Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

arti 31.03.2011 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1070922)
ja się tylko pytam czemu nagle ucichła inicjatywa koniec PZPN? A co do Smudy, 'Spocony Janek' już dawno dobrze to ujął..

Tego nie dało się oglądać, zero postępu zero zamysłu, zero schematu, gra jak w-f w podstawówce na macie - 'Macie piłke i grajcie'

dali im trochę miedziaków albo bilety albo nie wiem co albo zagrozili połamaniem nóg i się zamknęli... ot czemu

dynek.pl 31.03.2011 08:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1070922)
ja się tylko pytam czemu nagle ucichła inicjatywa koniec PZPN? A co do Smudy, 'Spocony Janek' już dawno dobrze to ujął..

Tego nie dało się oglądać, zero postępu zero zamysłu, zero schematu, gra jak w-f w podstawówce na macie - 'Macie piłke i grajcie'

Ucichla bo byla krzykliwa wiec jej czas minal, a poza tym nie wnosila niczego sensownego.
Przeciez to dzieciaki sie tym zajmowaly, ktore mogly co najwyzej stworzyc petycje online
czy grupe na FB.
Bylo kiedys cos na ksztalt malej debaty w TV i Krecina zniszczyl tego chlopaczka z koniec pzpn.

Pepsaj 31.03.2011 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1070931)

Wara od Szpaka. Niezależnie czy to mecz repry czy LM... Kurde, zamykam oczy i czuję się znów jakbym miał 10 lat. Ale to w sumie nie to miejsce na dyskusje o Szpaku.

Co do samej reprezentacji... wiązałem ze Smudą duże nadzieje, w końcu tak dobrze radził sobie jako trener klubowy. Reprezentacja to jednak nie to samo i chyba sobie niestety nie radzi i już nie poradzi...

arti 31.03.2011 10:41

[QUOTE=Pepsaj;1071124]Wara od Szpaka. Niezależnie czy to mecz repry czy LM... Kurde, zamykam oczy i czuję się znów jakbym miał 10 lat. Ale to w sumie nie to miejsce na dyskusje o Szpaku.
Co do samej reprezentacji... wiązałem ze Smudą duże nadzieje, w końcu tak dobrze radził sobie jako trener klubowy. Reprezentacja to jednak nie to samo i chyba sobie niestety nie radzi i już nie poradzi...[/QUOTE]

Smuda = "radosny futbol" czyli bez składu i taktyki.
Miał dream team (Widzew, Wisła) to grało, potem różnie bywało...
A Szpak ma głos i... futbol już w d...
Przygotowanie, wiedza historyczno-statystyczna - śmiech na sali.

medyk 31.03.2011 10:42

Wara od Szpaka? Kolego nie obraź się ale.. są inne sposoby żeby poczuć się jak 10 latek, niezależnie ile masz lat można sobie kupic loda bambino/ulozyc lego z dzieckiem/wypic frugo ale czas tego goscia minął, dobry radiowy głos to niestety nie wszystko, facet się gubi, nie ma aktualnej duzej wiedzy, myli nazwiska nie wystarczy tylko ryknąć na antenie AJJJ OKAZJA! co 20 minut żeby być komentatorem.

@down
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,9...m_czasie_.html
a lody bambino od czasu do czasu gdzies sie trafią ;) jakies osiedlowe sklepiki albo w malych miejscowosciach :)

Pepsaj 31.03.2011 10:54

Heh, nie obrażam się, ale sie nie zgadzam. Tzn. owszem, ma wpadki, przekręca nazwiska itd., ale moim zdaniem jest niezastąpiony, nikt nie tworzy swoim głosem takiej atmosfery jak on. Kto jest lepszy w publicznej? Jasina? Iwański? Tych to dopiero nie mogę słuchać. Dla mnie mecz bez Szpaka (nie mówie o Lidze, bo tu C+ powinnien mieć wyłączność) traci połowe swojej wartości.

Ps. A gdzież teraz można kupić takie lody Bambino jak kiedyś?! Albo gdzie dostać Frugo?

medyk 31.03.2011 11:02

Faktem jest że na tle całej reszty z tvp i tak jest najlepszy ale to daje tylko obraz jaka tam nędza

Titto 31.03.2011 13:24

Jeszcze zaległa odpowiedź na post jednego z Legionistów.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1069627)
Akurat obecność Kucharczyka jestem w stanie zrozumieć. Chłopak ma pojęcie o piłce, potrafi grać. Aktualnie w Legii jeden z lepszych piłkarzy.

Kucharczyk na kadrę nie zasługuje. Gość strzelił zaledwie 3 bramki w tym sezonie Ekstralasy i już od Smudy dostaje powołanie "za darmo". Jego statystyki wypadają bardzo słabo zaledwie 3 gole i 1 asysta. Jeśli w kadrze występuje taki piłkarz jak Kucharczyk to dlaczego nie gra w niej np. Marcin Robak, Niedzielan, Sobiech czy nawet Jankowski ? :shock:

dynek.pl 31.03.2011 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1071175)
Jeszcze zaległa odpowiedź na post jednego z Legionistów.

Kucharczyk na kadrę nie zasługuje. Gość strzelił zaledwie 3 bramki w tym sezonie Ekstralasy i już od Smudy dostaje powołanie "za darmo". Jego statystyki wypadają bardzo słabo zaledwie 3 gole i 1 asysta. Jeśli w kadrze występuje taki piłkarz jak Kucharczyk to dlaczego nie gra w niej np. Marcin Robak, Niedzielan, Sobiech czy nawet Jankowski ? :shock:

Ja uwazam, ze zalsuguje pewnie dlatego, ze troche tej ligi ogladam w przeciwienstwie do niektorych sie wypowiadajacych (jeden nie wiedzial kto to jest Mierzejewski). Kucharczyk wszedl do skladu Legii przebojem i w ogole nie bylo po nim widac ani mlodeo wieku ani braku doswiadczenia. Widac bylo natomiast po sposobie ustawiania sie, zastawiania, gry z pierwszej pilki, podan, ze to duzy talent - mecz to jednak troche wiecej niz suche statystyki.
Nie uwazam zeby byl obecnie gorszy pilkarsko od Niedzielana czy Robaka, a jesli mamy 2 zawodnikow o zblizonych umiejetnosciach to lepiej postawic przeciez na tego mlodszego. Sobiech rowniez ma talent i kto wie moze bylby w tej kadrze zamiast Kucharczyka ale ostatnio gra slabo. Jankowski jest moim zdaniem zbyt slaby fizycznie to rywalizacji na miedzynarodowym poziomie seniorskim (narazie U-21 to jego maks). Kucharczyk jest dosyc silny fizycznie.

Titto 31.03.2011 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1071182)
Ja uwazam, ze zalsuguje pewnie dlatego, ze troche tej ligi ogladam w przeciwienstwie do niektorych sie wypowiadajacych (jeden nie wiedzial kto to jest Mierzejewski). Kucharczyk wszedl do skladu Legii przebojem i w ogole nie bylo po nim widac ani mlodeo wieku ani braku doswiadczenia. Widac bylo natomiast po sposobie ustawiania sie, zastawiania, gry z pierwszej pilki, podan, ze to duzy talent - mecz to jednak troche wiecej niz suche statystyki.
Nie uwazam zeby byl obecnie gorszy pilkarsko od Niedzielana czy Robaka, a jesli mamy 2 zawodnikow o zblizonych umiejetnosciach to lepiej postawic przeciez na tego mlodszego. Sobiech rowniez ma talent i kto wie moze bylby w tej kadrze zamiast Kucharczyka ale ostatnio gra slabo. Jankowski jest moim zdaniem zbyt slaby fizycznie to rywalizacji na miedzynarodowym poziomie seniorskim (narazie U-21 to jego maks). Kucharczyk jest dosyc silny fizycznie.

Ok, może i umie się ustawiać, zastawiać i cholera wie co, ale nie strzela praktycznie w ogóle bramek, a skrzydłowy też z niego nie najlepszy. W reprezentacji jest m.in taki problem, że nie mamy bramkostrzelnego napastnika. Jeleń ciągle jest kontuzjowany, Lewandowski jakoś ostatnio słabo gra w reprezentacji i także nie zdobywa bramek a właśnie za to jest rozliczany. Kucharczyk to chyba bardziej typ cofniętego napastnika, a my potrzebujemy taką typową "dziewiątkę". Dlatego bramkostrzelny Niedzielan bardzo by się przydał. Myślę, że takimi napastnikami są także Paweł Brożek i Robak jednak ten pierwszy bardzo rzadko dostaje szansę gry w Trabzonie a Robak w Konyasporze gra "w kratkę".

GajowyDrwal 07.04.2011 20:59

http://www.sport.pl/celebrities/1,96...e_w_ogien.html

Cytat:

- Niech Robert wykorzystuje idealne sytuacje bramkowe, jak np. tę w meczu z Grecją, i problemu nie będzie. Przecież ja doskonale wiem, że system zależy od piłkarzy, ich umiejętności technicznych, poruszania się po boisku. Gdybym miał jedenastu idealnych graczy, niepotrzebne byłoby im żadne ustawienie. Sami wiedzieliby, jak ograć każdego, kto stanie na ich drodze - twierdzi Smuda i opowiada, dlaczego nie ma w kadrze Patryka Małeckiego, Przemysława Kaźmierczaka, Ireneusza Jelenia i Michała Żewłakowa.
No właśnie nie panie Smuda, tak to było w latach 70. Dzisiaj dobrze taktycznie ułożona drużyna potrafi ograć, najlepszych na świecie... Przykładem może być Grecja na ME, czy Real który mimo wykupywania najlepszych graczy świata od ładnych paru lat w Europie nic nie osiągnął...

Naprawdę przykro, że ten człowiek będzie trenerem na euro...

Ale aż przeglądnę (bo kupić nie zamierzam) jutrzejszą GW, zobaczymy co tam Smuda stworzył...

rw88 07.04.2011 21:55

Bo Smuda to jest niezły trener, ale kompletnie beznadziejny selekcjoner. W rozgrywkach ligowych, gdzie dostanie drużynę i widzi zawodników na co dzień, to ma możliwość wdrożenia pewnych swoich metod, które często się sprawdzały. Może się zapuszkować we własnym, wąskim gronie zawodników i w takiej sytuacji sobie radzi. Ale posada selekcjonera to zupełnie inna bajka niż trenerka i to zgubiło powszechną opinię, kiedy domagano się zatrudnienia Smudy.

Tutaj trzeba kogoś, kto czuje całą polską piłkę, a nie tylko jeden, jej malutki wycinek. Skoro Smuda nie potrafił zawodników do siebie przekonać, zbudować atmosfery (to w klubach robić potrafił), to tak naprawdę nie pozostało mu nic, co by go kwalifikowało do dalszej pracy z drużyną narodową.

Z podobnej gliny jest ulepiony Lenczyk. Czyli jeśli dostanie zawodników w klubie, to codzienną pracą potrafi zrobić z tymi chłopakami spory postęp, jego silną stroną jest umiejętność dobrego przygotowania fizycznego drużyny do sezonu. Ale kompletnie nie widzę go w roli selekcjonera.

Probierz jest już temu bliższy, ale on czasami za bardzo stara się wychodzić przed szereg, podejmuje dziwne decyzje, które czasem wypalają, a czasem nie. Selekcjoner moim zdaniem powinien mieć od początku do końca jasną wizję pracy z drużyną narodową, a nie takie skoki, że raz tak, a raz zupełnie inaczej.

Najbardziej do tej roli z polskich trenerów pasowałby Michniewicz, który ma i przyzwoity warsztat, i ten "feeling" odnośnie polskich realiów. To jest gość, którego największą zaletą jest właśnie to, że potrafi dobrze przygotowywać swoje drużyny pod względem taktycznym i widzi często pewne elementy, które są marginalizowane, czy też wręcz niezauważane przez innych szkoleniowców. Ma swoją wizję i trzyma się zwykle swojego punktu widzenia.

Po prostu jego cechy trenerskie odpowiadają pracy selekcjonera, co nie czyni go też świetnym polskim trenerem. Bo z kadrą niekoniecznie musi pracować najlepszy polski trener, tylko ten który najbardziej się właśnie nadaje na selekcjonera. Ale nie mamy teraz w PZPN nikogo z jajami, kto odważyłby się rozpatrywać kandydatów w ten sposób, co kiedyś Listkiewicz. To on wypatrzył Engela, który trenerem był kiepskim, ale dostrzegł u niego pozytywne symptomy selekcjonerskie.

I ten się sprawdził, wyciągnął naszą reprezentacyjną piłkę z głębokiego dołka. Szkoda tylko, że zachłysnął się on swoim "geniuszem" i zakręcił się na dobre w rodzinie PZPN, bo w tej chwili już raczej nic z niego nie będzie.

Można jeszcze rozważać kandydatury zagraniczne, ale biorąc pod uwagę, że do E2012 pozostało niewiele ponad rok, to uważam, że to jest zbyt krótki okres, żeby zagraniczny szkoleniowiec mógł poznać W PEŁNI polskie realia i ocenić CAŁY piłkarski materiał, który ma do dyspozycji.

flamengista 09.04.2011 08:17

W sprawie ewentualnego powołania dla Arboledy dochodzi nieoczekiwanie jeszcze jeden argument - przeciwko.

Oprócz wątpliwej polskości oraz słabszej formy mamy też pajacowanie na boisku i - co ważniejsze - ewidentnie brak sympatii ze strony dotychczasowych kadrowiczów.

Na pewno Mierzejewski, Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok czy Sobiech Arboledy w kadrze miło nie przyjmą. Warto się więc zastanowić, czy aby na pewno opłaca się dalsze psucie już i tak kiepskiej atmosfery.

BTW: a na takie pajacowanie nie ma co liczyć w reprezentacji! W Amice przynosi to efekty, bo mamy kiepskich sędziów. Natomiast już średniej klasy arbiter międzynarodowy po prostu wlepi Arboledzie żółtko przy pierwszej symulce i skończy się dzień dziecka.

Jaroo1 09.04.2011 09:25

Tego czlowieka nienawidzi pol Polski i on ma grac w kadrze? Nie powoluje sie Boruca za charakter czy Malego a mamy powolac pajaca ktory polowe meczu placze. Wyglada jak tur a zachowuje sie jakby byl delikatna dziewczyna. Jesli Smuda go powola to przewiduje wojne domowa :P

Ja widze same minusy
-czarny
-nie zna slow hymnu
-slaba forma
-wiek
-pajacowanie ktore chyba co kolejke sie nasila
-nienawisc pilkarzy i kibicow wzgledem jego osoby

Czy sa jakies plusy z jego ewentualnego powolania?

Frajer chce grac dla Polski a wklada palce w dupe Smolarkowi i robi wszystko aby zbierac gwizdy od kibicow

joshi 09.04.2011 09:47

może Smudzie też coś wkłada i stąd ta nieskrywana symatia naszego selekcjonera do płaczka?

Kluvi 09.04.2011 09:50

Jaroo1
to że jest czarny to nie ma nic do rzeczy.. to nie czasy niewolnictwa bez przesady.
Bardziej mocne i zasadne argumenty to reszta wymieniona przez Ciebie. To go dyskwalifikuje do bycia powołanym do kadry..
Swoją drogą ktoś pisał na forum że Lech ma lepszą obronę od nas ale wczoraj pokazali że są równie "dobrzy" jak my jeśli chodzi o kiksy i błędy:P

Jaroo1 09.04.2011 10:06

otoz to ze jest czarny to ma wiele znaczenia. Jeszcze nie widzialem polaka zrodzonego z dwoch innych 100% Polakow ktory by byl mulatem czy czarnym. Nie ma czarnych Polakow i nie chodzi tu o jakis rasizm tylko o zdrowy rozsadek. Ja nie chce miec reprezentacji w ktorej grac bedzie 3 murzynow, 2 mulatow, 1 Indianin i 5 Obraniakow. Juz dosc wstydu sobie robimy powolujac wszystkich z zagranicy ktorzy mieli w rodzinie Polaka a nie znaja nawet 2 slow po Polsku. Kiedys tego jednego Olisadebe czy 1 Obraniaka mozna bylo przelknac ale reprezentacji zlozonej z Boenisha, Arboledy, Perqusia (czy jak to sie pisze), Rogera, Obraniaka czy innych wymysow juz sie nie da. Po prostu za dlaeko to zaszlo, za daleko zeby dalej przygarniac pilkarzy ktorzy sa w pol Polakami albo wcale (jak roger i Arboleda).
i sobie odpowiedz na pytanie czy Murzyn posrod 20 bialych reprezentantow wyglada normalnie? Nie. Nie trzeba z nim sie dogadywac po Polsku, nie trzeba patrzec czy umie hymn, od razu widac ze taki z niego Polak jak z nas Araby

Kluvi 09.04.2011 10:09

Jaroo1 a co powiesz na to jak syn Clebera będzie chciał grać u nas też go skreślisz? ;> Chłopaka który jak skończy 20 lat to będzie w PL już 9 czy nawet 10 lat? Który będzie znał bdb polski język, który będzie naszym wychowankiem jeśli chodzi o klub? Dla mnie w takiej sytuacji kolor nie ma znaczenia. W przypadku Arboledy też w sumie bo nie jest to ważne, ważne jest to że kozaczy chęcią gry w naszej reprezentacji, a na to po prostu nie zasługuje. Jakby był biały i to samo odstawiał też byłbym na nie. Roger i Olisadebe to były wymysły trenerów i tyle.. ale taki Obraniak to sam walczył o to by u nas grać sam wszystko załatwiał i czekał.. prezydent mu nic nie przyspieszył i takiego już bardziej wole niż 2 powyżej wymienionych

Jaroo1 09.04.2011 10:21

To o czym piszesz to jest wlasnie nastepstwo mieszania sie kultur i do tego zmierza Europa i neistety Polska. Syns Clebera to tez jak wiesz nie jest Polak tylko mieszaniec. Pol Brazylijczyk, pol Polak. I tez sie tu nie urodzil ale po trochu wychowal. Tak czy siak ten przyklad ma sie nijak do przykladu Arboledy ktory ani sie tu nie wychowywal, ani nie ma zadnego z rodzicow za Polaka itd
Z tym ze takich synow Cleberow sie za 10, 20 lat pojawi na peczki w Polsce i w roznych sportach niestety sie trzeba pogodzic. Ale lepszy pol Polak, sniady, ktory zna jezyk i sie tu wychowywal jak obcy czlowiek.
Powiem tak, gdybys Ty wyjechal do Afryki czy innej Ameryki Poludniowej i mieszkal w panstwie gdzie wszyscy sa czarni to po 5 czy 10 latach czulbys sie tam normalnie? Nigdy nie zostalbys murzynem :P Zawsze juz na 1 rzut oka bylbys inny i to samo zawsze bedzie z Rogerem i Mankiem, nigdy nie beda Polakami. Syn Clebera to juz taka mieszanka, inny kolor skory ale laczy go z Polska matka, jezyk i to ze sie tu wychowal. Nie powiesz mi ze Roger to taki sam Polak jak syn Clebera

Kluvi 09.04.2011 10:50

po 10 latach pewnie przyzwyczaiłbym się do życia tam i ludzie do mnie pewnie też jedynie wąty mieliby mudziny Twojego pokroju :) hehe
Przykład syna Clebiego podałem pod kolor skóry, bo z Twojej wypowiedzi wynikało że każdy kto ma inny kolor nie jest mile widziany w kadrze i nie ważne czy się tu wychował czy nie, ot to cała filozofia

co do Arboledy to napisałem Ci to jest wymysł trenera i mi się to nie podoba. Wole już takich jak Obraniak którzy swoją wolą i chęcią zasłużyli na danie im szansy.
A syn Clebiego to jeśli będzie żył cały czas u nas to będzie jak swój. Po naszej oświacie :P trochę topornej piłki pozna :)mam nadzieję że mimo wszystko brazylijskie geny będą dominować u niego jeśli chodzi o aspekt czysto piłkarski :D

flamengista 09.04.2011 13:06

Uprzedzam, że jak ktoś będzie wypisywał że czyjś kolor skóry mu się nie podoba - to zarobi karteczkę.

Dyskusja o tym, kto jest Polakiem robi się nudnawa - przerabialiśmy to już w tym wątku.

JAR0 12.04.2011 18:55

Sobiech: mówię to, co myślę

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,t...l?ticaid=1c1db

flamengista 12.04.2011 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JAR0 (Post 1076700)

Sobiech pokazał, że ma cojones. Problem w tym, że Smuda takich zawodników nie lubi, więc Artur w kadrze chyba sobie nie pogra.

Kandzior 12.04.2011 20:39

Tak wszyscy mają siedzieć cicho i spokojnie, żeby na reakcję trenera Smudy uważać. Wyraźnie zaznaczył, że powiedział to we własnym imieniu. A co to jest szantaż jakiś? Artuś bądź grzeczny, wypowiadaj się hamuj się w wypowiedziach bo Cię nie wezmę do reprezentacji? Żenada. I jeśli ktoś tu jest żółtodziobem to może trener Smuda?

dynek.pl 12.04.2011 21:00

A mnie jednak troche smieszy, ze glos zabiera koles, ktory do tej kadry co najwyzej puka, a jego najwieksze osiągnięcie to zdobycie koszulki jakiegoś Hiszpana.
Rozumiem, że taki Żewłakow sie moze wypowiadać/oceniać czy inni byli reprezentanci ale kto to jest Sobiech ??

Blacha92 12.04.2011 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1076760)
A mnie jednak troche smieszy, ze glos zabiera koles, ktory do tej kadry co najwyzej puka, a jego najwieksze osiągnięcie to zdobycie koszulki jakiegoś Hiszpana.
Rozumiem, że taki Żewłakow sie moze wypowiadać/oceniać czy inni byli reprezentanci ale kto to jest Sobiech ??

Ale on nie mówi tego jako etatowy reprezentant tylko jak zwykły obywatel, kibic reprezentacji Polski.

dynek.pl 12.04.2011 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blacha92 (Post 1076769)
Ale on nie mówi tego jako etatowy reprezentant tylko jak zwykły obywatel, kibic reprezentacji Polski.

chyba jednak nie bo wypowiedział się w liczbie mnogiej :D

joshi 12.04.2011 21:46

dobrze Sobiech powiedział, jakie ma znaczenie że dopiero puka do kadry? A Smuda traci trochę grunt pod nogami, bo to już kolejny zawodnik który wypowiada sie przeciwko niemu.

rw88 12.04.2011 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1076760)
ale kto to jest Sobiech ??

W chwili obecnej statystycznie najlepszy piłkarz naszej ligi, w dodatku dwudziestoletni.

Jaroo1 12.04.2011 22:31

A kto to jest Arboleda?
Smudzie sie nie podoba Boruc czy Zewlakow i ich wyklucza z kadry a jak sie Arboleda nie podoba pilkarzom to ma zostac powolany? Cos tu jest nie tak, przeciez taki gosciu bedzie obnizal morale w kadrze a tak sie stara tego unikac Smuda niepowolujac pilkarzy ktorzy ida pod prad


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl