Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

ToTylkoJa 12.12.2009 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 828025)
Nic nie będzie przesunięte, ten piasek co tam leży to już zrobiona droga ewakuacyjna, więc boiska na to nie będą przesuwać. Taka odległość(tzn utwardzona droga ewakuacyjna) będzie na całym stadionie.

''Płyta główna będzie przesunięta w kierunku południowo - wschodnim o ok. 7m licząc po przekątnej. Chcemy to wykonać w przerwie między rozgrywkami.''

cytat z: http://stadion.legia.com/?akt=6465

matern 13.12.2009 09:45

mógłby ktoś jeżeli zna wklejic jakąś fajna stronke na której są aktualne zdjecia, postepy prac na polskich arenach E2012

wiślaQ 13.12.2009 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matern (Post 829443)
mógłby ktoś jeżeli zna wklejic jakąś fajna stronke na której są aktualne zdjecia, postepy prac na polskich arenach E2012

http://www.2012.org.pl/

krzysiek92 13.12.2009 11:13

http://www.youtube.com/watch?v=C1CkUUcmtJ0

budowa w Gdańsku, promo z rugbystami Lechii

Marcin_fan 13.12.2009 11:29

jak z budową hali w Czyżynach i nowej hali Wisły w Krakowie ????

barthok 13.12.2009 11:38

Cytat:

We wtorek poinformowaliśmy jako pierwsi (za nami w środę podały informację inne media) o rozstrzygnięciu przetargu na projekt i wykonanie sztucznej murawy na Suchych Stawach. Wykona ją warszawska firma Zielona Architektura" i już przystąpiła do prac. Na razie z boiska ściągana jest darń.
http://sportowetempo.pl/wiadomosci_p...h_juz_powstaje

pomyłka czy faktycznie ma być sztuczna murawa? bo jeśli tak to mogą być problemy z uzyskaniem licencji jak w przypadku Arki..

Zwierze 13.12.2009 13:52

Chyba pomyłka bo tak naprawdę posieją ją i będą czekać przez zimę aż urośnie.:)

A ty myślisz że Wisła, Legia itp na jakiej trawie grała/gra? Jak dla mnie to w słowie sztuczna jest zawarta informacja że będzie to trawa sztucznie hodowana czy jak to się fachowo nazywa:) Przyjedzie w rulonach i będzie rozkładana. A co do Arki to tam jest pewnie taka murawa jak na "Orlikach" czyli coś przypominające sztuczną choinkę (przynajmniej mnie się tak kojarzy)

A tu masz rozwiązanie zagadki:) "Jako firma ogrodnicza i budowlana zajmujemy się przede wszystkim budową naturalnych, podgrzewanych, trawiastych nawierzchni sportowych."
http://www.zielonaarchitektura.pl/ofirmie2.php

Emilio 13.12.2009 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 829361)
''Płyta główna będzie przesunięta w kierunku południowo - wschodnim o ok. 7m licząc po przekątnej. Chcemy to wykonać w przerwie między rozgrywkami.''

cytat z: http://stadion.legia.com/?akt=6465

Murawa została już przesunięta. Już więcej nic nie będzie przesuwane.

A do płotków między trybunami a murawą to nie są to żadne pleksy tylko najprawdziwsze szkło.

GemHZR 13.12.2009 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 829361)
''Płyta główna będzie przesunięta w kierunku południowo - wschodnim o ok. 7m licząc po przekątnej. Chcemy to wykonać w przerwie między rozgrywkami.''

cytat z: http://stadion.legia.com/?akt=6465

A to nie chodzi o poprzednią przerwę? W wakacje już te rury przekładali.

Emilio 14.12.2009 19:43

http://www.legialive.pl/news/33185_N...pieniedzy.html
Świetny system. Robi wrażenie.

KoPer 16.12.2009 11:16

Fajnie, że na Legii już wiadomo jak z cenami: http://www.sport.pl/pilka/1,65050,73...k_do_kina.html

a propo: dotychczas mieliśmy najtańsze bilety i karnety z czołówki ligowej

ciacho 16.12.2009 11:55

Przy obecnym poziomie naszej ligi zarówno Legia jak i większość klubów ekstraklasy może zapomnieć o frekwencji powyżej 15 tys na mecz przy zapowiadanej cenie biletu 40/45/50 zł jak to w powyższym linku możemy przeczytać.

simone 16.12.2009 17:35

Może i jestem złośliwy, ale nie tylko mnie to się tak kojarzy :lol:

http://i46.tinypic.com/2pshbn6.jpg

http://students.ou.edu/K/Rakesh.Kodi...es/titanic.jpg

Wojtas 16.12.2009 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 830727)
Przy obecnym poziomie naszej ligi zarówno Legia jak i większość klubów ekstraklasy może zapomnieć o frekwencji powyżej 15 tys na mecz przy zapowiadanej cenie biletu 40/45/50 zł jak to w powyższym linku możemy przeczytać.



bo oni myśla ze zrobia w koncu fajne stadiony to ludzie bedą walic drzwiami i oknami.

Zyjemy w Polsce gdzie polowa obywateli zyje od 15 -go do 15 -go ,bezrobocie jest wysokie i ogolnie zyje sie ciezko.

przy takich cenach biletow w granicach szacunkowych (45-50 zlotych) ojca zwyczjanie nie bedzie stac zeby wziasc 2 dzieci w weekend na mecz.

ceny muszą spasc co najmiej o 40-50 %. bo inaczej te 35,40 tysieczniki nie beda zaplenione nawet w połowach.

sandbender 16.12.2009 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 830727)
Przy obecnym poziomie naszej ligi zarówno Legia jak i większość klubów ekstraklasy może zapomnieć o frekwencji powyżej 15 tys na mecz przy zapowiadanej cenie biletu 40/45/50 zł jak to w powyższym linku możemy przeczytać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 830900)
ceny muszą spasc co najmiej o 40-50 %. bo inaczej te 35,40 tysieczniki nie beda zaplenione nawet w połowach.

Może w Krakowie, może w Poznaniu, może we Wrocławiu, ale nie w Warszawie.
Przecież tam (ITI) nie pracują sami idioci. Jasne jest, że cały stadion zawsze wypełniony być nie musi żeby z organizacją i wynajmem wyjść na zero przy tych cenach. Założyli sobie pewien pułap opłacalności przy tych cenach i pewnie wyszło, że przy średnio 18 tysiącach są na zero. Że nie będzie 35 tysięcy? Będzie po roku, dwóch. TVN + Onet + co tam jeszcze jest są w stanie nakręcić spokojnie "modę na Legię". Takie piknikowe wyjście na mecz w niedziele. A że ceny drogie? Przecież to właśnie w Warszawie są ludzie, którzy zarabiają odpowiednio i łykną karnet za dajmy na to 600-700 PLN na modne wydarzenie jeżeli będą mogli oglądnąć mecz w "kulturalnej atmosferze" (cudzysłów specjalnie - chodzi o to co media rozumieją pod tym pojęciem). A "kultura" (znowu w rozumieniu mediów) się pojawi jak się wyeliminuje "kibolstwo".
No to proszę - zwykły karnet pewnie za 600 PLN, tańszy dla grup zorganizowanych. Co jest grupą zorganizowaną mogącą zakupić taki karnet zadecyduje Legia. Więc spokojnie ponad połowa skonfliktowanych z ITI kibiców nie kupi tańszego karnetu bo nie zostaną zaliczeni do takiej grupy albo nie wejdzie ze względu na cenę normalnego karnetu (co w sumie na jedno wychodzi).
Że nie będzie produktu do oglądania? Popatrzcie na ligę. 5 mln euro na transfery i mistrz jest. Zwróci się poprzez wypełnienie stadionu, reklamy (bo będą inni reklamodawcy bo inny będzie przeciętny kibic - bardziej zamożny).
Tak, że akurat o Ł3 to ja bym się w dłuższej perspektywie nie obawiał.
Martwmy się o nas.

0 22 16.12.2009 23:50

Przypomne nieśmiało Koledze, ze aktualnie na Legię chodzi około 3 tysiecy ludzi, a na akcje promocyjne klubu (w stylu Mikołajki z Legią) uczęszcza do 50 osób.

W Warszawie ludzie wolą pójść do klubu, do restauracji, do dobrych centrów handlowych (a nie na marną piłkę na zimnie). Zwłaszcza, ze pewien procent tych zarabiajacych powyzej sredniej to warszawianie, którzy w dupie mają los Legii Warszawa i wolą Jagielonie czy Górnik Wałbrzych.

Moim zdaniem będą mieli wielki problem z osiągnieciem sredniej na poziomie 12-15 tysiecy ludzi.

ToTylkoJa 16.12.2009 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 831039)
Może w Krakowie, może w Poznaniu, może we Wrocławiu, ale nie w Warszawie.

Szanuję Twoje zdanie, ale kompletnie się z nim nie zgadzam.
Aby zapełnić stadion, potrzeba transferów, głosnych nazwisk. To pierwszy etap. Po tym etapie, powinny przyjść sukcesy typu awans do LM. Daleka droga do tego, dla każdego polskiego klubu.
ITI ciągle porównuje, że w Anglii można to było zrobić (i to bez fanatycznego dopingu, pokazów ultras). Zapomnieli chyba tylko o jednym- jacy piłkarze grają w Anglii, a jacy w Polsce. Tam publika przychodzi popatrzeć na Rooneya, Ferdinanda, Teveza itp. Jeśli ITI ściągnie takich grajków (albo nawet groszych, ale z wysokiej półki) to nawet te 34 tys byłoby za mało. Kogo może kupić ITI? W Polsce nie widzę takich piłkarzy (nie biorę pod uwagę zawodników Wisły i Lecha, których wyciągnąć się nie da- tych lepszych jak Marcelo, Brożek, Lewandowski itp). Sprowadzą Grzyba? I na niego ma przychodzić ta widownia? Gdyby rzeczywiście mieli zamiar inwestować w zespół, to już zaklepaliby sobie Smolarka- czego chcieć więcej- piłkarz za darmo, z głośnym nazwiskiem jak na nasza ligę. Nic tylko brać. Na meczu otwarcia będzie zapewne sporo ludzi. Ale nimi będzie kierowała ciekawość obiektu, nic poza tym. Ile można przychodzić, oglądać i zwiedzać stadion? 2,3,4 mecze? Zobaczą i im starczy.
Pamiętasz może apel SKLW przed meczem ze Śląskiem, aby przyjśc na mecz? Efekt- komplet na stadionie. Apele ITI jakoś nie działają, oni mają problem z wypełnieniem Krytej, któa liczy 5 tys miejsc. Wybrali złą drogę, tylko sa na tyle zadufani, że nie potrafią przyznać się do błędu. Ale już niedługo mam nadzieję, że będa musieli to uczynić.

Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lech Poznań- te kluby mają potencjał kibicowski, aby zapełnić swoje stadiony do ostatniego miejsca. Potrzebne jest tylko zdrowe podejście do sprawy, trochę inwestycji w jakość zespołu. Nic nie przyciąga ludzi jak sukcesy sportowe. A jeśli dodać do tego fajną atmosferę na trybunach (Na Wiśle i Lechu takowa jest) to zapełnienie stadionu nie będzie rzeczą niemożliwą.

sandbender 16.12.2009 23:53

Teraz, tak.
Za 2-3 lata? Będziecie mieli spokojnie te 20 tysięcy.

@ToTylkoJa - nie bez przyczyny napisałem o 5 mln euro na transfery. Za tą kwotę, w tej lidze można uzupełnić Waszą kadrę w znaczący sposób kupując obcokrajowców lepszych od Polaków. A to da już odpowiedni produkt.

Niemniej życie zweryfikuje.

Wojtas 16.12.2009 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 831039)
Może w Krakowie, może w Poznaniu, może we Wrocławiu, ale nie w Warszawie.
Przecież tam (ITI) nie pracują sami idioci. Jasne jest, że cały stadion zawsze wypełniony być nie musi żeby z organizacją i wynajmem wyjść na zero przy tych cenach. Założyli sobie pewien pułap opłacalności przy tych cenach i pewnie wyszło, że przy średnio 18 tysiącach są na zero. Że nie będzie 35 tysięcy? Będzie po roku, dwóch. TVN + Onet + co tam jeszcze jest są w stanie nakręcić spokojnie "modę na Legię". Takie piknikowe wyjście na mecz w niedziele. A że ceny drogie? Przecież to właśnie w Warszawie są ludzie, którzy zarabiają odpowiednio i łykną karnet za dajmy na to 600-700 PLN na modne wydarzenie jeżeli będą mogli oglądnąć mecz w "kulturalnej atmosferze" (cudzysłów specjalnie - chodzi o to co media rozumieją pod tym pojęciem). A "kultura" (znowu w rozumieniu mediów) się pojawi jak się wyeliminuje "kibolstwo".
No to proszę - zwykły karnet pewnie za 600 PLN, tańszy dla grup zorganizowanych. Co jest grupą zorganizowaną mogącą zakupić taki karnet zadecyduje Legia. Więc spokojnie ponad połowa skonfliktowanych z ITI kibiców nie kupi tańszego karnetu bo nie zostaną zaliczeni do takiej grupy albo nie wejdzie ze względu na cenę normalnego karnetu (co w sumie na jedno wychodzi).
Że nie będzie produktu do oglądania? Popatrzcie na ligę. 5 mln euro na transfery i mistrz jest. Zwróci się poprzez wypełnienie stadionu, reklamy (bo będą inni reklamodawcy bo inny będzie przeciętny kibic - bardziej zamożny).
Tak, że akurat o Ł3 to ja bym się w dłuższej perspektywie nie obawiał.
Martwmy się o nas.




No wlasnie

ITI w Warszawie robi sobie solidny "grunt" majacy na celu wyplewienie wszelakiej masci kibicow innych niz ci ktorzy na mecz przyszli posiedziec i popatrzec.

Jak juz pozbedą sie tych złych kiboli i ich krucjata dobedzie konca wtedy jak piszesz bedzie sie lansowalo haslo ze na meczu juz jesy bezpiecznie i nazbieraja sie nasi celbryci typu Kasia Zielinska czy Marcin Mroczek ktorzy wepchną sie wszedzie to i nawet na Legie przyjdą....

U nas zobaczymy jak sie beda mialo kilka spraw mi.in wspolpraca z fanclubami,bilety do mlyna,bilety dla mlodziezy itd.Mysle ze na D bilet za 30 zl to maximum a na reszte to czas pokaze.

ToTylkoJa 17.12.2009 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 831048)
Teraz, tak.
Za 2-3 lata? Będziecie mieli spokojnie.

masz jakiś przykład klubu, któremu sie to udało? Pisze o krajach podobnych do Polski pod względem kibicowskim (Czechy, Austria, Rosja, Turcja, Chorwacja- nie patrzę na Anglię, Włochy, Hiszpanię bo to zupełnie inne klimaty i pieniądze przeznaczane na piłkarzy itp). Nie kojarzę żadnego takiego klubu. Red Bull Salzburg to próbował i im to nie wyszło. I zobacz, że Salzburg to półka wyżej, niż nasze ligowe potęgi(i gdzie przeznacza się więcej niż wspomnaine przez Ciebie 5 mln euro na transfery)

Chodzisz do teatru? Jest tam bezpiecznie. Jeśli nie jesteś 'sympatykiem' teatrów, to może byłeś tam 2 czy 3 razy na jakiejś sztuce ( i to pewnie z klasą;)). Ja byłem kilka razy i mi wystarczy, nie gustuję w tym. Więc sądzę, że ktoś kto do tej pory nie chodził na mecze, to nie zacznie tego robić. Tak jak wspomniałem- przyjdzie, zobaczy i tyle.

0 22 17.12.2009 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 831048)
Teraz, tak.
Za 2-3 lata? Będziecie mieli spokojnie te 20 tysięcy.

Spoookooojnie. Za 2-3 lata to np. Walter moze się znudzić piłką. Kawał czasu, mnóstwo wydarzeń. Moze być inny zarząd, totalnie inny prezes i zupełnie inna sytuacja na trybunach.

Na mecz otwarcia przyjda tłumy. Na pare pierwszy ligowych meczów duzo ludzi. Ale potem zacznie sie jesień, monotonna gra zespołu, nie zawsze wygrane, cisza na trybunach, drogie bilety.

Pożyjemy, zobaczymy.


EDIT: edytowałem, bo to kiepsko brzmiało.

Konrad. 17.12.2009 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 831050)
. Nie kojarzę żadnego takiego klubu. Red Bull Salzburg to próbował i im to nie wyszło. I zobacz, że Salzburg to półka wyżej, niż nasze ligowe potęgi(i gdzie przeznacza się więcej niż wspomnaine przez Ciebie 5 mln euro na transfery)

Jak to nie wyszło? :shock:

Na ich 30 tysięcznym stadionie, frekwencja waha się między 10 a 20 tys. Średnio wychodzi 15, a więc 50% zapełnienia stadionu.. Na pewno włodarze Legii, takim wynikiem by się zadowolili na początek... A przecież tam właściciel przegiął na całej linii - wypowiedział wojnę ultrasom, zmienił nazwę, herb, nawet barwy klubowe...

Kolejna sprawa - Salzburg to 150 tysięczne miasteczko! Aglomeracja ma 200 tys... Warszawska aglomeracja liczona jest na ponad 3 miliony! Dlatego, jak widzisz iti ma 10x większe możliwości niz Red Bull, który i tak odniósł (niestety...) sukces...

Musisz też pamiętać, że w Austrii piłka nożna nie jest sportem numer jeden, nawet ME nie zmieniły faktu, że Austriaków bardziej grzeją narty niż futbol....

Cytat:

Chodzisz do teatru? Jest tam bezpiecznie. Jeśli nie jesteś 'sympatykiem' teatrów, to może byłeś tam 2 czy 3 razy na jakiejś sztuce ( i to pewnie z klasą;)). Ja byłem kilka razy i mi wystarczy, nie gustuję w tym. Więc sądzę, że ktoś kto do tej pory nie chodził na mecze, to nie zacznie tego robić. Tak jak wspomniałem- przyjdzie, zobaczy i tyle.
Niby racja, ale nie do końca... Ludźmi jest łatwiej sterować, i narzucać "modę na coś" niż ci się wydaję...

Zobacz sobie jak nagle w Polsce przybyło szkół tańca... Ba, wszyscy się na nim znają, wszyscy nim interesują, każdy umie rozróżnić salsę od pasa noglo czy jakoś tak :lol:.

To samo z MMA, jeszcze rok temu nie wiele osób kojarzyło co to jest, dziś na forach mamy tysiące ekspertów, a walke Pudziana oglądał każdy...

Ot, siła marketingu... Dlatego jeśli iti uda się nakręcić "modę na Legię", to możecie mieć nie ciekawie.. Na Vipach mroczki z kamerami, na pozostałych trybunach wyżelowane chłopaki w różowych koszulkach... :lol:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 831051)
Spoookooojnie. Za 2-3 lata to np. Walter moze się znudzić piłką. Kawał czasu, mnóstwo wydarzeń. Moze być inny zarząd, totalnie inny prezes i zupełnie inna sytuacja na trybunach.

Wątpie. Co by o nich nie mówić - na biznesie się znają. Dlatego jeśli zainwestowali tyle kasy w klub, z tego co wiem to kupili tez projekt stadionu - to nie po to, aby po dwóch latach się zniechęcać. Na to nie licz.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 831047)
Apele ITI jakoś nie działają, oni mają problem z wypełnieniem Krytej, któa liczy 5 tys miejsc.

Na razie. W mediach aktualnie ciągle mamy nagonkę na kiboli... IPo otwarciu stadionu, zapewne iti ogłosi zwycięstwo z chuligaństwem i rozpocznie się nakręcanie pikników do pokazywania się na stadionie... Zresztą oglądajac zdjęcia z wiadomej awantury (ściągnięcie gniazdowego) już mozna było coś takiego zauważyć...
Cytat:

Wybrali złą drogę, tylko sa na tyle zadufani, że nie potrafią przyznać się do błędu. Ale już niedługo mam nadzieję, że będa musieli to uczynić.
Oby. W wypowiedziach prasowych, pojawia się "sektor dla fanatycznych kibiców", i podobno ma być miejsce dla każdego... Zobaczymy, jak to będzie wygladało...

Co do drugiego zdania, wydaje mi się że jest to błąd w myśleniu waszych nazwijmy to "fanatycznych" :-p. Wydaje im się, że iti musi się z nimi dogadać, no bo jak może Legia funkcjonować bez ultrasów,... Jak pokazuje jednak przykład Salzburga - niestety może...

Gwiaździsty 17.12.2009 17:18

Na Legii będzie tak samo jak w Kielcach. Gdy zostanie oddany stadion, ruszy na niego całą gawiedź z Warszawy i okolic. Dawni "żyletkowcy" też przyjdą "in cognito" rozgłaszając wszem i wobec, że ich noga nie postanie na tym stadionie dopóki ...... W tłumie nie jeden rozpozna drugiego w tłumie. Ciekawość zwycieży. Wrócą grzecznie na trybuny jak gdyby nigdy nic. A gdy Legia zagra w pucharach to ten proces tylko się przyśpieszy i po bojkocie zostaną wspomnienia.

0 22 17.12.2009 18:16

Bo my tam musimy być. Pierwszy dzień w którym sie nie pojawimy bedzie nasza porażką, a ich wygraną. Jezeli serio wierzysz w to co napisałes i akceptujesz ton jaki zaproponowałes to znaczy, ze nie masz zupelnie pojecia o sytuacji.

GemHZR 17.12.2009 21:08

Wiadomo, że frekwencja trochę skoczy z tych 3,5 tyś , ale żeby wskoczyć na poziom Salzburga Legia będzie potrzebowała takich jak tam sukcesów właśnie. Kilka milionów euro na transfery i proszę bardzo sprawa załatwiona. Problem jest jeden: ITI nie planuje zwiększenia budżetu ponad to jaki dochód przyniesie nowy stadion (liczą 20 mln zł rocznie), a zapełnić go chcą zwiększając cenę biletów(30 do 40-50) i karnetów(350 do 420), nawet w stosunku do tego sezonu(nie mówiąc o tym kiedy była żyleta). W ostatnim wywiadzie padają stwierdzenia, że "sam stadion przyciągnie widzów" i "znamy kluby które zapełniają swój stadion bez osiągania sukcesów". Myślę, że te wypowiedzi określają jaką politykę przewiduje ITI na przyszłość. I może jeszcze jedno hasło w ramach uzupełnienia: "loże vip mają przynosić 50% całego dochodu z biletów", więc wiadomo o co chodzi, dla kiboli utrzymujemy duże ceny, jak kupią to dobrze, jak nie to drugie dobrze, ale zarabiamy na vipach.

Gwiaździsty 17.12.2009 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 831253)
Bo my tam musimy być. Pierwszy dzień w którym sie nie pojawimy bedzie nasza porażką, a ich wygraną. Jezeli serio wierzysz w to co napisałes i akceptujesz ton jaki zaproponowałes to znaczy, ze nie masz zupelnie pojecia o sytuacji.

No to jak będzie w rzeczywistości wyglądał ten bojkot skoro wielu mówi, ze nie przyjdzie na stadion i wręcz namawia innych, a Ty piszesz "Bo my musimy tam być, Pierwszy dzień w którym się nie pojawimy będzie naszą porażką, a ich wygraną" ? No to jak to pogodzić. Być i jednocześnie nie być ? Macie jakąś jedną ustaloną strategię ? czy dużo szumu teraz, a na wiosnę wszyscy grzecznie na stadion ? Bo z tego co czytałem to mieliście jak dotąd opcję uderzenia po kieszeni Waltera, a skoro jednak "musimy tam być" do wrzucacie grosiki do jego kieszeni. I wtedy ITI zamiast s... j, będzie "kwitnie raj w ITI".

GemHZR 17.12.2009 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 831342)
No to jak będzie w rzeczywistości wyglądał ten bojkot skoro wielu mówi, ze nie przyjdzie na stadion i wręcz namawia innych, a Ty piszesz "Bo my musimy tam być, Pierwszy dzień w którym się nie pojawimy będzie naszą porażką, a ich wygraną" ? No to jak to pogodzić. Być i jednocześnie nie być ? Macie jakąś jedną ustaloną strategię ? czy dużo szumu teraz, a na wiosnę wszyscy grzecznie na stadion ? Bo z tego co czytałem to mieliście jak dotąd opcję uderzenia po kieszeni Waltera, a skoro jednak "musimy tam być" do wrzucacie grosiki do jego kieszeni. I wtedy ITI zamiast s... j, będzie "kwitnie raj w ITI".

A co za różnica, czy kibole z żylety przyjdą czy nie? Cała żyleta, która liczyła koło 6 tyś miejsc, zmieści się na jednym piętrze za bramką. A to, że piszemy o tym, co będzie nie znaczy, że nie mamy zamiaru chodzić na mecze. To, że przyjdzie te 5 tyś "kiboli" nie równa się zapełnieniu stadionu i sukcesowi marketingowemu. Sam znam parę osób, które mają zamiar przyjść na pierwszy mecz, a nie byli od paru lat, tylko czekają na info bo już nie żyją Legią jak kiedyś. I zapewniam Cię , że nie przyjdą grzecznie usiąść tylko wykrzyczeć co trzeba, a później niech się dzieje wola nieba.

0 22 17.12.2009 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 831342)
No to jak będzie w rzeczywistości wyglądał ten bojkot skoro wielu mówi, ze nie przyjdzie na stadion i wręcz namawia innych, a Ty piszesz "Bo my musimy tam być, Pierwszy dzień w którym się nie pojawimy będzie naszą porażką, a ich wygraną" ? No to jak to pogodzić. Być i jednocześnie nie być ? Macie jakąś jedną ustaloną strategię ? czy dużo szumu teraz, a na wiosnę wszyscy grzecznie na stadion ? Bo z tego co czytałem to mieliście jak dotąd opcję uderzenia po kieszeni Waltera, a skoro jednak "musimy tam być" do wrzucacie grosiki do jego kieszeni. I wtedy ITI zamiast s... j, będzie "kwitnie raj w ITI".

Z tego co widze to kpisz sobie z tego protestu i chcesz pokazać, ze gardzisz takimi zagrywkami, a osoby któe protestuja to banda głupków, kibiców sukcesu, która jak Legia wygra mecz grzecznie przyjdzie na stadion całować w pierscień Mariusza. Otóż: mylisz się. Aczkolwiek Twoje prawo tak sadzić.

A teraz do meritum.

Osoby nawołujace do bojkotu meczów to nie osoby decyzyjne. Osoby decyzyjne nawoływały do bojkotu na jesieni 2005 i trybuny były puste (a niektóre postulaty tamtego protestu spelnione). Osoby decyzyjne robiły apel by przyjsc na WKS i na WKSie bylo ponad 10 tys ludzi i doping.

Tak wiec rozumiem, ze opierasz sie na komentarzach na stronach (nawet Legii) oraz na wypowiedziach niektórych osób na naszym forum.

Bojkot nie ma szans, bo czy zarobia 10 tys czy 5 tys nie ma dla nich zadnego znaczenia. Kluczowe jest by jak najwiecej osob 'normalnych' przyszło na pierwsze mecze na nowym stadionie, zeby zaakcentowac swoja obecnosc.

Jeśli uwazasz, ze osoby które przez miedzy innymi pape waltera mialy spore problemy prawne beda niedlugo krzyczeć raj w ajtiaj to nie mamy o czym gadac. Bo swiadczy to jedynie o tym, ze Twoja niechec do kibiców Legii jest wieksza niz trzezwa ocena sytuacji u nas. A nie chce mi sie spedzac czasu na rozmowie w stylu chcesz jak najbardziej dosrać podsmiechujkami kibicom Legii.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR
Sam znam parę osób, które mają zamiar przyjść na pierwszy mecz, a nie byli od paru lat, tylko czekają na info bo już nie żyją Legią jak kiedyś. I zapewniam Cię , że nie przyjdą grzecznie usiąść tylko wykrzyczeć co trzeba, a później niech się dzieje wola nieba.

Miło coś takiego przeczytać :)

ToTylkoJa 17.12.2009 22:52

Konrad. wyczytałem, że mieli średnią ok 13 tys.
W przypadku iti to wg mnie nie będzie sukcesem. Taką średnią to Legia miała bez zbędnych sukcesów w czasach, gdy jeszcze była super atmosfera na stadionie( no 11-12 tys, bo stadion na więcej nie pozwalał).

jak na ok 33 tys stadion to bardzo mało. I teraz jeszcze pytanie- jakie ceny biletów/karnetów zafundowali właściciele kibicom z Salzburga. Wie może ktoś? Bo jeśli bilety są dość tanie, a zespół bądz co bądz gra dobrze, to średnia nie dziwi.

co do liczby ludności miasta/aglomeracji- Kielce mają ok 200 tys mieszkańców, a również potrafiły mieć wysoką średnią (szczególnie przed korupcyjną degradacją). Bilety były bardzo tanie, zespół grał jako tako, była atmosfera na trybunach.


życzę iti na święta jak najniższej frekwencji na nowym stadionie, nierentowności eNki i żeby mu się murzyn do rodziny wprosił :D

GemHZR 17.12.2009 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 831380)
Konrad. wyczytałem, że mieli średnią ok 13 tys.
W przypadku iti to wg mnie nie będzie sukcesem. Taką średnią to Legia miała bez zbędnych sukcesów w czasach, gdy jeszcze była super atmosfera na stadionie( no 11-12 tys, bo stadion na więcej nie pozwalał).

jak na ok 33 tys stadion to bardzo mało. I teraz jeszcze pytanie- jakie ceny biletów/karnetów zafundowali właściciele kibicom z Salzburga. Wie może ktoś? Bo jeśli bilety są dość tanie, a zespół bądz co bądz gra dobrze, to średnia nie dziwi.

Na górnym piętrze 17-25 E, "studenckie" 12-17 E, dzieci 6-15lat 5-8 lat.
Na dolnym piętrze 12-23 E, "s" 9-15,5 E, d 2,5-7 E

te ulgowe studencki dostępne są dla: Children, Trainees, Students, Disabled Persons, Pensioners, National Service participants
http://redbulls.com/soccer/salzburg/en/day-tickets.html

I przypomnienie PKB per capita za 2008 rok :> Austria 39,634 USD, Polska 17,482 USD
http://pl.wikipedia.org/wiki/PKB_per_capita

No i kurs Euro: 1 EUR 4,1818

0 22 17.12.2009 23:15

Dodam, ze Salzburg wygrał 5 (a moze juz 6) meczów w grupie UEFY.

Nie, no - nie ma szans u nas na 15 tys :)

GemHZR 17.12.2009 23:27

wow, bilet też od 6 godzin przed meczem zapewnia darmowy przejazd SVV, czyli koleją podmiejską, czy coś takiego, jakiś transport w każdym razie. Mogliby u nas tak zrobić w ramach odkorkowywania okolic stadionów.

Slayer666 18.12.2009 08:06

W Austrii akurat to dość powszechna praktyka, że bilet na imprezę masową (mecz, koncert, festiwal) upoważnia Cię do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej (przeważnie to sponsorzy, których logo znajduje się na bilecie jakby "płacą" za Twój przejazd).

AnBa95 19.12.2009 18:33

Ja osobiście zastanawiam się nad jednym a mianowicie:
Jak będzie wyglądać atmosfera na stadionie Legii jak przyjadą kibice średniej drużyny w powiedzmy 450 osób i przekrzyczą cały stadion.W Hiszpanii jest podobna sytuacja, więc jak piłkarze Legii będą się czuli na obiekcie własnym a jednocześnie mało przyjaznym?

timmdorf 19.12.2009 20:12

pusty stadion

skttrbrain 22.12.2009 00:42

http://img192.imageshack.us/img192/2559/panoramamh.jpg

i_w z ssc

simone 26.12.2009 23:18

http://foto.terazpasy.pl/d/22985-1/2...chy-kacik1.jpg
http://foto.terazpasy.pl/d/22989-1/2...chy-kacik2.jpg
http://foto.terazpasy.pl/d/22993-1/2...chy-kacik4.jpg
http://foto.terazpasy.pl/d/22995-1/2...chy-kacik5.jpg

Q13SON 27.12.2009 00:52

6 kortów ? ...

Gordian 27.12.2009 06:37

Ten niby kompleks Comarchu to architektoniczna porażka.

pobawiłem się trochę w PS, ale dalej mi się nie chce...
http://img704.imageshack.us/img704/9922/panoramamh1.jpg

Wiem że trybuny będą inne wzdłuż boiska. To tylko taki schemat. Wygląda monumentalnie i ciężko. Nie chciałbym pod takim "stalowym pająkiem" siedzieć...

FajQ 27.12.2009 13:57

Gordian też niechciałbym siedzieć pod czymś takim.Tylko teraz jaka róznica czy Ci na głowę spadnie 1 tona czy 100 ton:-p


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl