![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Może jestem paranoikiem ale wydaje mi się że z tym stadionem to będzie taki cyrk jakiego w tym mieście dawno nie było i nie przewiduje jakiegoś szybkiego happyendu. Inna sprawa że sam stadion mnie mniej martwi. Zdecydowanie bardziej przeraża mnie to co się u nas w klubie dzieje, bo to wygląda tak jakby ludzie nim rządzący, położyli na nim totalną lache |
Cytat:
Oczywiście nie może być tak, że będziemy płacili za stadion tyle samo co Cracovia. Nasz jest większy i lepszy... Jedyne rozsądne wyjście to założenie spółki miasta z Wisłą, która zostałaby operatorem stadionu i odprowadzała część zysku do kasy miasta. Wisła powinna płacić 1% wartości biur, które wynajmuje pod swoją działalność. Dodatkowo miasto czerpałoby 100% zysków z innych imprez na stadionie niż mecze Wisły. |
Dziś w programie "Co niesie dzień" w Radio Kraków był temat poświęcony stadionowi. Pierwsza sprawa - tak jak było tu już wcześniej pisane brakujące środki to 75-100mln. Dyrektor ZIKiT Joanna Niedziałkowska powiedziała że te pieniądze ma wyłożyć operator stadionu ale że sprawa jest nagląca rozważają również opcje taką że zwrócą się do gminy o pożyczkę. Dokończą budowę stadionu a gdy podpiszą umowę z operatorem ta kwota zostanie odzyskana.
Wcześniej tą pożyczkę będą musieli przegłosować radni. Były przytoczone wypowiedzi radnego Olszówki o opóźnieniach w budowie i oczywiście radnego Stawowego który powiedział że w grudniu gdy przegłosowali 30 mln. to były zapewnienia że nie trzeba będzie więcej. Dyrektor ZIKiT zaznaczyła że mogą być pewne problemy z przegłosowaniem tej kwoty ponieważ będzie to okazja do zagrywek politycznych przeciwko Majchrowskiemu. Druga sprawa- Niedziałkowska dalej twierdzi że stadion będzie gotowy w lipcu. Mówiła o trybunie północnej która ma być dokończona tak aby mogli na nią wchodzić kibice. Odnośnie trybuny zachodniej to ma być gotowa z wyjątkiem dachu. Jednym słowem sytuacja wygląda bardzo źle ale ten kto śledzi budowę i czyta forum nie może być zaskoczony takim stanem. To było do przewidzenia już dużo wcześniej jednak miasto z uporem maniaka podkreślało że prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Teraz się okazuje że na lipiec nie będzie dachu a coś mi się wydaje że czym bliżej tego miesiąca to dowiemy się o większych opóźnieniach. Dyrektor ZIKiT wypowiadała się w takim tonie o terminie oddania trybun północnej i zachodniej jak by była pewna że radni przegłosują te pieniądze. Jeśli dojdzie do głosowania nad funduszami a wszystko wskazuje na to że tak własnie będzie ponieważ wątpliwe by Wisła znalazła operatora do 16 marca to szykuje się nam znowu niezły bajzel podczas sesji Rady Miasta. Starałem się być optymistą i wierzyłem w oddanie stadionu na lipiec mimo opóźnień. Po tym co dziś usłyszałem obawiam się że możemy długo na Reymonta nie wrócić. Już sobie wyobrażam teksty Stawowego że przecież stadion Hutnika jest zrobiony i można na nim grać do wyjaśnienia całej sytuacji ze stadionem Wisły. |
Czyli że stadion będzie gotowy w lipcu, ale tak jakby go nie było:)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wydaje mi się że ten stadion w lipcu to będzie jedna wielka prowizorka, niby wszystko będzie dobrze ale tak naprawdę nic nie będzie dobrze. Założę się że jeszcze przez długie lata stadion nie będzie wykończony otynkowany zaplecza nie porobione itd. itp. będą tylko sprzeczki kto za co ma zapłacić.
|
Skoro nie będzie dachu w lipcu, tym samym stadion nie będzie spełniał nawet wymogów Ekstraklasy z powodu braku oświetlenia.
|
Cytat:
Cytat:
|
w wakacje brak oswietlenia to jest akurat najmniejszy problem jaki mozemy miec z tym stadionem
|
oświetlenie pewnie jakoś przeboleja , a co z szatniami dla pilkarzy i sędziów
|
Dziwi mnie dlaczego jeszcze naszym stadionem nie zainteresowali się ludzie od "sprawa dla reportera" albo "uwaga"
Przecież to jawne plucie w twarz mieszkańcom Krakowa i marnotrawienie ich pieniędzy. |
Cytat:
|
Wygląda na to że jednak będzie tylko 5 masztów, czyli filip74 miał rację. Zwracam honor :)
|
Cytat:
|
Ale musze przyznac kamerki napawają optymizmem, ostro zapi..........
|
Ciekawa sprawa bo pisaliście wcześniej o możliwości nie zrobienia oświetlenia na czas, na stronie internetowej pl.2012 gdy ją odwiedzamy na górnej jej części pojawiają się projekty stadionów czasem pojawia się tez stadion Wisły przypatrzcie się temu zdjęciu co tu jest nie tak. To jest właśnie ten obrazek http://obrazy.2012.org.pl/images/sto...ogo/krakow.jpg
|
Chyba oświetlenie coś pozamieniali :p Nie no, bez jaj, to musi być jakiś błąd w obrazku, nie wierzę w to że nasz ukochany architekt zaprojektował oświetlenie z 2 stron :p (obok siebie)
|
Ale co ciekawe jak się wejdzie na pl.2012 w zakłdke Kraków-stadion to już jest normalnie. Prawdopodobnie to jakiś błąd z winy redakcji pl.2012
|
Przede wszystkim to na obrazku jest stary projekt stadionu. :P Więc nie ma sensu na to patrzeć.
|
Cytat:
Tak patrzę na zdjęcia trybuny wschodniej i na maszty oświetleniowe, i zastanawiam się, czy zamiast montować na skrajnych po 4 (!) lampy nie można było zaprojektować trzech szerszych i szerzej rozstawionych masztów? Mnożąc przez 2 (dwie trybuny) oszczędność pewnie niebagatelna... Ile taki jeden maszt może kosztować bez lamp? Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Bator (jak i prawdopodobnie PiS) nie chcę dokończyć stadionu bo jest kryzys finansowy, więc według jego rozumowania lepiej by stał i gnił niedokończony.A i padł jeszcze pomysł, by kibice dokończyli stadion Wisły.......
****a..... ludzie ludziom zgotowali ten los... Pan Dariusz Olszówka fajnie przedstawił sytuację jaka dzieje się na naszym stadionie- od spraw zaprojektowania po aktualne przetargi.Szkoda tylko, że rozmowa trwała tak krótko... |
Cytat:
mają 2 jupiterey a reszta jest już zamontowana pod dachem |
Ja .......e, musicie tu rozmawiać o jakims stadionie Legii, gdy się ważą losy naszego stadionu ****a?
|
A ja wrzucam ciekawą nieoficjalną galerię ze http://www.skyscrapercity.com zapodaną przez lukaszkm Są zdjęcia zza telebimu i z dachu
http://picasaweb.google.com/11243297...at=directlink# http://lh4.ggpht.com/_xFR7IkswRrc/S5...0/DSC00019.JPG |
Chapeau bas dla pana Darka Olszówki. Dobrze przedstawił temat i w dodatku wreszcie czułem że któryś polityk mówi to, o czym dokładnie myślę.
Stawowy chce robić "cegiełki" - zrzuta kibiców Wisły na stadion. Ciekaw jestem za ile uzbieramy te brakujące 75 mln? A Bator przeszedł sam siebie. Totalna kompromitacja. Szczególnie, jak zaczął się śmiać przy wymienianiu inwestycji które Kraków rozpoczął, ma racje chłopak w sumie, nie budujmy NIC, ale tak nic że NIC, łatajmy tylko dziury w drogach. To jest "ta" droga. Teraz tylko trzeba się zastanowić, co dalej? Radni nie przyznają tej kasy, czuje to w moczu. Powrotu na Reymonta doczekamy się pewnie za rok ... |
Cytat:
|
Cytat:
|
W tej radiowej audycji prawdziwy show dał Bator, który w pewnym momencie wręcz stwierdził, ze nie rozumie "czemu musimy" dokończyć ten stadion! :shock: . Nieprawdopodobne, jakich radnych mamy w tym mieście... Trochę szkoda, że "nasz" radny Olszówka, któremu kolejny raz dziękuję za godne i profesjonalne prezentowanie stadionowego problemu, nie wyliczył mu wówczas przynajmniej kilku powodów, bo on widać nie rozumie nawet najprostszych i najbardziej oczywistych spraw...
Otóż, panie Bator, choćby dlatego, aby Kraków nie zafundował sobie drugiego szkiletora, aby nie wyrzucić w błoto już włożonych pieniędzy, aby Kraków miał przynajmniej jeden spełniający jakieś poważne międzynarodowe kryteria obiekt sportowy, aby obiekt ów mógł wreszcie zacząć się spłacać i generować jakieś przychody, a nie stać latami jako wieczny, niedokończony plac budowy. Aby nie przynosił dalszych strat, a miasto nie musiało płacić odszkodowań, aby kibice mogli tysiącami przychodzić na mecze, angażować się i oglądać je w godnych warunkach, a nie latać gdzieś z siekierami, dlatego, że potrzebuje tego klub, gmina, mieszkańcy, że zobowiązuje do tego historia i obecna pozycja Wisły, która reprezentuje i na pewno będzie jeszcze nie raz reprezentować Kraków w Europie, aby nasze miasto nie było gorsze od Poznania, Wrocławia, Gdańska itd - powodow można znaleźć i wyliczyć mnóstwo. Niestety, jak widać radnego Batora przerasta każdy...Dlatego tym bardziej ciągle trzeba je podnosić i podkreślać. Szkoda też, że radny Olszówka nie zareagował na stwierdzenie, że Obtułowicz to kolega Cupiała i to dlatego jest nadal głównym architektem, a nie z powodu układów z Majchrowskim. Bo w ten sposób chyba Stawowy sprytnie obarczył pośrednio Cupiała za wady w projekcie i problemy z nimi związane. Jeszcze jedno spostrzeżenie - radni (oczywiście poza Panem Darkiem) w ogóle nie rozróżniają faktu, iż miasto musi dołożyć dodatkowe pieniądze nie w ramach już podpisanej umowy z Polimexem, lecz z powodu konieczności rozpisania przetargów na kolejne, nie uwzględnione w tej umowie sprawy (murawa, IT etx.). |
Radni najpierw kasy na dokończenie inwestycji nie chcą dać, robią same problemy a później się dziwią że w Krakowie stoją szkieletory, tracimy Euro, a Wrocław nas roluje w kolejnych sprawach i inwestycjach.
Kasy nie ma ale halę za pół miliarda chcą budować z której nikt konkretny oprócz operatora nic nie będzie miał to się buduje(a znając zycie skończy się na 700mln) . mam nadzieję że wiekszośc z nich zostanie wymieniona w nadchodzących wyborach Btw dobrze liczę że budowa stadionu kosztuje 350mln zł już zakontraktowanych + 30 mln na ściankę szczelinową + 70 mln na dokończenie = 450 mln zł?? |
Ja uważam, że w pewnym momencie będziemy zmuszeni zrobić to co, kiedyś zrobiła Cracovia. Poleci parę szyb, pogonimy się z policją, telewizja zrobi parę reportaży. Oni ****a myślą, że mają do czynienia z członkami spółdzielni mieszkaniowej, domagającymi się postawienia trzepaka. W końcu miarka się przebierze.
ps. jeśli moderatorzy uznają post za szkodliwy, niewłaściwy, czy bezsensowny, proszę usunąć |
Jutro w GK artykul o stadionie na pierwszej stronie .Brakuje 75 baniek radni powiedzieli że kasy nie ma i stadion bedzie nie zrobiony na czas
|
Oglądam właśnie Lm i nawiązując do budowy mam nadzieje ,że nowa murawa będzie prezentowała się porównywalnie do tej na Emirates Stadium albo chociaż do tej co jest we Włoszech
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl