![]() |
Cytat:
Zagraliśmy typowo ofensywnie jak na początku sezonu... ale jak widać wszyscy nas "przeczytali" i żadne fiki miki nie przejdą. Dla mnie to dowód że to koniec czasu Smudy w Wiśle. Gość miota się od bandy do bandy... i stawia na starych wyjadaczy. Franek jak ma grać 34 letni Garguła zamiast 19 letniego Lecha to oczekuję zwycięstw. Porażki mogę wytłumaczyć ogrywaniem młodych. W innym wypadku w takim meczu powinny być 3 punkty! |
Cytat:
|
Uwielbiam Brozia za lata gry w piłkę dla Wisły, ale dla mnie teraz to jest gość na ławkę i niech goni Stępiński. Drugi jest Boguś i powinien grać za niego Donald. Nasze czarne skrzydła dobre są na kontry tylko wiecie co? My nie gramy z kontry! Brozio i Boguś nie potrafią dzisiaj przyjąć piłki. Dla mnie są w takiej formie jak Robert Mateja w roku olimijskim.
Pomysł na grę WIsły Kraków opierający się na serii podań ma sens tylko i wyłącznie wtedy gdy będziemy grać szybko, z pierwszej piłki, z zaskoczenia. Jeśli gramy teraz niedbale i kazdy musi przyjmować piłkę na dwa razy i jeszcze później dwa razy ją sobie przekąłdać zanim poda ją dalej to my pomagamy przeciwnikowi a nie atakujemy go. Taktyka na Wisłe jest teraz banalnie prosta: cofnąć się, grac blisko siebie, podostrzyć, odciąć kreatywnych, nei pozwolić grac z pierwszej piłki a najlepsze i nabajrdziej zasakujące jest to jak łatwo było to osiągnąć Legii, Lechowi, Craxie i Jadze. Nie doskakujemy do formy z pierwszych spotkań. Do niemal idealnego pojedynku w Szczecinie. Do fajnej gry w Poznaniu w meczu T-ME. Jak kiedyś psioczyliśmy na reprę gdy żarło, teraz uważam: dobrze, że jest przerwa na reprezentację. Mam tylko nadzieję, że uparty i wszechwiedzący Franek Smuda dopuszcza możliwość, że jego taktyka i praca nad przygotowaniem fizycznym idealna nie jest i trzeba teraz dużo wytęzonej pracy, również intelektualnej. |
Ale o co chodzi ?
Naszym celem jest przecież ósemka. Parafrazując Smude, Wisły nie rozwiązali jak przegrywał 5 meczów z rzędu to i nie rozwiążą jak przegrywa czwarty. No nie trzeci, bo przed meczem się wykłócał, że PP to się nie liczy. Jest jeszcze zapas, chociaż po ciężkich treningach w przerwie, które jak wiadomo są wartościa samą w sobie, PBB nas zapewne rozjedzie. |
Kolejne frajerstwo w wykonaniu naszej drużyny Stilić,Jankowski,Dudka,Brożek na ławkę Brawo!! ile jeszcze piłkarze pajacyki niech seria trwa dalej a co! a może sianka nie było i nie ma granka?
|
Dwie osoby nie powinny mieć wstępu na R22:
1. Smuda - ściągając Gargułę który jedyny jeszcze biegał 2. Boguski - tyle zmarnowanych setek i straconych piłek nie miał nikt przez całą rundę co ten gość w jednym meczu Liczby: 4 porażka z rzędu - trener dno 4 mecz bez gola - napastnicy dno 3 gol pod rząd stracony z rzutu rożnego - obrona dno k....wwwwaaaaaaaaaaaa Edit: kolejny mecz gdzie sędziuje Steve Wonder, to jakaś patologia |
Pal licho że mieliśmy wiele więcej setek od Jagi. Zasłużyliśmy z gry na bramkę (lub dwie), ale to nie zmienia faktu że coś się u nas zacięło. A co gorsza, nie mamy dużego pola manewru wśród zawodników.
Po tym meczu już wiadomo: stanowcze NIE dla Dudki na prawej obronie. Niech sobie gra w środku, bo jakoś tam jeszcze ogarnie, ale jego gra dzisiaj była katastrofalna. Ani jednej wrzutki z prawej nogi. Niech gra już tam Żemło, który przynajmniej jest prawonożny i w Poznaniu był częściej pod polem karnym niż Dudka dzisiaj. Uryga na ławę... a zapomniałem, nie mamy kogo za niego wstawić, Fakty są jednak takie, że odbiera coraz mniej piłek, nie wykonał dzisiaj ani jednego podania do przodu. Owszem, można mieć rolę przecinaka, ale przypominał mi dzisiaj swoją grą Chaveza, z tym że gorszego w odbiorze. Tak samo jak on nie miał odwagi posyłać piłek do przodu. Brożek - znowu gra na jakiejś blokadzie? więcej rozgrywa, niż przebywa w polu karnym. Powinie grać przed nim Stępiński i zachodzę w głowę dlaczego Smuda tego nie widzi. Stillić. Ma jakiś problem. Jednak odpalić może w każdej chwili. Do zmiany Garguła. Nie ma dla niego miejsca w obecnym systemie. Może i dzisiaj się starał, ale pożytku poza tym jednym rzutem wolnym nie widziałem... Następny w kolejności jest Boguski. Który poza swoją ruchliwością nic nie prezentuje. Chyba że zrobimy z niego defensywnego pomocnika... Najgorsze dla mnie jednak jest to, że poza Stępińskim nie widzę nikogo kto by był wartościowym zmiennikiem w ataku... Donald jest pod formą, Sarki jeszcze gorzej... no a Zając ma twarde zderzenie z seniorską piłką. |
Franek teraz popracuje w przerwie (chyba, że nie) i znowu coś fajnego wymyśli. Możemy też zaśpiewać za Gintrowskim ze "Zmienników":
" proszę czekać... - zaczekamy, coś być musi, coś być musi, do cholery, za zakrętem." Za zakrętem twierdzicie, że Hajto? |
Brożek słabo , marnuje sytuacje , spoWalnia gre na maxa przy 0-1 , zero kiwek , beznadzieja , brak szybkosci , zmeczenie , III liga może tam sie zmocni !!! według mnie najsłabszy zawodnik zamiast rosnac zdobywac doswiadczenie osłabł . Kiedys byl jak Lewy dzisiaj najsłabszy napastnik w naszej ekstraklasie ...
|
Brożek śrubuję w kolejnym meczu klasyfikację kanadyjską na asysty. Napastnik powinien oddawać strzały na bramkę a on z uporem maniaka odgrywa wszystkim i nic z tego nie wychodzi. Jeżeli ma blokadę to należy udać się do specjalisty lub podpatrywać Stępińskiego ,który w 20 minut stworzył więcej groźnych sytuacji niż Brożek w trzech meczach. Widać brak szybkości i wytrzymałości szarpanie i uderzanie głową w mur a potem problemy z powrotem za uciekającymi napastnikami Jagielonii . Smuda jest bezsilny i wypalony nic nowego już nie wymyśli tylko kto za niego ?? Polska myśl szkoleniowa jest w takim samym stanie w jakim nasz stadion.
|
Kur**wa!
No basta tego juz dosc WIsla dzis to jacys parodysci,ktorzy owszem umieja zrobic akcje..tak..zrobic..a nie wykorzystac . kpina wzieli by sie za jaja i przelamali,ja wiem ze cos ich blokuje,ale to wytlumaczenie na poziomie gimnazjum jest.No sory. Brozek,Boguski bez ładu i składu,matko gdzie oni stracili tak forme.. Zero cwaniactwa,trzeba bylo wcisnac ta bramke,to ta nastepna by juz sama weszla.A tak dupa zbita,nic sie nie stalo po raz n-ty k**a.. |
Do tej pory nie mogę ochłonąć z tego, jak zobaczyłem po 80 minutach rozpaczy, że piłkarze mieli plan oszczędzania sił na ostatnie 10 minut, w których udowodnili, że można grać szybciej i lepiej. Ot ciekawy paradoks. Z tej mąki chleba już nie będzie.
|
Ja nie mam pretensji do piłkarzy. Po prostu tak dziś miało być te słupki, odbitki, sytuacje i błędy sędziego. Taki mamy skład cóż, w lepszym też takie mecze się zdarzały. Normalka.
Ja się zastanawiam, czy ten karny na Dudce był, czy nie? |
Dobrze, że nie dałem rady tego meczu oglądać, bo tylko bym się w....iał kolejny raz na naszą skuteczność:D
Ewidentnie nasi kopacze mają problem z koncentracją, kolejny raz stracona bramka w doliczonym czasie gry. |
Cytat:
|
Cytat:
Mecz jak to mecz kiedy Brożek nie ma formy, zacinamy się i tylko kwestią czasu jest kiedy coś stracimy, bo odpowiedzieć nie potrafimy. |
Po ch.j Smuda wpuszcza Boguskiego? Ten gość to nieporozumienie, Smuda nie wyciąga żadnych wniosków z ostatnich meczów? Czemu nie posadzi Stilicia na ławce skoro gra słabo? Kur.a, to jest naturalne nawet w a klasie, że jeśli ktoś gra piach, siada na ławce. Wiadomo, że on jednym podaniem coś zdziałać może, ale od paru meczów nie ma ani jednego! Boguski powinien już w ogóle w Wiśle nie grać od 2010 roku. Jest słaby technicznie, fizycznie, nie umie podać, przyjąć o strzale nie wspominając. Co Smuda w nim widzi, że ciągle na upartego go wpuszcza? Nie wiem, może ja się po prostu na piłce nie znam... Guerrier wszedł, zrobił zamieszanie, coś z jego gry było, Stępiński wszedł na 10 minut i więcej zdziałał niż Boguski przez cały mecz.
|
Przecież Boguski dwoił się i troił... Partolił akcje w obronie a zaraz leciał do ataku, żeby tam skiksować.
ten gość już nie powinien grać na R22 dopóki nie złapie jako takiej formy - teraz więcej szkody niż pożytku. |
To co przede wszystkim różni nasza grę od tej z początku sezonu to to, że akcje konstruujemy dwa albo trzy razy wolniej. To jest za czytelne, trzeba grać z pierwszej piły, przecież nasi kopacze to potrafią, co pokazali już nie raz w tym sezonie. Holowanie gały czy zastanawianie się pięć minut nad podaniem to jest woda na młyn dla rywala. Inna sprawa, że wczoraj stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych okazji, obiliśmy konkretnie słupki, poprzeczki... Po prostu zabrakło szczęścia. Dla mnie Guerrier powinien grać w pierwszym składzie, bo mimo wszystko jest lepszy od Bogusia czy Jankowskiego, robi wiatr, ale teraz pojedzie na kadrę i znowu go nie zobaczymy przez trzy tygodnie. Stępiński mógłby choć raz na próbę zagrać w pierwszym składzie razem z Brożkiem. Jakiejś alternatywy trzeba szukać, bo przez cały sezon nie można grać tym samym ustawieniem i składem. Nie dlatego, że piłkarzyki się zmęczą, ale już zostali rozpracowani.
|
Cytat:
|
Tylko trzymajmy się pewnych faktów w ocenie wczorajszego meczu - jest różnica miedzy Legią a Jagiellonią. To że mecz wyglądał lepiej niż z Legią to żaden wyczyn. Inny rywal.
|
Pisanie że Boguski był lepszy od kogokolwiek to przegięcie.
To był jego najgorszy mecz od kilku, kilkunastu miesięcy - spierdzielił praktycznie każdą piłkę, jego "strzały" leciały taką prędkością że bramkarz mógł iść na kawę, wrócić i złapać. Akcja wypieprzenia piłki na róg kiedy był kompletnie sam w promieniu 10-15 metrów to mistrzostwo świata. Szkoda słów. |
Brożek nie uderzyłby tego, bo miał beznadziejną pozycję. To właśnie bolało mnie wczoraj w jego grze, że nie potrafił się znaleźć. Abstrahując już od precyzji naszej drużyny, Stilic-technik piłki nie umiał przyjąć...
|
Cytat:
|
No cóż, 4 porażka z rzędu, po bardzo dobrym starcie robi się troszku (troszku??) żenująco.
Panie Smudo, czas na zmiany, dajżesz w końcu od pierwszej minuty zagrać Żemło, Stępińskiemu czy Zającowi. Nie żeby od razu wszystkich, jeden na mecz wystarczy. Niech że czasem siądzie na ławie i ten Brożek. Jakbym się miał pobawić w fantastę i wyobrazić sobie że to ja dobieram składy to na Górnika postawiłbym na coś w ten deseń: --------Brożek-Stępiński -----Garguła-Stilic-Uryga -------------Dudka Sadlok-Guzmics-Głowa-Burliga Gdzie Stilić ma dużą swobodę, za to Uryga z Gargułą również ze sporymi zadaniami defensywnymi, Anglicy to zdaje się mówią 'box to box' na takich graczy. Nie widzę za to w składzie takich piłkarzy jak Boguski i Jankowski. Z reguły prawie nic nie wnoszą do gry... |
Cytat:
W tym ustawieniu gramy tylko środkiem pola bo nie mamy skrzydłowych. Ustawienie mega defensywne i do tego dwóch napastników... |
Przegraliśmy pechowo po naprawdę dobrym meczu, gdyby nie brakło szczęścia już do przerwy spokojnie mogło być 2:0
Oprócz Dudki na prawej obronie i jeszcze zbyt małego nacisku na grą skrzydłami oraz zbyt małej liczbie prób strzałów z dystansu przy tak murującym się przeciwniku nie mam zastrzeżeń do pracy trenera i piłkarzy. Boguski wykonał kawał roboty, był wszędzie, wspomagał rozegranie i odbiór piłki najlepiej jak potrafił, a że bywa drewniany, cóż nie on jedyny, trzeba czekać czasów aż trener będzie miał alternatywy na ławce. Skoro już przy ławce jesteśmy Stępiński powinien dostać więcej minut bo na to ewidentnie zasługuje. Przypomnijcie sobie mecze za pierwszego Kasperczaka gdy dominowaliśmy wszystkich jak ciężko nam się grało gdy przeciwnik siedział głęboko cofnięty na swojej połowie a my waliliśmy głową w mur. |
Cytat:
-przez lata grał tak Acelotti "Ancelotti jest twórcą ustawienia 4-1-2-1-2 (czterech obrońców, jeden defensywny pomocnik, dwóch pomocników, dwóch napastników, za nimi jeden bardzo ofensywnie usposobiony gracz). Taktyka była oparta na aktywnych bocznych obrońcach. Takie ustawienie sprawiało, że w ataku na bramkę mogło uczestniczyć nawet siedmiu piłkarzy. Po raz pierwszy zastosował je w Milanie." za wiki, niestety na szybko nie znalazłem żadnego bardziej dogłębnego opisu. Uważam że z dzisiejszą kadrą mamy sporo do podpatrzenia z Carlo, bo Sadlok z Burligą to czołówka ligi jeśli chodzi o grę do przodu. A Stilić naszym Kaką... no wiesz, zachowując proporcje :-D Generalnie nie chce mi się w to jakoś zbytnio zagłębiać, bo nie ma to większego sensu, ale ja widzę analogie z naszym stanem posiadania a taką taktyką. |
Wystarczy popatrzeć dzisiaj na Lechię, bez względu jak się ten mecz skończy, żeby zrozumieć, jak trzrba bylo grac z zydami, tlamsic, tlamsic i jeszcze raz tlamsic i sami sie gubią
|
garbaci są ciency jak dupa węża, Lechia powinna im strzelić więcej niż jedną, te derby oddane kompletnie bez walki będą się śnić po nocach :/
|
Cytat:
Natomiast rzeczywiście w pierwszej połowie podpalił się 2 razy niepotrzebnie .... Biegał i walczył za 3 kisił za 2 ale był ... inni jakoś długimi fragmentami znikali |
Cytat:
:help: |
To nie trzeba rewolucji taktycznej, ale małych zmian personalych. Boguś i Jankowski muszą usiąść na ławie, a Stępiński koniecznie od początku. Od razu będzie widać różnicę.
|
Cytat:
|
Boguski był aktywny dużo biegał walczył. Ale w kluczowych momentach zawodził. W tym problem. Skrzydłowy to nie dla niego pozycja.
Może Boguski razem z Urygą na środek pomocy? Tam mógłby swoje serce do gry i przebiegnięte kilometry bardziej wykorzystać dla Wisły. |
Smuda to najlepszy trener za 60k miesięcznie na jakiego możemy sobie pozwolić. Boguski b.aktywny, walczak, ambitny. Jankowski góruje w powietrzu. Dobre wykopy Buchalika. Brożek wykorzystywałby sytuacje, jakby to nie była długa dzida jak za SKorży.
Pytania dwa- czemu wobec tego jest tak chvjowo i dlaczego nie wymieniłem Stilicia? :D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl