Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XV KOLEJKA] Zagłębie Lubin - WISŁA Kraków, 6 listopada, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9544)

Dive Pirate 07.11.2015 11:04

Popovic technicznie jak na ekstaklapę jest akurat zajebisty.
Najsłabszy dzisiaj był Jankowski, wszystko czego się dotknął to spie... Wynik bardzo cieszy, smuci brak naszej dominacji po czerwonej dla Zagłębia.
Do Burligi się nie czepiajcie przypomnę że to prawy obrońca a gra na lewej pomocy...
Jeszcze jedno do Moskala, młody powinien wejść od razy po golu na 3:1

AYALA 07.11.2015 11:16

Gra z kontry chyba najbardziej pasuje do tych zawodników jakich mamy.Gdyby tak każdy przeciwnik grał otwarty futbol jak Lubin to myśle, że mielibyśmy 7-8 pkt więcej

PiVoSH92 07.11.2015 11:20

Popek za Jankesa (Mąka przeskakuje na 10) i ktośkolwiek (DG, Marszalik) na skrzydło za Burligę i z to jak dla mnie optymalny skład na Górnik.

Eternit 07.11.2015 11:25

To może dla poprawienia nastrojów w temacie garść pozytywów: 2 wyjazdowe zwycięstwo z rzędu i zarazem 4 mecz z rzędu bez porażki, do tego na ten moment najlepsza obrona w lidze. Teraz żeby tylko wygrać 2 kolejne listopadowe spotkania, chyba pójdę dać na mszę w tej intencji... ;)

silver03 07.11.2015 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1419394)
Popek za Jankesa (Mąka przeskakuje na 10) i ktośkolwiek (DG, Marszalik) na skrzydło za Burligę i z to jak dla mnie optymalny skład na Górnik.

DG pauzuje.

ŁukaszTS 07.11.2015 11:55

Byliśmy z kumplem w Lubinie zobaczyć mecz na żywo. Zatem kilka uwag:
- Donald "wielka gwiazda" w ogóle nie przykłada się do rozgrzewki. W przerwie siedział na ławce, poszedł do szatni po Powerade'a i dalej siedział na ławce. Wszedł w 50 minucie bez rozgrzewki co było widać po jego grze. Nie wiem czy to widać w TV ale po bramce na 0-2 w ogóle się nie cieszył z drużyną. Sprawiał wrażenie obrażonego na cały świat.
- Uryga jest niereformowalny. Gra na alibi.Nawet jak biegnie do przodu to podaje w bok. Do przodu miał dwa podania w całym meczu. Drugie do Brożka przy bramce na 1-3.

Ogólnie jak sami widzieliście mecz słaby, my słabi ale kreciki większe dno. Pomogła czerwona kartka bo mogło być różnie.

A i kilka cytatów z lubińskich kibiców:

- "ten mały z 29 jest najlepszy na boisku" - o Krzysztofie Mączyńskim reprezentancie Polski, widać znają tylko swoje podwórko
- "Gargułą nie gra?" - pytanie w 80 minucie
- brawa lubińskiej publiczności dla sędziego za czerwoną kartkę dla bramkarza swojej drużyny :), młyn oczywiście: "sędzia ch*j"

PiVoSH92 07.11.2015 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1419396)
DG pauzuje.

No to jak pisałem Marszalik - bo przecież Burliga na skrzydle to jak dziecko we mgle, nie ogarnia.

rafkur 07.11.2015 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ociec Ciemka (Post 1419382)
Głupoty piszesz, polska szlachta nie narzekała. Powielasz jakieś propagandowe klisze.
To zrzędzenie to sowiecka mentalność.


Polecam doczytać czemu i komu zawdzięczamy rozbiory a potem wypowiadać się na temat zasług polskiej szlachty. Kiedy szlachta zaczęła zyskiwać na znaczeniu w relacjach z królem, rozpoczął się powolny upadek kraju. Mnie historii uczył niejaki ś.p. Marek Eminowicz więc nie sądzę, że była skażona "sowiecką mentalnością".
Czy to są propagandowe klisze? Nie wiem ale zadaję pytanie: czym jest wieczne narzekanie chociażby na tym forum?

Karherop 07.11.2015 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1419399)
No to jak pisałem Marszalik - bo przecież Burliga na skrzydle to jak dziecko we mgle, nie ogarnia.

Burliga to ciekawy piłkarz. Trochę mi przypomina zachowując oczywiście odpowiednie proporcje Kevina Grosskreutza, byłego piłkarza BVB. Rzucali go po wszystkich możliwych pozycjach na skrzydłach, nigdy nie przekonywał swoją grą ( kiepska technika, marna szybkość, średnie rozegranie itd), ale ambicją robił świetne statystyki. Burliga także statystyki ma bardzo dobre, ale gdy patrzy się na jego grę przez cały mecz to można się zastanawiać jak taki facet wylądował w miejscu w którym jest. Marna wrzutka (właściwie jej brak), kiepściutka technika... a jednak punktuje.

Co do samego meczu, mecz był średni w naszym wykonaniu, ale nie ma dramatyzować. Wygraliśmy dopiero 5 (!!!) mecz w sezonie, a za nami 15 kolejek. Panowie, trzeba się trochę cieszyć...

I mówcie co chcecie, wolę takie zwycięstwa, gdzie niekoniecznie byliśmy stroną dominującą, niż piękne remisy 0-0. W szczególności, że wcale nie były takie piękne jak co poniektórzy czarują...

Punktów za styl się nie rozdaje i im szybciej to Moskal zrozumie tym lepiej.

silver03 07.11.2015 14:48

@Wojtowicz twitter
Cytat:

Moskal powiedział, że o meczu z ZL chce jak najszybciej zapomnieć, bo był najsłabszy w tym sezonie. I słusznie - najpierw styl, potem wynik
:D

Pierwsze 30 minut meczu było chyba najgorszymi jakie widziałem w tym sezonie, później było lepiej ale szału ogólnie nie było. Zresztą jeśli Zagłębie grając w 10 jest wstanie nam zagrażać i strzelić bramkę to znaczy, że coś tu jest grubo spartolone. Ale w ogólnym rozrachunku 3 pkt. dla nas, i jak dla mnie mogą grać tak w każdym meczu jeśli będą wygrywać.

ociec Ciemka 07.11.2015 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1419401)
Polecam doczytać czemu i komu zawdzięczamy rozbiory a potem wypowiadać się na temat zasług polskiej szlachty. Kiedy szlachta zaczęła zyskiwać na znaczeniu w relacjach z królem, rozpoczął się powolny upadek kraju. Mnie historii uczył niejaki ś.p. Marek Eminowicz więc nie sądzę, że była skażona "sowiecką mentalnością".
Czy to są propagandowe klisze? Nie wiem ale zadaje pytanie czym jest wieczne narzekanie chociażby na tym forum?

Sądzę, że zawdzięczamy je Austrii, Rosji i Prusom, czyż nie? A poza tym jaki, to ma związek z narzekaniem jako rzekomo polską wadą. Napisz jeszcze może, kto uczył Cię logiki.

footballFan 07.11.2015 16:27

Passa 4 spotkań bez porażki, 2 obcokrajowców w pierwszym składzie i 2 na łąwce rezerwowych https://sporticos.com/pl/t/46-wisla-krakow. Cieszy mnie, że Wisła nareszcie zaczyna odbijać się od dna, jakim była era Maaskanta i Valckxa w Krakowie. W obliczu kiepskiej dyspozycji Śląska czy Jagiellonii Biała Gwiazda powinna powalczyć o 3-4 miejsce na koniec sezonu.

Fugiel 07.11.2015 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ŁukaszTS (Post 1419398)
Byliśmy z kumplem w Lubinie zobaczyć mecz na żywo. Zatem kilka uwag:
- Donald "wielka gwiazda" w ogóle nie przykłada się do rozgrzewki. W przerwie siedział na ławce, poszedł do szatni po Powerade'a i dalej siedział na ławce. Wszedł w 50 minucie bez rozgrzewki co było widać po jego grze. Nie wiem czy to widać w TV ale po bramce na 0-2 w ogóle się nie cieszył z drużyną. Sprawiał wrażenie obrażonego na cały świat.
- Uryga jest niereformowalny. Gra na alibi.Nawet jak biegnie do przodu to podaje w bok. Do przodu miał dwa podania w całym meczu. Drugie do Brożka przy bramce na 1-3.


No proszę : czy się stoi czy się leży : http://sportowefakty.wp.pl/pilka-noz...a-wisly-krakow :)

Robbie92 07.11.2015 20:03

Bardzo dobrze że Moskal narzeka na styl gry, dążmy do tego by w dobrym stylu wygrywać.. Trzeba powiedzieć że mieliśmy za mało cwaniactwa w 3 ostatnich meczach u siebie, jutro Górnik powinien wygrać z Koroną, później my tam przyjeżdzamy i będzie ciekawy mecz, Wisła reprezentująca jakiś styl kontra waleczny Górnik, przyda się pressing w tym meczu, nie będzie łatwo.. Podoba mi się że powoli nie boimy się strzelać z daleka..

Karherop 07.11.2015 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robbie92 (Post 1419433)
Podoba mi się że powoli nie boimy się strzelać z daleka..

Poczekaj aż sobie o tym zapomną do meczu z Górnikiem i znowu będą chcieli wjechać z piłką do bramki.

rafkur 07.11.2015 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ociec Ciemka (Post 1419410)
Sądzę, że zawdzięczamy je Austrii, Rosji i Prusom, czyż nie? A poza tym jaki, to ma związek z narzekaniem jako rzekomo polską wadą. Napisz jeszcze może, kto uczył Cię logiki.

Sądzę, że zawdzięczamy je głównie sobie samym ale tu już trzeba sięgnąć głębiej do historii i do rzeczonej szlachty zapatrzonej w koniec własnego fiuta. Jaki to ma związek z tematem odpowiedz sobie sam bo to Ty wywołałeś odwołania historyczne, ja osobiście nie widzę związku.
Czy jest to "rzekoma" wada jak piszesz można my długo dyskutować, ale po co skoro wystarczy przewinąć chociażby ten temat i poczytać. Ewentualnie można wzbogacić wiedzę stojąc na przystanku tramwajowym i słuchając rozmów rodaków. Bardzo rzadko zdarza mi się jechać komunikacją miejską ale nawet w tych wyjątkowych przypadkach po 20 min mam przegląd wszystkich chorób rodzinnych, podwyżek, smogu i nieszczęść związanych z warunkami atmosferycznymi. Tak już ogromna część z nas ma, że wiecznie użala się nad swoim losem czego osobiście nie lubię ale nie mogę tego nie zauważyć.
Tak czy inaczej nie jest to chyba główny i pożądany watek tego tematu.

PS Logiki uczyło mnie życie ale jeżeli ta wiedza poprawi Ci samopoczucie to mniej więcej 18 lat temu miałem przyjemność (?) mieć to wykładane przez niejakiego pana pod tytułem Gizbert-Studnicki. Tak czy inaczej staram się przedkładać praktykę nad teorię.

FraMat 07.11.2015 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robbie92 (Post 1419433)
Bardzo dobrze że Moskal narzeka na styl gry, dążmy do tego by w dobrym stylu wygrywać..

Moskal nie narzeka na styl, ale jak sądzę raczej na poziom umiejętności oraz zaangażowania.
Powiedział tylko: "To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu"

Co do stylu, to nie mam nic przeciwko.

Styl gry bowiem to rozkładanie akcentów na grę defensywną czy ofensywną, atak pozycyjny czy kontratak, pressing czy jego brak, sposób ustawiania się w poszczególnych elementach i fazach gry.
Pod tym względem nasz styl gry, nawet w meczu z Zagłębiem był bardziej dojrzały, ofensywny, widowiskowy. Wiślacy częściej operowali piłką, mieli więcej podań i częściej grali z pierwszej, albo drugiej piłki. Jednak małe zaangażowanie i niechlujstwo, czy duży procent rozkojarzenia spowodowały, że nie stłamsiliśmy Zagłębia.

Ten styl jest nieustannie przez Moskala dopracowywany. Nie wszyscy piłkarze w każdym momencie utrzymują się w tym stylu, ale styl jest niezmienny i coraz lepiej realizowany nawet mimo indywidualnych błędów wpływających na statystyki i na końcowy wynik.

silver03 07.11.2015 22:20

Cytat:

nawet w meczu z Zagłębiem był bardziej dojrzały, ofensywny, widowiskowy. Wiślacy częściej operowali piłką, mieli więcej podań i częściej grali z pierwszej, albo drugiej piłki. Jednak małe zaangażowanie i niechlujstwo, czy duży procent rozkojarzenia spowodowały, że nie stłamsiliśmy Zagłębia.
Na pewno oglądaliśmy ten sam mecz? Do momentu czerwonej kartki była lekka katastrofa w naszym wykonaniu, a nie ofensywny, widowiskowy, dojrzały futbol. O grze w przewadze nie ma co się raczej rozwodzić.

ypeeh 07.11.2015 22:35

Fajnie, ze Jovic tak sie rozwija. Dwie wrzutki idealnie na Brożka, od czasów Kosy nie było u nas gracza z tak dobrą centrą ze skrzydła. Do czerwonej kartki byliśmy mocno wycofani, może taki był plan, żeby zrobić z 2-3 szybkie kontry? Może w środku było sporo padaki, ale w moim odczuciu przy polu karnym przeciwnika ruszali sie całkiem żwawo.

AntyMod 07.11.2015 23:26

...mozeby ZNOWU zaryzykowac Jovica na skrzydle a na prawa obrone wrzucic Burlige ??? ....koles gra w kratke - ale jak mu mecz wyjdzie i jest w gazie to rozpieprza nasza lige na pozycji prawego obroncy ....Alan Uryga to mega drewno ktory tylko pozbywa sie pilki do najblizszego partnera - nie widzialem u goscia nigdy choc 3-5 sekundowego utrzymania pilki - dla mnie ustawianie Alana w 1 skladzie to jak gra w 10 ....Jankowski to po prostu tragedia i zdania nigdy nie zmienie- to typowy gracz na 2-3 ligowe druzyny ...ogolnie po slabym meczu wygrywamy pewniej niz remisujemy tzw " wygrane " mecze ....straszny paradoks

63.5 Kg 08.11.2015 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1419446)
...mozeby ZNOWU zaryzykowac Jovica na skrzydle a na prawa obrone wrzucic Burlige ??? ....koles gra w kratke - ale jak mu mecz wyjdzie i jest w gazie to rozpieprza nasza lige na pozycji prawego obroncy ....Alan Uryga to mega drewno ktory tylko pozbywa sie pilki do najblizszego partnera - nie widzialem u goscia nigdy choc 3-5 sekundowego utrzymania pilki - dla mnie ustawianie Alana w 1 skladzie to jak gra w 10 ....Jankowski to po prostu tragedia i zdania nigdy nie zmienie- to typowy gracz na 2-3 ligowe druzyny ...ogolnie po slabym meczu wygrywamy pewniej niz remisujemy tzw " wygrane " mecze ....straszny paradoks

Wydaje mi się ze nie ma sensu już Jovica probowac na skrzydle...
Pamietacie jak gość na początku gry w Wisle był strasznie pogubiony ? próbowali go raz na obronie a raz na skrzydle...wygladal na strasznie zagubionego...
Teraz odkad gra na obronie wygląda naprawdę dobrze...

szprotson 08.11.2015 10:03

tez uwazam podobnie. Jovic jest solidny na boku obrony i pewny. Tzn. gra bardzo, a to bardzo prostą piłke. Zagraj, wyjdz na pozycje. Tylko krótkie podania. A Bury to jest Bury. Tylko On i Bóg wiedza co w danej akcji zrobi, chłop jest mega drewniany a gra piętkami, na dodatek dokładnie. Potrafi przyjebać z przewrotki ale potrafi też przyjebac chłopu.

s1mone 08.11.2015 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1419404)
Burliga także statystyki ma bardzo dobre, ale gdy patrzy się na jego grę przez cały mecz to można się zastanawiać jak taki facet wylądował w miejscu w którym jest. Marna wrzutka (właściwie jej brak), kiepściutka technika... a jednak punktuje.

To akurat wierutna bzdura, Burliga technikę użytkową ma na bardzo dobrym poziomie, co było widać w kilku akcjach w tym sezonie (choćby bramka z przewrotki, dwie asysty z pięty przy rulecie - obydwie bardzo podobne, więc raczej zero w tym przypadku. Jeśli byłby jak sugerujesz drewniany to żadna z tych akcji nie miałaby miejsca). Moim zdaniem to jest w tym momencie nasz najbardziej niedoceniany piłkarz. Zaraz za Rafałem i Jankesem.

arti 08.11.2015 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1419455)
Wydaje mi się ze nie ma sensu już Jovica probowac na skrzydle...
Pamietacie jak gość na początku gry w Wisle był strasznie pogubiony ? próbowali go raz na obronie a raz na skrzydle...wygladal na strasznie zagubionego...
Teraz odkad gra na obronie wygląda naprawdę dobrze...

Jakby się jeszcze nauczył strzelałć Co najmniej kilka razy był na 16 czy 20 metrze - odsłonięte "pole rażenia", a On szuka kolegów, podanie do środka w największy tłok i na ogół po sytuacji.
Tu widzę pole do poprawy, ale ogólnie jak dotąd bardzo dobry transfer.

Grantar 09.11.2015 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1419458)
tez uwazam podobnie. Jovic jest solidny na boku obrony i pewny. Tzn. gra bardzo, a to bardzo prostą piłke. Zagraj, wyjdz na pozycje. Tylko krótkie podania. A Bury to jest Bury. Tylko On i Bóg wiedza co w danej akcji zrobi, chłop jest mega drewniany a gra piętkami, na dodatek dokładnie. Potrafi przyjebać z przewrotki ale potrafi też przyjebac chłopu.

Zgadzam się co do Burego ale ...Jankes ??? w tym meczu tragedia .... w poprzednim wyjazdowym - rzeczywiście OK

domin_czyzyny 10.11.2015 01:37

nie wiem od czego zależy gra Jankesa? Ten człowiek zagra jeden mecz super i kolejne pięc dramatycznych, bez walki, bez siłym sazybkości i dokładności... człowiek zagadka... brak wypłaty ?

Ten mecz po raz pierwszy ze mną "oglądała" moja córeczka, którą w przerwie meczu przywiozłem ze szpitala! Przyniosła nam szczęście! ;)

Porter 10.11.2015 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1419587)
... moja córeczka, którą w przerwie meczu przywiozłem ze szpitala! Przyniosła nam szczęście! ;)

Zdrówka!!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl