![]() |
Cytat:
|
Nie przesadzajcie z tymi krzesełkami. Skoro tam, gdzie byłyby najbardziej potrzebne (D i E) jakoś się ludzie do nich przyzwyczaili (choć i bez nich mogliby by się obejść , tam się rzadko siada) to na trybunach bocznych nie będzie to żaden problem
Tam siądą starcy, pikniki, mądrale i marudy (jak ja :D) . I to byłby kłopot: coś się dzieje na boisku, co mnie podrzuca (choćby nasz Mario blisko piłki), siadam po uspokojeniu a tu krzesełko złożone i przewracam się. Ochrona mnie wyprowadza, bo jak się przewrócił to znaczy nagrzany. Po powrocie do domu okazuje się , że mam potłuczone dupsko, zakaz od ochrony i żony, plus ironiczne docinki synalka i sąsiada arkowca :) Krzesełka przełknę, boję się o wykończenie i IT. |
Demontują dzwig to chyba już skończyli montaż jupiterow
|
Cytat:
Coraz dobitniej widac ze NIKT nie pilnuje tej budowy. |
Ciekaw jestem tych oświetleń, wiadomo kiedy będzie próba?
Miały porządnie świecić przy siedmiu a okazało się że jest 5 z czego skrajne mają o połowę mniej reflektorów więc na dobrą sprawę są 4 pełne maszty oświetleniowe. Dźwig jedzie prosto na zachodnią? Co do krzesełek to jestem za składanymi a te na E i D się wymieni jak wejdziemy do Ligi Mistrzów za jakiś czas ;) |
Cytat:
Orzeu jestes pewien, ze w dokumentacji przetargowej są skaładane siedzenia? |
Stadion Wisły: operator lub sponsor pilnie poszukiwany
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...tadionie_.html |
Jestem ciekawy jaka będzie widoczność telebimu przy włączonym oświetleniu, mam wrażenie że patrząc na ekran będą przeszkadzały zapalone jupitery. Obym sie mylił, ale mam wrażenie że jak już oddadzą stadion nawet w całości nie gotowy to wyjdzie bardzo dużo mankamentów.
|
Moze bedzie to przeszkadzac przy patrzeniu z murawy, bo to tam będą lampy skierowane. Z trybun w wiekszosci nie bedzie widac jupiterow, jedynie dolna czesc kazdej z nich moze miec na nie widok, ale jak mowilem, nie będą one przeciez skierowane w ludzi tylko na boisko.
|
Cytat:
Tak jak pisałem ma być dodatkowe doświetlenie pod dachem. |
Na pocieszenie, przynajmniej dla mnie jest to że "okrąglak" to jest Wersal w porównaniu z tym pudłem na Legii. Oglądałem wczoraj mecz i okropnie to wygląda.
|
Działa Wam kamerka live? Bo u mnie pojawiło się dzisiaj 404: Not Found
rtsp://91.213.255.219/live/mpeg4 |
Ciasteczka usuń, u mnie pomogło
|
Gdzieś w tym miejscu na zachodniej będzie stała główna kamera telewizyjna?
http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12679756471975.jpg |
Cytat:
|
Główna kamera bedzie na zachodniej trybunie której jeszcze nie ma :)
|
kamery beda w tych samych miejscach na zachodniej i wschodniej, tyle ze wiadomo ogolnie transmisja bedzie prowadzona z zachodniej..
|
no to chyba ten dzwig od C bedzie pracowal tez na A i B, przynajmniej pojawił sie juz w kamerce, ciekawe czy bedzie mozna ogladac skladanie na zywo :D
|
No tak, kamery telewizyjne będą na zachodniej ale będzie to kopia trybuny wschodniej i telebim może przeszkadzać. Kamery na środku która uchwyci całość się nie postawi chyba, że drugiego telebimu nie będzie.
Co do kamer to chętnie zobaczyłbym na naszym stadionie spidercam. Technicznie technicznie różne wysokości dachów nie przeszkadzają w tym? Chociaż nie ;) Ja zamontowałbym ją w dwóch puntach na wschodniej w dwóch na zachodniej i by było :) No to teraz Canal+ musiałoby popracować nad budżetem na kolejny sezon ;) |
Z zamontowanie spidercam nie powinno być żadnego problemu na stadionie Wisły nawet pomimo różnych wysokości trybun. Jakiś czas temu oglądałem mecz Marsylii na Stade Velodrome i tam taka kamera śmiga pomimo dziwnej konstrukcji stadiony .
|
Cytat:
ps. naprawde nie czytales kilka dni temu, że canal+ zaplanował już spidercam na przyszły sezon i już popracował nad budżetem, czy tylko sie popisujesz? :-/ |
Cytat:
bardzo fajny pomysł... jakby ktoś nie wiedział na czym to polega to .. http://www.youtube.com/watch?v=GvwhMM1CvXo |
siemka mam sprawe, gdzie moge znaleźć adresy do kamerek internetowych ? Podrzuciłby ktoś link? Z góry dzięki
|
Cytat:
(zwłaszcza tych przylepionych) |
Cytat:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/ |
Tak na luzie.
Lepiej gdyby zamiast spidercam zrobili coś w stylu Waldstadion w Frankfurcie. http://stadiony.net/stadium.php?s=177 No ale jest to czyste SF w stylu Avatara, ba nawet ten film jest bardziej realistyczny od pomysłów naszego architekta. :) |
Cytat:
Że też moje najgorsze przewidywania (70mln) stały się jeszcze gorsze. No i ciągle oni zapominają, że oprócz IT i wnętrza trybuny północnej potrzeba jeszcze wykończenia i wyposażenia trybuny zachodniej aby mecze mogły się odbywać. Co więcej, oni chyba nie myślą poważnie że sponsor tytularny wyłoży im takie pieniądze z miejsca? W Gdańsku gdzie stadion ma znacznie większe prestiżowe znaczenie, PGE wyłoży 35mln w ciągu 5 lat trwania umowy, czyli 7mln rocznie. Jakby tutaj Zaproponowano nawet 15mln za nazwę stadionu (który opinię ma niezbyt dobrą) to byłoby dobrze. Szukanie sponsora tytularnego (czyli przetarg) "trochę trwa", coś około roku w Gdańsku zajęło jego poszukiwanie. Cytat:
|
@FraMat - nie wiedziałem, świetnie :)
A co do sponsora tytularnego dla stadionu to przydałby się. Np. taka Pepsi, barwy firmy to te same barwy co klubowe a i na koszulkach mogłoby to wyglądać dobrze. Duża firma która ostro reklamuje się poprzez piłkę nożną. (Nowa reklama PEPSI - Henry, Messi, Drogba, Arshavin, Lampard i Kaka oraz muzyka Akona) Gdybyśmy tak byli areną e2012 mogłoby to być dużo bardziej prawdopodobne a tak to tylko moja wersja "fajnie by było". |
Cytat:
cos więcej niz SF :P |
No w takim (teoretycznym :) ) wypadku Coca-Cola nie mogła by być sponsorem Wisły na koszulkach. Tak jak nie mogła nim być Era gry sponsorem tytularnym ligi został Orange.
A o takim wyścigu Pepsi kontra Coca-Cola już ktoś pisał, że byłby bardzo dobry marketingowo gdyby sponsorem tytularnym stadionu Wisły była Pepsi a stadionu Cracovii Coca-Cola ;) |
A no racja.
jednak na koszulkach bardziej podobał by mi sie wtapiający się biały napis Coli ;P |
Weźcież ludzie darujcie innym takie genialne dylematy.
|
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...dionie_. html A po czym autor artykułu wnosi , że Wisła nie udźwignie kosztów, a Cracovia owszem, jeżeli klub od garbatej doli grając na Hutniku z Legia wypelnia stadion w astronomicznej liczbie 3ech tysiecy osób. Powołuje sie na OFICJALNE dane z EKSTRAKLASA SA i proszę o nie wypisywanie ze było miedzy 4 a 5 tylko drukarka się popsuła ;-) Jezeli ich stadion an 15.000 wypelni 5 a nasz na 35 wypelni 20(na meczach z Lechem, Legia czy pasami mozna liczyć na komplet) to pytam sie jakim cudem te wyliczenia autora?
|
Moze datego ze my wedlug zyczen Majchrowskiego na dzien dobry wykladamy kilkadziesiat mln, Cracovia zero po czym co roku placimy 1% od 500mln, a oni 1% od 250mln (koszty budowy). Bylby to skandal ale nie pierwszy.
Nie wyobrazam sobie sytuacji innej niz: Oba kluby nic nie placa za wykonczenie i oba maja taka sama stawke za uzytkowanie. |
Dodajmy, że 75 mln złotych to mniej więcej ta kwota (powiększona o odsetki z tytułu inflacji), którą oferował Cupiał jako wkład własny do stadionu za czasów Dębskiego. To było chyba koło 40 mln, stadion miał być za 80.
Tyle, że 8-9 lat temu, w zupełnie innej sytuacji. Ta inwestycja w tym momencie praktycznie by się Wiśle zwróciła. Tymczasem propozycja dołożenia 75 mln w roku totalnego spowolnienia gospodarczego w Polsce jest zwyczajną bezczelnością. Szczególnie, że w przypadku dołożenia pieniędzy za czasów Dębskiego Wisła nie płaciłaby rocznie po 1% wartości stadionu. Umowa była prosta. TS Wisła przekazało grunt, miasto buduje. Warto podkreślić sprawę gruntów, bo w naszym przypadku nikt nie musiał płacić dziesiątków milionów złotych Norbertankom. Miasto buduje kompletny obiekt, za którego użytkowanie Wisła płaci. Nie ma też co się specjalnie tymi targami emocjonować. Wiadomo, że Majcher jest pod ścianą. Nie ma innej opcji niż Wisła. Przecież nie zaproponuje Garbarni, Hutnikowi czy Bronowiance użytkowania stadionu przy R22. Koszty są astronomiczne i obiekt bez Wisły będzie stał pusty, zaś jego utrzymanie będzie obciążać budżet miasta. Chyba, że poszukamy Wietnamczyków i zrobimy kolejny Jarmark Europa. Prawda jest taka, że Majcher kombinuje, ale owe 75 mln i tak miasto będzie musiało wyłożyć z własnej kieszeni. Nie ma cudów. Owszem, można kwotę zmniejszyć o jakieś 20 mln za sponsora, który zostanie uwzględniony w nazwie stadionu. Ale ciężko liczyć na więcej. |
Cytat:
|
Jest tez troche tak, że przez nieudolność i amatorstwo Gminy Kraków wpędza ona w tarapaty (finansowe, marketingowe i sportowe) jedną ze swoich czołowych wizytówek - Wisłę Kraków.
Czarny scenariusz (tfu, tfu!!!) może być taki, że zanim inwestycja będzie ukończona to klub piłkarski Wisła przestanie być tą wizytówką w Polsce i europie grając w I-ej czy II-ej lidze. Ciekawe czy wtedy emeryt Majchrowski będzie w czynie społecznym czyśćił mech i trawę na niużywanym od lat stadionie, który wybudował. Przepraszam za czarnowidztwo. |
Cytat:
Zastanawiam się, ile jeszcze błędów i absurdów wyjdzie podczas budowy i użytkowania stadionu.Ja tam wcale jakoś się nie dziwię, że klub jakoś nie pali się by być operatorem takiego stadionu. Wracając do trybuny zachodniej.Jak już ktoś napisał, trybuna zachodnia ma być niemal lustrzanym odbiciem wschodniej, a skoro tak, ciekawi mnie gdzie C+ da swoją kamerkę. |
Cytat:
|
Nie wiem kto pisał jako pierwszy o tym lustrzanym odbiciu ale sam parking dowodzi ze odbicie to nie będzie. Do tego zanim zabudują trybunę to projekty już będą więc nie widzę ppóki co problemu.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl