![]() |
Tak,był spalony. Z kolei jak Burliga był sam na sam z bramkarzem to spalonego odgwizdano chociaż ewidentnie nie było. Sędziowanie w tym meczu to paranoja.
|
Był spalony przy pierwszej bramce dla Jagi, na 100%.
Co do meczu. Możemy psioczyć na zły los, ale znów mieliśmy rywala na patelni, sytuacje na 3 bramkę niewykorzystane, i sprokurowaliśmy nerwową końcówkę. Brakuje i szczęści i chłodnej głowy pod bramką. Buchalik przy pierwszej zachował się jak .... ręcznik. Piłka 3m od niego a stoi jak słup soli. Nosz ....a mać. Pragnę zwrócić uwagę na niezłą grę Urygi w odbiorze. Może brakuje mu dynamiki i zwrotności, ale w odbiorze statycznym ładnie potrafi wyłuskać piłkę. Dziś też fajnie zagrywał do przodu. Głowa do góry, będą grać jeszcze lepiej. |
Szkoda, szkoda, szkoda... Bo miałem wielką ochotę pokazać serdecznego wała trenerowi rywali, co ostatnimi dniami bardzo lubił do*ebać Wiśle i Wiślakom w prasie, a i na pewno swoją drużynę nastawiał wyjątkowo na nas.
Były przyrosie, pawełki, cabaje, sądzę że spokojnie można stworzyć określenie "buchaliki" - gole przy których bramkarz ma 3 kilo w majtach i pozoruje interwencję - trudno zarzucić mu, że to ewidentnie jego gol, ale bezpiecznie niby wyłoży rękę, niby uda podskok, do tego odwróci głowę i po chwili pokornie wyciągnie piłkę z siatki. Czas na zmianę w bramce. Obecnie mamy w niej miękki ręcznik, gościa zupełnie bez cojones, pozoranta. |
Jest dużo sytuacji po prostu nie mamy zawodników na których można polegać pod bramką przeciwnika. Może oprócz Brożka i od wielkiego dzwonu Stilicia czy Guerriera.
Na plus reakcja Kazimierza, drużyna w drugiej połowie po wprowadzonych korektach zareagowała pozitiwnie. |
Bramkarz to jedno (bardzo przeciętny, jeśli nie słaby), dopuszczanie do sytuacji bramkowych jak dzisiaj to drugie. Przy pierwszej bramce zawalił Burliga i Arek + ofc sędzia przez co strzał był z najbliższej odległości, przy drugiej bramce spóźniła się/zaspała cała obrona, spóźniona interwencja Arka i Buchalik nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy tego typu strzale.
|
Gdyby nas znow czarni nie ojebali, to 9 pkt Kazia w bardzo ciężkim terminarzu
|
To, że sędzia znów nie zobaczył spalonego nic nowego. Tak też będzie w meczu z Górnikiem.
Ale Buchalik..... Przy pierwszej bramce to powinno być jego bo on rządzi na 5metrze. Potem celny strzał potężny z głowy z szybkością 5km na godzinę. Drugi gol? szczęśliwy bramkarz by to obronił ale on tego nawet nie ma. Jedynie lepszy jest od Miśka w grze nogami. Ale bramkarz ma bronić...... |
Mam nadzieję, że w następnych meczach trener Moskal chociaż da szansę Miśkiewiczowi, bo Buchalik jest bardzo przeciętnym bramkarzem by nie powiedzieć, że słabym. Przy pierwszej bramce miał obowiązek przerwać dośrodkowanie ale on po pierwsze jest przyspawany do linii a po drugie nie ma warunków fizycznych do gry na przedpolu. Jest bardzo przewidywalny dla przeciwnika mającego zamiar dośrodkować w pole karne. Miśkiewicz był kiedyś bramkarzem, który "wybraniał" nam niektóre piłki czy czasem mecze. Po Buchaliku nic takiego się nie spodziewam. Ten remis bardzo boli biorąc pod uwagę przebieg meczu.
|
Szkoda, szkoda, szkoda...
Sędzia to jedno, ale nie dopuszcza się do takich sytuacji bramkowych i strzela się z pięciu metrów w światło bramki i jest 3:0. Cieszy gra w drugiej połowie i częściowo w pierwszej. Co mecz coraz to dłuższe okresy czasu gramy swoje. Buchalik niestety do wymiany. Dzisiaj do kolekcji wad niepewna gra na przedpolu. To nie zmienia postaci rzeczy, że obie bramki dziś na koncie Głowy. |
Po stracie pierwszej bramki marazm i brak pomysłu na grę. Byłem bardzo ciekaw jak zareaguje Kaziu Moskal, czy dalej będzie "gramy swoje" i bez zmian?? Pozytywne zaskoczenie - zdjęcie z boiska Boguskiego już w przerwie, a nie w 60 minucie i wprowadzenie Guerriera zdynamizowało grę. Jednak w porównaniu do poprzedniej kadencji to spory postęp. Oby tak dalej Panie Trenerze. Co do Barrientosa - w tej chwili ten piłkarz to osłabienie drużyny. Jego występ od pierwszej minuty, spowodowany był dobrym występem w rezerwach. Niestety podobnie jak w meczu z parchami głupie straty piłki, strzały niby na bramkę - horror. Buchalik - z takimi interwencjami nie jest w stanie wybronić nam meczu...Guerrier i Sarki byli tłamszeni przez Smudę może teraz odżyją.
|
Cytat:
Jović w defensywie popełnia 3 razy mniej błędów od Burligi. Uważam, że bardzo wątpliwy jest jego powrót na prawą obronę. Rozśmieszył mnie Wieszczycki z tą wysoką oceną dla Stilicia. Wystarczy, że Semir raz czy dwa zagra jakąś fajną piłkę w meczu, a potem może kilkanaście razy spieprzyć akcję, czy notorycznie zwalniać grę, ale i tak kupa obserwatorów stawia mu za każdym razem ołtarzyk. |
Meczu szkoda, choć trzeba pamiętać, że Jaga w pierwszej połowie miała sytuacje na 2-0 i mecz też inaczej by się potoczył. Wisła Kraków Kazia Moskala gra fajną, kombinacyjną piłkę, ale piłkarze są zbyt mało pewni siebie, zbyt mało głodni, pazerni na 3 punkty, cwaniaccy. Wisła jednak piłkarsko i taktycznie naprawdę prezentują się dobrze. Z taką gra zaczniemy punktować, tylko trzeba się wzmocnić mentalnie. Kaziu ponadto dobrze reaguje na wydarzenia na boisku poprzez zmiany. Nie przesadzałbym z Buchalikiem. Przy bramkach odpowiedzialność się rozkłada na kilku piłkarzy. Przeskoczony (!) Głowacki, wkręcony Burliga, itd., itp. Mam nadzieję, że tego typu historia jak wymykające się zwycięstwo w końcówce i to frajersko, po raz drugi nas wzmocni, wyzwoli dodatkową złośc i wygramy kilka kolejnych meczów z rzędu.
Dlaczego Jaga tak na nas bluzgała na trybunach? |
Mi sie podobala druga polowa w wykonaniu Wisly. Jagiellonia przestala istniec, zdominowalismy ich zupelnie. Jesli tak bedziemy grac czesciej jak w drugiej polowce to miejsce w pucharach mamy zapewnione.
Nie podoba mi sie nonszalancja w ataku Wisly. Moze i to powoduje rozluznienie w obronie. No i jak stare przyslowie mowi "niewykorzystane sytuacje sie mszcza" Co z tego ze stwarzamy sobie 10 sytuacji jak wykorzystujemy jedna raptem dwie. Za duzo jest kombinowania i prob wjechania z pilka do bramki moim zdaniem. Czasem sie uda takie zagranie i pada ladna bramka ale wolalbym by nasi "przycisneli" i skupili sie bardziej w ataku. Ale to moze pobozne zyczenie i moze z takimi graczami to nie wyjdzie. Stilic to dobry gracz, jeden z najlepszych technicznie w naszej lidze ktory moze jednym zagraniem otworzyc mecz ale jego spowalnianie akcji i chimerycznosc dziala mi czasem na nerwy. Ale jakby byl bardziej dynamicznym zawodnikiem to by dawno gral w lepszej lidze. Szkoda straconych 2 pkt ale Wisla znow nabiera stylu, mamy ogarnietego trenera wiec jest optymizm ktorego ostatnio brakowalo. Za tydzien trzeba zlac Gornik i pniemy sie w gore. PS sorki za brak polskich znakow |
W kontekście walki o pierwszą ósemkę ten remis jest ok; w kontekście walki o wyższe cele to są stracone punkty na własne życzenie.
|
Statystyki Buchalika mówią same za siebie jest w trójce najmniej skutecznych bramkarzy ligi
Bramkarz + - = % "S" "G" "0" W Bartłomiej Drągowski 79 15 94 84% 1 16 8 17 Arkadiusz Malarz 93 25 118 79% 1 26 10 24 Mariusz Pawełek 66 18 84 79% 0 18 5 18 Mateusz Bąk 51 14 65 79% 1 15 6 16 Sergiusz Prusak 62 18 80 78% 0 18 6 19 Alberto Cifuentes 65 20 85 77% 0 20 5 15 Dusan Kuciak 62 21 83 75% 1 22 7 19 Michal Pesković 79 29 108 73% 1 30 3 20 Krzysztof Kamiński 73 28 101 73% 0 28 4 19 Radosław Janukiewicz 86 33 119 72% 0 33 5 25 Vytautas Cerniauskas 74 30 104 71% 2 33 4 23 Pavels Steinbors 85 36 121 70% 0 36 6 25 Michał Buchalik 71 30 101 70% 3 33 5 25 Grzegorz Sandomierski 50 23 73 69% 1 24 7 16 Krzysztof Pilarz 70 33 103 68% 1 34 5 25 Legenda: "+" - strzały obronione "-" - strzały przepuszczone "=" - strzały ogółem "%" - skuteczność interwencji "S" - kapitulacje po zagraniach kolegów + samobóje własne "G" - gole puszczone ogółem "0" - czyste konta "W" - występy |
Z początku ten wynik, nawet patrząc na okoliczności, nie wkvrwiał, aż popatrzyłem w tabelę. Niby tylko 4 pkt do podium, ale też tylko 4 pkt od strefy spadkowej - a mogło być odpowiednio 1 i 6. By zbliżyć się do pierwszej ósemki i jednocześnie utrzymać marzenia o podium czy choćby o pierwszej czwórce, niezmiernie potrzebna jest wygrana z Górnikiem za 4 dni - będzie ciężko, bo nie grają Stilić i Burliga, a dwa, że u siebie ani razu od ich powrotu do ekstraklasy nie wygraliśmy z KSG. Ponadto, od pierwszej minuty z Górnikiem chcę zobaczyć w bramce Miśkiewicza - Buchalik niech lepiej wyjedzie na truskawki do Holandii, bo jak ma prezentować takie wykvrwiste robinsonady jak ta przy pierwszej bramce to dziękuje kvrwa bardzo za takiego bramkarza, ani razu nie czułem się pewnie w tym sezonie, gdy on stał między słupkami, on w Wiśle wybronił coś, co nie szło prosto w niego? - oraz Guerriera, który dziś pokazał bardzo dobrą formę, strzelił na 2:1 i stworzył sobie praktycznie 200%-ową sytuację, lecz zaj*bał piłkę tak jak w rugby, najlepszy nasz obecny skrzydłowy. Boguski, jak już musi, to niech wejdzie jak Stępiński dzisiaj, czyli koło 93. minuty.
A, i nasz bilans za Moskala winien wynosić 6:1, 3-0-0 i 9 punktów, a jest 6:5, 1-2-0 i 5 punktów dzięki naszym ukochanym sędziom. Która drużyna w ostatnim czasie była tak pokrzywdzona że w 3 meczach z rzędu puszczono przeciw niej 4 bramki (też z rzędu), które nie powinny być uznane? - nawet nie chcę odpowiedzi, takie tylko pytanie retoryczne. Świadczy to o spisku sędziów (bo jak to inaczej określać?), ale też o tym, że pod trenerem Moskalem ta drużyna odżyła. I jest w stanie powieźć Górnika. |
https://www.youtube.com/watch?v=-eRi...ature=youtu.be bramki jak by ktoś nie widział
|
najwazniejszym i jedynym celem jest zajecie minimum 8 miejsca , przestancie pieprzyc o pucharach, podium itp , po sezonie nie bedzie Stilica, byc moze Garguly i znow bedzie budowanie druzyny na Guerierach i Barientosach , ludzie - kubelek zimnej wody na glowy, dopoki wlascicielem Wisly bedzie Cupial czeka nas wegetacja i walka o pewne utrzymanie , mam tylko nadzieje ze po zakwalifikowaniu sie do gornej 8 wroci luz i nie spinanie posladow, nie mamy druzyny na aspiracje wiekszosci ZNAWCOW z forum i dddllluuugggooo miec nie bedziemy , cieszy tylko to ze momentami gra fajnie wyglada , a druzyne prowadzi WISLAK z jakimkolwiek pomyslem , a nie stary dziad Smuda, ktory jest na etapie Piechniczka, Strejlala, Czechosłowacji, Zwiazku Radzieckiego i NRD
|
Ja wiedziałem, że Buchalik to ręcznik w dniu w którym podpisał z nami kontrakt. kto takie beztalencie sciągnał. Miśkiewicz i Bieszczad lepsi 100x
|
Wisla to dla Buchalika po prostu za wysokie progi , to taki bramkarzyna na poziomie Hutnika albo innej 3 ligi i tyle , szkoda chlopaaka besztac bo to nie jego wina , jest slaby, przecietny i tyle
|
Cytat:
Przyszedł do nas za darmo, został w tej mimo wszystko słabej lidze, gdyby był chociaż odrobinę ponad przeciętną to grałby za granicą (to samo tyczy się Miśka). Miśkiewicz może i jest lepszy w elementach typowo bramkarskich (refleks, chwytanie, gra na linii), jednak jego gra nogami to był po prostu kryminał (z tego też właśnie powodu kisi i będzie się kisić w E-klapie). Jest tak samo za słaby na Wisłę jak i Buchalik, jeśli oczywiście mamy zamiar zaistnieć w Europie w nieodległej perspektywie. |
Graliśmy bez bramkarza
|
My nigdy nie mieliśmy szczęscia do bramkarzy. Ostatnio jako takim był Pareiko, ale i jemu sie wtopy przytrafiały, jeszcze wszescniej Dolha, Majdan, moze Artek Sarnat, ale to juz bardzo odlegle czasy. Po co bylo sciagac Buchalika skoro byl Bieszczad?
|
Słabi bramkarze Trabalik, Hugues, Juszczyk, Pawełek,Cebanu, Jovanic, Buchalik
Średni Sarnat, Piekutowski, Pareiko, Miśkiewicz Dobrzy Dolha, Majdan Kogos pominałem? |
Buchalik to nie bramkarz ,to obiekt bramakrzo podobny ,ciekawe ile jeszce meczy nam wtopi
Nigdy nie mielismy szczescia do bramkarzy to absolutny fakt ,nigdy. Szkoda znowu nam punkty lecą Legia,Jaga .Szkoda .w Obu tych meczach bylismy lepsi od rywali P.S To sobie mlode pokolenie na Jadze pobluzgało na Wisełke,ze tez u nas nie padl zadnen bluzg a jak z gniazda padło :Gola strzelcie k** gola": to 3/4 młynu stała cicho.Jak widać niepotrzebnie,jesli mialem jakikolwiek szacunek i sentyment do Nich ,to juz go nie mam. |
Napiszę to samo co na SKWK:
Dla tych co chcą kosy - kosa. Dla tych co pamiętają tamte lata - pozostał co najmniej szacunek za lata zgody. Po prostu pokolenia się zmieniają. Co do meczu to w.... straszny - drugi raz tak samo bez sensu tracimy 2 pkt. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja tam nie nazywałbym Buchalika beztalenciem. Jest po prostu przeciętnym bramkarzem. Tyle.
|
Skoro tak wszyscy o naszym bramkarzu to i ja dołożę swoje 3 grosze...Michał Buchalik odkąd jest w Wiśle to nie przypominam sobie żeby popisał się jakąś spektakularną interwencją. Odnosi się wrażenie że gdyby w bramce postawić gracza z pola, dać mu rękawice to też wyłapie niedoloty, kiksy i te wszystkie piłki które łapie Michał a te które są wpuszczane będą dalej wpuszczane. Niestety przed bramkarzem tej klasy rozgrywkowej trzeba stawiać o wiele wyższe wymagania. Obrona obroną ale bramkarz też po coś w tej bramce chyba stoi.
|
Jak pisałem w dniu transferu Ręcznika..wróć Buchalika, że to beznadziejny bramkarz, i że chłopaki Lechii mi piszą co my odjebalismy sprowadzając to bramkarskie nieporozumienie, to był klasyczny pojazd na mnie w którym przodowali tacy znawcy futbolu jak s1meone i reszta. Czas pokazał ile punktów kosztował nas ten transfer. Nie mowie, ze Miśkiewicz jest wirtuozem i zbawca, bo nie jest, ogólnie uważam ze na gwałt potrzebujemy nowego bramkarza, ale kilka nam punktów w historii uratował, a jedyną poważna wpadkę zaliczył w Lubinie. Myślę że warto żeby dostał szanse. Albo młody Zając, który w rezerwach robi więcej niż dobre wrażenie. To po prostu nie jest normalne że za każdym razem gdy najprostsza piłka leci w okolice bramki to ja mam zawał serca, że Buchalik coś odjebie.
Cholernie szkoda tych punktów, bo Bialorusini na czele ze swoim pomylonym trenerem nie istnieli w 2giej połowie i to powinno się skończyć 4 sztukami a nie dwoma. A tak to jakimś gigantycznym niefartem dostaliśmy gola. Cóż, biednemu to i wiatr w oczy wieje, ważne żeby jebnac zaboli u siebie, ten mecz jest kluczowy, także logować się na stronę i kupować bilety kibice sukcesu!! |
Cytat:
Chcę tylko przypomnieć to jak to parę miesięcy wcześniej na pewnym stadionie była straszna awantura że kibice nie chcieli śpiewać o strzelaniu gola pewnej pani . Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Czy można mieć tylko kosę lub zgodę czy wszędzie muszą być wrogowie ? |
Kto wczoraj zaczął festiwal prostytutek na drużynę przeciwną? Ze względu na wiek moj stosunek do Jagi był co najmniej przyjazny. Więc nie tylko wynik mnie wczoraj zasmucił...
Ja mam info z Białego od kibica Wisły, że to Wisła zaczęła a stadion tylko gwizdał w reakcji na to. A później dopiero pozbyli się zahamowań... |
Dziwne, bo w moim odczuciu Jaga pierwsza wczoraj pojechała ''Wisła to stara...'' i potem była nasza odpowiedź.
Tak to wyglądało z perspektywy sektora gości. Co do meczu napisze tylko tyle: BUCHALIK OUT I TO NATYCHMIASTOWY! Koleś nie wybronił nam żadnego meczu a w każdym robi jakieś babole, ku..wa ile można.. Jego czas się już skończył. |
Co do tych bluzgów - już na naszym meczu u nich na jesieni 2010 było coś takiego, że część kibiców Jagi na nas jechała, a potem było to potwierdzane, tak więc... Nie no, młody jestem, nawet nie pełnoletni, zgodę z [J] zerwano wtedy, kiedy nie miałem prawa wiedzieć, co to zgoda, co to kosa, o innych sprawach kibicowskich nie mówiąc, ale też żałuję, że nawet ten szacunek się nie ostał.
Co do Miśkiewicza - w tamtym sezonie jego pierwszy mecz był z Górnikiem u siebie, logicznym byłoby, gdyby teraz było tak samo. Może znowu nam coś wybroni, jak wtedy? |
a tak z innej beczki nie tak dawno mogliśmy przegrać z każdym w naszej lidze czy to na wyjeździe czy u siebie teraz jest tak że możemy wygrać z każdym i to również na wyjeździe. Jak na razie powiało optymizmem.
|
co do meczu.
Jaga ma najlepszego bramkarza w lidze więc musieliśmy strzelić bramki farty by miec cos na liczniku. A BKS? oddał 2 strzały i 2 bramki. O druga bramke nie mam pretensji, siadła piłka Tuszynskiemu i po krzokach. Mam pretensje natomiast co do 1 bramki. Odnoszer wrazenie ze Buchalik to Milan Jovanic w wersji PL. Tak samo elektryczny, przyklejony do linii taśmą dwustronną tesa, i te jego reakcje jakies z dupy. Przy 1 bramce liczyłem ze przetnie/przejmie dośrodkowanie a on został na linii czekając na ścięcie... Chociaz tyle ze nogami gra w miare. 2-2.... |
A skuteczność jak kulała, tak kuleje. 21 strzałów. 21! Musimy oddać 30, żeby 3 bramki trafić?
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl