Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [ I KOLEJKA] Pogoń Szczecin - WISŁA Kraków, 14 lipca, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9815)

butazango 12.07.2017 22:56

Ciężko zgadnąć skład, ale myśle ze Kiko nie bedzie chciał za bardzo mieszac od poczatku. Według mnie bedzie tak:
Cuesta- Cywka-Głowacki-Gonzalez-Sadlok-Brlek-Halilovic-Stilic-Boguski-Małecki-Carlitos, a jak bedzie zobaczymy :) Ważne zeby nie zacząć od porażki.

X-Ray 13.07.2017 08:38

Sądziłem, że Pogoń zrobi ciekawsze transfery, po tym gdy do Szczecina przyszedł Maciek Skorża. Tymczasem jedynie z emigracji wraca Hołota, plus od nas Załuska, czyli nie ma cudów. Mimo wszystko uważam, że nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. W jakimś stopniu jesteśmy w przebudowie, nowy bramkarz, nowy napastnik i pewnie jeśli chodzi o obronę jak również pomoc zobaczymy dwóch, a może nawet trzech nowych piłkarzy. Stawiam na nudne spotkanie, zakończone jakimś remisem 1:1. - Bramkę i tak strzeli oczywiście Rafał Boguski. :lol:

Nie podejmuje się typowaniu składu. Bóg jeden wie co Kiko wymyśli. Chociaż jak każdy obawiam się kombinowania z tym 3-6-1 czy tam 5-4-1.

Griszka30KR 13.07.2017 09:05

Niestety czuj e "wp...ol" po nieskładnej grze.W ogóle wczorajsza konferencja pod względem atmosfery przypominała mi konferencje po przegranym meczu ,a nie przed.

Virusman 13.07.2017 10:39

Nie mamy jutro środka pomocy, chyba że nagle Brlek albo Stilic nauczą się grać jako defensywni pomocnicy...

Dlatego jednak lepiej byłoby przesunać Cywkę na DPŚ. Na Transfermarkt jest napisane, że Fran Velez również może grać na DPŚ. Jeśli to prawda to może on? A może 17-letni Laskoś, który jest DPŚ?

Przecież nie wyjdziemy w środku Brlek - Stilic - Halilovic...

Trudno cokolwiek typować - pierwsze mecze w sezonie to zawsze wielka niewiadoma. Natomiast ja osobiście mam złe przeczucia, co do tego spotkania...

jonaf 13.07.2017 10:47

[QUOTE=Virusman;1475089]Nie mamy jutro środka pomocy

Dlatego jednak lepiej byłoby przesunać Cywkę na DPŚ. Na Transfermarkt jest napisane, że Fran Velez również może grać na DPŚ. Jeśli to prawda to może on? A może 17-letni Laskoś, który jest DPŚ?
QUOTE]

widać, że sparingów nie oglądałeś. Velez grał na DP. Ponadto graczy do gry w środku jest więcej

Virusman 13.07.2017 10:51

Cytat:

widać, że sparingów nie oglądałeś. Velez grał na DP. Ponadto graczy do gry w środku jest więcej
A no nie oglądałem. Jeśli tak, to jestem spokojniejszy.

jonaf 13.07.2017 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Virusman (Post 1475094)
A no nie oglądałem. Jeśli tak, to jestem spokojniejszy.

i widać też , że nie przecyztałeś nawet sylwetki Frana Veleza, którą zamieściliśmy w 1 poscie - od razu rozwiała by ona wątpliwość czy on umie grać na DP czy też nie ;)

Fran Velez:

Kolejny zawodnik „ze stajni Kiko Ramireza”. Poprzednio nasz trener upierał się przy transferze Pola Lloncha tłumacząc, że zawodnik ten jest niezbędny obecnej Wiśle. Po rundzie rozegranej w krakowskiej Wiśle wszyscy musimy przyznać, że gracz ten jest nieustępliwy, a trener nie pomylił się w wyborze gracza. Czy tym razem będzie podobnie? Media w Polsce opisały ten transfer jako ściągnięcie nowego środkowego obrońcy. Tymczasem w ostatnim sparingu mogliśmy obserwować Veleza na środku pomocy… na pozycji Lloncha. Niestety dał się poznać ze swojej dość agresywnej gry szybko łapiąc żółty kartonik. Co się chwali – w 2-3 sytuacjach, gdy Fran Velez mógł wejść ostro w zawodnika ten... odpuszczał wiedząc, że ma już żółtą kartkę na koncie. Jednak nie można ukrywać, że w aż 40 meczach Almerii zarówno w LaLiga jak i LaLiga2 zawodnik ten był stoperem. W Hiszpanii, w której preferuje się bardziej techniczny futbol agresywni gracze są bardzo często karani kartkami. W przypadku Frana Veleza i jego przygody z Almerią mowa o 18 spotkaniach z kartkami. W 3 spotkaniach ujrzał podwójną karę i osłabił zespół przedwcześnie. Ale jak na 78 gier w barwach Almerii oraz 5337 minut spędzonych na boisku – trzeba przyznać, że tych kartek nie było aż tak dużo.

mitmichael 13.07.2017 10:57

Paweł Raczkowski sędzią meczu Pogoń - Wisła

kalafior1993 13.07.2017 12:33

Również chciałbym zobaczyć Brożka, zwłaszcza jako tzw Joker może wiele dać drużynie. Chciałbym aby strzelił gola żeby dobrze wszedł w sezon i zamknął usta hejterom i krytykom, bo takich zawodników się ceni jak Głowacki czy Brożek. Co do meczu to rozum mówi remis, a serce że wygramy jednym golem np 1:2

ArturBarlinek 13.07.2017 12:41

dlaczego sądzę, że możemy wygrać?
Pogoń się nieszczególnie wzmocniła, a do tego kilku piłkarzy nie zagra.
Jeśli nie z nimi, to z kim mamy wygrywać i o coś walczyć? Skorża przecież nie gra.

jonaf 13.07.2017 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1475104)
dlaczego sądzę, że możemy wygrać?
Pogoń się nieszczególnie wzmocniła, a do tego kilku piłkarzy nie zagra.
Jeśli nie z nimi, to z kim mamy wygrywać i o coś walczyć? Skorża przecież nie gra.

w tym problem, że jeżeli nie zmienili zbytnio składu to... są zgrani. Wiedzą, z którym zawodnikiem z teamu mogą jak grać. Nawet jeśli zmienia się taktyka, to oni i tak mniej więcej wiedzą kogo mają asekurować itd. - nie musza się poznawać.

Wisła, Arka, Lech, Korona i parę innych ekip zmieniło po 7-9 graczy. Pogoń zmieniła bramkarza, Matrasa na Hołotę no i tyle.

Szukałbym raczej szansy w braku Frączczaka i obecności niechcianego Zwolińskiego :)

pawlozm 13.07.2017 16:01

Zgadza się, Wisła zrobiła dużo zmian w tym okienku, ale jestem pewien, że Kiko zdaje sobie sprawę, że zgranie jest kluczowe więc logiczne że nie wymieni połowy 11. Mam nadzieje, że będzie max 3 zmiany. Cuesta, Velez (lub Halilovic), Carlitos.
Cuesta
Głowacki Gonzalez

Cywka Sadlok
Velez

Brlek Stilic
Boguski Małecki
Carlitos

szprotson 13.07.2017 16:07

Fran Velez to Hiszpanska wersja Darka Dudki
Czekaaaaaammmmmm na wiatr co rozgoniiiii

regan 13.07.2017 16:09

Velez moze zagrac faktycznie. Mysle ze Wojtkowskich i Halilovicow i Kostalow bedzie wprowadzal spokojnie.

Velez po tym sparingu co widzialem to widac bylo ze ma w sobie ten spokój i obycie tak wiec mysle ze to on obok Brleka wystapi.

Oby nie 3-5-2

Arkadiusz.Czerepach 13.07.2017 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalafior1993 (Post 1475103)
Również chciałbym zobaczyć Brożka, zwłaszcza jako tzw Joker może wiele dać drużynie. Chciałbym aby strzelił gola żeby dobrze wszedł w sezon i zamknął usta hejterom i krytykom, bo takich zawodników się ceni jak Głowacki czy Brożek. Co do meczu to rozum mówi remis, a serce że wygramy jednym golem np 1:2

a ja bym wolał żeby Carlitos dobrze wszedł w drużyne i strzelił gola w debiucie, bo to on ma ciągnąć nasz atak w tym sezonie i im szybciej sie w komponuje tym lepiej

co do Pawła , to radze sie pozbyć złudzeń

czaro 13.07.2017 16:27

Zamiast Stilica wolałbym w pierwszej 11. zobaczyć któregoś z nowych graczy.

pawlozm 13.07.2017 17:00

Stilic bardzo solidnie przepracował ten okres przygotowawczy, liczę na to, że będzie liderem tej drużyny. To jest gość, który robi różnicę, brakuje kogoś takiego. Oby rzeczywiście był w formie. Mam nadzieję, że od pierwszego meczu da dużo jakości.

Charlie 13.07.2017 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1475123)
Velez moze zagrac faktycznie. Mysle ze Wojtkowskich i Halilovicow i Kostalow bedzie wprowadzal spokojnie.

Ja myśle, że Halilovica będzie wprowadzał niespokojnie, tzn. da mu zagrać od 1 minuty. Jest to jedyna ósemka jaką teraz mamy, w sparingach prezentował się nieźle, a przesuwanie Brleka do tyłu nie jest najlepszym pomysłem, gdyż swoje najlepsze mecze grał jako dycha.

Karherop 13.07.2017 17:26

Velez przede wszystkim nie brał udziału w przygotowaniach drużyny, liga Hiszpańska rusza pod koniec sierpnia (za jakieś 1,5 miesiąca) i jak on ma jutro dobrze wypaść? W sparingu z Sosnowcem prezentował się dramatycznie. Za faul przy którym otrzymał żółtą kartkę, w polskiej lidze by wyleciał z boiska.

Na pewno prędzej czy później będzie z niego pożytek, ale mam wątpliwości czy już teraz.

czaro 13.07.2017 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1475128)
Stilic bardzo solidnie przepracował ten okres przygotowawczy, liczę na to, że będzie liderem tej drużyny. To jest gość, który robi różnicę, brakuje kogoś takiego. Oby rzeczywiście był w formie. Mam nadzieję, że od pierwszego meczu da dużo jakości.

Stilić był przecież w każdym meczu najgorszy na boisku.

serek.c2 13.07.2017 18:44

Nie szkodzi, ważne że ma "to coś"!

:D

pawlozm 13.07.2017 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1475141)
Stilić był przecież w każdym meczu najgorszy na boisku.

Według mnie w żadnym sparingu nie byl gorszy od np Brleka. W Sosnowcu wszedł w końcówce i zrobił różnice jak kilka razy fajnie podaniem z pierwszej piłki przyspieszył akcje, kilka razy ładnie zagrali z Petarem, a po jednej takiej akcji był bliski bramki, ta akcja z 90 minuty jak wymanewrowal 3 obrońców jednym zawodem i uderzył tuż obok słupka pokazała, że wrócił mu ten luz. A sparing gdzie obsłużyl Bogusia genialnym podaniem i padła bramka? W meczach o punkty KLUCZOWE jest posiadanie kogoś takiego kto potrafi zrobić jednym podaniem roznice. Semir to zawsze miał a teraz wrócił ten jego luz.

Dariook 13.07.2017 22:33

A kto jako video assistant referee ?
:D

jonaf 13.07.2017 23:03

var tylko w kielcach :P

Stilic w 2 ostatnich meczach gral lepiej niż Brlek, to trzeba przyznać. Ale dalej Stilic gra poniżej pewnego poziomu, do którego przyzwyczaił krakowskich kibiców.

Velez.przepracowal z nami więcej niz chociazby Kostal czy Halilovic(tu nie jestem pewien). Więc trochę jednostek treningowych przebył

Dariook 13.07.2017 23:12

W tej lidze nigdy nie bedzie normalnie :D

Karherop 14.07.2017 05:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jonaf (Post 1475165)
var tylko w kielcach :P

Stilic w 2 ostatnich meczach gral lepiej niż Brlek, to trzeba przyznać. Ale dalej Stilic gra poniżej pewnego poziomu, do którego przyzwyczaił krakowskich kibiców.

Velez.przepracowal z nami więcej niz chociazby Kostal czy Halilovic(tu nie jestem pewien). Więc trochę jednostek treningowych przebył

Kostal i Halilovic trenowali dluzej o 1 tydzien i grali w wiekszej ilości sparingów. Liga slowacka i chorwacka tez rusza wczesniej.
Var mial byc podobno w 6 meczach w kolejce a jednak jest w 1? Skad ta zmiana?

fansorina 14.07.2017 05:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1475174)
Kostal i Halilovic trenowali dluzej o 1 tydzien i grali w wiekszej ilości sparingów. Liga slowacka i chorwacka tez rusza wczesniej.
Var mial byc podobno w 6 meczach w kolejce a jednak jest w 1? Skad ta zmiana?

Wszystko jest w fazie testowej narazie i VAR będzie wykorzystywany przez kilka/kilkanaście kolejek
tylko w jednym wybranym losowo meczu (sędziów przeszkolonych brak!). Docelowo VAR ma być na 7 meczach w kolejce.

Co do meczu mam obawy, ale Pogoń słabsza od nas. Trzy punkty na początek!

jonaf 14.07.2017 06:41

ej no, jest jeden przeszkolony sędzia techniczny od VAR. Pan Gil, ktory bedzie jeździł na 2 mecze w weekend. Jako glowny i jako ten od VAR :)

faktycznie halilovic i kostal byli 4 dni wczesniej niz velez. Spora roznica.

Ma_niek 14.07.2017 07:16

Mam nadzieje ze juz nie bedziemy teraz bardzo defensywnie grali.

jonaf 14.07.2017 07:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1475178)
Mam nadzieje ze juz nie bedziemy teraz bardzo defensywnie grali.

Filozofia trenera jest taka, żeby jak najmniej stracić. ;)

Revolver 14.07.2017 09:44

Ewidentnie daje mi się we znaki przerwa letnia, bo śniło mi się dzisiaj, że wygrywamy 1-0 po samobóju w 86 minucie.

tomasz_19 14.07.2017 10:03

Wydaje mi się, że dziś wybiegniemy w takim składzie:

Julian
Cywka-Głowacki-Gonzalez-Sadlok
Boguski-Velez-Brlek-Małecki
Stilic
Ondrasek

Wątpie, żeby Kiko ryzykował zwłaszcza że gramy przeciwko drużynie która ma spore problemy kadrowe i w większości zagra juniorami, albo chłopakami mało doświadczonymi. Jest zatem ogromna szansa na 3 pkt.
W drugiej połowie pewnie za Ondraska wejdzie Carlitos lub Brożek ?, a za Boguskiego lub Stilicia ktoś z dwójki Wojtkowski-Kostal

mitmichael 14.07.2017 11:26

Kiko Ramirez obchodzi dzisiaj swoje 47 urodziny wiec dobrze by bylo wygrac i z przytupem wejsc w nowy sezon

MaLk 14.07.2017 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jonaf (Post 1475177)
ej no, jest jeden przeszkolony sędzia techniczny od VAR. Pan Gil

Super, Pan Sędzia Gil, uznany w kraju i poza granicami fachowiec, daje rękojmię należytego wykorzystania możliwości VAR.

7 kotów 14.07.2017 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1475188)
Wydaje mi się, że dziś wybiegniemy w takim składzie:

Julian
Cywka-Głowacki-Gonzalez-Sadlok
Boguski-Velez-Brlek-Małecki
Stilic
Ondrasek

Wątpie, żeby Kiko ryzykował zwłaszcza że gramy przeciwko drużynie która ma spore problemy kadrowe i w większości zagra juniorami, albo chłopakami mało doświadczonymi. Jest zatem ogromna szansa na 3 pkt.
W drugiej połowie pewnie za Ondraska wejdzie Carlitos lub Brożek ?, a za Boguskiego lub Stilicia ktoś z dwójki Wojtkowski-Kostal

Stilic bedzie gral w meczach domowych glownie, tak mi sie wydaje, gdy przeciwnik nie bedzie nas tlamsil.
W Szczecinie, nawet z oslabiona kadrowo Pogonia, go wdeptaja w ziemie.

W srodku pola mamy olbrzymia dziure. Niby odszedl jeden Maczynski, wysypal sie na chwile Pol i jest lekka tragedia.

szprotson 14.07.2017 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1475203)
Stilic bedzie gral w meczach domowych glownie, tak mi sie wydaje, gdy przeciwnik nie bedzie nas tlamsil.
W Szczecinie, nawet z oslabiona kadrowo Pogonia, go wdeptaja w ziemie.

W srodku pola mamy olbrzymia dziure. Niby odszedl jeden Maczynski, wysypal sie na chwile Pol i jest lekka tragedia.

Odszedł tez kloc Uryga. Był jaki był, ale to defensywny pomocnik którego teraz w kadrze brakuje, bo Velez to zapchajdziura.
Mam nadzieje ze nie wyjdziemy z Semirem tylko włąsnie Velez, Brlek i albo Halilovic albo Buguski. Taktyka któa gramy skupia sie na zageszczeniu srodka, czyli klimat w którym Semir nie oddycha. Veleza na def, Brleka na rozbijaka i Halilivic/Boguski jako rozprowadzający piłke.

El'kabat 14.07.2017 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1475188)
Wydaje mi się, że dziś wybiegniemy w takim składzie:

Julian
Cywka-Głowacki-Gonzalez-Sadlok
Boguski-Velez-Brlek-Małecki
Stilic
Ondrasek

Wątpie, żeby Kiko ryzykował zwłaszcza że gramy przeciwko drużynie która ma spore problemy kadrowe i w większości zagra juniorami, albo chłopakami mało doświadczonymi. Jest zatem ogromna szansa na 3 pkt.
W drugiej połowie pewnie za Ondraska wejdzie Carlitos lub Brożek ?, a za Boguskiego lub Stilicia ktoś z dwójki Wojtkowski-Kostal

Jest duża szansa, że Carlitos wybiegnie od początku. Brozio miał uraz przez spory czas i dopiero dochodzi formy i pytanie do jakiej w takim wieku.

UcheJ 14.07.2017 13:01

Julian
Cywka-Arsenić-Gonzalez-Sadlok
Boguski-Halinović-Velez-Mały
Brlek
Carlitos(Zdenek)

Halinović jest brany pod uwagę jako pierwszy wybór oprócz Pola którego nie ma potem Brlek na ofensywnym i takie jest optymalne Trio w środku ale że gramy na wyjeżdzie nie ma Pola który dużo dawał w obronie to bejdzie na dziko Velez tak przynajmniej myśle... i Broń boże od ustawienia 5-3-2

tomasz_19 14.07.2017 13:08

UcheJ

Twój skład jest zbyt ryzykowny, jedynie Velez ma szansę moim zdaniem na 1 skład z uwagi na to, że nie może grać Pol. A tak to wszystko pozostanie po staremu, pewnie gdyby Brożek był w pełni sił to on zacząłby to spotkanie, a tak zagra bardziej doświadczony w Polskiej lidze Ondrasek.

Arsenic nie grał pół roku, niedawno wszedł do zespołu, na pewno nie zagra od początku, Głowa zagra
Halilovic - j.w, pewnie wejdzie w końcówce
Carlitos - j.w. pewnie wejdzie w końcówce

szprotson 14.07.2017 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1475212)

Arsenic nie grał pół roku, niedawno wszedł do zespołu, na pewno nie zagra od początku, Głowa zagra
Halilovic - j.w, pewnie wejdzie w końcówce
Carlitos - j.w. pewnie wejdzie w końcówce

Pomijam wszystkie okoliczności.
Pytanie na logikę : W jakim celu Kiko brałby na konferencje Carlitosa który wg. Ciebie pewnie wejdzie w końcówce? Ile minut w sparingach rozegrał Ondrasek?
Po co w kazdym sparingu w pierwszym składzie gral Arsenic skoro dzis ma wg. Ciebie usiąść na ławce?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl