![]() |
Cytat:
Przyjdą kartki, kontuzje - nie tylko u nas. I nie tylko my nie wiemy co mamy na ławce. Ale nie, z Górnikiem gramy o życie, w 6 kolejce. Bo ....a tak! |
Cytat:
Ok, to napiszę jeszcze raz. Skoro chcesz to nie patrzmy póki co na punkty - to jest ekstraklapa, różnie może być. Choć uważam, że punktów mamy zbyt mało, ale pomińmy. Teraz do sedna: Na dzień dzisiejszy, czyli 11 sierpnia mamy dwumiesięczne zaległości w wypłatach. Nasze jedyne możliwe przychody w najbliższym okresie to te z dnia meczowego - bo raczej Arsenica nie uda się sprzedać w tym okienku. Dwa najbliższe mecze na R22 będą 25 sierpnia a potem 15-16 września. 15- 16 września, czyli już potencjalnie zaległości mogą być 3 miesięczne, czyli stajemy pod ścianą. Ten mecz 25 sierpnia to właśnie mecz z Górnikiem, który dla mnie będzie meczem o życie, na tym etapie, na którym jesteśmy. Po pierwsze bardzo, ale to bardzo potrzebujemy punktów i to nie jednego a trzech. Po drugie -równie bardzo ale to bardzo potrzebujemy kasy, którą może nam dać 20 tys na trybunach. To raczej SF ale pomarzyć można.. |
Cytat:
Po pierwsze założenie że brak wypłat i niepewna przyszłość działa demobilizująco jest logiczne, a więc nieprzystające do realiów ekstraklasy. Zwykle oznaczają one że piłkarze grają na 250%, bo trzeba szukać nowego fraje... Znaczy, pracodawcy. Po drugie - do miasta nie idzie 100% pieniędzy z Canal+, na ile mi wiadomo. Twoje założenie że przy meczu z Górnikiem będą 3 miesięczne zaległości jest błędne. Pieniądze mogą się skończyć, ale o wiele później. Mogą. Jest ryzyko. Z transzy C+ na miasto idzie 1.8-2 mln zł ROCZNIE. Ale to co piszesz to AFAIK bzdura. Skąd masz takie informacje? Jesteśmy po rewolucji. Zmianie uległ sztab i skład. Przechodzenie do porządku dziennego nad faktem, że przebiegło to tak dobrze (i jesteśmy wielkim pozytywnym zaskoczeniem początku sezonu, co każdy podkreśla) i .......enie że za słabo punktujemy jest toksyczne. Moglibyśmy teraz mieć zero punktów, a potem i tak wejść z palcem w dupie do ósemki. Siedem porażek z rzędu Wdowczyka? Wtedy to dopiero była atmosfera... Przegramy z Górnikiem - nic się nie stanie. Wygramy - będą trzy punkty, niewiele to zmienia. Szanujmy to co mamy. |
Dziś był nowy gniazdowy? Prowadził bardzo fajnie doping, od razu zwróciłem uwagę, że jakoś lepszy doping i ogólnie git było na trybunach :)
|
Cytat:
|
Wisla grała świetnie. Po raz kolejny dominowaliśmy rywala. Taką Wisłę chcę oglądać.
Co do skuteczności kiedyś ten pech sie skończy i zacznie wchodzić. SANDOMINGO Piszesz, że zepsuje się atmosfera gdy nie będzie wypłat. A może podejśc do tego z innej strony? Odmłodziliśmy skład grają chłopaki którzy chcą się wybić wyżej. Myślisz, że na rękę im będzie grać źle i nie pokazywać się z dobrej strony? Oczywiście są starzy jak Wasyl (profesjonalista). Boguski(od lat w Wiśle zawsze zostawi serce mimo niewielkich umiejętności) Mały (w sercu Wisła) Ondrasek (dziewczyna w Krk) oraz dwóch 28 letnich Basha i Imaz. Ci dwaj również będą chcieli gdzieś odejść więc musza pracować na zainteresowanie swoją osobą. Moim zdaniem idziemy w świetnym kierunku sprowadzając młodych ambitnych którzy potraktują nas jako odskocznię. Nie idźmy drogą Legi gdzie maja samych dziadków do odcinania kuponów. Grają jak grają. Istnieje szansa, że skończą jak my. Życzę sobie dalej takiej Wisły bo idzie to w dobrą stronę a pech w końcu minie. |
Bardzo dobry mecz,można mówic ze zaraz chłopaki wysiądą bo krótka ławka ale jak narazie to z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej. Jakby zespół utrzymał te tendencje rozwoju to za kilka kolejek będziemy jechac wszystkich kilkoma bramkami, zresztą już dziś Wisła Płock powinna odjeżdzac z bogatym bagażem goli gdyby nie wręcz niemożliwa nieskutecznośc. Brak punktów bym tłumaczył tym że to jest ekstraklasa panie tego nie zrozumisz .. tutaj im rywal lepszy i lepiej gra tym lepiej gra jego przeciwnik, Dlatego nasze drużyny walczą jak równy z równym z pożądnymi europejskimi drużynami a potem dostają eurow....... od jakichś pastuszków. Na dziś według mnie to my jesteśmy tym lepszym przeciwnikiem dla reszty.
|
Generalnie to tak ten sezon będzie wyglądał - w kratkę. Ważne, że póki co gra jest ok i na spadek, przynajmniej sportowy się nie zapowiada.
Ale poczekajmy jeszcze, bo może się okazać, że za 2 czy 3 kolejki jednak sytuacja nie będzie taka kolorowa z punktami. Nie mamy jakości z przodu -to jest problem. Czasem coś strzeli Zdenek, Imaz, czy jakis zawijas Małego wpadnie. Ale z bardziej poukładanymi zespołami musimy cos strzelić, bo prędzej czy później samą obroną się nie utrzymamy. Cieszy gra dla oka, pressing i "ogień do przodu" - ale nie da się grać na pełnej piździe całego sezonu. Prędzej, czy później wyprujemy się w sezonie z sił i wtedy zacznie się problem. Wojtkowski weź się ....a gościu w garść. |
Cytat:
Panowie, my gramy o dowolne miejsce dające utrzymanie. Nie mamy napastnika z prawdziwego zdarzenia i praktycznie żadnej ławki rezerwowych, nadal wisi nad nami groźba bankructwa. Uświadomcie to sobie, to sezon będzie mniej bolesny. Biorąc powyższe "drobiazgi" pod uwagę, bardzo dobry mecz. |
Dawno już nie widziałem tak składnej i poukładanej gry Wisły jak we wczorajszej pierwszej połowie meczu. Kluczowym jest jednak obecność Bashy w środku pola. Mam nadzieję, że mimo trudnej sytuacji, uda się go przekonać by razem z Imazem zostali chociaż do końca rundy. Szkoda straty punktów, no ale jak nie wykorzystuje się takich sytuacji jak ta Małeckiego...
|
Imaza to akurat sam bym zawiózł do nowego klubu. Najbardziej irytujący grajek w Wiśle odkąd pamiętam ...
|
Tak czytam i nie dowierzam dopiero sezon się zaczął przez brak skuteczności straciliśmy w co najmniej dwóch meczach a tu co niektórzy tak odbiegają w przyszłość ze wszystko pójdzie źle. Czy wy naprawdę tak źle życzyliśmy klubowi, któremu tak wiernie jak to mówicie kibicujecie i macie w sercu.
Zróbcie porządny rachunek sumienia i zastanówcie się co was do tego skłania?! Bo próbuje sobie to w jakiś sposób wyjaśnić i nie ch...a nie potrafię a może wy mi odpowiecie? Szkoda straconych punktów, szkoda zmarnowanych sytuacji ale na to już nie poradzimy. Gramy dalej, walczymy do upadłego a nie zastanawiamy się ze się wykartkować czy złapią kontuzje. A może to nie nastąpi? Wciąż będziecie utrzymywać swoją teorie ze i tak będzie. To się nazywa wasza wiara i miłość do klubu? Żeby jej tylko kłody podkładać? Ludzie zagraliśmy dobry mecz wczoraj tylko po prostu zawiódł czynnik ludzki jakim jest słaba skuteczność. Popracować nad tym i wcale nie powinno być aż tak najgorzej jak tu co niektórzy sieją czarnowidztwo. Ogarnijcie się i czekamy na kolejny mecz a nie na mecz który będzie za 3 miesiące. Liczy się tu i teraz ! Da wam to satysfakcję ze wasze będzie na wierzchu i macie racje? Bo mi nie koniecznie wiem ze nie jest dobrze ale nie dopuszczam myśli ze będzie tylko gorzej. Walnijcie głowa w ścianę i zastanówcie się czy aby napewno kibicujemy tej samej drużynie. |
Punktem kulminacyjnym meczu było nie trafienie Imaza lobem/ Małecki na pustaka.
Co do Imaza, to jest to nasz najlepszy grajek w ofensywie jeżeli chodzi o dochodzenie do sytuacji bramkowych. Nikt inny nie umie się tak poruszać w ataku i wypracowywać / dochodzić do sytuacji bramkowych. Jak ktoś by wolał patrzeć na Boguski vol. 2, to szczerze gratuluje... Według mnie kryminałem było zachowanie Bartkowskiego przy dośrodkowaniu po którym padła bramka. W ogóle nie było doskoku do przeciwnika. Przeciwnik sobie spokojnie dobiegł do piłki udającej się w boczny sektor, ustawił ją do dośrodkowania, a Bartkowski dalej 4m od niego... Chciałbym zobaczyc Arsenica za niego na prawej obronie. Co do samego meczu, to bardzo dobrze weszliśmy w sezon, w II połowie wydawać by się mogło, że murawa naszym jednak zaczeła przeszkadzać przy rozgrywaniu, ale to raczej wynikało z presji drużyny przeciwnej. Jeżeli dalej tak będziemy grać za 5-6 kolejek można ze spokojem patrzeć w przyszłość i zacząć myśleć o górnej 8. Bo punkty jakieś powinny spokojnie wpadać |
Wisłę Stolarczyka na razie znacznie przyjemniej ogląda się na boisku niż w tabeli. Wystarczyłoby, żeby np. strzały Kosztjala i Imaza trafiły nie w poprzeczkę, a 5 cm niżej i zamiast 5 punktów byłoby teraz 9. Jesli suma szczęścia wychodzi na zero, to los jest nam winien co najmniej cztery punkty za Arkę i Wisłę P.
Może zwrócić w formie czterech bonów do realizacji w kauflandzie:) |
Cytat:
A pieniądze z C+ są w najbliższym czasie zajęte przez TF oraz innych wierzycieli, którzy udzielili krótkoterminowych pożyczek. Także naprawdę nie ma widoków, żeby pozyskać środki na wypłatę zaległych wynagrodzeń a co za tym idzie wnioski o rozwiązanie kontraktów są kwestią czasu. Uratować nas może tylko jakiś transfer z klubu (mało prawdopodobne) albo w 100 % przyrost frekwencji |
Cytat:
|
Przeciez nie sa zajete w 100 procentach. Ani te z C+ (nie od dzisiaj), ani te z Ekstraklasy (ZIKit od lipca)...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nawet Głowa w ostatnim wywiadzie wspomniał, że komunikaty na zewnątrz różnią się od tego, o czym się mówi i widzi wewnątrz klubu. To nie jest właściwy temat ale prawda jest taka, że zarząd pojechał z finansami jeszcze bardziej niż Basałaj w erze holenderskiej. Gdyby nie to, że Włosi spłacili swoje długi to połowa zawodników już by miała rozwiązane kontrakty. |
Ma ktoś może jakiś skrót (fragment) z ostatniego rajdu Wojtkowskiego ( tego w 95 minucie)? Bo na ekstraklasa tv nie ma tego
|
Szczerze ? Lis tragedia - Buchal przy nim to przekot. Wypluwal pilki, niepewnie bronil + gdyby nie spalony to zapewne spowodowalby karnego .
|
Cytat:
sandomingo - rozumiem, że nie masz innych źródeł informacji tylko zgadujesz sobie. Tak jak napisałem - ani kasa z C+, ani z Ekstraklasy nie jest zajęta w całości, bzdurą jest że klub ma wpływy tylko z biletów. Nijak się to ma do tego co ja wiem, więc albo masz wtyki w klubie które zdradzają Ci delikatne informacje, albo zmyślasz dla efektu. Wybacz, ale zakładam drugi wariant. Nic osobistego, ale takich informatorów co chuja wiedzą a tylko mącą jest wokół Wisły masa. Tak samo jak niedorzeczne jest pisanie o meczu o wszystko z Zabrzem w szóstej kolejce. W Ekstraklasie. Gdzie walka o utrzymanie zwykle toczy się przynajmniej na trzy kolejki od końca, często do ostatniej, a tabela jest tak płaska że wystarczy wygrać trzy mecze z rzędu żeby z grupy spadkowej przeskoczyć do walki o puchary. No ....a nie, to jest już absurd i zwykłe mącenie. Sorry, ale wygląda mi to bardziej na wylewanie frustracji że Wisła jest biedna. |
Najlepiej jest narzekać nie znając sytuacji w środku klubu. Dochodzą do nas szczątkowe informacje, wiemy że jest źle z finansami i że pensje dochodzą z opóźnieniem. Zagraliśmy 4 mecze w każdym graliśmy dobrze, dwa powinniśmy wygrać nie zremisować i z jaga powinien być remis. Puntów brakuje poprzez brak skuteczności. Nie rozumiem jak można już teraz zakładać jak Ty sandomingo, że spadniemy. Liga się dopiero zaczęła i to co można zakładać na ten moment to na pewno nie jest spadek a gra o górną 8.
Przy wyborze bramkarza mamy teraz dylemat, czy ciągnąć za uszy Lisa i wystawiać go w każdym meczu żeby się ograł i nabrał doświadczenia i wytransferować w przyszłości, czy postawić na Buchalika który już wszedł na jakiś poziom i gra przyzwoicie. |
Tak - moge kogos oceniac po 1,5 meczu - nie mowie ze nic z niego nie bedzie, oceniam po tym co wiedzialem.
|
Cytat:
Moim zdaniem z Lisa będą ludzie, a już na pewno nic nie wskazuje, by miał być koniecznie gorszy od Buchalika. Tak, jak napisał kolega wyżej. Teraz kwestia decyzji, czy ciągniemy go trochę za uszy i ogrywamy, czy wracamy do Buchalika, który kilka fajnych interwencji już w tym sezonie wykonał. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ty coś wiesz, ja coś wiem, zobaczymy kto miał lepsze informacje. Mam nadzieję, że będziesz to Ty, ale szczerze mocno wątpię. Pożyjemy, zobaczymy, w każdym razie już niedługo. Tylko nie nadużywaj moich słów - napisałem, że z Górnikiem mecz o życie ze względów, które szeroko opisałem. Tyle w temacie. |
Cytat:
A frekwencji 20 tys. nie będzie poza kilkoma hitami w sezonie. Górnik nie ma tu nic do rzeczy. Jak dobijemy do 14 tys. we wrześniu/październiku (studenci) to już będzie dobrze. |
Cytat:
Pewnie to naiwne ale przy wielkiej mobilizacji te 18 tysięcy nie wydaje się niemożliwe... |
Cytat:
|
Ja chciałem uprzejmie zauważyć, że jeżeli się naszych piłkarzy zapakuje jak ciastka i będzie ich promował pan Tadeusz Czerwiński, to 23 tysiące na każdym meczu o każdej porze jest do zrobienia.
Tak przynajmniej zaproponowano w temacie wyżej. |
Mecz pod naszą prawdziwą dominacją, ale jednak straciliśmy frajersko punkty. Widać było, że nie tylko dla kibiców ale i dla piłkarzy ten mecz był porażką.
Zresztą po sytuacji gdzie Imaz trafił w poprzeczkę, a Małecki z pustaka na trybuny powiedziałem do kumpla - jeśli przez kogoś tego meczu nie wygramy to przez Małeckiego. Minutę później padła bramka na 1-1. Imaz przynajmniej myli się bardzo minimalnie. Jeśli wykalibruje celownik to będzie miał 15 bramek w sezonie. Jeśli... Małecki zamyka oczy wali w trybuny. No ludzie, 31 lat na karku to facet powinien na spokojnie ładować bramki na pustą. Co się dzieje z tym gościem? Moja propozycja: Bartosz za niego do składu i niech Patryk pokaże coś z ławki. Zresztą to właśnie Bartosz (tradycyjnie) dał najlepszą zmianę. Powinien mieć asystę (fatalne pudło Wojtkowskiego), a w sytuacji gdzie trafił w słupek zrobił i tak maxa co mógł. Słowo co do Lisa. Z dużej chmury - mały deszcz. Facet musi się dużo uczyć, bo póki co jest mocny w gębie. Nie wychodzi do dośrodkowań. Spowalnia grę. Przy straconej bramce był całkowicie zagubiony. Proponuję powrót Buchalika, a kolejną jego szanse w PP. Co do całokształtu naszej gry to gramy wg mnie piłkę spokojnie na pierwszą 8, ale jeśli nie poprawimy skuteczności, to zrobi się gorąco... Kontuzji na razie tak bym się nie obawiał, bo po powrocie Arsenicia, Halilovicia i Palcicia mamy już sporą ławkę rezerwowych. Największym dramatem będzie jeśli wypadnie ktoś z dwójki Basha/Ondrasek. Na nich w tej chwili nie mamy zmienników którzy mogą dać nadzieję na grę na podobnym poziomie. |
Proponuję nie wydawać wyroków na Lisa po 1,5 meczu. Niech pogra trochę dłużej. Każdy piłkarz (prawie każdy) potrzebuje czasu żeby pokazac w pełni swoje umiejetności. Tym bardziej jak przychodzi z niższych lig.
Buchalik nie błysnał w Białymstoku - przez niego ta porażka. Lis jak na razie nie miał takiej wpadki. |
Można i odwrócić kota (lisa) ogonem.
Buchalik nam wybronił zwycięstwo z Miedzią, a Lis na razie nie zanotował takiego wydarzenia. Mnie u Lisa niepokoją nie błędy, ale brak decyzji. Jeśli pierwsze, drugie, trzecie dośrodkowanie jest przez niego całkowicie odpuszczone i dochodzi po nich do groźnych sytuacji to znaczy, że taki ma styl grania i zwyczajnie nie czuje się pewnie w grze w powietrzu. I to nic, że nic z tych sytuacji nie wyniknęło, ale wprowadza nerwowość w drużynie oraz napędza przeciwnika. Żeby nie było że gościa skreślam, bo nie skreślam - podoba mi się jego gra nogami i może mieć dobry refleks na linii, przynajmniej warunki na to wskazują i poprzedni mecz z Jagą. |
W przeciwieństwie do Buchalika, Lis ma jeszcze szansę na podniesienie umiejętności. Miał parę nerwowych interwencji, ale jest też w całkowicie nowym środowisku i do tego debiutuje na tym szczeblu rozgrywek. Na jego ocenę przyjdzie jeszcze czas, niech wywiera pozytywną presję na Michała.
|
Cytat:
=== Obejrzałem skrót meczu - trochę mi już w.... minął, że straciliśmy punkty. Gol Ondraszka pierwsza klasa. Szkoda, że tylko jeden. === Co do "spadniemy, bo po 4 kolejkach mamy 5 punktów. Co najmniej 4 drużyny zaczęły sezon "walki o spadek" z przytupem: - Craxa, - Pogoń, - WPłock, - Miedź, a może jeszcze Arka, Sosnowiec i Legia. O ile "L" pewnie się wygrzebie to w pozostałych przypadkach bez rewolucji raczej się nie obędzie. Więc płacz, że sportowo polecimy jest mocno przedwczesny. Co innego finanse! I dlatego, choć serce się wyrywał by płakać o kolejnego Carlitosa to rozum podpowiada, żeby poczekać do zimy. |
Cztery rozegrane mecze, trzy u siebie z zespołami zajmującymi aktualnie odpowiednio miejsca: 11,13,14 Wygrany jeden. Dzięki super paradzie Buchalika. Tak punktujemy przy świetnej grze. W perspektywie wahań formy, kartek i kontuzji... niepokojące.
|
Równie dobrze w następnych 4 meczach po chujowej grze możemy mieć +12 pkt. To polska liga.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl