![]() |
czy Jankowski mając przed sobą tylko bramkarza, nie umie posłać piłki po ziemi tuż przy słupku? naprawdę przerasta go to? uderzył jak tak ja za czasów gimnazjum, na siłe i z "kapy"... brak słów, i to samo było w Łęcznej
http://m.ekstraklasa.tv/bramki,6sj39h |
Cytat:
Karny może i był, ale trzeba przyznać, że można było go podyktować i nie. Marszalik upadał jakby potknął się o własną noge, a nie powalił go bramkarz. Na powtórkach widać kontakt więc karny był, ale na żywo już taki pewny nie byłem. Ale nie było by problemu gdyby zrobił to co powinien. Czyli gdyby zajeb*ł pod poprzeczke, a nie bawił się w Messiego. Szkoda, bo 3 punkty się nam należały no ale... Statystyki nie grają. Brakuje wykończenia. Ogólnie ciężko się gra kiedy cykory bronią się przez 80% meczu całą drużyną w polu karnym. |
Cytat:
Ogółem brakuje nam 2-3 szybkich, przebojowych i dobrych technicznie skrzydłowych i ofensywnych piłkarzy, którzy potrafiliby w pełnym biegu wjeżdżać w rywala jak w masło. Dwóch takich dzisiaj i Korona dostała by minimum 3-0 |
Cytat:
|
Sędziowanie było skandaliczne. Nikogo nie powinno dziwić, że notujemy z tym sędzią 6 remis z rzędu. Tutaj potrzebna jest interwencja klubu. Swego czasu Jagielllonia lub Polonia dopieły swego i odsunely od prwadzenia ich spotkań sędziego X (chyba Małka).
Co do gry, zawsze można lepiej, sprawniej, szybciej. Nie wierzę, że piłkarze zrobili wszystko aby wygrać. Paru nie miało swojego dnia, paru osiadło na laurach, a paru po prostu jest słabymi piłkarzami (Jankowski). Co mi się podobało, to jeżdżenie na dupie Popovicia i gra Jovicia z którego na naszych oczach rodzi się znakomity ofensywny obrońca. Momentami tempo gry było naprawdę tragiczne wolne. Sadlok w całym meczu chyba z 20 razy podał do Cierzniaka. Mączyński, Guerrier, Brożek nie mieli zdecydowanie swojego dnia. Oczywiście przeważaliśmy, zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale bez oddawania strzałów jeszcze nikt w piłce nie wygrał. I mówię tutaj o strzałach celnych, a nie zaliczaniu dachu trybuny C. |
W tym meczu wyszły znowu na wierzch braki kadrowie. Co z tego, że zdominowaliśmy środek pola, że Korona uskuteczniała przez większość meczu obronę Często....eeeee Kielc, skoro - jak już wcześniej zostało napisane - nie ma dobrych uderzeń z dystansu ?
Brakuje drugiego skrzydłowego - Boguski mógłby spokojnie grać zamiast Jankowskiego na swojej optymalnej pozycji, a Jovic miałby z kim grać. Co do frekwencji - piątek i poniedziałek ( jeszcze o 18 ) to jest dla sporej części pracujących bardzo niewygodny termin. Ja akurat spokojnie zdążyłem ( gorzej było z powrotem - pozdrawiam zmotoryzowanych ;) ) ale ja nie mam szefa nad sobą... ;) |
Jeśli Moskal straci po tym meczu posadę trenera i będziemy musieli mu płacić do końca oraz przyjdzie trzeci trener to oznacza, że kryzys finansowy już został zażegnany skoro możemy wywalać kolejne pieniądze na nowych trenerów.
|
Cytat:
Owszem nad celnością tych strzałów należałoby popracować, niemniej każda akcja powinna się kończyć strzałem na bramkę, a nie próbą wjazdu z piłką do bramki. |
Dla mnie po meczu na ogromny + Jović i Popović, dobrze zagrali też Burliga czy Boguski. Strasznie za to zawiódł mnie Mąka, nie był to jego dzień, po Sadloku widać jeszcze braki w ograniu, ale jako że korona nie atakowała to nie miał jak popełniać błędów (jak z resztą wszyscy ŚO, bo boczni zagrali b. dobrze w defensywie, sporo powrotów i dobrych odbiorów). Crivellaro tragedia, nic nie pokazał, za ślisko pewnie... Jankes swój stały poziom, czyli słabo, miał przecież jedną wybitną sytuację którą zmarnował, ogólnie spóźniony, wolny, nie był częścią drużyny. Guerrier nieco słabiej niż zazwyczaj ale chociaż na ambicji, Cierzniak... co miał to wybronił, błąd w 2 minucie chyba i to wsio. Marszalik bardzo dobre 15 minut, ładnie podawał, wywalczył karnego (tak, wiem, nie gwizdnął, ale co młody może zrobić z tym, że sędzia ....) i generalnie warto zacząć na niego stawiać w dłuższym wymiarze, bo skrzydłowych u nas mało.
|
Władze klubu powinny wystosować pismo do PZPN, aby tego s....ysyna Stefańskiego odsunięto od sędziowania naszych meczów. Przed rozpoczęciem nie wiedziałem, że on je poprowadzi ale jak zobaczyłem kto wyprowadza piłkarzy na murawę to byłem pewien, że będzie ch*jowo.
Zagraliśmy przyzwoity mecz, chociaż brakowało celnych, nieprzyjemnych strzałów z dystansu. Guerrier nieswój, Boguski w drugiej połowie zgasł i słusznie zszedł. Między Guzmicsem a Głową wielkiej różnicy nie było w tym meczu widać, bo po prostu Kielce zagrały na 0:0 i tyle. Świetna gra Jovicia i Popovicia - widać, że Popek zaczyna się odnajdywać i będzie z niego pożytek. Na minus Jankes i cała nasza lewa strona - Guerrier źle funkcjonował z Burym, nie układała się gra tamtą stroną. |
Podejrzewam, że wzrost formy Popovicia wziął się stąd, że w końcu zaczął być ustawiany na SWOJEJ pozycji, czyli 8, a nie na siłę na 10 za Stilicia.
Co do meczu - takie remisy najbardziej w....iają, gnieciesz, gnieciesz i nic. Ale ja jestem dobrej myśli. BTW, ostatnio Kazka też zwolnili po meczu z Koroną, i też chyba po 0:0, albo po 0:1. Zobaczymy co najbliższe dni przyniosą, ale mam nadzieję, że nie będzie żadnych nerwowych ruchów. |
wczoraj Popovic grał na 8 ? chyba inny mecz ogladaleś.
Proponuje spojrzec kto wychodził po piłke od bramkarza i od stopera. Mąka wczoraj słabo bo bardzo szybko jego temperament ostudziła żółć.Na upartego mógł nawet wylecieć w pierwszych kilkunastu minutach. |
Naprawde dobry mecz.W koncu gnietlismy przeciwnika ,szkoda tej koncowki,byla naprawde szansa.
Ale taka WIsle chce sie ogladać,przynajmniej graja do przodu i te akcje moga sie podobać. Coraz lepiej wyglada Popovic,Jovic ,czy nawet Brozek. W Gliwicach bedzie ciekawie XD |
gralismy za wolno, dlatego nie wygralismy
|
Cytat:
Co do meczu w Gliwicach to mysle, ze mozemy coś tam ugrać, gdyż Piast w przeciwieństwie do Korony nie będzie się bronić w 16. |
Sędzia pilnował wyniku ...
|
Mecz wypisz wymaluj jak wczorajsze spotkanie Real Madryt - Malaga. Goście bronili się cały mecz, od 77 minuty w 10, mimo to Real nie zdołał strzelić bramki. Sam CR7 zmarnował z 3 setki pod koniec. Na boisku biegało kilkaset milionów euro vs. pewnie max. kilkadziesiąt.
Czasem po prostu bramka jest zaczarowana. Ja uważam, że Wisła naprawdę chciała wygrać, jednak to był po prostu jeden z tych meczów, gdzie nic nie wpada. |
Cytat:
Prosim nie odlatuj z tym Realem, gdyż nie ma to dla nas największego znaczenia. Oni tam się pokopią po czole, .......ną serię zwycięstw a CR7 wturla sobie jeszcze nascie bramek nawet nie niszcząc zajebistej fryzury. Tak dla rozpieszczenia na deser dorzucą kibicom być może LM. A m? My poprostu musimy wygrywać takie mecze. Zajebalismy juz kilka spotkań i myślę że w naszej sytuacji oglądanie się na Madryt niczego nam nie daje. Liga jest tak spłaszczona, że zdecydowanie gdzieś trzeba zgarniać pulę, nie zapominając że na kolejny mecz można było wybrać się autobusem. Zaparkować i wrócic do domu z jednym punktem, który z liderem Kazek brał by w ciemno. A tak, niestety trzeba coś ugrać, tzn Moskal musi, gdyż 2pkt w dwóch meczach to będzie kolejny kiepski wynik. Ble,ble będzie znowu szok, że Kazia chcą wyjebać ale po czesci to sam dokłada do tego cegiełkę. Tabela nie pamięta stylu, nie liczy minut pozbawionych farta. Suche punkty i tyle. A jak wiadomo nie od dzisiaj, utrzymanie zapewniasz sobie w domu a mistrzostwo na wyjazdach. |
Cytat:
|
Cytat:
Masz jeszcze jakieś fajne przykłady, żeby się Kazek poczuł bardziej komfortowo? |
Cytat:
Jest mi obojętny komfort Kazka, ale jakakolwiek ocena jego pracy nie ma sensu bez uprzedniej obiektywnej, a nie subiektywnej oceny potencjału drużyny. A o taki trudno. |
Cytat:
Dla mnie to, że kiedyś grał w Wiśle nie jest żadnym argumentem, ponieważ piastuje stanowisko trenera w Wiśle i tutaj Wisła jest najważniejsza. Ogólnie, na chłodno jego pobyt do chwili obecnej można ocenić przeciętnie. Nie chodzi tylko o ten sezon ale również o końcówkę poprzedniego sezonu gdzie zaczęliśmy notować te smieszne remisy i porażki. Nasuwa się pytanie, czy to nasi piłkarze są tacy słabi? Jeśli założymy że tak, to obecne miejsce i granie w kratkę możemy uznać za nasz potencjał, czyli prochu Moskal tutaj nie wymyśli. Tak będziemy sobie wygrywać, przegrywać, remisować zależnie od pogody czy dyspozycji Cierżniaka. Jeśli jednak dostrzegamy potencjał(a ja go widzę) to coś tutaj niestety nie pyka. Mamy zawodników na papierze dość solidnych o czym raz na ruski rok nas uzmysławiają, dlatego zastanawiające jest - dlaczego tak bardzo wszystko żyje własnym życiem. Moskal jest juz dostatecznie długo by mieć czas na wypracowanie własnego pomysłu i wariantów z materiałem który posiada a jednak. Czasami wygląda to tak jak by goście widzieli się pierwszy raz od chrzcin u Brożka a Moskal o tym wiedząc kiwa głową w geście rezygnacji. Jeśli Moskal czuje nóż na gardle to tylko dlatego, że sam daje co raz to nowe do tego powody. Ja nie potrafię zrozumieć, dlaczego można grać tak dobrze a pare dni póżniej dramatycznie, zapewne wielu ma również podobnie. Jeśli nawet sam Moskal nie potrafi tego w głowie wyjaśnić co kopacze wyprawiają, to dlaczego mamy wymagać tego od dziennikarzy czy BC? Wszyscy wiedzą, że potrafimy zagrać z polotem i pomysłem. Więc dlaczego trafiają się takie wtopy i dlaczego mamy PP z głowy i tak mały dorobek punktowy? Właśnie pracą Moskal jest znalesc odpowiedz i wyeliminować przyczynę, gdyż obecnie to sam daje argumenty by znów podpalać krzesło na którym siedzi. Acha. I szczerze, to góra i tak jest wobec niego bardzo cierpliwa. Widocznie ma to coś co pozwala wierzyć w powodzenie jego misji. Mam nadzieję że wkrótce udowodni, że stać nas na więcej niż bycie przeciętną drużyną. |
Cytat:
|
Cytat:
Zresztą i tak Kazek by to zrobil za porozumieniem stron. |
http://www.flashscore.pl/pilka-nozna...aklasa/tabela/
Tabela z ostatnich 5 spotkań 4 miejsce, myślę że z biegiem czasu będzie tylko lepiej |
Były już kontrowersje z meczu Wisły w Lidze+extra?
|
Póki co nawet słowem o tym nie wspomnieli ale z tego co pamietam to gdzieś pod koniec programu są kontrowersje i Sławcio wygłasza swoje mądrości.
|
Bo jak włączyłem to pokazywali kontrowersje Lecha i rękę tego Fina i myślałem, że coś zdążyłem przegapić. ;) A to był początek programu jakoś.
|
Oglądałem dziś Ligę + chyba o 14 i mówili, że to był ewidentny karny.
|
Przyszli, pośmiali się Pan Sławek stwierdził, że był karny, swoją drogą co to za kontrowersja, jak ewidentnie był faul, i zakończyli temat. Zero wyciągania wniosków. Stefański czy inny gwizdacz pojedzie w następnej kolejce i znów będzie gwizdał jak chce. Bez żadnych konsekwencji.
|
^^ ale Liga+ czy dziennikarze nie są od wyciągania konsekwencji. Prasa nie raz poruszała problem niskiego poziomu sędziowania. Jednakże z tym może zrobić coś tylko PZPN.
|
Wydaje mi się, że jednak C+ mogło by w tej sprawie chociaż coś spróbować zrobić. Ale chyba wszystkim, a w szczególności klubowi spod znaku nauki jazdy jest to na rękę.
|
^^ ale co zrobić? przecież polewki z sędziów są cały czas. Nawet koleś który mecz zakończył w 80 minucie, dalej ma pewną posadę. Po co dziennikarze mają tracić nerwy? obśmiać i przejść nad tym do porządku dziennego. Jedyne wyjście to jakby ludzie jebali za to Bońka jak psa. Wysyłać maile, trollować twitta, robić petycje i słać listy w takiej częstotliwości by spokojnie nie mógł nawet do kibla pójść.
|
Cytat:
Osobiście uważam, że naszym największym problemem jest kadra. Brakuje nam piłkarzy o odpowiednich umiejętnościach i charakterystykach (nie chodzi mi o piłkarzy z bajki, ale takich na solidnym ligowym poziomie). Szczególnie w ataku i pomocy. O Pawle i 2 napastniku nie ma sensu wspominać, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak niekomfortowa jest obecna sytuacja. Pomoc to osobna bajka. Karygodne jest to, że mamy tylko jednego skrzydłowego, ale jeszcze większy problem to środek... Niestety, nie da się dobrze funkcjonować bez kogoś takiego, jak Stilić, Wasiliew, Vacek czy Duda (ten sprzed kontuzji). Obecnie, niestety, nie mamy nikogo o podobnej charakterystyce. Czyli nastąpiło odwrócenie sytuacji. Rok temu brakowało solidnych 8, teraz są przynajmniej dwie (jeśli Popovic nie zawiedzie), ale brakuje reżysera gry, bo Crivellaro to, przynajmniej na razie, śmiech na sali (Boże, podpisaliśmy z nim i Cywką kontrakt na 3 lata). Wszystkie te "wyrwy" w składzie, choć być może pozornie niewielkie, sprawiają, że mechanizm nie działa jak powinien, a Wisła gra zbyt często, jak przeciwnik pozwoli. W każdym razie dajcie nam kogoś takiego jak Vacek i Żiwec i walczymy o medale (celowo wymieniam obu, bo chyba nie nadwyrężyli budżetu Piasta, a to znaczy, że można znaleźć piłkarzy lepszych od naszych, a niekoniecznie droższych). To wszystko nie oznacza, iż nie wierzę w to, że nie istnieją trenerzy, którzy nawet z obecnego składu daliby radę wycisnąć więcej niż Moskal. Doświadczenie, jednak pokazuje, iż najwyraźniej nie mieszczą się w naszych widełkach płacowych, bo wszyscy, którzy przyszli w ostatnich kilku latach zawiedli. A zmieniać trenera dla samej zmiany nie ma sensu. |
Jest na weszło ta ich wielce prawdziwa i jedyna słuszna tabela niewydrukowana czy znowu się obsrali, że musieli by dodać Wiśle punkty i ogólna linia ich propagandy, że Wisła się skończyła jest nieadekwatna to faktycznego stanu w ich tabelce?
Popovic robi kolosalną różnice w Naszej grze o czym pisałem w temacie o Śląsku. Szkoda, że Mączyński akurat słabiej, bo byliśmy naprawde blisko wygranej. Można tylko żałować, że tak długo męczyliśmy się z Urygą, albo cieszyć się, że Moskal w końcu nie boi się pozmieniać trochę w żelaznej jedenastce czy wpuścić w końcu młodego przy 0:0. |
@art
Jest i przyznali Wiśle punkty. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl