Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Jak? Gdzie? Kiedy? (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=16)
-   -   #PełnyStadionNaZagłębiu !! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9603)

royalmichael 06.04.2016 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1436566)
Wlasnie przez taka mase krytyczna (czyt. debili) jak Ty, ktorzy chca "tylko sprawdzić" ile biletow zeszlo.

Wina nie leży po stronie tych osób, tylko albo bardzo słabego serwera, albo nieodpowiedniego przygotowania warstwy aplikacyjnej obsługującej użytkowników, albo złego wyboru serwerowni, która nie zobowiązuje się do filtracji ruchu pakietowego w razie ataku DoS/DDoS (a więc jest to dalej wina tylko i wyłącznie klubu). Nawet gdyby takich osób, które chcą sprawdzić ile zeszło biletów było kilkuset to oni jako zwykli użytkownicy są w stanie wykonać właśnie tyle zapytań w ciągu powiedzmy dwóch minut (czyli dosyć ekstremalne założenie, gdzie co 2 minuty wszyscy sprawdzają ile poszło biletów). A czym to jest w porównaniu, gdy ktoś napisze skrypt generujący 200 zapytań w ciągu jednej sekundy? A jak jeszcze użyje go z kilku komputerów? A jeśli ma dostęp do tzw. botneta, gdzie nawet kilkanaście tysięcy urządzeń jest zainfekowanych i atakujący jednym kliknięciem wykona właśnie tyle połączeń i będzie to utrzymywać? Może dla niektórych wydaje się to być absurdalne, ale ja sam na tym zjadłem zęby i mówię to z autopsji, napisałem nawet o tym pracę inżynierską. Mam serwer, który ma nieporównywalnie mniejszy ruch (zapewne kilka rzędów wielkości) od strony z biletami naszego klubu, generuje nieporównywalnie mniejsze pieniądze i nawet u mnie tego typu ataki internetowe są na porządku dziennym, a pomysły ludzi nawet w takim, o wiele mniejszym gronie są nietuzinkowe. Dlatego też nie wyobrażam sobie nawet, co musi "przeżywać" taki serwer, na którym jest udostępniona usługa do sprzedaży biletów. A wystarczy wydać parę groszy (dosłownie kilkaset złotych), żeby nie było problemów.

Reasumując to nie użytkownicy jak krzaq12, ja czy Ty robią problem. Wina leży tylko i wyłącznie po stronie klubu, który nie potrafi zadbać o tak podstawowe rzeczy.

LanceTS 06.04.2016 15:57

ale przecież łatwiej jest obrażać innych kibiców Wisły niż pomyśleć.

dj_ibutti 06.04.2016 15:59

Klub to zlecił profesjonalistom. To, że oni dali dupy, to już nie jest wina klubu.

royalmichael 06.04.2016 16:03

Oczywiście, że jest to wina klubu. A dokładniej wybór "profesjonalistów" i brak reakcji na ciągle powtarzające się sytuację. Jeśli problem leży po stronie serwerowni/warstwie aplikacyjnej na serwerze związanej z przykładowo obsługą bazy danych i przez to powstające podatności na tego typu ataki to sprawę da się rozwiązać bardzo szybko i to naprawdę niskim nakładem finansowym, tylko trzeba to zlecić odpowiednim ludziom, którzy się znają na rzeczy...
Gorzej jeżeli problem leży ogólnie w całym systemie sprzedaży biletów przygotowanym przez web developerów.

radek2323 06.04.2016 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1436566)
Wlasnie przez taka mase krytyczna (czyt. debili) jak Ty, ktorzy chca "tylko sprawdzić" ile biletow zeszlo.


Nie nazywaj brata po szalu debilem szacunek k... musi byc!!!

filemon 06.04.2016 16:31

Reagują? Poszło info o godzinnej przerwie jutro rano w działaniu sprzedaży biletów online.

grzesiek_gt 06.04.2016 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1436551)
Wie ktoś czy mogę kupić znajomemu bilet online jeśli ma kartę kibica nieważną od grudnia 2015?

Żeby kupić bilet online musi mieć ważną KK.

heoij 06.04.2016 18:56

11 tysięcy sprzedanych wejściówek, jedziemy dalej!

Cytat:

Niemożliwe staje się możliwe, jeszcze jeden krok, wszystko zależy teraz od nas samych!

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...6369057488.jpg

Zapraszajcie znajomych i widzimy się na meczu ;)

felipe 06.04.2016 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1436566)
Wlasnie przez taka mase krytyczna (czyt. debili) jak Ty, ktorzy chca "tylko sprawdzić" ile biletow zeszlo.

Strasznie łatwo przychodzi ci obrażanie innych, musisz być wybitnie prostą osobą.

fialo 07.04.2016 08:47

Funkcjonalność systemu biletowego online została przywrócona - można spowrotem kupować bilety na : www.bilety.wisla.krakow.pl

NIE ZWALNIAMY TEMPA!

WISŁAZWE 07.04.2016 08:52

STAN NA 6 KWIETNIA GODZINA 15:30

SEKTOR C - 3 653 SZT
SEKTOR D - 416 SZT

STAN NA 7 KWIETNIA, GODZINA 9:50

SEKTOR C 3 221 SZT
SEKTOR D 18 SZT

Brak biletów na D21, D23.


Dziś rano do systemu trafił zwrot trzech biletów na D24!

ArturBarlinek 07.04.2016 08:55

Tak od siebie dla przypomnienia, jutro ludzie dostają wypłatę, więc sądzę, że jutro pójdzie znowu bardzo duża ilość biletów

17wojownik 07.04.2016 11:19

Nakręciłem na mecz 5 osób, z czego 2 pierwszy raz na R22. Potencjalnie jeszcze 2 kolejne wpadną. Jest moc.

Bene Nati 07.04.2016 13:04

Temat do góry. Nakręcamy się.

https://www.youtube.com/watch?v=i91UvPhzFAg

Pamiętny mecz z Górnikiem i obłędny doping. Kto pamięta?

W sobotę jest szansa to powtórzyć!

MatiRbk 07.04.2016 13:11

Na godzine 14 jest sprzedanych cos około 13100 biletow;)

mitmichael 07.04.2016 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatiRbk (Post 1436670)
Na godzine 14 jest sprzedanych cos około 13100 biletow;)

Ja mam cos takiego z pewnego facebooka wislackiego

Akcja "Ruszcie d**y" - czyli raport frekwencyjny.
Mamy w tym momencie 12692 wejściówki sprzedane, czyli ponad 1000 biletów w dniu dzisiejszym; do lepszy wynik niż wczoraj na godzinę 14.00. Nadal oczekuję na otwarcie górnych części sektorów E2. Został ostatni bilet na C3 (przynajmniej pięć minut temu tak było) oraz 50 biletów na trybunę D. Za niedługo powinny również zostać otwarte do sprzedaży sektory oznaczone jako F1 oraz sektor F24, gdyż na dostępne do tej pory rejony sektora rodzinnego zaczyna brakować wejściówek. Wciąż nie wiem, jak wygląda sytuacja z tzw. sektorem szkolnym. Przekroczenie 20 000 - coraz bardziej prawdopodobne! Kolejny raport o 18.00... chyba, że wydarzy się coś "specjalnego"

MatiRbk 07.04.2016 14:03

O godzinie 9;30 nasz licznik wskazywal 5780 biletow i klub podal ze jest wtedy sprzedanych 12023 wiec odejmnij sobie ile poszlo od tej sumy 5780 bedziesz mial prosty wynik

Krzysiek 07.04.2016 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bene Nati (Post 1436668)
Temat do góry. Nakręcamy się.

https://www.youtube.com/watch?v=i91UvPhzFAg

Pamiętny mecz z Górnikiem i obłędny doping. Kto pamięta?

W sobotę jest szansa to powtórzyć!

O mój Boże! Pamietam! Wtedy na gnieździe siedział niejaki F. w kapeluszu Unii, o ile się nie myle. Ale była korba wtedy!

Poul1983 07.04.2016 14:28

Właśnie wskoczyło z 4300 na 6600. Dodali nowe sektory

mulda 07.04.2016 14:45


WISŁAZWE 07.04.2016 16:08

Nie ma już biletów na narożnik D.
Natomiast na młynie nadal do kupienia dość sporo wejściówek. Ponad 2800.



W sobotę wieczorem piłkarzy Białej Gwiazdy na ich obiekcie będą dopingować pełne sektory: A22, A23, C3, D11, D12, D21, D22, D23, D24, E11, E12, E16, E23, E24, F21, F22 i F23.

Do sprzedaży trafiły natomiast dodatkowe sektory: E21, E26, F11, F12 i F24.

rasel1906 07.04.2016 23:46

2539 wolnych biletów na młyn. Myślę że jutro sprzedaż biletów na ten sektor bardzo przyspieszy bo nie ma już biletów na narożnik chyba że otworzą B

Wojtas 08.04.2016 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1436712)
2539 wolnych biletów na młyn. Myślę że jutro sprzedaż biletów na ten sektor bardzo przyspieszy bo nie ma już biletów na narożnik chyba że otworzą B


2539 biletów za duzo .powinno to znacznie szybciej ubywać.

inspektor erektor 08.04.2016 07:38

Co to się dzieje, że piknikowe sektory wyprzedają się szybciej niż sektor C, przeznaczony dla jedynych słusznych prawdziwych kibiców Wisełki? Przypomnijmy sobie tę sytuację, gdy znów jakiś kumaty będzie twierdził, że klub utrzyma się z samych ultrasów ;)

zenders 08.04.2016 07:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1436726)
Co to się dzieje, że piknikowe sektory wyprzedają się szybciej niż sektor C, przeznaczony dla jedynych słusznych prawdziwych kibiców Wisełki? Przypomnijmy sobie tę sytuację, gdy znów jakiś kumaty będzie twierdził, że klub utrzyma się z samych ultrasów ;)

Gdzie były te pikniki jak Wisła przegrywała ?

Gin 08.04.2016 07:55

spokojnie młyn bedzie pełny

Ivory1906 08.04.2016 07:59

Wkurza mnie ze sie dzielimy na lepszych i gorszych ... Tak byc nie powinno, zwłaszcza teraz powinnismy sie zjednoczyć.
Gdzie były ? Na stadionie, kiedy teraz nam nie szło frekwencja nie spadała poniżej 9k z czego 3k przeważnie było na C a reszta to "pikniki" wiec po co to sapanie ?

Krav 08.04.2016 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zenders (Post 1436729)
Gdzie były te pikniki jak Wisła przegrywała ?

Dobrze że młyn był wtedy wypełniony.

Kiedy wy się k..wa nauczycie, że fanatyków (nie, nie chodzi mi o młyn, tylko o ogół), którzy przychodzą na każdy mecz, niezależnie od wyników, w obecnej sytuacji jest ok 10 tys.

I zamiast się dzielić na kumaterie i pikników cieszcie się po prostu, że kasa klubowa się zapełnia. A nuż po tym meczu osób takich jak wspomniałem będzie nie 10 tys. a 10 100.

coni 08.04.2016 08:22

Nie dzielcie kibiców na pikników i kumatych. Wszyscy jesteśmy Wislakami. Tak trudno to zrozumieć? Na typowo piknikowych sektorach też chodzą jedni i ci sami, bo nie jednokrotnie widzę te same twarze.wtedy jak frekwencja ledwo przekraczała 10k.

krzaq12 08.04.2016 08:29

Kilka osób na tym forum zapowiadało, że wybiera się na mecz na sektor C, ale jadą z daleka i bilet kupią dopiero w dniu meczu. Myślę, że w miarę szczelnie wypełnimy młyn jednak.

inspektor erektor 08.04.2016 08:36

Cytat:

jadą z daleka i bilet kupią dopiero w dniu meczu
Przecież jeśli mają KK to mogą kupić przez neta bilet. Chyba że to tacy fanatycy że pierwszy raz na mecz jadą.

fialo 08.04.2016 08:39

Ło ....a zaczyna się. Utnijcie tę bajerę i skoncentrujcie się na jutrzejszym finale - kupujcie bilety na jakikolwiek sektor chcecie i namawiajcie kumpli.

Cała Wisła zawsze razem!

Matejas_ 08.04.2016 08:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zenders (Post 1436729)
Gdzie były te pikniki jak Wisła przegrywała ?

Tam gdzie 5798 fanatyków szczelnie wypełniających młyn. Proszę kończyć błazenade...

domin_czyzyny 08.04.2016 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1436740)
Tam gdzie 5798 fanatyków szczelnie wypełniających młyn. Proszę kończyć błazenade...

skończcie już...nie liczy się kto chodzi na jaki sektor. Ale jak często!!!

krzaq12 08.04.2016 09:12

Otwarto górne sektory na trybunie E (E22-E25)

MatiRbk 08.04.2016 09:20

Otwarto Gorne rzedy w sektorach (E22-E25) oraz reszte tez tak samo zablokowanych na H22 i A11 ;) A wiec na chwile obecna jedyne zamkniete sektory to G2,G3 oraz skrajne H21,H11 i te sektory na pewno nie zostana otwarte bo na komplet nie idziemy ;> zamkniete jest rowniez cale B ktore pewnie tez raczej nie bedzie otwarte skoro sa jeszcze bilety na G1 w tej samej cenie i na C

rasel1906 08.04.2016 09:26

To po co byla informacja ze bilety na te sektory zostaly wyprzedane skoro to te same sektory ?

krzaq12 08.04.2016 09:38

Wg mnie klub nie powinien otwierać już kolejnych sektorów. Teraz zostało jeszcze około 6900 biletów, biorąc pod uwagę tempo sprzedaży uda nam się jeszcze sprzedać max 6 tys biletów, więc i tak nie wyprzedamy tej puli w całości.

Zastanawia mnie tylko, czy licznik biletowy uwzględnia sektor szkolny i VIP?. Zakładam że nie uwzględnia sektora gości.

Pan Jotka 08.04.2016 09:53

Znajomy pisał, ze poszło ok.13.500 biletów do wczoraj.
A dopiero dzisiaj będzie on line najwiecej. Jutro tylko w kasach, ale jak wiadomo, gro ludzi nie umie sobie dalej kupić tego biletu i traktują stanie w kolejce podczas meczu jak najwyższy zaszczyt jaki może spotkać kibica... :D

c. 08.04.2016 09:57

Klub poinformował, że do wczoraj do godziny 20:00 zeszło ponad 14 tyś. Ale licząc cały dzień do 24:00 zeszło więcej (+ sprzedaż online) Ale może znajomy ma lepsze info :D


Pewne info dotyczące sprzedaży biletów na stronie www.facebook.com/WislaKrakow


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl