![]() |
Bednarz właśnie realizuje swe szlachetne zamiary. Na tak grającą Wisłę elity intelektualne i kulturalne (?) będą walić drzwiami i okna... tfu, spokojnie przemierzać miasto.
To był ciężki koszmar. Uryga momentami robił grę Górnikowi. |
Bez oklepu na wyjeździe na początek sezonu - mogło być gorzej :]
|
Remisik na wyjeździe, nawet bramkowy - na plus.
Że gra beznadziejna? A kiedy ostatnio była dobra? |
Nie jest źle. Podobny mecz do zeszłorocznej inauguracji z Zabrzem. Oby teraz też było lepiej. Nie zasłużyliśmy na nic więcej. Górnik był miał mniejsze posiadanie piłki, ale za to był konkretniejszy. U nas kompletnie brakowało pomysłu na rozegranie akcji. Mało gry skrzydłami, dużo klepania w środku w zwolnionym tempie. Ofensywni zawodnicy ustawiali się pod polem karnym jakby czekali na długie piłki, nikt nie pokazywał się do gry. Dlatego obrońcy głównie rozgrywali ją między sobą. Martwi tez kilka prostych kiksów Sadloka i Głowackiego przy wyprowadzaniu piłki. Koniecznie trzeba to wyeliminować. Czekam na lepszą formę :(
|
Mecz jak mecz. Kopanina. Raz zagramy lepiej, raz zagramy gorzej. Raz stukniemy kogos 5:0, raz dostaniemy po dupie 5:0. O pucharach mozna pomarzyc. Spasc nie spadniemy. Taki ligowy szaraczek. Nic nowego.
|
Brozek nie widoczny, Semir nie ten sam co w tamtym sezonie.
Boguski gra (tzn drepta) do 75 minuty gdzie powinien byc zmieniony po pierwszej polowie. Na Plus mysle ze Sadlok (nie za bramke) ale za strzaly z dystansu.... (taka lepsza forma Bunozy) ale tylko w ofensywie. Na nastepny mecz na lawke powinien leciec Uryga Boguski i od pierwszej minuty dac szanse Zajacowi. Glowa tez cos nie pewny . |
Też jestem tego zdania - mogło być gorzej.
No i wytypowałem dokładny wynik bodaj. Brawa dla Arka Głowackiego za poświęcenie. O nowych zawodnikach ciężko cokolwiek napisać. Buchalik, poza golem, gdzie nie był to jego jakiś kuriozalny błąd, a mógł się lepiej ustawić, poruszał się jakoś pewniej od Miśkiewicza. Sadlok solidnie. Jankowski raczej niewidoczny poza jedną akcją. Smuda wpuścił na końcówkę Zająca, to dobrze. Niech się ogrywa chłopak. Wiśle jest potrzebny lojalny wychowanek, który strzelałby bramkę za bramką. Może Zając... |
Słaby mecz, ale napisze tak: będzie sianko będzie granko, tyle w temacie.
|
Kopanina ale zdazylo sie przywyknac....
na razie jednak widac ze wygladaja ociezale,oby nie wygladali tak samo caly sezon,bo jak Smuda znowu zje*al okres przygotowawczy to niech sie odrazu pakuje,aha no i niech Jacka wezmie ze soba:) |
Cytat:
Jak na inauguracje i wyrównany mecz nie było źle. Wynik sprawiedliwy. Dużo niedokładności, ale mamy praktycznie 4 nowe ogniwa ( Sadlok, Buchalik, Jankowski i Uryga w środku). Myślę że z każdym meczem będzie lepiej. A i Łęczna to drużyna na spokojne utrzymanie w środku stawki. Dobry mecz Burligi, Sadloka ( za bramkę i grę na poziomie Bunozy) i pary stoperów. Z przodu nikogo nie można wyróżnić. Na minus bardzo Jankowski. Brożek widać że na hamulcu, a Stillić wyjątkowo nie miał swojego dnia. A i Uryga miał kilka fatalnych zagrań ( zresztą bramka jego), choć powiem szczerze że i tak zagrał poprawne. Bałem się że będzie bardzo słabo. Niemniej jednak brak Ostoji będzie baardzo dotkliwy...... |
Czy da się grać bardziej na stojąco ?
Czekam na uświęcone świecką tradycją : Świeżość przyjdzie na... :lol: Jedynym zawodnikiem, który zwrócił moją uwagę był Sadlok. Ale tylko w ofensywie. Reszta zlała się w jedno z zielona murawą. |
Cytat:
Na wyjazdach, uwzględniając materiał ludzki jaki posiada Smuda i jakim jest strategiem, ciężko będzie takim piłkarzom zaistnieć. Ale u siebie to inna bajka. Póki co zapowiada się na powtórkę z zeszłego sezonu. Jesteśmy po prostu takim ligowym przeciętniakiem. |
Mecz bardzo przeciętny w naszym wykonaniu, Sadlok mimo bramki wyglądał dość niepewnie, Urydze wielkiej przyszłości nie wróżę, widzieliście ile wolnego miejsca w jego strefie mieli piłkarze Górnika? Szczególnie w drugiej połowie, chwała Bogu że nie potrafili tego wykorzystać. Z silniejszym przeciwnikiem przewiduje katastrofę.
|
Zając ma świetny drybling, serce do gry i dobrą technikę, dziś nic nie zepsuł, strzelił na bramkę, zasadniczo był widoczny, grając tylko przez 15 minut. Jankowskiego nie było, Stilic przymulony, Boguś gra piach jak zawsze od kilku lat, Brożek mało kreatywny. Na plus Dudka i Głowa na obronie, bardzo silny punkt dzisiaj, obrońcy w ofensywie dobrze, w defensywie mizeria, znów pasuje to do ustawienia 5-4-1, gdzie boczni obrońcy są tak na prawdę cofniętymi skrzydłowymi - Sadlokowi i Buremu to wyraźnie pasuje. Ale Smuda od wielu lat ma swoje zasady, więc pewnie nawet nie pomyśli o takim wariancie. Na koniec dwie perełki - Garguły nie było widać, po 20 minutach gry nie znałem składów i szukałem go na livescore na ławce :/ Uryga jest tak mało zwrotny i wolny, że smutno patrzeć. Szansa dla Przemka Lecha, gorzej od Alana nie zagra.
|
Ten młody, Zając ... dobrze wszedł w grę. Chciałbym go zobaczyć na boisku zamiast Boguskiego od 1 minuty w najbliższym spotkaniu.
|
Górnik szału nie zagrał,a pomimo tego i tak lekkim fartem ten remis wyciągnęliśmy.
Z taką grą u siebie z Piastem może remis ugramy,a z amiką szykuje sie kolejny w.......,nie ma cudów. Nie ma Chrapka i Ostoji w środku,którzy robili czarną robotę tylko Uryga wieczny junior i jest panika. |
Co roku to samo. Pierwsze mecze naszych kopaczy po okresie przygotowawczym są marne. Ciężkie nogi, brak szybkości, zgranie nie to - ale zawsze się znajdą tacy co wręcz piszą o braku ambicji... a tej akurat naszym piłkarzom nie brakowało. dajcie sobie na wstrzymanie co poniektórzy.
Jak dla mnie wynik dobry. Owszem, mogliśmy wygrać ale też przegrać. Za tydzień, dwa kiedy świeżość wróci nie będzie źle. Szkoda że Smuda nie wpadł na to że ma 3 zmiany. Za zmęczonego Jankowskiego mógł wejść Lech na ostatnie 10 minut. No ale może życie zmusi Smudę do większego stawiania na młodych. Nie ma się czego bać w końcu gramy tylko o 8. |
Ja zacząłem oglądać od 55 minuty, bo dopiero wróciłem z pracy.
W tym okresie to Górnik był konkretniejszy i groźniejszy w ofensywie. Fajnie zagrał Zając, wiadomo, to tylko krótki epizod ale pokazał, że warto dawać mu szanse - bo gra bez kompleksów. W drugiej połowie rzuciła mi się świetna gra Sadloka (nie licząc jednej głupiej straty) - bardzo dużo odbiorów, pożyteczny w ofensywie, waleczny. Do tego bardzo pewnie bronił Buchalik. I ta kontrola piłki, jak dostał od obrońcy głową i podrzucił sobie noga, żeby złapać. U Miśka raczej byłoby to nie do zrobienia:D Ale podobno zawalił bramkę, tak? Muszę zerknąć na powtórkę. Żeby nie było tak słodko : bezproduktywni w ataku Brożek, Sarki, Boguski i Stilić. /Edit : oglądnąłem powtórkę i jako ex bramkarz (dawne czasy) mogę stwierdzić, że strzał był do wybronienia, gdyby Buchalik zrobił krok w tył najpierw a potem próbował parować. Tak to musiał się rzucać 'przez plecy' przez co automatycznie skrócił sobie skok dosiężny. Po 1 błąd ustawienia (trochę za wysoko), po 2 błąd reakcji. Piłka do wyciągnięcia, ale nie był to kiks typu 'Pawełek'. Źle się zachował i tyle. Mógł to wybronić, ale nie dał rady. |
Za podpisanie dwuletniego kontraktu z tym emerytowanym pozorantem Łukaszem Gie, Jacek zasłużył na kolejne wrzuty na mieście. Nie wytrzymie z tym zblazowanym paralitykiem w świętej koszulce jeszcze DWA okrągłe lata..
|
brakowało tego ostatniego podania Stilicia do Brozia otwierającego droge do bramki
|
Cytat:
|
Cytat:
|
z Alanem Uryga na defensywnym to my bedizemy pośmiewiskiem...
daje głowe ze niejeden z forumowiczow by zagral lepiej na tej pozycji. i manewr z 10 srodkowymi pomocnikami super. Zaklepią sie na śmierc |
Mecz pokazał, jaki będzie ten sezon:
na wyjeździe szanse na remis, u siebie szanse na wygraną. No i tyle. |
Dać szansę Urydze ! Uryga marnuje się na ławce !!
---- ---- Uryga ch..j!! z Urygą nic nie ugramy !!! |
To dopiero 1 mecz a Wy juz oczekiwaliscie cudow. Przygotowania do sezonu Smudy sa zawsze ciezkie i widac było, ze nie biegaja tak jak powinni. Z kazdym meczem bedzie lepiej, juz z Piastem na pewno inaczej bedzie to wygladac. Poza tym zagralismy na wyjezdzie tak jak gralismy cały poprzedni sezon wiec ten remis jest dobry na poczatek. W nastepnym spotkaniu widziałbym ustawienie 4-4-2 z Sarkim i Boguskim na skrzydłach, Garguła i Stiliciem po srodku i Brozkiem + Jankowskim/Zajacem w ataku. Uryga tak jak mowicie jest słaby i tylko niepotrzebnie zabiera miejsce innym a Garguła na skrzydle sobie nie radzi wiecej pozytku z Niego jest jak gra w srodku. Tylko pytanie czy Smuda taka opcje w ogole bierze pod uwage
|
Cytat:
Żenua. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Sadlok w ofensywie zagrał przyzwoicie w obronie znacznie słabiej. Cóz chłopak po kontuzji długo nie grał, dajmy mu czas. Natomiast więcej spodziewałem się po Jankowskim.
|
Cytat:
Od dawna nie mieliśmy lewego obrońcy, który tak doskonale potrafił się włączyć w ofensywę i w tej ofensywie stwarzać realne zagrożenie (no może poza Guerrierem, ktory przychodził jako obrońca). A w defensywie radził sobie całkiem nieżle i to on skasował kilka bardzo grożnych ataków już w polu karnym albo na jego granicy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
nam przede wszystkim brakuje skrzydeł taki Sarki taki Gerrie nam nie wystarczą na cały sezon potrzeba jeszcze jednego lewego i prawego pomocnika
|
Cytat:
|
Cytat:
Z tym, że pierwsze mecze są, jakie są, to racja. Jednak my jesteśmy w ciężkiej sytuacji, toteż w takich meczach wypadałoby zdobywać punkty. Niedługo pojawią się kolejne kontuzje, frustracja związana z brakiem pieniążków będzie rosła, presja stanie się jeszcze silniejsza. W takich warunkach będzie coraz trudniej, tym bardziej, że każdy mecz gramy obecnie na wyjeździe. Wczoraj w środku mieliśmy zupę ogórkową z pomidorami, co skutkowało wolną i czytelną grą. Szkoda, że nie ma Chrapka, bo jego nieszablonowe zagrania jakoś ożywiały te niemrawe próby poruszania się niektórych zawodników. Szkoda też, że Zając wszedł tak późno, bo widać, że nie boi się wziąć na siebie ciężaru gry. |
Dajcie spokój z tymi skrzydłowymi. Smuda gra tym co ma. Jak wszedł Sarki to nic wielkiego nie pokazał.
Zając na ten moment nie zbawi Wisły, a jak coś zawali to pewnie będziecie po nim jeździć jak po Urydze... |
Cytat:
A poza tym to wszyscy chyba wiedzieli że sobie tam nie porazi, zwłaszcza sam. Dlaczego on nie może zagrać na stoperze a Dudka w 2. linii. Dla mnie to 100x lepsze rozwiązanie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl