Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wybory Samorządowe 2014 w Krakowie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9378)

emj10 14.11.2014 11:17

Mogę się założyć, że 5% Berkowicz nie przekroczy. Wchodzisz? ;)

PS. Żeby nie było to od razu ustalamy warunki, czyli powiedzmy jakaś niezła łycha.

kerim1906 14.11.2014 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382235)
Mogę się założyć, że 5% Berkowicz nie przekroczy? Wchodzisz? ;)

już się zakładałeś , przeproś kłamco

Krav 14.11.2014 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382235)
Mogę się założyć, że 5% Berkowicz nie przekroczy. Wchodzisz? ;)

PS. Żeby nie było to od razu ustalamy warunki, czyli powiedzmy jakaś niezła łycha.

Luz, ja wchodzę - posiłkujemy sie oficjalnymi danymi z PKW powiedzmy do wtorku, może zdążą policzyć :lol:

Czyli Ty mówisz Berkowicz poniżej 5,00 %, ja mówie Berkowicz powyżej 5,00 %

Zakład o Czarnego Jaśka 0,5 ?

EDIT: Ok, zakład przecięty ;)

emj10 14.11.2014 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1382237)
Luz, ja wchodzę - posiłkujemy sie oficjalnymi danymi z PKW powiedzmy do wtorku, może zdążą policzyć :lol:

Czyli Ty mówisz Berkowicz poniżej 5,00 %, ja mówie Berkowicz powyżej 5,00 %

Zakład o Czarnego Jaśka 0,5 ?

Oczywiście. Wchodzę.

Co do adresów to ustalimy na priv :)

Karherop 14.11.2014 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382235)
Mogę się założyć, że 5% Berkowicz nie przekroczy. Wchodzisz? ;)

PS. Żeby nie było to od razu ustalamy warunki, czyli powiedzmy jakaś niezła łycha.

ja jestem zdania że Berkowicz przekroczy 10%, a i były takie sondaże https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...b6&oe=551A0E3B

poza tym wynik z Eurowyborów w Krk mówił sam za siebie, a od tego czasu poparcie jest tylko wyższe

jednak się nie zakładam, jako że jest dla Ciebie problemem wpłacić dychę na akademię, więc wątpię aby Cię było stać na zakłady o whiskey

emj10 14.11.2014 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1382241)
ja jestem zdania że Berkowicz przekroczy 10%, a i były takie sondaże https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...b6&oe=551A0E3B

poza tym wynik z Eurowyborów w Krk mówił sam za siebie, a od tego czasu poparcie jest tylko wyższe

jednak się nie zakładam, jako że jest dla Ciebie problemem wpłacić dychę na akademię, więc wątpię aby Cię było stać na zakłady o whiskey

Poparcie od Eurowyborów dla KNP akurat galopująco spadało osiągając w pewnym momencie wyniki rzędu 2-3%, aby przed samą kampanią wyborczą powrócić w kierunku 4-5%.

Ciekaw jestem tego sondażu z fejsa. Możesz coś więcej powiedzieć na jego temat? Z tego co czytam to ankietowy sondaż uliczny, gdzie przy dużej próbie istnieje duże ryzyku błędu wynikające z niezastosowania metody ilościowo-jakościowej oraz miejsca przeprowadzenia badania (okolice kościoła - zawyżone wyniki PiS-u), okolice uczelni wyższych (zawyżone wyniki PO oraz świetne wyniki KNP i RN).

Odnośnie samego wyniku Berkowicza to nie znam tego kandydata i nie sugeruję się konkretnie jego osobą, a raczej sondażami, które jasno pokazują, że kandydaci KNP na prezydentów dużych miast osiągają wyniki w przedziale 1-4%. Nawet Wipler nie zbliżył się w żadnym z ostatnich sondaży do poziomu 5%.

Zakłady o łychę mają tutaj już jakąś tradycję. Zakładałem się o nią ze 2 razy i 2 razy wygrałem, ale oczywiście nie było później odzewu i użytkownicy uciekali z forum. Akurat co do Krava nie mam żadnych wątpliwości, dlatego liczę, że zakład dojdzie do skutku i jeden z nas będzie górą ;)

Krav 14.11.2014 13:54

Co do mnie możesz być bardziej niż pewny, że się wywiąże, jeśli przegram ;)

Tak jak pisałem wcześniej - sondaże powinny być zakazane na miesiąc przed wyborami bo to co się tam "próbuje wkazać" zakrawa na jakąś kpinę. Według jednego sondażu Berkowicz ma 10 %, wg drugiego 2,2, przed chwilą znalazłem sondaż z 9 października dający mu 8 %. Wg jednego z nich z Berkowiczem miał niby wygrać kandydat KWW Emerytów i Rencistów Graniwid Sikorski, który uzbierał 5 % :D

Dodając do tego fakt bardzo dobrego wyniku KNP w Małopolsce do europarlamentu i w samym Krakowie oraz sam wynik Berkowicza (ogółem 23 tys. głosów) i perfidne zaniżanie wyników samego KNP i Berkowicza (albo w ogóle nie uwzględnianie tej partii w sondażach) plus zapraszanie do niektórych "mediów" na debaty wszystkich oprócz przedstawiciela KNP pozwala być raczej pewnym, że 2-3 % poparcia to zdecydowanie zaniżone wyniki. wg jednego z nich z Berkowiczem miał niby wygrać kandydat Graniwid Sikorski :D

Berkowicz sam się obroni, przy głosowaniu (choć jak podtrzymuje jego program szału nie robi eufemistycznie mówiąc). Moim skromnym zdaniem dostanie on 8-10 % głosów.

Karherop 14.11.2014 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382256)
Poparcie od Eurowyborów dla KNP akurat galopująco spadało osiągając w pewnym momencie wyniki rzędu 2-3%, aby przed samą kampanią wyborczą powrócić w kierunku 4-5%.

Ciekaw jestem tego sondażu z fejsa. Możesz coś więcej powiedzieć na jego temat? Z tego co czytam to ankietowy sondaż uliczny, gdzie przy dużej próbie istnieje duże ryzyku błędu wynikające z niezastosowania metody ilościowo-jakościowej oraz miejsca przeprowadzenia badania (okolice kościoła - zawyżone wyniki PiS-u), okolice uczelni wyższych (zawyżone wyniki PO oraz świetne wyniki KNP i RN).

Odnośnie samego wyniku Berkowicza to nie znam tego kandydata i nie sugeruję się konkretnie jego osobą, a raczej sondażami, które jasno pokazują, że kandydaci KNP na prezydentów dużych miast osiągają wyniki w przedziale 1-4%. Nawet Wipler nie zbliżył się w żadnym z ostatnich sondaży do poziomu 5%.
;)

tyle mojego komentarza co do kwestii sondaży publikowanych przez ogólnopolskie "instytuty badawcze'

https://www.youtube.com/watch?v=KO91TI3Yz1g

bardziej uwierzę w list tego ankietera niż jakikolwiek sondaż w tv

poza tym że sam kiedyś zostałem wylosowany przez ankietera obop i po pytaniach jakie usłyszałem zapytałem kto je stworzył, bo są doprawdy niedorzeczne

i tutaj dla umysłów analitycznych bardzo ciekawy blog dziennikarza polska the times http://blogi.polskatimes.pl/poppolityka/page/2/

A co do Berkowicza to miał 5 wynik w wyborach w PE jeśli chodzi o całą Polskę, to świadczy nieźle o jego popularności. A startował z 2 miejsca na liście.

emj10 14.11.2014 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1382257)
Berkowicz sam się obroni, przy głosowaniu (choć jak podtrzymuje jego program szału nie robi eufemistycznie mówiąc). Moim skromnym zdaniem dostanie on 8-10 % głosów.

Za kilka dni powinno być już wiadomo na czym stoimy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1382258)
tyle mojego komentarza co do kwestii sondaży publikowanych przez ogólnopolskie "instytuty badawcze'

https://www.youtube.com/watch?v=KO91TI3Yz1g

bardziej uwierzę w list tego ankietera niż jakikolwiek sondaż w tv

poza tym że sam kiedyś zostałem wylosowany przez ankietera obop i po pytaniach jakie usłyszałem zapytałem kto je stworzył, bo są doprawdy niedorzeczne

i tutaj dla umysłów analitycznych bardzo ciekawy blog dziennikarza polska the times http://blogi.polskatimes.pl/poppolityka/page/2/

A co do Berkowicza to miał 5 wynik w wyborach w PE jeśli chodzi o całą Polskę, to świadczy nieźle o jego popularności. A startował z 2 miejsca na liście.

Mam umiarkowanie zaufanie do pojedynczego sondażu, ale ufam sondażom regularnym tj. TNS Polska, czy HH, a mniej tj. MB, czy CBOS.

W tym miejscu pasuje mój komentarz z końca maja 2014 po Eurowyborach pokazujący dlaczego wyniki KNP mogą być gorsze niż wtedy. Moim zdaniem lekcji nie odrobiono i wynik przy 2x wyższej frekwencji będzie zdecydowanie gorszy.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1362610)
Z tym, ze wyborcy popierajacy zarowno PiS, jak i KNP to zdecydowana mniejszosc. Na te 7% KNP zlozylo się ok. 2 pp. naturalnego elektoratu Korwina, czyli wolnorynkowych studentow (wg. badan od 30 do 40% lacznego wyniku ). Druga grupa ciut mniejsza to sa przedsiebiorcy, ktorzy lawirowali dotad między PO, a Palikotem, czyli raczej centrowy target wyborcow (ok. 20%). Dopiero trzecia sila sa prawicowe sieroty, ktore nie glosuja już na PiS, a z Ziobro i Gowinem nie jest im po drodze. Ostatnia grupa to eurosceptycy oraz narodowcy, ktorzy w ostatniej chwili przerzucili glosy z RN, ktore nie mialo szans na zrobienie dobrego wyniku.

Lacznie dalo to 7,2% z czego 75% glosujacych nalezy do grupy “under 40” oraz taki sam odsetek to mezczyzni. Pokazuje to jak przy analizie SWOT mozna probowac wykorzystac te informacje przed kolejnymi wyborami. Na pewno wiele do roboty przed Korwinem, aby zmienic przekaz na mniej szowinistyczny niz do tej pory oraz lepiej wykorzystac grupy wyborcow ktore nie mieszcza się w klasycznym ujeciu targetu tej partii. Przypominam, ze do przekroczenia progu w wyborach do sejmu trzeba uzbierac 2x tyle glosow a nie zapowiada się, zeby prawo do glosowania otrzymali licealisci
:D


PS. Jeszcze nalezy poswieciec chwile exodusowi wyborcow Palikota do Korwina. Jakis czas temu smialem się, ze Korwin twierdzil po wyborach w 2011 roki iz przez brak list w calym kraju jego lista stracila ok. 2pp. na rzecz Palikota. Z moich rozmow wynika, ze gdyby Korwin oddal teraz tych wyborcow ktorzy zaglosowali teraz na niego, a 3 lata temu glosowali na Palikota to Palikot moglby przekroczyc prog, a Korwin pewnie nie zalapalby się do PE. Ciekawe jak ci sami wyborcy zachowaja się za rok, a mowimy tu o grupie kilkuset tysiecy mlodych ludzi, ktorzy wchodza, albo za moment beda wchodzic na rynek pracy.

PS. Berkowicz nie miał 5-tego wyniku w całej Polsce ;)

Bartosz 14.11.2014 14:54

Na kogo zagłosujesz w niedzielę?
 
Lista zarejestrowanych kandydatów na Prezydenta Miasta Krakowa:

1. BERKOWICZ Konrad Szczepan, lat 30, wykształcenie średnie, zam. Kraków
członek partii: Kongres Nowej Prawicy, popierany przez: Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikke
zgłoszony przez KWW NOWA PRAWICA – KRAKÓW

2. GIBAŁA Łukasz, lat 37, wykształcenie wyższe, zam. Kraków
nie należy do partii politycznej
zgłoszony przez KWW ŁUKASZA GIBAŁY „KRAKÓW MIASTEM DLA LUDZI”

3. LASOTA Marek Wojciech, lat 54, wykształcenie wyższe, zam. Kraków
nie należy do partii politycznej, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość
zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

4. LEŚNIAK Tomasz Marek, lat 29, wykształcenie wyższe, zam. Kraków
nie należy do partii politycznej
zgłoszony przez KWW KRAKÓW PRZECIW IGRZYSKOM

5. MAJCHROWSKI Jacek Maria, lat 67, wykształcenie wyższe, zam. Kraków
nie należy do partii politycznej
zgłoszony przez KWW JACKA MAJCHROWSKIEGO

6. PATENA Marta Elżbieta, lat 61, wykształcenie wyższe, zam. Kraków
członek partii: Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej
zgłoszona przez KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

7. PTASZKIEWICZ Sławomir Grzegorz, lat 41, wykształcenie wyższe, zam. Kraków
nie należy do partii politycznej
zgłoszony przez KWW SŁAWOMIRA PTASZKIEWICZA - KRAKÓW NA 100%

8. SIKORSKI Andrzej Graniwid, lat 59, wykształcenie średnie techniczne, zam. Kraków
nie należy do partii politycznej
zgłoszony przez KWW OBRONA PRAW EMERYTÓW RENCISTÓW LOKATORÓW


Modów proszę o zamknięcie tematu o północy.

Karherop 14.11.2014 15:22

Czy ja dobrze słyszałem? UFASZ CBOS sponsorowanym w całości przez Platformę Obywatelską? a stacji TVN i gazecie wyborczej również ufasz?

Berkowicz miał 5 miejsce jeśli chodzi o całą Polskę dla KNP oczywiście

kerim1906 14.11.2014 15:26

my tu gadu gadu o szansach lub nie na 5% (kibicuje żeby komuchowi majchrowskiemu odebrał jak najwięcej), a tu lektura obowiązkowa na dzisjaj, jutro i pojutrze też http://kairos.salon24.pl/615519,mapaafer-pl

palikot 14.11.2014 15:41

Myślę, że najrozsądniejszy gość w tej chwili który ma coś do powiedzenia w kwestii miasta, co mnie interesuje najbardziej a więc:
- likwidacja SM
- obniżka podatków
- obniżka długu publicznego miasta
- bon edukacyjny
- likwidacja niepotrzebnych świateł w Krakowie
- dokończenie 3 obwodnicy jak i wyprowadzenie samochodów z centrum
- jeszcze chcialbym poznać jego pomysł na przestrzeń publiczną w mieście.

emj10 14.11.2014 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1382264)
Czy ja dobrze słyszałem? UFASZ CBOS sponsorowanym w całości przez Platformę Obywatelską? a stacji TVN i gazecie wyborczej również ufasz?

Berkowicz miał 5 miejsce jeśli chodzi o całą Polskę dla KNP oczywiście

Chyba wyraźnie napisałem, że mniej ufam CBOS i MB z wiadomych względów ;)

Nie sprawdzałem jaki wynik miał w całej Polsce, ale jak dobrze policzyłem w okręgu świętokrzysko-małopolskim miał 12 wynik.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll...BORY/140528928

Karherop 14.11.2014 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382267)
Chyba wyraźnie napisałem, że mniej ufam CBOS i MB z wiadomych względów ;)

Nie sprawdzałem jaki wynik miał w całej Polsce, ale jak dobrze policzyłem w okręgu świętokrzysko-małopolskim miał 12 wynik.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll...BORY/140528928

wyrażę się jaśniej w takim razie. Berkowicz miał 5 wynik w KNP biorąc pod uwagę struktury tej partii.

Startując z drugiego miejsca świadczy to niewątpliwie o jego rozpoznawalności w Krk i okolicach

Btw Ufam, a mniej ufam to wciąż stwierdzenie zawierające słowo ufam odnoszące się do instytucji centralnie sterowanej przez PO.

Specjalnie się czepiam tych 'słówek', bo o instytutach robiących ludziom wodę z mózgu i bazujących tylko i wyłącznie na łatwowierności nie można się inaczej wyrazić. CBOS to wyłącznie kopalnia przekrętów i pralnia brudnych pieniędzy.

emj10 14.11.2014 17:06

Trudno mi pojąć jak można był dojść do takiego wniosku po wypowiedzi, w której z jednej strony postawiłem dwie pracownie badawcze, którym ufam, a z drugiej te, który mniej ufam i zwykle nie liczę się z ich sondażami.

Poza tym sondaże od Pana Palade, czy kilku mniejszych ośrodków, bądź sondaże uliczne, które zostały niestety zaprzestane brałem mocno pod uwagę.

Wypowiedź raczej spójna i nie wiem czego tu się czepiać ;)

Gwiaździsty 14.11.2014 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1382266)
Myślę, że najrozsądniejszy gość w tej chwili który ma coś do powiedzenia w kwestii miasta,

Lansujesz mocno gościa, który dla przeciętnego mieszkańca Krakowa jest zupełnym noname. Może przybliż jego sylwetkę, jakis życiorys itp, bo próbowałem coś znaleźć w necie i wyskoczyło mi coś takeigo :

Cytat:

Syn Berka Joselewicza, Józef Berkowicz, nawiązując do tradycji ojca organizował, wraz z synem Leonem .....
W temacie Żydzi polscy, ale to chyba nie z tej linii ? :-D

palikot 14.11.2014 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1382273)
Lansujesz mocno gościa, który dla przeciętnego mieszkańca Krakowa jest zupełnym noname. Może przybliż jego sylwetkę, jakis życiorys itp, bo próbowałem coś znaleźć w necie i wyskoczyło mi coś takeigo :



W temacie Żydzi polscy, ale to chyba nie z tej linii ? :-D

nie lubi tracić czasu i stać na czerwonym w szczególności jak nic jedzie ;) :D

W końcu się w.....ił powiedział dość! Dość stania na czerwonym!

Dwa pierwsze z góry gogla
http://www.konradberkowicz.pl/
https://www.facebook.com/KonradBerkowicz1

Ty pewnie głosujesz na Lasote? te to w końcu w jakiej on partii wylądował, bo już zapomniałem, SLD czy PSL? :D

p.s jak ktoś nie zna potencjalnych kandydatów na prezydenta swojego miasta... to już świadczy tylko o nim i o demokracji i to wcale nie za dobrze

Masz jeszcze zdziś żebyś nie płakał :D


Jest bezczelny i bezkompromisowy, wygadany i niepoprawnie polityczny

palikot 14.11.2014 23:14

Końcówa agitacji wyborczych I jeszcze program wyborczy tego "noname" Berkowicza z KNP
http://www.youblisher.com/p/1001996-...m-dla-Krakowa/

Głosujcie dobrze, nie na komuchów, zmieniaczy partii dla kariery, karierowiczów i głupków, którzy nawet programu nie potrafili sprawić.
Powodzenia :)

fialo 14.11.2014 23:58

Na koniec tylko jedno.

Każdy kto zagłosuje na Leśniaka i tą jego lewacką pseudoinicjatywę, to skończony frajer i niech się nie nie mianuje Wiślakiem bo nim nie jest.

Pamietajcie, że samorząd jest dużo ważniejszy niż rząd i idźcie na wybory!

LanceTS 17.11.2014 10:25

http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=65163&
wyniki do rad dzielnic, jak ktoś będzie miał do rady miasta to zarzućcie linkiem.

fialo 17.11.2014 10:32

Jeżeli te 5% dla Pleśniaka i podobnie dla lewaków z KPI się potwierdzi - bo to dopiero sondaże - to jestem ciężko przerażóny ile ludzi głosuje za destrukcją i zatrzymaniem rozwoju tego miasta. Takim to powinni odbierać prawa wyborcze. Majcher trzyma się mocno, wygra spokojnie w drugiej turze. Gibała swoim populizmem też dużo wygrał i śmiem twierdzić, że za cztery lata to on ma niestety największe szanse na zostanie prezydentem, chyba że Jacek bedzie rządzić do śmierci jak król.

Potwierdziło się, że przed KNP jeszcze długa droga do szerszego zaistnienia na scenie politycznej, choć prawdziwym sprawdzianem będą dla nich wybory do parlamentu, z tak słabymi strukturami lokalnymi, ciezko wygrac z kombajnami w stylu PO i PiS.

A wynik PSLu w skali kraju :shock: Jak to w ogóle możliwe ?

Kocur 17.11.2014 10:43

PSL ma taki wynik dzięki Sejmikom wojewódzkim - to są struktury typowo "chłopskie" :)
W dużych miastach PSL raczej mało znaczy.


Niech jeszcze platfusy przepchają projekt elektronicznego poboru opłat na autostradach zamiast winiet, to przepierdzielą za rok wybory jak się patrzy.
Jeszcze sporo ciemnoty na nich głosuje ale z roku na rok wraz z powiększaniem dziury budżetowej oczy się otwierają.

madenn 17.11.2014 10:44

Jest 4,2 % a po waszej propagandzie można było spodziewać co najmniej 20 %. KPN jak Palikot taka chwilowa partyjka. TR przynajmniej wprowadził 40 posłów do Sejmu , a ci to zabłysnęli 3 europosłami.

Majcher znów wygrywa i doprowadzi do upadku tego miasta. Średnio co 2 obywatel głosował , czyli tutaj tez są jego wyborcy. Brawo tak dalej Krakusy.:(

Paweł 17.11.2014 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1382358)
(..)

A wynik PSLu w skali kraju :shock: Jak to w ogóle możliwe ?

Wyniki PSL w wyborach samorządowych do Sejmików województw:

2010 r. - 16,30%
2006 r. - 13,24%
2002 r. - 10,81%

Tak to możliwe.

63.5 Kg 17.11.2014 14:26

Przykre wyniki wyborow...bardzo przykre...

palikot 17.11.2014 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez madenn (Post 1382360)
Jest 4,2 % a po waszej propagandzie można było spodziewać co najmniej 20 %. KPN jak Palikot taka chwilowa partyjka. TR przynajmniej wprowadził 40 posłów do Sejmu , a ci to zabłysnęli 3 europosłami.

Majcher znów wygrywa i doprowadzi do upadku tego miasta. Średnio co 2 obywatel głosował , czyli tutaj tez są jego wyborcy. Brawo tak dalej Krakusy.:(

To czemu żeś nie głosował? :)

Jak na ofertę ludzką i ich bardzo słabe struktury lokalne jest to całkiem niezły wynik w tych wyborach mimo wszystko. Przypominam, że to partia, która nie wystawiała "Gwiazd" tylko często bardzo młodzieńczych kandydatów... bardzo. Tym bardziej, że w tych wyborach głosuje się na ludzi których się zna, którzy już działali niż na 18-19 latków jak to ktoś napisał noname.
Oczywiście w wyborach parlamentarnych będzie to wyglądać odmiennie. PSL już 17% nie zrobi raczej max 7 a KNP raczej będzie brylować swoimi głównymi przedstawicielami z samym JKM na czele, więc tam wejście do sejmu raczej pewne.

wolfy 17.11.2014 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1382359)
Niech jeszcze platfusy przepchają projekt elektronicznego poboru opłat na autostradach zamiast winiet, to przepierdzielą za rok wybory jak się patrzy.
Jeszcze sporo ciemnoty na nich głosuje ale z roku na rok wraz z powiększaniem dziury budżetowej oczy się otwierają.

Ciemnota ma krótką pamięć. Do następnych wyborów zapomni.

kerim1906 17.11.2014 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1382376)
Ciemnota ma krótką pamięć. Do następnych wyborów zapomni.

tak jak szybko zapomnieli OFE czy wiek emerytalny 67 lat:shock: , czy to możliwe że zapomnieli ? może nie wiedzą? tvn tak rzadko o tym mówił:lol:

palikot 17.11.2014 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1382378)
tak jak szybko zapomnieli OFE czy wiek emerytalny 67 lat:shock: , czy to możliwe że zapomnieli ? może nie wiedzą? tvn tak rzadko o tym mówił:lol:

przyzwyczaili się że ich w dupe ruchają, uważają to za coś normalnego

wszystkim wmawia się, że uderzająca w nas rzeczywistość taka ma być i już.
Zmiany powinny zachodzić w pracy u podstaw.

Gwiaździsty 17.11.2014 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1382362)
Wyniki PSL w wyborach samorządowych do Sejmików województw:

2010 r. - 16,30%
2006 r. - 13,24%
2002 r. - 10,81%

Tak to możliwe.

Trzeba tylko dodać, że po tych 16,3 % w roku 2010, w wyborach do Sejmu w 2011 dostali o połowę mniej czyli 8,36 %.

Ciekawe czy najlpeszy wynik PSL-u w województwie mazowieckim znowu zbiegnie się z największ liczbą głosów nieważnych w tym województwie ? :). Jeśli tak to wiadomo o co chodzi :)

emj10 17.11.2014 17:14

W województwie jest ogromna liczba głosów nieważnych jeśli chodzi o sejmiki. Przykładowo, gdy na burmistrza jest 14 głosów nieważnych na ok. 1000 to w sejmiku jest aż 168 głosów nieważnych. Znam dane z kilkudziesięciu obwodów z woj. mazowieckiego i sądzę, że głosów nieważnych do sejmiku będzie nawet kilkanaście procent.

Nieciekawa jest sytuacja z wyedukowaniem osób pracujących w komisjach. Nie wiedzą, że głos do sejmiku, gdzie zaznaczono kilku kandydatów z tej samej listy jest WAŻNY. Wiele komisji liczy od zera co będzie trwało do jutra.

Kocur 17.11.2014 19:27

Z przymrużeniem oka - lepszy Majchrowski niż pedał:

Cytat:

Według wstępnych wyników Państwowej Komisji Wyborczej w Słupsku odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej Zbigniew Konwiński (PO) i Robert Biedroń (KWW Nareszcie Zmiana).
Wybór między dżumą a cholerą, widać sól morska najbardziej wyżera ludziom mózgi. :)

pzkwr 17.11.2014 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1382378)
tak jak szybko zapomnieli OFE czy wiek emerytalny 67 lat:shock: , czy to możliwe że zapomnieli ? może nie wiedzą? tvn tak rzadko o tym mówił:lol:

OFE to cyniczne złodziejstwo w biały dzień, ale wiek emerytalny 67 lat to niestety konieczność, o ile nie zlikwiduje się chorych przywilejów emerytalnych mundurowych, których spektakularnym przykładem jest agent Tomek, 35-letni emeryt, 3 i pół na łapę miesięcznie.
Jeśli, ktoś mówi, że obniży wiek emerytalny, to łże jak pies.

Gwiaździsty 17.11.2014 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382383)
W województwie jest ogromna liczba głosów nieważnych jeśli chodzi o sejmiki. Przykładowo, gdy na burmistrza jest 14 głosów nieważnych na ok. 1000 to w sejmiku jest aż 168 głosów nieważnych. Znam dane z kilkudziesięciu obwodów z woj. mazowieckiego i sądzę, że głosów nieważnych do sejmiku będzie nawet kilkanaście procent.

Nieciekawa jest sytuacja z wyedukowaniem osób pracujących w komisjach. Nie wiedzą, że głos do sejmiku, gdzie zaznaczono kilku kandydatów z tej samej listy jest WAŻNY. Wiele komisji liczy od zera co będzie trwało do jutra.

Rozumiem, kolejne wybory w województwie mazowieckim utwierdzają w przekonaniu, ze województwo to albo zamieszkuje niespotykana gdzie indziej liczba debili albo po raz kolejny fałszowano tu głosy na potegę.

P.S. W średniowieczu panowała opinia, ze nie ma ciemniejszego nad chłopa z Mazowsza :) , może więc po latach wyniki wyborów potwierdzały by tą ludową mądrośc :)

Karherop 17.11.2014 21:17

Fałszowano głosy na potęgę. W zasadzie jak zawsze, ale w wyborach samorządowych jest to po prostu kpina z ludzi. Za przeproszeniem pier*** taką demokrację. I przestaję się dziwić Korwinowi i Cejrowskiemu że brzydzą się tego słowa.

https://www.youtube.com/watch?v=g1wB4Rz_UTs

a to i tak kropla w morzu

po tym jak zobaczyłem 17% na PSL a w niektórych okręgach do 50% to mam pytanie czy to jeszcze Polska czy już Białoruś

PS. To się zmieni tylko wtedy gdy będzie możliwość głosowania internetowego. Frekwencja skoczy do 70%, Polacy za granicą zaczną głosować i nagle wyniki odwrócą się do góry nogami. Nie wiem czy jednak moje pokolenie tego dożyje (choć mam 26 lat).

emj10 17.11.2014 21:20

Akurat te chłopy co mają takie problemy z liczeniem to zwykle przyjezdni z Małopolski, Pomorza, czy Wielkopolski, którzy przyjechali za chlebem i już tak zostali ;)

Mnie wyniki PSL nie dziwią, bo zanosiło się na to od dłuższego czasu. Bardzo dobra kampania, wylosowanie nr 1 do sejmiku na Mazowszu, a także problemy konkurencji, w tym obcięty budżet PO na kampanię sprawiły, że zrobili rekordowe wyniki w skali kraju. Gorzej to wygląda w terenie, czyli w gminach i powiatach, gdzie PSL najmocniej z partii centralnych ukrył się pod szyldami innych KWW (jak u mnie), ale dzięki temu dostał 4 mandaty do rady miejskiej i ma szansę na drugą turę wyborów na burmistrza co jest nie lada osiągnięciem.

PS. Można jeszcze obniżyć wiek wyborczy do 13 lat to wtedy KNP i RN mogliby się załapać :p

kerim1906 17.11.2014 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pzkwr (Post 1382396)
OFE to cyniczne złodziejstwo w biały dzień, ale wiek emerytalny 67 lat to niestety konieczność, o ile nie zlikwiduje się chorych przywilejów emerytalnych mundurowych, których spektakularnym przykładem jest agent Tomek, 35-letni emeryt, 3 i pół na łapę miesięcznie.
Jeśli, ktoś mówi, że obniży wiek emerytalny, to łże jak pies.

nie wierz w propagandę , Niemcy wycofali się bardzo szybko z 67 lat, to dożywocie w robocie, dobrowolnie tak, ale nie przymusowo, te dupki które to uchwalały mogą pracować do 90 lat , bo g,,,o robią , popatrz na inne zawody i pomyśl, a przywileje do likwidacji , tutaj zgoda

Karherop 17.11.2014 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382400)
PS. Można jeszcze obniżyć wiek wyborczy do 13 lat to wtedy KNP i RN mogliby się załapać :p

Nie trzeba, głosowanie internetowe wszystko załatwi. Na tej samej zasadzie na jakiej się składa chociażby zeznanie podatkowe. Parafrazując naszego El Presidente. Moszna? Moszna.

I btw w zasadzie to można głosowanie internetowe dopisać do listy niespełnionych obietnic PO
http://polska.newsweek.pl/glosowanie...82057,1,1.html

zresztą internetowe głosowanie już funkcjonuje już wielu krajach w tym USA i UK http://karolinaporebna.natemat.pl/96...ybory-w-polsce

wiślak 86 17.11.2014 21:55

PSL poszedł pod tyloma szyldami że gdyby teraz wszyscy się ujawnili to okazuje się że przebijają PO i doganiają PiS. Taka jest prawda, jeżeli ktoś nie siedzi głęboko w lokalnej polityce nawet o tym wiedział nie będzie. Przykład komitetu Majchrowskiego.

Z resztą nie ma się co dziwić bo kampania naprawdę była jedna z lepszych w ostatnich latach, mimo paru wtop na górze. natomiast na wsiach i w małych miastach wystawili naprawdę dobrych i przede wszystkim znanych lokalnie kandydatów.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl