Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [29 kolejka] WISŁA Kraków - Korona Kielce, 26 kwietnia, godz. 18:00! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9456)

piotek 26.04.2015 21:32

Może nie bajka, ale ma wolę walki, super utrzymuje piłkę (daje radę z dwoma na plecach). Jak dla mnie facet odwala dużą robotę dla zespołu, dobrze ściąga uwagę i daje miejsce innym.

Karherop 26.04.2015 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1398430)
Sadlok na stoperze bardzo fajnie ale to chyba nic dziwnego, w końcu to jego oryginalna pozycja. Fajna sprawa, bo coś czuję, że Głowa nie przedłuży tym razem, a przyda się ktoś do pary dla Gumisia. Szacun!

wydaje mi się że Głowa ma w kontrakcie opcje przedłużenia o 1 rok, ale mogę się mylić

Lukasz 26.04.2015 21:43

Kamień z serca. Tylko tyle i aż tyle.

AntyMod 26.04.2015 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1398428)
Zajmując 7 miejsce gra się u siebie z 1 i 3.
8 ekipa gra z 1 i 2 u siebie.

Nie wiem skąd masz info, że są mecze z pierwszą trójką u siebie.
4 miejsce to dla nas dobra opcja. 4 mecze u siebie w tym prawdopodobnie z Legią, pod względem ekonomicznym idealnie.

a nie jest tak ze 1 miejce - 7egia gra u siebie z 2,3,4,5 i na wyjezdzie z 6,7,8 ?? - Amica u siebie z 3, 4,5,6 i 1 , 7,8 na wyjezdzie ??? ...sory, moge sie mylic, ale myslalem ze tak jest ..a Jaga jako 3 gra u siebie z 4,5,6,7, i na wyjezdzie z 1 , 2 i 8 ??

Kamson 26.04.2015 21:48

Generalnie dziś wszyscy oprócz Brożka na plus. Paweł strasznie słabo. Najważniejsze, że zapewniliśmy sobie grupę mistrzowską, a teraz... wszystko się może zdarzyć ;)

KOMINEK 26.04.2015 21:57

a Sadlok dwie bramki nam uratował

d 26.04.2015 22:00

Wreszcie dobry mecz i pewne zwycięstwo.

Guerriera przepraszam z dużym opóźnieniem, pozdro dla Smudy. Buchalik dziś NARESZCIE bardzo dobrze, Dudka jak za najlepszych lat. Szczególne gratulacje dla Jankowskiego, tak dobre spotkanie było mu potrzebne, oby teraz było tylko lepiej. Na plus cała drużyna, niestety z wyjątkiem Brożka, któremu bardzo przydałoby się trochę luzu i odciążenia. Barrientos niestety zupełnie nie przekonuje, ale ma jeszcze 8 spotkań na udowodnienie czegokolwiek.

Najważniejsze, że gramy o coś.

piotrus1985 26.04.2015 22:00

to tak zeby rozjasnic:
Kolejka 31: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-14, 10-13, 11-16, 12-15
Kolejka 32: 4-1, 2-3, 6-7, 8-5, 16-9, 13-12, 14-10, 15-11
Kolejka 33: 1-3, 5-7, 2-4, 6-8, 9-13, 12-16, 10-15, 11-14
Kolejka 34: 7-1, 3-5, 8-2, 4-6, 12-9, 10-11, 14-15, 16-13
Kolejka 35: 1-5, 4-8, 2-7, 3-6, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16
Kolejka 36: 8-1, 5-4, 6-2, 7-3, 15-9, 11-13, 16-10, 12-14
Kolejka 37: 1-6, 2-5, 3-8, 4-7, 9-11, 13-15, 10-12, 14-16

przeklejone z 90minut.pl

St Yabol 26.04.2015 22:02

Guerrier, który to juz mecz z bramką? Trzeci? Czwarty?
Jakoś znikneli wszyscy co chcieli go wywieźć na taczkach razem z Sarkim, który stał sie bogiem po meczu z legią ;)

St Yabol 26.04.2015 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrus1985 (Post 1398444)
to tak zeby rozjasnic:
Kolejka 31: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-14, 10-13, 11-16, 12-15
Kolejka 32: 4-1, 2-3, 6-7, 8-5, 16-9, 13-12, 14-10, 15-11
Kolejka 33: 1-3, 5-7, 2-4, 6-8, 9-13, 12-16, 10-15, 11-14
Kolejka 34: 7-1, 3-5, 8-2, 4-6, 12-9, 10-11, 14-15, 16-13
Kolejka 35: 1-5, 4-8, 2-7, 3-6, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16
Kolejka 36: 8-1, 5-4, 6-2, 7-3, 15-9, 11-13, 16-10, 12-14
Kolejka 37: 1-6, 2-5, 3-8, 4-7, 9-11, 13-15, 10-12, 14-16

przeklejone z 90minut.pl

to też jest dość istotne dla Wisły
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 90minut
Miejsce w czołowej czwórce zapewni prawo do gry czterech meczów fazy finałowej na własnym boisku. Ten atut mają zapewniony już Legia, Lech i Jagiellonia, a czwartym zespołem będzie Śląsk lub Wisła, które zmierzą się w spotkaniu bezpośrednim.

1) wygrana Wisły => WISŁA na 4. miejscu
2) wygrana Śląska => ŚLĄSK
3) remis Śląska z Wisłą i wygrana Pogoni => WISŁA
4) remis Śląska z Wisłą, wygrana Lechii, brak wygranej Pogoni => ŚLĄSK
5) remis bezbramkowy Śląska z Wisłą, brak wygranej Lechii, brak wygranej Pogoni => ŚLĄSK
6) remis bramkowy Śląska z Wisłą, brak wygranej Lechii, brak wygranej Pogoni => WISŁA

A zatem, Wisła zajmie miejsce w czwórce, jeśli:

- wygra
LUB:
- zremisuje, a Pogoń wygra
LUB:
- zremisuje bramkowo, a Lechia nie wygra

Śląsk zajmie miejsce w czwórce, jeśli:

- wygra
LUB:
- zremisuje, Lechia wygra, a Pogoń nie wygra
LUB:
- zremisuje bezbramkowo, a Pogoń nie wygra


speedfashion 26.04.2015 22:16

Przede wszystkim trzeba docenić pomysł Moskala na dzisiejszy skład. To naprawdę zadziałało.

Guerrier - wiadomo - wzniósł się na jakiś kosmiczny poziom. Z pewnością przyjdą gorsze mecze, ale ostatnimi czasy zrobił dla nas naprawdę wiele.
Sadlok - rewelacyjny występ. Buchalik, Dudka - tak samo.
Barrientos ma wielki potencjał, brakuje mu czasem precyzji, ale naprawdę wiele potrafi (imponująco utrzymuje się przy piłce, świetnie odjeżdża rywalom).

Na koniec o Jankowskim, bo zagrał naprawdę dobrze. Oby gol dodał mu pewności siebie, gdyż Paweł w obecnej dyspozycji powinien na chwilę odpocząć. Czasem sobie myśle, że Brożek chciałby za dużo zrobić i ta presja go przygniata.

mitmichael 26.04.2015 23:53

No w koncu nadeszła wygrana. Buchalik na 0 z tylu jemu tez trzeba pogratulowac. Brameczka Donalda fantastico, doping bardzo fajny. Najwazniejsze, ze grupe mistrzowska osiagnelismy a teraz mozemy powalczyc o puchary

fansorina 27.04.2015 06:32

Gratulacje dla Buchalika, seria 10 meczów! ze straconą bramką przerwana.Dziki Donald wprowadza nas do górnej ósemki. Dudka zagrał dobry mecz na pozycji def.pomocnika, wreszcie. Jovic znowu praktycznie do przejścia i do tego z przyszywaną asystą. Barrientos no ja nie wiem co o nim myśleć, widać że grać umie, ale notorycznie przynajmniej mnie denerwuje :D, na środek za SS18 trzeba będzie go kiedyś wypróbować.

Do 4 miejsca wystarczy bramkowy remis ze Śląskiem, ale jako że WKS jest słaby w tej rundzie to nic tylko zdobyć 3 punkty. Panowie jeszcze jedno zwycięstwo i macie 2 tyg. luzu, więc się postarajcie ;)

Barti 27.04.2015 07:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1398426)
Bo uwazam ze jest bardzo slabym zawodnikiem , bez szybkosci , jakiejs wielkiej techniki i pomyslu na gre , wg mnie to kolejny slaby wystep tego zawodnika, ale to tylko moje zdanie ....

Mylisz się, to nie jest tylko Twoje zdanie... Jedna fajna akcja w której ładnie się urwał, żeby na końcu spieprzyć nie robi na mnie wrażenia. Z taką grą nie ma dla niego miejsca w Wiśle. Trochę żałuję, że trener w 80 minucie nie wpuszcza młodych, żeby się ogrywali np. Burasa który swoje lata już ma, coś tam strzela w rezerwach i najwyższy czas żeby go wrzucić na głęboką wodę. Wiem, że Kaziu powiedział kiedyś w jednym wywiadów, że walczy o ósemkę i nie ma czasu na eksperymenty ale przy stanie 2:0 w końcowych minutach może warto spróbować?

Krav 27.04.2015 07:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1398459)
Mylisz się, to nie jest tylko Twoje zdanie... Jedna fajna akcja w której ładnie się urwał, żeby na końcu spieprzyć nie robi na mnie wrażenia. Z taką grą nie ma dla niego miejsca w Wiśle. Trochę żałuję, że trener w 80 minucie nie wpuszcza młodych, żeby się ogrywali np. Burasa który swoje lata już ma, coś tam strzela w rezerwach i najwyższy czas żeby go wrzucić na głęboką wodę. Wiem, że Kaziu powiedział kiedyś w jednym wywiadów, że walczy o ósemkę i nie ma czasu na eksperymenty ale przy stanie 2:0 w końcowych minutach może warto spróbować?


tak, tak - i w 82 minucie Korona strzela kontaktowego i przez 10 min gramy z sercem do gardłem. Ten mecz powinien właśnie być rozegrany tak, jak to zrobił Moskal. Brawo.

Ogrywać młodych możemy w mistrzowskiej, bo chyba każdy średnio rozgarnięty obserwator naszych meczów stwierdzi, że w pucharach nie mamy czego szukać.

Kamień z serca - cel osiągnięty, teraz wszystko się może zdarzyć.

EDIT: ad vocem - albo ogrywać młodych, tak jak to miało miejsce z Piotrkiem Żemło ;)

Cytat:

P.S.
Wszystko musi być wyważone. Nie mówię, że młodzi mają grać od 1 minuty. Rozumiem też trenera i wiem, że są pewne priorytety. Trzeba przy tym wszystkim jednak myśleć perspektywicznie i nie skupiać się wyłącznie na obecnym sezonie.
I tu się zgadzamy, perspektywicznie trzeba myślec. Mamy mistrzowską, teraz można zobaczyć do młodzież prezentuje, w meczach bez presji dla nas (bo wychodzę, z założenia, że teraz może być tylko lepiej).

Barti 27.04.2015 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1398463)
tak, tak - i w 82 minucie Korona strzela kontaktowego i przez 10 min gramy z sercem do gardłem. Ten mecz powinien właśnie być rozegrany tak, jak to zrobił Moskal. Brawo.

Ogrywać młodych możemy w mistrzowskiej, bo chyba każdy średnio rozgarnięty obserwator naszych meczów stwierdzi, że w pucharach nie mamy czego szukać.

Kamień z serca - cel osiągnięty, teraz wszystko się może zdarzyć.

W sumie masz rację. Lepiej trząść portkami przy zagraniach Boguskiego z Barrientosem i czekać aż coś w końcu zmalują...

P.S.
Wszystko musi być wyważone. Nie mówię, że młodzi mają grać od 1 minuty. Rozumiem też trenera i wiem, że są pewne priorytety. Trzeba przy tym wszystkim jednak myśleć perspektywicznie i nie skupiać się wyłącznie na obecnym sezonie.

Kurz 27.04.2015 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1398463)
I tu się zgadzamy, perspektywicznie trzeba myślec. Mamy mistrzowską, teraz można zobaczyć do młodzież prezentuje, w meczach bez presji dla nas (bo wychodzę, z założenia, że teraz może być tylko lepiej).

To są mecze z presją, bo w głowach właściciela i prezesa są puchary, a i pewnie na przykład Stilić uzależnia pozostanie od wyniku sportowego... Nie mówiąc już o wyższej kasie za wyższe miejsce.

W każdym razie miejsce poza pierwszą trójką zostanie uznane za porażkę.

jendrus 27.04.2015 09:57

4 miejsce chyba wystarczy utrzymać i bęndą puchary? tylko gorsza runda... nie oczekujmy od nich 1 czy 2 miejsca.

Gero 27.04.2015 10:33

Jeśli wygramy w środę i później kolejne 7 meczy to miejsce na podium zrobi się samo :D.
Po prostu nie ma co pi...lić tylko trzeba za...lać.

wolfu 27.04.2015 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gero (Post 1398482)
Jeśli wygramy w środę i później kolejne 7 meczy to miejsce na podium zrobi się samo :D.

podążając Twoim tropem:
jeśli wygralibyśmy mecze od pierwszego do ostatniego to zdobylibyśmy mistrzostwo, ot ciekawostka

majomajo 27.04.2015 11:02

Dobry mecz przy R22 w wykonaniu Wisły, dobry ze względu na wreszcie pewną grę w obronie - (BUcHalik, Sadlok).
Szkoda ze Brożek jest pod formą, sporo razy piłka trafiała do niego a nie wiele z tego wynikało cuż.. jak nie idzie to nie idzie. Oby się przełamał bo jego dobra gra sprawi drużynie na pewno dużo pożytku.

fialo 27.04.2015 11:56

Takiej bramki na Reymonta jaka nas uraczyl murzyn to nie widziałem od czasów Konrada Golosia jak bodajże w 2006 przyjebal na 4:0 z Wisłą Plock :D

Mecz jak mecz, dobrze że siadlo naszej czarnej gwieździe, bo im by było dalej w las, tym byłoby coraz bardziej nerwowo. A tak skończyło się dobrze i w tym sezonie z przyczyn sportowych juz nie spadniemy i to na pewno cieszy. Dobry mecz Dudki o dziwo, dużo lepiej gra na DP (vide mecz z Legia) niż na stoperze, no i widać teraz jak na dłoni jakim hamulcowym był Uryga. Pomysł z Jankowskim w środku pola nie jest najgorszy, może się tam odnajdzie, nie wyglądało to tragicznie na pewno. Choć ja bym chętnie zobaczył Barrientosa na tej pozycji, bo im bliżej skrzydła tym gorzej, a im bliżej środka tym lepiej.

KOMINEK 27.04.2015 11:57

Dobre jest to, że Moskal nie ma świętej jedenastki tylko patrzy go jak w danym momencie gra.

PiVoSH92 27.04.2015 12:03

Dlatego właśnie liczę, że w nast. meczu nie zobaczymy Brożka a np. Jankesa w ataku.
Barrientos ma ten problem, że długo nie grał, więc to pewnie kwestia kilku meczy jeszcze aż się ogarnie i wygryzie ze składu Semira :D

Viper 27.04.2015 12:20

Barrientosa trzeba zostawić, facet ma duży potencjał. Technika bardzo dobra, zkiepszczone ostatnie podania to chyba kwestia psychiki. Jak się będzie na niego stawiać, nabierze pewności siebie i ogrania to będzie z niego pociecha.

Pero 27.04.2015 13:26

Fajnie że Uryga w końcu usiadł na ławie bo po ostatnim meczu się o to prosił.
Chyba podobny manewr przydałby się z Brożkiem bo raczej niewiele mu wychodzi (troche też szkoda ze od 10 lat nie nauczył sie porządnie przyjąć piłki)
No a Semir wczoraj nie mógł złapać precyzji przy ostatnim podaniu ... :(

mitmichael 27.04.2015 16:10

Barrientos to bedzie nastepca Stilicia w srodku pola. Ma potencjał ale wiekszy wtedy gdy schodzi do srodka. Jeszcze bedziemy mieli z Niego duzo pozytku

piotek 27.04.2015 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfu (Post 1398483)
podążając Twoim tropem:
jeśli wygralibyśmy mecze od pierwszego do ostatniego to zdobylibyśmy mistrzostwo, ot ciekawostka

Nieprawdę napisał? Truizm, to prawda, ale wielu o nim zapomina. Nie patrzmy na innych, tylko grajmy w każdym meczu o zwycięstwo, a punkty się pojawią, o to się nie bój.

tofik 27.04.2015 18:51

Ta i poprzednia bramka strzelona przez Jankowskiego Macieja są łudząco podobne.

ABGwislakABG 27.04.2015 19:19

Studio TS Project -Wiedźmin: Dziki Gol. Premiera 26.04.2015.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl