![]() |
Tonujmy nastroje. Mocno stąpajmy po ziemi. Nie zapominajmy,że teraz przerwa reprezentacyjna, a to raczej nam nie służyło ostatnio. Guzmics padaka dzisiaj. Potrzebujemy def pom, napastnika, skrzydłowego, lewego obrońce
|
Teraz będzie git, Brożek się odblokował, wygraliśmy i już na luzie będziemy grać, a forma jest.
Musi być sztos bo i atmosfera w zespole jest świetna :) Byle tylko tego nie z*ebali i nie zwolnili Kazika... |
Gdyby nie drukarz do przerwy mogło być 3:0 na luzie. Gol dla Śląska ze spalonego + ewidentny karny dla Wisły za rękę.
Jović w obronie mnie nie przekonuje. Podejmuje czasem dziwne decyzje. Robi coraz lepszą robotę w przodzie ale co z tego jak sporo goli przez niego tracimy. W ofensywie się ogarnął i skupia się na wrzutkach. I dobrze bo strzelać nie potrafi. Ogólnie Burliga bardziej mi się podobał od Jovicia na prawej obronie. Boguski dziś był bardzo dobry. Cierzniak - piękna parada przy wolnym, brawo. Gumiś - aleś urwał... i jeszcze to wejście na pomarańczową... Głowa - szacuneczek Brożek - bramki przywróciły mu chęć do gry, oby tak dalej Donald - bądź dziki ale nie lekceważ rywali Jankes - dynamiczny, ciągnie grę do przodu i moim zdaniem powinien grać w 11-stce. Mąka - weź chłopie przykład z Jovicia i daj spokój ze strzelaniem Uryga - szału nie ma ale powiedzmy, że inwestujemy w przyszłość Mega efektowny mecz, super emocje i wreszcie happy end choć znowu pachniało remisem. Po takim przełamaniu aż żal, że mamy przerwę na reprę. Myślę, że wielu Wiślaków po takim wyczekiwanym zwycięstwie chciałoby zagrać następną kolejkę jeśli nie jutro to najpóźniej w środę. A tych qtasów z gwizdkiem nienawidzę. |
Cytat:
Mąka ma jakąś niewyrobioną stopę skoro ani strzały,ani dośrodkowania mu nie wychodzą. |
dobry mecz, ale nie popadajmy w hurraoptymizm.
Śląsk dzis beznadziejny, zwłaszcza po zejściu Dudu |
1. Alan Uryga w bodajże 52 minucie podał wypieszczoną piłkę do przodu mijającą kilku (?) zawodników Śląska. Wiekopomne po raz pierwszy.
2. Rafał Boguski skleił kilkudziesięciometrową lagę pod koniec spotkania w biegu z rywalem obok siebie. Wiekopomne po raz drugi. |
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, mecz ładny dla oka, ale nerwowo przez chwile znowu było, Paweł się w końcu odblokowal, ale też nie wiadomo na jak długo. Myślę że jak wygramy 3 kolejne spotkania, a ciężkie nie są (Łęczna, bielsko i korona) to można Moskala zostawić. Natomiast nie można go po jednym wygranym meczu od razu wznosić pod niebiosa, niech udowodni ze to nie był wypadek przy pracy tak jak z Lechem i ze nie zanotujemy teraz 3 remisów ;)
|
Hehehe wyszliśmy składem jakim miałem nadzieję, że będziemy grać od początku rundy (no może poza wymianą Urygi na Popovicia) i od razu zagraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie.
Było dużo niedociągnięć, głupich strat, pomyłek sędziowskich, błędów indywidualnych ale koniec końców była widoczna różnica conajmniej klasy między nami a Śląskiem. Niech Moskal gra ofensywnie od początku do końca teraz cały czas i może utrzyma stołek, bo ta ekipa naprawdę ma ogromny potencjał jeśli tylko się stara i nie próbuje się bronić! Na plus faktycznie chyba cały zespół poza Joviciem, który grał świetnie od początku sezonu, a dziś poza jedną dobrą wrzutką mu po prostu mecz nie wyszedł. Gumiś i Głowa parę głupich strat i niewymuszonych błędów, które im nie przystoją. To rzutuje na ocenę ich gry. Brożek, super, że się przełamał, wyglądał lepiej niż w poprzednich meczach, ta ostatnia akcja spieprzona koncertowo, tak się zakręcił, że sam chyba nie wie jak ta piłka przeszła. Ale bardzo dobrze dla jego pewności siebie, że wpadło. Niech się chłop rozbuja to będziemy golić każdego. Cierzniak pewnie, mimo, że pechowo. Cieszy jego równa forma. Generalnie jestem bardzo zadowolony, chociaż nawet przy tak miażdżącej przewadze śmierdziało momentami remisem. Dobrze się stało, że aż takiego wielkiego pecha to nie mamy. A tak w ogóle to chyba zagraliśmy już z całą czołówką poprzedniego sezonu i derby; teraz mecze z drużynami dużo słabszymi od nas na papierze i właśnie to czy będziemy w stanie te mecze wygrywać zadecyduje o co się będziemy bili na wiosnę. Teoretycznie chyba będziemy faworytem w każdym pozostałym meczu tej rundy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak zwykle: dobry (IMHO: bardzo!!!) mecz - raptem kilka komentarzy na forum, jak coś jest nie tak to świstaki wychodzą ze swych norek i dokazują na całego ...
BRAWO! Sedziowie robili co mogli a my się nie daliśmy!!! Było widać, że naprawdę checmy to wygrać. Emocje jak zwykle prawie do końca :-) ale kilka(naście?) zagrań - palce lizać. I gdzie ANTYfanklub Rafała? Chyba tylko ślepy nie widzi, że chłopak daje z siebie wszystko. DG - dziękujcie Bogu, że tyle sytuacji psuje, bo już by u nas nie grał a ciągnie grę aż miło ... Paweł Brożek - jeśli utrzyma średnią 2 bramki na mecz to będziemy na podium ;-) |
Cytat:
|
BRAWO! Sedziowie robili co mogli a my się nie daliśmy!!! Było widać, że naprawdę checmy to wygrać.
niestety musimy być 2x lepsi niż legła tak zawsze było i nic sie nie zmienia |
Cytat:
A jak pisze co kolejkę ze sedziowe przekrecili nam z 1/3meczow to co xD Mecz dobry,tym razem panowie z gwizdkiem i z chorągiewkami próbowali,lecz polegli. |
Cytat:
|
Cytat:
Fajnie ze wygraliśmy, pytanie jest czy to my zmusilismy Śląsk so takiej gry czy oni faktycznie są AŻ tak słabi, aż nie chce mi się wierzyć w to jak tragicznie zagrali. Terminarz się delikatnie uspokaja zobaczymy co będzie dalej. |
Yyyyy, dziś zagrał rewelacyjnie?
Masz na myśli zrobienie głupiego wolnego z którego padła bramka, to że rzadziej się podłączał do ofensywy niż w poprzednich meczach, czy może to że właśnie jego stroną głównie atakował Śląsk? Ja uważam go za świetnego grajka, lepszego od Burligi, ale akurat w tym meczu Burliga wyglądał o wiele soldniej. Jović w porównaniu do swoich poprzednich występów zagrał po prostu słabiutko i tyle :) Ani w ofensywie go nie było pełno (jak w paru poprzednich meczach), a w defensywie jego stroną głównie Śląsk chodził + głupi faul po którym padła bramka. Jeśli szukasz kogoś jebniętego to popatrz w lustro ziomuś. Już nie jeden mnie tu wyśmiewał. A to za narzekanie, że Boguski nie wyszedł w 1 składzie, a to za to, że się wkurzałem czemu Jankes nie gra. Jak Moskal wreszcie raczył ustawić skład tak jak ja chciałem, żeby wyglądał to dziwnym trafem zaczęliśmy grać w piłkę! No i też się ciskałem czemu nie wpuszczał zwalniającego tempo Popovicia przy korzystnym rezultacie tylko chaotyka Cywkę jak pasowało uspokoić grę. Fajnie, że wreszcie zrobił coś logicznego, chwali mu się :-))) Piał nie będę, zagraliśmy świetny mecz, tylko teraz należy do podtrzymać z teoretycznie słabszymi drużynami. A dziś świętujemy :)))) |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Edit: Dodam po czasie, że dopiero teraz oglądnąłem skrót w ekstraklasa.tv. Na żywo nie widziałem, że to on asystował przy bramce Boguskiego, co prawda chciał wykopać na aferę, a fartownie i niezamierzenie wyszła świetna piłka, ale jednak asysta to asysta :) Nadal uważam, że w defensywie zagrał cieniutko i się stosunkowo rzadziej podłączał do akcji niż w poprzednich meczach (w ogóle strona Burligi i Guerriera była jakieś 3x bardziej aktywna) - ale koniec końców liczby ma świetne (razem asystował dwukrotnie), więc nie zamierzam się sprzeczać. Cytat:
Myślę, że jakby zagrał za Urygę to byłaby to korzystna zmiana dla nas. Największy problem z nim jest to, że ludzie myślą, że to ofensywny pomocnik - taka typowa 10, a Popovic to bardzo solidna 8. Ba, on nawet na defensywnym jest lepszy niż na 10. Ale nie bój nic - jeszcze zagra, nawet dziś pokazał jakość. Jego głównym problemem jest Krzysiek Mączyński, dlatego ciężko mu o pierwszy skład, bo 'Mąka' jest dużo dojrzalszym piłkarzem. To coś jak sytuacja z Jovicem / Burligą / Sadlokiem. Któryś z nich będzie musiał w końcu zasiąść na ławce, co nie znaczy, że jest słabym piłkarzem. Chociaż ja chętnie bym podmienił Arka na Sadloka - przy naszej wysokiej grze naprawdę przydałby się chociaż jeden szybki stoper. Ale pewnie dostanę za to gromy, bo nie wolno ruszać naszej ikony. Nawet jeśli jest bez formy. |
http://i.imgur.com/GitggIl.jpg
Niewydrukowana tabela sprzed meczu ze Śląskiem. Jak widać czarne ku*wy kopią pod nami dołki jak w poprzednim sezonie jak i w poprzednich latach. Trudno, chyba na to nie ma rady (chyba że przeniosą stolice do Krakowa) Co do meczu to dzisiaj piłkarze zrobili dużo dobrego, dużo więcej dobrego niż złego i uniknęliśmy pomyłek które znów zepchnęłyby nas na remisowanie meczu. Oczywiście słupek i Guzmics musieli nas troche postraszyć ale dobrze się skończyło. Na plus: Brożek - w końcu!! Wszystkim spadł kamień z serca. DG - Jeśli na początku był chaos to DG77 gdzieś tam już zapierdalał Boguś - Cichy, bywający pierdołą w ostatnich latach (chyba głownie przez kontuzje), w ostatnich meczach pokazuje dlaczego kiedyś grał w kadrze, wykończenie akcji z dzisiejszego meczu czy z Lechem to by się Batistuta nie powstydził, i walczy w każdym meczu. To trzeba mu oddać. Głowa - ten człowiek oddycha Wisłą, dzisiaj uniknął rażących błędów. IKONA Mąka - lider, i uważam że może grać jeszcze lepiej. Burliga - jakby nie posucha na pozycji LO to byłby najlepszym PO w lidze. Moim zdaniem lepszy niż Jovic. Cierzniak- ten gość to kot, na ten moment jest ktoś w stanie wskazać jego słabe punkty? Obawiam się że niedługo u nas pogra. plus/średnio: Jović - byłby plus gdyby był lepszy w powietrzu, niestety każda górna piłka na jego sektor może śmierdzieć golem. Ofensywnie gra znakomicie ale ten defensywny mankament dużo mu odbiera. Uryga - Ciężko mi gościa ocenić, oglądałem mecz w TV i wiadomo że nie widać tak pracy defensywnego pomocnik jakby się go oglądało na żywo. Przeszkadza mi tylko to(co zauważyłem z perspektywy TV) że nie bierze odpowiedzialności by wziąć piłke od obrońców i próbować rozgrywać. Jankowski - to nie był jego najlepszy mecz Gumiś - Fajnie czyści, ale ten kiks..niestety Popović - to było dobre jego wejście i nie zgodzę się z niektórymi że to materiał na I ligę. Zawsze daję się zawodnikowi rundę na wejście do zespołu i trzeba mu dać ten czas. Ma dobrze ułożoną nogę i widać że myśli na boisku. Zjebał okazję zagrania prostopodałej piłki no ale..widać stres. Cywka - tego gościa bym również nie skreślał. Może być z niego kawał piłkarza tylko też musi się odnaleźć w zespole i złapać pewność. Co do gry drużyny, to klepki szły jak z najlepszych meczy za Smudy, i widać że ta drużyna robi progres. Było podawane że drużyna trenuje wyjscie z kontrataku, i można stwierdzić że dobrze to potrenowali. Nerwy były, gdy zrobiło się gorąco to piłkarzom zsnowu spętały się nogi i straciliśmy inicjatywe w środku pola. W takich momentach to środek pomocy musi brać odpowiedzialność na siebie i starać się utrzymywać piłkę i uspokajać grę. Jeśli to ogarniemy to na przyszłe wyniki możemy oczekiwać z optymizmem. Dobry mecz, świetny wieczór. Kazek wyrwał głowę spod gilotyny :) |
Cytat:
|
Cytat:
Popovic pokazał jakość? Taa jasne, chyba z chińskiego bazaru. Jak ma piłkę to albo się jej pozbywa, podaniem na klepe do tyłu lub kopie gdzieś do huj wie kogo. Kręci debilne kółeczka, atakuje nie w tą stronę co trzeba, klapy na oczach, piłka go bije po piętach...idz pan w huj z taką jakością. To moze za Arka nie Sadloka a Popovica, jeśli on taki super w defensywie jak twierdzisz. Jak szaleć, to na bogato. I jeszcze napiszesz że Jovic zanotowal słaby występ. Lepiej odstaw ten młot Thora bo ci robi zgliszcza w mózgu. |
Rozpoczelismy miesiac od wygranej z Lechem i tez od wygranej konczymy, patrzac na wyniki w sierpniu wcale tak zle to nie wyglada.
|
Podsyłam skrót meczu i bramki na wideo. Cieszy odblokowanie Pawła Brożka, pokaże jeszcze w tym sezonie niedowiarkom, że potrafi strzelać :)
|
W jakości 240p? skróty meczów można zobaczyć na oficjalnej stronie Ekstraklasy w dobrej jakości:)
|
Cytat:
|
Cytat:
Szkoda, że nie mamy drugiego skrzydłowego. Wtedy Boguś zrobiłby się naturalnym konkurentem dla środka pola co zapewne podniosłoby mocno rywalizacje. |
Moim skromnym zdaniem z Popovicia będzie kawał grajka i szybciej uwierzę w jego dobrą grę w Wiśle niz Crivelaro.
Najważniejsze jest zwycięstwo w dobrym stylu jest nadzieja na stabilizacje a nie kolejny chaos w trakcie sezonu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak już pisałem wcześniej, pisząc to nie widziałem z poziomu boiska, że asysta przy bramce Rafała była jego :) Z resztą w tym więcej było przypadku niż zamierzonego zagrania.
Jak w poprzednich meczach wiele razy grał lepiej i liczby miał słabsze, tak w tym zagrał gorzej, a liczby miał po prostu lepsze. Pod względem defensywy jego najsłabszy mecz w tym sezonie. A Popovic pokazał to, czego nam brakowało w poprzednich meczach. Przytrzymał piłkę, zwolnił grę, uspokoił. Te kółeczka w odpowiednich momentach są dobre - szczególnie jak się prowadzi i przeciwnik naciska, chce przejąć inicjatywę. Popović dał dobrą zmianę w tym meczu. Nawet mógł bramkę strzelić, niestety rażąco spudłował. |
Cytat:
|
Zaczęło się robić nieciekawie z kartkami po tym meczu.
Trzy mają Burliga, Guzmics, Głowacki i Guerrier. Dobrze, że Sadlok wraca. |
Cytat:
Wlasnie to moze byc najgorsze jak zaczną sie kartki albo konztuzje.....na razie ich nie bylo ale jak sie zacznie...tfu..odpukuje w niemalowane. P.S Liczba dziewczyn na sektorach jest coraz wieksza( a juz nawet na c3 czyli w sercu mlyna ).Pamietam stare C i przez wiele lat dziewczyny ,kobiety to mozna by tam na palcach jednej reki policzyc,a na X to byl praktycznie obiekt nie do znalezienia a teraz ...:) . |
|
Cytat:
|
Gigołajew nie jest bocznym obrońca tak jak wywołany do tablicy Jovic. Asysty i gole u bocznego obrońcy sa rzadziej wymagane niz u bocznego pomocnika jakim jest Gigołajew wiec porównanie z dupy.
Jedni uważaja ze Jovic zagrał kiche inni ze był super. W NC+ eksperci wybrali go najlepszym zawodnikiem chyba wiec chyba mamy odpowiedź jak wypadł w meczu... |
Cytat:
Cytat:
A Sadlok to potrafi tylko brać na zamach i strzelać z daleka więc do Popovica mu duuużo brakuje. Gdyby nie krótka ławka to niech idzie do Legii... Cytat:
|
Ile razy idzie szybsza akcja stroną Jovicia to niestety smierdzi bramka. W obronie nie jest pewny. Wejścia ofensywne na plus, ale niestety w obronie już tak dobrze nie jest...
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl