Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [37 kolejka] Podbeskidzie Bielsko-Biała - WISŁA Kraków, 14 maja, sobota 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9626)

nesta 14.05.2016 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1439821)
Moje wnioski po meczu:
1. Dla mnie Zemlo zagral przyzwoicie. Napewno duzo lepiej niz Alan czy Krzysio, ktory w tym meczu byl totalnie zagubiony. Zle ustawial sie w obronie, zle reagowal. Mial tez dogodna sytuacje w kontrze, gdzie dostal pilke od Brozka, przegral pojedynek biegowy. W ataku poki co gra slabo, przypomina mi sie mecz, w ktorym w polu karnym stracil pilke zamiast strzelac. Niestety do Stepinskiego mu bardzo daleko, nawet tego Stepinskiego co gral w


2. Pietrzak rowniez narazie duzo slabszy od Sadloka.

3. Rafal Wolski - ja nie wiem albo to jakis sabotaz, albo totalny zjazd formy. Duzo strat, czego efektem byla np. zolta kartka. Od meczu z Leczna gra bardzo slabo, jak na to co pokazal na poczatku.

4. Wdowczyk - zobaczymy co bedzie w przyszlym
sezonie, narazie dla mnie strzal w 10.

Zgadzam sie poza ocena Wolskiego. Chyba inny mecz...

Genialna asysta przy bramce Boguskiego, super technika przy bramce Maczynskiego. Gość przerasta ta ligę o kilka długości. Nie ma jeszcze optymalnej formy, a oczekiwanie od niego bezbłędnej gry jest nie na miejscu- wtedy grałby w Realu a nie polskiej lidze. Po przepracowaniu całego okresu przygotowawczego bedzie jeszcze lepszy. Jesli Wisła nie zapłaci tych pieniędzy to bedzie frajerstwo roku. Za taka kasę nie znajdziemy drugiego takiego zawodnika.

Bene Nati 14.05.2016 17:41

Bartosz najlepiej wygląda z tych wszystkich naszych młodych perełek.

cash_X 14.05.2016 17:50

Z Urygi już nic nie będzie, chłop ma problem z myśleniem na boisku. Nie potrafi się ustawiać, nie przewiduje gdzie może iść piłka, gubi krycie, jak dla mnie on się nadaje na max 2 ligę.

Pietrzak nie wybitnie, ale też nie był tragiczny.

Drzazga na pomocy to sabotaż, widać, że nigdy nie miał styczności z grą obronną.

Dla mnie największym wygranym póki co jest Bartosz i cały czas mam nadzieje, że z Brleka będzie solidny defensywny, Wdowczyk powinien mu wykupić korepetycje u Sobola.
Żemło jak dla mnie średnia ligowa na środku obrony.

Patryko 14.05.2016 17:54

Mam nadzieję, że poprzez występ w tym meczu Uryga uzyskał odpowiedź na pytanie: czemu siedzę od dłuższego czasu na ławce/trybunach?

Gość ma ogromne braki szybkościowe/zwrotnościowe, czego NIE PRZESKOCZY ze względu budowę ciała. Rozegranie piłki jakie jest, wszyscy wiedzą już od dłuższego czasu. Wystawianie go na obronie, gdzie już nie ma go kto zaasekurować, to jest samobójstwo. Przypominam, że był to mecz z kopiącym się po czole Podbeskidziem. Podpis pod przedłużeniem jego kontraktu podpisywał chyba Stevie Wonder..... Nie jestem w stanie logicznie wytłumaczyć holowania tego zawodnika w Wiśle, jedyne co mi przychodzi do głowy to bliskie powiązania rodzinne z Cupiałem.

Drzazga - gość póki co jest totalnie zagubiony, należałoby go wypożyczyć do niższej klasy rozgrywkowej, zanim totalnie się rozyspie psychicznie po niepowodzeniach w pierwszym składzie.

Żemło - przypomina mi trochę wczesnego Czekaja, kiedy mieliśmy nadzieję, że coś z niego będzie.

rabi86 14.05.2016 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1439824)
Zgadzam sie poza ocena Wolskiego. Chyba inny mecz...

Genialna asysta przy bramce Boguskiego, super technika przy bramce Maczynskiego. Gość przerasta ta ligę o kilka długości. Nie ma jeszcze optymalnej formy, a oczekiwanie od niego bezbłędnej gry jest nie na miejscu- wtedy grałby w Realu a nie polskiej lidze. Po przepracowaniu całego okresu przygotowawczego bedzie jeszcze lepszy. Jesli Wisła nie zapłaci tych pieniędzy to bedzie frajerstwo roku. Za taka kasę nie znajdziemy drugiego takiego zawodnika.

Zgadzam się tylko jeden problem - kto da na to kasę. Przypomina mi się sytuacja ze Stiliciem z ubiegłego roku, też musieli zatrzymać, a jak było wszyscy widzieli. Po wywiadzie po meczu wnioskuję, że nic z tego nie będzie. Zresztą jakby miał zostać, to już by była o tym informacja - na co mieliby czekać. Mamy nadzór finansowy nad sobą, wątpię czy możemy sobie pozwolić na jednorazowe wyłożenie takiej kasy.

arti 14.05.2016 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1439829)
Mam nadzieję, że poprzez występ w tym meczu Uryga uzyskał odpowiedź na pytanie: czemu siedzę od dłuższego czasu na ławce/trybunach?

Gość ma ogromne braki szybkościowe/zwrotnościowe, czego NIE PRZESKOCZY ze względu budowę ciała. Rozegranie piłki jakie jest, wszyscy wiedzą już od dłuższego czasu. Wystawianie go na obronie, gdzie już nie ma go kto zaasekurować, to jest samobójstwo. Przypominam, że był to mecz z kopiącym się po czole Podbeskidziem. Podpis pod przedłużeniem jego kontraktu podpisywał chyba Stevie Wonder..... Nie jestem w stanie logicznie wytłumaczyć holowania tego zawodnika w Wiśle, jedyne co mi przychodzi do głowy to bliskie powiązania rodzinne z Cupiałem.

Drzazga - gość póki co jest totalnie zagubiony, należałoby go wypożyczyć do niższej klasy rozgrywkowej, zanim totalnie się rozyspie psychicznie po niepowodzeniach w pierwszym składzie.

Żemło - przypomina mi trochę wczesnego Czekaja, kiedy mieliśmy nadzieję, że coś z niego będzie.

To się da znacznie poprawić, parokrotnie już pisałem jak.
Ale dopóki w Wiśle myślenie o różnych formach rozwoju zawodnika będzie leżało to Uryga, Czekaj (on już niedługo, ale obawiam się, że wkrótce także Kujawa) będą nas tylko w........

Heero 14.05.2016 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bene Nati (Post 1439820)
Drzazga też rozczarowuje. Nie wiem czy chłopak nie podołał mentalnie, czy po prostu brakuje mu umiejętności. Statystyki miał zabójcze na niższym szczeblu rozgrywkowym, myślałem, że on chociaż jakoś rokuje na przyszłość. Szkoda chłopaka bo Wisła nie jest mu obojętna.

Jeśli chcemy bić się o podium to musimy wzmocnić się w każdej formacji, a tacy piłkarze jak Uryga, Drzazga i Żemło nie powinni nawet powąchać murawy.

Bo to jest napastnik, a nie skrzydłowy. Stępiński grał u nas na skrzydle i kopał się po czole, a na naturalnej pozycji w Ruchu szalał.

Deteinate 14.05.2016 18:49

Uryga gra w Wiśle, bo jest wychowankiem tego klubu i kibice się z nim identyfikują. Kazdej drużynie potrzebny jest taki zawodnik. A że reprezentuje niski poziom sportowy to już inna sprawa. Ale może ustawić go na defensywnym pomocniku - kiedyś taki manewr zastosowano z Kew Jaliensem i grał na tej pozycji jak profesor. Albo po prostu wpuszczać z ławki, gdy wynik będzie bezpieczny. Tak czy inaczej - potrzebujemy stoperów bo Głowa też już nie ten co kiedyś.

JrQ- 14.05.2016 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rabi86 (Post 1439832)
Zgadzam się tylko jeden problem - kto da na to kasę. Przypomina mi się sytuacja ze Stiliciem z ubiegłego roku, też musieli zatrzymać, a jak było wszyscy widzieli. Po wywiadzie po meczu wnioskuję, że nic z tego nie będzie. Zresztą jakby miał zostać, to już by była o tym informacja - na co mieliby czekać. Mamy nadzór finansowy nad sobą, wątpię czy możemy sobie pozwolić na jednorazowe wyłożenie takiej kasy.

Stilić nie był tak perspektywiczny.
Dodatkowo chodziło o zarobki, tutaj wszystkie kwoty są jasne.

Bene Nati 14.05.2016 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heero (Post 1439840)
Bo to jest napastnik, a nie skrzydłowy. Stępiński grał u nas na skrzydle i kopał się po czole, a na naturalnej pozycji w Ruchu szalał.

Masz rację. Obawiam się jednak, że w takim klubie jak Wisła, szybko nie dostanie szansy gry od pierwszych minut na szpicy. Nawet przy potencjalnych brakach na tę pozycje.

Ogryzek 14.05.2016 19:00

Drzazga ma braki szybkościowe. Słaby start do piłki i słaba szybkość. Jeśli nie popracuje nad tą stroną to kariery nie zrobi. Tym bardziej na skrzydle. Tu dochodzi dodatkowo brak umiejętności gry w obronie. Dzisiaj wszystkie pojedynki biegowe jakie miał Drzazga to przegrał.

Podsumowując - ja bym go nie skreślał ale popracował u Niego nad motoryką.

Co do Alana - Wdowczyk chciał go sprawdzić i trochę mu pograć- bo Uryga po kontuzji porusza się jeszcze wolniej niż wcześniej, czyli jak mucha w smole.

krzaq12 14.05.2016 19:20

Cytat:

Uryga gra w Wiśle, bo jest wychowankiem tego klubu i kibice się z nim identyfikują. Kazdej drużynie potrzebny jest taki zawodnik. A że reprezentuje niski poziom sportowy to już inna sprawa. Ale może ustawić go na defensywnym pomocniku - kiedyś taki manewr zastosowano z Kew Jaliensem i grał na tej pozycji jak profesor. Albo po prostu wpuszczać z ławki, gdy wynik będzie bezpieczny. Tak czy inaczej - potrzebujemy stoperów bo Głowa też już nie ten co kiedyś.
Uwierz mi, że Wiśle do niczego nie jest potrzebny Alan Uryga.
Owszem to wychowanek, identyfikujący się z klubem, kibicami ale słaby piłkarz.
Zadajmy sobie pytanie co chcemy osiągać w przyszłości, za rok, dwa i zastanówmy się czy do tego potrzebujemy kogoś tak nieogarniętego jak Alan.

lorddavy 14.05.2016 19:48

A co zagral dzis Glowacki? Srednio delikatnie mowiac, 2 wczesniejsze mecze bez niego to z tylu duzo lepiej wygladaly. Jednak wieku nie oszukasz.

Dzimi 14.05.2016 20:01

Bramka na 1:0 - po błędzie Ondraska, ale winni są Żemło i Uryga którzy grali pasywnie w obronie - brak ataku na zawodnika wchodzącego z piłką w pole karne. W dodatku Żemło zamiast wślizgu którego nie zrobił dał sobie strzelić na bramkę między nogami.

Bramka na 1:1 - brawa dla Jovicia

Bramka na 2:1 - głównie błąd Żemło który nie wiem po co idzie w strone Głowackiego i zostawia za sobą dziure w obronie i niekrytego zawodnika którego goni nieskutecznie Drzazga. I również błąd Drzazgi który za wcześnie odpuszcza bieg - gdyby zapylał do końca na 100%, to jeszcze wybiłby tą piłkę między Miskiewizczem a bramką wślizgiem na aut

Bramka na 2:2 - brawa dla Boguskiego, klasa, doświadczenie i zimna krew.

Bramka na 3:2 - zrobił co powinien

Bramka na 3:3 - Głowacki chciał wyręczyć Urygę, a Mączyński nie zastąpił go i odpuścił krycie gracza z numerem 13.

Bramka na 4:3 - 50% Wolski, 50% Mączyński

nesta 14.05.2016 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rabi86 (Post 1439832)
Zgadzam się tylko jeden problem - kto da na to kasę. Przypomina mi się sytuacja ze Stiliciem z ubiegłego roku, też musieli zatrzymać, a jak było wszyscy widzieli. Po wywiadzie po meczu wnioskuję, że nic z tego nie będzie. Zresztą jakby miał zostać, to już by była o tym informacja - na co mieliby czekać. Mamy nadzór finansowy nad sobą, wątpię czy możemy sobie pozwolić na jednorazowe wyłożenie takiej kasy.

A co powiedział? Nie oglądałem.

Fugiel 14.05.2016 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1439824)
Zgadzam sie poza ocena Wolskiego. Chyba inny mecz...

Genialna asysta przy bramce Boguskiego, super technika przy bramce Maczynskiego. Gość przerasta ta ligę o kilka długości. Nie ma jeszcze optymalnej formy, a oczekiwanie od niego bezbłędnej gry jest nie na miejscu- wtedy grałby w Realu a nie polskiej lidze. Po przepracowaniu całego okresu przygotowawczego bedzie jeszcze lepszy. Jesli Wisła nie zapłaci tych pieniędzy to bedzie frajerstwo roku. Za taka kasę nie znajdziemy drugiego takiego zawodnika.

Generalnie może zbyt ogólnie to ujałem :) Pisałem o tym co mnie troche zastanawia od tych kilku kolejek, gdzie Rafał pokazywał wiele niechlujstwa i niedokładności, czego nie było na początku. Naprawde, dla mnie gość pokazał, że robi MEGA różnicę. Taki Stilic tylko młodszy. Mam nadzieje, że on chce zostać w Wisle i Wisłę stać na jego wykupienie :)

nesta 14.05.2016 20:21

Wlasnie czytam ten wywiad.. Powiedzial, ze jutro ma sie wszystko wyjaśnić.
Zobaczymy. Chociaż mam złe przeczucia.

Mam jeszcze tylko taka nadzieje, ze czekali do ostatniego meczu, aby znac jaki bedzie wplyw do budzetu w zalezności od miejsca.

lazy 14.05.2016 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1439846)
Drzazga ma braki szybkościowe. Słaby start do piłki i słaba szybkość. Jeśli nie popracuje nad tą stroną to kariery nie zrobi. Tym bardziej na skrzydle. Tu dochodzi dodatkowo brak umiejętności gry w obronie. Dzisiaj wszystkie pojedynki biegowe jakie miał Drzazga to przegrał.

Podsumowując - ja bym go nie skreślał ale popracował u Niego nad motoryką.

(...)

No ale szybkość powinna być jego atutem. Nie ma też masy żeby się przepchać, to jak ma strzelać te bramki?
W najlepszym wypadku wyrośnie z niego Boguski... przy czym na dziś Rafał zjada go na śniadanie

krzaq12 14.05.2016 20:40

Nie twierdzę, że Wolski u Nas zostanie, czasy kiedy ekscytowałem się każdą medialną plotą minęły dawno temu, teraz póki nie zobaczę na oficjalnej to nie uwierzę, ale....

1. Po pierwsze jeśli negocjują już tydzień to widocznie rozbieżności nie są ogromne, w przeciwnym wypadku pewnie odpuścilibyśmy,
2. Po drugie może negocjują ze względu na chęć rozbicia płatności na 2,3 raty, tak jak w przypadku Brleka
3. Po trzecie mogą negocjować do ostatniej chwili zejście z ceny np. do 400 tys. euro w zamian za wyższy procent od następnego transferu.

Nie wiemy tak naprawdę jak to wygląda, Wolski do ostatniego meczu grał, nie został posadzony na ławkę więc w klubie jednak wg mnie wierzą w jego pozostanie.

Pewnie jutro się przekonamy.... oby się udało ;)

brylant17 14.05.2016 20:55

Dwa gola zawala Głowacki na 1-0 mógł to wybić i na 3-3? bodajże dał się okiwać

Dzimi 14.05.2016 21:31

TERAZ prosimy Ekstraklasę i PZPN o mecz z Ruchem, o 8 miejsce na koniec Brak takiego pojedynku jest niesprawiedliwy.

xanti1906 14.05.2016 21:35

Drzazga w niższych ligach pokazał, że umie strzelać, zarówno w swoim starym klubie jak i rezerwach Wisły. Przydałaby się regularna gra na ataku w klubie z 1. ligi, nie niżej.

inspektor erektor 14.05.2016 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1439877)
TERAZ prosimy Ekstraklasę i PZPN o mecz z Ruchem, o 8 miejsce na koniec Brak takiego pojedynku jest niesprawiedliwy.

Co masz na myśli?

Dzimi 14.05.2016 23:59

Zmianę regulaminu rozgrywek. Najlepszy zespół grupy spadkowej powinien mieć możliwość zmierzenia sie z najsłabszym zespołem grupy mistrzowskiej o 8 miejsce na koniec. Lub powinno być to załatwione w bezpośredni sposób np mała tabela między tymi zespołami i ten kto w niej jest wyżej ma 8 miejsce na koniec

Jaroo1 15.05.2016 07:40

No i po co takie coś?
System jaki jest każdy wie. Żadnych udziwnień i pajacowania tu nie trzeba. A jeśli komuś nie odpowiada taki system to pewnie na Euro jak np Polska wyjdzie z grupy i zagra w 1/8 z przyszłym Mistrzem Europy to w myśl fair play powinniśmy później grać ze zwycięzcą 3 miejsca ponownie o 3 miejsce bo przecież my ulegliśmy Mistrzowi na początku?

Deteinate 15.05.2016 08:23

To już lepiej żeby zwycięzca grupy spadkowej miał miejsce w pucharach. Taka Wisła w tej rundzie wygrała większość spotkań i nic z tego nie ma. Bo do utrzymania wystarczyłoby 24 punkty, a tak to przynajmniej byłaby motywacja.

Jaroo1 15.05.2016 08:32

O czym Wy piszecie? Puchary dla 9 zespoły ekstraklasy? A może za to 4 zespół z grupy mistrzowskiej niech spada do I ligi?

R33 15.05.2016 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Deteinate (Post 1439891)
To już lepiej żeby zwycięzca grupy spadkowej miał miejsce w pucharach. Taka Wisła w tej rundzie wygrała większość spotkań i nic z tego nie ma. Bo do utrzymania wystarczyłoby 24 punkty, a tak to przynajmniej byłaby motywacja.

I potem dochodziłoby do takich sytuacji, że drużyny z miejsc powiedzmy 6-8 woleliby spaść na końcu do grupy spadkowej, żeby mieć większe szanse na puchary. Nie tędy droga.

Deteinate 15.05.2016 09:27

No a obecnie dochodzi do tego, że drużyny jak Ruch chcą się tylko załapać do ósemki i grać o nic, bo na puchary nie mają ambicji, a utrzymanie jest pewne. Rok temu tak miał Górnik Zabrze. Gdyby w tym sezonie Podbeskidzie załapało sie do górnej ósemki to też mieliby wywalone.

art 15.05.2016 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Deteinate (Post 1439897)
No a obecnie dochodzi do tego, że drużyny jak Ruch chcą się tylko załapać do ósemki i grać o nic, bo na puchary nie mają ambicji, a utrzymanie jest pewne. Rok temu tak miał Górnik Zabrze. Gdyby w tym sezonie Podbeskidzie załapało sie do górnej ósemki to też mieliby wywalone.

Tylko, że teraz taki Ruch i tak musi grać do 30 kolejki, żeby mieć spokój. Wcześniej takich Ruch odpuszczał w 26 kolejce i mieli wakacje w Kwietniu już.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1439858)
Bramka na 1:0 - po błędzie Ondraska, ale winni są Żemło i Uryga którzy grali pasywnie w obronie - brak ataku na zawodnika wchodzącego z piłką w pole karne. W dodatku Żemło zamiast wślizgu którego nie zrobił dał sobie strzelić na bramkę między nogami.

Nie chciałbym się już pastwić nad Urygą, ale całe podsumowanie jego gry jest przy tej właśnie bramce. Kato stoi w jednej linii z Nim, zobaczcie na powtórkach ile czasu zajmuje Urydze ogarnięcie co się stało, wyhamowanie, zmiana kierunku biegu i pościg. Nie mówie, że to jego bramka w 100%, ale jako obraz jego gry nadaje się idealnie.

Merkury 15.05.2016 10:06

To spotkanie powinno uświadomić działaczom, że nie mamy środka obrony i w tej formacji potrzebujemy wzmocnień a właściwie wymiany dotychczas grających na tej pozycji zawodników. Nie mamy skrzydeł, Małecki powoli wraca do swojego poziomu sprzed odejścia z Wisły, jego dryblingi są bezproduktywne, od czasu do czasu coś mu wyjdzie natomiast drugiego skrzydła praktycznie cały sezon nie było. Wisła od 3 lat spada w tabeli ligowej i ta tendencja jest podtrzymywana w związku z czym jeżeli kadra zespołu nie zostanie wymieniona/wzmocniona w przyszłym sezonie możemy być czerwoną latarnią tej ligi (2, 3 zawodników, którzy coś tam grają nagle nie wprowadzą nas do pierwszej 3-ki.

R33 15.05.2016 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Deteinate (Post 1439897)
No a obecnie dochodzi do tego, że drużyny jak Ruch chcą się tylko załapać do ósemki i grać o nic, bo na puchary nie mają ambicji, a utrzymanie jest pewne. Rok temu tak miał Górnik Zabrze. Gdyby w tym sezonie Podbeskidzie załapało sie do górnej ósemki to też mieliby wywalone.

Mimo wszystko sytuacja jest ,,zdrowsza" ponieważ jednak, żeby do tej górnej 8ki się załapać musi ją wywalczyć, a nie, że odpuszcza żeby mieć potem łatwiejszą drogę do pucharów.

Jaroo1 15.05.2016 10:51

Cytat:

Gdyby w tym sezonie Podbeskidzie załapało sie do górnej ósemki to też mieliby wywalone.
No patrz, wychodzi na to, że Podbeskidzie nie załapało się do pierwszej ósemki i też miało wywalone i sobie spadło.
Przestańcie ludzie fantazjować, szukać wszędzie jakichś dziwnych teorii spiskowych i podawać jakieś bezsensowne pomysły. Jak coś wymyślicie to najpierw pomyślcie przed napisaniem czy to ma sens.

KOMINEK 15.05.2016 11:07

Martwi, że mały faktycznie zaczyna grać znowu ,,swoje". Może jest przed spotkanie ze swoim trenerem mentalnym.

alexx6 15.05.2016 12:54

To może zróbmy tak zwycięzca grupy mistrzowskiej gra ze zwycięzcą grupy spadkowej. Zwycięzca tego meczu gra w eliminacjach dl LM.

arti 15.05.2016 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alexx6 (Post 1439913)
To może zróbmy tak zwycięzca grupy mistrzowskiej gra ze zwycięzcą grupy spadkowej. Zwycięzca tego meczu gra w eliminacjach dl LM.

:)
Kilku Kolegów-autorów postów powyżej jest w nastroju do żartów.
Bez jaj - nie trzeba było doprowadzać do sytuacji, że gramy 10 czy więcej meczów bez trenera, a dziś może gralibyśmy o 3 czy 4 miejsce.
Moja propozycja jest taka, że powinniśmy być przesunięci na 6 miejsce bo mamy 32pkt, a śledzie mają 30.
A co tam...:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl