Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

misieq 08.08.2014 07:53

Potencjalni rywale Ruchu:
1 FC Metalist Kharkiv (UKR)
2 FK Partizan (SRB)
3 AS Saint-Étienne (FRA)
4 Rio Ave FC (POR)
5 PSV Eindhoven (NED)

wiesniak84 08.08.2014 09:06

Kibicowsko wyjazd do Belgradu marzenie. Pewno hanysy ostrza juz sobie zeby ne ten dwumecz:D

0 22 08.08.2014 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -Goral- (Post 1371518)
Jaka mafia ? Są jasne przepisy. Legia go zgłosiła do pucharów dopiero od 3 rundy. .

Bo pauzował za czerwoną kartkę dwa mecze z St Patrick, wiec go nie zgłosili. Gdyby przyjąć Twoją interpretację to karany byłby również klub, bo musiałby zgłaszać zawodnika i miec o jednego mniej niz rywal. A kara była karą INDYWIDUALNĄ. Rozumiem, że gdyby 20 zawodników Legii dostało takie kary to Legia musialaby grać w nowym sezonie w 4-5 ludzi, bo musiałaby zgłosić tamtych by im kara leciała. Idiotyzm :)

Decyzja mafii o 10.30 :)

PhantomRanger 08.08.2014 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kws (Post 1371506)
Stanowski:
"Celtic został poproszony o pismo, że nie będzie występował na ścieżkę odwoławczą, ale nie wiadomo, czy będzie miał zamiar takie napisać.
Cały problem w tym, że Celtic mógłby odwołać się do Trybunału w Lozannie i tam - na suche przepisy - pewnie by wygrał. Tego obawia się UEFA."

No to po nas ?

Też można zadać pytanie jakim prawem UEFA chce zabrać możliwość odwołania? Jeżeli byłoby niekorzystne dla Celticu wówczas nie mieliby nic do gadania. W przypadku werdyktu niekorzystnego dla Legii ta miała by możliwość odwołania. Coś czuje, że to może się przeciągnąć.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1371542)
Bo pauzował za czerwoną kartkę dwa mecze z St Patrick, wiec go nie zgłosili. Gdyby przyjąć Twoją interpretację to karany byłby również klub, bo musiałby zgłaszać zawodnika i miec o jednego mniej niz rywal. A kara była karą INDYWIDUALNĄ. Rozumiem, że gdyby 20 zawodników Legii dostało takie kary to Legia musialaby grać w nowym sezonie w 4-5 ludzi, bo musiałaby zgłosić tamtych by im kara leciała. Idiotyzm :)

Decyzja mafii o 10.30 :)

Czytasz w ogóle co się do Ciebie pisze? Nie odbył tej kary bo nie był zgłoszony do szerokiej kadry. Nie był zgłoszony, więc nie odbył kary 2 meczów. Mecz z Celtikiem u siebie był 1.

Poczekajmy jednak, aż wszystko się wyjaśni.

mr_kwolf 08.08.2014 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1371542)
Bo pauzował za czerwoną kartkę dwa mecze z St Patrick, wiec go nie zgłosili. Gdyby przyjąć Twoją interpretację to karany byłby również klub, bo musiałby zgłaszać zawodnika i miec o jednego mniej niz rywal. A kara była karą INDYWIDUALNĄ. Rozumiem, że gdyby 20 zawodników Legii dostało takie kary to Legia musialaby grać w nowym sezonie w 4-5 ludzi, bo musiałaby zgłosić tamtych by im kara leciała. Idiotyzm :)

Decyzja mafii o 10.30 :)


Nie idiotyzm tylko praktyczne rozwiązanie sprawy.

Jakby inaczej UEFA miałaby mieć kontrolę nad tym kto i kiedy "odbębnia" karę za kartki? Szczególnie, że kontrakty nie muszą być jawne?

Nie mówiąc już, że można byłoby "wypożyczać" danego zawodnika do innego klubu, który dalej gra w pucharach żeby się wyczyścił, a skoro nie trzeba go zgłaszać to można byłoby to zrobić nawet w środku sezonu?

palikot 08.08.2014 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1371515)
Absurd bo Beres odbebnil swoja kare - 2 mecze z Irolami i jeden ze Szkotami. A co zrobi mafia to inna sprawa. On w meczu w Edynburgu NIE BYL zawieszony.

No dobra a co by było gdyby przeszedł do Odry Wodzisław a po roku wrócił do (L)? Też by karę odbębnił, bo 3 kolejki pucharów grano jak był w Odrze? Nie! Musiał być zgłoszony do rozgrywek i tyle. Teraz się módlcie, żeby stwierdzili, że to było niedopatrzenie...

0 22 08.08.2014 09:28

Gdyby grał w Wodzisławiu to kara by nie leciała, bo Wodzisławia nie ma w pucharach.

mr_kwolf 08.08.2014 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1371546)
Gdyby grał w Wodzisławiu to kara by nie leciała, bo Wodzisławia nie ma w pucharach.

Ale skąd UEFA miałaby to wiedzieć? Analizować kontrakt każdego z zawodników? Śledzić żeby widzieć w jakim klubie na co dzień trenuje?

0 22 08.08.2014 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1371547)
Ale skąd UEFA miałaby to wiedzieć? Analizować kontrakt każdego z zawodników? Śledzić żeby widzieć w jakim klubie na co dzień trenuje?

Wg mnie kontrakty są znane UEFA. To po pierwsze. A po drugie - nawet jesli nie - to powinno byc postępowanie dyscyplinarne, na ktorym udowodnienie, ze zawodnik byl pilkarzem klubu X powinno załatwiać sprawę.

Mówię, inaczej, przy 20 takich karach klub musialby grać w 3 piłkarzy albo bawić się 10 sezonów w systematyczne rejestrowanie co jest bzdurą.

mr_kwolf 08.08.2014 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1371548)
Wg mnie kontrakty są znane UEFA. To po pierwsze. A po drugie - nawet jesli nie - to powinno byc postępowanie dyscyplinarne, na ktorym udowodnienie, ze zawodnik byl pilkarzem klubu X powinno załatwiać sprawę.

Mówię, inaczej, przy 20 takich karach klub musialby grać w 3 piłkarzy albo bawić się 10 sezonów w systematyczne rejestrowanie co jest bzdurą.

Podam ci sytuacje absurdalną, ale do takich mogłoby dojść jakby nie obowiązek zgłaszania.

Liga grecka/hiszpańska/włoska startują z końcem sierpnia. Jeden z zespołów z tej ligi gra w fazie grupowej LE/LM i ma zawieszonego zawodnika na 4 mecze. Co może zrobić? A no może go wypożyczyć do zespołu, który gra w eliminacjach, żeby go "wyczyścić".

Zawodnik nawet nie musi być nigdy w tamtym drugim klubie bo po co? I tak nie zagra tam żadnego oficjalnego meczu, ba, nawet nie będzie nigdzie zgłaszany. A skoro nie będzie zgłaszany to bez problemu z końcem sierpnia może wrócić do swojego macierzystego klubu i bez problemu grać zarówno w lidze jak i pucharach.

Jak UEFA może zareagować na takie działania? W żaden sposób. Jest papier, że był w okresie lipcowo-sierpniowym piłkarzem tamtego klubu i tyle.

Obowiązek zgłaszania zawodnika dość mocno to wszystko komplikuje.

Nie mówiąc już o możliwości kręcenia wałków z mieszaniem w przeszłości. Przykładowo można by fabrykować dokumenty, że przecież "jaki walkower? przecież Iksiński był w lipcu piłkarzem klubu X a oni wtedy grali w pucharach, proszę tutaj macie kwity, nie sprawdził się i wrócił ale wtedy na pewno tam grał".

marcin19876 08.08.2014 09:52

walkower!!!!!!!!!!!!!!

brylant17 08.08.2014 09:53

Nie dla Nas LM w tym roku... Zawiodłem leśny z twita pięknie :lol:

wiertar 08.08.2014 09:56

Frajerzy roku! ale chociaż ich prezes potrafi wziaśc wine na siebie i przyznać się do błedu....

...w odroznieniu od naszego Prawniczyny

Maciuś 08.08.2014 09:58

Wczoraj kompromitacja kartofli a dziś Nowej Legii.

Krav 08.08.2014 09:59

abstrahując od decyzji to ciekaw jestem gdzie są ci, którzy wczoraj tak zajebiście 100 % byli pewni że skończy się na karze finansowej

kornd 08.08.2014 10:00

Gratulujemy awansu do Ligi Europejskiej.

dynek.pl 08.08.2014 10:00

Z jednej strony smiac mi sie chce ale z drugiej jednak szkoda - mozna powiedziec, ze to takie typowo polskie frajerstwo.
My potrafimy wszystko przegrac.
I po co im byl ten Bereszynski w ogole ? Zeby dac pstryczka Lechowi. No to maja teraz.
Z drugiej strony dziwne, ze delegat zauwazyl to po meczu, a nie przed no ale wiadomo wtedy sa wazniejsze sprawy takie jak bankiety itd.

martin_6 08.08.2014 10:00

Mniejsza z sensownością tych przepisów. Mogą być głupie, ale te przepisy nie zostały wymyślone, żeby dopiec Legii. Są znane od lat, jeśli nawet nie przeciętnemu kibicowi, to taki kierownik drużyny ma psi obowiązek mieć je w jednym paluszku. I jeśli Legia zostanie wyeliminowana, to będzie mogła mieć pretensje tylko do siebie. Nie można oczekiwać od UEFY, że nie będzie egzekwować ustanowionych przez siebie przepisów, bo przecież i tak dowolny trybunał przyzna rację Celtikowi.

kerim1906 08.08.2014 10:03

zdrowie martusi, a Brychczy przestrzegał, obleśnoborski nie słuchał

kerim1906 08.08.2014 10:05

[QUOTE=wiertar;1371553]Frajerzy roku! ale chociaż ich prezes potrafi wziaśc wine na siebie i przyznać się do błedu....

poda się do dymisji? rudy donek bierze odpowiedzialność


za wszystko i TRWA MAĆ!

silver03 08.08.2014 10:05

Koniec LM! Jestem w szoku, że w takim stylu.

Kaan 08.08.2014 10:05

Legia podwójnie zawaliła sprawę. Po pierwsze działacze. Po drugie piłkarze, którzy w pierwszym meczu mogli strzelić jeszcze kilka bramek a wystarczyło tylko jedną :) Ciekawe co do powiedzenia ma teraz Vdrojlak (czy jak mu tam) po "podchodzeniu trzeci raz do karnego"?

tak czy inaczej, takiego odpadnięcia z eliminacji to się nmie spodziewałem. Legia strzeliła sobie SAMA samobója jak stąd do Księżyca.

brylant17 08.08.2014 10:07

No i gdzie kibice Losserów ?

palikot 08.08.2014 10:08

0 22.
Na pocieszenie, to powim ci, że powinniście się cieszyć, że wywalili was po 3 rundzie a nie po 4, bo wtedy dopiero byłby dramat :D
Pozdro w LE ;)

heoij 08.08.2014 10:08

Ale WSTYD, jak było można odpaść w takim stylu ... :lol:

Największa GŁUPOTA i FRAJERSTWO w historii piłki nożnej w Polsce ! :D

Maciuś 08.08.2014 10:10

Zauważcie że ani Rumak ani ta Ostrowska nie podali się do dymisji, nie mają honoru czy jak?

Lukasz 08.08.2014 10:11

Ja pienicze, myślałem że najbardziej garbatą dolę z garbatych mają Ci za miedzą. Ale nie.
Kondolencje.To nie powinno się tak skończyć.

Ten dowcip chyba na stałe przylgnie do Warszawki:

Cytat:

Wiesz jak włożyć korek z powrotem do butelki z szampanem?
Nie? Zapytaj kibiców Legii.

irman 08.08.2014 10:13

Chyba pierwszy raz w życiu życzyłem im dobrze. Odjechali nam już tak daleko, że żaden argument o odskoczeniu finansowym po awansie do LM do mnie nie przemawiał. Pomyślałem więc, a dobra niech w końcu ktoś awansuje. Może będzie to korzystne dla całej naszej zasranej ligi. I nawet nie kibicowałem Celticowi. I nawet z podziwem patrzyłem na wynik dwumeczu (chociaż Celtic to leszcze teraz). I nawet życzyłem im Ludogorca a nie Steuy. A tu coś takiego.

Wyobrażacie sobie niemiecki albo holenderski klub, który wypuszcza na boisko w kluczowym meczu pucharowym zdyskwalifikowanego zawodnika? Dlatego nasza piłka jest w tym miejscu w którym jest. Choćby nie wiem jak amerykański był Boguś Leśnodorski, amatorka wyjdzie prędzej czy później.

Niepojęte jest jak przez takie gówno można stracić dziesiątki milionów złotych. To jest rekord świata.

kreseq 08.08.2014 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1371563)
No i gdzie kibice Losserów ?

Tutaj. I co? Macie swoją chwilę wielkiej beki. Macie prawo bo osoby odpowiedzialne u Nas zachowały się skandalicznie.
Boli Nas, będziemy w....ieni, zawodnicy załamani, w klubie żałoba. Czyli w to wam graj :) Zero spiny i napiny. Trzeba porażkę, nawet tak kuriozalną przyjąć na klatę.

Nie odskoczymy, może i nie będziemy w LE ale nikogo prócz siebie winić za to nie będziemy.
Mnie to smuci ale i śmieszy przez łzy... Taki błąd? To przecież kpina i wstyd na cały świat. Trudno to będzie przebić.

Trzeba po prostu w tej naszej lidze kiełbasy do góry i golić frajerów.

Arked 08.08.2014 10:21

Szmaciany Celtic, mistrzowie zielonego stolika, grają dalej. To jest niewiarygodne jakiego fuksa ma ten klub. Brzydzę się nimi.

Swoją drogą UEFA powinna zająć się swoimi przepisami bo są idiotyczne i porażająco niesprawiedliwe. Przy tej okazji przypomniała mi się nasza sytuacja jak wywalili z pucharów Feyenoord i zamiast dać na ich miejsce kolejną w tabeli Wisłę to woleli żeby rywal który wylosował Holendrów miał wolny los. Widać nie każdy jest godzien dostawać awans przy zielonym stoliku.

Pomijam już fakt, że w XXI wieku, gdzie wszystko jest skomputeryzowane i jest świetny przepływ informacji, sędziowie techniczni, delegat UEFA itd. pozwalają jednej z drużyn wprowadzić na boisko nieuprawnionego zawodnika. Czy to jest puchar wójta czy eliminacje Ligi Mistrzów. Za co tym ludziom płacą? Wiadomo, że Legia jest sama sobie winna ale UEFA powinna tego pilnować, żeby unikać potem takich kwasów. Nie wpływa dobrze na wizerunek rozgrywek sytuacja kiedy drużyna prezentująca poziom gówna (Celtic) awansuje dalej przez kruczki prawne.

Jagul 08.08.2014 10:21

Kompromitacja Legii... Inaczej tego nazwać się nie da.
Zgolić frajerów 6-1 w dwumeczu, po czym przegrać przez jeden błąd w papierach.

fialo 08.08.2014 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez irman (Post 1371569)
Chyba pierwszy raz w życiu życzyłem im dobrze. Odjechali nam już tak daleko, że żaden argument o odskoczeniu finansowym po awansie do LM do mnie nie przemawiał. Pomyślałem więc, a dobra niech w końcu ktoś awansuje. Może będzie to korzystne dla całej naszej zasranej ligi. I nawet nie kibicowałem Celticowi. I nawet z podziwem patrzyłem na wynik dwumeczu (chociaż Celtic to leszcze teraz). I nawet życzyłem im Ludogorca a nie Steuy. A tu coś takiego.


Niepojęte jest jak przez takie gówno można stracić dziesiątki milionów złotych. To jest rekord świata.

Podpisuję się jak najbardziej. Śmierdzący awans celticu rękami smutnych panów z ORGANIZACJI MAFIJNEJ jaka jest Uefa będzie zapamiętany na lata. Liczę ze na kogokolwiek trafia ten lewacki klub dostanie oklepane jak trzeba. To jest wbrew jakiemukolwiek duchowi sportu. To co robi z piłką nożną uefa poprze zakazy, nakazy, chore kary, represje dla kibiców, podziały na równych i rowniejszych - wyobrażacie sobie, żeby taka Barcelona odpadla w takich okolicznościach - patologia i zaprzeczenie istoty futbolu.

Z punktu widzenia kibica Wisły, oczywiście lepiej jak ich nie ma w LM, niż jak są. Ale wolałbym żeby to się odbyło na boisku. Jak wygrali 6-1 - powinni przejść, my powinniśmy pracować, żeby też odnosić takie wyniki. Po ludzku zwyczajnie jest mi strasznie szkoda kibiców L, nie potrafię sobie wyobrazić co bym czuł odpadają w takich okolicznościach.

jendrus 08.08.2014 10:21

Ale trzeba przyznać że UEFA też jest skorumpowana chyba. Nie wiem jaka była dokładnie sytuacja Debreczynu czi identyczna czy nie ale dla czego się na niej nie oparli?? To jest 3 runda ja nie 4.... Nawet bardziej Legia celticowi wtykła niż debreczyn

wiertar 08.08.2014 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1371571)
Szmaciany Celtic, mistrzowie zielonego stolika, grają dalej. To jest niewiarygodne jakiego fuksa ma ten klub. Brzydzę się nimi.

co? Celtic szmaciarze bo Legia nie zna przepisów?? puknij się w głowe

MK85 08.08.2014 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1371570)
Tutaj. I co? Macie swoją chwilę wielkiej beki. Macie prawo bo osoby odpowiedzialne u Nas zachowały się skandalicznie.
Boli Nas, będziemy w....ieni, zawodnicy załamani, w klubie żałoba. Czyli w to wam graj :) Zero spiny i napiny. Trzeba porażkę, nawet tak kuriozalną przyjąć na klatę.

Nie odskoczymy, może i nie będziemy w LE ale nikogo prócz siebie winić za to nie będziemy.
Mnie to smuci ale i śmieszy przez łzy... Taki błąd? To przecież kpina i wstyd na cały świat. Trudno to będzie przebić.

Trzeba po prostu w tej naszej lidze kiełbasy do góry i golić frajerów.

A ten Wasz kapitan też nie jest bez winy? :) Jakby przy wykonywaniu rzutów karnych miał chociaż 50% skuteczności to ten walkower by Celticowi nic nie dał...

kola12 08.08.2014 10:28

Tak, właśnie kompromitacja Cwelki.... ale również "polskiej piłki". Po prostu w Europie są inne standardy niż w "polskiej piłce". Łamiesz prawo- out... To u nas kilkuset piłkarzy, sędziów i działaczy oszukiwało przez naście lat... I co? I wychodzi Pan Sędzia Wielki Autorytet w C+ i nie widzi problemu 2 metrowego wyjścia piłki na aut... bo to przecież Cwelka... To u nas Amica łączy się z Lechem i powstaje Amica która nazywa się Lech... To u nas goście w białych skarpetach i sandałach rządzą piłką, a Boniek jest kwiatem do kożucha... Język angielski, niemiecki, francuski???? a po ch..j jak są darmowe bilety, darmowe żarcie i darmowa wódka... Kiedyś przez przypadek miałem możliwość uczestniczyć w raucie po meczu Bełchatów- Wisła w Bełchatowie (wtedy co wracał do nas Kosa)... mój Boże... i tylko mina Beenhakkera byłą tam bezcenna...

irman 08.08.2014 10:30

Nawet 7:1 w Wawie nic by nie dało. Walkower dotyczy chyba całego dwumeczu. W ten sposób przykładowo Legia mogłaby wygrać u siebie 4:0 z Barceloną i obawiając się dwucyfrówy w rewanżu specjalnie wystawiać nieuprawnionego zawodnika.

A co do gromów na UEFA to chyba nie bardzo trafny argument. Tam chyba było tak, że za wystawienie zdyskwalifikowanego zawodnika jest tylko jedna kara czyli walkower. Panowie chyba długo obradowali i nic innego nie wymyślili. Orzeczenie wbrew regulaminowi byłoby tutaj niebezpiecznym precedensem. Z Debreczynem sytuacja była chyba inna bo zagrał niezgłoszony zawodnik.

Gwiaździsty 08.08.2014 10:30

Nie ma co się śmiać. Przepisy są jasne co prawda, ale przypomnijmy sobie jak nas wywalali z pucharów po meczu z Parmą. Dino Baggio, który został drasnięty biegał sobie po boisku jakby nic sie nie stało, a w innym meczu dwóch klubów włoskich w pucharach, bodajze Inter - Milan spadła bomba na pole karne i ogłuszyła bramkarza, że go chyba znieśli. Nas wywalili a Włosi grali dalej ale w innym mieście. Tak wyglada obiektywizm w UEFA. Jesteśmy dalej traktowani przez nich jak III świat. Prezesura Bońka miała niby cos zmienić w tych relacjach, ale jak widać jest po staremu. Przypomnijmy sobie decyzje UEFY po meczach ze Standardem Liege. Kary dla naszych kibiców, tamci bezkarni. Wiec nie powołujmy sie na jakąś sprawiedliwość ze strony tej mafii.

Hives4 08.08.2014 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MK85 (Post 1371576)
A ten Wasz kapitan też nie jest bez winy? :) Jakby przy wykonywaniu rzutów karnych miał chociaż 50% skuteczności to ten walkower by Celticowi nic nie dał...

K...a, ale mnie wkurzają tacy ludzie jak Ty. Poczytaj trochę w sieci to się dowiesz jaka jest prawda. Wykorzystane karne nic by nie dały.

Szczerze to sam nie wiem czy się cieszyć z tego walkowera. Z jednej strony to Poległa, więc jako Wiślak mam uśmiech na twarzy, ale z drugiej strony to jako Polak poczułem się zeszmacony przez Szkotów. I chyba to zeszmacenie jest silniejsze, wolałbym, żeby Legia odpadła w normalny sposób w kolejnej rundzie i pograła w LE, by może dzięki temu gorzej radzić sobie w ekstraklasie.

A Szkoci... żałosne robaki. Będą się śmiać nie tyle z Legii co z całego naszego narodu.

arth_ur 08.08.2014 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1371570)
Tutaj. I co? Macie swoją chwilę wielkiej beki. Macie prawo bo osoby odpowiedzialne u Nas zachowały się skandalicznie.
Boli Nas, będziemy w....ieni, zawodnicy załamani, w klubie żałoba. Czyli w to wam graj :) Zero spiny i napiny. Trzeba porażkę, nawet tak kuriozalną przyjąć na klatę.

Nie odskoczymy, może i nie będziemy w LE ale nikogo prócz siebie winić za to nie będziemy.
Mnie to smuci ale i śmieszy przez łzy... Taki błąd? To przecież kpina i wstyd na cały świat. Trudno to będzie przebić.

Trzeba po prostu w tej naszej lidze kiełbasy do góry i golić frajerów.


Nie wiem co gorsze odpaść taj jak Wy czy w ostatnich minutach jak My z APOEL Nikozja.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl