![]() |
Q musi usiąść na ławie, kolejny mecz i kolejne katastrofalne błędy z 4 bramek straconych 3 może zapisać na swoje konto... Mam wrażenie, że czuje się zbyt pewnie, "cobym nie zagrał i tak wyjdę w 11". Dać szanse Buno niech postraszy parę meczy Q... Do Pareiki niema co się przypierdzielać, bo jak gra się bez obrony i przeciwnik co chwile ostrzeliwuje Ci bramkę nie ciężko w końcu o błąd, a wyciąganie co chwila setek jest nierealne.
|
Jak już pisałem : stoperzy do wymiany. Pereiko - ostatnio zupełnie zgasł. Mam nadzieję, że wkrótce odnajdzie formę.
Niestety w meczu z Tweente wyszły dwie rzeczy : 1) Nie mamy obrony. Jedyny nasz prawdziwy obrońca jest kontuzjowany. 2) Bez Meliksona nie mamy czego szukać w Europie. Smutna prawda. |
potwierdza się to co kiedyś pisałem od meczu z Litexem do dzisiaj nie mamy w ogóle obrony. Nawet Pereiko zawodzi ehhh
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
buehehehe , poprawiles mi tymi absurdaliami humor w ten zjebany dzien :rotfl: |
Ja powiem tylko jedno: po tym meczu szkoda mi było tylko Radka, Dudu, Czarka, Daniela Bruda i Bunozy z Jovanovicem na ławce... A reszta w zimie albo po sezonie WYPIERDALAĆ. Wolę żeby grał słaby( albo nawet nie taki słaby) Damian Skołorzyński niz stary dziadek Lamey. Po sezonie zrobić gruntowną przebudowę składu i na następny sezon walczymy o europejskie puchary z następującym składem :
Kurto - Skołorzyński ( albo Burliga ), Jovanovic, Bunoza, jakiś młody Polak - Małecki, Sobolewski, Chrapek, Melikson, Sobota - Biton I na ławce: jakis młody bramkarz, Czekaj, Nalepa, Brud, Wilk, Kirm, i reszta Młoda Ekstraklasa Możemy takim składem nie zdobyć mistrzostwa ale przynajmniej jest jakaś perspektywa i tym chłopakom napewno będzie się chciało. Bo ja już na Jaliensa od dłuższego czasu nie moge patrzeć, a i Chavez powoli zaczyna mnie denerwować... |
Przed grupą dawałem naszym szanse na zdobycie 2 punktow. tzn remis z Odense i Twente u siebie, teraz widzę, że się pomylilem i jest to nierealne. Irytujące też jest forowanie przez Maaskanta swoich nabytkow, przecież od dłuższego czasu wszyscy wiedzą, żę Jaliens jest cienki jak barszcz i można było dać szanse Bunozie. Natomiast Marko na obronie bije w każdym detalu Lameya, i mam nadzieje, że niegrał tylko i wyłącznie z powodu kontuzji bo inaczej byłby to szczyt głupoty ze strony naszego trenera. Który swoją drogą od dłuższego czasu pokazuje, że więcej niż na trenowaniu zna się na pięknym przemawianiu i opowiadaniu bajek, aż dziw że nie został politykiem.
|
Cytat:
|
Tak się kończą mecze kiedy w obronie grają emeryci.
|
Cytat:
Uporczywe wystawianie Diaza na lewej obronie robi krzywdę jemu i drużynie, z Legią bym go widział na stoperze, trzeba poczekać jak Czekaj wróci i na niego stawiać bo na kogo. |
dzollo - tak, Jovanović nie grał z powodu kontuzji...
|
Wynik taki jak miał być.
Jeśli chodzi o grę z przodu to byłem miło zaskoczony - kilka razy obrona Twente jęczała w szwach Jeśli chodzi o grę w obronie - katastrofa - konieczne są zakupy. Potrzeba min 2-3 nowych obrońców. Jaliens tragedia, chciałbym oglądać w składzie Bunozę. P.S. Pareiko wbrew temu co mówili w studiu po meczu nie grał źle. Winić go można tylko za 4 bramkę, a przynajmniej 2-3 razy 100% wyciagnął. Ktoś tu obarczał go też 1 bramką - bez przesady to był strzał z kilku metrów, obrona intuicyjna - były wielki jakby obronił, ale nie można go winić że wpadło. |
Cytat:
Od następnego meczu obrona w składzie: Jovanovic, Bunoza, Czekaj, Palijc. W ziemie konieczne wzmocnienie bocznych obrońców + jeden napastnik + skrzydłowy... kurna, ile lat ten klub będzie w ciągłej przebudowie? Jakby w 1998 roku Cupiał wybudował 5 boisk treningowych i bazę szkoleniową, to dziś ligę wygrywalibyśmy drugim składem. Niestety w tym kraju mało kto ma cierpliwość. |
Mnie to fascynuje, że trener z zagranicy, jeden Polak w składzie, ale styl grania jakże polski.
|
ale spoko na Legię się zepną jak na lecha i wygrają, Legia to nie Twente baa Legia to nawet nie Odense :)
|
No temat do zamknięcia na niecały rok, bo tematu gry Wisły w LE nie powinno się podejmować bo gry nie ma. I brawo dla Jaliensa i Parejki za mecz. Złote chłopaki. Boję się teraz o mecz z Legią. Obawiam się, że po niedzielnym meczu może zacząć się nerwówka.
|
I po bólu. Szkoda że tak wysoko. No ale obrona to nasza największa bolączka i bez poprawy niewiele zdziałamy w Europie z takimi emerytami z tyłu. Taka smutna prawda.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
|
nie no ludzie naprawde pareiko wyjal kilka setek i moglo byc duzo wyzej , a to co wpadlo to jakby obronil to bylby po prostu fenomenem , a jest zwyczajnie niezly
wezmy taki gol na 4:1 , ktory wiekszosc z was twierdzi ze byl do obrony otoz byl to bardzo mocny i precyzyjny strzal nie naciskanego praktycznie przez obrone zawodnika oddany z 5 metrow pareiko zrobil co sie dalo czyli skrocil kąt oraz powiekszyl swoja powierzcnie poprzez rozlozenie raz i nog , wielu napastnikow (np brozek czy kirm) trafilo by wlasnie w niego i bylby strzal obroniony , jednak holendrowi niestety nie zabraklo precyzji i mamy gola gol na 1:1 tu mamy główke z bodajze 4 metrow - niemialbym pretensji do pareiko nawet jakby "ani drgnął" to wlasnie refleks i duze umiejetnosci pareiki spowodowaly ze ja prawie mial , co dla niezorientowanych nieznajacych sie forumowiczow moglo sprawic wrazenie ze byla do wyjecia |
Naprawdę wychodzi pięknie ile znaczymy w Europie. Nie będzie kasy, nie będzie drużyny, smutna prawda.
Mam tylko nadzieję, że nasi pseudo gracze nie powiedzą więcej, że pierwsza bramka (dla przeciwnika) ustawiła mecz ...... bo takie teksty wyprowadzają mnie z równowagi. A nasza obrona, to niestety przykro patrzeć na tych emerytów pobierających taką kasę za grę ..... szkoda słów. Pytanie jest tylko jedno, czy Cupiał, Maaskant i dr. sportowy dalej będą prowadzili taką plitykę czy coś się zmieni w tym względzie. |
Cytat:
Po bramce Bitona pewnie się zlałeś więc nie kozacz teraz . |
Dokładnie, obwinianie naszego bramkarza po tym meczu to idiotyzm
ZAGRALIŚMY BEZ OBRONY. Tyle w temacie. Do tego mega-nieskuteczny Kirm w ataku. Także o czym tu mówić... |
Niestety ale mecze z europejskimi drużynami są tak naprawde wykładnikiem formy druzyny. Jak narazie to przegrywamy z Cypryjczykami, Duńczykami i Holendrami wyraźnie. Jak "silna" jest liga polska widać własnie po takich meczach. Ciekawe o czym nam opowie w następnym wywiadzie dla prasy prezes Basałaj oraz po ile bilety na nastepne mecze LE w Krakowie ?
|
Cytat:
=== a co do meczu z Legią to szczerze wali mnie to, że to prestiżowy pojedynek. Na prawdę. To nie derby. Wielu z Was zapomina chyba kto jest naszym największym rywalem na osiedlu czy na boisku. ( stolicy już nie odzyskamy ;) ) I drugiego października powinien od pierwszym minut zagrać Pailijć na skrzydle za Lameya, a za Jaliensa Bunoza . Tak tak...niestety Bunoza. A za Kirma na skrzydle Nuneza. A na pozycji Nuneza Czaruś Wilk / Guła. No ja innej opcji nie widzę, by zmotywować leniwych grajków |
Uczepiliście się tej obrony. Fakt, defensywa w dzisiejszym meczu to cztery strachy na wróble. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że poza krótkim fragmentem od 60 min. - przy stanie 3:1, pamiętajmy - cała drużyna wyglądała żenująco. Trzy celne podania i trzy przyzwoite przyjęcia piłki są poza zasięgiem naszych zawodników, nie mówiąc już o ruchu bez piłki, czy jakiś kombinacjach itp. Niestety, ale obecna Wisła jest słaba. Nawet z takim Ruchem przy Reymonta musimy wydzierać zwycięstwo zamiast spokojnie zrobić swoje, zaś mecze z APOELem czy Twente brutalnie obnażyły naszą "siłę". Mecz jak i rezultat przyjąłem bez większych emocji i to na trzeźwo, ale wstydziłem się za swoją drużynę. Mistrz Polski wyglądał jak jakiś holenderski drugoligowiec, wywracanie się na piłce, proste błędy w przyjęciu, dawanie się ogrywać w łatwy sposób w pojedynkach 1 na 1, dawanie zakładać sobie "siatki", "nurkowanie" itd. Zastanawia mnie kto nadaje się w tej ekipie do grania... Jovanovic, Melikson, Biton - raczej tak, Pareiko, Bunoza, Paljic, Jirsak, Nunez, Wilk, Iliev, Genkov - po solidnym recyklingu ktoś z nich być może by się nadał.
|
Jaliens Lamey Diaz do wydupcenia od zaraz. Zero walki zero ambicji. Te błędy deprymuja resztę druzyny. Zakładałem porażkę po dobrym meczu i walce. Z czym my ....A chcieliśmy grać w LM?? Jak nasz trener zagra z Legia Jaliensem to będzie to czysty sabotaż. Wilk za Sobola. Generalnie bieda straszna z nasza nazwijmy to "gra".
|
Cytat:
To, że Twente to klasowy zespół wie każdy, w tej chwili to zespół z większym potencjałem niż PSV, ktoś kto twierdzi, ze Twente to zespół przeciętny jest po prostu kretynem. |
chaveza nie pomijajcie przy liscie winnych
stoper z niego tej klasy co i z kew zreszta co my sie dziwimy ze nam fenomenalny mark janko wali bramy , jak strzelaja nam je tez zawodnicy ruchu chorzow , drugoligowej floty swinoujscie , czy nawet nie weim ktory ligowego rakowa |
Cytat:
Nie masz pojęcia co, gdzie i kiedy - to masz problem. Nie dziw się, że inni przewidywali możliwy wpierdól, również na tym forum. Co innego kibicowanie, a co innego realna ocena naszych możliwości... Tu nie trzeba być szczwanym lisem, tylko mieć IQ powyżej 80 żeby zajarzyć różnicę między nami a wicemistrzem Holandii. |
To tylko moje zdanie, moje wyrwane z kontekstu przemyślenia...
Pareiko - najpierw Appoel teraz Twentee. Sam nie wiem co o tym myśleć... Pareiko ma nie tylko bronić ale też dyrygować obroną... Chavez - początek sezonu OK, teraz nie wiem co się gościowi stało. Na pewno do wymiany Jaliens - bez dwóch zdań. Jeżeli Maaskant nie wpuszcza przy przegrywanym meczu ofensywnego gracza w postaci Garguły to o czymś to świadczy. Ja uważam że Garguła w zimie do wymiany. A co będzie z Boguskim i Genkovem? Wielka niewiadoma. Ciężki orzech do zgryzienia dla naszych fachowców... |
@ Oj wolfy, wolfy, oj tofik, tofik, a jakie to ma znczenie kto kogo zatrudniał :lol: ważne kto kogo zostawi na nastepny sezon i kogo wystawia do 11. Nuneza i Jaliensa też Basałaj sam zatrudniał? Litości... :lol:
I ciągle ten sam płacz po przegranych, a że w Nikozji o to się zarabia dużo więcej niż Wiśle, a że w Odense uuuuu to się się dopiero grube mln € kasuje :lol: |
Cytat:
|
Cytat:
A jak mamy na transfery kilkaset tysięcy euro a na kontrakt max trzysta, to wybacz, ale żaden poważny gracz nawet na nas nie spojrzy. Cytat:
|
Cytat:
|
Do przerwy co najmniej dobra gra Wisły, po przerwie niestety bardzo słabo.
Niewiele dały zmiany Palijcia czy Wilka, ale ten ostatni juz nie raz udowodnił swoją przydatność. Problemem są proste indywidualne błędy obrońców. Za Lameya grać będzie Jovanović, prędzej czy później tak będzie i to jest dobra wiadomość. Jak dotąd uważałem że koniecznie nam potrzeba LO, pomocnika środka odpowiedzialnego za odbiór piłki ale i obdarzonego umiejętnością kreacji gry, oraz napastnika typu Delew. Czyli kogoś kto odnalazłby się na środku ataku, ale i śmiało na skrzydle. 3 newralgiczne pozycje ... po tym meczu widać jednak ogromną dziurę na srodku obrony. Jaliens ...Jaliens....Jaliens i na zmianę z Chavezem zawalają bramkę za bramką ...Owszem jest Bunoza, ale ten nie rozwiązuje problemu. Po pierwsze Jaliens to przeszłość, tak jak w mniejszym jednak stopniu, ale również Lamey ...Coś Nasi Holendrzy nie trafili z transferami holenderskich piłkarzy ...Czas na męskie decyzje Panie Maaskant, czas odsunąć od składu Jaliensa...czas odsunąć od pierwszej jedenastki Lameya (może być jako zmiennik) ...tak jak ciężko było się rozstać z Genkowem w wyjściowej jedenastce na rzecz Bitona tak teraz przed Maaskantem po europejskich meczach-testach czas na zmiany w wyjściowej jedenastce Wisły. |
Ogolnie to podobalo mi sie ze potrafilismy zagrozic bramce Twente. Gorzej z obrona ale do tego juz jestem przyzwyczajony.
Takie mecze sa dobre, bo widac czarno na bialym kto jest do zastapienia w skladzie. Problem polega tylko na tym, ze te braki ktore mamy raczej nie zostana zastapione wartosciowymi zawodnikami. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl