![]() |
Popovic technicznie jak na ekstaklapę jest akurat zajebisty.
Najsłabszy dzisiaj był Jankowski, wszystko czego się dotknął to spie... Wynik bardzo cieszy, smuci brak naszej dominacji po czerwonej dla Zagłębia. Do Burligi się nie czepiajcie przypomnę że to prawy obrońca a gra na lewej pomocy... Jeszcze jedno do Moskala, młody powinien wejść od razy po golu na 3:1 |
Gra z kontry chyba najbardziej pasuje do tych zawodników jakich mamy.Gdyby tak każdy przeciwnik grał otwarty futbol jak Lubin to myśle, że mielibyśmy 7-8 pkt więcej
|
Popek za Jankesa (Mąka przeskakuje na 10) i ktośkolwiek (DG, Marszalik) na skrzydło za Burligę i z to jak dla mnie optymalny skład na Górnik.
|
To może dla poprawienia nastrojów w temacie garść pozytywów: 2 wyjazdowe zwycięstwo z rzędu i zarazem 4 mecz z rzędu bez porażki, do tego na ten moment najlepsza obrona w lidze. Teraz żeby tylko wygrać 2 kolejne listopadowe spotkania, chyba pójdę dać na mszę w tej intencji... ;)
|
Cytat:
|
Byliśmy z kumplem w Lubinie zobaczyć mecz na żywo. Zatem kilka uwag:
- Donald "wielka gwiazda" w ogóle nie przykłada się do rozgrzewki. W przerwie siedział na ławce, poszedł do szatni po Powerade'a i dalej siedział na ławce. Wszedł w 50 minucie bez rozgrzewki co było widać po jego grze. Nie wiem czy to widać w TV ale po bramce na 0-2 w ogóle się nie cieszył z drużyną. Sprawiał wrażenie obrażonego na cały świat. - Uryga jest niereformowalny. Gra na alibi.Nawet jak biegnie do przodu to podaje w bok. Do przodu miał dwa podania w całym meczu. Drugie do Brożka przy bramce na 1-3. Ogólnie jak sami widzieliście mecz słaby, my słabi ale kreciki większe dno. Pomogła czerwona kartka bo mogło być różnie. A i kilka cytatów z lubińskich kibiców: - "ten mały z 29 jest najlepszy na boisku" - o Krzysztofie Mączyńskim reprezentancie Polski, widać znają tylko swoje podwórko - "Gargułą nie gra?" - pytanie w 80 minucie - brawa lubińskiej publiczności dla sędziego za czerwoną kartkę dla bramkarza swojej drużyny :), młyn oczywiście: "sędzia ch*j" |
Cytat:
|
Cytat:
Polecam doczytać czemu i komu zawdzięczamy rozbiory a potem wypowiadać się na temat zasług polskiej szlachty. Kiedy szlachta zaczęła zyskiwać na znaczeniu w relacjach z królem, rozpoczął się powolny upadek kraju. Mnie historii uczył niejaki ś.p. Marek Eminowicz więc nie sądzę, że była skażona "sowiecką mentalnością". Czy to są propagandowe klisze? Nie wiem ale zadaję pytanie: czym jest wieczne narzekanie chociażby na tym forum? |
Cytat:
Co do samego meczu, mecz był średni w naszym wykonaniu, ale nie ma dramatyzować. Wygraliśmy dopiero 5 (!!!) mecz w sezonie, a za nami 15 kolejek. Panowie, trzeba się trochę cieszyć... I mówcie co chcecie, wolę takie zwycięstwa, gdzie niekoniecznie byliśmy stroną dominującą, niż piękne remisy 0-0. W szczególności, że wcale nie były takie piękne jak co poniektórzy czarują... Punktów za styl się nie rozdaje i im szybciej to Moskal zrozumie tym lepiej. |
@Wojtowicz twitter
Cytat:
Pierwsze 30 minut meczu było chyba najgorszymi jakie widziałem w tym sezonie, później było lepiej ale szału ogólnie nie było. Zresztą jeśli Zagłębie grając w 10 jest wstanie nam zagrażać i strzelić bramkę to znaczy, że coś tu jest grubo spartolone. Ale w ogólnym rozrachunku 3 pkt. dla nas, i jak dla mnie mogą grać tak w każdym meczu jeśli będą wygrywać. |
Cytat:
|
Passa 4 spotkań bez porażki, 2 obcokrajowców w pierwszym składzie i 2 na łąwce rezerwowych https://sporticos.com/pl/t/46-wisla-krakow. Cieszy mnie, że Wisła nareszcie zaczyna odbijać się od dna, jakim była era Maaskanta i Valckxa w Krakowie. W obliczu kiepskiej dyspozycji Śląska czy Jagiellonii Biała Gwiazda powinna powalczyć o 3-4 miejsce na koniec sezonu.
|
Cytat:
No proszę : czy się stoi czy się leży : http://sportowefakty.wp.pl/pilka-noz...a-wisly-krakow :) |
Bardzo dobrze że Moskal narzeka na styl gry, dążmy do tego by w dobrym stylu wygrywać.. Trzeba powiedzieć że mieliśmy za mało cwaniactwa w 3 ostatnich meczach u siebie, jutro Górnik powinien wygrać z Koroną, później my tam przyjeżdzamy i będzie ciekawy mecz, Wisła reprezentująca jakiś styl kontra waleczny Górnik, przyda się pressing w tym meczu, nie będzie łatwo.. Podoba mi się że powoli nie boimy się strzelać z daleka..
|
Cytat:
|
Cytat:
Czy jest to "rzekoma" wada jak piszesz można my długo dyskutować, ale po co skoro wystarczy przewinąć chociażby ten temat i poczytać. Ewentualnie można wzbogacić wiedzę stojąc na przystanku tramwajowym i słuchając rozmów rodaków. Bardzo rzadko zdarza mi się jechać komunikacją miejską ale nawet w tych wyjątkowych przypadkach po 20 min mam przegląd wszystkich chorób rodzinnych, podwyżek, smogu i nieszczęść związanych z warunkami atmosferycznymi. Tak już ogromna część z nas ma, że wiecznie użala się nad swoim losem czego osobiście nie lubię ale nie mogę tego nie zauważyć. Tak czy inaczej nie jest to chyba główny i pożądany watek tego tematu. PS Logiki uczyło mnie życie ale jeżeli ta wiedza poprawi Ci samopoczucie to mniej więcej 18 lat temu miałem przyjemność (?) mieć to wykładane przez niejakiego pana pod tytułem Gizbert-Studnicki. Tak czy inaczej staram się przedkładać praktykę nad teorię. |
Cytat:
Powiedział tylko: "To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu" Co do stylu, to nie mam nic przeciwko. Styl gry bowiem to rozkładanie akcentów na grę defensywną czy ofensywną, atak pozycyjny czy kontratak, pressing czy jego brak, sposób ustawiania się w poszczególnych elementach i fazach gry. Pod tym względem nasz styl gry, nawet w meczu z Zagłębiem był bardziej dojrzały, ofensywny, widowiskowy. Wiślacy częściej operowali piłką, mieli więcej podań i częściej grali z pierwszej, albo drugiej piłki. Jednak małe zaangażowanie i niechlujstwo, czy duży procent rozkojarzenia spowodowały, że nie stłamsiliśmy Zagłębia. Ten styl jest nieustannie przez Moskala dopracowywany. Nie wszyscy piłkarze w każdym momencie utrzymują się w tym stylu, ale styl jest niezmienny i coraz lepiej realizowany nawet mimo indywidualnych błędów wpływających na statystyki i na końcowy wynik. |
Cytat:
|
Fajnie, ze Jovic tak sie rozwija. Dwie wrzutki idealnie na Brożka, od czasów Kosy nie było u nas gracza z tak dobrą centrą ze skrzydła. Do czerwonej kartki byliśmy mocno wycofani, może taki był plan, żeby zrobić z 2-3 szybkie kontry? Może w środku było sporo padaki, ale w moim odczuciu przy polu karnym przeciwnika ruszali sie całkiem żwawo.
|
...mozeby ZNOWU zaryzykowac Jovica na skrzydle a na prawa obrone wrzucic Burlige ??? ....koles gra w kratke - ale jak mu mecz wyjdzie i jest w gazie to rozpieprza nasza lige na pozycji prawego obroncy ....Alan Uryga to mega drewno ktory tylko pozbywa sie pilki do najblizszego partnera - nie widzialem u goscia nigdy choc 3-5 sekundowego utrzymania pilki - dla mnie ustawianie Alana w 1 skladzie to jak gra w 10 ....Jankowski to po prostu tragedia i zdania nigdy nie zmienie- to typowy gracz na 2-3 ligowe druzyny ...ogolnie po slabym meczu wygrywamy pewniej niz remisujemy tzw " wygrane " mecze ....straszny paradoks
|
Cytat:
Pamietacie jak gość na początku gry w Wisle był strasznie pogubiony ? próbowali go raz na obronie a raz na skrzydle...wygladal na strasznie zagubionego... Teraz odkad gra na obronie wygląda naprawdę dobrze... |
tez uwazam podobnie. Jovic jest solidny na boku obrony i pewny. Tzn. gra bardzo, a to bardzo prostą piłke. Zagraj, wyjdz na pozycje. Tylko krótkie podania. A Bury to jest Bury. Tylko On i Bóg wiedza co w danej akcji zrobi, chłop jest mega drewniany a gra piętkami, na dodatek dokładnie. Potrafi przyjebać z przewrotki ale potrafi też przyjebac chłopu.
|
Cytat:
|
Cytat:
Tu widzę pole do poprawy, ale ogólnie jak dotąd bardzo dobry transfer. |
Cytat:
|
nie wiem od czego zależy gra Jankesa? Ten człowiek zagra jeden mecz super i kolejne pięc dramatycznych, bez walki, bez siłym sazybkości i dokładności... człowiek zagadka... brak wypłaty ?
Ten mecz po raz pierwszy ze mną "oglądała" moja córeczka, którą w przerwie meczu przywiozłem ze szpitala! Przyniosła nam szczęście! ;) |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl