Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

P.e.c.h 10.03.2010 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 867279)
Taki Bator dostał 1775 głosów z okręgu nr 6, już mi się nie chce szukać jakie dzielnice on obejmuje

Dzielnica XIV Czyżyny, Dzielnica XV Mistrzejowice i Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie, więc bez szału wielkiego.

Poza tym przypuszczam że z tych jego głosów, kibiców zdeklarowanych i świadomych, było bardzo mało.
Ale nawet jakby coś tam stracił to można założyc ze w nagrode za postawe kibice sasiadki by go wsparli i wyszłoby na 0.

Wg mnie ma racje 1q2, większość ludzi w tym mieście, kwestia stadionów wali z góry na dół.

Druga sprawa to kwestia mieszania polityki partyjnej do spraw pojedynczych radnych.
Bo to nie PiS jest antystadionowy, tylko Bator i jedzie na tym wózku juz ho ho ho, liczy że coś nabije, a dodatkowo może się pokazać w mediach jako ten skrajny przeciwnik.

Panie Dudi, wybory samorządowe mają to do siebie, że jest dość spora szansa znać mniej lub bardziej kandydatów, lub poszukać coś na ich temat, popytać i głosować wg tego co dana osoba sobą reprezentuje, więc ja na Batorów ani na Stawowych nie zagłosuje na pewno (zresztą i tak bym nie mógł) ale to nie powód żeby omijać innych ludzi z ich partii.

Arapaho 10.03.2010 18:15

Przyłaczam sie do orzeu - razem jesteśmy siłą- osobno jesteśmy jak rozgonione stado lwów atakowane przez hieny.
Musi dojśc do spotkania wszystkich Wisłackich siłl pod przewodnictwem SKWK i wypracowanie wspólnej strategii.Osobiste urazy, osobiste ambicje nie są ważne,bo do niczego nie prowadzą.Jeśli Wisła nas wszystkich łączy to ten kto nie dązy do jej dobra nie jest wart być Wiślakiem.
Jest dobra wola czy nie!Jeśli nie to zamykajmy ten bajzel i czekajmy co za nas zdecydują inni.Szkoda czasu na pier...nie na forum

Grzadq 10.03.2010 18:51

Jakby była jakaś manifestacja organizowana przez SKWK i np w porze gdzie większość kibiców mogłaby się stawić (w tym ja) , pierwszy będę szedł z szalikiem i domagał się stadionu.

Jeśli robić akcję, to jakąś skoordynowaną. Inaczej reszta przyniesie marny skutek i hasło "wyjazd, rzecz święta" zmieni znaczenie.

Sinoos 10.03.2010 19:24

Manifestacja czy "Druga Basztowa" to według mnie całkiem chybiony pomysł. Wtedy były inne realia i nna sprawa, w tym momencie postrzegane by to było jako " dajcie albo spalimy miasto" bądź "nam się należy i koniec, albo zablokujemy miasto".

Natomiast, podniesienie wrzawy medialnej jest całkiem wskazane. A dlatego, że miałoby to pogłos ogólnopolski, można by przytoczyć wiele przykładów i argumentów, trwałoby to więcej niż jeden dzień czy 3 godziny i istnieje wtedy możliwość swobodniejszego dialogu, w porównaniu do pochodów itp.



Swoją drogą, na R22 panowie się rozpędzają, jest 19.20 a tam dalej się świeci, coś się rusza, coś się kręci. Chyba te 3 zmiany pracowników w końcu ruszyły.

orzeu 10.03.2010 20:36

Sinoos to ze na R22 cos sie teraz dzieje nie znaczy ze zmierza w kierunku oddania kompletnego stadionu w lipcu.
Po raz kolejny powtorzyc chyba trzeba ze to co teraz sie dzieje w przyspieszonym tempie to budowa NIEKOMPLETNEGO stadionu i to tylko dlatego ze wczesniej przespano kilka miesiecy wiec tak na dobra sprawe przyspieszenie prac choc samo w sobie na pewno mile dla oka nie daje tego co jest nam potrzebne do zycia. A potrzebne sa nam pieniadze na dokonczenie CALEGO stadionu i na tym sie skupmy a nie cieszmy tym ze w ogole cos sie dzieje bo to za malo.

kohprzem'68 10.03.2010 21:28

Ale już w sobotę po południu wszystko stoi i wiatr robi wiekszy ruch na budowie niż robotnicy w ciągu tygodnia .
Wszystkie te opóźnienia i źle planowane etapy budowy to od początku wina złego planowania i podejścia do inwestycji a już sam czas trwania budowy to ewenement na skalę światowa , więc nie ma się co dziwic że ludziom ceirpliwości już brak przez ciagłe przesiadki z c na d lub Sosnowiec albo Suche Stawy .

Arapaho 10.03.2010 22:19

to już nie chodzi o nas - damy radę nawet jakby grali w bełchatowie te mecze.Trzeba zrozumieć że każdy miesiąc klubu poza R22 to potężna strata finansowa.A Cupiał nic na Wisłę juz nie da. Koniec końców - nie będzie kasy i plajta.Wiem ze to trudno sobie wyobrazić ale biznes is biznes nikt do niego nie bedzie wiecznie dokladał

universe 10.03.2010 22:32

Nawiazujac do postu Sinnosa to dobrze by bylo zainteresowac sprawa ktoras telewizje. Moglby powstac naprawde niezly reportaz o tej nieprawdopodobnie nieudolnie prowadzonej inwestycji, z takimi hitami jak np. budowa trybuny D bez wnetrza :shock: .. ciekawostki typu, ze jeszcze rok temu Krakow byl ponoc najlepiej przygotowanym miastem do EURO 2012, a teraz okazuje sie, ze nie ma zabezpieczonych funduszy na stadion (proponowany wczesniej jako arena mistrzostw), itd., itp. ..

Pokazac sprawe poczawszy od architekta-amatora, poprzez urzednikow odpowiedzialnych (glowni winowajcy razem z prezydentem "trwajacym" przy panu O.) poprzez radnych (gdzie byli wczesniej, dlaczego dopiero teraz sie obudzili, hello?) do wykonawcow - czy ktoras czesc stadionu byla/bedzie oddana na czas?

Ciekawi mnie tez bardzo co mieliby do powiedzenia przedstawiciele Wisly SA, co robia, jak sie zachowuja w sprawie stadionu, za ktory przeciez klub bedzie slono placic co roku... W koncu, jak miasto wspolpracuje z kibicami Wisly dla ktorych w glownej mierze ten obiekt jest budowany. Czy przynajmniej w niektorych aspektach ich zdanie brane jest pod uwage? - ot taka mala sciagawka ode mnie na zawartosc reportazu :)

Bartii 10.03.2010 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 867381)
Sinoos to ze na R22 cos sie teraz dzieje nie znaczy ze zmierza w kierunku oddania kompletnego stadionu w lipcu.
Po raz kolejny powtorzyc chyba trzeba ze to co teraz sie dzieje w przyspieszonym tempie to budowa NIEKOMPLETNEGO stadionu i to tylko dlatego ze wczesniej przespano kilka miesiecy wiec tak na dobra sprawe przyspieszenie prac choc samo w sobie na pewno mile dla oka nie daje tego co jest nam potrzebne do zycia. A potrzebne sa nam pieniadze na dokonczenie CALEGO stadionu i na tym sie skupmy a nie cieszmy tym ze w ogole cos sie dzieje bo to za malo.

jesli chodzi o budowe stadionu to nie przespano, opoznienia wynikaja z mroznej zimy, natomiast przespano sprawy dotyczace wykonczenia, takie jak murawy, kolowroty czy operatora stadionu, oraz czesciowo z winy tfu...obtulowicza.

ja jestem za tym aby rozmawiac z politykami, mediami i naciskac ich aby dotrzymali te swoje obietnice, natomiast przeciw jakimkolwiek manifestacjom, takie manifestacje czesto są zle odbierane przez spolecznosc, nie mówiąc ze zle sie konczą. no i poczekac takze na rostrzygniecia 16 marca

Coglin 11.03.2010 10:13

Bator atakuje:
"Krakowianie będą decydować o miejskim budżecie?

Czy o tym, jakie inwestycje są dla Krakowa najważniejsze i na co w pierwszej kolejności wydawać pieniądze, powinni decydować także mieszkańcy? Powstał pomysł, aby głosy krakowian były brane pod uwagę przy ustalaniu planów budżetowych.

- Teraz często jest tak, że w budżecie miasta znajdują się inwestycje dzięki uzgodnieniom w gabinetach urzędników albo działaniom lobby niektórych radnych. Tak było przykładowo z bardzo kosztownymi stadionami piłkarskimi. Budżetowe wydatki są także rozdrobnione poprzez wiele mniejszych inwestycji zgłaszanych przez poszczególnych radnych, dbających przede wszystkim o rejon, z którego zostali wybrani, a nie o dobro całego miasta - mówi radny Jakub Bator (PiS)..."

calosc - http://polskalokalna.pl/news/krakow-...kancow,1450466

ciacho 11.03.2010 11:13

Tak jest!! Cała władza w ręce ludu!! Idiota...

pan Dudi 11.03.2010 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 867257)
Problem jest w tym że tak na prawdę sabotując stadion(w sensie dodatkowych kosztów) taki radny ugra więcej niż będąc za jedyną racjonalną opcją czyli dokończeniem go jak najszybciej.
Nie czarujmy - zdecydowana większość mieszkańców Krakowa ma głęboko w dupie czy będą stadiony czy nie - co więcej, taka obrona miejskich pieniędzy jaką zaprezentował Bator -większości się spodoba więc koleś jedzie po całości.

Jedyna(złudna) nadzieje że jeśli przyjdzie co do czego to zwycięży rozsądek, tyle że rozsądek w polityce rzadko zwycięża a już przed wyborami to praktycznie nigdy -stąd rzucony pomysł - chcecie stadionu to sobie zbierzcie na niego pieniądze, całkiem możliwe że wygra.

Mi tylko przykro że ze strony klubu jest taka bryndza

Niby tak, ale z drugiej strony joshi też ma dużo racji. To nie jest tak, że zwycięstwo w wyborach na radnego w Krakowie ktoś osiąga mając dziesiątki tysięcy głosów- tu idzie o setki, a patrząc na rejon Batora, to widać, że głosy Wiślaków tam na pewno stanowią dużą część głosujących. Wystarczy uświadomić, cytując znanego dziennikarza, tym ****a biednym ludziom, o jaką ilość głosów toczy się gra i to na pewno da im sporo do myślenia. Tak jak pisałem- miałem głosować na PiS, ale teraz tego nie zrobię, a już na pewno nie zagłosuję na radnego z tej partii, skoro widzę jakie kierują nimi pobudki- radzę zastanowić się nad tym samym, a ja tymczasem napiszę do pana Batora kilka ciepłych słów na temat jego ostatniego występu i jego całościowego podejścia do sprawy. Zgadzam się też co do tego, że czas odsunąć wszelkie niesnaski i zacząć działać wspólnie, bo czasu jest coraz mniej. Co do działania SKWK w temacie stadionu, to kto był na walnym zgromadzeniu, ten wie jak wygląda sprawa i to nie jest tak, że oni nie chcą. Ale nie jestem osobą kompetentną, żeby przekazywać ich (bo członkiem SKWK nie jestem) stanowisko.

Jakaś akcja na mieście? Nie wiem, czy da to inny skutek niż pretekst dla policji do przeprowadzenia jakiejś prowokacji, a potem już Wyborcza i ci radni będący przeciw stadionowi nas zjedzą. Traktowałbym to raczej jako ostateczność. Powinno się raczej zainteresować tych dziennikarzy, którzy przecież tak bardzo walczą o dobro całego świata, sprawą naszego stadionu, przy którego budowie ilość wałków i przekrętów mnoży się z każdym dniem; wskazać radnych, którzy zamiast działać dla dobra swojego miasta wolą prowadzić polityczne gierki za nic mając już wydane setki milionów złotych itd. Ja się na tym nie znam, ale myślę, że to naprawdę nośny temat. W końcu mogą zostać zmarnotrawione publiczne pieniądze w ogromnych ilościach.

orzeu 11.03.2010 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartii (Post 867513)
jesli chodzi o budowe stadionu to nie przespano, opoznienia wynikaja z mroznej zimy, natomiast przespano sprawy dotyczace wykonczenia, takie jak murawy, kolowroty czy operatora stadionu, oraz czesciowo z winy tfu...obtulowicza.

ja jestem za tym aby rozmawiac z politykami, mediami i naciskac ich aby dotrzymali te swoje obietnice, natomiast przeciw jakimkolwiek manifestacjom, takie manifestacje czesto są zle odbierane przez spolecznosc, nie mówiąc ze zle sie konczą. no i poczekac takze na rostrzygniecia 16 marca


Nie wynikaja z mroznej zimy. Teraz masz w nocy temperatury ujemne a w listopadzie warunki byly lepsze i sam sobie odpowiedz na pytanie kiedy na budowie cos sie dzialo a kiedy nie.

No to rozmawiaj, naciskaj i informuj.
Mowie o dzialaniu w ktore zaangazowac moga sie wszyscy, Ty mowisz o "niech ktos cos zrobi".

QBAS 11.03.2010 11:37

Też mi się wydaje, że najlepiej sprawie stadionu zrobił długotrwały nacisk dziennikarski. Bo co by o nich nie mówić, jak mało większość dziennikarzy cenię, to potrafią oni swoim działaniem zrobić taki szum, że szkoda gadać. Jeśli udałoby się go wykorzystać w wiślackiej sprawie byłoby super.

Zatem Panowie, czy nikt logujący się na tym forum nie ma znajomego dziennikarza, który chciałby się zająć tą sprawą?

Czarny 11.03.2010 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 867593)
Zatem Panowie, czy nikt logujący się na tym forum nie ma znajomego dziennikarza, który chciałby się zająć tą sprawą?


Ja myślę, że dziennikarze sportowi dobrze znają temat. Nie widzieć tego problemu to tak jakby nie widzieć wielkiej bryły stadionu :) Widać jest powód dla którego jeszcze nikt się sprawą nie zajął. Może z punktu widzenia wydawców lepiej jest poruszyć temat w lipcu jak wszystkie plany już wezmą totalnie w łeb i wtedy to będzie najbardziej chodliwy temat i towar.

picasso 11.03.2010 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 867593)

Zatem Panowie, czy nikt logujący się na tym forum nie ma znajomego dziennikarza, który chciałby się zająć tą sprawą?

Mateusz Miga piszący w "fakcie".oni potrafią z "igły zrobic widły",więc z tej sprawy mogliby zrobic niezłą aferę.

pan Dudi 11.03.2010 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 867597)
Ja myślę, że dziennikarze sportowi dobrze znają temat.


Właśnie dlatego lepiej, żeby sprawą zainteresować nie dziennikarzy sportowych, a tych zajmujących się problemami miasta, że tak to ujmę. Najlepiej właśnie, żeby uświadomić wyborców, że radni chcą ich pieniądze wywalić w błoto ze względu na swoje gierki, przywołać przykład szkieletora i zapytać, czy chcą kolejnej spektakularnej klapy w tym mieście- tym razem znacznie droższej, a także bardziej absurdalnej, gdyż do końca inwestycji przy R22 nie trzeba wcale tak dużo. Tak poprowadzić sprawę, aby ludzie zrozumieli, że tu nie tylko o dobro Wisły toczy się gra, a o dobro miasta. Wiadomo, łatwo się mówi, ale głośno myślę, żeby może komuś podsunąć jakiś pomysł na działanie.

licoo 11.03.2010 13:21

Kiedy według harmonogramu prac mają kłaść krzesełka? Ktoś wie?

Arapaho 11.03.2010 15:53

No to jak umiecie zainteresować tym dziennikarzy to ich zainteresujcie.
Moim zdaniem nikt tu nie ma takich możliwośc więc jak sie nie zbierzemy razem w formie grupy to nic z tego nie będzie

pan Dudi 11.03.2010 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 867620)
No to jak umiecie zainteresować tym dziennikarzy to ich zainteresujcie.
Moim zdaniem nikt tu nie ma takich możliwośc więc jak sie nie zbierzemy razem w formie grupy to nic z tego nie będzie

Gratuluję podejścia. Jak umiecie zainteresować, to zainteresujcie, a ja sobie pogadam, że trzeba zrobić coś innego. Pisałem kilka dni temu w sprawie stadionu do pewnego portalu, który zajmuje się tematyką piłkarską, ale niestety, mail pozostał bez odpowiedzi. Trzeba próbować dalej.Wiadomo, że odpadają media typu GW i tvn, bo z tymi chujami żaden szanujący się kibic nie zamieni słowa za te wszystkie brednie, które o nas piszą/ mówią. Niemniej na nich świat się nie kończy. Trzeba próbować.

Sinoos 11.03.2010 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 867613)
Kiedy według harmonogramu prac mają kłaść krzesełka? Ktoś wie?


Było jakieś 3-4 strony temu, wraz z całym harmonogramem. Poszukać nie łaska ?

Według założeń w czerwcu, ale jak będzie, to nikt tego nie wie.

mikolaj99 11.03.2010 17:07

1 Załącznik(ów)
Telebim Bedzie Zasłaniał Widok Kamerze Telewizyjnej !!! Chcącej Pokazac Kibiców Siedzacych Naprzeciwko. !!! To Są Jaja, Chyba Nikt O Tym Nie Pomyslał.

SZYMEK_TSW 11.03.2010 17:12

Właśnie widziałem w TV Kraków zapowiedz programu o budowie stadionów w Krakowie. Pierwszy odcinek jakoś w piątek o stadionie Cracovii, a mówili ze będą wymiennie pokazywać oba stadiony, wiec można się spodziewać za tydzień relacji z R22

rafalek 11.03.2010 17:17

O Boże, to przekręcą kamerę z E lub D...nie macie na prawdę większych problemów, niż telebim zasłaniający kamerze kibiców?

Arapaho 11.03.2010 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 867628)
Gratuluję podejścia. Jak umiecie zainteresować, to zainteresujcie, a ja sobie pogadam, że trzeba zrobić coś innego. Pisałem kilka dni temu w sprawie stadionu do pewnego portalu, który zajmuje się tematyką piłkarską, ale niestety, mail pozostał bez odpowiedzi. Trzeba próbować dalej.Wiadomo, że odpadają media typu GW i tvn, bo z tymi chujami żaden szanujący się kibic nie zamieni słowa za te wszystkie brednie, które o nas piszą/ mówią. Niemniej na nich świat się nie kończy. Trzeba próbować.

Chyba nie załapałes.Tekst ze trzeba zainteresować dziennikarzy jest z gatunku trzeba zainteresowac NIK-mialoby to nawet większy sens. Chodzi o to że tu każdy pisze co trzeba zrobic a nikt nic nie robi ( może nie nikt ale tych pare maili ktore wysłalismy do radnych czy gazet to tak naprawde nic ).Tylko w grupie jestesmy siłą i cały czas zekam na ruch ze strony SKWK .

usioc1 11.03.2010 19:18

mikolaj 99... podczas transmisji obraz nie jest nadawany tylko z jednej kamery! Kibiców równie dobrze mozna pokazać innych kamer

Markus 11.03.2010 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 867750)
Jutro będzie artykuł o stadionie w Dzienniku Polskim. Nagrali mnie też w radiu Vox. Trzeba teraz docierać wszędzie gdzie się tylko da, żeby powiedzieć o naszych sprawach. Niestety pojawiają się kolejne blokady...

Dziękuję za informację, na pewno z wielką chęcią nie tylko ja przeczytam. Tak, wszędzie trzeba prezentować problemy ze stadionem, pod kątem demaskowania obłudy urzędników i fałszywych zapewnień Majchrowskiego oraz "spółki" - a także z całą mocą, ponad podziałami politycznymi, akcentować dlaczego stadion powinien być jak najszybciej i zgodnie z pierwotnymi założeniami ukończony w klasie Elite. Mówić o wszystkim, pokazując, jaką tragedią dla klubu, miasta, kibiców itd. byłoby dalsze opóźnianie czy jak chciałby radny Bator wręcz zaniechanie inwestycji, z zablokowaniem dodatkowych, niezbędnych 75 mln na konieczne wydatki wlącznie.

zbymak 11.03.2010 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 867651)
O Boże, to przekręcą kamerę z E lub D...nie macie na prawdę większych problemów, niż telebim zasłaniający kamerze kibiców?

100% poparcia .Zamiast martwić sie tym i walczyć o to żeby stadion skonczyli jak najszybciej i znalazła sie brakująca kasa to normalnie mnie skręca jak co chwile ktoś zajmuje sie pierdołami ze kamera w złym miejscu że telebim nie taki albo pod złym kątem foteliki rozkładane lub nie .Ludzie nie pamiętacie jak raz już przebudowywali stadion? Wyrąbali dawne A i B i przez kilka ładnych lat były tam wielkie dziury zwane " oczodołami" i brakowało kasy na ich wybudowanie.Więc naprawde martwym sie tym żeby skończyli to nasze "cudo" a nie zostawili nas ze stadionem w budowie na nie wiadomo jak dlugo

PiotrG 12.03.2010 02:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mikolaj99 (Post 867645)
Telebim Bedzie Zasłaniał Widok Kamerze Telewizyjnej !!! Chcącej Pokazac Kibiców Siedzacych Naprzeciwko. !!! To Są Jaja, Chyba Nikt O Tym Nie Pomyslał.

Zacznijmy od tego, że główne kamery będą na trybunie zachodniej. W porównaniu do kamery na trybunie wschodniej będą one "wcięte" w trybunę (kilka rzędów krzesełek niżej). Zastanawiam się też czy telebim na trybunie zachodniej w ogóle będzie - w projekcie budowlanym go nie ma, chyba że coś od ogłoszenia przetargu się zmieniło.
http://img691.imageshack.us/img691/5...t4pitra.th.jpg
P = Platforma dla kamery, jest ich 5

Swoją drogą telebim na trybunie zachodniej powinien wylądować na okrąglaku, świetne miejsce ale oczywiście zasłonięcie fasady tego cudu architektury to dla pana architekta byłaby wielka strata.
Mam jeszcze info od wisla.krakow.pl , na trybunie wschodniej punkty gastronomiczne nie zostały wybudowane. Czy zostaną wykonane nie wiem, na pytanie o tym czy jest to w zakresie GW odpowiedzi nie dostałem. Naprawdę, przy ogłaszaniu przetargu na wnętrze D wypadłoby przypilnować aby zawarto w nim wyposażenie trybuny zachodniej, wybudowanie kiosków gastronomicznych na południowej, wyposażenie (o ile też nie zbudowanie) gastronomii na wschodniej. Tutaj nie ma co rozwlekać tego na wiele przetargów, bo znowu będą jaja, że o czymś zapomniano. Powinni ogłosić jeszcze 2 przetargi, jeden na partnera technologicznego (czyli instalacje i wyposażenie IT), a drugi na dokończenie prac budowlanych i wyposażeniowych wraz z obniżeniem murawy.
Przetargi powinny zostać ogłoszone jednocześnie, tak aby ten na dokończenie prac budowlanych i wyposażeniowych został rozstrzygnięty 2-3 miesiące wcześniej (ogłosić go jako przetarg nieograniczony). Czemu? Te 2 miesiące pozwolą na wykonanie cateringu na 3 trybunach, po czym zacznie się montaż instalacji IT dla 3 trybun (S/E/W), w tym czasie będzie trwać budowa wnętrza trybuny północnej. Gdy tam zakończy się montaż instalacji i wyposażenia będzie można rozgrywać mecze przy 3 trybunach. Wnętrza północnej tak prędko nie wybudują, może to potrwać kilka miesięcy nawet (tam nie ma nic, trzeba wykonać i zalać stropy, podciągnąć instalacje, wybudować pomieszczenia, masa wykończeniówki. Gdy prace będą zaawansowane na tyle aby zacząć montaż IT wejdzie partner technologiczny, wykona je a później tylko wepnie do sieci. Tym sposobem Wisła prędzej wróci na stadion.

PhantomRanger 12.03.2010 07:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mikolaj99 (Post 867645)
Telebim Bedzie Zasłaniał Widok Kamerze Telewizyjnej !!! Chcącej Pokazac Kibiców Siedzacych Naprzeciwko. !!! To Są Jaja, Chyba Nikt O Tym Nie Pomyslał.

No tak według ciebie lepiej, aby murawę zasłaniał, bo przecież pokazywanie kibiców jest ważniejsze od wydarzeń na boisku.

latarnik 12.03.2010 08:00

Kto sponsorem stadionu Wisły?

KONTROWERSJE. Brakuje pieniędzy na najdroższy obiekt w Krakowie

Na dokończenie budowy stadionu Wisły potrzeba ok. 75 mln zł. Miasto liczy na to, że znajdzie zewnętrznych inwestorów, którzy dopłacą do przedsięwzięcia. Jeżeli tak się nie stanie, będzie trzeba znaleźć kolejne środki w budżecie. Nie wiadomo jednak, czy zgodzą się na to krakowscy radni.

- W sprawie stadionu prowadzimy rozmowy z Wisłą. Daliśmy sobie czas do 16 marca. Do tego dnia niczego nie będę komentować - usłyszeliśmy od Joanny Niedziałkowskiej, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, który w imieniu miasta odpowiada za budowę stadionu. Dyrektor Niedziałkowska przyznaje, że na dokończenie inwestycji potrzeba ok. 75 mln zł. Zastrzega jednak, że wcale nie jest powiedziane, że pieniądze będzie musiało wyłożyć miasto. W urzędzie liczono, że tak jak dotychczas stadion będzie dzierżawić Wisła i uda się znaleźć zewnętrznych kontrahentów zainteresowanych zagospodarowaniem powierzchni komercyjnych, którzy wyłożą brakujące pieniądze. Dodatkowe środki potrzebne są m.in. na telebimy, monitoring, kołowroty dla kibiców, murawę boiska, system sterowania i zarządzania stadionem i wykończenie powierzchni pod trybuną północną. "Budowę stadionu finansuje Gmina Miejska Kraków, co nie oznacza, że nie są czynione starania celem pozyskania różnych podmiotów gospodarczych, które mogłyby finansować niektóre zakresy prac wykończeniowych" - takie wyjaśnienie otrzymał niedawno radny Dariusz Olszówka (niezależny) w odpowiedzi na swoją interpelację.

- Miasto powinno znaleźć brakujące pieniądze, zakończyć budowę stadionu i szukać operatora, który zajmie się obiektem, aby gmina nie dopłacało do jego utrzymania. Nie wierzę natomiast w to, że znajdzie się operator, który dołoży do wykończenia budowy stadionu - uważa radny Olszówka.

- To co się dzieje ze stadionem Wisły, coraz bardziej pokazuje, że prezydent Krakowa nie miał pomysłu na tę inwestycję i sobie z nią nie radzi. To karygodne, że o tym ile trzeba będzie dopłacać do stadionu dowiadujemy się z prasy. Jest też pytanie skąd wziąć brakujące pieniądze. Jeżeli nawet zostaną one zaplanowane w budżetach na kolejne lata, to niech prezydent wskaże kosztem czego trzeba będzie dopłacać do stadionu - komentuje radny Grzegorz Stawowy (PO).

Miasto może mieć więc duży problem. Nie wzięło pod uwagę, że Wisła może nie być zainteresowana dalszą dzierżawą stadionu i może nie znaleźć dla niego operatora. Jeżeli klub wydzierżawiłby stadion, musiałby płacić miastu rocznie 1 proc. od wartości powierzchni sportowych obiektu oraz 3 proc. od wartości powierzchni komercyjnych. Koszt budowy stadionu (po doliczeniu brakujących 75 mln zł) wyniesie ok. 500 mln zł. Wychodzi z tego, że klub musiałby płacić ok. 5 mln zł rocznie. Wisła nie jest więc zainteresowana samodzielną dzierżawą obiektu. Byłoby to dla niej nieopłacalne. Może być tak, że Wisła będzie zainteresowana tylko wynajmowaniem stadionu na mecze. Być może, w drodze kompromisu, klub zgodzi się na zarządzanie częścią sportową stadionu. Miałby wtedy pod opieką boisko, szatnie, część rehabilitacyjno-rekreacyjną i ewentualnie dodatkowe pomieszczenia dla pracowników klubu oraz muzeum klubowego. W takim przypadku miasto musiałoby ogłosić przetarg na zagospodarowanie powierzchni komercyjnych. Jeżeli Wisła nie zdecyduje się na dzierżawę części sportowej, to miasto będzie musiało ogłosić przetarg na operatora całego stadionu. Taki przetarg rozstrzygnięto niedawno we Wrocławiu, tyle, że tam operatora wyłoniono ponad rok przed oddaniem stadionu do użytku. Wrocław liczy na to, że dzięki profesjonalnemu operatorowi (konsorcjum firm SMG, SMG Europe Limited Ltd. i SMG Deutschland GmbHm) obiekt będzie przynosił rocznie ok. 25 mln zł dochodu.



Źródło: DZIENNIK POLSKI

PiotrG 12.03.2010 08:36

Cytat:

. Może być tak, że Wisła będzie zainteresowana tylko wynajmowaniem stadionu na mecze. Być może, w drodze kompromisu, klub zgodzi się na zarządzanie częścią sportową stadionu. Miałby wtedy pod opieką boisko, szatnie, część rehabilitacyjno-rekreacyjną i ewentualnie dodatkowe pomieszczenia dla pracowników klubu oraz muzeum klubowego.
Te szatnie to trzeba najpierw będzie wykończyć i wyposażyć. Część rehabilitacyjno-rekreacyjna odnosi się chyba do tego, co jest pod trybuną południową. Część biur na stadionie Wisła zapewne wynajmie pod siedzibę, powierzchnię pod muzeum też, ale na co jej do diabła wynajmować "powierzchnię komercyjną" czyli resztę biur na trybunie wschodniej? No chyba, iż doczekamy się budowy klubu kibica pod trybuną północną.
Jak ja się nie mogę doczekać tego 16 marca... Będzie heca medialna, że miasto nie ma pieniędzy na niezbędne rzeczy do funkcjonowania stadionu, a data oddania za 4 miesiące. Naprawdę, można z tego napisać taki artykuł (bez żadnych przebarwień), iż inwestor razem z prezydentem zalałby się zimnym potem :lol: Pieprzą też o zagospodarowaniu powierzchni komercyjnych, a takich powierzchni najnormalniej nie ma - w biurach na trybunie wschodniej klubu fitness nie otworzą.

SpoXsteR 12.03.2010 08:46

PiotrG- Ty tam masz pełno tych dokumentacji itede.. wiec mam dwa pytania, jeśli oczywiście jest tam takie info.. jak będą wyglądać ławki rezerwowych , coś na styl tego http://www.realmadrid.pl/fotki/_up/64822/vclawka.jpg ? i jak z wyjściem piłkarzy na murawę.. ponoć to ma być.... nie wiem jak to się fachowo nazywa (harmonia taka, którą się rozciąga)?

no i czy to jest w kwestii wizji klubu czy te dwa elementy są już zatwierdzone..?

PiotrG 12.03.2010 09:01

Wiem jedynie tyle, że ławki rezerwowych będą tradycyjne (nie wbudowane w trybuny jak np w Poznaniu). O ich wyglądzie, fotelach nic mi nie wiadomo, tego w dokumentacji nie było (są jedynie zaznaczone na rzucie i tyle, obyśmy się zaraz nie dowiedzieli że je też ma zakupić operator (skoro nawet szatnie dla piłkarzy nie zostaną wyposażone, to pewnie i ławki rezerwowych), jeśli są to luksusów bym się nie spodziewał). Podobne ławki rezerwowych (i fotele) jak te na zdjęciu będą chociażby na stadionie Legii.
Tutaj jest pokazane gdzie się będą znajdować:
http://img130.imageshack.us/img130/1...parteru.th.jpg

Wyjście na murawę będzie prowadziło przez kondygnację -1 (tutaj są szatnie piłkarzy), później schodki w górę, i wyjście przez tunel teleskopowy na poziomie boiska.
http://img297.imageshack.us/img297/3460/ssseg.th.jpg

Powęszę dzisiaj jeszcze nieco w dokumentacji przetargowej, może znajdę jakieś "ciekawe" fakty.

Z przedmiaru robót wynika, że wyposażone będą jedynie łazienki. Oczywiście, takie rzeczy jak elementy klimatyzacji, ogrzewania też będą. Do tego instalacje elektryczne, izolacyjne itp. Wszystko inne będzie puste. Nawet schodów ruchomych nie będzie, zostanie pusta dziura. Jak można ogłosić przetarg na pustą trybunę i gadać, że będzie można mecze rozgrywać? Trzeba mieć tupet.
Aha, wykonanie otoczenia (w tym przebudowa ulicy Reymana w deptak) jest w przedmiarze, więc o to się przynajmniej martwić nie trzeba, chyba...

Bartii 12.03.2010 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 867592)
Nie wynikaja z mroznej zimy. Teraz masz w nocy temperatury ujemne a w listopadzie warunki byly lepsze i sam sobie odpowiedz na pytanie kiedy na budowie cos sie dzialo a kiedy nie.

No to rozmawiaj, naciskaj i informuj.
Mowie o dzialaniu w ktore zaangazowac moga sie wszyscy, Ty mowisz o "niech ktos cos zrobi".

jest w tym troche racji, jak dobrze pamietam byla wina obtulowicza, a pozniej pojawily duze mrozy. Co do dzialania wyslalem pare dni temu maila do prezydenta, bez odp. Niewiele, ale zawsze cos. Adresy mozna znalezc na stronie BIP miasta krk

PiotrG 12.03.2010 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 867881)
a potem o 17.30 czat z prezydentem...
http://www.krakow.pl/miasto/?id=czat...e20100316.html

Pewnie będzie tak jak ostatnio, że wszystkie "niewygodne" pytania nie zostaną przepuszczone przez moderatora...

Panie Darku jak będzie jakaś okazja i możliwość to proszę wspomnieć też o tym, o czym się zapomina (oprócz IT i zapleczu północnej) - czyli o wyposażeniu wnętrz trybuny zachodniej, wyposażeniu cateringu trybuny wschodniej oraz południowej.

bebeto 12.03.2010 17:29

Wydaje mi się że jeżeli Smuda będzie miał coś do powiedzenia w sprawie miejsca rozgrywania meczów to reprezentacja powinna częściej grywać u nas,oby.

PiotrG 13.03.2010 03:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wooojo (Post 867978)
Do sierpnia będą gotowe tylko 3 trybuny na Legii.

Wystarczająco aby rozegrać mecz.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 867976)
Stadion Legii też ma opóźnienia. Już powinien być gotowy dach a jeszcze nie jest

Nie zagraża to jednak oddaniu stadionu wraz z odbiorami 3 trybun na mecz w sierpniu. Montaż tego dachu na 3 trybunach do końca maja jest realny, wystarczy że w kwietniu i maju będą temperatury nie niższe niż 5*C
Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 868490)
Apropo Kielc czy innych tego typu stadionów na 15000 ludzi, WSTYD GRAC z WŁOCHAMI NA TAK MAŁYM STADIONIE, więc tego typu opcje odpadają, lepiej grac w Krakowie bez jednej części dachu niż na stadionie na 15000

Niemożliwym będzie rozegranie meczu międzynarodowego na stadionie bez oświetlenia oraz wyposażenia trybuny głównej, nawet szatni dla piłkarzy. Nawet jeśli w lipcu wykonawca oddałby trybunę w zakresie jaki ma wykonać (co jest nierealne) to w sierpniu w najlepsze będą trwać odbiory, a gdzie jeszcze prace wykończeniowe wyposażeniowe, IT - to też będzie musiało przejść odbiory, a w sierpniu w najlepszym wypadku będą trwać przetargi na to (o ile uda się zabezpieczyć pieniądze).
Jeśli do września rozstrzygnięto by przetargi na pozostałe prace, to do rundy wiosennej 2010/2011 zostałoby 6 miesięcy na prace. W tym czasie spokojnie uwinęliby się z dokończeniem 3 trybun (wykończeniówka i wyposażenie zachodniej, wyposażenie wschodniej, gastronomia na południowej + IT na tych 3 trybunach; wraz z odbiorami oczywiście). Na wnętrze północnej pewnie jeszcze ze 2-3 miesiące dłużej przyjdzie poczekać.
Ale co tutaj na razie teoretyzować i strzelać, skoro nie ma pieniędzy na razie na te niezbędne prace i szczerze wątpię, że się od tak znajdą a radni je przegłosują.

borsuk 13.03.2010 15:13

No właśnie Pablo.
A mam wrażenie, że na budowie dziś (sobota) nic się nie dzieje. Dlaczego? Zła pogoda? Brak dalszych planów od studia pana O.? Czy może opóźnienia w zapłacie za faktury dla wykonawcy? Tak czy inaczej stoimy w miejscu zamiast nadrabiać już stracony czas.

bravelukas 14.03.2010 12:40

w soboty zawsze pracuja do 13-14


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl