zyski Cytat:
Jak wynajmą obcemu podmiotowi to na lat w najlepszym wypadku kilkanaście wtedy możliwości rozwoju klubu będą bardzo ograniczone |
^^^^Chłopie a kto miałby tym zarządzać?Skoro w naszym dziale marketingu obecnie nie ma nikogo , a w najlepszych latach było kilka osób- taki Lech ma cos 20 osób - o czym mowa.Dyrektora mark.szukaja od listopada 2009.Prezesa nie ma .W RN nikt się nie zna na piłce a o związkach z Wisła nie wspomnę
|
Cytat:
Kasyno? Gdzie? W powierzchni biurowej trybuny wschodniej? Cytat:
Nie mam pojęcia co Wisła miałaby zrobić z całą powierzchnią biurową trybuny wschodniej, część (pewnie tę na kondygnacji +1, przy skyboxach wynajmie pod siedzibę klubu. |
Cytat:
|
Cytat:
Miasto operatora "szuka" od listopada, tylko jakoś brak działań w tym kierunku. Zresztą nie wierzę, ze znajdzie się "operator" który wyłoży 75mln na starcie, aby obiekt zaczął w ogóle funkcjonować. Sam przetarg na operatora trwał we Wrocławiu bodajże rok, operatora a nie współinwestora. Tam operator będzie robił to co do operatora należy, czyli zarządzał gotowym obiektem. |
Cytat:
|
powiem tak, tą inwestycją powinna zainteresować się prokuratura, kolejne 75 mln na stadion?!
|
IT itp nie zostały uwzględnione w poprzednim przetargu. Teraz muszą to "niedopatrzenie" nadrobić, prokuraturze nic do tego. Tak to jest jak się buduje etapami stadion od 2004 roku....
|
no to puchary poza domem?
|
Eliminacje pewnie bedzie sie dalo bez problemu grac przy trzech trybunach, myle sie?
|
No i co Majchrowski mowil i obiecywał 1 mecz na lipiec i bedzie a to że nie bedzie trybuny światła dachu i wiele innych rzeczy to mały pryszcz.ŚMIECH NA SALI .
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl