Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [3 kolejka] Lechia Gdańsk - WISŁA Kraków, 30 lipca, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9663)

s1mone 30.07.2016 18:56

Normalnie na gorąco nie komentuje, ale to jaką kupę zagraliśmy w obydwóch meczach nad morzem to nie widziałem czegoś takiego od dawna.

Wdowczyk chyba przekombinował i oni sami nawet nie wiedzą co mają grać.

I nie chodzi o wynik, bo jakby Paweł się nie wyjebał mogłoby się skończyć 2:2 tylko o grę. Oczy bolą od patrzenia. W ostatnim roku nie licząc epizodu z Tadziem na ławce prawie w każdym meczu byliśmy optycznie lepsi od rywala. Byłem do tego przyzwyczajony, że przeważamy i prowadzimy grę - stąd mimo grupy spadkowej byłem daleki od narzekania i widziałem pozytywy.

Teraz zagraliśmy dwa TAKIE mecze, że zęby strzelały od zaciskania.

Jeszcze na domiar złego zamieniliśmy w bramce Miśkiewicza na Buchalika Bis. Dam Załusce jeszcze wotum zaufania, ale druga bramka dla Lechii - ewidentnie na jego konto. On miał obowiązek stać na linii w sytuacji, gdy ma przed sobą jeszcze obrońcę.

mitmichael 30.07.2016 18:58

Brawo Wdowczyk, mialo byc 3-5-2 i 6 punktow a jest 3-5-2 i 0 punktow. Mistrz psucia tego co dobrze funkcjonowało zaraz po przyjsciu. TRAGEDIA i pytanie kiedy ten chłop sie w koncu opamieta

WISŁAZWE 30.07.2016 18:59

Brlek widzę w nim potencjał.
Mam nadzieję, że odpali po okresie przygotowawczym.

Siemion 30.07.2016 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1445000)
Brawo Wdowczyk, mialo byc 3-5-2 i 6 punktow a jest 3-5-2 i 0 punktow. Mistrz psucia tego co dobrze funkcjonowało zaraz po przyjsciu. TRAGEDIA i pytanie kiedy ten chłop sie w koncu opamieta

Wyjdź i nie wracaj, wróżka jakaś jesteś czy co? Trener niedawno zaczął grać tym systemem, a Ty już lamentujesz.

vote-for-mikey 30.07.2016 19:05

Trener srener. Traci 6 bramek w cztery dni, Arka plus sparing, i nic nie zmienia.

Już jeden taki był, przywiązany do 3-5-2, Podoliński. Zobaczcie jak mu poszło w Cracovii.

Kamson 30.07.2016 19:06

Obecne ustawienie by Wdowczyk skończyłoby się na zwolnieniu po 5 meczach nawet w Football Managerze... :)

Kibic który wyłożył 250k€ na Brleka pewnie właśnie tapla się w swoich wymiocinach po tym co ten Uryga v2 pokazuje.

No i ciekawe czego tam szukał Załuska na 5. metrze przy bramce na 2:1...?

arti 30.07.2016 19:08

Tydzień wakacji w fajnym ośrodku na Pomorzu zaliczony - to jest ważne, a nie jakieś tam mecze.
Wrócmy do 4-4-2 mimo, że z dziurą w środku i tylko jednym skrzydłowym (Mały).
Obecne ustawienie jest takie jakieś... feralne.
Kuba, Marek wykażcie się.. Stilic i/albo Mierzej, skrzydłowy... podobno was stać

Elefant 30.07.2016 19:09

Spieszmy się oglądać ekstraklasę, tak szybko przemija...

W zeszłym sezonie mieliśmy 6-7 zawodników na poziomie ekstraklasy. Reszta I liga. Stykło.
Po wyprzedaży (dziki, Wolski, Mączyński przejściu Głowackiego na status półemeryta) zostanie dwóch-trzech.

Symbolem naszej gry ofensywnej jest przewracający się z głodu Brożek.

Czy mimo sprzedaży spółki wciąż obowiązuje zasada, że przegrane derby to wypad trenera ?

JrQ- 30.07.2016 19:12

Brak Wolskiego, a nie ustawienie ; )

Davey777 30.07.2016 19:13

Nie wiem czemu wdowczyk tak uparcie gra 3-5-2, tracimy jeszcze wiecej bramek niż przy 4-4-2. Widać, że mały najlepiej czuje sie grając przy linii

brylant17 30.07.2016 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1445011)
Brak Wolskiego, a nie ustawienie ; )

Sratata jakoś w Lechii gra średnio do tej pory

Wojtas 30.07.2016 19:21

Trzeba cos zmienic,kogos pi**lnąć ,albo wylac w ....*u.

Bo na ta druzyne w 3 meczach nie da sie patrzeć.

mitmichael 30.07.2016 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siemion (Post 1445003)
Wyjdź i nie wracaj, wróżka jakaś jesteś czy co? Trener niedawno zaczął grać tym systemem, a Ty już lamentujesz.

No własnie, dopiero zaczał a juz powinien skonczyc bo wiadomo było od poczatku, ze do takiego grania nie mamy odpowiednich pilkarzy a zeby o tym wiedziec nie trzeba byc zadna wrozka

JrQ- 30.07.2016 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1445015)
Sratata jakoś w Lechii gra średnio do tej pory

no i co, u nas grał świetnie ; )

El'kabat 30.07.2016 19:56

Żenada. Brlek kolejny mecz jak dziecko we mgle. Mączynskiemu to poki co moze buty nosić.
Żadnego pomysłu na grę, Brożek potyka się o własne nogi.

Dokładając do tego tego nowego gogusia pedałka i Citke, dobrze to na przyszłośc nie wróży.

Karherop 30.07.2016 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1445025)
Dokładając do tego tego nowego gogusia pedałka i Citke, dobrze to na przyszłośc nie wróży.

Gość nawet nie zdążył zdania powiedzieć, a już jest mieszany z gównem. Może dzisiejszy wynik to też jego zasługa?

pobijacie rekordy świata w hejtowaniu

radek2323 30.07.2016 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1445025)
Żenada. Brlek kolejny mecz jak dziecko we mgle. Mączynskiemu to poki co moze buty nosić.
Żadnego pomysłu na grę, Brożek potyka się o własne nogi.

Dokładając do tego tego nowego gogusia pedałka i Citke, dobrze to na przyszłośc nie wróży.

Nie oceniaj nowego właściciela teraz bo gowno o nim wiesz ...

czaro 30.07.2016 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siemion (Post 1445003)
Wyjdź i nie wracaj, wróżka jakaś jesteś czy co? Trener niedawno zaczął grać tym systemem, a Ty już lamentujesz.

A za pół roku napiszesz: "daliśmy szansę nie sprawdziło się. Teraz spróbujemy czegoś nowego w grupie spadkowej"?

Wyraźnie widać, że 3-5-2 nam nie idzie. Po pierwsze, to za trudny system dla naszych przeciętnych piłkarzy. Po drugie, trener dokonuje niezrozumiałych decyzji personalnych, sabotując własną koncepcję.

Nie rozumiem, po co wprowadzano kolejnych napastników, kiedy wyraźnie było widać, że należało zagęścić środek.

wiesniak842 30.07.2016 20:25

Nie jest ważne czy nowym ustawieniem gramy dopiero 3 spotkania czy bedziemy grac 300. Takie ustawienie nie ma prawa sie sprawdzic z tym materialem, ktory obecnie posiadamy. Koniec, kropka. Najlepszym wysjciem w naszej sytuacji jest granie tego co gralsmy na wiosne czyli hurrra 4-4-2 atakowanie. Raz wygramy, raz przegramy ale jakies tam punkty beda wpadac. Dziwi mnie tylko, ze kuerwa niby to profesjonalny ttrener jak Dario W. chuja widzie i zmienia to co funkcjonowalo jako tako na cos co nie funkcjonuje tylko po to zeby udowodnic chyba tylko sobie, ze jest profesjonalnym trenerem. Polska liga w pigulce.

Bene Nati 30.07.2016 20:44

Mamy słabą kadrę. Będziemy walczyć o utrzymanie.
Polska liga jest słaba, ale nie aż tak by Wisła walczyła o europejskie puchary z takimi zawodnikami.

Pozdrowienia dla tych, którzy oscylują za zmianą ustawienia po jednym przegranym meczu.


Taktykę dostosowuje się do zawodników których się posiada.
A to, że Wisła ma dwóch pomocników środkowych i jednego skrzydłowego nasuneło Wdowczykowi pomysł z grą wahadłowymi obrońcami.
Choć ja bym wolał Wisłę w innym systemie.

Lechia dziś miała Krasicia, braci Paixao, Chrapka, Wolskiego, Peszko...

A my kogo m mieliśmy? Starego Brożka? Małeckiego? Który był jedyna wyróżniającą się postacią?

Cytat:

Brawo Wdowczyk, mialo byc 3-5-2 i 6 punktow a jest 3-5-2 i 0 punktow.
Liczyłeś na na 6? Serio? Ja na maksymalnie 4.

Blaszczu16 30.07.2016 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1445015)
Sratata jakoś w Lechii gra średnio do tej pory

Reymontowskie powietrze widocznie bardziej służy...

Kurz 30.07.2016 21:37

Trudno mieć pretensję akurat o ten mecz. Jesteśmy personalnie słabszą drużyną od Lechii i stało się tylko to, co miało się stać. Faworyt był jeden. Niestety, bez Wolskiego i Mączyńskiego, jeśli wyjedzie, czeka nas bardzo ciężki sezon... bez względu na to w jakim ustawieniu będziemy grali.

Patryko 30.07.2016 22:22

Niestety nie mogłem oglądać, gra wyglądała podobnie do meczu z Arką? Widzę tylko, że obrona zagrała w praktycznie optymalnym zestawieniu a i tak 3 bramy w plecy :(

Kurz 30.07.2016 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1445072)
Niestety nie mogłem oglądać, gra wyglądała podobnie do meczu z Arką? Widzę tylko, że obrona zagrała w praktycznie optymalnym zestawieniu a i tak 3 bramy w plecy :(

Lechia była zdecydowanie lepsza. Nie dlatego, że nam coś strasznie nie wyszło, jak z Arką, ale dlatego, że ma lepszych piłkarzy i więcej jakości i przez większość czasu potrafiła nas zdominować.

AS82 31.07.2016 06:42

Lechia ma personalnie najlepszy skład w całej lidze. Gdyby mieli lepszego trenera to byliby murowanymi kandydatami do Mistrza. My jesteśmy niestety na drugim biegunie z takimi tuzami jak: Pietrzak, Brlek, Popović czy Cywka.Sezon zapowiada sie na bardzo ciezki...

Matejas_ 31.07.2016 07:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1445074)
Lechia była zdecydowanie lepsza. Nie dlatego, że nam coś strasznie nie wyszło, jak z Arką, ale dlatego, że ma lepszych piłkarzy i więcej jakości i przez większość czasu potrafiła nas zdominować.

Może nie wyglądało by to tak tragicznie gdyby nie kilka czynników, które raziły po oczach. Jeśli chodzi o statystyki to wszystko prócz strzałów wyszło na remis. Jednak gdy się ma na lewej stronie asa w postaci Pietrzaka, który po przebiegnięciu 40 metrów nie potrafi podać piłki na 10 metrów do najbliżej stojącego Wiślaka tylko wali prosto w przeciwnika, raz że trudno jest zbudować jakąkolwiek akcję, a dwa naraża się na niepotrzebne kontry. Odnotowaliśmy również dużo strat w środku pola przez niedokładność zagrań, długie holowanie piłki przez Popovicia, którego nawet bramka nr 2 dla Lechii nie oduczy pewnie niczego. To, że gospodarze mieli przewagę w środku pola nie ulega dyskusji, niemniej jednak bardziej doprowadzały do szewskiej pasji głupie straty i niechlujne zagrania na tzw. odpierdool. Druga połowa wyglądała jako tako, ale znów pojawia się słowo gdyby... gdyby Brożek wykorzystał zagranie Boguskiego, gdyby Cywce siadła lepiej piłka, gdyby Pietrzak lepiej ustawił się do główkującego Paixao, gdyby wcześniej przejść na 4-4-2 i wpuścić Ondraska... mogło by wówczas wyglądać to zupełnie inaczej. A tak znów 60% meczu Brożek przedyndał się w ataku sam i jak w zeszłym sezonie nie było nas ani z przodu, ani z tyłu. Przy takich pomocnikach jak Brlek czy Popović trzeba grać dwoma napastnikami, bo w przeciwieństwie do Wolskiego po odegraniu piłki stają w bezruchu, nie uczestnicząc dalej w akcji.

Skawua 31.07.2016 08:11

Bramka na 2:1 nie miała prawa wpaść, za krycie Paixao,Pietrzak powinien na nogach wracać do Krakowa, sama bramka przerwała najlepsze okresy gry wiślaków w tym meczu, w końcu doprowadziliśmy do wyrównania i wszystko mogłoby się potoczyć inaczej. Brożek już standardowo bez sił w drugiej połowie, w pierwszym meczu sezonu stało się najgorsze co mogło go spotkać bo strzelił bramkę, a wczoraj tylko udowodnił że robi to tylko poprzez czysty przypadek, nic nie daje drużynie z przodu,Boguski jest w podobnej sytuacji,cały jego wysiłek to ta jedna bramka i dalej nic.Porażka z Arką uświadomiła Wdowczykowi że jednak bez Arka Głowackiego Wisła nie pogra więc wrócił ledwie cień dawnego piłkarza jakim był Głowa i nic to nie zmieniło,szczerze powiedziawszy byłe młody miałby podobny wkład w ten mecz a pewnie i lepszy.

Osobiście nie rozumiem poczynań tak klubu jak i trenera.Oczywistym jest że grupa spadkowa czeka na nas i w tym sezonie więc wypadało by próbować odstawiać starszych graczy, mamy młodzież a o jej umiejętnościach możemy jedynie gdybać.I tak pieniędzy nie ma na zakupy a sprowadzanie jakiś bałaszowów którzy są bez kontraktu...przecież nie mają pracy bez powodu.

Davey777 31.07.2016 09:21

Ma wdowczyk spory materiał do przemyślenia, począwszy od ustawienia poprzez chociażby obsade bramki. Załuska tym meczem mnie nie przekonał czy jest lepszy od miśka. Nastepne są derby i nie mogą sobie przejść obok meczu

s1mone 31.07.2016 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawua (Post 1445100)
Boguski jest w podobnej sytuacji,cały jego wysiłek to ta jedna bramka i dalej nic.

Wiele można powiedzieć o tym meczu, ale akurat Boguski był jednym z najjaśniejszych punktów u nas. To on wyłożył patelnię Brożkowi na 2:0, gdy Paweł się poślizgnął. A mógł mieć drugą, gdy przytomnie zagrywał do tyłu w polu karnym przeciwnika.

Ale rozumiem, Boguś to boguś i choćby zagrał mecz życia trzeba go zjebać.


Generalnie przegraliśmy ten mecz w środku, akurat Popovic mnie nie irytuje, Brlek również, grali co mogli, zważywszy, że grali w tym rejonie 2 na 3. Ja nie szukam pojedynczych winowajców, ja mam wrażenie, że chłopaki nie do końca czują i wiedzą co mają grać w tym systemie, brakuje automatyzmów i czucia gry. Pewnie jakby Wdowiec forsował ten system przez kolejne mecze to w końcu by to zaczęło wyglądać. Ale..... moim zdaniem nie ma na to czasu! Obcykane 4-4-2 czy 4-5-1 to dużo bezpieczniejsze systemy i bardzo się dziwie, że Wdowczyk zaczął grzebać i zmieniać coś co tak świetnie za jego rządów działało w poprzedniej rundzie.

AYALA 31.07.2016 10:19

Co Tadziu Pawłowski widział w Brleku ? Przecież to zawodnik 1-2 ligowy.Te 400 tyś € można było chyba lepiej wydać...Bez wzmocnien (ŚO,ŚP,PP) czeka cieżka walka o utrzymanie.

sayek89 31.07.2016 10:34

Abstrahując już to Boguski mimo iż wielu na niego narzeka, to jednak coś daje drużynie w obecnej sytuacji. Taki solidny grajek na poziomie ławki rezerwowych, ale że niestety nie ma lepszego do pierwszego składu dlatego gra.

inspektor erektor 31.07.2016 11:42

Czy tylko ja jestem zdania, że Załuska zawalił nam ten mecz? Widać po nim niestety brak obycia w bramce i pewnych automatyzmów boiskowych. Przy pierwszej bramce przestraszył się nadbiegającego Paixao i położył się na trawie, patrząc jak piłka wpada do bramki. Przy drugiej zaliczył pusty przebieg niczym Majdan w Atenach. Przy trzeciej Paixao był na spalonym. Uważam, że w jednym z następnych meczów szansę powinien dostać ktoś z trójki Zając/Chorążka/Al-Ani. Oczywiście nie w derbach na Kałuży, bo tam zeżarłby ich stres, ale w meczu u siebie z Ruchem już jak najbardziej.

fialo 31.07.2016 12:25

Nie wiem czemu wszysy tak bardzo obwiniaja Pietrzaka za drugą bramkę. Ewidentny błąd kolejnego parodysty jaki będzie miał przyjemność stać w naszej bramce. Najpierw zrobił dwa kroki do przodu, później jeden do tyłu, ale już było za późno. Nie wychodzilby do tej piły która leciała na 13 metr (!!), tylko zostałby na linii - zlapalby spokojnie. A tak to gol, który podcial nam skrzydła. Wiadomo, Pietrzak tez jakąś tam winę ponosi - dał się przeskoczyć - ale krył dość ściśle, ma po prostu gorsze warunki fizyczne.

TS&ZKS 31.07.2016 12:50

Aż dziwne, że połowa użytkowników z forum nie prowadzi drużyn piłkarskim i to na poziomie wyższym niż ekstraklasa. Sami znawcy......
Czytając posty wychodzi, że spadniemy(zresztą już trzeci sezon z rzędu XD)
Po udanym początku Wdowczyka całowalibyście go po du*ie... 3 mecze nowego sezonu i jaka zmiana.... jak chorągiewki na wietrze.
Na nowego właściciela też tylko hejt mimo, że 80% użytkowników pierwszy raz uslyszał jego nazwisko kiedy kupił już Wisłe, ale co tam trzeba pospinać się w internecie.
Mamy skład na jaki nas stać. Nie walczymy o mistrza, jest walka o grupe mistrzowską. Przy takiej kasie jaka jest pompowana obecnie w lechiee wynik nie powinien nikogo dziwic.
Wyjdą 2-3 mecze i znowu bedzie gadanie o Wdowczyku, ktory mial nosa...

wiesniak842 31.07.2016 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1445127)
Nie wiem czemu wszysy tak bardzo obwiniaja Pietrzaka za drugą bramkę.

Gdyż to głównie jego wina.

s1mone 31.07.2016 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TS&ZKS (Post 1445128)
Aż dziwne, że połowa użytkowników z forum nie prowadzi drużyn piłkarskim i to na poziomie wyższym niż ekstraklasa. Sami znawcy......
Czytając posty wychodzi, że spadniemy(zresztą już trzeci sezon z rzędu XD)
Po udanym początku Wdowczyka całowalibyście go po du*ie... 3 mecze nowego sezonu i jaka zmiana.... jak chorągiewki na wietrze.
Na nowego właściciela też tylko hejt mimo, że 80% użytkowników pierwszy raz uslyszał jego nazwisko kiedy kupił już Wisłe, ale co tam trzeba pospinać się w internecie.
Mamy skład na jaki nas stać. Nie walczymy o mistrza, jest walka o grupe mistrzowską. Przy takiej kasie jaka jest pompowana obecnie w lechiee wynik nie powinien nikogo dziwic.
Wyjdą 2-3 mecze i znowu bedzie gadanie o Wdowczyku, ktory mial nosa...

Bez przesady. Nikt tu nie pisze o zwalnianiu trenera. Każdy jedynie ma nadzieję, że Wdowczyk wróci do ustawienia, które przynosiło świetne efekty. Ja osobiście nie rozumiem czemu rezygnować z czegoś co przynosiło nam najlepsze wśród wszystkich zespołów w lidze wyniki (bo bilans Wisły od przyjścia Wdowczyka to było ewidentnie pierwsze miejsce).

Patryko 31.07.2016 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1445129)
Gdyż to głównie jego wina.

Oglądając skrót meczu, 30% winy za ta bramkę dałbym Pietrzakowi (któremu w tej sytuacji po prostu zabrakło masy ciała i centymetrów) a 70% tragicznie ustawionemu bramkarzowi.

s1mone 31.07.2016 15:42

Ja bym powiedział, że 95% to bramkarz.

Pietrzak był blisko Paixao, wyskoczył z nim do główki, zadecydowalo to, że Paixao był trochę lepiej ustawiony i piłka spadła mu idealnie na głowę (lub też w idealnym miejscu wyskoczył - jak kto woli) Pietrzak skakał razem z nim 10cm dalej, nie pozwolił Paixao złożyć się głową do soczystego strzału, jedyne co mu pozwolił to odbić piłkę do góry w kierunku bramki.

Piłkę, którą dobrze ustawiony bramkarz by w zęby złapał, bo strzał ani nie był jakiś silny, ani w samo okienko bramki tylko taki lobik balonowaty. Zajebana bramka przez naszego golkipera i tyle w temacie.

Przy pierwszej bramce też mógł się lepiej zachować (po co się głupio kłaść w miejscu? to już lepiej stać na nogach do końca i czekać na strzał) - co nie zmienia faktu, że zważywszy na bliskość i dynamikę akcji strzał był raczej ciężki / niemożliwy do wyjęcia. Tyle, że jakby Paixao strzelił bliżej naszego bramkarza, to jego śmieszne kładzenie się uniemożliwiłoby skuteczną interwencje.

Do tego wypluta piłka raz w głupi sposób co mogło skończyć się golem, gdyby miał pecha.

Nie wybronił niczego, czego nie musiał wybronić - jak dla mnie zagrał gorzej niż Miśkiewicz z Arką. Bardzo słaby debiut.

Mimo wszystko dałbym mu jeszcze szanse w dwóch trzech meczach - ale chłop z jakiegoś powodu niemal cały swój piłkarski życiorys przeławkował, więc optymistą nie jestem.

Davey777 31.07.2016 15:46

Dokładnie bramka w wiekszości z winy Załuski

wiesniak842 31.07.2016 15:55

Mi to chodzilo bardziej o to, ze zlamal linie spalonego a nie ze tam dal sie przepchnac, okiwac czy za nisko skoczyl. Do calej sytuacji doprowadzil Pietrzak. Jakby trzymal sie linii tak jak reszta obroncow to stalby przed Paixao w chwili podania a nie za nim jako jedyny.

edit: no ok nie za nim tylko na równi z nim ale tylko dlatego, ze ruszyl sie w strone swojej bramki zamiast 10 cm w druga strone, jego bramka ewidentnie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl