![]() |
Mam wrażenie , ze jeśli nie ograliśmy tak słabo dysponowanej Anglii jak dzisiaj , to nie ogramy ich przez kolejne 40 lat jak nie dłużej. Dziś była szansa jedna na milion i znów nie wyszło. Oczywiście jeden punkt cieszy gra zresztą też , ale jestem daleki od gloryfikowania tego punktu , ze jest wielkim sukcesem. Jak spojrzymy w tabelę , o mamy jeden punkt więcej od Mołdawii. Mamy mecz mniej rozegrany , ale jednak. Mimo wszystko 5 punktów w czterech meczach , to nie jest jakiś wspaniały bilans , bo ograliśmy tylko Mołdawię. Oczywiście jesteśmy w lepszej sytuacji niż Ukraina , ale jednak najważniejsze mecze przed nami a zacznie się od meczu z Ukrainą w terminie dla nas wakacyjnym. Tak czy owak mimo wszystko z punktu w meczu z Anglią można być zadowolonym.
Wg mnie słabo grał Lewandowski. Owszem starał się i dużo pracował , ale nie było go tam gdzie powinien czyli w ataku. Oczywiście na tle naszej reprezentacji się wyróżniał , ale jednak Anglicy dobrze się nim zajęli. U naszych rywali tragiczny mecz Cole"a. Facet jak dla mnie grał jak amator i w nizym nie przypominał filaru Chealsea. W naszej drużynie najbardziej podobał mi się Krychowiak i Grosicki. Ten drugi zagrał lepiej niz potrafi a Krychowiak potwierdził , ze w chwili obecnej jest naszym najlepszym środkowym pomocnikiem. Hm nie zgodzę się co do Wawrzyniaka. Dla mnie jest o klasę gorszy od Boenisha. Dla mnie Wawrzyniak może buty nosić za Boenishem jeśli chodzi o czysto piłkarskie umiejętności. Oczywiście teraz Sebastian nie ma klubu i ciężko go porównywać , ale jeśli tylko znajdzie klub i będzie grał regularnie , to jestem pewien , ze pokaże klasę. Dziś Wawrzyniak tylko mnie utwierdził , że nie mamy lewego obrońcy i szkoda , ze nie zagrał Komorowski , bo gorzej od Wawrzyniaka by nie zagrał. |
Poczekaj, jak wpadnie Gwiaździsty to się policzy z Twoimi peanami na temat reprezentacji :D
BTW zgadzam się z tym co napisałeś. Smuda to był niesamowity szkodnik. |
Cytat:
Tak to wychodził po piłkę i wyciągał środkowych obrońców z ich pola karnego, robiąc w ten sposób pewne luki dla skrzydłowych, którzy wpadali w pole karne - m.in. Piszczek w drugiej połowie. To, że graliśmy dobrze ustawieni w destrukcji, nie było dziur w tej formacji miało niestety swoją cenę w naszej postawie ofensywnej. Lewandowski natomiast nie miał zamiaru stać cały mecz przy trójce rywali czekając na jakieś przewidywalne dla rywali dośrodkowania i próbował robić przewagę na skrzydłach, indywidualnie szarpnąć z głębi pola. To jest oczywiście tylko moje zdanie i mogę nie mieć racji, ale bardziej skłaniam się tutaj do zdania Dziekanowskiego na temat gry Lewego, niż Kołtonia i Kowalczyka - to tak dla tych, co oglądali studio pomeczowe Polsatu. Tak swoją drogą, dużo rzeczy może się w rok zmienić, ale jeśli przystąpilibyśmy do meczu za rok na Wembley w swoim najsilniejszym zestawieniu, to kto wie, czy nie będzie nam nawet łatwiej niż dziś, bowiem Anglicy zagrają bardziej otwarty futbol. Ukraina była bliska wywiezienia zwycięstwa stamtąd, mimo że gra ostatnio słabo, to i my nie jesteśmy z zasady na skazanej pozycji. Cytat:
|
Cytat:
Ogladałem mecz bez emocji na chłodno. raziła mnie kupa niecelnych podań i ogólny chaos na boisku. Składnych akcji przez 90 min. można było policzyć na palcach jednej ręki. Dzisiaj słychać, że rzekomo mogliśmy ...wygrać :) Głodne kawałki. Wydzierajacy się wniebogłosy i robiący wielki szum z niczego -Szpakowski nie zamącił mi obrazu meczu. Jedyny ratunek w tym, że drugi prawie pewny kandydat do gry w MŚ - Ukraina przeżywa katastrofę. |
Anglicy może i mieli sporo niecelnych podań, ale u nas (jak na naszą reprezentację) procent celności podań wyglądał całkiem dobrze, szczególnie w drugiej połowie. Punkt oczywiście jakimś szałowym wynikiem nie jest, bardziej tutaj wszystkim chodzi o poziom naszej gry, o ogromny skok w dyscyplinie taktycznej drużyny - tak jak to ktoś napisał, w końcu nie graliśmy na Smudowe hurra, tylko drużyna miała plan taktyczny, każdy miał swoje zadania i każdy je w dużym stopniu spełnił.
Szczerze mówiąc nawet w mediach nie wyczuwam jakiejś nadmiernej euforii wynikiem (chyba że tabloidy, ale jak ktoś wymaga od tabloidów chłodnego rozsądku to takiej osobie pozostaje pogratulować), raczej wszyscy mówią o obiecująco wyglądającej grze pod kątem następnych spotkań, niż o cennej, punktowej zdobyczy i wielkim sukcesie. Co więcej, wszyscy od trenera, po zawodników i media wypowiadają się, że czują po tym meczu niedosyt. Więc wydaje mi się, że Gwiaździsty teraz koloryzujesz troszkę rzeczywistość sugerując, że po tym wyniku zapanował jakiś szał :) |
Najbardziej mi sie podobaly slowa angielskiego komentatora po bramce dla Polakow: "it was coming" :)
Tak czy siak szkoda, ze bylismy zbyt slabi zeby wykorzystac slabosc Anglikow. Z Rybusem na lewej, z Blaszczykowskim na pozycji Obraniak nasz potencjal ofensywny bedzie duzo wiekszy - zobaczymy kiedy i czy w oogle uda nam sie tak kiedys zagrac. |
Cytat:
Szkoda,że nie ma tematu ogólnego o eliminacjach bo ciekawe rzeczy się dzieją. Turcja z fatalnym bilansem 1-0-3 praktycznie bez szans na awans, słabo Dania, Portugalia |
Dobry mecz jak na to co posiadamy w sensie ludzkim. Jak to mówią ,"szału nie ma ale biedy strasznej tez nie", takiej jak choćby na Euro. Co do Anglii, oni są do ogrania jak najbardziej. Jako reprezentacja jakiegoś szału tez nie przedstawiają sobą, są tacy słabo silni. W ich przypadku pokutuje fakt iż większość reprezentacje postrzega przez pryzmat ligi. A to błąd. W czołowych klubach Premier League Anglików jak na lekarstwo i to widać w reprezentacji. Rzecz jasna nie zmienia to faktu iż na naszym tle jest to silny rywal, ale znów nie aż tak silny, aby ich nie ograć gdyby któryś z naszych zawodników miał dzień konia. Myślę,że jak będziemy nadal tak solidnie grali to i remis na Wembley przy odrobinie szczęścia jest do wyjęcia.
Ta reprezentacja idzie w dobrym kierunku. Szału nie ma,bo kto ma go niby robić. Wg mnie jest to poziom zbliżony maksymalnie do tego jaki ci piłkarze mogą osiągnąć. Moga kopać ciut lepiej ale cudów od nich nie oczekuje. |
Cytat:
Nie wiem czemu ale mam wrażenie że ci dwaj goście dostaną bardziej w dupę niż te debile od dachu :/ |
Cytat:
|
Cytat:
A co do meczu wynik ani bdb czy db ani zły. 3pkt to byłaby duża sprawa - pchnęłaby nas w kierunku walki nawet o 1 miejsce, a tak to jesteśmy nadal na poziomie 2-4 (choć Czarnogóra jest w tym momencie nieco powyżej planu, a Ukraina trochę pod). |
A tak w ogóle kto jest delegatem naszego klubu na tych wyborach w PZPNie? Stawiam że Kapka i ktoś drugi, może ktoś się odnieść?
|
chyba jednym jest "łysa pała" , ale pewny nie jestem
|
Cytat:
|
Bednarz pewnie będzie głosował na Potoka( http://pilkanozna.pl/index.php/Wydar...-bednarza.html ). Dla mnie jedynymi którzy mogą coś zmienić to Boniek i Kosecki, najlepsi wśród piątki.
|
Ruda pała szefem PZPN
To jest jakiś ewenement w skali świata żeby wybory na szefa mafii pokazywać oficjalnie w TV. |
Cytat:
Sam jestes rudą pałą kmiocie! Boniek-najodpowiednijesza osoba na stanowisku prezesa PZPN! |
Nie wiedział że syn Bońka jest u nas na forum :D
Przecinam Cię ciepłym moczem za ten wpis. Ps. Komitet Wyborczy nowego prezesa PZPN: "Chcemy aby na mecze kibice chodzili całymi rodzinami tak jak na euro 2012, trzeba zniszczyć fanatyzm, żylety i inne takie, powinno być bezpiecznie i na mecze niech chodzą rodziny" |
Idz sobie pobiegaj.
w końcu roz .......i ten beton |
Kocur, nie placz.
Z Bonkiem czy bez Bonka, ultrasi sa skazani na marginalizacje. I bardzo dobrze! Jesli dla kogos bohaterskie walki z klubowymi sedesami czy ganianie po miescie z maczetami to cos wytlumaczalnego, to znaczy ze jest debilem. To proces cywilizacyjny. Pamietasz jak bylo w latach 90? Pamietasz jak bylo 5-7 lat temu? Widzisz jak jest teraz? No to zobaczysz jak bedzie za 10 lat :-D Podales taki cytat; "Chcemy aby na mecze kibice chodzili całymi rodzinami tak jak na euro 2012, trzeba zniszczyć fanatyzm, żylety i inne takie, powinno być bezpiecznie i na mecze niech chodzą rodziny" Ot, kazdy kto nie jest fanatykiem poprze te slowa. Ba, w najlepszych europejskich ligach tak to wyglada. Jak rownac, to chyba do najlepszych, a nie do jakis czarnogorcow, prawda? Ultrasi albo pojda z duchem czasu i sie zreformuja, albo beda skazani na stopniowe "wymieranie". Boniek nie ma tutaj nic do rzeczy. Moze przyspieszyc, lub nie, kurs wydarzen, i... niewiele wiecej. |
Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu - 4 lata za późno ale lepiej późno niż wcale.
Lekko odzyskałem wiarę w polską piłkę. Z chęcią kupię kartę kibica z tej okazji ale nowego i normalnego klubu kibica, a nie tego, w którym 90% udziałów mają jakieś anonimowe spółki z Luksemburga. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kocur wolał Potoka
1 postanowienie -Zalegalizować Piro hahahaahah |
Cytat:
Bobeczku popatrz sobie na procentowe wypełnienie sektora ULTRA na Wiśle i porównaj to z procentowym wypełnieniem innych trybun. Później pierd**nij baranka w ścianę i schowaj się razem ze swoimi mongolskimi teoriami o "wymieraniu ultrasów", podkreśleniami, kursywami i pokemoniastym stylem. |
Cytat:
|
Boniek wprowadził do Polskiej piłki niejakiego Andrzeja Placzyńskiego (byłego oficera służb PRL, który miał za zadanie zniszczyć Papieża). Skąd go zna? Z czasów, gdy grał w Romie. Placzyński od lat jest najważniejszą osobą w naszej piłce.
Z drugiej strony Boniek, gdy był właścicielem Widzewa wprowadził do tego klubu niejakiego Szymańskiego. Jak to się skończyło? Degradacją Widzewa za masowe kupowanie spotkań, w czym czynny udział brał właśnie Szymański. Więc nie wiem, czy z tych pięciu kandydatów Boniek jest najlepszym wyborem. To jest tak jak wybierać między dżumą, a cholerą. Taka jest różnica między Bońkiem, a Potokiem, że za Zibim stoją najważniejsze media (weszło, Orange Sport, Polsat Sport) i dziennikarze (J.Basałaj, Stanowski, Borek), a za byłym wojskowym nie. Znając życie, w mediach będzie zmowa milczenia, nastąpi wychwalanie przez cztery lata Bońka. O autentycznej poprawie można zapomnieć. Jeżeli wprowadzi do związku niejakiego Bogdana Basałaja (jak informują media), to nie mam pytań. Człowieka, który doprowadził spółkę Ekstraklasę i Wisłę do ruiny. |
Cytat:
Byłeś kiedyś na meczu ligowym w Niemczech ? Albo zapytam inaczej. Słyszałeś kiedyś śpiewy ultrasów klubów w Bundeslidze ? Bo ja akurat miałem sposobność oglądać w zeszłym sezonie na żywo mecz Borussii Gladbach z Kolonią ( zespoły te nie przepadają za sobą, mówiąc delikatnie ) i to, co młyn Źrebaków śpiewał obfitowało w dosyć mocne wulgaryzmy. Podobnie jest na derbach Zagłębia Rury. Poza tym partykuły wzmacniające po nieudanym zagraniu są takie same jak u nas. Ad rem, jeżeli Boniek zacznie stawiać na nogi szkolenie i ligę, to niech będzie prezesem. Choć i tak nie obchodzi mnie ta kwestia za bardzo. |
J a osobiscie bylem za Koseckim, uwazam ze Boniek zrobi tyle samo co i Lato ale napewno bedzie bardziej wygadany. Tak wybrali i nie ma sie co juz klocic chlopaki:)
|
Cytat:
Skoro równamy do najlepszych, to mam nadzieję że podobają Ci się też trybuny we Włoszech czy Francji? (trzeba być nieźle na łeb walniętym, żeby komuś podobał się hiszpański "styl" "kibicowania") |
Cytat:
|
Nie było idealnego kandydata.
Np. taki Zdzisek to powinien mieć zakaz pełnienia funkcji publicznych za przekręty. Ale jeśli bodajże 2 tygodnie temu Rudy (ten od rządu) powiedział że "mam nadzieje że wygra Boniek" to wiadomo jaki będzie kurs PZPN za jego kadencji. Jedyne plusy to może PZPN nie będzie defraudował kasy do tej pory to się działo. @bobek90 Lepiej nic pisz więcej, proszę. Ultrasi jeśli odpukać kiedykolwiek odejdą w niepamięć to tylko dzięki takim ludziom jak Ty. |
Cytat:
Teraz porównywanie Euro do Ekstraklasy świadczy tylko o tym że Boniek naszej kopanej to za często nie ogląda. Nie mam zamiaru oceniać Bońka bo oceniany będzie za swoje poczynania. Natomiast nie dawno mieliśmy już jednego wybawiciela polskiej piłki. Hasła tylko Smuda na trenera były tak samo popularne jak Boniek prezesem PZPN. Nie chodzi o to że wolałem Potoka czy Kręcinę ale Boniek to też nie jest nowa postać w tym gronie. Był wiceprezesem PZPN, w Widzewie też na jakimś stanowisku siedział. Taki Basałaj tylko z zdecydowanie lepszą karierą piłkarską. |
Boniek chce teletabisia w zarządzie... :D
|
Jako ciekawostka:
http://www.weszlo.com/news/9565-FC_L...aszej_dyskusji Cytat:
Cytat:
Ja bym połączył Wisłę i żydów zza miedzy - obstawiam że za kilka miesięcy taki pomysł się pojawi ... |
Jesli ktos sugeruje ze w powaznych ligach ruch ultraski ma taka sile jak w Polsce, to znaczy ze gowno wie i gowno widzial, lub, dupa z ekonomii jest.
Sprawa nie rozbija sie o to kto glosniej i mocniej przeklina; tu chodzi o sile odzialywania troglodytow (i ich zwolennikow) spod znaku maczety i kibla na klub i jego dzialania. Tu chodzi o to czy klub ma alternatywe; tu chodzi o kase panowie. W powaznych ligach ultrasi przez duze U to margines; klub jest panem sytuacji i to on ustala reguly gry. Nie podoba sie; to wypad! My wlasnie idziemy w tym kierunku. To tyle ode mnie w tym temacie. Czas pokaze kto ma racje. Najblizsze 5-10 lat. |
Cytat:
Kolejny raz udowadniasz, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Rach ciach i bez odbioru z mojej strony. |
Przecież Bobciu sam napisał, że nie będzie już pisał jak wyszło, że z niego taki wróżbita jak ze mnie nauczyciel karate.
|
Czy ktokolwiek z pozostałej czwórki wydawał się być lepszy od Bońka?
Antek? Potok?Zdziś?Kosa-2pensje? Patrzmy co się będzie działo i klaskajmy albo złorzeczmy (oby jak najrzadziej). PS. Wybierajmy do rządzenia więcej gości typu Jagna, Kosa, Tomek czy Cugowski...wtedy na pewno Polska będzie rosła w siłę, a ludziom będzie żyło się k.rwa dostatniej... amen. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl