![]() |
Nikt tu nie mówi o wpuszczeniu 2 składu ale o 2, 3 może 4 zmianach w składzie, które mogą nawet podnieść jakość wyjściowej 11. Lepiej wpuścić wyposzczonego Kostala na boisko niż Boguskiego który o własne nogi się potyka.
Ochłoń człowieku.. |
Cytat:
|
Cytat:
Osobiście liczę na Bartosza, Arsenica i Halilovica w pierwszym. Jakieś 20 minut powinien też dostać Kostal. |
Halilovic i Kostal od pierwszej minuty.
Gramy bez prawego skrzydła, a i rozegranie szwankuje i moim zdaniem na podstawie tego co widziałem w sparingach szczególnie Halilovic daje nadzieję na poprawę gry (na środku). |
Po co nam najszersza kadra od wielu lat, skoro ciągle mają grać ci sami? Nie mamy Kamińskich na ławce, tylko chłopaków, którzy wiele od siebie dają. A co do odpoczynku... Nikt normalny nie powie, że taka krótka przerwa letnia jest wystarczająca. Nawet jak nie mięśnie, to dłuższa przerwa jest potrzebna, żeby oczyścić głowę. Po co te chłopaki mają się starać na treningach, jak znowu wyjdzie machający łapami Brożek, Boguś w fantastycznej formie, Małecki jeździec bez głowy, czy Ivan, który lubi za.......ić ostatnio babola.
silver03 A Płock to galaktikos? |
Dla mnie jakieś wizje zagrania kompletnie drugim garniturem, bo gramy z kalekami z kałuży są chore. Nie jesteśmy jakimś tam klubikiem, żeby odpuszczać puchar bo za 4 dni gramy derby. Mamy mierzyć wysoko, dążyć do wygranych z podniesionym czołem, a nie trząść się jak jakieś ci.pki bo niedługo derby. Odpuszczać puchar to może Probierzowa zbieranina, która sezon w sezon walczy o utrzymanie.
Delikatne zmiany - tak, ale nie paranoja z oszczędzaniem wszystkich bo derby. W takim razie należało odpuścić mecz z Płockiem, bo chłopaki tam się mocno wypruli. |
Cytat:
|
Moim zdaniem nie może być mowy o odpuszczaniu Pucharu, drabinka do półfinału jest bardzo łatwa, a pary półfinałowe są losowane, w związku z czym jest szansa trafić na rywala innego niż Legia czy Lech.
|
Osobiście nie uważam że posadzenie na ławce Boguskiego, Małeckiego i Cywki to gra drugim garniturem.
Na bokach potrzebna jest świeżość! Mamy dobrych zmienników i jeśli nie teraz to kiedy ich wpuścić ? |
Cytat:
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...7&postcount=27 |
Cytat:
Cytat:
|
Czyli Głowa raczej dzisiaj nie zagra:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...czna_tlocznia/ |
Nikt poważny chyba nie myślał, że zagra dziś najmocniejszy skład.
Będzie pewnie Arsenic, Kostal, Wojtkowski, Halilovic, Bartkowski, może Lackoś. Zobaczymy :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Halilović od początku, jak najbardziej. Kiedy jak nie w takim meczu. Taki Lukić gra w Koronie z powodzeniem w podstawie od początku sezonu, a w ostatnim sezonie ligi chorwackiej grał dużo mniej niż Tibor, bo tylko w 6 meczach.
|
wiadomo jaki to mecz, z jakim podejsciem
i ogolnie nie chcialem sie czepiac, momentami nawet widac przeblyski potencjalu u Halilovica, Arsenica i jakosc Lloncha czy nawet walecznosc Bogusia ale na Brozka to sie nie da patrzeć w tej dyspozycji, zle przyjecia, podania nie w tempo, spowalniane akcji niestety ale obecnie jeśli ma grac w Wisle to chyba najodpowiedniejszym miejscem bedzie druzyna oldbojów |
Kiko time. Znowu walczymy do końca i strzelamy w końcówce. Ile to już? Sześć z jedenastu wygranych meczów rozstrzygnęliśmy po 85tej minucie? Szaleństwo. Ciekawe, czy to wynika bardziej z przygotowania fizycznego, czy z agresywności?
|
Źle się starzeje Brożek. Obawiam się czy będzie miał jeszcze jakiś zryw.
|
Właściwie wszyscy "zmiennicy" unaocznili dlaczego u Kiko wchodzą na końcówki. Na razie żadnego olśnienia, żadnego miłego zaskoczenia.
Mam nadzieję, że trudy dzisiejszego meczu sprawią, iż trener da odpocząć w sobotę Rafałowi i Pawłowi. |
Boguski, Brozek...
|
Awans najwazniejszy, Wisla Plock to w tym momencie druzyna, ktora najbardziej nam lezy. Meczu nie ogladalem ale czytajac shoutboxa moge stwierdzic, ze Gonzalez nadaje sie do wykonywania 11stek, ze Boguski znowu nic nie gral i ze Brozek znowu marnowal na potege. Ale jak to mowia zwyciezcow sie nie sadzi, jestesmy w kolejnej rundzie i juz czekamy albo na Korone albo na nasze ulubione Zagłebie z Sosnowca
|
meczze tak na prawdę zaczynaja sie po 70 min.wtedy widać kto jak jest przygotowany i kto umie grac w pilke a kto tylko biegac i przeszkadzać
|
Dokładnie, awans jest.
Co do Brożka i Bogusia to nie mają prawa wyjść od 1 minuty na żydów, po tym co dziś pokazali. Wojtkowski też jak dziecko we mgle, Lonch i Pietrzak pod formą wyraźnie. Dlaczego Kostal nie gra więcej? Gość ma niesamowity gaz na pierwszych metrach i chyba myśli na boisku, co nie każdemu się zdarza - brawo za przerzut przez całe boisko w końcówce do Małeckiego i szybkie granie z autu do Cywki. Ale cichy bohater to chyba Arsenic, brawo. |
Moje spostrzeżenie: dojście do piłki naszego zawodnika z nr 8 przestało wywoływać u mnie myśli samobójcze. Halilović do pierwszego składu!
|
Cytat:
|
Mocno się ślizgamy póki co, ale z czasem powinno być lepiej. Poszerzona kadra cały czas jest na etapie zgrywania się. Pierwsza połowa makabra, w drugiej od straty bramki zaczęli coś grać. Oba karne prawidłowe.
Buchalik - generalnie ok, choć trochę przestraszył wyplutym jednym strzałem pod siebie. Cywka - cały mecz bezbarwnie, aż to brawurowej szarży która oszczędziła nam dogrywki. Nie jest to jednak jeszcze forma z wiosny. Gonzalez - bardzo cieszy, że się ogarnął po Zabrzu, świadczy to o dojrzałości i profesjonalizmie. Oczywisty bohater Arsenic - neutralny występ, tj. niewidoczny, ale to chyba dobrze Pietrzak - bardzo odstawał w pierwszej połowie, praktycznie co zagranie to źle. W 2. lepiej, czas pokaże czy to kwestia braku ogrania po poważnej kontuzji czy jednak umiejętności. Llonch - bez szału, ale podobnie jak wyżej - kontuzja Wojtkowski - nadal gra zrywami, ale grać ewidentnie potrafi. Pytanie gdzie mu znaleźć miejsce, środek czy skrzydło Halilović - podobnie jak Wojtkowski, parę dobrych, odważnych piłek w końcówce Boguski - tylko przebłyski, wyłącznie w 1. połowie gdzie generalnie nie grał źle. Druga fatalna, dobrze że zszedł. Bartosz - zbawieniem na skrzydle nie będzie, zresztą trudno się tego było spodziewać. Powinien systematycznie grać coraz więcej. Brożek - podobnie jak Boguski, plus sporo niedokładności. Paweł w obecnej dyspozycji nie nadaje się do gry z 1 napastnikiem, natomiast w parze z Carlosem może to wyglądać lepiej, po potrafi się ustawić, zastawić i odegrać. Tylko że rzadko kiedy będziemy mieć komfort na takie ustawienie. Brlek + Małecki - widać jak dużo wartości wnoszą do drużyny, szczególnie dobry występ Małeckiego, oby sygnalizował trwały wzrost formy. Kostal - miał niewiele czasu, pochwały za wyborny przerzut na lewą stronę w samej końcówce. Na plus: - wygrana - małe zużycie kluczowych zawodników przed sobotą - wiele wskazuje na to, że nowi piłkarze mają potencjał |
Najwięcej tym meczem wygrał Bartkowski, który nie podniósł się nawet z ławki. Słaby występ bocznych obrońców, szczególnie Pietrzaka. W ogóle ten mecz pokazał jak ważny dla tej drużyny jest Sadlok.
Arsenić dużo dobrego, ale kilka wyjść do przodu ryzykownych i niestety przegranych, w tym błąd przy bramce. Bartosz bezbarwny, Halilović na plus, ale trzeba pamiętać, że miał sporo miejsca, rywal nie był szczególnie agresywny. Wojtkowski miał swoje momenty i na tle takiego Boguskiego zagrał nieźle. Z jednej strony wolałbym kogoś lepszego w pierwszym składzie, ale trudno zaprzeczyć, że chłopak wyraźnie korzysta ze swoich szans, już widać pewne postępy. Brożek - w decydujących momentach jest źle, ale i tak irytuje mniej niż drewniany Ondrasek. Boguski zagrał dramatycznie, co kontakt to strata, naiwne, niedokładne podania. Co do karnych, pierwszy miękki, drugi ewidentny. Oba pewnie wykonane. Brawa dla Gonzaleza. Koniec końców liczy się wynik, szczególnie, że przed nami derby, a i trudno doszukiwać się przypadku w naszych zwycięstwach, skoro drużyna strzela i wygrywa regularnie pomimo kiepskiego stylu. |
|
Arsenic świetny. Bardzo pewny w całym meczu. Jest szybki, wygrywał wszystkie główki, dobrze się ustawiał. Możemy mieć z niego dużo radości na środku obrony. Na pewno nie ma go co marnować na lewej stronie czy jako defensywnego pomocnika. Typ środkowego obrońcy jaki lubię. Skuteczny dzięki dynamice, skoczności i ustawieniu bardziej niż sile fizycznej.
Haililovic - na pewno ma to coś, ale musi grać jak najwiecej. Ma taką fajną lekkość w operowaniu piłką, naturalny drybling i ciąg do przodu. Widać, że technik ze świetnej szkółki. Brakuje ogrania stąd kilka niecelnych zagrań. Wojtkowski - dla mnie jak wyżej. Bardzo chciał. Ale ma ogromny potencjał. Mało który zawodnik ma taką odwagę do gry w tym wieku. Llonch - stary dobry Pol. Brakowało go. Mnóstwo odbiorów, pressing. |
Kolejny mecz słaby w ataku lewa strona nie istniała Rafał jeszcze nie jest gotowy a Boguski bezproduktywny. Cywka bardzo słabe 10-15 minut ale później coraz lepiej i nie ma co narzekać podług ostatnich meczy to niebo a ziemia. Zreszta cała obrona pozytywnie ale Rafał jeszcze nie czuje piłki potrzebuje trochę czasu po kontuzji.
Pomoc jeśli chodzi o środek Tibor całkiem niezłe, llonch po kontuzji nie mamy co oczekiwać fajerwerków, Wojtkowski ma potencjał ale za bardzo wdaje się w niepotrzebne miski. Boguski niestety nigdy mnie nie przekonywał i dalej tak jest zagrał 60min ale Kostal zrobił dużo lepsze wrażenie w 15min. To samo tyczy się Bartosza fajny zawodnik szybki, ma potencjał ale niestety nigdy na cały mecz. Jeżeli 20 letni chłopak po 60 minutach nie ma siły a skurcze łapią?! A tak naprawdę był widoczny przez 15-20 minut pierwszej połowy. Wszyscy narzekają na Małego ze nie podnosi głowy itp ale on wie co robić i jak to zrobić. Daje bardzo dużo drużynie. Paweł bez komentarza bardzo słaby mecz raz jeden mu się piłka od nogi nie odbiła jak podał kiedy Brlek strzelił z 20 m. Jedyna sytuacja na 90 minut która przyniosła korzyść. Sorki chłopaki ale wole Ondraska bo chociaż przepchnie i główkę czasem wygra. Za zasług i szacunku dla Pawła nie chce się pastwić ale to już chyba bliżej niż dalej do końca kariery. |
Moje opinie po meczu.
Porównałem Bartosza i Wojtkowskiego - Wojtkowski co mógł to przegrał. Dla mnie dramat. Najsłabszy na boisku. Do czasu gry na boku pomocy osłabiał Wisłę. Bartosz bez rewelacji ale półka wyżej od tego co odstawił Wojtkowski. (Wojtkowski jest chudy i słaby fizycznie, w grze kontaktowej Wojtkowski nie istnieje, przegrał wszystkie przebitki). Pietrzak - w pierwszej połowie nerwowo, kilka błędów. Potem solidnie. Jak się ogra z kolegami to będzie coraz lepiej. Arsenić - pomimo przegrania kilku główek solidny mecz. Z nowych zaprezentował się zdecydowanie najlepiej. Halilović - Brlek - piękne przyjęcia piłki z obrotem Halilovica. Kilka wygranych pojedynków w środku... i nic z tego nie wynikało. Wszedł Brlek i rozpoczęła się gra. Halilović jest wolniejszy i bardziej statyczny. Petar na szybkości stwarza przewagę. Na ten moment różnica jakościowa duża na korzyść Petara. Jak Halilović poprawi się szybkościowo to może coś z tego być. Inaczej będzie wirtuozem od kręcenia kółeczek w środku pola. Boguski - wbrew temu co niektórzy piszą, nie był najsłabszy. Biegał i walczył. Byli słabsi od niego. Malecki - wszedł z Brlekiem i od tego momentu zaczęła się gra. Dobry występ. Paweł - piłka go szuka, ale on nie chce szczęściu pomóc - albo szczęście go opuściło. Oby nie na długo. Buchalik - solidnie. btw Jakby Płock strzelił na 2-0 byłoby po meczu. Szczęście przy nas:) |
Czołgamy się dalej!
Niestety nie rozumiem tych peanów, które wypisują niektórzy koledzy powyżej. Na plus tylko tyle, że wiemy więcej, co myśleć o Kostalu - podobnie jak Wojtkowski ma duży potencjał, a wydaje się, że na teraz jest lepszym piłkarzem. Za Wojtkowskiego trzymam kciuki, niech pracuje. Czekam na derby, bo to derby - ale także na kolejne, normalne już meczem, bo jestem ciekaw, w którą stronę to wszyskto będzie szło. |
Uh, na chłodno - nie wiem jak dojechałem do domu, bo mi do tej pory oczy krwawią.
Pierwsza połowa to było oczywiste położenie chuja na ten mecz przez wszystkich, poza Haliloviciem i Gonzalezem. Nie wiem gdzie widzieliście dobre zagrania Wojtkowskiego, ale po 30 minutach był do zmiany, podobnie zresztą jak całą formacja ofensywna. Gong ich trochę otrzeźwił, ale uważam, że gdyby nie karne gola z gry byśmy nie strzelili (vide sytuacja Brożka, gdy mógł podać na skrzydło do Kostala - to byl kryminał). Ważne, że wygrana, ważne, że w trybie ekonomicznym, ważne, że bez urazów przed derbami, ale z plusów to tyle. W pewnym momencie nawet żałowałem, że wybrałem się na stadion. |
180 minut czyśćca z Płockiem za nami. Mam nadzieję, że po derbach będzie niebo. Kto był ten widział. Skurcze w 60 minucie Lloncha i chwilę później Bartosza, brak pewności siebie Pietrzaka, brak formy Brożla i niezgranie, bo trening to nie to samo co mecz. Dla mnie zaskoczeniem była dziura w środku pola w zasadzie aż do wejścia Brleka. Wojtkowski podwieszony pod napastników i notował dużo strat. Pol nie brał na siebie ciężaru gry, a Tibor miał tylko przebłyski. Z resztą panowie byli zbyt daleko od siebie gdy mieliśmy piłkę stąd dużo dzid do przodu. Oczywiście były też plusy dodatnie: wspomniany Arsenić, czy Pol póki miał siłę. Niestety najsłabszy był Brozio i Boguś. Ważne, że do przodu i teraz trzeba po prostu wygrać, wymęczyć, wybiegać, wywalczyć mecz w sobotę choć wolałbym, żeby nasi grali w piłkę, a tamci biegali, choć może po prostu chciałbym, żeby w tym meczu Wisła po prostu była skuteczna.
Mały drobiazg: catering po zmianie firmy to jest jakaś parodia. Sześć osób nalewa colę, a jedna osoba leje piwo. Kolejki jak za darmowymi mercedesami. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakub Bartosz - 1.83 https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Bartosz Kamil Wojtkowski - 1,73 http://www.90minut.pl/kariera.php?id=27042 10 cm i 10 kg różnicy . Bartosz szybkościowo i fizycznie wyraźnie mocniejszy. Technicznie lepszy jest Wojtkowski ale przy fizycznej grze przeciwnika nie istnieje. Tak jak dzisiaj. |
Z Bartosza chyba skrzydłowego nie będzie. Może keidyś zostanie solidnym bocznym obrońcą ale bedzie musiał się nauczyc lepiej ustawiać.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl