![]() |
Mogę się założyć, że 5% Berkowicz nie przekroczy. Wchodzisz? ;)
PS. Żeby nie było to od razu ustalamy warunki, czyli powiedzmy jakaś niezła łycha. |
Cytat:
|
Cytat:
Czyli Ty mówisz Berkowicz poniżej 5,00 %, ja mówie Berkowicz powyżej 5,00 % Zakład o Czarnego Jaśka 0,5 ? EDIT: Ok, zakład przecięty ;) |
Cytat:
Co do adresów to ustalimy na priv :) |
Cytat:
poza tym wynik z Eurowyborów w Krk mówił sam za siebie, a od tego czasu poparcie jest tylko wyższe jednak się nie zakładam, jako że jest dla Ciebie problemem wpłacić dychę na akademię, więc wątpię aby Cię było stać na zakłady o whiskey |
Cytat:
Ciekaw jestem tego sondażu z fejsa. Możesz coś więcej powiedzieć na jego temat? Z tego co czytam to ankietowy sondaż uliczny, gdzie przy dużej próbie istnieje duże ryzyku błędu wynikające z niezastosowania metody ilościowo-jakościowej oraz miejsca przeprowadzenia badania (okolice kościoła - zawyżone wyniki PiS-u), okolice uczelni wyższych (zawyżone wyniki PO oraz świetne wyniki KNP i RN). Odnośnie samego wyniku Berkowicza to nie znam tego kandydata i nie sugeruję się konkretnie jego osobą, a raczej sondażami, które jasno pokazują, że kandydaci KNP na prezydentów dużych miast osiągają wyniki w przedziale 1-4%. Nawet Wipler nie zbliżył się w żadnym z ostatnich sondaży do poziomu 5%. Zakłady o łychę mają tutaj już jakąś tradycję. Zakładałem się o nią ze 2 razy i 2 razy wygrałem, ale oczywiście nie było później odzewu i użytkownicy uciekali z forum. Akurat co do Krava nie mam żadnych wątpliwości, dlatego liczę, że zakład dojdzie do skutku i jeden z nas będzie górą ;) |
Co do mnie możesz być bardziej niż pewny, że się wywiąże, jeśli przegram ;)
Tak jak pisałem wcześniej - sondaże powinny być zakazane na miesiąc przed wyborami bo to co się tam "próbuje wkazać" zakrawa na jakąś kpinę. Według jednego sondażu Berkowicz ma 10 %, wg drugiego 2,2, przed chwilą znalazłem sondaż z 9 października dający mu 8 %. Wg jednego z nich z Berkowiczem miał niby wygrać kandydat KWW Emerytów i Rencistów Graniwid Sikorski, który uzbierał 5 % :D Dodając do tego fakt bardzo dobrego wyniku KNP w Małopolsce do europarlamentu i w samym Krakowie oraz sam wynik Berkowicza (ogółem 23 tys. głosów) i perfidne zaniżanie wyników samego KNP i Berkowicza (albo w ogóle nie uwzględnianie tej partii w sondażach) plus zapraszanie do niektórych "mediów" na debaty wszystkich oprócz przedstawiciela KNP pozwala być raczej pewnym, że 2-3 % poparcia to zdecydowanie zaniżone wyniki. wg jednego z nich z Berkowiczem miał niby wygrać kandydat Graniwid Sikorski :D Berkowicz sam się obroni, przy głosowaniu (choć jak podtrzymuje jego program szału nie robi eufemistycznie mówiąc). Moim skromnym zdaniem dostanie on 8-10 % głosów. |
Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=KO91TI3Yz1g bardziej uwierzę w list tego ankietera niż jakikolwiek sondaż w tv poza tym że sam kiedyś zostałem wylosowany przez ankietera obop i po pytaniach jakie usłyszałem zapytałem kto je stworzył, bo są doprawdy niedorzeczne i tutaj dla umysłów analitycznych bardzo ciekawy blog dziennikarza polska the times http://blogi.polskatimes.pl/poppolityka/page/2/ A co do Berkowicza to miał 5 wynik w wyborach w PE jeśli chodzi o całą Polskę, to świadczy nieźle o jego popularności. A startował z 2 miejsca na liście. |
Cytat:
Cytat:
W tym miejscu pasuje mój komentarz z końca maja 2014 po Eurowyborach pokazujący dlaczego wyniki KNP mogą być gorsze niż wtedy. Moim zdaniem lekcji nie odrobiono i wynik przy 2x wyższej frekwencji będzie zdecydowanie gorszy. Cytat:
|
Na kogo zagłosujesz w niedzielę?
Lista zarejestrowanych kandydatów na Prezydenta Miasta Krakowa:
1. BERKOWICZ Konrad Szczepan, lat 30, wykształcenie średnie, zam. Kraków członek partii: Kongres Nowej Prawicy, popierany przez: Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikke zgłoszony przez KWW NOWA PRAWICA – KRAKÓW 2. GIBAŁA Łukasz, lat 37, wykształcenie wyższe, zam. Kraków nie należy do partii politycznej zgłoszony przez KWW ŁUKASZA GIBAŁY „KRAKÓW MIASTEM DLA LUDZI” 3. LASOTA Marek Wojciech, lat 54, wykształcenie wyższe, zam. Kraków nie należy do partii politycznej, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4. LEŚNIAK Tomasz Marek, lat 29, wykształcenie wyższe, zam. Kraków nie należy do partii politycznej zgłoszony przez KWW KRAKÓW PRZECIW IGRZYSKOM 5. MAJCHROWSKI Jacek Maria, lat 67, wykształcenie wyższe, zam. Kraków nie należy do partii politycznej zgłoszony przez KWW JACKA MAJCHROWSKIEGO 6. PATENA Marta Elżbieta, lat 61, wykształcenie wyższe, zam. Kraków członek partii: Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej zgłoszona przez KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 7. PTASZKIEWICZ Sławomir Grzegorz, lat 41, wykształcenie wyższe, zam. Kraków nie należy do partii politycznej zgłoszony przez KWW SŁAWOMIRA PTASZKIEWICZA - KRAKÓW NA 100% 8. SIKORSKI Andrzej Graniwid, lat 59, wykształcenie średnie techniczne, zam. Kraków nie należy do partii politycznej zgłoszony przez KWW OBRONA PRAW EMERYTÓW RENCISTÓW LOKATORÓW Modów proszę o zamknięcie tematu o północy. |
Czy ja dobrze słyszałem? UFASZ CBOS sponsorowanym w całości przez Platformę Obywatelską? a stacji TVN i gazecie wyborczej również ufasz?
Berkowicz miał 5 miejsce jeśli chodzi o całą Polskę dla KNP oczywiście |
my tu gadu gadu o szansach lub nie na 5% (kibicuje żeby komuchowi majchrowskiemu odebrał jak najwięcej), a tu lektura obowiązkowa na dzisjaj, jutro i pojutrze też http://kairos.salon24.pl/615519,mapaafer-pl
|
Myślę, że najrozsądniejszy gość w tej chwili który ma coś do powiedzenia w kwestii miasta, co mnie interesuje najbardziej a więc:
- likwidacja SM - obniżka podatków - obniżka długu publicznego miasta - bon edukacyjny - likwidacja niepotrzebnych świateł w Krakowie - dokończenie 3 obwodnicy jak i wyprowadzenie samochodów z centrum - jeszcze chcialbym poznać jego pomysł na przestrzeń publiczną w mieście. |
Cytat:
Nie sprawdzałem jaki wynik miał w całej Polsce, ale jak dobrze policzyłem w okręgu świętokrzysko-małopolskim miał 12 wynik. http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll...BORY/140528928 |
Cytat:
Startując z drugiego miejsca świadczy to niewątpliwie o jego rozpoznawalności w Krk i okolicach Btw Ufam, a mniej ufam to wciąż stwierdzenie zawierające słowo ufam odnoszące się do instytucji centralnie sterowanej przez PO. Specjalnie się czepiam tych 'słówek', bo o instytutach robiących ludziom wodę z mózgu i bazujących tylko i wyłącznie na łatwowierności nie można się inaczej wyrazić. CBOS to wyłącznie kopalnia przekrętów i pralnia brudnych pieniędzy. |
Trudno mi pojąć jak można był dojść do takiego wniosku po wypowiedzi, w której z jednej strony postawiłem dwie pracownie badawcze, którym ufam, a z drugiej te, który mniej ufam i zwykle nie liczę się z ich sondażami.
Poza tym sondaże od Pana Palade, czy kilku mniejszych ośrodków, bądź sondaże uliczne, które zostały niestety zaprzestane brałem mocno pod uwagę. Wypowiedź raczej spójna i nie wiem czego tu się czepiać ;) |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
W końcu się w.....ił powiedział dość! Dość stania na czerwonym! Dwa pierwsze z góry gogla http://www.konradberkowicz.pl/ https://www.facebook.com/KonradBerkowicz1 Ty pewnie głosujesz na Lasote? te to w końcu w jakiej on partii wylądował, bo już zapomniałem, SLD czy PSL? :D p.s jak ktoś nie zna potencjalnych kandydatów na prezydenta swojego miasta... to już świadczy tylko o nim i o demokracji i to wcale nie za dobrze Masz jeszcze zdziś żebyś nie płakał :D Jest bezczelny i bezkompromisowy, wygadany i niepoprawnie polityczny |
Końcówa agitacji wyborczych I jeszcze program wyborczy tego "noname" Berkowicza z KNP
http://www.youblisher.com/p/1001996-...m-dla-Krakowa/ Głosujcie dobrze, nie na komuchów, zmieniaczy partii dla kariery, karierowiczów i głupków, którzy nawet programu nie potrafili sprawić. Powodzenia :) |
Na koniec tylko jedno.
Każdy kto zagłosuje na Leśniaka i tą jego lewacką pseudoinicjatywę, to skończony frajer i niech się nie nie mianuje Wiślakiem bo nim nie jest. Pamietajcie, że samorząd jest dużo ważniejszy niż rząd i idźcie na wybory! |
http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=65163&
wyniki do rad dzielnic, jak ktoś będzie miał do rady miasta to zarzućcie linkiem. |
Jeżeli te 5% dla Pleśniaka i podobnie dla lewaków z KPI się potwierdzi - bo to dopiero sondaże - to jestem ciężko przerażóny ile ludzi głosuje za destrukcją i zatrzymaniem rozwoju tego miasta. Takim to powinni odbierać prawa wyborcze. Majcher trzyma się mocno, wygra spokojnie w drugiej turze. Gibała swoim populizmem też dużo wygrał i śmiem twierdzić, że za cztery lata to on ma niestety największe szanse na zostanie prezydentem, chyba że Jacek bedzie rządzić do śmierci jak król.
Potwierdziło się, że przed KNP jeszcze długa droga do szerszego zaistnienia na scenie politycznej, choć prawdziwym sprawdzianem będą dla nich wybory do parlamentu, z tak słabymi strukturami lokalnymi, ciezko wygrac z kombajnami w stylu PO i PiS. A wynik PSLu w skali kraju :shock: Jak to w ogóle możliwe ? |
PSL ma taki wynik dzięki Sejmikom wojewódzkim - to są struktury typowo "chłopskie" :)
W dużych miastach PSL raczej mało znaczy. Niech jeszcze platfusy przepchają projekt elektronicznego poboru opłat na autostradach zamiast winiet, to przepierdzielą za rok wybory jak się patrzy. Jeszcze sporo ciemnoty na nich głosuje ale z roku na rok wraz z powiększaniem dziury budżetowej oczy się otwierają. |
Jest 4,2 % a po waszej propagandzie można było spodziewać co najmniej 20 %. KPN jak Palikot taka chwilowa partyjka. TR przynajmniej wprowadził 40 posłów do Sejmu , a ci to zabłysnęli 3 europosłami.
Majcher znów wygrywa i doprowadzi do upadku tego miasta. Średnio co 2 obywatel głosował , czyli tutaj tez są jego wyborcy. Brawo tak dalej Krakusy.:( |
Cytat:
2010 r. - 16,30% 2006 r. - 13,24% 2002 r. - 10,81% Tak to możliwe. |
Przykre wyniki wyborow...bardzo przykre...
|
Cytat:
Jak na ofertę ludzką i ich bardzo słabe struktury lokalne jest to całkiem niezły wynik w tych wyborach mimo wszystko. Przypominam, że to partia, która nie wystawiała "Gwiazd" tylko często bardzo młodzieńczych kandydatów... bardzo. Tym bardziej, że w tych wyborach głosuje się na ludzi których się zna, którzy już działali niż na 18-19 latków jak to ktoś napisał noname. Oczywiście w wyborach parlamentarnych będzie to wyglądać odmiennie. PSL już 17% nie zrobi raczej max 7 a KNP raczej będzie brylować swoimi głównymi przedstawicielami z samym JKM na czele, więc tam wejście do sejmu raczej pewne. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
wszystkim wmawia się, że uderzająca w nas rzeczywistość taka ma być i już. Zmiany powinny zachodzić w pracy u podstaw. |
Cytat:
Ciekawe czy najlpeszy wynik PSL-u w województwie mazowieckim znowu zbiegnie się z największ liczbą głosów nieważnych w tym województwie ? :). Jeśli tak to wiadomo o co chodzi :) |
W województwie jest ogromna liczba głosów nieważnych jeśli chodzi o sejmiki. Przykładowo, gdy na burmistrza jest 14 głosów nieważnych na ok. 1000 to w sejmiku jest aż 168 głosów nieważnych. Znam dane z kilkudziesięciu obwodów z woj. mazowieckiego i sądzę, że głosów nieważnych do sejmiku będzie nawet kilkanaście procent.
Nieciekawa jest sytuacja z wyedukowaniem osób pracujących w komisjach. Nie wiedzą, że głos do sejmiku, gdzie zaznaczono kilku kandydatów z tej samej listy jest WAŻNY. Wiele komisji liczy od zera co będzie trwało do jutra. |
Z przymrużeniem oka - lepszy Majchrowski niż pedał:
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli, ktoś mówi, że obniży wiek emerytalny, to łże jak pies. |
Cytat:
P.S. W średniowieczu panowała opinia, ze nie ma ciemniejszego nad chłopa z Mazowsza :) , może więc po latach wyniki wyborów potwierdzały by tą ludową mądrośc :) |
Fałszowano głosy na potęgę. W zasadzie jak zawsze, ale w wyborach samorządowych jest to po prostu kpina z ludzi. Za przeproszeniem pier*** taką demokrację. I przestaję się dziwić Korwinowi i Cejrowskiemu że brzydzą się tego słowa.
https://www.youtube.com/watch?v=g1wB4Rz_UTs a to i tak kropla w morzu po tym jak zobaczyłem 17% na PSL a w niektórych okręgach do 50% to mam pytanie czy to jeszcze Polska czy już Białoruś PS. To się zmieni tylko wtedy gdy będzie możliwość głosowania internetowego. Frekwencja skoczy do 70%, Polacy za granicą zaczną głosować i nagle wyniki odwrócą się do góry nogami. Nie wiem czy jednak moje pokolenie tego dożyje (choć mam 26 lat). |
Akurat te chłopy co mają takie problemy z liczeniem to zwykle przyjezdni z Małopolski, Pomorza, czy Wielkopolski, którzy przyjechali za chlebem i już tak zostali ;)
Mnie wyniki PSL nie dziwią, bo zanosiło się na to od dłuższego czasu. Bardzo dobra kampania, wylosowanie nr 1 do sejmiku na Mazowszu, a także problemy konkurencji, w tym obcięty budżet PO na kampanię sprawiły, że zrobili rekordowe wyniki w skali kraju. Gorzej to wygląda w terenie, czyli w gminach i powiatach, gdzie PSL najmocniej z partii centralnych ukrył się pod szyldami innych KWW (jak u mnie), ale dzięki temu dostał 4 mandaty do rady miejskiej i ma szansę na drugą turę wyborów na burmistrza co jest nie lada osiągnięciem. PS. Można jeszcze obniżyć wiek wyborczy do 13 lat to wtedy KNP i RN mogliby się załapać :p |
Cytat:
|
Cytat:
I btw w zasadzie to można głosowanie internetowe dopisać do listy niespełnionych obietnic PO http://polska.newsweek.pl/glosowanie...82057,1,1.html zresztą internetowe głosowanie już funkcjonuje już wielu krajach w tym USA i UK http://karolinaporebna.natemat.pl/96...ybory-w-polsce |
PSL poszedł pod tyloma szyldami że gdyby teraz wszyscy się ujawnili to okazuje się że przebijają PO i doganiają PiS. Taka jest prawda, jeżeli ktoś nie siedzi głęboko w lokalnej polityce nawet o tym wiedział nie będzie. Przykład komitetu Majchrowskiego.
Z resztą nie ma się co dziwić bo kampania naprawdę była jedna z lepszych w ostatnich latach, mimo paru wtop na górze. natomiast na wsiach i w małych miastach wystawili naprawdę dobrych i przede wszystkim znanych lokalnie kandydatów. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl