![]() |
To jeszcze ja sobie skrobnę.
Mecz na pewno nie będzie łatwy i niech Ręka Boska broni, żeby którykolwiek z naszych orłów zlekceważył przeciwnika. Niemniej jednak każdy wynik niż nasze zwycięstwo to będzie bardzo duże rozczarowanie. Szczególnie dla mnie, bo taśma na tę kolejkę taka, że już Malediwy zaklepałem. W obliczu urazów i tego co widziałem dwa tygodnie temu liczę na taki skład, jaki już tu się przewijał, czyli: Buchalik - Bartkowski, Głowacki, Arsenić, Sadlok - Boguski, Basha, Halilović, Perez, Imaz - Carlitos. Ewentualnie Wojtkowski i Bartosz za Tibora i Bogusia Krula. Do zobaczenia jutro, Wisełko tylko zwycięstwo! |
Pewniaki do składu:
Buchalik, Bartkowski, Głowacki, Arsenić, Sadlok, Perez, Imaz, Carlitos lekkie znaki zapytania: Basha, Boguski walka o jedną pozycję rozstrzygnie się pomiędzy: Haliloviciem, Wojtkowski lub Balaniukiem w zależności od koncepcji trenera Małecki raczej nie zacznie od początku - Ramirez tak dał do zrozumienia |
Cytat:
|
Cytat:
|
Strasznie krótką pamięć macie. Teraz każdy chce Pereza w składzie, który jeszcze 3 tygodnie temu był niemiłosiernie bluzgany kosztem Bashy, który nie zagrał słabego meczu.
|
Jest już konferencja przedmeczowa:
https://youtu.be/GI7WBPJTm4Y |
Cytat:
Ale z drugiej strony jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. A ostatnio to był Pan Perez. |
Cytat:
|
Portowcy przyjadą dziś z nastawieniem żeby nie przegrać i jak znam życie to im się uda. Musimy wyjść ofensywie i pozycyjnie ich cierpliwie klepać bo na nasze kontry nie ma co liczyć w tym meczu.
|
Kursy u bukmacherów wzrosły na Wisłę z 1.85 do 2.30, a na Pogoń spadły z 4.0 na 3.2, buki coś wiedzą czego my nie wiemy? Jakieś dodatkowe absencje?
|
Może Burliga pograł grubo.
A poważnie to patrząc na tą naszą ligę, gdzie Pogoń nie wygrała od X kolejek, to dziś się pewnie akurat przełamie... Dokładając do tego od razu tłumaczenie Ramireza na konfie przedmeczowej, że to "mecz-pułapka" i inne podobne teksty, można mieć dziwne rzeczy w głowie. Nie no taki żarcik,pojedziemy ich 3-1... |
No ja nie wiem...
Pogoń zdaje się oczyszczać atmosferę w szatni i chce za wszelką cenę przełamania. Kadrowo nie są wcale gorsi od połowy zespołów z ekstraklasy. Być może grali wcześniej przeciwko Skorży? Fajne rozgrywanie od tyłu, czasami pressing, akcje oskrzydlające,a potem przed polem karnym i przed bramką totalna niemoc. Jeszcze dokładał się do tego Załuska z niepewnymi interwencjami i mamy... drużynę na miejscu spadkowym. Wystarczy, że strzelą pierwszego gola, potem zamurują się i... może się udać. To, co Wisła ostatnio prezentuje jednak pozwala mieć nadzieję na postęp w grze. Chcę widzieć Wisłę grającą coraz lepiej taktycznie i przede wszystkim z pomysłem na grę, ze wzajemnym zrozumieniem wszystkich piłkarzy. I do przodu! |
Cytat:
Nasz gra wygląda lepiej, a w sparingu zmiennicy pokazali się z dobrej strony. Jeżeli piłkarze wyjdą w 100% skoncentrowani, nie powinniśmy mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa. Obstawiam 3:1 dla Wisły po hattriku Carlitosa. Cytat:
|
Cytat:
|
Wspaniała Wisełka!
Bartkowski zrobił wiecej niż Cywka przez cały sezon.. Bartkowski ta główką zdobył nam 3 punkty w ważnym meczu. Szkoda, że wcześniej nie padła bramka po którymś ze słupków bo uważam, że wtedy wynik by był 2 albo 3:0. Na końcówkę meczu nie patrzę, bo to była typowa nerwówka. Idziemy do przodu! Jazda Jazda Jazda!! |
Carlitos miał dzisiaj wyjątkowego pecha. Znów dobry mecze Pereza!
|
Bartkowski wielkie brawa za bramkę i za serducho bo widać było gołym okiem jak mu zależało. Niech nabiera pewności i będziemy mieli z niego pociechę. Kudłaty Perez jak na początku irytował tak stał się kozakiem. Imaz miejmy nadzieję że jeszcze się rozkreci. Carlitos pechowo. Małecki i Wojtkowski dobre zmiany. Brawo Sadlok i reszta.
Tylko cholera jak oni mogli dopuścić do takiego ryzyka pod koniec meczu? |
Dawno się tak nie denerwowałem jak pod koniec tego meczu. Nie wiem dlaczego, ale bramka wisiała w powietrzu w ostatnich minutach. Kilka głupich fauli które generowały niepotrzebny chaos. Szczęśliwie się skończyło ale wg. mnie trzeba się głęboko zastanowić nad taką grą.
Brawo dla Brartkowskiego z bramkę, zasłużył na nią. |
Bardzo dobry mecz, powaznie
Niepotrzebnie tylko odpusciliśmy troche ostatnie 2-3 minuty i dopuściliśmy do chaosu przez który moglismy stracic zwyciestwo 3 słupki, dodatkowo 3 setki, swietny, naprawde świetny Perez, w koncu gol po rogu ( a i 3 inne skonczone oddaniem strzałów) Pogoń nie istniała w ofensywie kompletnie |
Strasznie tego żałuję, ale koncepcja budowy drugiego Atletico właśnie poszła się j...ać....
Jak można dopuścić do tego, że zespół grający w 10 ma w ostatnich 10 minutach tyle szans na gola? Że przedostaje się tak łatwo w rejony naszego pola karnego? Że nie daje się skontrować? Że nie potrafimy utrzymać piłki, pograć w dziada, postraszyć kontrą? Na szczęście Kiko też był z tego powodu wkurzony. Boguski już chyba nie nauczy się przyjmowania piłki bez jej odbijania na kilka metrów. Gratuluję zwycięstwa. Przerwa na reprezentację chyba jednak trochę zaszkodziła. Jedziemy dalej. |
Drugi mecz z rzędu nasi rywale nie grali. Dobrze, że są 3 punkty. Bardzo nieskutecznie z przodu.
|
Cytat:
A ja uwzam ze zagralismy dzis dobry mecz,po pierwszej połowie on juz powinen byc z zasadzie zakonczony 3;0 i idziemy spać. W drugiej ta czerowona kartka to tylko nasrała sprawe,bo tamci od tego momentu jedyne co mieli w glowach to zeby klaśc sie na naszej połowie jak Fraczczak i wrzucać te pilki na afere.Moglismy to oczywiscie wykorzystać ale jak zwykle braklo skutecznosci,2;0 i byly spokój. A tak jak zwykle ostatnia minuta i strach ,w sumie to tez jest jakos zwiazane ze soba ze takie gole wlasnie padaja jak ten nieuznany (oczywiście slusznie) dla Pogoni.No i graleś ,walczyles ,miales sytuacje i co z tego. Mimo wszytsko mecz na plus,podoba mi sie coraz bardziej pudelek Perez,duzo widzi i fajnie te pilki przezuca,moze sie do niego przekonam w koncu:) Ale gra ruszyła,przydal by sie tez bardziej na środek ktos kto po odbiorze Bashy posle piłke,bo Hailllovic ma zadatki ale to chyba nie to. |
Brawo dla sędziów, którzy w dwóch kluczowych sytuacjach zachowali się dobrze.
Perez kolejny dobry mecz, cały czas pod grą, dużo celnych podań, przerzutów. |
Cytat:
Drugi raz z rzędu rywal kompletnie zdominowany, tylko nieskuteczności i szczęściu zawdzięcza brak pogromu. |
Mecz całościowo na plus,powinien być rozstrzygnięty już po 1 połowie.
Ale to co graliśmy w końcówce to absolutny kryminał. Prosiliśmy się o przypadkową bramkę. |
Zasłużone zwycięstwo, dobry mecz. I znów - widoczny progres. Bardzo dobrze wygląda rozgrywanie piłki od tyłu, od obrońców przez Bashę do Pereza. Pojawiają się automatyzmy, czekałem na to kilka długich, frustrujących miesięcy. Kilka highlightów wg mnie.
1.PEREZ Oglądam go z dużą przyjemnością. Przegląd pola, opanowanie, świetna technika. Widzi wszystko i w zasadzie nie myli się w swoich wyborach. A wszystko robi jakby od niechcenia, chociaż z przeciwnikiem na plecach. Wygląda na to, że będzie z każdym tygodniem tylko rósł. Może się okazać, że w rundzie wiosennej więcej się będzie pisało i mówiło o Perezie niż o Carlitosie. Niektórzy forumowicze muszą mieć się z pyszna. 2. IMAZ Też z każdym meczem lepiej. Dziś asysta i kilka świetnych kluczowych podań, kot w grze kombinacyjnej. Za faul na nim wyleciał z boiska Rapa. Czy tylko mi się wydaje, ze Imaz zrzucił kilka kilo? I tu też są rezerwy, bo z grającym po prawej stronie obrony Bartkowskim za dobrze się jeszcze nie rozumieją. 3. BARTKOWSKI Dużo entuzjazmu w grze, widać, że chłopakowi bardzo zależy. Chce za wszelką cenę wykorzystać swoją szansę i moim zdaniem - mimo sporej ilości strat i kłopotów z grą pod pressingiem - wykorzystuje ją. Charakterny gość, trzymam za niego kciuki. 4. STAŁE FRAGMENTY Wreszcie! Widać, że bramka Bartkowskiego to ćwiczone zagranie, Imaz próbował go wcześniej chyba 2 razy. Do tego rozegranie Małeckiego po ziemi do Arsenica też dalekie od przypadku. Widać, że nad tym pracowaliśmy w przerwie reprezentacyjnej. Ja jestem kontent, poziom zaufania do Kiko wzrósł u mnie dziś znacząco :) |
Zwycięzców się nie sądzi ale mam pretensje ,że na tak słabą Pogoń nie ruszyliśmy z większym animuszem. Co prawda mieliśmy sytuacje w 1 połowie, ale powinno być ich znacznie więcej. Nerwówka w końcu i fart ,że nas sędziowie nie przewalili z tym golem dla Pogoni.
Co do graczy to wszyscy zagrali nieźle, poza Halilovicem i paradoksalnie strzelcem bramki Bartkowskim. |
Mam pytanie do osób oglądających mecz w TV. Czy w końcówce, to my zagraliśmy tak głupio popełniając bezsensowne faule? Z perspektywy trybun, wiadomo emocje, wyglądało to jakby Gil próbował nas przekręcić, dyktując wyimaginowane rzuty wolne i przedłużając bezpodstawnie doliczony czas gry. W skrócie na ekstraklasa.tv, tego nie ma zmontowanego.
|
Świetny mecz w naszym wykonaniu i ogromna nieporadność Pogoni. Oczywiście niepotrzebna nerwówka w końcówce, ale Pogoń postawiła wszystko na jedną kartę...
Mecz powinien się skończyć 3-0 z dwoma bramkami Carlitosa... miał dzisiaj ogromnego pecha. Jedyny zarzut za ten mecz mam do Halilovicia. Sporo strat i nie mógł sobie znaleźć miejsca na boisku. Myślę, że pora aby Wojtkowski zagrał na tej pozycji, albo Imaz i Małecki wrócił na skrzydło. |
Cytat:
1. Cholera wie, czy zwróciliby mu uwagę 2. Nawet gdyby, to cholera wie, czy Gil by się tym przejął Co do meczu. Bartkowski to idealny przykład, jak należy czekać na swoją szansę, a kiedy ją dostał, to ją wykorzystuje. Nie płacze po mediach, nie tupie nogą, nie odpuszcza. Nie wiem czy to prawda, ale pojawiały się plotki, że chce pójść na wypożyczenie. To jednak zrozumiałe. Jak w końcu dostał swoją szansę, to nie zawodzi. Czapki z głów. Zabrakło dziś skuteczności i spokoju w końcówce. Mecz mogliśmy i powinniśmy zamknąć wcześniej, a tak było nerwowo do końca, co też nie powinno nam się zdarzyć w meczu z najsłabszym zespołem grającym w 10. Tak czy inaczej zwycięstwo zasłużone. |
Mi się bardzo podoba nasz środek, wreszcie mamy dwóch gości, którzy potrafią grać do przodu, a nie tylko do tyłu. Super się na to patrzy, przydałaby się tylko jaka 10ka (szkoda, że Brlek odszedł bo bylibyśmy naprawdę mocni).
|
Za co Głowacki i Bartkowski dostali żółte kartki? Mecz oglądałem do 85 minuty później musiałem jechać do pracy
|
@obikenobi
Wiesz...gdyby nie dał czerwa w tej sytuacji to by chyba wyleciał z ekstraklasy za ten przewał...zwłaszcza że konsultował to faktycznie, jak sam zauważyłeś z varowcami...to samo faul na Buchaliku...nie chcę tworzyć spiskowej teorii dziejów, ale gość ma chyba jakiś problem i jest ewidentnie uprzedzony do Wisły |
Ja tam Halilovicia z chęcią oglądam, myślicie, że fakt, że w drugiej połowie mieliśmy mniej okazji nie miał nic wspólnego z jego zejściem? Jest bardzo kreatywny, potrafi zagrać nieprzewidywalną piłkę. Niestety tych przełomowych podań przełamujących schemat w środku nie widać przy golach / okazjach. Nie rzucają się one aż tak w oczy, a Halilović ma do tego dryg.
Dużo lepiej wyglądają Imaz i Perez, już im tak piłka nie lata przed oczami szybko, że nie nadążają, powoli łapią w jakim tempie się u nas gra i z każdym meczem ostatnio jest lepiej. Perez dziś profesura, Imaz może nie był jakiś regularny, miał okresy przestojów, ale był konkretny w swoich poczynaniach (ciasteczko do Carlitosa - tylko ten niestety złamał niekonwencjonalnie zamiast zrobić najprostszą rzecz jaką mógł - odejść na prawo i strzelić, akcja z czerwoną kartką i zaliczył asystę). Basha nieoceniony, podobnie Sadlok. Trochę gorzej chyba tylko Bartkowski (mimo pięknej bramki dającej zwycięstwo), Boguski dziś mały plusik, nie irytował, parę razy ładnie poklepał. Z takim składem i taką grą można na Wisłę patrzeć. Ba, patrzeć z przyjemnością. Jeszcze jakby Carlos nastawił celownik to byłoby super. No i czy tylko ja zauważyłem, że coś mu dzisiaj driblingi też w ogóle nie wychodziły? Nie zagrał źle, miał swoje okazje ale w skali Carlitosa to było nędzne spotkanie. Chociaż gdyby ktoś inny zagrał podobny mecz na pewno bym go pochwalił :) PS. jebłem po kanale jaki założył Imaz gościowi Pogoni lekko muskając piłkę:D Nawet jak wyniki by były gorsze to jednak przy tym hiszpańskim zaciągu często można się nacieszyć, nawet jak z bramkami idzie średnio :) Końcówka to było już bronienie wyniku, a że nie mamy do tego zawodników, a prowadzenie było minimalne to zrobiło się gorąco. Ja się tam cieszę, że nasz treneiro wreszcie poszedł po rozum do głowy i przestał forsować catenaccio. up@: Żółte kartki bodajże cztery (po dwie dla każdej drużyny) posypały się po nieuznanym golu dla Pogoni w ostatniej minucie. Pogoń poszła agresywnie na naszych, a my nie czekaliśmy biernie - chociaż obyło się bez rękoczynów. |
Cytat:
Ważne info: GŁOWACKI NIE DOSTAŁ KARTKI. Potwierdzone w protokole meczowym. Gil ukarał Fojuta. |
Cytat:
|
Perez - obecnie brakuje mu tylko dynamiki. Chcialbym go zobaczyc na 10, dzis kazde podanie do przodu mial dobre.
Halilovic to co zwykle - straty. Bartkowski nie lamie spalonego i potrafi grac glowa >> Cywka. |
Cytat:
|
Ale po co znowu ta nerwowka w koncowce, zaczeliby w koncu konczyc mecze w odpowiednim momencie a nie czekac tak dlugo jak tylko sie da. Dobrze, ze tam na koncu byl faul bo zremisowac ten mecz to bylby skandal. Szkoda szans, poprzeczek i innych akcji, bardzo wazne zwyciestwo dajace przynajmniej na ten moment awans na 3 miejsce. Perez jego postawa cieszy najbardziej, poczatek w Wisle mial kiepski ale ostatnio prezentuje sie bardzo dobrze, nie to co Ze Manuel, ktory gdzies zaginal i nawet na lawke sie nie lapie. Oby w kolejnych spotkaniach nie bylo juz takiej nerwowosci, zwlaszcza za 2 tygodnie z Gornikiem bo oni nasze zawahanie z pewnoscia wykorzystaja
|
mitmichael Racja to by było frajerstwo zremisować mieć tyle okazji to powinno być 3:0.Ważne jednak są trzy punkty, wkurzały mnie wczoraj nie dokładne podania i straty.Chyba Cwyka na dłużej na ławce bo Bartkowski naprawdę trzyma poziom na prawej stronie
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl