![]() |
Cytat:
Balashov... Mówi ci to coś? Poza tym Kamil bardzo często trenował z pierwszą drużyną i łapał się do składu czołowej drużyny bundesligi+ reprezentant polski. O tym już nie wspomniales |
Cytat:
|
Cytat:
|
Też wolałbym zobaczyć Kostala i Wojtkowskiego w meczu ligowym o punkty i dopiero wtedy oceniać, ktory z nich lepszy.
Na moje wyczucie, na dzień dzisiejszy: Kostal. Ale to Kiko widzi wiecej |
Takie argumenty że do tej pory widziałeś Jak sam mówisz Kostela w sparingach.... Jednak chyba jest różnica w meczu ligowym z Pogonią a treningi z Odrą Opole. Nie uważasz? Spring=trening i nic więcej.
A co miał pokazać? Wiesz jakie miał wytyczne? Przy takim stykowym wyniku raczej trudno żeby miał wchodIc między 3 przeciwników i wiązać krawaty lewa noga. Poza tym dlaczego właśnie jego wpuscil Kiko? Pewnie dlatego że na treningach lepiej prezentuje się Kostal i w ogóle jest top, dlatego chcę go schować przed całym światem bo Barca już się dowiedziała o nowym Maradonie z Dolnej Roznavy Jasne mogę się mylić itp. Ale w Wojtkowskim widzieli coś w vicemistrzu Niemiec. Natomiast w Kostal nic nie widzieli w Spartaku trnava |
wg mnie pomijanie Kostala jest dużym błędem, bo każdy kto choć trochę zna się na piłce widział co chłopak wyprawiał w sparingach... tzn. szybki, przebojowy, dobry drybling, technika użytkowa i co najważniejsze gra bez kompleksów.
Podzielam opinię Framata, natomiast z jednym się zgodzić nie mogę, czy rzeczywiście Kiko widzi więcej? Masz do dyspozycji ponad 20 chłopa i weź tu człowieku nie popełnij błędu w selekcji... |
Tym wicemistrzem Niemiec też bym się bardzo nie sugerował, bo póki co jest to drużyna jednego sezonu, jakie co jakiś czas wszędzie się zdarzają, a potem wracają do szeregu. Leicester, Piast czy nawet Cracovia pokazały, że po jednym sezonie siły drużyny się nie ocenia ;)
Natomiast co do tego, który z przywołanych piłkarzy ma większy potencjał oczywiście nie da się w tej chwili wypowiedzieć, chyba że ktoś ma zdolności Smudy ;) Ja bym nawet postawił hipotezę, że zbyt dobry występ danego piłkarza na tle pozostałych w sparingach międzysezonowych zwykle zwiastuje złe przygotowanie w kontekście formy w sezonie. Oczywiscie to tylko hipoteza i nie będę jej zbyt zawzięcie bronił... |
Chyba nie do końca czytajcie wywiady z Ramirezem, który zapowiedział, że Martin Kostal to melodia przyszłości i będzie powoli wprowadzał go do składu.
|
Cytat:
Wpuścił go pewnie dlatego, że jest Polakiem, dużo nie pograł, ale sporo się polskiej ligi naoglądał, mówi po polsku, a przede wszystkim filozofia klubu to 'Polacy przodem', a Kostala nawet nie było na ławce. |
Cytat:
A co do wytycznych to nie wiem jakie byly, ty też zresztą nie dla tego pisze że wydaje mi się żeby utrzymać 2:1 do końca i to się udało. Więc wytyczne zrealizowane. Wiadomo że przed młodym dużo pracy ale jest bardzo perspektywiczny i jeżeli będzie grał to w przyszłości możemy na nim sporo zarobić i o to w tym wszystkim chodzi. |
Kiko nie zrobi nie wiadomo jakiej rewolucji w składzie dojdzie Pol i to wszystko
|
Cytat:
Co do wytycznych to mocne ogólniki, każdy ma do zrealizowania zadania i jestem pewien, że Kiko mówi coś konkretniejszego niż 'wygrajcie dziś, ok?' |
Co dokladnie Kiko mówi zawodnikom, nie mam pojecia. dlatego nie powiem ci co konkretnie było wytyczone. Ale podejrzewam zeby szanować piłkę i uniknąć głupich strat więc to się udalo. Tak Wiśle jak i samemu Wojtkowskiemu.
No ale to też jest jak by nie patrzeć część porównania. Bo skoro 19 latek będzie regularnie grał to jego wartość mocniej pójdzie do góry niż kogoś kto ma 21. Oczywiście jeżeli grali by dokładnie ile tak samo. Wiek zawodnika odgrywa bardzo dużą rolę w jego wycenie o czym mogliśmy się przekonań niedawno przy transferze Mońki. |
Porównania Kostala do Wojtkowskiego są śmieszne. Inne pozycje, inny wiek, inne doświadczenie. Po pierwsze to Kostal sprawdził się w lidze słowackiej, nie na darmo poprzedni klub dał mu zadebiutować rok temu w europejskich pucharach. Doświadczenie w seniorskiej piłce Kostal ma większe. Wojtkowski owszem, zobaczył kawał dużej piłki, ale tylko w roli statysty. Siedzenie na ławce to jeszcze nie debiut. Poza tym jeśli o Kostalu mówić, że to odrzut z ligi słowackiej to jak można mówić o Kamilu z którym RB Lipsk rozwiązał kontrakt?
Szukając dziury w całym na każdego znajdzie się haczyk. I w Kostala i w Wojtkowskiego wierzę i nawet widziałbym ich docelowo obu w 1 składzie, ale na ten moment Kiko powinien pomału obu wprowadzać. Liczę, że teraz da zadebiutować Kostalowi. A i jeśli ktoś ma do nadrobienia więcej, to na pewno Wojtkowski który wiosną miał długą kontuzje. Co do meczu: apetyty rozbudzone. Termalika to dobry rywal na przetarcie. No i mamy coś do udowodnienia, w szczególności za plamę jaką daliśmy w ostatnim meczu poprzedniego sezonu. |
Dokładnie - ostatni mecz zeszłego sezonu to plama z Niecieczą. Nie ma co tu ukrywać - tylko walka o 3 punkty. Jeśli chcemy realnie liczyć się w walce o coś w tym sezonie to taki mecz wygrywamy jeśli nie techniką to jazdą na dupach.
|
Rozwiązał kontrakt bo? Bo rozwiązali drużynę a w "młodej bundeslidze grać już nie mógł)
Kostal na tyle się sprawdzil w tej lidze słowackiej że nikt go nie chciał w niej. Zagrał w niej niecałe 400minut. No tak ale masz rację wypromował się pucharach, zagrał przecież całe 3 minuty hahhah |
Spieracie się kto jest lepszy, czy X czy Y. Bo ten zagrał tyle minut tu a ten tyle minut tu. Za rok podyskutujecie.
Tak jak ktoś wyżej napisał. Kiko widzi na treningach kto jest na dziś do gry w jakim wymiarze i na jakiej pozycji. Zaufanie. |
Cytat:
Velez jest Katalonczykiem no ale to tylko moja rozkmina. kazdy ma jakies rytuały zwiazanie z wchodzeniem/opuszczaniem placu gry :) Nieciecze zlać w końcu tak jak przystało na Wisłę. 4-0 i dziękuje! no ale tak na serio, to byle wygrać! |
Cytat:
No i po co kpisz? Kostal na wiosnę zostal wypożyczony do 2 ligi i na wiosne 2017 zagral cala rundę, wiec klamstwem jest że przyszedl po roku siedzenia na ławie. Można dyskutowac czy lepiej zadebiutować w europejskich pucharach czy siedziec na ławce, ale po co? |
Ale gdzie ty tu masz kpiny? W ekstraklasie słowackiej zagrał w tamtym sezonie 300minut. To jest ogranie? W 1lidze słowackiej której poziom to conajwyzej polska 2liga zagrał łącznie 800minut w 11 czyli też nie grał wszystkiego od deski do deski...
Co do Wojtkowskiego to inaczej jego sytuacja wyglądała by gdyby nie doznał tak poważnej kontuzji przed rozwiązaniem młodzieżówki Zresztą uznawany jest u nas za bardzo duży talent, i nie tylko my go chcieliśmy. A czy ktoś słyszał o Kostal żeby był nadzieja Słowacji i żeby się ktoś z nami o nie go bił? |
....a to po co tego Kostala na dwa lata podpisali wg Ciebie wiertar? Bo słaby jest i gówno grał? Chłopak ma potencjał i powinien wchodzić tak jak i Wojtkowski który też ma potencjał. Oboje od strzała nie wejdą do pierwszej 11 i nie zaczną wciągać ligi nosem. Niech ich Kiko tylko wprowadza jeśli na to zasługują.
|
Ale czy ja gdzieś napisałem że jest słaby i gówno grał? Poprostu wydaje mi się że Wojtkowski ma większe szanse coś osiągnąć i w przyszłości Wisła na nim może zarobić.
|
Chłopaki, ale zdajecie sobie sprawę, że przekrzykiwanie się który z naszych nowych piłkarzy jest słabszy jest... hmmm... słabe?
Nie chodzi nawet o to, że żaden z nich nie dostał jeszcze szansy na pokazanie swoich umiejętności, ale o to, że publiczna dyskusja o tym, która z naszych "nadziei na przyszłość" jest większym odrzutem jakoś nie pasuje do tego miejsca. |
Cytat:
|
Byłeś kiedyś na slowacji, widziałeś jak tam wyglądają stadiony? U nas 2liga czyli 3poziom rozgrywek jest polzawodowy. Natomiast na Słowacji tylko pierwszy poziom rozgrywek jest zawodowy reszta to bida z nedza. Ostatnie pół roku Kostal grał na takich o to stadionach
http://www.europlan-online.de/files/...f2ab6cf6e5.JPG http://slovancervenik.weebly.com/upl...99304_orig.jpg |
Trzeba wyjść skoncentrowanym na 100% i wygrać mecz TYLKO 3 ptk!!! Jazda Jazda Jazda Biała Gwiazda!!!
|
A od kiedy to o klasie sportowej świadczy na jakich stadionach grałeś? Blaszczykowski w wieku 19 lat gral w Rakowie Czestochowa - wtedy 4 liga
|
Stary nie wyrywaj już moich wypowiedź z kontekstu, widziales na jakie pytanie zadał ashkeczup? To mu odpowiedziałem
Napisałem ze stadion świadczy o jego umiejętnościach? Tam poziom 4ligi jest u nas jak A klasa. |
Cytat:
To są wyniki tego zespołu w Lidze Europy w ostatnich dwóch sezonach. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Ciekawostka: Kostal grał dłużej w LE niż Wojtkowski w Bundeslidze :rotfl:
|
I w związku z tym co ?
|
Pol Llonch nie zagra również z Bruk-Betem. Ma nadzieję, że wyleczy się na trzecią kolejkę.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Prawdopodobnie tak będzie.
Chociaż chetnie widzialbym Semira z Carlitosem kosztem Zdenka. Mam jednak pewność, że Kiko wybierze najlepiej na dany moment |
chciałbym wrzucić ziarnko do dyskusji Kostal vs Kamil , zaznaczam że mój post nie ma na celu deprecjonowac Kamila
chciałbym tylko zdeprecjonować argument że skoro skauci RB Lipsk coś tam w nim kiedyś widzieli to wiadomo że kozak otóż w mocnych klubach częstą praktyką jest pobieranie młodziutkich piłkarzy w ilościach hurtowych, licząc na to że ich talent odpali, kto bogatemu zabroni ? były już takie przypadki które wywoływały orgazmy polskiej prasy sportowej np młody Maciej Korzym w Chelsea (2004) , Król w Realu Madryt (2007), czy żeby daleko nie szukać nasz Misiek w AC Milan ( a jak sie ich przygody skończyly - wiadomo ) prawdopodobnie , analogiczna sytuacja była z Kamilem , nam pozostaje mieć tylko nadzieje że odpali u nas , na nasze warunki będzie gwiazdą (napewno łatwiejsze to niż w bundeslidze) i że na nim zarobimy |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl