Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

martin_6 10.11.2010 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 1008407)
Nie głosujmy na Majchrowskiego, a to przy którym z pozostałych kandydatów postawisz krzyżyk jest już obojętne. Gorzej nie będzie. Raczej ;)

Dokładnie. W pierwszej turze to czy oddamy głos na Dudę czy Kracika nie ma znaczenia. Żaden z nich w pierwszej turze nie wygra, a i tak w takim samym stopniu ograniczamy szanse na to Majchra. W drugiej turze chyba nikt nie ma wątpliwości - każdy, tylko nie Majchrowski :)

krakulaku 10.11.2010 18:18

Mnie najbardziej interesuje kiedy zaczną budować i kiedy zamierzają skończyć linię tramwajową na Ruczaj.

O ile się nie mylę to miesiąc temu zakończono przetarg coś koło 150 mln złotych wyszło, ktoś coś wie o terminach ?

iiYama 16.11.2010 22:35

http://www.gazetakrakowska.pl/krakow...stwa,id,t.html

Północna obwodnica Krakowa zupełnie wyleciała z planów Ministerstwa Infrastruktury. Na razie nie ma też pieniędzy na połączenie Rybitw z Nową Hutą trasą S7. Lokalne władze same nie udźwigną inwestycji wartych ok. 2 mld złotych. A bez nich Kraków będzie wiecznie miał problemy z korkami.

Siwy_89 17.11.2010 00:28

Wydatki na inwestycje w 2011:

centrum kongresowe 43,4 mln zł

stadion Wisły Kraków 127,6 mln zł

budowa ratusza miejskiego (ul. Centralna) 20,1 mln zł

rozbudowa węzła Ofiar Katynia 36,7 mln zł

parking podziemny "Nowy Kleparz" 38,4 mln zł

odbudowa żłobka przy ul. Majora 18 4 mln zł

rozwój Systemu Zarządzania Transportem 11,6 mln zł

stadion Cracovii 34,5 mln zł

linia tramwajowa od ul. Brożka do kampusu UJ 30,1 mln zł

estakada w ciągu ul. Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich 20,7 mln zł


Dzisiaj otwarto budynek Muzeum Sztuki Współczesnej. Fotki niżej.

http://i52.tinypic.com/jfg0nm.jpg


http://i51.tinypic.com/oa4pxx.jpg

krkgiba 18.11.2010 15:51

czy ktos orientuje się, czy dzieje sie cos w okolicach wyjazdu z Krakowa na Warszawę ? (al 29go - Węgrzce, Michałowice) ? wyjazd i wjazd do Krakowa od tamtej strony jest w fatalnym stanie (na wysokosci hotelu system itd), takich dziur dawno nie widziałem. Są jakies plany remontu tej trasy ?

dostuffca 18.11.2010 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1012647)
Dzisiaj otwarto budynek Muzeum Sztuki Współczesnej. Fotki niżej.

to chyba tak powinno zostać wyboldowane ;)

Siwy_89 18.11.2010 16:07

no napisałem, że budynek :). Swoją drogą naprawdę bardzo ładny. Jeszcze tylko Lipową wyremontują i będzie cacy.

PS.

Kraków awansował na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast na świecie pod względem usług dla biznesu - informuje "Dziennik Polski". W poprzednim rankingu Kraków był na 4. miejscu. Drugie miejsce w tegorocznej klasyfikacji zajął Pekin.

Marszałek 18.11.2010 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1013180)

Kraków awansował na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast na świecie pod względem usług dla biznesu - informuje "Dziennik Polski". W poprzednim rankingu Kraków był na 4. miejscu. Drugie miejsce w tegorocznej klasyfikacji zajął Pekin.

No to pewnie za tydzień zapiszą,że jest najmniej zakorkowanym:)

avangarda 18.11.2010 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 1013169)
czy ktos orientuje się, czy dzieje sie cos w okolicach wyjazdu z Krakowa na Warszawę ? (al 29go - Węgrzce, Michałowice) ? wyjazd i wjazd do Krakowa od tamtej strony jest w fatalnym stanie (na wysokosci hotelu system itd), takich dziur dawno nie widziałem. Są jakies plany remontu tej trasy ?

Taki stan trwa już długo, co najmniej pół roku. Prawdopodobnie budowany jest system kanalizacji, stąd zwężenia, a na pozostałej części jezdni zrobiły się dziury. Moim osobistym zdaniem, te dziury są celowo nie łatane, aby nikt się nie rozpędzał i jechał zgodnie ze znakami 30-40 ... Gdyby jechano szybciej to byłoby niebezpiecznie, ze względu na dostępną szerokość jezdni.

Siwy_89 18.11.2010 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1013185)
No to pewnie za tydzień zapiszą,że jest najmniej zakorkowanym:)

na pewno mniej niż Warszawa i Wrocław ultra mega Dutkiewicza ;-)

krkgiba 18.11.2010 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez avangarda (Post 1013191)
Taki stan trwa już długo, co najmniej pół roku. Prawdopodobnie budowany jest system kanalizacji, stąd zwężenia, a na pozostałej części jezdni zrobiły się dziury. Moim osobistym zdaniem, te dziury są celowo nie łatane, aby nikt się nie rozpędzał i jechał zgodnie ze znakami 30-40 ... Gdyby jechano szybciej to byłoby niebezpiecznie, ze względu na dostępną szerokość jezdni.

fatalny stan tej drogi utrzymuje sie tam od ponad roku. gdy jeszcze nie bylo tego remontu kanalizacji stan nawierzchni był juz tragiczny.

Siwy_89 18.11.2010 21:48

Dzisiaj otwarto nowy odcinek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, odcinek Rondo Grzegórzeckie - Lipska.

http://i51.tinypic.com/116urs0.jpg

Trasa liczy 4,2 km. Tramwaj pokonuje ją w 10 minut. Prękość handlowa wynosi 25.2 km/h :) W założeniu szybki tramwaj ma osiągąć prędkość większą niż 24 km/h.

Kocur 18.11.2010 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1013180)

Kraków awansował na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast na świecie pod względem usług dla biznesu - informuje "Dziennik Polski". W poprzednim rankingu Kraków był na 4. miejscu. Drugie miejsce w tegorocznej klasyfikacji zajął Pekin.


I dlatego 8 na 10 firm wybiera Wrocław :D

Siwy_89 18.11.2010 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013369)
I dlatego 8 na 10 firm wybiera Wrocław :D

i dlatego w Krakowie jest niższe bezrobocie ;-)

Kocur 18.11.2010 22:32

Wiesz Siwy, szukam od pewnego czasu lepszej pracy i mnie wali niższe bezrobocie jeśli w Krakowie średnia REALNA płaca plasuje się gdzieś daleko za Wrockiem, Poznaniem, Katowicami i pewnie jeszcze kilkoma miastami.

Na ostatnich wirtualnych targach pracy na 34 ogłoszenia z branży IT, które mnie interesowały 8 było z Warszawy, 2 z Krakowa i 24 z Wrocławia.

Siwy_89 18.11.2010 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013389)
Na ostatnich wirtualnych targach pracy na 34 ogłoszenia z branży IT, które mnie interesowały 8 było z Warszawy, 2 z Krakowa i 24 z Wrocławia.

Z kolei w najnowszym rankingu Global Services piszą, że "wpływ na wysoką pozycję Krakowa ma przede wszystkim szybki rozwój usług informatycznych i logistycznych."


pomogę przy okazji w szukaniu pracy: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes...-krakowie.html

Branża IT będzie zatrudniać w Krakowie

200 nowych miejsc pracy zamierza utworzyć Comarch. Poszukiwani są przede wszystkim programiści z doświadczeniem, najlepiej 2-5-letnim. Mile widziani są również eksperci znający się na planowaniu sieci radiowej i transportowej. Ich wiedza i kompetencje mogą być przydatne w projektach, które firma właśnie rozpoczyna.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013389)
Wiesz Siwy, szukam od pewnego czasu lepszej pracy i mnie wali niższe bezrobocie jeśli w Krakowie średnia REALNA płaca plasuje się gdzieś daleko za Wrockiem, Poznaniem, Katowicami i pewnie jeszcze kilkoma miastami.

tzn? masz jakieś dane, czy tak po prostu sobie to napisałeś?

http://i51.tinypic.com/23k9oa1.jpg

Powyższy wykres nie potwierdza, byśmy plasowali się daleko za Katowicami i innymi miastami. Aczkolwiek jeśli masz jakieś inne dane, chętnie je przeglądne.

gromaders 18.11.2010 22:53

puścili ten tramwaj pod estakadą na nowohuckiej, tylko teraz moje pytanie, nowohucka nie korkuje się jeszcze bardziej teraz?

Matejas_ 18.11.2010 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1013185)
No to pewnie za tydzień zapiszą,że jest najmniej zakorkowanym:)

Do Was trzeba jak do chłopów na budowie? Okej... do kur__y nędzy sami domagaliście się inwestycji drogowych to macie inwestycje drogowe!

ps. Kto frajer ten sobie nie radzi! Dziś o godzinie 16.30 przeprowadziliśmy test... trasa Mistrzejowice-Kurdwanów... trzy samochody... trzy trasy. Rozpiętość w czasie 35 minut do 2 godzin. Dziękuje nie mam pytań! Na miłość boską nie bądźcie bardziej debilni niż ludzie jeżdżący po Krk z nawigacją :rotfl:

A może Pan Marszałek wytłumaczy mi pojęcie zakorkowany? CZy był Pan kiedyś w którymkolwiek z cywilizowanych miast typu Berlin, Monachium, Paryż, Marsylia, Londyn w godzinach szczytu?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013389)
Wiesz Siwy, szukam od pewnego czasu lepszej pracy i mnie wali niższe bezrobocie jeśli w Krakowie średnia REALNA płaca plasuje się gdzieś daleko za Wrockiem, Poznaniem, Katowicami i pewnie jeszcze kilkoma miastami.

Na ostatnich wirtualnych targach pracy na 34 ogłoszenia z branży IT, które mnie interesowały 8 było z Warszawy, 2 z Krakowa i 24 z Wrocławia.

Jeśli to Cie pocieszy... nie Ty jeden nie trafiłeś w przysłowiową dzisiątkę jeśli chodzi o rynek pracy! Druga rzecz która może Cie pocieszyć... moim zdaniem Wrocław jest najbardziej realnym miastem do którego mógłbym się przenieść z Krakowa... może dlatego że mam zboczenie na punkcie mostów :)

Kocur 19.11.2010 00:14

Siwy - przejdź się na rozmowę kwalifikacyjną a nie rzucaj danymi z tabelek. Siedzę w branży IT prawie 10 lat i wiem osobiście ile ja proponuję ludziom na rozmowie kwalifikacyjnej i ile mnie proponują jak sam idę.


Mój kot ma cztery nogi a ja mam dwie - statystycznie rzec biorąc mamy po trzy nogi :) To a'propos statystyk ile zarabia się w Krakowie.


Wiem co mówię bo wiem jaki są w krakowskich korporacjach zarobki. A Comarch może sobie szukać - programiście z 5 letnim stażem zapłacą 3-4 brutto i faktycznie można poszaleć :D


Nie obchodzą mnie teksty z gazet ile to firm w Krakowie się nie otworzy - zwłaszcza że większość tych informacji jest typu "w Krakowie rozwijają się usługi".

Amway w Zabierzowie zatrudnia 50 osób, Twój Comarch "chce" przyjąć 200 - a od początku roku sam IBM we Wrocku przyjął koło 500. Pomijają fakt że właśnie wspomniany IBM olał Kraków bo się spotkał z bardzo szerokim zrozumieniem w magistracie :D

Siwy_89 19.11.2010 00:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013457)
Mój kot ma cztery nogi a ja mam dwie - statystycznie rzec biorąc mamy po trzy nogi :) To a'propos statystyk ile zarabia się w Krakowie.

problem w tym, że ja ci podaję dane z miarę wiarygodnych, obiektywnych źródeł, a ty jedynie rzucasz hasłami typy: "w Krakowie najgorzej się zarabia, nie to co w innych miastach". Byle ponarzekać.

Nie możesz znaleźć choć jednego źródła, które potwierdzałoby twoje słowa, że Kraków od innych miast dzieli przepaść w kwestii zarobków?


niżej masz kolejne źrodło, dotyczy zarobków pracownika szeregowego w branży IT - w tej, w której siedzisz od 10 lat.

http://i53.tinypic.com/20jstw8.jpg

http://i55.tinypic.com/a40okk.jpg


z tych danych wynika jedynie, że nie masz bladego pojęcia w kwestii zarobków w branży IT, mimo że w niej siedzisz.

Cały czas czekam na dane, dzięki którym stwierdziłeś, że w Krakowie zarabia się fatalnie. Chyba że miałeś na myśli Lublin ;-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013457)
Amway w Zabierzowie zatrudnia 50 osób, Twój Comarch "chce" przyjąć 200 - a od początku roku sam IBM we Wrocku przyjął koło 500. Pomijają fakt że właśnie wspomniany IBM olał Kraków bo się spotkał z bardzo szerokim zrozumieniem w magistracie :D

a europejskie centrum usług informatycznych i outsourcingu CapGemini zatrudnia 3 592 osoby, Centrum Shell (1 392 osoby), Centrum Księgowości IBM (1 150 osób)...

Siwy_89 19.11.2010 01:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 1008389)
Czyli za kadencji bolszewika Kraków właśnie traci trzecią wielką imprezę. Eurobasket 2009 Euro 2012 już nas ominęło teraz przechodzi koło nosa MS w siatkówce 2014.
Sprawdzony prezydent....

Jak w końcu zbuduje tę halę, to wszyscy będą narzekać, że powstała ona na KREDYT...:-p

Kocur 19.11.2010 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1013468)
problem w tym, że ja ci podaję dane z miarę wiarygodnych, obiektywnych źródeł, a ty jedynie rzucasz hasłami typy: "w Krakowie najgorzej się zarabia, nie to co w innych miastach". Byle ponarzekać.

Siwy, czy Ty rozumiesz że źródło mam na co dzień w pracy? Mam tutaj wkleić wyciąg z płac z mojej firmy żeby Cię przekonać?

Tabelka z zarobkami jest nieprawdziwa i tyle.
Mogę napisać Ci wprost - 2200 do 2800 brutto dostaje pracownik szeregowy w jednej z firm którą wymieniłeś.
Chcesz się pokłócić to nie na forum raczej bo nie mogę ujawniać takich danych publicznie.

Nie narzekam - stwierdzam po prostu fakt że nie jest u nas tak różowo jak podają "wiarygodne źródła". Kocham to miasto ale jak napisał poprzednik rozważam przenosiny do Wrocławia.


Pewnie nie wiesz o tym bo w tych tabelkach nie podają - wiesz jakie stanowiska z tych 3 tysięcy oferuje Capgemini? Prawie tysiąc z nich to Service Desk - witamy na Błękitnej Linii TPSA, ponad 1500 to stanowiska "accountant" gdzie praca polega na wklepywaniu kwot w okienka - może lepszy socjal i warunki niż na kasie w sklepie ale praca podobna. A to co podałem IBM we Wrocku to są stanowiska wyłącznie z zakresu Service Managementu.

Ale to jest rozmowa za przeproszeniem ślepego z głuchym. Ty masz dane z tabelek, ja mam dane z programu płacowego i możemy tak w kółku do usranej śmierci :)

Nie róbmy OT w temacie. Pozdro.

it 19.11.2010 09:15

Kocur - nie to, żebym się w...ł miedzy wódkę a zakąskę, ale trochę dziwna ta dyskusja, gdy ktoś podaje różne publicznie dostępne i pewnie w większości obiektywne źródła na poparcie tego co mówi, a Ty kasujesz to jednym: "Tabelka z zarobkami jest nieprawdziwa i tyle."
Co oczywiście nie znaczy, że nie daję wiary temu co piszesz o zarobkach w swojej firmie, ale może jednak globalnie nie jest tak źle?

Kocur 19.11.2010 09:27

it, wiadomo jak się robi średnią. Bierzesz jednego managera co ma 15 tysięcy i 100 osób co ma po 2 tysiące.

Średnia wyjdzie ok. Ja ciągle powtarzam że wszystkie średnie mają się nijak do sytuacji w firmach. Przecież w Polsce średnie zarobki w sektorze przedsiębiorstw są około 3200 brutto. Ale jak pytasz ludzi w knajpie przy piwie to wielu tyle nie zarabia.

Ja po prostu mam przed sobą zarobki moich pracowników i mają się nijak do tych tabelek. I to nie 5 pracowników ale 50.

Na początku odniosłem się też do rozwoju Serwisów IT jak podają różne źródła - to co wspomniałem poprzednio - w Krakowie 75% usług to usługi najniższego poziomu - 40% ludzi w firmach to studenci bez żadnej wiedzy praktycznej i sobie dają radę - jaki z tego wniosek?
Skąd się wzięło powiedzenie w Comarchu że każdego pracownika doświadczonego można zastąpić skończoną liczbą studentów ? :)

Problem w tym że firmy lokują w Krakowie właśnie takie oddziały, a centra usług wysokiego poziomu niestety nie u nas.

Siwy_89 19.11.2010 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013507)
Ja po prostu mam przed sobą zarobki moich pracowników i mają się nijak do tych tabelek. I to nie 5 pracowników ale 50.

to mniej niż 0,5 % wszystkich pracowników zatrudnionych w Krakowie w branży IT...


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013507)
it, wiadomo jak się robi średnią. Bierzesz jednego managera co ma 15 tysięcy i 100 osób co ma po 2 tysiące.

ja ci wkleiłem Ci tabelkę ze średnią zarobków pracownika szeregowego..

http://i56.tinypic.com/11qu5tv.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013501)
Siwy, czy Ty rozumiesz że źródło mam na co dzień w pracy? Mam tutaj wkleić wyciąg z płac z mojej firmy żeby Cię przekonać?

żebyś mnie przekonał, powinieneś wkleić wyciąg płac z twojej firmy, wszystkich innych z Krakowa, a potem porównać je z tymi Wrocławia...

to wszystko zrobiły niezależne, obiektywne, źródla i wyszły im całkowicie odmienne rezultaty, niż twoja teza o fatalnych zarobkach w Krakowie


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013507)
Na początku odniosłem się też do rozwoju Serwisów IT jak podają różne źródła - to co wspomniałem poprzednio - w Krakowie 75% usług to usługi najniższego poziomu - 40% ludzi w firmach to studenci bez żadnej wiedzy praktycznej i sobie dają radę - jaki z tego wniosek?

taki, że to wszystko, o czym mówisz nie ma sensu

u nas - twoim zdaniem - 75 % to centra usług niższego poziomu, mimo to średnia zarobków jest wyższa niż w innych miastach. To oznacza, że w takim Wrocławiu, gdzie oferują stanowiska wyłącznie z zakresu Service Managementu, zarabia się mniej niż u nas na pracy "podobnej do pracy w sklepie na kasie".


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013507)
Tabelka z zarobkami jest nieprawdziwa i tyle.

a, nieprawdziwa.

pozdrawiam ;-)

KONIEC OT

sandbender 19.11.2010 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013457)
Pomijają fakt że właśnie wspomniany IBM olał Kraków bo się spotkał z bardzo szerokim zrozumieniem w magistracie :D

IBM nie otwierał tego centrum w KRK bo nie chciał. Ma Lab i BTO, a centrum tutaj go nie interesowało.
To raz.

Dwa - IT tak jak budowlanka to bardzo szerokie pojęcie więc taka tabelka jak wklejacie nie ma racji bytu. W Krakowie więcej zarabiają ogólnie mówiąc "programiści" niż administratorzy bo poważnej pracy dla tych drugich jest bardzo mało.
Tę tabelke sobie prześldźcie.
http://www.praca.egospodarka.pl/5438...10,2,55,1.html

tomo 22.11.2010 14:34

Ostatnio jakoś nad tym się zastanawiałem, orientuje się ktoś czy ulica Czesława Miłosza, chodzi mi dokładnie o miejsce przy zakręcię zaznaczonym na linku. Widać że ulica jest przygotowana do pociągnięcia jej biegu dalej na wprost. Czy jest gdzieś jakiś projekt, który pokazuje jak to ma być zrealizowane ?

http://maps.google.com/maps?q=50.076...,0.006899&z=17

coni 22.11.2010 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1015692)
Ostatnio jakoś nad tym się zastanawiałem, orientuje się ktoś czy ulica Czesława Miłosza, chodzi mi dokładnie o miejsce przy zakręcię zaznaczonym na linku. Widać że ulica jest przygotowana do pociągnięcia jej biegu dalej na wprost. Czy jest gdzieś jakiś projekt, który pokazuje jak to ma być zrealizowane ?

http://maps.google.com/maps?q=50.076...,0.006899&z=17


byloby super gdyby bylo to polaczenie z Krowodza. ale wtedy musieliby wybudowac wiadukt nad torami

MatMario 22.11.2010 14:46

Tak popatrzyłem na mapę i wydaje się to idealne połączenie w okolice Bratysławskiej, dla odciążenia Prądnickiej przy pętli. Rozwiązało by to problem korkujących się Aleii przy kleparzu. Ale czy jest taki plan to nie wiem.

Kuba 26.11.2010 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1013180)
no napisałem, że budynek :). Swoją drogą naprawdę bardzo ładny. Jeszcze tylko Lipową wyremontują i będzie cacy.

PS.

Kraków awansował na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast na świecie pod względem usług dla biznesu - informuje "Dziennik Polski". W poprzednim rankingu Kraków był na 4. miejscu. Drugie miejsce w tegorocznej klasyfikacji zajął Pekin.


Może lepiej zacytuj wywiady z ludzmi, ktorzy otwierali pierwsze centra outsourcingowe w KrK.
Wszyscy zgodnie powstarzali, ze pomoc miasta byla prawie zadna, na bardzo niewielkim poziomie.
Dzieki czerwonemu Majchrowskiemu rzecz jasna,.

Jarza 26.11.2010 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez coni (Post 1015695)
byloby super gdyby bylo to polaczenie z Krowodza. ale wtedy musieliby wybudowac wiadukt nad torami

Z tego co się orientuję to ma to być wylotówka na Warszawę

Matejas_ 26.11.2010 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1015692)
Ostatnio jakoś nad tym się zastanawiałem, orientuje się ktoś czy ulica Czesława Miłosza, chodzi mi dokładnie o miejsce przy zakręcię zaznaczonym na linku. Widać że ulica jest przygotowana do pociągnięcia jej biegu dalej na wprost. Czy jest gdzieś jakiś projekt, który pokazuje jak to ma być zrealizowane ?

Owszem

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jarza (Post 1017475)
Z tego co się orientuję to ma to być wylotówka na Warszawę

Niestety muszę kolegę poprawić.

http://ii.forum.mojeosiedle.pl/e2/44/milosza02_210.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez coni (Post 1015695)
byloby super gdyby bylo to polaczenie z Krowodza. ale wtedy musieliby wybudowac wiadukt nad torami

Mówisz i masz :)

Marszałek 26.11.2010 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1013507)

Na początku odniosłem się też do rozwoju Serwisów IT jak podają różne źródła - to co wspomniałem poprzednio - w Krakowie 75% usług to usługi najniższego poziomu - 40% ludzi w firmach to studenci bez żadnej wiedzy praktycznej i sobie dają radę - jaki z tego wniosek?
Skąd się wzięło powiedzenie w Comarchu że każdego pracownika doświadczonego można zastąpić skończoną liczbą studentów ? :)

Problem w tym że firmy lokują w Krakowie właśnie takie oddziały, a centra usług wysokiego poziomu niestety nie u nas.

Sedno sprawy. Większość ludzi zatrudnionych w tych centrach to wklepywacze i tyle.

Siwy_89 28.11.2010 04:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 1017473)
Może lepiej zacytuj wywiady z ludzmi, ktorzy otwierali pierwsze centra outsourcingowe w KrK.
Wszyscy zgodnie powstarzali, ze pomoc miasta byla prawie zadna, na bardzo niewielkim poziomie.
Dzieki czerwonemu Majchrowskiemu rzecz jasna,.

Nie pomagają, więc takie IBM na otwarcie swojego Laboratorium zaprasza samego prezydenta Krakowa. Pewnie dlatego, że inwestorzy są tak niemile widziani w Krakowie.



Ranking oczywiście byłby obiektywny, gdyby pierwszy był Wrocław, a Kraków daleko w tyle ;-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1017563)
Sedno sprawy. Większość ludzi zatrudnionych w tych centrach to wklepywacze i tyle.

http://i51.tinypic.com/2dl1zdk.jpg

och, ach. Kraków w złej tabelce.

Siwy_89 29.11.2010 15:56

http://i54.tinypic.com/20stvzs.jpg

wizka nowych Bombardierów.

carpenter 29.11.2010 16:05

Przepraszam Siwy, może się mylę, ale jak tabelka którą zaprezentowałeś wyżej ma się do przeciętnych dochodów, szarego wklepywacza ?

Siwy_89 29.11.2010 16:08

prześledź temat dokładnie, wklejałem już dochody pracownika szeregowego w branży IT.


a tabelka mówi nam jedynie o tym, że wklepywacze są głównie w Bydgoszczu, Toruniu itd...


to nie znaczy oczywiście, że ich u nas nie ma :)

carpenter 29.11.2010 16:30

Aha jest, widzę. Ale to chyba przez dwa pomnożone, albo średnia zarobków z całej firmy, bo pensja szeregowego pracownika z branży IT w Krakowie to to nie jest na pewno :) Przynajmniej nie w Capie, ani Sabre.

Kocur 29.11.2010 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez carpenter (Post 1019586)
Aha jest, widzę. Ale to chyba przez dwa pomnożone, albo średnia zarobków z całej firmy, bo pensja szeregowego pracownika z branży IT w Krakowie to to nie jest na pewno :) Przynajmniej nie w Capie, ani Sabre.

AMEN :piwko:

Siwy_89 29.11.2010 16:37

każdy wie, jak się liczy średnią :)

natomiast dla każdego miasta w ten sam sposób, więc wyniki są obiektywne.


a z nich, użytkowniku Kocur, wynika, że nie zarabia się u nas fatalnie.

AMEN :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl