![]() |
Skorza, Fornalik? Ludzie! Alkohol i dopalacze przestana kiedys trzymac. Poszukac u sasiadow z poludnia trenera. Jeden Liczka z tych krain to nie od razu Mordor.
|
Trenerzy z Polski, którzy obecnie są bezrobotni, a którzy pracowali co najmniej na poziomie 1 ligi [kolejność nieprzypadkowa - im wyżej, tym krócej jest "wolnym strzelcem"]:
- Artur Skowronek - Maciej Skorża - Radosław Mroczkowski - Piotr Piekarczyk - Zbigniew Kaczmarek - Dariusz Kubicki - Mariusz Rumak - Marek Motyka - Tomasz Asensky - Ryszard Kuźma - Robert Warzycha - Romuald Szukielowicz - Wojciech Stawowy - Tomasz Hajto - Marek Zub - Paweł Janas - Krzysztof Warzycha - Maciej Stolarczyk - Dariusz Wdowczyk - Bogusław Baniak i inni, którzy stracili pracę w 2014 roku, więc nie zamierzam wymieniać pogrubiłem nazwiska trenerów bardziej znanych [mających co najmniej 2 sezony w ekstraklasie] lub mających przeszłość z Wisłą |
Patrzac na te liste tym bardziej zadnego krajowego produktu trenerskopodobnego.
|
Z tych tutaj w sumie Rumak nie brzmi źle (jak ktoś powiedział - idealny trener, jeśli mierzy się w 2 miejsce) - z Zawiszą osiągnął więcej niż sporo (tak, spadł, ale najprawdopodobniej kopacze odpuścili w kilku ważnych dla losów utrzymania meczach, bo woleli odejść do innych klubów), z Lechem kompromitował się w LE (nie nasz poziom) i zajmował 2 miejsce (chcielibyśmy).Czy to wszystko przez wybitnych piłkarzy? Niekoniecznie, nie zawsze zarządzał dobrym składem, w Zawiszy cudotwórców nie miał a złożył z tego całkiem ogarniętą kompanię. I jak zobaczę tekst w stylu "już pada propozycja Rumaka - pojebało was do reszty??" to chciałbym dostać jakiś klub, w którym sobie nie poradzil na miarę możliwości - a nasze możliwości na ten moment to pewne miejsce w I ósemce, czego Moskal na pewno nie gwarantuje.
|
Hajto ? :lol: już pokazał się w Jagiellonii.... lecimy z grubej rury David Moyes :D a tak serio to może Kocian ? może dałby rade u nas, przecież w Chorzowie złej pracy nie robił....Chciałbym zobaczyć w mocnym klubie Ojrzyńskiego,ale nie wiem czy w Wiśle....Żadnych Hajtów,Zubów,Rumaków czy kij wie kto jeszcze
|
@Elefant
Tak, to ten sam Maciuś, który został zwolniony z Lecha, zostawiajać go w STREFIE SPADKOWEJ dysponując nieporównywalnym materiałem ludzkim w porównaniu do Wisły :D |
Maciek Skorża, ale bez magika Terzottiego. Zrozumcie, że my musimy grać tak, żeby zdobywać punkty, a jego drużyny zawsze tak grały (zobaczcie np. jego średnią pkt. z pobytu w Wiśle), dopóki nie przychodził pełny okres przygotowawczy.
|
Cytat:
|
Ten skład ma możliwości, ale Moskal został rozpracowany taktycznie, przez co gubimy punkty w meczach z paździerzowatymi rywalami i średnia punktów Moskala nie daje nadziei na grę w górnej ósemce - o ile na początku było spoko, to teraz tendencja spadkowa (coraz gorsze wyniki) i gra, która jest banalna do rozczytania i skontrowania - czy tak jak Ruch, który przez braki w ofensywie po prostu nastawił się na remis czy sąsiadka, gdzie potencjał w ofensywie jest, więc wyszli u nas na boisko jak u siebie i zrobili nam to. Po prostu Kazek ma jedno ustawienie i jeden plan na grę i jego się kurczowo trzyma, nie wiedząc, co robić (poza lagami na DG) gdy wszystko się sypie.
|
Niby wszystko się zgadza ale moim zdaniem zabrakło 13 kolejek żeby w ten sposób weryfikować Kazka. W tamtym sezonie, po odejściu Smudy, dał radę nas utrzymać w pierwszej ósemce. Teraz to i tak już za późno w sumie na wnioski typu co by było gdyby. Może masz rację, może nie masz. Już się nie dowiemy.
|
Dla fanów czeskich trenerów lista paru "wolnych" coachów, którzy co nieco w życiu osiągnęli, ale nie są wirtuozami, więc w "idealnym świecie" byliby w kręgu zainteresowań. Prawdopodobnie nie są i nie będą nigdy trenerami zainteresowanymi naszym Klubem, aczkolwiek marzeniami można żyć ;)
Vítězslav Lavička Preferowana formacja: 4-3-3 ofensywnie Od góry - kluby, które trenował jako ostatnie Sparta Praga 109m. i 2,17 pkt na mecz. Sydney FC 80m. i 1,41 pkt na mecz Slovan Liberec 54m. i 1,87 pkt na mecz Miroslav Koubek Preferowana formacja: 4-2-3-1 Viktoria Plzen 33m. i 2,21 pkt na mecz Slavia Praga 10 m. i 1,20 pkt na mecz Mlada Boleslav 43m. i 1,49 pkt na mecz Banik Ostrava 39m. i 1,59 pkt na mecz jako trener zdobywca Mistrzostwa ligi czeskiej Jozef Chovanec Preferowana formacja: 4-5-1 człowiek legenda dla Sparty Pragi. piłkarz, wielokrotny trener, a nawet prezydent tego klubu w latach ubiegłych. 38 meczy jako selekcjoner repr. Czech. po kolejnym epizodzie w Sparta Praga 108m. i 2,00 pkt na mecz zaczął odcinać kupony i rok trenował w Baniyas SC [ZEA] następnie Ruzomberok i Slovan Bratislava, co jak widać - oznacza, że mocno obniżył loty i potrzebuje jakiegoś bodźca, żeby się znów wybić. Teraz mniejsze S-F, ale i tak raczej nie w kręgu zainteresowań: Leoš Kalvoda Preferowana formacja: 4-2-3-1 Doświadczenie na ławce trenerskiej - ponad 15 lat. Głównie w klubach gorszej jakości, ostatnio Sigma Ołomuniec 38m i 1,79 pkt na mecz Martin Hasek młodziutki trener, który na dobre zaczął swoją karierę, gdy swoje rządy w Sparcie Praga skończył... Jozef Chovanec. Sparta Praga 29m. i 2,07 pkt na mecz później FK Pardubice 16m. i 1,38 pkt na mecz Ze Słowaków to jedynie narzucają się 2 nazwiska związane z Polską: -Dusan Radolsky [158 meczów jako trener polskiej drużyny] -Jan Kocian [Ruch + Pogoń] |
Napewno mają już kogoś skoro pozbyli się Moskala , tylko kontrakt i warunki muszą ustalić.
|
PiVoSH92 Otóż to. Moskal próbował narzucać rywalom swój "styl", który był kulawy i niedopracowany, a jeżeli akurat trafiał się przeciwnik który chciał i/lub potrafił przynajmniej trochę grać w piłkę, to robił się jeden wielki burdel, bo Planu B nie było żadnego.
Powtórzę po raz kolejny. Kazio - doskonały asystent i niewiele poza tym. P.S. Zdradzę Wam tajemnicę, bo widać, że niektórzy żyją bez kontaktu z rzeczywistością; Wisła to nie jedyna drużyna na świecie, BA, nawet nie jedyna w Polsce, która nie wykorzystuje każdej setki. I shit you not. To się zdarza relatywnie często. |
Cytat:
"Przypadek? Nie sondze!" ;) |
Cytat:
b) potwierdzają to ludzie na twitterze c) do końca 3 mecze i Wiślaków ustawiać ma za ten czas Broniszewski, jak chodzą pogłoski, co z resztą zostało później potwierdzone na oficjalnej stronie [na razie tylko na mecz z Lechem, ale raczej i na Legię i Pogoń też] Ale obym się mylił :) |
Cytat:
|
Cytat:
p.s Ja nie wiem co z tymi trenerami w tym klubie się dzieje, dostają jakiegoś amoku i robią wszystko odwrotnie. Maaskant omamiony rotacjami w składzie, Smuda odwrtonie żelazna jedenastka i uparty na Bogusia w składzie, Moskal - choćby nie wiadomo jak chu.jowo niektórzy grali ten i tak ich wystawi do składu. Wczoraj aż się prosiło zrobić 2 zmiany już w przerwie - reakcji 0. Ja już nie wiem. |
Jedynym sensownym wyjściem byłoby zatrudnić teraz sztab szkoleniowy stworzony z samych grających trenerów, coby w końcu mieć defensywnego pomocnika, zastępce Głowy oraz Brozia. Czyli tercet Hajto-Frankowski-Sobolewski.
|
Cytat:
Jestem za tym, aby ów postulat na stałe wpisać w statut klubu. Albo przynajmniej uznać za 'dobra praktykę'. P.S. Przepraszam że nie wypowiem sie w tym temacie merytorycznie. Prywatnie nie lubię rozdierać szat i rzucać o nie kości. Nie jest jeszcze czas, przynajmniej dla mnie. Co wiecej, muszę szczerze przyznac że Moskal dał z siebie wszystko co mógł dać, jako człowiek i jako wiślak. Panie Gaszyński, następny ruch nalezy do Pana. Proszę nie pozwalać długo na siebie czekać. |
Marzec...
ehehe to by była zamiana. Jovanovica co Apoel trenował! |
|
Wszystkim, którzy tęsknią za Danem Petrescu radzę pooglądać mecze z tamtego okresu.... Panowie, Koledzy.... tego się nie dało oglądać... Dzida na Radovanovicia i a nuż coś strąci.... Petrescu piłkarzem był na mocne 4, ale trener.... Fakt niezaprzeczalny z Unireą był w LM, ale potem Kubań, Dinamo, AlArabi, Targu Mures, teraz w Chinach... Wiem, że za jego kadencji mamy najlepszy współczynnik pkt na mecz, ale przypominam, że wtedy grali m.in. Dudka, Cleber, Błaszczykowski, Sobolewski, Zieńczuk, Cantoro, Mijajlović, Brożek, Paulista, Głowacki.... i ci zawodnicy byli prawie 10 lat młodsi niż dziś....
|
tak więc:
opcja nr1. Skorża: Plusy: doświadczenie, duże sukcesy, szczęście, transfery (wymóg podpisania z Wisłą kontraktu, inaczej sobie nie wyobrażam jego nowej kadencji), zna realia wiślackie, Minusy: Jego ostatni epizod w Lechu, nie radzi sobie z kryzysem, relatywnie mały posłuch u piłkarzy, duża pensja, opcja nr2. Marzec plusy: zżycie z Wisłą, dobre umiejętności koordynatorskie, praca z młodzieżą, wersja ekonomiczna minusy: brak transferów do klubu, dalsze zaciskanie pasa opcja nr 3: zagraniczna, ktoś nowy plusy: wzrost dyscypliny, transfery gotówkowe, być może niezła myśl taktyczna, poprawa wizerunku minusy: brak znajomości polskiego rynku (co wbrew pozorom może być też plusem), duża pensja, przerost oczekiwań nad realiami Teraz czas (oby) do końca rundy ma Broniszewski. Niech w TF sobie przemyślą dokładnie sprawę, w którą stronę chcą iść z klubem. Niech podejmą przemyślaną decyzje. |
Transfery gotówkowe :D
|
Cytat:
|
Cytat:
nawet jeśli to sf, to nigdy nie wiadomo co strzeli do głowy Cupiała |
Cytat:
|
Cytat:
|
Minusy zwolnienia:
Mamy do utrzymaniu 3 trenerów, nie ma mowy o wzmocnieniach, nowy trener musi od nowa budować drużynę, z Moskalem można było powalczyć o pierwszą ósemkę, Plusy zwolnienia: Nowy trener może wymusić na zarządzie wzmocnienia (ale dopiero latem), włoży w drużynę nowego ducha, lepsze wyniki sportowe (jak dobrze pójdzie), wpuszczanie młodych zawodników (może, nie musi), sklejenie drużyny. Tak ja to widzę i moim zdaniem Moskala powinni trzymać przynajmniej do końca roku (ale zarząd szukał tylko pretekstu żeby zwolnić Kazia). I skoro mają kasę na trzeciego trenera to niech biorą w zimowym oknie transferowym napastnika z prawdziwego zdarzenia. |
Kiedy nowi piłkarze Wisły? :lol:
|
Podobno i Gaszyński na wylocie.
|
Przy rozwiazaniu umowy za porozumieniem stron dalej będziemy płacić Kazkowi?
W mojej opinii nie ma się co podniecać zwolnieniem Kazka i jego następcą, kimkolwiek by ta osoba nie była. Powod jest prosty, z gów*a rzeźby nie ulepisz. Mamy w kadrze 27 zawodników, w tym 3 bramkarzy. Wystarczy sprawdzić z ilu graczy korzystał Kazek i rzucic okiem na nazwiska, żeby przekonać się jaką mamy siłe. Nie ma też co oczekiwać że przyjdzie nowy trener i wymusi jakies wzmocnienia, bo za co sciągną jakiegokolwiek zawodnika, po miesiącu się gość skapnie ze musi byc zadowolony jesli 10 będzie kasa na koncie, a gdzie tam jeszcze jakies warunki. I jak dla mnie najwazniejsze, nie dla Skorzy! Gosc sie w amice calkowicie zagubił, wyglądał na człowieka, który probował juz wszystkich opcji i żadna nie wypaliła. Jeśli pralki by go nie zwolniły, to pewnie biliby sie o ostatnie miejsce dalej z Zabrzem. Nie rozumiem wogole, jak powaznie mozna rozkminiac kandydature goscia z ktorego jeszcze miesiąc temu smiała sie cała Polska! |
Nie rozumiem tych z Was, którzy chcą jakiegoś kolejnego pseudo fachowca. Ludzie ! Dalej chcecie to polskie bagno i jakiś odpad po innym klubie ? Przecież to wszystko zmierza do nikąd. Jakby Ci trenerzy byli tacy zajebiści to by dalej trenowali kluby w których byli !
Skorża ? Ten co załatwił nam Levadie ? Ten co idąc do Legii w wywiadzie mówił, że zawsze chciał tam pracować ? K...a ! Gigant dobrze pisze. Tutaj trzeba mordercy, który tym ....om wreszcie każe zapierdalać a nie po przyjacielsku klepać po pupce ! Oni wszyscy już nas bez mydła wyjebali na derbach. Po nich to spływa a my przeżywamy. Oni mają zapierd...lać. I bynajmniej nie po Franticach czy Cieniach. |
Skorża odmowił przejcia Wisły
Mateusz Miga @MateuszMiga 15 sek.16 sekund temu Maciej Skorża odmówił objęcia zespołu Wisły. |
Z polskich trenerów to chyba najbardziej chciałbym Rumaka
|
Cytat:
Skąd info? Cytat:
|
Cytat:
|
oby Kazek pracowal na czarno i nie bylo zadnych przyszł
|
jak twierdzi dziennikarz ps. Skorża odmówił. Ofertę dostał już wczoraj. Jeśli to prawda znaczy, że jednak żadnego głębszego planu nie ma. Inna kwestia, że jeśli odmówił to szczęście dla nas. Do tego plotki o zagrożonej pozycji Gaszyńskiego.. dużo się dzieje.
Krzepiąca informacja, że na giełdzie nazwisk jest Weiss. Jeśli nas nie stać na kogoś z dobrym warsztatem z zagranicy to j a bym osobiście widział kogoś z trójki Kocian, Rumak, Wdowczyk |
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl