Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

Gwiaździsty 05.02.2011 19:06

Życie uczy, że sparingi nie mają żadnego znaczenia na to co później dzieje się w ekstraklasie. Pamietam jak dziennikarze warszawscy próbowali rzucić na kolana całą ekstraklasę, bo Legia świetnie grała we Francji.
W efekcie ze znaczną przewagą w lidze mistrzostwo zdobyła ...Wisła.

7 kotów 05.02.2011 21:04

Ciekawe czy sie Amikusie ciesza, ze Bandrowski bedzie mial wystrzalowa runde ?
Smuda odwala kawal dobrej roboty. Dezorganizuje prace wszystkim dookola.

W kontekscie Smudy buszujacego po polskich zawodnikach nasza polityka kadrowa nastawiona na internacjonalizm jest ze wszech miar sluszna.
Podczas gdy inni drza ze Dyzma im pozabiera na dziwne mecze pol ekipy, my sie w spokoju przygotowujemy.

wolfy 05.02.2011 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1047559)
Ciekawe czy sie Amikusie ciesza, ze Bandrowski bedzie mial wystrzalowa runde ?

Tu się nie ma z czego cieszyć.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1047559)
W kontekscie Smudy buszujacego po polskich zawodnikach nasza polityka kadrowa nastawiona na internacjonalizm jest ze wszech miar sluszna.

Nie zgadzam się. Polityka zatrudniania miernych internacjonałów doprowadzi nas do poziomu Pogoni Szczecin. Drugie mistrzostwo za Skorży zdobyliśmy (i tu zacytuję Szymkowiaka), bo mieliśmy w składzie "piłkarzy, którzy daliby się pokroić za Wisłę". W odróżnieniu od Legii czy Amiki, gdzie tak naprawdę mają wyjebane na klub i kibiców.
A teraz mamy w składzie Jasie Fasole, które (cytat z Żurawskiego) "cieszą się że zremisowali". Ja rozumiem, że jak naściągaliśmy .... i nieudaczników przyzwyczajonych do dostawania w pałę, to się cieszą jak coś im wyjdzie, ale Twojej radości nie rozumiem.
Dostajemy 4:0 z Valerengą, a tu trzech w....ionych na boisku: Branco, Małecki i "Sobol".

EDIT: Chociaż, może faktycznie jakoś trzeba się pocieszać.

EDIT2: Kiedyś też się w....ialiśmy, że połowa Wisły idzie do reprezentacji. Tylko czy naprawdę jest się z czego cieszyć, że "już nie mamy tego problemu"?

szprotson 05.02.2011 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1047590)
Tu się nie ma z czego cieszyć.
i". Ja rozumiem, że jak naściągaliśmy .... i nieudaczników przyzwyczajonych do dostawania w pałę, to się cieszą jak coś im wyjdzie, ale Twojej radości nie rozumiem.
.

Proroku szkoda ze Ty nie grasz w Wiśle tylko sami nieudacznicy.

Watts 05.02.2011 23:30

Cytat:

Dostajemy 4:0 z Valerengą, a tu trzech w....ionych na boisku: Branco, Małecki i "Sobol".
Ale durne. Na takiej samej zasadzie można napisać, że po meczu z Cracovią kamera pokazała cieszących się jak dzieci w Sudanie na Mikołaja stranierich, a ci pokrojeni, poszatkowani i zmieleni za Wisłę wytarli nochale w koszulki i poszli do szatni.

Cytat:

Polityka zatrudniania miernych internacjonałów doprowadzi nas do poziomu Pogoni Szczecin.
W odpowiedzi na zarzuty przepłacania Polaków tutejsi "specjaliści" doradzają wzmacnianie nas Golami, Bartczakami i innymi wyrobnikami, dlatego chciałbym żebyś wskazał, kogo z zagranicy mamy kupić żebyś WRESZCIE był zadowolony. Kogo Ty oczekujesz?

wolfy 05.02.2011 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1047619)
W odpowiedzi na zarzuty przepłacania Polaków tutejsi "specjaliści" doradzają wzmacnianie nas Golami, Bartczakami i innymi wyrobnikami, dlatego chciałbym żebyś wskazał, kogo z zagranicy mamy kupić żebyś WRESZCIE był zadowolony.

Kpisz z Gola w drużynie Twojego rywala, a u siebie Boukhariego nie widzisz...

Już były próby budowania drużyn w oparciu o słabych zawodników zagranicznych, jedyna różnica, to że goście w Pogoni mogli się przynajmniej ze sobą na boisku dogadać:-)

Ja nie mam nic przeciw obcokrajowcom, ale gdzie Cleber a gdzie Bunoza, gdzie Pajlić a gdzie Penksa?

Watts 06.02.2011 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1047622)
Kpisz z Gola w drużynie Twojego rywala, a u siebie Boukhariego nie widzisz...

Już były próby budowania drużyn w oparciu o słabych zawodników zagranicznych, jedyna różnica, to że goście w Pogoni mogli się przynajmniej ze sobą na boisku dogadać:-)

Ja nie mam nic przeciw obcokrajowcom, ale gdzie Cleber a gdzie Bunoza, gdzie Pajlić a gdzie Penksa?

1) Nawet nie kpię z Gola z osobna, jest dla mnie po prostu jednym z wielu przedstawicieli grupy rodzimych "gwiazdek" które kosztują dużo i na krajowym podwórku może i się wyróżniają, ale w europejskich pucharach są nic niewarci. Poza tym, Boukhari-sroukhari. Tak jak i ten Twój "w...wiony" Branco reprezentuje sprowadzony naprędce szrot, który z transferami z tego okienka ma niewiele wspólnego.

2) Jakie próby? Pogoń Szczecin, gdzie do jednego emeryta z przeszłością w kadrze dokupiono dwudziestu sprzedawców przekąsek z Copacabany? Kompromitujesz się porównując bądź co bądź aktualnych lub byłych reprezentantów kraju do totalnych półamatorów z plaży.

3) Dobra dobra, zaraz się tu okaże że Penksa był niesamowitym napastnikiem.

szprotson 06.02.2011 00:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1047622)

Ja nie mam nic przeciw obcokrajowcom, ale gdzie Cleber a gdzie Bunoza, gdzie Pajlić a gdzie Penksa?

Super porównanie.

Więc tak :
Gdzie Cleber gdzie Bunoza - poszukaj sobie i sprawdz gdzie był Cleber w wieku Bunozy ok?

Dlaczego nie napiszesz, "gdzie Cleber a gdzie Jaliens"
Penksa a Paljic to już w ogóle super porównianie, hmm zastanówmy sie gdzie byłby turbokrasnal gdyby w momencie przyjscia do klubu skazano na bocznego obrońce.

Orson 06.02.2011 00:44

Nie sądziłem że zgodzę się z wolfym ale w wieku 23 lat Cleber wygrał Copa Libertatores... więc porównywanie gdzie był Cleber w wieku Bunozy jest nie na miejscu

wolfy 06.02.2011 03:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1047631)
Super porównanie.

Zauważ, że nie wspomniałem nawet o Marcelo, Uche, Pauliście, Brasilii, Cantoro. Ba, przy tych kolesiach to Edno robiłby za gwiazdę...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1047631)
Więc tak :
Gdzie Cleber gdzie Bunoza - poszukaj sobie i sprawdz gdzie był Cleber w wieku Bunozy ok?

Kolega Ci odpowiedział.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1047631)
Dlaczego nie napiszesz, "gdzie Cleber a gdzie Jaliens".

Bo jest jeden Jaliens na cały blok obrony, to raz. Dwa - nie za bardzo jest go jak oceniać na chwilę obecną. Co nie zmienia faktu, że o niego akurat jestem spokojny.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1047631)
Penksa a Paljic to już w ogóle super porównianie, hmm zastanówmy sie gdzie byłby turbokrasnal gdyby w momencie przyjscia do klubu skazano na bocznego obrońce.

Podejrzewam, że lepiej by sobie poradził:lol: Pamiętam jak w jednym meczu pod koniec cały czas grał na obronie, nawet piłkę nam wybił z linii bramkowej:D Z dośrodkowaniami mógłby być problem, ale Cikos i Pajlić i tak puszczają wszystko co w nich nie trafi, więc tu jest remis...
I skończmy z wciskaniem ciemnoty, że ktoś Pajlicia "skazał". Zaczynał jako pomocnik, ale ponieważ był żenujący to go przesunięto do tyłu. Gdyby nie to, w ogóle by nie grał albo wchodził na końcówki. Nie ma kiwki, dośrodkować za bardzo nie umie, strzelić też nie. Ofensywnie bazuje głównie na szybkości, ale to w Wiśle za mało...

mr_kwolf 06.02.2011 08:23

Biorąc pod uwage że Cleber spędził w Cruzeiro pół roku (źródło 90 minut), a wcześniejsze oraz późniejsze kluby nie były zbyt dobre (Serie B), jestem w stanie polemizować czy to aby Cleber wygrał Copa Libertadores. Według mnie to raczej koledzy zdobyli tytuł, który potem on sobie mógł wpisać w CV. Na potwierdzenie tego wrzucam składu z obu finałów. Jak widać Clebera nie ma. Jakby to był jeden mecz to można podejrzewać że kartki, ale skoro nie było go w obu to chyba jest dość jednoznaczne.

CRUZEIRO: Dida, Vítor, Gélson Baresi, Wílson Gottardo e Nonato;
Donizete Oliveira, Fabinho, Ricardinho e Palhinha (Tico);
Cleison e Marcelo Ramos (Da Silva). Técnico: Paulo Autuori.

CRUZEIRO: Dida, Vítor, Gélson Baresi, Wílson Gottardo e Nonato;
Donizete Oliveira, Fabinho, Ricardinho (Da Silva) e Palhinha;
Marcelo Ramos e Elivélton. Técnico: Paulo Autuori.

PS. Składów z innych meczów nie znalazłem.

tofik 06.02.2011 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wikink1 (Post 1047638)
Tak panowie holender w Poloni uklada klocki i na wiosne beda silni ,pilkarzy maja dobrych .JESTEM bardzo CIEKAWY jak im sie potoczy mecz z Legia .

To fajnie, że zrobili formę na mecze sparingowe z mocnymi rywalami :)
A w lidze co będzie ? Pewnie "ciężkie nogi" i "śliwki robaczywki"
Mnie nie ruszają wygrane sparingowe, porażki również. Gdyby patrzeć tylko na mecze sparingowe to Legia już dawno wygrałaby Puchar Francji, Polonia powinna zdobyć mistrzostwo Polski, a my bronić się przed spadkiem.

Ogryzek 06.02.2011 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1047629)
1) Nawet nie kpię z Gola z osobna, jest dla mnie po prostu jednym z wielu przedstawicieli grupy rodzimych "gwiazdek" które kosztują dużo i na krajowym podwórku może i się wyróżniają, ale w europejskich pucharach są nic niewarci. Poza tym, Boukhari-sroukhari. Tak jak i ten Twój "w...wiony" Branco reprezentuje sprowadzony naprędce szrot, który z transferami z tego okienka ma niewiele wspólnego..

Skąd ta opinia że Gol kosztuje dużo? Kolejne mity i propaganda? (przechodzi za darmo)

Rozumiem że Wilka od nas też zaliczasz do tej grupy rodzimych "gwiazdek"?

Wg mnie Gol nie będzie zarabiał więcej niż Branco, Boukhari u nas. Podobno Gol ma dostawać w Legii 140 tysięcy euro rocznie - mniej niż Branco czy Boukhari.

Watts 06.02.2011 15:17

Cytat:

Nie ma kiwki, dośrodkować za bardzo nie umie, strzelić też nie. Ofensywnie bazuje głównie na szybkości, ale to w Wiśle za mało...
Dobrze żeś napisał 'Paljić', bo w pierwszej chwili pomyślałem o Małeckim :lol:

Cytat:

Rozumiem że Wilka od nas też zaliczasz do tej grupy rodzimych "gwiazdek"?
Nie. On w polskiej lidze nie wyróżnił się w porównaniu do tych wyżej wymienionych. Co, rzecz jasna, nie ma nic wspólnego ze stanem obecnym i jego grą u nas.

Cytat:

Skąd ta opinia że Gol kosztuje dużo? Kolejne mity i propaganda? (przechodzi za darmo) Wg mnie Gol nie będzie zarabiał więcej niż Branco, Boukhari u nas. Podobno Gol ma dostawać w Legii 140 tysięcy euro rocznie - mniej niż Branco czy Boukhari.
Może z Golem przesadziłem, bardziej chodzi mi o wszelakich Sobiechów, Sadloków. Jeśli masz wiarygodne informacje co do pensji Gola - OK, zwracam honor. A z tym przechodzeniem za darmo, to wiesz. :)

wolfy 06.02.2011 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1047629)
1) Poza tym, Boukhari-sroukhari. Tak jak i ten Twój "w...wiony" Branco reprezentuje sprowadzony naprędce szrot, który z transferami z tego okienka ma niewiele wspólnego.

Tylko że ten szrot stanowi teraz trzon drużyny i gra na kluczowych pozycjach. Transfery z tego okienka to są cztery pozycje, w dodatku zastępują tych co już odeszli (Brożkowie, Cleber).

Acima 11.02.2011 18:45

Legia Warszawa 0-2 Kubań Krasnodar

W starciu byłych trenerów Wisły wygrał Petrescu :)

Karherop 12.02.2011 13:25

Jako że do ligi zostały tak naprawde tylko dwa tygodnie ( jak ten czas leci ) pozwolę sobie na wstępne podsumowanie transferowego okienka i szans poszczególnych zespołów na wiosne

Jagiellonia ( 30 pkt )
odszedł Grociski , przyszli co najwyżej utalentowani zawodnicy z południa ( wschodu ) Europy . Jestem zdania że jednego świetnego zawodnika nie zastąpimy 4 co najwyżej dobrymi dobrymi . Oni nie zrobią różnicy taką jaką robił Grosicki na boisku . Transfery na minus

Wisła Kraków ( 27 pkt )
z 4 osłabień jakie doznała Wisła , najdotkliwsza wydaje się strata Pawła Brożka . Genkov który jest piłkarzem podobnej klasy jednak stawia przed nami duży znak zapytania . Jego aklimatyzacaj może długo potrwać .
Wisła dokonała 5 dobrych transferów , praktycznie wszyscy piłkarze wskakują z miejsca do podstawowego składu , więc przypuszczam że w wielu pierwszych meczach rundy możemy dołować , ale z kazdym meczem będzie lepiej . Ogól transferów zapisuję na plus

Legia Warszawa (27 pkt )

odszedł przed wszystkim Iwański , ku mojej uciesze . Nie będę go musiał oglądac na polskich boiskach . Nie mniej jednak w Legii był piłkarzem podstawowej 11 ( z przerwami ) , więc biorąc pod uwagę śmieszną bierność transferową oceniam transfery na minus

Korona Kielce (25 pkt )
chociaz jest na 4 miejscu w tabeli , zupełnie umkneła uwadze mediów . Zespół bez wielkich środków finansowych dokonał rozsądnych tanich transferów , a pozbył się zawodników slabych i niesprawdzonych .
Transfery oceniam jako neutralne

GKS Bełchatów (23 pkt )
zespół który był skazywany na spadek , zacznie rundę wiosenną z 5 miejsca . Chyba nikt nie ma złudzeń że jest to wynik ponad stan . Przy takiej polityce transferowej jaką prowadzi ten klub , czyli zrzucaniem do rezerw wszystkich zawodników na pół rokiem przed końcem kontraktu , za 2 lata nie będzie juz ich w ekstraklasie .. i osobiście będę się z tego cieszył . transfery na minus

Lechia Gdańsk ( 23lata )
zespół przed którym stoi świetlana przyszlość dokonuje naprawde dziwnych transferów . Praktycznie stracili 4 solidnych zawodników , pozyskując jednego no-nama . TYm bardziej mnie to dziwi że wprost mówiono że w Gdańsku się buduje wielki klub . Wygląda na to że na wiosne mogą się tylko bronic przed spadkiem .
transfery na minus

Górnik Zabrze ( 22 pkt)
Górnik polityki nie zmienia , Bez większych wzmocnień , bez większych strat . Wiosną będzie bronił się standardowo przed spadkiem . Działacze ewidetnie czekają aż zacznie się budowa nowego stadionu , bo bez tego bez sensu jest budowanie w Zabrzu czegokolwiek innego
Transfery neutralne

Polonia Warszawa (20 pkt )

Polonia zaskakująco spokojna na rynku transferowym . Wzmocniła się 3 obrońcami i obiecującym pomocnikiem . Dlatego transfery zapisuję na plus za utrzymanie obecnego mocnego składu , zmianę trenera ( każdy jest lepszy niż Janas ) , ale nie mniej jednak spodziewałem się przynajmniej jednego mocnego nazwiska po stronie wzmocnień .

Śląsk Wrocław ( 20 pkt )
Bierni na rynku transferowym . Status neutralny

Zagłebie Lubin ( 19 pkt )
Nikt nie odszedł , natomiast pozyskali naprawde ciekawych zawodników którzy wydają się być realnymi wzmocnieniami zespołu . Zagłębie na wiosne może nas naprawde pozytywnie zaskoczyć
Zdecydowanie plus

Lech Pozńa (19 pkt )
Murawski , Ubiparip , Wołąkiewicz , Ślusarski , Mikołajczak > Peszko , Chrapek , Tshibamba , Wichniarek
sporo transferów w obie strony , nie mniej jednak Lech wydaje się być silniejszy niż na jesień , na pewno będzie notował lepsze wyniki w lidze niż jesienią . Transfery na plus

Widzew Łódź (18pkt )
rzuca się w oczy strata Robaka , jednak moim zdaniem i tak jego wartość była zawyżona . Przyszedł natomiast bramkostrzelny łotysz , więc w drużynie nie zostały zachwiane proporcje w żadną stronę
transfery neutralne Drużyna powinna się utrzymać bez przeszkód .

Polonia Bytom (17 pkt )
jak zawsze bez fajerwerków , chociaz pozyskali byłego zawodnika Realu Madryt :lol:
w drużynie pozostal status quo więc oceniam to jako neutralnie Zespół będzie bronił się przed spadkiem , moim zdaniem najbliżej jest im do spadku obok Cracovii .

Ruch Chorzów ( 17 pkt )
odszedł Sadlok , Pilarz , przyszedł Zieńczuk i paru mniej znanych gości . Zespół będzie bronił się przed spadkiem . Transfery raczej neutralne


Arka Gdynia (17 pkt )
Mało można powiedziec o ich poczynianach . jak na drużyne z aspiracjami broniącą się przed spadkiem nie dokonali za wiele w tym oknie . Poza tym że przetestowali z 10 bramkarzy :lol: w tym z jednym podpisali kontrakt bez skutku . status neutralny


Cracovia Kraków (8 pkt )
śmieszne były jej poczynania w tym okienku . Jednak odejście w szczególności Cabaja nie można traktować inaczej jak wzmocnienie . Transfery na plus ale i tak spadną z ekstrakasy

Kolejność wg mnie na koniec sezonu 10/11

1. Wisła Kraków - el LM
2. Jagiellonia Białystok - el LE
3. Legia Warszawa el LE
4. Lech Poznań el LE
5. Polonia Warszawa
6. Korona Kielce
7. Zagłębie Lubin
8 . Śląsk Wrocław
9 . GKS Bełchatów
10. Górnik Zabrze
11. Lechia Gdańsk
12. Widzew Łódź
13. Arka Gdynia
14. Ruch Chorzów
15 Polonia Bytom - spadek
16. Cracovia Kraków - spadek

zarówno w pierwszej 5 , jak i w ostatniej 5 mogą być spore przetasowania na koniec sezonu

4fan_player 12.02.2011 13:32

Teraz weź Twoją całą wypłatę i zagraj to u jakiegoś buka. W maju będziesz bogaty. Powodzenia:)

sessegnon 12.02.2011 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1050045)
Jagiellonia ( 30 pkt )
odszedł Grociski , przyszli co najwyżej utalentowani zawodnicy z południa ( wschodu ) Europy . Jestem zdania że jednego świetnego zawodnika nie zastąpimy 4 co najwyżej dobrymi dobrymi . Oni nie zrobią różnicy taką jaką robił Grosicki na boisku . Transfery na minus

Wisła Kraków ( 27 pkt )
z 4 osłabień jakie doznała Wisła , najdotkliwsza wydaje się strata Pawła Brożka . Genkov który jest piłkarzem podobnej klasy jednak stawia przed nami duży znak zapytania . Jego aklimatyzacaj może długo potrwać .
Wisła dokonała 5 dobrych transferów , praktycznie wszyscy piłkarze wskakują z miejsca do podstawowego składu , więc przypuszczam że w wielu pierwszych meczach rundy możemy dołować , ale z kazdym meczem będzie lepiej . Ogól transferów zapisuję na plus
[I][B]

Jeżeli w Wiśle transfery na plus to w Jagiellonii tym bardziej.Wisła tylko wypełniła braki na pozycjach, na których straciła zawodników.Jaga natomiast co prawda sprzedała Grosickiego, ale za pieniądze, które dostała za jego transfer sprowadziła reprezentanta Czarnogóry(Pejović), reprezentanta Armenii(Arzumanian-48 meczów w kadrze), reprezentanta młodzieżówki Czarnogóry(Seratlić) i Grzelaka.
Mimo wszystko dla mnie +.

Karherop 12.02.2011 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 1050047)
Teraz weź Twoją całą wypłatę i zagraj to u jakiegoś buka. W maju będziesz bogaty. Powodzenia:)

Znam lepsze sposoby inwestycji , poza tym opieram się tylko na domysłach i przypuszczeniach . Piłka jest za bardzo nieprzewidywalna .


Cytat:

Pierwotnie napisane przez sessegnon (Post 1050049)
Jeżeli w Wiśle transfery na plus to w Jagiellonii tym bardziej.Wisła tylko wypełniła braki na pozycjach, na których straciła zawodników..

Wisła nie tylko wypełniła braki , ale wzmocnila swój skład . Melikson i Sivakow przyszli niejako na niczyje zastępstwo , tylko jako ostra konkurencja dla Jirsaka , Garguły i Bukhariego .

Jaga moim zdaniem straciła jednego z najlepszych zawodników ekstraklasy , a praktycznie najlepszego swojego zespołu . Nie widzę w ich transerwach zawodnika który by od zaraz go zastąpił .
Teoretycznie za takiego można też uznać Pawła Brożka , jednek ten od 2 lat wydawał się zawodnikiem wypalonym , poza tym Genkov przychodzi z lepszymi statystykiam jesiennymi ( 13 spotkań - 11 bramek ) niż Paweł .

IncognitoTSW 12.02.2011 15:08

Tylko, że Jagiellonia w ataku nie miała tylko Grosickiego, tak jak my Brożka. Oni akurat mają tyle dobrze, że Frankowski zawsze coś ustrzeli, u nas nie wiadomo jak będzie.

szprotson 12.02.2011 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1050067)
Tylko, że Jagiellonia w ataku nie miała tylko Grosickiego, tak jak my Brożka. Oni akurat mają tyle dobrze, że Frankowski zawsze coś ustrzeli, u nas nie wiadomo jak będzie.

teraz grają sparing z Sigmą, na razie wygrywaja 2-1 obie bramki Seratlic.
A co do Frankowskiego to juz bym nie szalał z tekstami ze cos jeszcze napewno strzeli.Z minuty na minutę bedzie tracił swoje umiejętności z racji wieku.Wiadomo ze spryt i tajming zostanie ale nie jest to osoba która bedzie ciągnęła wózek...

AYALA 12.02.2011 15:38

nie zapominajcie że w zimie Jaga pozyskała Grzelaka,jak nie będzie łapał kontuzji to może byc najgroźniejszy napastnik Żółto-Czerwonych :>

wolfy 12.02.2011 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1050073)
Z minuty na minutę bedzie tracił swoje umiejętności z racji wieku.

Wow. Z minuty na minutę.
Bez przesady. Kilka-kilkanaście lat temu może tak, ale teraz, kiedy poziom rodzimych piłkarzy sięgnął dna?
Na chwilę obecną Frankowski to pewniejsza firma niż Genkov, o reszcie naszych napastników nie wspominając. Smutno wygląda takie szukanie na siłę pociechy - trzeba być przygotowanym na to, że Jagiellonia za darmo mistrzostwa nie "odda".

fialo 12.02.2011 15:44

Ten Sertalić dwa gole w sparingu Jagi strzelił. A Amica narazie 1-0 w plecy.

szprotson 12.02.2011 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1050080)
Wow. Z minuty na minutę.
Bez przesady. Kilka-kilkanaście lat temu może tak, ale teraz, kiedy poziom rodzimych piłkarzy sięgnął dna?
Na chwilę obecną Frankowski to pewniejsza firma niż Genkov, o reszcie naszych napastników nie wspominając. Smutno wygląda takie szukanie na siłę pociechy - trzeba być przygotowanym na to, że Jagiellonia za darmo mistrzostwa nie "odda".

Szukanie pociechy na siłe? Oddawanie mistrzostwa przez Jagiellonie ? Ale komu

E:wolfy to Ty zasugerowales ze Jaga komus mistrza ooda...Ja zapytalem kogo Ty masz na mysli, a ty bawisz sie we wróżbite mariana czy jak mu tam...

Acima 12.02.2011 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1050054)
Znam lepsze sposoby inwestycji , poza tym opieram się tylko na domysłach i przypuszczeniach . Piłka jest za bardzo nieprzewidywalna .



Jaga moim zdaniem straciła jednego z najlepszych zawodników ekstraklasy , a praktycznie najlepszego swojego zespołu . Nie widzę w ich transerwach zawodnika który by od zaraz go zastąpił .

Jest jeszcze Kupisz i Essomba. Dla przypomnienia ich dwójkowa akcja z Zagłębiem.

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...isz__2_0_.html

wolfy 12.02.2011 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1050089)
Szukanie pociechy na siłe? Oddawanie mistrzostwa przez Jagiellonie ? Ale komu

Podejrzewam, że chodzi Ci o nas.

Frankowski mimo wieku trzyma się nieźle. Pewnie dlatego, że nigdy nie bazował tylko na szybkości, był bardziej egzekutorem. Podejrzewam, że parę goli jeszcze strzeli.

PhantomRanger 13.02.2011 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1050080)
Wow. Z minuty na minutę.
Bez przesady. Kilka-kilkanaście lat temu może tak, ale teraz, kiedy poziom rodzimych piłkarzy sięgnął dna?
Na chwilę obecną Frankowski to pewniejsza firma niż Genkov, o reszcie naszych napastników nie wspominając. Smutno wygląda takie szukanie na siłę pociechy - trzeba być przygotowanym na to, że Jagiellonia za darmo mistrzostwa nie "odda".


To ona zdobyła w poprzednim sezonie mistrza, że mogła go "oddać" ??. Bez Grosickiego Jaga traci na wartości co najmniej 30% wartości. My możemy jedynie żałować Clebera, bo Brożki nie byli Ci sami co 2-3 lata temu. Pisanie, że strata Piotra Brożka jest dotkliwa uważam za śmieszne bowiem gość ani razu nie zaczynał meczu w pierwszej 11 odkąd Maskaant prowadził zespół. Brożek odszedł u chwała mu za to, bo jego czas się skończył i pora na nowych. Moim zdaniem w kwietniu lub na przełomie kwietnia/maja będzie wiadomo kto zdobył mistrza. Pewien jestem, że nie będzie to zespół Jagiellonii Białystok.

Karherop 13.02.2011 21:39

jak już to Piotrek raz grał w pierwszej 11

odejście Clebera teraz tak nie boli , z tego wzgledu że jego forma była równią pochyłą w dół

co do tego kiedy poznamy mistrza , to nie sądzę że będzie to więcej niż na 1-2 kolejki przed końcem , oczywiście wszystko jest możliwe

Tylko Paweł Brożek pretendował do miana piłkarza " nie do zastąpenia " którym jednak nie był . Pawełek , Cleber i Piotrek to piłkarze jak najbardziej do zastąpienia od zaraz .

osłabienia letnie czytaj Marcelo i Głowa były nieproporcjonalnie większe

tofik 13.02.2011 22:07

Moim zdaniem czas obydwu Brożków się skończył i bardzo dobrze, że ich sprzedano.
Na pewno nie jest to taka strata jak odejście Grosickiego z Jagielloni. Oni już odczuwają brak tego piłkarza.

Pan Jotka 14.02.2011 09:14

http://www.sport.pl/pilka/1,70994,91...eja__boja.html Burdel na Legii. Prawie jak u nas ostatnimi latami. Rozwiazanie proste-jechac do Holandii i sprowadzic dzialaczy :)

Teqcontroller 14.02.2011 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1050690)
http://www.sport.pl/pilka/1,70994,91...eja__boja.html Burdel na Legii. Prawie jak u nas ostatnimi latami. Rozwiazanie proste-jechac do Holandii i sprowadzic dzialaczy :)

Jozwiak i Macius posady latwo nie oddadza ! :rotfl:

Sorry za brak Polskich znakow.

Marszałek 14.02.2011 10:31

Holandii, Anglii, Portugalii, Włoch, wszędzie tam gdzie są zawodowcy z wynikami, którzy znają się na tym co robią w skali europejskiej. Bo inaczej ITI będzie miało taki cyrk cały czas. No ale skoro stać ich na to aby finansować to "coś".

To co płaca Maciusiowi, to spokojnie wystarczyłoby na trenera z Holandii,gdzie kasy nie ma ale coraz więcej długów. To samo o dyrektorze sportowym. W Portugalii też wielkiej kasy nie ma, porównywalna z naszą. Tak więc ITI sam sobie ten cyrk zrobiło i finansuje.

AYALA 14.02.2011 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1050690)
http://www.sport.pl/pilka/1,70994,91...eja__boja.html Burdel na Legii. Prawie jak u nas ostatnimi latami. Rozwiazanie proste-jechac do Holandii i sprowadzic dzialaczy :)

kto wie czy jak My zdobędziemy mistrzostwo z Maaskantem a Polonia Warszawa z Theo Bosem zajmie wysokie miejsce za nami to nie będziemy mieli napływu Holenderskich trenerów do naszej ekstraklasy ?

Co do Legii to troche mnie dziwi Skorża że chciał jeszcze nowych zawodników,przecież latem kupili nowych zawodników za ponad 3 mln € tyle co My wydaliśmy na transfery przez ostatnie 5 lat.

emj10 14.02.2011 11:21

Tyle nie dali na transfery latem. Bliżej 2 mln euro poszło na ten cel. Co nie zmienia faktu, że były to stosunkowo duże pieniądze (jak na naszą ligę) i najwyższa pora, aby ta inwestycja zaczęła się spłacać.

Wydaje mi się, że Skorża kilka tygodni temu wiedział już jaką będzie miał sytuację kadrową, jednak czarę goryczy przelał fakt, że kadra jest w chwili obecnej naprawdę krótka i będzie musiał stawiać na młodzież.

Odszedł Iwański, na Ukrainę może odejść Kostja Machnowski, jeszcze przez kilka tygodni Choto nie będzie mógł zagrać, nie wiadomo co z Chinyamą, a kontuzjowany Rybus straci pewnie początek sezonu.

Tak więc Skorża na początku rundy będzie miał problem ze stworzeniem 18-stki meczowej, bo nie licząc młodych Szumskiego, Wolskiego, Łukasika Żyry i Trochima ma obecnie do dyspozycji 16-17 zawodników, zależnie od tego czy Anatolka liczyć jako wzmocnienie czy osłabienie.

tofik 14.02.2011 11:30

Holendrzy to są prawdziwi futbolowi misjonarze. Wszedzie jeżdzą i głosza słowo piłkarskie :)
Nawet Barcelona jest zbudowana na holenderskich wzorcach. Szacunek duży dla nich.

Titto 14.02.2011 15:45

http://www.90minut.pl/news/147/news1...ie-Slaska.html

Niezłe jaja z tym Sotiroviciem...

Dean 14.02.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1050823)

Weźmy go na bekę, może się przyda z ławy. ;)

buczo1985 14.02.2011 16:38

Dla takich piłkarzy przy R22 nie ma miejsca. Miałem właśnie wklejać link z Sotiroviciem, odnośnie ostatnich głosów, według których miał zasilić naszą drużynę. Na szczęście nic z tego nie wyszło.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl