![]() |
Na Weszło fajny wywiad z Kazimierzem Moskalem, w którym wyjaśnia m.in aferę z Patrykiem Małeckim:
http://www.weszlo.com/news/13039-Kaz..._dla_obu_stron Trzymam kciuki za karierę trenerską Kazka, niech zrobi licencję UEFA Pro i awansuje z kukurydzianymi do ekstraklasy (a co, przynajmniej liga będzie ciekawsza i będzie można się kukurydzy nażreć:lol:). Mam nadzieję, że wróci jeszcze kiedyś na naszą ławkę trenerską - może jak tym klubem będą rządzić mądrzejsi ludzie. |
Dzisiejszy dzień przyniósł dwa okołowiślackie wydarzenia w postaci przemyśleń dwóch byłych trenerów Wisły: Probierza w Cafe Futbol i Moskala w wywiadzie dla weszlo.
1) Kilka przemyśleń po Probierzu - frustrujace jest to że żaden trener w Wiśle nie ma poparcia z góry w każdej sprawie. Działacze mają dylemat w sytuacjach rozwydrzone gwiazdki przebierajace sie za pilkarzy czy trener. Normalna sprawą powinna być sytuacja, że to nie byle pilkarzyna ktory ma cieplarniane warunki a nie pokazuje 50% wartosci powinien dostac jako pierwszy po dupie. - Probierz podal sie do dymisji stawiajac niejako votum zaufania do siebie przez działaczy, postawił na ostrzu noża sprawe rzadzenia w Wiśle" piłkarze czy trener. Działacze wybrali... niestety grajków. - smutne jest też to że młodzi piłkarze zastanawiają się nad tym czy iść do Wisły czy do Górnika... pare lat temu wybór był prosty... 2) Kilka przemyśleń po Moskalu Do dzisiaj żal ze się go pozbyto w taki sposób - bez komentarza bo nie tak traktuje się legendy klubu... |
Cytat:
|
Tekst zatytułowany "Więzień piłki" jednego z najbardziej cenionych rumuńskich dziennikarzy.
O kim? Wiadomo. O Danie http://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/2...ul-fotbalului/ Wiadomo, że po tym jak Dan Petrescu wypromował się w spektakularny sposób w Kubaniu Krasnodar, jego przejście do Dynama Moskwa nie zostało potraktowane jako krok w dobrym kierunku. Sugerując, że zdecydowanie przegiął odwracając się tyłem do Kubania, większość rosyjskich dziennikarzy zaczęła się z niego wyśmiewać. Wielu z nich ironicznie zadawało pytanie o to jak długo Dan wytrzyma pod Kremlem. Zadziwieni temperamentem naszego rodaka, a może nawet poirytowani jego osobowością, udzielali szybkiej odpowiedzi: wytrzyma tu dwie, albo trzy kolejki, no może cztery najwyżej. Jednak okazało się, że mylili się ci wszyscy dziennikarze, których wkrótce przekonując do siebie, Dan zmusił do wycofania się ze swoich opinii i skłonił do wybrania zupełnie innej śpiewki. Na przykład komentator ,który pracował w telewizji podczas niedzielnego spotkania w Groznym, gdzie Dynamo wygrało 2:1 z Terekiem, nazwał go „magiem rosyjskiego futbolu”. Może to się wydawać czymś nieistotnym, ale mówimy o lidze obfitującej w pieniądze i przekonanie o własnej wartości, którą ciężko, jeśli nawet nie jest to wręcz niemożliwe, podbić i zauroczyć. Do tego stopnia, że wielu trenerów poległo w rosyjskim czempionacie, wielu zostało zwolnionych z dnia na dzień z powodu osiąganych przez nich wyników. Borsuk osiągnął sukces tam, gdzie nie powiodło się, spośród wielu innych trenerów, takim sławom jak Holender Gullit, Włoch Scala, czy Hiszpan Emery, niegdyś trener Walencji, niedawno zwolniony ze Spartaka. Pomiedzy wieloma innymi dowodami sympatii wobec Dana Petrescu jaką sobie zaskarbił jest fakt, że dziennik Sport-Express zamieścił w czwartek obszerny z nim wywiad, który jest peanem na cześć trenera, jaki uzbierał 10 zwycięstw w 14 spotkaniach, dzięki którym Dynamo awansowało z 16 na 8 miejsce i znajduje się o 2 zaledwie punkty od miejsca premiowanego kwalifikacją do Ligi Europejskiej. Jeśli ktoś przeczyta ten dialog mieszczący się w setce linii na szpaltach gazety, łatwo zrozumie, że Borsuk żyje tylko i wyłącznie dla piłki nożnej. Że poświęca temu rzemiosłu 24 godziny na dobę, będąc jego pasjonatem, a nawet więcej, niewolnikiem i więźniem. Z tego powodu uznał, że baza szkoleniowa jego drużyny podczas zgrupowania w Nowogorsku, stała się „jego domem”, z którego udawał się tylko od czasu do czasu do żony i do dzieci. Niestety, rzadko. Łatwo jest wywnioskować, że przed byciem kimkolwiek, nawet ojcem, Dan Petrescu jest przede wszystkim trenerem. Zdaje się, że został na to skazany przez los, lecz rola ta mu odpowiada niesamowicie do tego stopnia, że nie przeszkadzają mu ci wszyscy, którzy uważają go za szaleńca, wariata, czy opętanego. Szczerząc zęby w uśmiechu, sam przyznaje, że żywi się piłką nożną, śni o niej i nią oddycha. Prezentując przy tym wzruszającą lekcję skromności, na pytanie o to kto jest najlepszym rumuńskim trenerem, Lucescu czy Petrescu, odpowiada: „Naturalnie, że Mircea Lucescu”. Dorzuca przy tym, że głosowałby nawet sto razy na Lucescu i że chcąc osiągnąć jego poziom „musi być lepszym, lepszym i jeszcze raz lepszym”. Nie ma co komentować, co najwyżej składać gratulacje. Gratulacje, Dan. |
Cytat:
Tym większy sukces można mu przypisać. |
Cytat:
Skłoniło mnie do tego kilka fragmentow, ktore szczególnie mnie uderzyły. Zwłaszcza te o pasji futbolu, pasji, którą Dan stara się zaszczepiac swoim piłkarzom. Bo tylko to - pasja, której efektem i jednocześnie komponentem jest decyzja o ciężkiej pracy, gwarantuje wejście na droge sukcesu. To tak w przeciwieństwie do nieobecności tej pasji w naszym klubie, w naszej lidze, w naszych trenerach czy piłkarzach. |
Polecam ostatni Cafe Futbol, Probierz ujawnia parę kwiatków związanych z naszym klubem, przykładowo:
- Nasz ukochany Osman Chavez, gdy nie dostał pensji od 15 dni potrafił chodzić z wyciągniętymi kieszeniami po klubie mówiąc "nie mam pieniędzy". Po 2 miesięcznej przerwie (kontuzja) w trakcie której nie było z nim żadnego kontaktu potrafił pojawić się w klubie z 5kg nadwaga! - Boguski, który mówi, ze za trenera Kulawika trenują więcej niż za trenera Probierza, były guardiola odpowiada: "Na Bogusia chuchano i dmuchano skracając mu specjalnie trening do 1h, żeby się nie rozsypał, zwracano uwagę żeby dobrze jadł i się zbyt nie przemęczał." - Probierz chciał "pozbyć się" zawodnika, który ma tu jeszcze około 3 letni kontrakt, argumentując mu, że będzie mu lepiej u jednego z 3 proponowanych klubów za względu na ciągłą grę/lepszą atmosferę itp. Piłkarz odmówił bo stwierdził, ze zarabia tu tak fajnie że nie ma szans na zmianę. Nie jest to ponoć Q. - W trakcie trenowania Wisły miał 8 zawodników po kontuzji + po operacjach. - Nie miał komfortu pracy w trakcie np. spekulacji zmian stanowiska trenera: "Smuda czeka na Wisłe", przykład gdy spekulowano na temat zmiany trenera Zagłębia klub potrafił wydać komunikat, że te informacje są nieprawdziwe. - Probierz szukał ciekawych piłkarzy, ale odmawiali. Np. Łuczak z Górnika. Miał 4-5 kandydatów na lewa obronę. - Kulawik komentujący, ze piłkarze są źle przygotowani zachowuje się amatorsko. Zdaniem Probierza są oni przygotowani bardzo dobrze. |
Tak, Probierz i jego żale. Chyba nikt sie nie spodziewa, że pójdzie i udzieli wywiadu typu "jestem trenerem przereklamowanym i nie udało mi się" .
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Aalcman nie bronie Probierza tylko przekazuje co było ciekawego w CF. Tak w gwoli ścisłości :)
|
Co do warsztatu i przygotowania Probierza do sezonu będziemy wiedzieć w przyszłej rundzie.
Jeśli GKS będzie dobrze przygotowany i zacznie punktować. Wyjdzie na jego. Jeśli tak się stanie i zostaniemy z psychologiem Krakowskiej piłki Kulawikiem zaczynam się mocno bać o nasze utrzymanie w lidze. Szczególnie, że Jacuś ma masę roboty, musi za darmo oddać resztki piłkarzy w klubie i pościągać kelnerów na testy. |
Swoją drogą to Probierz pokazał absolutny brak klasy. Żenujące jest wyciąganie na wierzch "prywatnych" spraw klubowych. Szczególnie, że jest teraz trenerem naszego rywala. Podchodzi mi to pod zachowanie Szatałowa gdy przechodził do Cracovii. Żenada, a niby taki charakterniak z niego.
|
Probierz bazuje na krzyku i podskakiwaniu. Wielki znawca.
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiem... nie mam zdania czy powinien całkiem siedzieć cicho czy trochę cicho (np. bronić się w sprawie transferu LO, a odpuścić sobie odpieranie jakichś zarzutów kopaczy itp.). Smutne to wszystko oby Nowy Rok przyniósł jakąś poprawę. |
Biton strzelił gola w wygranym sparingu z RFC Huy :)
|
Cytat:
ciekawa nazwa sparingpartnera :) |
Cytat:
Wiadomo, chodzi o to, żeby wyżej wymienieni panowie rozwiązali kontrakty i odpuścili zaległe pieniążki. |
Cytat:
|
Cytat:
|
II trener Górnika Zabrze obecny na meczu Wisły z Bourges.
Wiślak z krwi i kości. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Odnalazł się Mauro Cantoro. Podpisał kontrakt z "Różami"...
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...ozami____.html |
UWAGA !
Widziałem Stana Valcxka w galerii Krakowskiej dziś, szedł sobie z walizką, powiedzcie mi co On tu robi? jakiś transfer się szykuje i mi umknęło, czy wiąże się z nim jakaś głębsza rozkmina? a możę był prywatnie po prostu? |
Trzeba było zapytać....
:p |
4 gole i 3 asysty Garguły przekonały Sporting do transferu ?
|
Pffff... Gargłuła?
Melikson zapewnie... |
O ile to był on to:
a. zaległości finansowe przyjechał uregulować, b. kupi za frytki Meliksona. W wersji b. łysy robi interes stulecia wypożyczając Meleksa na 5 lat za 300 tysiecy. Przy czym łysemu będzie się wydawać, że to kwota za mesiąc a w ostatecznym rozrachunku wyjdzie, że za tyle sprzedał na zawsze. |
dość długi wywiad z T Dawidowski, chyba nie muszę pytać, czy gościa pamiętacie
http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/1...awac-pilkarza/ "Ale wie pan co, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że rozumiem ówczesną frustrację kibiców. Miałem niezły kontrakt, a nie dawałem nic drużynie. Przyszedłem do klubu, by strzelać bramki, a tymczasem bramek nie było. |
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wywiad z Filipem Kurtą:
Cytat:
--- Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl