Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIV Kolejka] WISŁA Kraków - Ruch Chorzów, 30 października, godz. 20:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9539)

WISŁAZWE 30.10.2015 16:41

Dorzucę od siebie.
Przypominam, że Ruch jedzie autami, żeby potem płaczu o barwy nie było.

Karherop 30.10.2015 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1418497)
w sumie czym Alan Uryga różni sie od Osmana Chaveza hmm?

Może tym, że Chavez w sezonie 10/11 był jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) środkowym obrońcą ligi. Do dziś pamiętam jak w meczach z Legią był najlepszy na boisku. Oczywiście później kontuzje i podróże po całym świecie z kadrą sprawiły, że stał się dla zespołu balastem nie do przełknięcia.

Alan nawet w swojej najwyżej formie nigdy nie był jednym z najlepszych defensywnych pomocników ligi. Śmiem twierdzić, że w większości zespołów ekstraklasywch nie miałby miejsca w pierwszym składzie, no a u nas wiadomo... jest ciągnięty za uszy od dawna. Z braku laku...


Dzisiaj tylko zwycięstwo!!! Jak znowu piłkarze zaserwują nam 0-0 lub 0-1 to wypada paru pomachać białymi chusteczkami.

No i Kwiatkowski z gwizdkiem, to już przestaje być śmieszne. Szykuje się parodia meczu piłkarskiego.

krasny 30.10.2015 21:22

Śmierdzi remisem znowu. Brakuje strzałów zza pola karnego. Ponownie piłkarze chcą wjechać z piłką do bramki w momencie kiedy w polu karnym broni 8-9 zawodników Ruchu.

Jeśli zaś chodzi o utrzymywanie się przy piłce i kontrolę meczu - taką Wisłę chce się oglądać.

Trzymam kciuki żeby w 2 połowie coś dla nas wpadło.

wiesniak842 30.10.2015 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krasny (Post 1418603)
Śmierdzi remisem znowu. Brakuje strzałów zza pola karnego. Ponownie piłkarze chcą wjechać z piłką do bramki w momencie kiedy w polu karnym broni 8-9 zawodników Ruchu.

Jeśli zaś chodzi o utrzymywanie się przy piłce i kontrolę meczu - taką Wisłę chce się oglądać.

Trzymam kciuki żeby w 2 połowie coś dla nas wpadło.

Nic dodac, nic ujac. Tak to wlasnie wyglada. Zamiast przy.......ic zza pola karnego, liczyc na rog, rykoszet, reke, karnego czy co tam jeszcze to 100 milionow prob krotkich podan przy 10cioosobowym murze hanysow. To sie nigdy nie uda. Albo jakis soczysty strzal albo z jakiejs kontry. Inaczej za chuja nie strzelimy tak jak z Korona i Nieciecza.

krasny 30.10.2015 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1418604)
Nic dodac, nic ujac. Tak to wlasnie wyglada. Zamiast przy.......ic zza pola karnego, liczyc na rog, rykoszet, reke, karnego czy co tam jeszcze to 100 milionow prob krotkich podan przy 10cioosobowym murze hanysow. To sie nigdy nie uda. Albo jakis soczysty strzal albo z jakiejs kontry. Inaczej za chuja nie strzelimy tak jak z Korona i Nieciecza.

Amen.
Znowu to samo.

63.5 Kg 30.10.2015 22:23

Na szybko...

Calkowita kompromitacja po raz już enty..
Ruch słabszy niż Nieciecza...
Teraz już wszyscy wiemy dlaczego Stepinski nie gra w Wisle...bo jest ....a zalosnie prymitywny...
Nasze frajerstwo przekroczylo wszystkie granice....

WhiteDoctor 30.10.2015 22:23

Moskal
Jankowski
Boguski

wypierdalać bo hańbicie ten klub

Patryko 30.10.2015 22:27

Słabo i niechlujnie dziś Donald + Boguski niewidoczny = graliśmy praktycznie bez skrzydeł.
Krzywejajo to do smażenia faworków a nie gry w piłkę, bo do tego to on się nie nadaje.

Kolejny zremisowany mecz z przeszkadzaczami :(

fantom chicago 30.10.2015 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteDoctor (Post 1418608)
Moskal
Jankowski
Boguski

wypierdalać bo hańbicie ten klub



Zjedz snickersa i zmien forum .

!!IRIVER!! 30.10.2015 22:29

masakRa. Znowu 0:0 i znowu w taki sam sposób, po jednej wielkiej murowance.

thechris 30.10.2015 22:30

Wisła Kazka Moskala w najlepszym wydaniu. Jeden punkt nie był zagrożony przez 95 minut a jakby trzeba było to nie byłyby zagrożony nawet przez 900. Nie dane mi było tęsknić za tą najlepszą Wisełką Kazia Moskala więcej niż 2 tygodnie. Co prawda w trakcie pierwszej połowy musiałem otworzyć wódeczkę bo na trzeźwo nie szło tego oglądać. A po meczu musiałem sobie hefnąć. Nie wiem, naprawdę nie wiem czy z nadmiaru tej tiki-taki czy z nadmiaru procentów.

Panowie, to była ŻE-NA-DA. Ku*wa... jak to jest w ogóle możliwe, żeby aż tak źle grać w piłkę? Podania do przodu na poziomie 30%? Czy my ku*wa gramy w rugby?

Revolver 30.10.2015 22:34

Moskal, Kulawik - solidni, porządni piłkarze, ale trenersko upośledzeni. Moskal jest taktycznie na poziomie naje*anego Gienka, co siedzi w niedzielę na połamanej ławce w B-Klasie. "Kopaj, kopaj, klepa, lecisz, KLEPA, szybko, Panowie, klepa, ku*wa, lecisz, jebaj!".

Jedna taktyka na wszystko. I nawet niech mi tu nikt nie wyskakuje z tym, jakich mamy piłkarzy. Bo nawet, jakbyśmy mieli najgorszą pakę w lidze (a nie mamy), to i tak można by ich nauczyć 2-3 powtarzalnych schematów. Ale nie. Po co. Przecież mogą "se poklepać".

30% podań do przodu?! Żart, ku*wa.

P.S. Jak można przez cały mecz ani razu nie zamienić skrzydłowych stronami?

wiesniak842 30.10.2015 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1418612)
Co prawda w trakcie pierwszej połowy musiałem otworzyć wódeczkę bo na trzeźwo nie szło tego oglądać.

Szczesciarzu...

Co do meczu - remis:D
Klepia ladnie, to fakt. Glownym mankamentem jest Uryga, Boguski, Jankowski. Oprocz tego pierwszego, pozostalym dwom czasem cos wyjdzie. Nietety zdarza sie to dosc rzadko. Boguski mial meczowa pilke, sam na sam. 5 metrow od bramki, 10 sekund na zastanowienie sie co zrobic z pilka i co? obok bramki oczywiscie.

bridgeburner 30.10.2015 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1418616)
Szczesciarzu...

Co do meczu - remis:D
Klepia ladnie, to fakt. Glownym mankamentem jest Uryga, Boguski, Jankowski. Oprocz tego pierwszego, pozostalym dwom czasem cos wyjdzie. Nietety zdarza sie to dosc rzadko. Boguski mial meczowa pilke, sam na sam. 5 metrow od bramki, 10 sekund na zastanowienie sie co zrobic z pilka i co? obok bramki oczywiscie.

Głównym mankamentem jest niezmiennie Moskal Kazimierz
Wszyscy juz wiedza jak grac przeciwko nam u nas a on cały czas swoje i cały czas czeka jak słup soli na niewiadomo co
Oby do wiosny nie musiał czekac

patti 30.10.2015 22:50

Problem Wisly to BRAK JAKOSCI
Kazda pilka odskakuje na 2 metry, kazde przyjecie zajmuje 5 sekund, kazde dosrodkowanie to metr lub dwa od napastnika.
Od paru lat Wisle brakuje AMBICJI. Wszystko jest takei BYLE JAKIE - JAKOS TO BEDZIE.
No nic... polepszy sie nasza sytuacja finansowa i zacznie sie lepsza pilka.
Prawde mowiac, jesli udalo by sie sprowadzic w zimie dobrego rozgrywajacego oraz napastnika - to puchary mamy gwarantowane. Niewiele potrzeba na to w nasze lidze.
ide sie napic.... za lepsze czasy !!!!

wiesniak842 30.10.2015 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1418631)
Głównym mankamentem jest niezmiennie Moskal Kazimierz
Wszyscy juz wiedza jak grac przeciwko nam u nas a on cały czas swoje i cały czas czeka jak słup soli na niewiadomo co
Oby do wiosny nie musiał czekac

Nie do konca sie zgodze. W tych trzech meczach stwarzalismy sobie sytuacje, gralismy calkiem ladna pilke, jedyne co zawiodlo to skutecznosc. Na to Moskal nie ma wplywu. Tak jak wczesniej pisalem, dzisiaj tez mielismy sytuacje ale jak sie nie trafia czegos takiego jak Boguski to nie ma mowy o bramkach.
Wplyw ma za to na fakt, ze wpuszcza na boisko kolka Uryge, ktory ma problem z podaniem do przodu a i do tylu nie zawsze mu wyjdzie. Wplyw ma tez na to "wjezdzanie" do bramki. Jak pokazaly mecze z Jaga czy Podbeskidziem, jest to skuteczna taktyka. Problem w tym, ze potrzeba lepszych wykonawcow zeby byla powtarzalna.

markowywislak 30.10.2015 22:58

Zmiana Uryga za Denisa

markowywislak 30.10.2015 22:59

Uryga za Denisa to było już zwieńczeniem tego co dzisiaj oglądaliśmy. Nie wiem czemu nie dajemy szansy w takim meczu młodym. .. brak słów. Jestem za zwolnieniem Kazia. Sorry

daniello1987 30.10.2015 23:04

To co zobaczylem dzis na C jak Wislak Wislaka oklada piesciami to dramat. Bylo to widac nawet z sektora h22. Dramat.pozniej sie wszyscy dziwia co tak malo biletow sprzedanych albo czemu tak malo osob jezdzi na wyjazdy. Po to zeby w ryj dostac? Mam nadzieje ze. SKWK sie do tego zdarzenia ustosunkuje. Co do meczu to wiadomo. Poza Glowa wszyscy jak juniorzy,szkoda ze mlodzi nie graja.Stepinski dostal szanse w Ruchu i gosc jest nie do poznania. Naprawde fajnie gra

dynek.pl 30.10.2015 23:10

No to mamy passe - 2 miesiące bez ani jednej bramki na Reymonta, nawet dla rywali.

Dzisiejszy remis jednak nie boli tak jak poprzednie. Nie wiem czy to dlatego, ze nawet nie mielismy sytuacji czy to już kwestia przyzwyczajenia.
Zdarzył się słabszy mecz akurat - przeciętni piłkarze zazwyczaj tak mają, że nie są w stanie powtórzyć dwóch równych występów, a na forum już widzę lament bo mistrzostwa ucieka, hahaha :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1418636)
Uryga za Denisa to było już zwieńczeniem tego co dzisiaj oglądaliśmy. Nie wiem czemu nie dajemy szansy w takim meczu młodym. .. brak słów. Jestem za zwolnieniem Kazia. Sorry

A Uryga to wedlug Ciebie stary jest ?

Patryko 30.10.2015 23:12

Ciężko dawać szansę młodym tylko dlatego, że są młodzi. Najwyraźniej grają jeszcze większą padakę niż Uryga (co jest mi sobie ciężko wyobrazić).

Offtopując, Maciuś już pewnie zaciera ręce.

Kurz 30.10.2015 23:15

Z pozytywów. Dobra gra w defensywie.

ślimak 30.10.2015 23:19

Potrzebny trener do nauczenia kopnięć w prostokąt o wymiarach 7,32 x 2,44 m.

https://www.youtube.com/watch?v=XZzJxWbWXtY

Elefant 30.10.2015 23:26

Królestwo za napastnika.

Dopóki o naszej ofensywie decydować będą "książęta pewnego placu" Brożek i Boguski to będzie jak jest.
Jeden biega a nie umie, drugi kiedyś może umiał ale teraz nie biega, bo po co.

Z Marszalikiem,Cywką czy Kuczakiem, Józkiem czy Kaśką czy kto tam był na ławce zamiast tych dwóch też byłoby 0:0, ale byłaby przynajmniej nadzieja (niewielka przyznaje), że się ograją.

Wasiu 30.10.2015 23:32

Dopóki Moskal jest trenerem będziemy pośmiewiskiem.
Żadnego pomysłu na rozegranie ataku pozycyjnego, stałe fragmenty gry nie istnieją. Żadnych zmian, taki Boguski może się ślizgać na cipie przez cały mecz a i tak z uśmieszkiem schodzi bo wie, że w następnym meczu ma pewny plac.

Mario Nh 30.10.2015 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 1418646)
Dopóki Moskal jest trenerem będziemy pośmiewiskiem.
Żadnego pomysłu na rozegranie ataku pozycyjnego, stałe fragmenty gry nie istnieją. Żadnych zmian, taki Boguski może się ślizgać na cipie przez cały mecz a i tak z uśmieszkiem schodzi bo wie, że w następnym meczu ma pewny plac.

Wisła nie potrafi grać ataku pozycyjnego. Żadnych wyćwiczonych schematów rozgrywania akcji.

Rustin 30.10.2015 23:43

Brak umiejętności u naszych kopaczy to nie wina Moskala, ale ludzie, my w 7 (podkreślam SIEDMIU) meczach strzelaliśmy gole tylko w dwóch. Na 14 meczów remisujemy 8, ponad połowę, ile można? Skoro w klubie nie ma pieniędzy na piłkarzy, to ja już nie wiem co może ruszyć w tym klubie oprócz zmiany trenera. Na efekcie "nowej miotły" może udałoby się chociaż 2-3 mecze wygrać. W obecnej sytuacji nadal będziemy mieć bezsensowną kopaninę "Ty do mnie, ja do Ciebie" przez 90 minut i jeszcze z 10 remisów, w tym minimum 5 po 0:0.

Kurz 30.10.2015 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1418648)
Wisła nie potrafi grać ataku pozycyjnego. Żadnych wyćwiczonych schematów rozgrywania akcji.

To samo można napisać o każdej rodzimej drużynie. Stąd, mimo iż Wisła zdobyła tylko 19 punktów na 42 możliwe, różnica pomiędzy nami, a wiceliderem to 4 punkty.

Mario Nh 30.10.2015 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1418651)
To samo można napisać o każdej rodzimej drużynie. Stąd, mimo iż Wisła zdobyła tylko 19 punktów na 42 możliwe, różnica pomiędzy nami, a wiceliderem to 4 punkty.

Też to zauważyłem. Generalnie, gra z kontry stała się ostatnio popularna w europie, i często przynosi zamierzone efekty.

Rafal-SWL 31.10.2015 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daniello1987 (Post 1418637)
To co zobaczylem dzis na C jak Wislak Wislaka oklada piesciami to dramat. Bylo to widac nawet z sektora h22. Dramat.pozniej sie wszyscy dziwia co tak malo biletow sprzedanych albo czemu tak malo osob jezdzi na wyjazdy. Po to zeby w ryj dostac? Mam nadzieje ze. SKWK sie do tego zdarzenia ustosunkuje. Co do meczu to wiadomo. Poza Glowa wszyscy jak juniorzy,szkoda ze mlodzi nie graja.Stepinski dostal szanse w Ruchu i gosc jest nie do poznania. Naprawde fajnie gra

i tutaj się mylisz kolego, najwidoczniej z poziomu H22 nie wiedziałeś że lał się Wiślak z przerzutem, którego wyczaili nasi... wiec daruj sobie, mogłeś poczekać na info a potem komentować.

Wojtas 31.10.2015 00:22

Ja sam juz nie wiem,ale jak k.urwa katarynka mozna tu pisać i pytać Moskala dlaczego wrecz nie nakazuje im strzelac z tych 15-16 m?

co oni na tych treningach cwicza?
klepy,zeby do bramki wjechac/nawet Barcelona zmienila ten styl gry,bo tak sie nie dai to jest nudne. i tego grac sie nie da dluzszy czas.

Jeden Mąka pokazal jak to robic,ale co on sam zdziała,tu by trzeba takich 2-3 Mączynskich .

Ja p***le ,Moskal zaczyna mnie wkurzac ,widzac juz po I-szej polowie co sie dzieje,mogl zmienic taktyke,kazac daweac sie faulowac ,itd zeby gra wygladala inaczej

A taki Uryga czy Criviellaro,....to juz moze grac w 10,albo nawet w 9 ?
karuzela bedzie sie krecic,wózek dalej jechac,nie ma kół ale h,uj jedzie dalej.

rozarian 31.10.2015 00:39

DOŚĆ TEGO MIĘDOLENIA !! - jakby to powiedział niejaki Karolak.
Panie Cupiał :help:

PitM 31.10.2015 08:35

Mecz na boisku tragedia. Wstyd.
Doping też katastrofa.
Gdzie my zmierzamy.

HEDu 31.10.2015 08:49

Po co Cywka kolejny raz wchodzi w 93-94 minucie?

ABGwislakABG 31.10.2015 08:52

Bo ma jego nagie zdjęcia z dg77. Inaczej się nie da tego wytłumaczyć.

Kurz 31.10.2015 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1418657)
Ja sam juz nie wiem,ale jak k.urwa katarynka mozna tu pisać i pytać Moskala dlaczego wrecz nie nakazuje im strzelac z tych 15-16 m?

co oni na tych treningach cwicza?
klepy,zeby do bramki wjechac/nawet Barcelona zmienila ten styl gry,bo tak sie nie dai to jest nudne. i tego grac sie nie da dluzszy czas.

Jeden Mąka pokazal jak to robic,ale co on sam zdziała,tu by trzeba takich 2-3 Mączynskich .

Ja p***le ,Moskal zaczyna mnie wkurzac ,widzac juz po I-szej polowie co sie dzieje,mogl zmienic taktyke,kazac daweac sie faulowac ,itd zeby gra wygladala inaczej

A taki Uryga czy Criviellaro,....to juz moze grac w 10,albo nawet w 9 ?
karuzela bedzie sie krecic,wózek dalej jechac,nie ma kół ale h,uj jedzie dalej.

Moskal na pewno im każe, ale strzały z dystansu nie są ich najmocniejszą stroną. Tak jak wykonywanie stałych fragmentów. Mączyńskiemu wyszedł pierwszy sensowny strzał od początku sezonu, do tej pory były to zwykle straty piłki.

Zamiast irytować się na Moskala, podziękujcie pionowi sportowego za "wzmocnienia" przed sezonem.

wislak1995 31.10.2015 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 1418665)
Po co Cywka kolejny raz wchodzi w 93-94 minucie?

A no po to, żeby zastąpić Mączyńskiego, któremu pod koniec doskwierały skurcze.

Ogólnie to mecz do przewidzenia. Z Jagą skuteczność była, tutaj nie. Chociaż gdyby nie szybki karny dla nas wtedy to różnie by się potoczyło. Stałe fragmentu gry od dawna u nas nie istnieją. W Białymstoku karny, przypadkowy rożny i dwie bramki wpadły. Warto więc takie sytuacje wykorzystywać. W zeszłym roku wszystko brał Stilić, więc jakoś to było. Teraz znowu nie ma kto tego dobrze zrobić. Tak samo jest ze strzałami z dystansu. Raz na rok coś komu siądzie i tyle.
Jeśli chodzi o naszą ławkę to sądzę, że już nie ma wątpliwości, że Moskal będzie wprowadzać max. 1 zawodnika. Ławka jest tragiczna, a znając stosunek Moskala, który planów takt. nie lubi zmieniać, nie ma sensu wpuszczać Crivellaro, który nic w grze nie poprawi. Szansa by była dla dynamicznych, ale gdzie ci u nas?
Jedyny mały plusik jak dla mnie na konto Głowy i Sadloka, którzy nie dali pograć Stępińskiemu i Mazkowi, a Sadlok dodatkowo jakoś ciągnął do przodu.

silver03 31.10.2015 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1418110)
Nie można popadać w hurra optymizm.

Zagraliśmy tak jak zawsze, różnica była taka, że Jagiellonia nie stosowała jakiegokolwiek pressingu nawet przed swoim polem karnym. Dzięki temu nasi mogli sobie klepać jak chcieli, a i tak w większości była to gra wszerz i do tyłu, brakowało zrywu i zagrań prostopadłych. Skoro takich podań brakowało w tak łatwym meczu, to co będzie z rywalem, który przysłowiowo jeździ na dupie, gra agresywnie, z kontry? Powtórka z remisowej rozrywki?

Czyli się potwierdziło. Wczorajsze 30% podań do przodu było zwieńczeniem doboru taktyki przez Moskala, którą trener przeciwnej drużyny czyta jak otwartą książkę. A wystarczyłoby oddać trochę inicjatywę Ruchowi, żeby ten jebany autobus przesuną się do przodu, żeby dzięki temu po odbiorze Donald miał miejsce na rozpędzenie się. No, ale cóż lepsza taktyka klepania do zajebiania siebie lub przeciwnika, szkoda że w większej ilości przypadków zajebujemy samych siebie.

Dariook 31.10.2015 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1418671)
Moskal na pewno im każe, ale strzały z dystansu nie są ich najmocniejszą stroną. Tak jak wykonywanie stałych fragmentów. Mączyńskiemu wyszedł pierwszy sensowny strzał od początku sezonu, do tej pory były to zwykle straty piłki.

Zamiast irytować się na Moskala, podziękujcie pionowi sportowego za "wzmocnienia" przed sezonem.

:rotfl: Ty tak dla jaj?

Jeśli wie że strzały z dystansu nie są ich mocną stroną to po co im każe? Skoro kuleją stałe fragmenty gry to co zawodowcy robią na treningach?
Za nami 14 kolejek , przerwy na reprezentację więc chyba pasowało by wymagać od trenera jakiegoś progresu, jakiegoś pomysłu na rozwiązanie naszych widocznych bolączek.

Za transfery Kazek nie odpowiada, za wykonawców nie odpowiada, za stałe fragmenty nie odpowiada, za formę nie odpowiada, za wyniki nie odpowiada...może chociaż za murawę , napompowanie piłek lub koklusz?

- to jest właśnie irytujące. I nie mam na myśli zmiany trenera ale na boga, niech oni pokażą że coś na tych treningach robią.

JacobCFC 31.10.2015 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1418681)
Czyli się potwierdziło. Wczorajsze 30% podań do przodu było zwieńczeniem doboru taktyki przez Moskala, którą trener przeciwnej drużyny czyta jak otwartą książkę. A wystarczyłoby oddać trochę inicjatywę Ruchowi, żeby ten jebany autobus przesuną się do przodu, żeby dzięki temu po odbiorze Donald miał miejsce na rozpędzenie się. No, ale cóż lepsza taktyka klepania do zajebiania siebie lub przeciwnika, szkoda że w większej ilości przypadków zajebujemy samych siebie.

Donald, który wczoraj myślami był już chyba we Franticu i nie potrafił przyjąć, ani podać piłki?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl