![]() |
Cytat:
|
Mnie najbardziej interesuje kiedy zaczną budować i kiedy zamierzają skończyć linię tramwajową na Ruczaj.
O ile się nie mylę to miesiąc temu zakończono przetarg coś koło 150 mln złotych wyszło, ktoś coś wie o terminach ? |
http://www.gazetakrakowska.pl/krakow...stwa,id,t.html
Północna obwodnica Krakowa zupełnie wyleciała z planów Ministerstwa Infrastruktury. Na razie nie ma też pieniędzy na połączenie Rybitw z Nową Hutą trasą S7. Lokalne władze same nie udźwigną inwestycji wartych ok. 2 mld złotych. A bez nich Kraków będzie wiecznie miał problemy z korkami. |
Wydatki na inwestycje w 2011:
centrum kongresowe 43,4 mln zł stadion Wisły Kraków 127,6 mln zł budowa ratusza miejskiego (ul. Centralna) 20,1 mln zł rozbudowa węzła Ofiar Katynia 36,7 mln zł parking podziemny "Nowy Kleparz" 38,4 mln zł odbudowa żłobka przy ul. Majora 18 4 mln zł rozwój Systemu Zarządzania Transportem 11,6 mln zł stadion Cracovii 34,5 mln zł linia tramwajowa od ul. Brożka do kampusu UJ 30,1 mln zł estakada w ciągu ul. Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich 20,7 mln zł Dzisiaj otwarto budynek Muzeum Sztuki Współczesnej. Fotki niżej. http://i52.tinypic.com/jfg0nm.jpg http://i51.tinypic.com/oa4pxx.jpg |
czy ktos orientuje się, czy dzieje sie cos w okolicach wyjazdu z Krakowa na Warszawę ? (al 29go - Węgrzce, Michałowice) ? wyjazd i wjazd do Krakowa od tamtej strony jest w fatalnym stanie (na wysokosci hotelu system itd), takich dziur dawno nie widziałem. Są jakies plany remontu tej trasy ?
|
Cytat:
|
no napisałem, że budynek :). Swoją drogą naprawdę bardzo ładny. Jeszcze tylko Lipową wyremontują i będzie cacy.
PS. Kraków awansował na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast na świecie pod względem usług dla biznesu - informuje "Dziennik Polski". W poprzednim rankingu Kraków był na 4. miejscu. Drugie miejsce w tegorocznej klasyfikacji zajął Pekin. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dzisiaj otwarto nowy odcinek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, odcinek Rondo Grzegórzeckie - Lipska.
http://i51.tinypic.com/116urs0.jpg Trasa liczy 4,2 km. Tramwaj pokonuje ją w 10 minut. Prękość handlowa wynosi 25.2 km/h :) W założeniu szybki tramwaj ma osiągąć prędkość większą niż 24 km/h. |
Cytat:
I dlatego 8 na 10 firm wybiera Wrocław :D |
Cytat:
|
Wiesz Siwy, szukam od pewnego czasu lepszej pracy i mnie wali niższe bezrobocie jeśli w Krakowie średnia REALNA płaca plasuje się gdzieś daleko za Wrockiem, Poznaniem, Katowicami i pewnie jeszcze kilkoma miastami.
Na ostatnich wirtualnych targach pracy na 34 ogłoszenia z branży IT, które mnie interesowały 8 było z Warszawy, 2 z Krakowa i 24 z Wrocławia. |
Cytat:
pomogę przy okazji w szukaniu pracy: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes...-krakowie.html Branża IT będzie zatrudniać w Krakowie 200 nowych miejsc pracy zamierza utworzyć Comarch. Poszukiwani są przede wszystkim programiści z doświadczeniem, najlepiej 2-5-letnim. Mile widziani są również eksperci znający się na planowaniu sieci radiowej i transportowej. Ich wiedza i kompetencje mogą być przydatne w projektach, które firma właśnie rozpoczyna. Cytat:
http://i51.tinypic.com/23k9oa1.jpg Powyższy wykres nie potwierdza, byśmy plasowali się daleko za Katowicami i innymi miastami. Aczkolwiek jeśli masz jakieś inne dane, chętnie je przeglądne. |
puścili ten tramwaj pod estakadą na nowohuckiej, tylko teraz moje pytanie, nowohucka nie korkuje się jeszcze bardziej teraz?
|
Cytat:
ps. Kto frajer ten sobie nie radzi! Dziś o godzinie 16.30 przeprowadziliśmy test... trasa Mistrzejowice-Kurdwanów... trzy samochody... trzy trasy. Rozpiętość w czasie 35 minut do 2 godzin. Dziękuje nie mam pytań! Na miłość boską nie bądźcie bardziej debilni niż ludzie jeżdżący po Krk z nawigacją :rotfl: A może Pan Marszałek wytłumaczy mi pojęcie zakorkowany? CZy był Pan kiedyś w którymkolwiek z cywilizowanych miast typu Berlin, Monachium, Paryż, Marsylia, Londyn w godzinach szczytu? Cytat:
|
Siwy - przejdź się na rozmowę kwalifikacyjną a nie rzucaj danymi z tabelek. Siedzę w branży IT prawie 10 lat i wiem osobiście ile ja proponuję ludziom na rozmowie kwalifikacyjnej i ile mnie proponują jak sam idę.
Mój kot ma cztery nogi a ja mam dwie - statystycznie rzec biorąc mamy po trzy nogi :) To a'propos statystyk ile zarabia się w Krakowie. Wiem co mówię bo wiem jaki są w krakowskich korporacjach zarobki. A Comarch może sobie szukać - programiście z 5 letnim stażem zapłacą 3-4 brutto i faktycznie można poszaleć :D Nie obchodzą mnie teksty z gazet ile to firm w Krakowie się nie otworzy - zwłaszcza że większość tych informacji jest typu "w Krakowie rozwijają się usługi". Amway w Zabierzowie zatrudnia 50 osób, Twój Comarch "chce" przyjąć 200 - a od początku roku sam IBM we Wrocku przyjął koło 500. Pomijają fakt że właśnie wspomniany IBM olał Kraków bo się spotkał z bardzo szerokim zrozumieniem w magistracie :D |
Cytat:
Nie możesz znaleźć choć jednego źródła, które potwierdzałoby twoje słowa, że Kraków od innych miast dzieli przepaść w kwestii zarobków? niżej masz kolejne źrodło, dotyczy zarobków pracownika szeregowego w branży IT - w tej, w której siedzisz od 10 lat. http://i53.tinypic.com/20jstw8.jpg http://i55.tinypic.com/a40okk.jpg z tych danych wynika jedynie, że nie masz bladego pojęcia w kwestii zarobków w branży IT, mimo że w niej siedzisz. Cały czas czekam na dane, dzięki którym stwierdziłeś, że w Krakowie zarabia się fatalnie. Chyba że miałeś na myśli Lublin ;-) Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Tabelka z zarobkami jest nieprawdziwa i tyle. Mogę napisać Ci wprost - 2200 do 2800 brutto dostaje pracownik szeregowy w jednej z firm którą wymieniłeś. Chcesz się pokłócić to nie na forum raczej bo nie mogę ujawniać takich danych publicznie. Nie narzekam - stwierdzam po prostu fakt że nie jest u nas tak różowo jak podają "wiarygodne źródła". Kocham to miasto ale jak napisał poprzednik rozważam przenosiny do Wrocławia. Pewnie nie wiesz o tym bo w tych tabelkach nie podają - wiesz jakie stanowiska z tych 3 tysięcy oferuje Capgemini? Prawie tysiąc z nich to Service Desk - witamy na Błękitnej Linii TPSA, ponad 1500 to stanowiska "accountant" gdzie praca polega na wklepywaniu kwot w okienka - może lepszy socjal i warunki niż na kasie w sklepie ale praca podobna. A to co podałem IBM we Wrocku to są stanowiska wyłącznie z zakresu Service Managementu. Ale to jest rozmowa za przeproszeniem ślepego z głuchym. Ty masz dane z tabelek, ja mam dane z programu płacowego i możemy tak w kółku do usranej śmierci :) Nie róbmy OT w temacie. Pozdro. |
Kocur - nie to, żebym się w...ł miedzy wódkę a zakąskę, ale trochę dziwna ta dyskusja, gdy ktoś podaje różne publicznie dostępne i pewnie w większości obiektywne źródła na poparcie tego co mówi, a Ty kasujesz to jednym: "Tabelka z zarobkami jest nieprawdziwa i tyle."
Co oczywiście nie znaczy, że nie daję wiary temu co piszesz o zarobkach w swojej firmie, ale może jednak globalnie nie jest tak źle? |
it, wiadomo jak się robi średnią. Bierzesz jednego managera co ma 15 tysięcy i 100 osób co ma po 2 tysiące.
Średnia wyjdzie ok. Ja ciągle powtarzam że wszystkie średnie mają się nijak do sytuacji w firmach. Przecież w Polsce średnie zarobki w sektorze przedsiębiorstw są około 3200 brutto. Ale jak pytasz ludzi w knajpie przy piwie to wielu tyle nie zarabia. Ja po prostu mam przed sobą zarobki moich pracowników i mają się nijak do tych tabelek. I to nie 5 pracowników ale 50. Na początku odniosłem się też do rozwoju Serwisów IT jak podają różne źródła - to co wspomniałem poprzednio - w Krakowie 75% usług to usługi najniższego poziomu - 40% ludzi w firmach to studenci bez żadnej wiedzy praktycznej i sobie dają radę - jaki z tego wniosek? Skąd się wzięło powiedzenie w Comarchu że każdego pracownika doświadczonego można zastąpić skończoną liczbą studentów ? :) Problem w tym że firmy lokują w Krakowie właśnie takie oddziały, a centra usług wysokiego poziomu niestety nie u nas. |
Cytat:
Cytat:
http://i56.tinypic.com/11qu5tv.jpg Cytat:
to wszystko zrobiły niezależne, obiektywne, źródla i wyszły im całkowicie odmienne rezultaty, niż twoja teza o fatalnych zarobkach w Krakowie Cytat:
u nas - twoim zdaniem - 75 % to centra usług niższego poziomu, mimo to średnia zarobków jest wyższa niż w innych miastach. To oznacza, że w takim Wrocławiu, gdzie oferują stanowiska wyłącznie z zakresu Service Managementu, zarabia się mniej niż u nas na pracy "podobnej do pracy w sklepie na kasie". Cytat:
pozdrawiam ;-) KONIEC OT |
Cytat:
To raz. Dwa - IT tak jak budowlanka to bardzo szerokie pojęcie więc taka tabelka jak wklejacie nie ma racji bytu. W Krakowie więcej zarabiają ogólnie mówiąc "programiści" niż administratorzy bo poważnej pracy dla tych drugich jest bardzo mało. Tę tabelke sobie prześldźcie. http://www.praca.egospodarka.pl/5438...10,2,55,1.html |
Ostatnio jakoś nad tym się zastanawiałem, orientuje się ktoś czy ulica Czesława Miłosza, chodzi mi dokładnie o miejsce przy zakręcię zaznaczonym na linku. Widać że ulica jest przygotowana do pociągnięcia jej biegu dalej na wprost. Czy jest gdzieś jakiś projekt, który pokazuje jak to ma być zrealizowane ?
http://maps.google.com/maps?q=50.076...,0.006899&z=17 |
Cytat:
byloby super gdyby bylo to polaczenie z Krowodza. ale wtedy musieliby wybudowac wiadukt nad torami |
Tak popatrzyłem na mapę i wydaje się to idealne połączenie w okolice Bratysławskiej, dla odciążenia Prądnickiej przy pętli. Rozwiązało by to problem korkujących się Aleii przy kleparzu. Ale czy jest taki plan to nie wiem.
|
Cytat:
Może lepiej zacytuj wywiady z ludzmi, ktorzy otwierali pierwsze centra outsourcingowe w KrK. Wszyscy zgodnie powstarzali, ze pomoc miasta byla prawie zadna, na bardzo niewielkim poziomie. Dzieki czerwonemu Majchrowskiemu rzecz jasna,. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
http://ii.forum.mojeosiedle.pl/e2/44/milosza02_210.jpg Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ranking oczywiście byłby obiektywny, gdyby pierwszy był Wrocław, a Kraków daleko w tyle ;-) Cytat:
och, ach. Kraków w złej tabelce. |
|
Przepraszam Siwy, może się mylę, ale jak tabelka którą zaprezentowałeś wyżej ma się do przeciętnych dochodów, szarego wklepywacza ?
|
prześledź temat dokładnie, wklejałem już dochody pracownika szeregowego w branży IT.
a tabelka mówi nam jedynie o tym, że wklepywacze są głównie w Bydgoszczu, Toruniu itd... to nie znaczy oczywiście, że ich u nas nie ma :) |
Aha jest, widzę. Ale to chyba przez dwa pomnożone, albo średnia zarobków z całej firmy, bo pensja szeregowego pracownika z branży IT w Krakowie to to nie jest na pewno :) Przynajmniej nie w Capie, ani Sabre.
|
Cytat:
|
każdy wie, jak się liczy średnią :)
natomiast dla każdego miasta w ten sam sposób, więc wyniki są obiektywne. a z nich, użytkowniku Kocur, wynika, że nie zarabia się u nas fatalnie. AMEN :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl