![]() |
Co tu duzo gadac po takim meczu nasza obrona to sabotaz ale co sie dziwic jezeli polityka transferowa naszego kluby polega na sciaganiu darmowych wypalonych emerytow lub darmowych grajkow 3 sortu. Dopoki sie to nie zmieni to wciaz bedziemy osiagac takie ,,wyniki''.
|
Cytat:
Nie, ....a, nie było różnicy w wyszkoleniu technicznym. Żadnej. |
Pareiki bym nie obwiniał jakoś strasznie za dzisiejszą porażkę, natomiast dzisiejszy mecz pokazał, że z Chavezem i Jaliensem nie mamy czego szukać w europucharach i potrzebne są zakupy w następnych okienkach już na nowy sezon (liczę na Stana). Jakież to jest irytujące kiedy n-ty raz tracimy bramkę ze stałego fragmentu gry przez braki w koncentracji, złym ustawieniu, trzymaniu kontaktu z przeciwnikiem Chaveza i Jaliensa. Chavez OK ma siłę, gra agresywnie w odbiorze ale nie potrafi zachować koncentracji, źle się ustawia, jest bezmyślny w swoich interwencjach. Widzę, że mamy obrońców na ekstraklasę, ale na nic więcej. Zastanawiam się czy tu też nie ma błędu Maaskanta przy stałych fragmentach gry. Być może powinniśmy kryć w takich sytuacjach "każdy swego" a nie "na radar"?
Potrzebne zimowe zakupy, inaczej będziemy "stali w miejscu", a Europa nam cały czas ucieka. |
po prostu katastrofa ten mecz a ostatnio ogladajac nasz zespol w europejskich pucharach ma sie takie wrazenie gdy strzelimy bramke i mamy dobry wynik ze i tak nam strzela predzej czy pozniej, tak zawsze musi sie skonczyc murowanie bramki i czekanie na to co zrobi przeciwnik. Mam przynajmniej nadzieje ze w kolejnych meczach unikniemy nastepnych blamazy i ugramy jakies punkciki.
Btw serce sie kraje jak patrzy sie na sklad naszej Wiselki 1 Polak w pierwszej 11 reszta obcokrajowcy glownie emeryci ktorzy ani troche nie sa lepsi od naszych polskich zawodnikow eh zobaczymy co bedzie dalej bo gdy nadejdzie koniec Maskanta ktory jest chyba juz bliski to druzyna moze byc w calkowitej rozsypce |
Po ilu kartkach w grupie sie pauzuje? Pytam, bo Sobolewski i Chavez maja juz po dwie.
|
Bunoza tez kopie się po czole ale z mniejsza częstotliwością od Jaliensa, a co najważniejsze w przeciwieństwie do niego wygrywa główki i nie daje się przepychać jak upośledzone dziecko.
|
Cytat:
|
E, tam przestańcie już płakać jak stare baby.:-D
Nie było tak żle. Jak być mogło. Potrzeba Wam było meczy z Twente (jak Maaskantowi), żeby zdiagnozować naszą formę. Potrzeba Wam było tego meczu do ocenienia kto się nadaje do Europy a kto nie ? Liczyłem na niespodziankę (jak każdy kibic) i pewna miła niespodzianka była. W końcu prowadziliśmy a nawet była szansa podwyższyć wynik. A mogliśmy po piętnastu minutach mieć trzy w plecy i wtedy byłoby fajnie, nie ? Na Europę (z tych co grali) mamy teraz 2 + 0,5 zawodnika. Plus dwóch co są aktualnie w słabej formie, ale może ją odzyskają. Plus dwóch co ma kontuzję. Dużo za mało. Na ligę polską dochodzi jeszcze trzech może czterech. Cud od Boga, że jesteśmy tam gdzie jesteśmy. Twente nie grało na luzie, grało tak jak z Fulham czy Ajaxem. Do strzelenia trzeciej bramki. Potem rzeczywiście chyba oba zespoły odpuściły i było takie pykanie. Oczywiście wszystko teoretycznie jest możliwe, ale dałbym w rozsądnej formie szansę innym zawodnikom, zwłaszcza w obronie. Pytanie czy poza Jovanowiciem mamy kogoś kto może nas przekonać, coś rokuje. Może Czekaj ? I chyba tyle. |
Z przodu było nawet nieźle w mojej opini z tym że widać było, że Twente nie gra na sto procent. Można powiedzieć że zagrali bardzo 'miękko' i to wystarczyło na pogrom, bo o 4-1 to można juz mówwić pogrom. TEraz nasuwa się pytanie z kim my tak naprawdę w Europie wygraliśmy? I wychodzi, że tylko z Liteksem z jakiegoś pierdziszewa. Nie widać żadnych perspektyw na jakiekolwiek punkty w tej grupie.
Co do obrony to, wyszło to że Stan i Robert forują na siłę swoich rodaków mimo że oni są kompromitująco słabi. Przedewszystkim Jaliens. To co ten gość gra to żenada. Rozwiązałbym kontrakt z nim w trybie natychmiastowym. DZiś trzy gole jego i tylko jego. Szczególnie ta druga mnie wku****a, gdzie sobie zszedł z lini podania. Pisałem kiedyś żę Jaliens jest o KLASĘ gorszy od Kłosa i Jopa, a za Głowackim to buty może nosić. Co do nnaszych pozytywów to bardzo dobrze Biton, solidnie Nunez i Iliev oraz Jirsak który pokazał że jest lepszy od Garguły i zdziwiłem się żę tak mało grał. |
Obrona dramatem Wisly.
Mozna bylo swego czasu zeslac Klosa do rezerw po dwoch zawalonych meczach w pucharach, dlaczego nie mozna zeslac Jaliensa z Chavezem do ME ? Czy kolejne kompromitacje pucharowe juz na nikim nie robia wrazenia w tym klubie ? Kiedys Petrescu stracil posade po jednobramkowej przegranej. Na chwile obecna trzy ostatnie mecze Wisly w pucharach to 10 straconych goli, kilka poprzeczek i nieustanne osmieszanie naszej fatalnej formacji obronnej niemal na kazdym kroku. Jesli w zimowym okienku nie dojdzie do malego trzesienia ziemi, to raczej bedzie juz tylko gorzej, bowiem parowozy starsze o rok, sila rzeczy nie stana sie szybsze. W pilke grac tez juz sie nie naucza, bo nie mamy tu do czynienia z rozwojowymi nastolatkami, tylko z podstarzalymi/wypalonymi Holendrami i pastorem, ktrory jak sam przyznal, nigdy nie byl uczony takich podstaw jak wyprowadzanie pilki itp. |
Prawda jest taka że nie mieliśmy prawa osiągnąć korzystnego wyniku. Trzeba zimą zbudować cokolwiek w obronie i zgrywać to do następnego sezonu w pucharach.
Holender to wciąż najlepsza opcja z przodu gdyby był Mały i Meleks mogło by to wyglądać dużo lepiej a i tak nie wyglądało najgorzej... |
Kilka przemyśleń po dzisiejszym meczu i ostatnim z Ruchem zwłaszcza obrona w Wiśle na obecną chwile nie istnieje tracimy 2 gole z przeciętną Flotą 2 z Ruchem u siebie a teraz 4 z Twente i dochodzi jeszcze 3 z Odense tylko cudem nie straciliśmy bramki z Bełchatowem bo mieli okazje ale oni grają teraz taką padake że szkoda gadać.
Personalnie to widzę to tak : Jaliens - nie pamiętam 1 (słownie jednego jego super albo nawet dobrego występu) piłkarz który miał być profesorem w naszej obronie jest największym rozczarowaniem dzisiejszy mecz przelał czarę goryczy co do jego osoby nie chce go widzieć na boisku w meczu z Legią spokojnie może za niego zagrać ktoś z dwójki Bunoza albo Czekaj ( na pewno gorszych błędów n ie popełni). Lamey - tutaj nie ma sie co rozpisywać gość do w...........a z Wisły w trybie natychmiastowym. Chavez - gość ma wyraźny spadek formy ale on ma potencjał do lepszej gry co pokazał na początku tego i ubiegłego sezonu ciekawe z czego to wynika dzisiaj dał sie wyprzedzić jak dziecko przy bramce na 2-1. Diaz - piłkarz tak krytykowany własnie ale ja uważam ze on nie powinien grać na lewej obronie tylko na środku gdzie rozegrał najlepszy mecz w meczu z Barceloną u nas ( 1-0 ) albo ewentualnie jako defensywny pomocnik gość jako lewy obrońca sobie zupełnie nie radzi gubi krycie , łamie linie spalonego jak choćby w rewanżu z Apoelem. Na chwilę obecną takim prawdziwym obroncą można nazwać tylko Marka Jovanovica gość przerasta resztę o głowe jest zadziorny pewny w defensywie i potrafi sie włączyć do akcji ofensywnej. To tyle spostrzeżeń o pomocy i ataku sie nie bedę rozpisywał bo akurat te formacje zagrały dzisiaj na przyzwoitym poziomie zwłaszcza pacząc z kim graliśmy i to na wyjeździe. Pozdrowienia dla wszystkich kibiców Wisełki pamiętajcie !! Dumny po zwycięstwie , Wierny po porażce zawsze z Wisłą. |
Dzisiaj nie bylo szans wygrać z Twente. Może nie grali jakoś super ale mieli w ataku tego wysokiego Janko plus na lewym i prawym skrzydle dwóch wiatraków którzy mieszali Lameya i Diaza jak chcieli. Obecnie na nas tyle wystarczyło jak widać.
Bardzo szkoda tej setki co mieliśmy przy 1:0 tylko Nunez się obsrał i ani nie strzelał ani nie podał dokładnie do Bitona tylko jakiegoś babola i kupa wyszła z tego, a mogło się to inaczej potoczyć. Przegraliśmy zasłużenie. Ja przy 1:0 liczyłem, że uda nam się choć remis wywieść. Jedyne co mi może humor poprawić to Legia dostająca 3 do jaja od Hapoelu. Jak na razie jest 0-1 więc jeszcze 2 do pełni szczęścia :) PS. chciałem zapytać tych wszystkich fanów piłki nożnej co to "w interesie polskiej piłki" kibicowali Legii ze Spartakiem czy dzisiaj też im kibicują? jak tak to czy nie czujecie się hipokrytami skandując potem "legła to stara k.. " ? |
Cytat:
Gramy na chybił trafił... |
Cytat:
|
Tego wydupczyć, tamtego wy.......ić - bez ambicji, skandal, won itp
Kiedyś się przejmowałem że takie osobniki firmują tu Wisłę, ale to było kiedyś - dziś fajna sprawa.Dół po porażce ale zawsze można wejść, poczytać życiowych frustratów i humor lekko się poprawia...w główkach wam się nieźle .......i;) A co do meczu.Spodziewałem się potyczki bez żadnej historii i bez żadnych emocji a tu do stanu 3-1 czyli do 60 minuty był to mecz emocjonujący i w miarę wyrównany.Po 3-1 już wyszła różnica przynajmniej jednej klasy. Takie najbardziej oczywiste wnioski - Jaliens jednak nie da rady pociągnąć środka obrony, podobnie Lamey boku obrony.Nie ma się co załamywać tylko szukać lepszych zawodników na te pozycje. ps trza sobie też zdać sprawę że graliśmy z absolutnym 'topem' jeśli chodzi o ligę holenderską |
Liczyłem na niższy wymiar kary
brawo Dudu przynajmniej honorowa bramka. Diaz Jaliens Lamey oby w zimie odeszli niech klub inwestuje w obrońców typu Jovanovic. Teraz pozostaje nam honorowe pożegnanie z pucharami może zgromadzimy 2 punkty na koniec... |
Cytat:
Sprzedać ich i kupić 1 ale klasowego piłkarza |
Cytat:
|
włoże kij w mrowisko i napisze ze z trojki lamey, chavez, jaliens
najlepszy tzn najmniej zly jest lamey , z tej trojki zostawilbym tylko jego |
Po pierwszej bramce nasunęła mi się analogia z golem Kałużnego w Saragossie, od razu pomyślałem sobie "oby tylko nie skończyło się tak jak wtedy"...
http://www.youtube.com/watch?v=05tPcRynk0o |
Cytat:
można by ich zamienić z Diazem pozycjami i może by to lepiej wyglądało ale u Maskaanta takie cos nie przejdzie - on na sztywno przypisuje graczy do pozycji i ma klapki na oczach |
Cytat:
|
Czas Jaliensa w Wiśle powinien dobiec końca. Należy odmłodzić defensywę Jovanoviciem i Bunozą kosztem Jaliensa i Lameya.
|
Co innego spodziewać się w.......u a co innego oglądać go na własne oczy. Jesteśmy w takim miejscu, że nawet totalni średniacy europejscy to teraz dla nas poziom z innej planety. Cieszymy się, że między 60 a 70 minutą było nieźle, a w całym meczu to nawet kilka sytuacji stworzyliśmy. Przecież to jest upokarzające.
Najgorsze jest to, że za pieniądze którymi teoretycznie dysponujemy, naprawdę można zbudować coś solidnego i przyzwoitego. Coś co nie będzie nam przynosiło obciachu, za każdym razem gdy pojedziemy na zachód czy południe. Nigdy nie będzie jednak dobrze, jeżeli drużynę będzie się budowało w oparciu o obcokrajowców o umiejetnościach Jopa czy Kuzery, zarabiających cztery razy więcej niż ci dwaj. W czym Lamey czy Jaliens są lepsi od 90% obrońców w naszej lidze? Tym że są Holendrami? Po rocznym eksperymencie z zagraniczną Wisłą jestem przeciw takiemu cyrkowi. Jeżeli budujemy drużynę na obcokrajowcach, niech będą o klasę lepsi niż nasze gwiazdki. Taką chujnię jak w Nikozji, z Odense czy Twente, równie dobrze mógłby zagrać Górnik Adasia Nawałki budowany za pięć razy mniejszą kasę. |
Taki urok polskiej ligi. Pilkarze zagraniczni wybijaja sie, odchodza do lepszych klubow a Polacy nadal kisza sie w tych samych zespolach. Do nas to moga przyjsc głownie takie wynalazki jak Jaliens i to sie przeklada na postawe w europejskich pucharach
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ten Janko to niezły kozak facet niezle się przepycha i ma fantastyczne warunki fizyczne idealny do naszego systemu gry nie obwiniajmy obronych przy jego golach bo fizycznie był zdecydowanie lepszy skoro Chavez to taran to nie wiem jak określić Janko....
|
skonczce juz pisac ze pareiko cos zawalil bo nic nie zawalil strone temu przeanalizowalem gole 1 i 4 , bo przy 2 i3 to chyba nie macie watpliwosci ?
|
Cytat:
|
Szkoda że Meliksona nie było na boisku. Bo to był taki idealny mecz dla niego. Dużo miejsca, szansa na szybkie kontry. Poza tym Twente nie zawsze atakowało od razu Wiślaka z piłką. Melikson miałby gdzie się rozpędzić i zagrać jakąś prostopadłą piłę. No i może to przy takiej różnicy klas brzmi śmiesznie, ale z Meliksonem mogło być całkiem inaczej...
|
Cytat:
|
Q quo vadis?
Przestań skakać krakowiaczka w polu karnym i machać rękami. Lider obrony?... |
Mamy 11 wartościowych zawodników, mogących grać z powodzeniem na europejskim poziomie.
Pareiko, Chavez, Jovanovic, Bunoza, Nunez, Iliev, Melikson, Wilk (na zachętę), Małecki, Genkov, Dudu. Brakuje nam bramkarza do gry w pierwszym składzie lub do solidnej rywalizacji z Sergiejem. Dwóch stoperów, dwóch wartościowych lewych obrońców, prawego obrońce, defensywnego pomocnika, playmakera z prawdziwego zdarzenia do kreowania gry i kontrolowania tempa, po jednym skrzydłowym z każdej strony, ewentualnie zawodnie dwóch zawodników w typie Małego/Ilieva. Napastnika, młodego utalentowanego żeby się uczył od Bitona/Genkova/Ilieva/Meliksona. :] Sobolewski, dzięki za te wszystkie lata gry, ale jest dramatycznie słaby. Mało biega, źle asekuruje bocznych obrońców, stoperów, za wolny, głupie faule, zwalnia grę, dostaje w kluczowych momentach 'siatę' co po chwili zamienia się na bramkę dla przeciwnika. Kto się zemną nie zgadza to niech obejrzy sobie mecze z tego sezonu i patrzy na grę Sobola, chciałbym go chwalić, ale nie ma za co. Czasem to nawet Diazowi dobrze coś wyjdzie. |
1 bramka nie obrony , wolniejszy bramkarz by sie nawet nie ruszyl pareiko prawie siegnal stad wydawac by sie moglo ze do obrony
|
WisłaOnly - widać że gówno się znasz na bronieniu. Gola na 1:1 nie zawalił. Potężny strzał z niecałych 5 metrów przełamał ręce bramkarza...
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl