![]() |
Wczorajszy mecz w wykonaniu Zdenka bardzo dobry. Czech wykonuje cała robotę zapier.dalania na boisku za Pawła i wygląda to nieźle, świetnie się uzupełniają.
|
Ja się cieszę, że drugi mecz Brożek zagrał dobrze i zdobył kolejną bramkę, bo już nie mogłem znieść hejtu jaki się na niego wylewał, zwłaszcza po pamiętnym karnym.
|
Zwycięstwo po ciężkiej walce (za co należne brawa), więc wszystkie ułomności typu chaotyczna gra itd. można zapomnieć (oczywiście trener wnioski musi wyciągnąć, ale to inna sprawa).
Wczoraj nadzwyczaj dobrze zagrali ci, którzy ostatnio zawodzili tj. Brożek i Sadlok. Brożka tak szybko biegnącego jak przy kontrze bramkowej to bardzo dawno nie widziałem. Nie rozumiem pretensji do Ondraska. To jest czołg zapieprzający od obrony do ataku przez cały mecz, wygrywa większość górnych piłek, nie daje się przepychać, w walce jeden na jeden daje rady jako jeden z nielicznych naszych zawodników. Guzmics daleko lepszy mecz niz wiele ostatnich. Bartosz - ogrywać, ogrywać, ogrywać... Mam nadzieje, że ostatnie dwa mecze będzie wchodził jako podstawowy. Powtórzę, z Joviciem w przyszłym sezonie to może być bardzo sensowna i efektywna para na prawym skrzydle. |
Narzekamy po wygranych meczach, czyli na forum bez zmian. Pawłowski, Moskal, Broniszewski błagam wracajcie!
Ondrasek przykrywa czapką Genkova jeśli chodzi o waleczność, technikę, kondycję i przede wszystkim zaangażowanie w grę zespołową. Piłka nożna to sport drużynowy i Ondrasek jak nikt inny pojmuje tę zależność. Grę głową ma na podobnym poziomie z tym, że ma gorszych skrzydłowych niż miał wtedy Genkov, czyli Kirma, Meliksona, Ilieva i Małeckiego w formie reprezentacyjnej. |
Jeszcze raz powtórzę. Jestem rozczarowany Ondraskiem. Od napastnika wymaga się strzelania bramek, czyli to co robił Zdenek w Norwegii i to co robi Paweł Brożek w Polsce. Nie strzela bramek ponieważ nie wykorzystuje swoich atutów i polscy obrońcy chyba jednak to nie to co Norwescy. Bardzo mi się podoba to wszystko co zauważyliście super to jest. Stoperzy nie mają z nim lekkiego życia i pewnie schodzą nieźle poobijani, tylko to mało. Ogólnie bolączką na forum jest to że każdy widzi pozytywy jakie chce widzieć a nie patrzy na całokształt jako taki Stąd znaleźli się zwolennicy talentu np Burdenskiego. Patrzmy pod kątem przydatności w ekstraklasie. Jak na boisku nie ma Pawła to Czech wypada blado, Piszę to przy całej sympatii do niego. Może w pierwszej lidze by to wystarczyło na ekstraklasę za mało. Będą gole i asysty - będą pochwały.
|
Cytat:
Co do Ondraszka... ciezka praca przed nim, podoba mi sie ze walczak, ale bramki tez musi ladowac |
Pozwólmy przepracować naszym piłkarzom porządnie okres przygotowawczy - wtedy będzie można ferować wyroki i wieszać ew psy na winowajcach. Moim zdaniem obniżka lotów bierze się właśnie z tego, że jakiś decyzyjny idiota w klubie podjął decyzję o zatrudnieniu takiego a nie innego trenera, który w widoczny sposób nie potrafił przygotować piłkarzy do rozegrania ok 20 meczów w rundzie ).
|
Czepianie sie czecha to idiotyzm. 14 meczy dla Wisły 4 gole i 4 asysty + walka w kazdym meczu to tak zle?
|
Cytat:
|
Znajdź 3 różnice
http://img.90minut.pl/pix/players/ondrasek_zdenek.jpghttp://img.90minut.pl/pix/players/boguski_rafal.jpg Dodam, że obydwaj wkładają w grę dużo serducha Ondrasek - 4 bramki - jedna runda Boguski - 8 bramek- dwie rundy |
Cytat:
|
Zauważcie jakim tempem wracał Cywka w porównaniu do Frankowskiego przy kontrze zakończonej okazją bramkową tego drugiego
|
Cytat:
|
Daj numery na Totka na szybkosci poki jeszcze losowania nie bylo!!!
|
Cytat:
Mowicie Malecki, Wolski, Popovic, Ondraszek, Brozek. A przepracowali okres przygotowawczy pod okiem Teddy'ego Beara z kurvikami i postrachem w oczach godnym Kubusia Puchatka czy innego Misia Uszatka. MUSZA wchodzic zmiennicy. S'il vous plait - Boguski, Balashov, Cywka, Crivellaro, Pietrzak, Drzazga. Albo nie maja odpowiednich umiejetnosci, albo nie przepracowali odpowiednio okresu przygotowawczego. Ja nie mowie, ze Wdowczyk jest Bogiem trenerki, przygotowania miedzy/srodsezonowego, 20/20 w skali FMa. Nie mniej jednak wyniki za nim przemawiaja. Tym bardziej, ze wczesniej z tymi "ogorami" ze spadkowej tracilismy najwiecej punktow, najwiecej niedbalosci. Kolejny argument hejterow odpada. To nastraja optymizmem. Drugi powod - Jovic skrzydlo, Bartosz bok obrony. Trzeci - ze to decyzja Wdowca. Cztery - punkt 1 pesymistyczny moze sprawic, ze Rysiek jeszcze moze nam przyniesc $zmal. Pesymisci: 1 - Glowacki konczy kariere. Stoper potrzebny. Nawet dwoch, nie wiadomo jak z Ryskiem, wirus UEFA moze go dopasc. 2. Brozek nie mlodnieje 3. Boguski rowniez. I niestety tutaj bedzie constans 4. Na Dzikiego rowniez nie bedzie chetnych. 5. To samo drugi black. |
Cytat:
|
W C+ wybrali Ondraska na zawodnika meczu, ale herbatnik Framat i drugi ananas Barti muszą wrzucić swoje trzy grosze w temacie. Szkoda strzępić ryja jak to mówił Zbyszek.
Dlaczego gramy tak dobrą wiosnę pomijając Koronę i Zagłębie? Ano dlatego ze mamy z przodu kogoś takiego jak Ondrasek. Czemu? Już tłumaczę. Otóż wcześniej, za Moskala, preferowaliśmy szybką grę po ziemi, właściwie bez długich piłek na napastnika. Problem w tym, że taka gra jest najbardziej komfortowa, gdy przeciwnik nie stosuje pressingu, bądź stosuje go dopiero na własnej połowie. Niestety, po dobrym początku szybko zostaliśmy rozpracowani, podchodzili do nas wysoko, a niestety nasi piłkarze nie mieli na tyle jakości, by wyjść spod pressingu (koronny przykład przejebane derby przy R22, nie radziliśmy sobie kompletnie z ciaglym pressingiem Cetnarskiego i Dąbrowskiego). Co wtedy zostawało - ano granie dzidy. Niestety z przodu mieliśmy MJ7, który piłkarzem jest tragicznym i nie mial kompletnie niczego, nie walczył, nie umiał przytrzymać piłki, no dramat jednym słowem i wtedy awaryjna dzida nie zdawała kompletnie egzaminu. Teraz mamy misz-masz. Wprawdzie z Wolskim, Mąką czy Popoviciem nadal próbujemy grać ziemią, ale czasem sytuacja zmusza nas do zagrania długiej od obrońców i wtedy pojawia się on. Cały na biało. Zdenek Ondrasek. Zdolny do zgrania kazdej górnej piłki, przestawienia każdego obrońcy. Wygrywając te piłki najczęściej zgrywa je do boku, a tam Mały w formie życia już wie co ma z nią zrobić. I się robi groźnie pod bramka przeciwnika. Więć ZO dał nam druga, tak ważną opcję w ataku. Jeżeli dodamy do tego fakt, że w grze kombinacyjnej z Wolskim, Brożkiem i resztą też nie odstaje to mamy to brakujące ogniwo. Strzela mało? Tak. Ale to jest woda na młyn tylko dla ignorantów, którzy patrzą na mecz tylko przez pryzmat dwóch kolumn. Goli i asyst. Zadałbym inne pytanie. Ilu goli Brożka i innych nie byłoby bez Ondraska, bez jego męczenia obrońców? No właśnie. |
Zdenek to jest Terminator! Przy nim Brożek to konkretny napastnik.
|
Cytat:
Cytat:
|
Fialo zakończył temat Zdenka mam nadzieję, 100% racji.
|
Cytat:
Dziękuję. |
Jednak Ondrasek był sprowadzany jako lekarstwo na brak skuteczności w ataku a nie na problemy w rozgrywaniu. Tę drugą rolę spełnia znakomicie, do pierwszej wiele mu brakuje
|
to Ty sprowadzales Zdenka ze wiesz w jakim celu go podpisaliśmy?
|
Niestety nie mamy sekcji piłki ręcznej bo Zdenek byłby idealnym kołowym. I na tym myślę faktycznie zakończmy ten temat bo się niepotrzebnie pokłócimy. Wszyscy jesteśmy chyba kibicami Wisły i zależy nam na jej wielkości.. Zadajmy sobie tylko pytanie czy chcemy być minimalistami czy chcemy żeby nasz kochany klub był na samej górze.
|
@fialo.
Nic dodac, nic ujac. W canal plus tez kiedys ladnie analizowali jak Ondrasek robi miejsce innym i to nie tylko Brozkowi, ladnie sciagajac na siebie obroncow. Przyklad, jeden z wielu, https://youtu.be/_U0knGyt_kc?t=26s Ondrasek robi autostrade Wolskiemu, sciagac na siebie Madere. Takich akcji w tej rundzie było już mnóstwo. Naprawde niezly transfer. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeżeli coś działa, to znaczy, że jest dobre i nie ważne w jaki sposób. Faktem jest, że Ondrasek wykonuje z przodu pracę, na której korzystają inni i jeśli ceną za to są słabe liczby bramek to ja jestem za tym, żeby Kobra do końca kontraktu miał tam 0. Daj Bóg mu zdrowie i strzelających wszystkich naokoło.
|
Naprawdę ktoś może mieć wątpliwości czy Ondrasek to dobry transfer?
Gość po prostu wjeżdża na pełnym hardcorze w obrońców, mówiąc krótko nie .......i się. Atakuje, broni taranując każdego. Gość w jednym meczu wygrywa stykowych pojedynków więcej niż Boguski w całej karierze. Wsadzi łeb tam gdzie inni nie wsadzą nogi. I serducho do gry ma ogromne. |
I ot o chodzi. Bo jak się nie ma drużyny, która umie stworzyć 2 czy 3 zabójcze akcje to taki gościu czy 2,3 gości, którzy umieją robić wiatr tak porozdupcają defensywę rywala, że zawsze oni sami albo kolega z drużyny skorzysta na tym zamieszaniu jakie oni robią i dojdzie do okazji strzeleckiej.
Często nie mieliśmy walczaków w drużynie na przestrzeni tych kilku lat i mecze wyglądały tak, że nie potrafiliśmy strzelić celnie na bramkę. Trzeba było liczyć na jakiś przebłysk Brożka czy innego piłkarza, który sam sobie zrobi akcję albo fartownie mu się uda z kolegą coś rozegrać. A dzięki tym robiącym wiatr okazji jest pełno. Bo tak jak napisał wierny, oni się nie .......ą, robią szum i dzięki temu szyki obronne rywala są porozrzucane = łatwej komukolwiek z Wisły wyprowadzić akcję. A jak samych zamulaczy ma się z przodu to trudno zaskoczyć rywala, który zawsze ma 5 minut żeby się ustawić i zawsze taktycznie jest poustawiany i czeka na atak. |
Ja tam doceniam grę Ondraska. Owszem wolałbym pewnie paru innych napastników, ale jak na klub który o mały włos nie poszedł na dno pozyskanie piłkarza jak Ondrasek uważam za sukces. Chociaż jeszcze raz napiszę że wolałbym aby został Stępiński. A najlepiej jakbyśmy mieli Stępińskiego i Ondraska.
Bo jeśli mamy ambicje o coś walczyć w przyszłym sezonie to musimy mieć kilku napastników i to o różnej charakterystyce. (Porównuje Zdenka do Genkova którego pozyskaliśmy za dużą kasę nie widzę przewagi Bułgara. Wręcz mam wrażenie że sporo bardziej pożyteczny dla zespołu jest Czech). |
Cytat:
Dla wszystkich przeciwników Ondraska - macie rację, jest trochę toporny, z jego skutecznością jest troszkę na bakier,czasami jego wola walki powoduje, że się zapędza, ale zaproponuję wam troszeczkę inny punkt widzenia: Napastnik, który względnie spokojnie powinien nam gwarantować 10-12 goli w sezonie ( jeśli dobrze policzyłem, strzelił w 13 meczach 4 bramki ) + trochę asyst, a do tego jego gra wnosi wartość dodaną w postaci dodatkowych wariantów taktycznych i odrobiny więcej miejsca dla bardziej szklanych zawodników, to przy obecnej sytuacji finansowej klubu dobre ( nie bardzo dobre, nie doskonałe - po prostu dobre ) rozwiązanie. Nie ma co się ciśnieniować - jest u nas od pół roku, okres przygotowawczy przepracował z gościem, który powinien trenować piłkarzy w IV lidze. Dajmy mu trochę czasu i trochę wsparcia - widać, że chce strzelać więcej, pomóżmy mu. Po latach posuchy na pozycji 9, w końcu mamy Drwala ( specjalnie z dużej litery ), po którym widać, że w każdym meczu ma ochotę demolować obronę przeciwnika. Jak nas będzie stać na wydanie 1 mln EUR na napastnika, to będziemy mogli domagać się czegoś więcej. Dziękuję, dobranoc :) |
Zgadzam się, że mamy pana Drwala. Nie chcę go wcale z Wisły wyrzucać. Piszę tylko o tym, że wszyscy raczej spodziewaliśmy się konkretnego napastnika a otrzymaliśmy trochę silniejszego Boguskiego.
Wiem, że na dzisiaj nie stać nas na drugiego Żurawskiego czy Frankowskiego. Po prostu wcale się Ondraskiem jako napastnikiem nie zachwycam. A nie wiadomo jak długo jeszcze pociągnie Brożek (wiek i kontuzje) i wtedy stwierdzimy, że rozpychanie się Zdenka nikomu na nic się nie zdaje. |
Brozek podpisal kontrakt na kolejny rok- wiec mozmy pomarzyc tylko o napastniku , chcialbym tylko zeby na dwa ostatnie mecze Wdowczyk wypuscil wszystkich grzejacych lawe , od 1 minuty zeby choc troche przekonac sie ile sa warci - przede wszystkim Drzazge , spadek nam juz nie grozi- sa ostatnie dwa mecze zeby mlodziez cos udowodnila ...okrzykneliscie Go mesjaaszem Wisly ( po farcie w Chorzowie i Niecieczy i i meczu z Jaga w 10 ) - to nich cos wkoncu udowodni
|
Cytat:
|
Ja tez do Ondraska poki co nie jestem przekonany ale wstrzymam sie jeszcze z konkretnymi ocenami, gdyz:
- gralismy poki co z samymi ogorkami (poza Zaglebiem) - nie wiadomo jak bedzie wygladala nasza taktyka, styl gry itp itd jak Dariusz W. bedzie mial czas dla siebie do przygotowania druzyny - nie wiadomo jak beda wygladac nasze ruchy transferowe i z kim przyjdzie mu grac/nie grac |
Cytat:
|
Chciałbym rozwiać trochę mitów tutaj.
Można wiele Ondraskowi zarzucić, bo to nie jest typ szybkiego napastnika tylko raczej taki gość na którego gra się górne piłki. Mimo wszystko te 10 bramek w sezonie raczej chłop gwarantuje, więc jest dużo lepiej niż w przypadku wcześniej sprowadzanych przez nas napastników (poza Brożkiem). W dodatku robi nam świetną robotę w ataku, bo możemy grać i ziemią i górą dzięki niemu. Z resztą moda jest też na jechanie po Boguskim, a nikt nie zauważył, że Rafał liczbowo rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w swojej historii gry w Wiśle Kraków (8 goli) co daje mu również miano jednego z najskuteczniejszych pomocników Ekstraklasy tym sezonie. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl