Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 02.04.2018 08:18

Głupota, nie głupota kilka drużyn podejrzewano o takie działanie. Poza tym, gdyby nie było problemów z handlowaniem meczami to nie wprowadzono by ESA37.

pepe72 02.04.2018 21:08

Niby święta, a kolejka koszmarna.
Zdarzyły sie prawie wszystkie niekorzystne zdarzenia:
Arka wygrała z Legią,
Zagłębie wygrało z Jagą,
a choć Craxa straciła punkty w Niecieczy co jest na plus to po wygranej Zagłebia stracili szanse na top8, więc nie mają motywacji by wygrać z Zagłębiem.

Jedynym optymistycznym akcentem jest spłaszczenie góry co może ułatwić walkę o 4 miejsce.

(4. Górnik - 47)
(5. WPłock - 46)
(6. Korona - 44)
7. Wisła K. - 43
8. Zagłębie - 42
9. Arka - 40

Najbliższe mecze:
Cracovia-Zagłębie
Lechia-Arka
Sandecja-Wisła

Aby Wisła zakwalifikowała się do top8 musi zajść jedno z poniższych zdarzeń:

1. Wisła zdobędzie conajmniej punkt w Niecieczy
lub
2. Arka nie wygra z Lechią
lub
3. Zagłębie przegra w Krakowie

funkykoval 03.04.2018 10:05

No i to jest właśnie Polska Ekstraklasa...... Probierz już był w ogródku i witał się z gąską, Arka skazana na porażkę z Legią, a Zagłębie na porażkę z Jagą i dup wszystko prysło. Na szczęście wszystko itak w nogach naszych piłkarzy...

Arkadiusz.Czerepach 03.04.2018 10:19

fakt tutaj można by po prostu losować wyniki...

dodam jeszcze remis skazanego na porażke outsidera (Sandecja) z objawieniem sezonu i to w Zabrzu

nesta 03.04.2018 10:55

Rozumiem, że w 3-cim warunku, remis nas nie zadowala.. Niekorzystny bilans meczów bezp.?

s1mone 03.04.2018 11:22

Remis nam wystarcza by być w ósemce, bo Arka nas wtedy nie łyknie (obecnie 3 punkty straty). Ja mam nadzieję na pewne zwycięstwo, bez palpitacji serca.

Arkadiusz.Czerepach 03.04.2018 11:32

Górnik tez miał

pepe72 03.04.2018 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1497888)
Rozumiem, że w 3-cim warunku, remis nas nie zadowala.. Niekorzystny bilans meczów bezp.?

Niestety, przy równej ilości punktów z Zagłębiem mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich.
Co więcej przy trójce Wisła-Zagłębie-Arka z 43 punktami też będziemy na ostatnim miejscu.

Zagłębie 8 p.
Arka 5 p.
Wisła 3 p.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1497900)
Remis nam wystarcza by być w ósemce, bo Arka nas wtedy nie łyknie (obecnie 3 punkty straty). Ja mam nadzieję na pewne zwycięstwo, bez palpitacji serca.

Remis z Sączersami ale nie remis Zagłębia z Craxą.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1497884)
fakt tutaj można by po prostu losować wyniki...

dodam jeszcze remis skazanego na porażke outsidera (Sandecja) z objawieniem sezonu i to w Zabrzu

To akurat było dla nas dobre, bo Górnik nie odskoczył zbyt daleko.

Patryko 03.04.2018 13:57

Wszystko w nogach naszych kopaczy, brak co najmniej 1 punktu w meczu z Sandecją to byłby piłkarski kryminał i znak, że po prostu na górna ósemkę nie zasługujemy (oczywiście przy ewentualnych wygranych Arki i Zagłębia).

brylant17 03.04.2018 14:14

Kaziu nam pozwoli zremisować ;)

funkykoval 03.04.2018 14:25

E tam w Niecieczy dostaniemy w dupę, bo przecież na kim innym może się przełamać Sandecja ???
natomiast znając naszą zje...aną ekstraklasę - Arka zremisuje w derbach Trójmiasta, Lubin na pejsach, jaga wygra z Płockiem, Kuchenkorz pogoni Górnika, Legia na farcie wygra/zremisuje z Pogonią, a Śląsk zremisuje z Kielcami...
i szczęśliwie "awansujemy" do pierwszej ósemki z 8 miejsca, a tam
1) najpierw wyjazd na Legię
2) u siebie Jaga
3) wyjazd do Górnika
4) u siebie Płock
5) wyjazd do Lubina
6) u siebie Kuchenkorz
7) wyjazd do Kielc.....
Dzięki dobrej grze i ciułaniu punkcików zdobywamy 4 miejsce, niestety Arka w finale PP walnie Legię, i z tym 4 miejscem zostaniemy jak Himilsbach z angielskim.....

CrazyBoy96 03.04.2018 14:38

Cały sezon w górnej 8, a po ostatniej kolejce dolna ? :D To by była masakra i nie chce mi się wierzyć w taki obrót spraw :D

TIR_DO_SŁUBIC 03.04.2018 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1497930)
Kaziu nam pozwoli zremisować ;)

TAK, ....A. Grający o życie Moskal nam na pewno odpuści. Bitch, please.

pepe72 03.04.2018 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1497953)
TAK, ....A. Grający o życie Moskal nam na pewno odpuści. Bitch, please.

Ale bez jaj, nie jedziemy do Białegostoku tylko do Niecieczy (na Sandecję). Owszem, walczą o życie i remis w Zabrzu robi wrażenie. Ale też nie ma powodu by się Sączersi "musieli" podkładać. Wygrali 4 razy, z czego ostatni raz we wrześniu.

TIR_DO_SŁUBIC 03.04.2018 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1497956)
Ale bez jaj, nie jedziemy do Białegostoku tylko do Niecieczy (na Sandecję). Owszem, walczą o życie i remis w Zabrzu robi wrażenie. Ale też nie ma powodu by się Sączersi "musieli" podkładać. Wygrali 4 razy, z czego ostatni raz we wrześniu.

Wystarczy że w stylu rzeźnika usiądą na Carlitosie i Imazie, przestawią znów Arsenica jak klocka Lego w polu karnym przy stałym fragmencie gry. Nie powiesz mi, że to mało prawdopodobne.

tomaso 03.04.2018 16:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1497958)
Wystarczy że w stylu rzeźnika usiądą na Carlitosie i Imazie, przestawią znów Arsenica jak klocka Lego w polu karnym przy stałym fragmencie gry. Nie powiesz mi, że to mało prawdopodobne.

bardzo mało prawdopodobne wrecz niemozliwe bo Zoran zawieszony za kartki ;)

kbr 03.04.2018 17:22

Jeżeli przegramy z Sączem to oznacza, że nie zasługujemy na górną ósemkę.

wiesniak842 03.04.2018 17:26

.... z osemka. Wstyd bedzie tak po pilkarsko-ludzku:D

pepe72 03.04.2018 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1497958)
Wystarczy że w stylu rzeźnika usiądą na Carlitosie i Imazie, przestawią znów Arsenica jak klocka Lego w polu karnym przy stałym fragmencie gry. Nie powiesz mi, że to mało prawdopodobne.

No to wystarczy by jeden lub drugi dali się sfaulować blisko pola karnego i same rzuty wolne wystarczą :>
Poza tym potrzeba nam Lloncha w formie.

Sami 03.04.2018 22:38

KTO ZAGRA W ÓSEMCE:

WISŁA:
- nie przegra
LUB
- Arka nie wygra
LUB
- Zagłębie przegra

ZAGŁĘBIE:
- nie przegra
LUB
- Arka nie wygra

ARKA:
- wygra i Zagłębie przegra
LUB
- wygra i Wisła przegra
LUB
- wygra i Wisła przegra i Zagłębie zremisuje

###################

WISŁA ZAJMIE 5 MIEJSCE JEŻELI:
- wygra, a Korona nie wygra i Płock przegra

pepe72 03.04.2018 23:06

Z innych ciekawostek statystycznych to wiemy, że pierwszy raz od wprowadzenia ESA37 40 punktów nie wystarczyło do kwalifikacji do top8.

!!IRIVER!! 04.04.2018 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1497987)
Z innych ciekawostek statystycznych to wiemy, że pierwszy raz od wprowadzenia ESA37 40 punktów nie wystarczyło do kwalifikacji do top8.

Od dawna się na to w tym sezonie zanosiło, nagły spadek punktowania paru klubów sprawił, że wydawało się, że 41-42 pkt wystarczy. Teraz wiadomo, że nawet 43 może być mało. Jednocześnie trudno przypuszczać, by ktoś kto zajmie miejsca 9-10 po 30.kolejce był jakkolwiek zagrożony spadkiem, bo różnice są gigantyczne.

Pulpet 04.04.2018 15:42

Gigantyczna to jest różnica dysproporcji w umiejętności gry w piłkę pomiędzy sandecją, Lechią i Śląskiem a resztą drużyn z dolnej połówki.

Arkadiusz.Czerepach 04.04.2018 15:48

hehe rozwiniesz tę myśl ?

Pulpet 04.04.2018 16:15

;)
No tak w skrócie to zasadniczo obojętne czy Piast skończy na 9 czy 13 a Pogoń na 10 czy na 14 bo do spadku i tak obok sandecji jest któraś z naszych niegdyś zaprzyjaznionych drużyn.

funkykoval 05.04.2018 09:45

Obok Sandecji spadnie Brukbet, Śląsk się ogarnie ze słabszymi, a Lechia - zależy od tego co zagrają z Arką. Jeżeli zagrają na 200 % to mogą odbić się od dna....

pepe72 05.04.2018 12:25

Na dziś to raczej Lechia. Idą mocnym kursem na spadek, a jeszcze mają "pechowych" działaczy.

pepe72 07.04.2018 19:46

Plan meczów w 3 rundzie:

31. Płock (w)
32. Legia (d)
33. Jaga (w)
34. Korona (w)
35. Zagłębie (d)
36. Amica (d)
37. Górnik (w)

Ponoć Zarząd nie domaga się pucharów. Do Płocka mamy stratę 5 punktów. Po następnym meczu będzie mniej więcej jasne czy zamrozić ten temat na kolejny rok.

brylant17 07.04.2018 20:05

Tia puchary po dzisiejszym meczu :lol:

pepe72 07.04.2018 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1498201)
Tia puchary po dzisiejszym meczu :lol:

Przejdź się na forum kibiców Jagielloni. :>

Adasss 07.04.2018 21:02

Taka tabelka dla entuzjastów pucharów w tym sezonie:

Kod:

Jagiellonia        26
Lech Poznań        22
Wisła Płock        22
Górnik Zabrze        21
Zagłębie Lubin        20
Legia Warszawa        19
Korona Kielce        17
Wisła Kraków        9

Dla tych, którzy nie skojarzyli od razu: powyższa tabelka wyliczona na podstawie wyników w spotkaniach tego sezonu wyłącznie pomiędzy zespołami "górnej ósemki".

demoon 07.04.2018 21:08

No tak, wszystko już jasne, lecę do buka i stawiam wszystko

mr_kwolf 07.04.2018 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1498193)
Plan meczów w 3 rundzie:

31. Płock (w)
32. Legia (d)
33. Jaga (w)
34. Korona (w)
35. Zagłębie (d)
36. Amica (d)
37. Górnik (w)

Ponoć Zarząd nie domaga się pucharów. Do Płocka mamy stratę 5 punktów. Po następnym meczu będzie mniej więcej jasne czy zamrozić ten temat na kolejny rok.

Do Pucharu Polski awans mamy już zapewniony.

AntyMod 07.04.2018 22:58

plan na ten sezon wykonany .....2 x wygrana z parchami - i gorna 8 - bez wizji spadku ....teraz mecze u siebie z Amika i nahwieksza kosa Januszy wiec i klub cos zarobi na frekwencji .....wiem ze i tak legia MUSI byc MP ale jest iskierka nadziei ze mozna przeszkodzic w tym Amice i legii , oprocz tych dwoch meczy chcialbym widziec na boisku wszystkich ktorzy nie lapali sie w skladach meczowych i zmiana taktyki z tej idiotycznej ktora nam serwuje ten kolejny wu-efista z bozej laski , ....teraz juz mecze o pietruszke, z wyjatkiem tych wlasnie dwóch ....osobiscie uwazam sezon za skonczony i bardzo udany

Adasss 15.04.2018 21:42

No dobra, jak się bawić, to się bawić. Poniżej zestawienie naszych, (czysto) matematycznych (tzn. przyjmując, że każdy wynik jest jednakowo prawdopodobny), szans na zajęcie poszczególnych pozycji w lidze na zakończenie sezonu, w zależności od wyniku w Płocku:

Wygrana:
Kod:

1        0,361%       
2        1,367%       
3        3,464%       
4        7,496%       
5        13,207%       
6        20,086%       
7        27,457%       
8        26,562%

Remis:
Kod:

1        0,047%       
2        0,280%       
3        0,976%       
4        2,774%       
5        6,671%       
6        14,397%       
7        29,151%       
8        45,705%

Porażka:
Kod:

1        0,009%       
2        0,076%       
3        0,338%       
4        1,166%       
5        3,765%       
6        10,911%       
7        27,844%       
8        55,890%


Adasss 16.04.2018 08:29

Mam jeszcze ekstra bonus dla hurraoptymistów :D :

Kod:

1        66,409%       
2        31,660%       
3        1,926%       
4        0,006%       
5-8        0%

Dla ultrapesymistów nie mam nic, sami sobie mogą policzyć ;)

tomasz_19 16.04.2018 08:37

jak powiedział nasz trenejro zostało 7 meczów i 21 pkt do zdobycia ! czemu mamy nie walczyć o mistrza! :D

ArturBarlinek 16.04.2018 08:49

ten mecz jest decydujący, jeśli nie wygramy, to strata do 4 miejsca (być może dającego puchary) będzie wynosiła 5 (porażka) lub 7 (remis) pkt.
Strata na 6 meczów do końca może być duża i już nie do odrobienia.

Dziś wygrywając mamy tylko 3 pkt straty do 4 miejsca.

brylant17 16.04.2018 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1498757)
jak powiedział nasz trenejro zostało 7 meczów i 21 pkt do zdobycia ! czemu mamy nie walczyć o mistrza! :D

To w końcu o co walczymy o mistrzostwo czy o puchary bo już się pogubiłem ;)

mr_kwolf 16.04.2018 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1498774)
To w końcu o co walczymy o mistrzostwo czy o puchary bo już się pogubiłem ;)

O ćwierćfinał LM! A co nam!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl