![]() |
Ja się zgodzę niestety z typem na stronie, że jakieś 2-0 dla Jagi.
Owszem mieli ciężki mecz, ale zrobią kilka zmian bez burzenia ładu i w dalszym ciągu są dużym faworytem. Nie ma co się pompować, jak się uda jakikolwiek punkt wyszarpać to będzie duży sukces. |
Nie wierzę co tu czytam. 14 miejscem sukcesem? Mam 100 procent pewności że ci co wygaduja takie androny pierwsi będa płakać jak przegramy 3 mecze z rzędu i będą wołać o zmianę trenera. Legia Lech Jagiellonia. Te 3 drużyny maja wyraźnie lepsza kadrę od nas i tyle. Może jeszcze Zagłębie nieźle wygląda ale też bez jakieś przepaści więc o jakim sukcesie za zajęcie 14 miejsca mówicie? Z taką kadra jaka w tym momencie dysponujemy miejsca 5-8 jak najbardziej w zasięgu a nie jakieś 14 (pfu!). Oczywiście że nie dysponujemy super grajkami ale proszę mi podać drużyny które na bank będą przed nami oprócz 4 wymienionych. Pewnie lepsze mecze będziemy przeplata słabymi jak w ostatnich 7 latach ale taki pesymizm mnie mocno dziwi. Co do meczu to tak jak w poprzednim zdaniu, były dwa dobre mecze i szkoda ze nie ma 6 punktów bo dzisiaj cudów się nie spodziewam. Liczę że Jaga się skupi już na Belgach plus da im się we znaki wyjazd z Portugalii. Remisik po fajnej grze jak najbardziej będzie cieszył. Ważne żeby w piątek zdobyć 3 punkty z Płockiem
|
Cytat:
|
Ireneusz Mamrot trener Jagiellonii przed meczem z nami dość pochlebnie na nasz temat.
http://www.jagiellonia.pl/aktualnosc...traklasie.html |
Cytat:
http://weszlo.com/2018/08/05/jaga-sp...a-weryfikacja/ |
No i dobrze. Po ostatnich burzach takich opini i ciepłych słów potrzebujemy jak powietrza.
|
Cytat:
|
Ja od początku pisałem, że zagraliśmy świetną piłkę w dwóch pierwszych meczach. Nie wymagam zwycięstwa z mocną Jagą, ale uważam, że nas na nie spokojnie stać. Wiele zależy jak się mecz ułoży. Pozostaje trzymać kciuki.
|
Cytat:
A dyskusja była w kontekście nowych transferów do klubu, na które nas nie stać. |
Brożek, Stilic, Wolski, Brlek, (L)opez, momentami też Małecki - w ostatnich latach Wisła niemal zawsze miała lidera ofensywny, który napędzał akcje, albo je wykańczał. Teraz kogoś takiego nie ma, przez co pomimo generalnie niezłej gry mamy (i będziemy mieć) bardzo duże problemy ze strzelaniem goli.
|
Wynik wydaje mi się sprawiedliwy. Nie graliśmy źle. Lis stremowany, ale będą z niego ludzie. Jedziemy dalej.
|
Cytat:
Trzeba liczyć albo na kolejne odrodzenie Małeckiego albo na to, że jak minie okienko transferowe to Imaz pogodzi się z pozostaniem i zacznie grać na poziomie. Osobiście liczyłem na Korta, ale to chyba nie ten rodzaj zawodnika. Wojtkowski zanim się fizycznie podbuduje i poukłada wszystko w głowie to pewnie runda jesienna minie. Grunt, że w obronie wyglądamy solidnie i jak to się utrzyma to jakoś te bramki będzie się wciskać przeciwnikom |
Cytat:
|
Bardzo dobry mecz. Pomimo braku punktów wielkie brawa dla piłkarzy i trenerów. Widać że chłopaki na treningach pracują nad wieloma rzeczami. Ewidentnie poprawie uległy dokładność i szybkość podań, przyjęcie piłki, gra w obronie wygląda najlepiej od niepamiętnych czasów, tak jak dzisiaj piłki i pilkarzy Jagi zatrzymywali Bartkowski czy Wasyl czy Basha no super. Zwróciłem tez uwagę na kilka szybkich podań z pierwszej piłki na małej przestrzeni i brak wykopywania piłki do przodu na alleluja jakoś to będzie. Ewidentnie widać po zespole ze im sie chce grać, ze na treningach też im się chce bo poprawili w tak krotkim czasie technike i ze słuchają i szanują trenera/trenerów. Niby przegrana no ale jednak gra mocno napaqa optymizmem przynajmniej mnie :)
|
Cytat:
Po cichu liczę, że Halilovic pociagnie naszą grę. Wojtkowski też ma niezłe papiery. Poki co jednak Stolar stawia na Boguskiego i kim jak kim, ale nim żadnego rywala nie zaskoczymy. Musi przyjść zmiana warty... |
Niezły mecz w naszym wykonaniu. O porażce zadecydował błąd jednego piłkarza. Nie jestem uprzedzony do Buchalika, ale czułem w kościach, że dzisiaj coś odstawi. Oczywiście można też zrzucić na sędziego, bo mógł być wcześniej faul na Ondrasku.
Co do dyskusji o problemach ze strzelaniem goli, to jest oczywiste że będzie z tym problem dopóki lider się nie ujawni. Spójrzmy prawdzie w oczy. Z Arką sytuacje nam wykreowali sami przeciwnicy (tylko druga setka Imaza wymuszona przez Małeckiego), z Miedzią gole po stałym fragmencie i kontrze, dzisiaj zero z przodu. Tak sobie myślę, czy ten nasz pressing i agresywny doskok to nie jest recepta Stolarczyka na nasze problemy. Wymusić błąd, odebrać piłkę blisko bramki przeciwnika, stworzyć dzięki temu przewagę i od razu jest łatwiej. Następny mecz bardzo ważny, obowiązkowo 3 punkty, bo po meczu z Płockiem terminarz wcale nas nie rozpieszcza. |
Wcale nie uważam, że wynik był sprawiedliwy. Optyczna przewaga lekko po naszej stronie, Jaga trochę bardziej konkretna (mniej okazji bramkowych, za to dogodniejsze). Remis byłby sprawiedliwszy.
Fatalny błąd Buchalika (i sędziego - faul na Ondrasku) ustalił wynik. Chociaż tam chyba też był karny po interwencji Wasyla, więc w sumie wyszło w błędach 1:1. Brawo dla drużyny za bardzo dobrą grę w 10tkę. Dopiero pod sam koniec spuchli, bo wcześniej mocno śmierdziało golem dla nas. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mecz typowy na remis faul iczerwien bezdyskusyjne ale wcześniej przy odbiorze piłki Ondraszek leży idzie kontra i Marciniak nie przerywa gry, 2razy w podobnej sytuacji gdy idzie kontra Wisły leży Romanczuk od razu zatrzymanie gry..... pomijając, że na Ondraszku przed tą kontra był chyba faul. Poza tym dobrze grali nawet w 10. Boguski na ławkę, Wojtkowski za niego, Imaz i Małecki na skrzydłach.....
|
Marciniak w formie. faul na Ondraszku byl (chyba) Wasilewski zrobil karnego ktorego Marcinak na naszcze szczescie nie podyktowal. Jak ten facet dostal do sedziowania mecz o Superpuchar Europy to jest zagadka
|
Tu są statystyki z meczu.
http://www.jagiellonia.pl/aktualnosc...u-z-wisla.html Carlitos w formie pewnie strzeliłby ze dwa gole ;) |
Cytat:
Oczywiście ten mecz mogliśmy zremisować. No ale niestety Buchalik był dzisiaj za bardzo elektryczny i stało się. Z tyłu wygladamy dobrze, ale z przodu poza "optyczną przewagą" mamy problem. To za mało zeby strzelać gole. Niemniej nie ma ca panikować. Teraz trzeba zapunktować z Płockiem. |
Fajnie się kolejny nasz mecz ogląda. Wyniki w tym sezonie pewnie będą jak kolega napisał - w kratkę, ale walki im nie można odmówić.
Może i remis byśmy ugrali, ale Jaga przy 1-0 włączyła tryb ekonomiczny. Przy 1-1- pewnie znowu by się zabrali za robotę.. Co do sędziowania - szkoda czasu na to. Raz jebną się gwizdną pod nas ,raz przeciwko. Takie życie. |
Cytat:
Aż sie zdziwiłem... |
Cytat:
Czepiłeś się sformułowania optyczna przewaga, a ja ewidentnie podkreśliłem, że nie chodziło mi o samo posiadanie piłki dla posiadania ale o ilość stwarzanych sytuacji. Te bardzo często strzelają gole. Było trochę dogodnych sytuacji, skuteczność słabiutka. Jakby Kelemen stał w naszej bramce a u nich Lis możliwe, że to my zapakowaliśmy z wolnego, a oni nie. Ten mecz był do wygrania - na zasadzie : mecz wyrównany, zarówno jedni jak i drudzy mogli zdobyć 3 punkty. To co los zabrał teraz, odda za jakiś czas jak to zwykle bywa. |
Trzeba miec pretensje do naszych zawodnikow, ze tak spierniczyli druga polowe bo od poczatku to Jagiellonia narzucila swoje tempo grania i miala swoje okazje. W pierwszej mecz byl wyrownany co pokazaly statystyki. To podanie przed kartka dla Buchalika i rzutem wolnym nie powinno miec miejsca. A Marciniak no coz lysol jest po prostu chujowy i nikt tego nie zmieni, my to widzimy, wszyscy to widza a goscia uznaje sie za najlepszego polskiego sedziego i jeszcze w nagrode za swoje super sedziowanie dostaje w nagrode mecz o superpuchar europy, ta UEFA tez jest po.......ona. No nic wyniku nikt juz nie cofnie, znowu wracamy do siebie, trzeba zagrac jak z Miedzia czy nawet z Arka i rozprawic sie z plocka Wislą, trzeba grac do konca a przeciez potrafimy a nie oddawac inicjatywe rywalowi
|
Szkoda tego meczu, bo przy odrobinie szczęścia i lepszej koncentracji, mogliśmy wywieźć z Białegostoku conajmniej remis. Trudno, jedziemy dalej!
|
Cytat:
łysa ....a warszawska 1:0 Wisła... Niestety mam złe przeczucia, że ten pan będzie nam sędziował jeszcze mecz z 7egłą i kuchenkami... |
@Arek95
Niestety przy faulu na Ondraszku nie miał możliwości użycia VAR (ani karny ani czerwona kartka) Natomiast kładącego się Romańczuka, który padał jak zabity po każdym przegranym starciu (bez faulu) a Marciniak przerywał grę z kontrą Wisły aby "pszczółki" mogły wrócić do obrony - to po prostu zwykłe chamstwo.... Romańczuk sam gra twardo, ale po przegranych pojedynkach (bez faulu!!!) zwija się niczym Neymar albo bardziej swojsko Arboleda. Porównując go do takich ludzi jak Głowa czy Sobol - obaj grali twardo, ale nie padali jak much przy każdym kontakcie z przeciwnikiem po utracie piłki... Ondraszek też nie jest zawsze padającym od byle podmuchu wiatru. Nawet jeżeli nie było faulu na nim to widząc leżącego Ondraszka powinien p[rzerwać grę, tak jak wcześniej robił to widząc leżącego Romańczuka...... |
Marciniak podjął skandaliczna decyzje i tylko warto zapytać: na ch** jest ten var. Faul na Ondraszku ewidentny. Tu nawet nie ma nad czym dyskutować.
W każdym razie co do meczu. Wyglądamy na poukładany zespół, ktory może być groźnym dla każdego. W naszej grze widać coraz więcej automatyzmow i nawet nie potrzebujemy do tego żadnych gwiazd. Bolaczka są i będą bramki, ale tak jak już pisałem wcześniej. Liczę że któryś z zawodników się przebudzi, ew ktoś jeszcze do nas dojdzie (na miarę możliwości finansowych). Jakby nie patrzeć mamy za sobą jeden z 4 najtrudniejszych wyjazdów w sezonie, a byliśmy blisko urwania punktów Jadze. Jesli to porównać do zeszłorocznych pokazów za Kiko (1-4 z Arka, 0-3 z Lubinem, dwumecz z Korona), to poki co Stolarczyk nie ma się czego wstydzić. |
@funkykoval
Oczywiście że miał prawo użycia VAT co potwierdził nawet wybitnie broniący Marciniaka pan Sławek. W przypadku czerwonej kartki lub karnego sędzia ma obowiązek sprawdzenia prawidłowości CAŁEJ akcji, nie tylko fragmentu bezpośrednio przed sporną sytuacją. Pamiętam gola nieuznanego craxie kiedy spalonego dopatrzyli się chyba minutę przed golem. Ale akcja cały czas trwała. W tym przypadku Marciniak nie tylko miał prawo, ale i obowiązek zweryfikowania całej akcji. tym bardziej, że doskonale wiedział, że mógł być faul na Ondrasku bo Wiślacy bardzo protestowali. Gdyby to zrobił, cofnąłby akcję do faulu na Ondrasku i dalsza część akcji Jagiellonii byłaby nieważna. |
@Staszek2309
Ok - a co powiedział Sławek - czy był faul czy go nie było Zastanawia mnie też sytuacja, gdzie podyktowany został faul na Ondraszku na 18 metrze - było to wejście barkiem Runje w plecy Ondraszka - Runje totalnie nie zainteresowany piłką, tylko wywróceniem Ondraszka, w tym momencie Runje miał już żółtą kartkę.... Stolarczyk powinien wtłuc naszym piłkarzom do głowy jedną rzecz- jak przeciwnik leży a sędzia nie gwiżdże to gramy do przodu a nie zwalniamy akcje i czekamy co zrobi sędzia - tak było przy jednym zwijaniu się Romańczuka... |
Nie analizowałem faulu na Ondrasku, co mówili w L+ ??
Co do bramki: ewidentnie Buchalik spóźniony, mógł szybciej i wcześniej zerwać dupę. Cuesta wybiłby dawno piłke :] Najsłabszy BOGUSKI - masa strat i piłek źle zagranych. Imaz ostatni z zaciągu Hiszpanów najwięcej przebiegł, niby bez żalu, że odchodzi, ale od Boguskiego na bank jest lepszy.. Mecz na remis - nie ma tragedii póki co, boję się jedynie kontuzji i pauz za kartki. Lis... ta piłka wypuszczona z rąk to klops.. nie wiem co myśleć o nim. |
Cytat:
Strzał nad murem z linii pola karnego - mógł nawet nie ruszać się z miejsca i byłby kompletnie usprawiedliwiony, a mimo to spróbował i niewiele mu brakło. |
https://media.giphy.com/media/kiPA1j...kTAq/giphy.gif
https://media.giphy.com/media/1A2jH0...v9T0/giphy.gif Musiałbym użyć wielu obelżywych wyrazów, by określić postępowanie tego typa Marciniaka. Praktycznie co kolejka coś odp...la. Runje nawet piłki nie dotknął i wjechał w nogi Ondraszka. Ten nędzny "gwizdek" jest w chorobliwy sposób hołubiony przez władze piłkarskie, co przekłada na jego gigantyczną bufonadę i ego na poziomie iglicy Pałacu Kultury. Niedzielny mecz to klasyka wypaczenia wyniku. |
Wszyscy zgodnie powiedzieli że był to ewidentny faul. Nawet pan Sławek który początkowo był sceptyczny. Mało tego, dla mnie był to faul na kartkę (nierozważny atak i przerwanie korzystnej akcji Wisły), a wtedy Runje wyleciałby z boiska bo miał już jedno żółtko.
|
Marciniak jest od bardzo dawna butny i bezczelny, dlatego pożegnał się z MŚ po fazie grupowej. W tym sezonie przekręcił ile, 3/3 mecze w ekstraklasie? Szkoda zdrowia na tego buca.
|
Może jakby Ondraszek nie zrobił Borewicza to Marciniak by zauważył ???
|
Cytat:
A że spróbował interweniować... zwróć uwagę, że już w momencie odbicia piłka była w bramce. Gdyby nie padł go po dobitce na pewno VAR to by analizował. W zasadzie Lis nie mógł inaczej interweniowac. Odbicie w bok nawet nie sparowalo by tej bramki na słupek. Gdzie byli obrońcy przy dobitce? Poza tym jak tylko psychika u Lisa będzie dobrze funkcjonowala to może stać się naszym pewnym punktem. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl