Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [1 kolejka] Górnik Łęczna - WISŁA KRAKÓW, 18 lipca piątek godz. 20:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9312)

speedfashion 18.07.2014 21:24

Bednarz właśnie realizuje swe szlachetne zamiary. Na tak grającą Wisłę elity intelektualne i kulturalne (?) będą walić drzwiami i okna... tfu, spokojnie przemierzać miasto.

To był ciężki koszmar. Uryga momentami robił grę Górnikowi.

Patryko 18.07.2014 21:24

Bez oklepu na wyjeździe na początek sezonu - mogło być gorzej :]

wolfy 18.07.2014 21:27

Remisik na wyjeździe, nawet bramkowy - na plus.
Że gra beznadziejna? A kiedy ostatnio była dobra?

4karol4 18.07.2014 21:28

Nie jest źle. Podobny mecz do zeszłorocznej inauguracji z Zabrzem. Oby teraz też było lepiej. Nie zasłużyliśmy na nic więcej. Górnik był miał mniejsze posiadanie piłki, ale za to był konkretniejszy. U nas kompletnie brakowało pomysłu na rozegranie akcji. Mało gry skrzydłami, dużo klepania w środku w zwolnionym tempie. Ofensywni zawodnicy ustawiali się pod polem karnym jakby czekali na długie piłki, nikt nie pokazywał się do gry. Dlatego obrońcy głównie rozgrywali ją między sobą. Martwi tez kilka prostych kiksów Sadloka i Głowackiego przy wyprowadzaniu piłki. Koniecznie trzeba to wyeliminować. Czekam na lepszą formę :(

wiesniak84 18.07.2014 21:30

Mecz jak mecz. Kopanina. Raz zagramy lepiej, raz zagramy gorzej. Raz stukniemy kogos 5:0, raz dostaniemy po dupie 5:0. O pucharach mozna pomarzyc. Spasc nie spadniemy. Taki ligowy szaraczek. Nic nowego.

Ilonka 18.07.2014 21:31

Brozek nie widoczny, Semir nie ten sam co w tamtym sezonie.
Boguski gra (tzn drepta) do 75 minuty gdzie powinien byc zmieniony po pierwszej polowie.

Na Plus mysle ze Sadlok (nie za bramke) ale za strzaly z dystansu.... (taka lepsza forma Bunozy) ale tylko w ofensywie.

Na nastepny mecz na lawke powinien leciec Uryga Boguski i od pierwszej minuty dac szanse Zajacowi.

Glowa tez cos nie pewny .

Mario Nh 18.07.2014 21:33

Też jestem tego zdania - mogło być gorzej.
No i wytypowałem dokładny wynik bodaj.
Brawa dla Arka Głowackiego za poświęcenie.

O nowych zawodnikach ciężko cokolwiek napisać.
Buchalik, poza golem, gdzie nie był to jego jakiś kuriozalny błąd, a mógł się lepiej ustawić, poruszał się jakoś pewniej od Miśkiewicza.

Sadlok solidnie. Jankowski raczej niewidoczny poza jedną akcją.

Smuda wpuścił na końcówkę Zająca, to dobrze.
Niech się ogrywa chłopak. Wiśle jest potrzebny lojalny wychowanek, który strzelałby bramkę za bramką. Może Zając...

pilot80 18.07.2014 21:34

Słaby mecz, ale napisze tak: będzie sianko będzie granko, tyle w temacie.

Wojtas 18.07.2014 21:36

Kopanina ale zdazylo sie przywyknac....


na razie jednak widac ze wygladaja ociezale,oby nie wygladali tak samo caly sezon,bo jak Smuda znowu zje*al okres przygotowawczy to niech sie odrazu pakuje,aha no i niech Jacka wezmie ze soba:)

Karherop 18.07.2014 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1368646)
Bednarz właśnie realizuje swe szlachetne zamiary. Na tak grającą Wisłę elity intelektualne i kulturalne (?) będą walić drzwiami i okna... tfu, spokojnie przemierzać miasto.

To był ciężki koszmar. Uryga momentami robił grę Górnikowi.

My jako kibice sukcesu żądamy tylko wygranych, nie macie po co wracać do domu! :rotfl:

Jak na inauguracje i wyrównany mecz nie było źle. Wynik sprawiedliwy.

Dużo niedokładności, ale mamy praktycznie 4 nowe ogniwa ( Sadlok, Buchalik, Jankowski i Uryga w środku). Myślę że z każdym meczem będzie lepiej. A i Łęczna to drużyna na spokojne utrzymanie w środku stawki.

Dobry mecz Burligi, Sadloka ( za bramkę i grę na poziomie Bunozy) i pary stoperów. Z przodu nikogo nie można wyróżnić. Na minus bardzo Jankowski. Brożek widać że na hamulcu, a Stillić wyjątkowo nie miał swojego dnia.

A i Uryga miał kilka fatalnych zagrań ( zresztą bramka jego), choć powiem szczerze że i tak zagrał poprawne. Bałem się że będzie bardzo słabo. Niemniej jednak brak Ostoji będzie baardzo dotkliwy......

Elefant 18.07.2014 21:37

Czy da się grać bardziej na stojąco ?

Czekam na uświęcone świecką tradycją :

Świeżość przyjdzie na... :lol:

Jedynym zawodnikiem, który zwrócił moją uwagę był Sadlok. Ale tylko w ofensywie.
Reszta zlała się w jedno z zielona murawą.

Mario Nh 18.07.2014 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ilonka (Post 1368653)
Brozek nie widoczny, Semir nie ten sam co w tamtym sezonie.
Boguski gra (tzn drepta) do 75 minuty gdzie powinien byc zmieniony po pierwszej polowie.

Nie powinniśmy chyba jeszcze oceniać aż tak pochopnie piłkarzy formacji ofensywnych.
Na wyjazdach, uwzględniając materiał ludzki jaki posiada Smuda i jakim jest strategiem, ciężko będzie takim piłkarzom zaistnieć.

Ale u siebie to inna bajka. Póki co zapowiada się na powtórkę z zeszłego sezonu.
Jesteśmy po prostu takim ligowym przeciętniakiem.

Zelari 18.07.2014 21:44

Mecz bardzo przeciętny w naszym wykonaniu, Sadlok mimo bramki wyglądał dość niepewnie, Urydze wielkiej przyszłości nie wróżę, widzieliście ile wolnego miejsca w jego strefie mieli piłkarze Górnika? Szczególnie w drugiej połowie, chwała Bogu że nie potrafili tego wykorzystać. Z silniejszym przeciwnikiem przewiduje katastrofę.

PiVoSH92 18.07.2014 21:44

Zając ma świetny drybling, serce do gry i dobrą technikę, dziś nic nie zepsuł, strzelił na bramkę, zasadniczo był widoczny, grając tylko przez 15 minut. Jankowskiego nie było, Stilic przymulony, Boguś gra piach jak zawsze od kilku lat, Brożek mało kreatywny. Na plus Dudka i Głowa na obronie, bardzo silny punkt dzisiaj, obrońcy w ofensywie dobrze, w defensywie mizeria, znów pasuje to do ustawienia 5-4-1, gdzie boczni obrońcy są tak na prawdę cofniętymi skrzydłowymi - Sadlokowi i Buremu to wyraźnie pasuje. Ale Smuda od wielu lat ma swoje zasady, więc pewnie nawet nie pomyśli o takim wariancie. Na koniec dwie perełki - Garguły nie było widać, po 20 minutach gry nie znałem składów i szukałem go na livescore na ławce :/ Uryga jest tak mało zwrotny i wolny, że smutno patrzeć. Szansa dla Przemka Lecha, gorzej od Alana nie zagra.

dziki 18.07.2014 21:45

Ten młody, Zając ... dobrze wszedł w grę. Chciałbym go zobaczyć na boisku zamiast Boguskiego od 1 minuty w najbliższym spotkaniu.

El'kabat 18.07.2014 22:04

Górnik szału nie zagrał,a pomimo tego i tak lekkim fartem ten remis wyciągnęliśmy.
Z taką grą u siebie z Piastem może remis ugramy,a z amiką szykuje sie kolejny w.......,nie ma cudów.

Nie ma Chrapka i Ostoji w środku,którzy robili czarną robotę tylko Uryga wieczny junior i jest panika.

Ogryzek 18.07.2014 22:14

Co roku to samo. Pierwsze mecze naszych kopaczy po okresie przygotowawczym są marne. Ciężkie nogi, brak szybkości, zgranie nie to - ale zawsze się znajdą tacy co wręcz piszą o braku ambicji... a tej akurat naszym piłkarzom nie brakowało. dajcie sobie na wstrzymanie co poniektórzy.

Jak dla mnie wynik dobry. Owszem, mogliśmy wygrać ale też przegrać. Za tydzień, dwa kiedy świeżość wróci nie będzie źle. Szkoda że Smuda nie wpadł na to że ma 3 zmiany. Za zmęczonego Jankowskiego mógł wejść Lech na ostatnie 10 minut. No ale może życie zmusi Smudę do większego stawiania na młodych. Nie ma się czego bać w końcu gramy tylko o 8.

s1mone 18.07.2014 23:25

Ja zacząłem oglądać od 55 minuty, bo dopiero wróciłem z pracy.

W tym okresie to Górnik był konkretniejszy i groźniejszy w ofensywie.

Fajnie zagrał Zając, wiadomo, to tylko krótki epizod ale pokazał, że warto dawać mu szanse - bo gra bez kompleksów.

W drugiej połowie rzuciła mi się świetna gra Sadloka (nie licząc jednej głupiej straty) - bardzo dużo odbiorów, pożyteczny w ofensywie, waleczny.

Do tego bardzo pewnie bronił Buchalik. I ta kontrola piłki, jak dostał od obrońcy głową i podrzucił sobie noga, żeby złapać. U Miśka raczej byłoby to nie do zrobienia:D Ale podobno zawalił bramkę, tak? Muszę zerknąć na powtórkę.

Żeby nie było tak słodko : bezproduktywni w ataku Brożek, Sarki, Boguski i Stilić.

/Edit : oglądnąłem powtórkę i jako ex bramkarz (dawne czasy) mogę stwierdzić, że strzał był do wybronienia, gdyby Buchalik zrobił krok w tył najpierw a potem próbował parować. Tak to musiał się rzucać 'przez plecy' przez co automatycznie skrócił sobie skok dosiężny.
Po 1 błąd ustawienia (trochę za wysoko), po 2 błąd reakcji.

Piłka do wyciągnięcia, ale nie był to kiks typu 'Pawełek'. Źle się zachował i tyle. Mógł to wybronić, ale nie dał rady.

fialo 18.07.2014 23:40

Za podpisanie dwuletniego kontraktu z tym emerytowanym pozorantem Łukaszem Gie, Jacek zasłużył na kolejne wrzuty na mieście. Nie wytrzymie z tym zblazowanym paralitykiem w świętej koszulce jeszcze DWA okrągłe lata..

AYALA 19.07.2014 06:59

brakowało tego ostatniego podania Stilicia do Brozia otwierającego droge do bramki

piotrek06 19.07.2014 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1368688)
Za podpisanie dwuletniego kontraktu z tym emerytowanym pozorantem Łukaszem Gie, Jacek zasłużył na kolejne wrzuty na mieście. Nie wytrzymie z tym zblazowanym paralitykiem w świętej koszulce jeszcze DWA okrągłe lata..

Ja akurat nie mam do niego pretensji, równie dobrze co na skrzydle Smuda go może na bramce wystawić efekt będzie ten sam. Garguła to jest typowy środkowy pomocnik i tak jak pisano tu już wielokrotnie na skrzydło sie nie nadaje. Ogólnie nie widze sensu trzymania na boisku Semira i Łukasza jednocześnie no ale jeśli mając 2 skrzydłowych( w tym jednego z sieczką zamiast mózgu) w przerwie nie sprowadza się nikogo na tę pozycję to trzeba kombinować. Generalnie to jak na razie( wiadomo że to dopiero pierwszy mecz i za wcześnie żeby ferować wyroki) wszystkie ruchy łysego legionisty na minus

tas de fleia 19.07.2014 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1368688)
Za podpisanie dwuletniego kontraktu z tym emerytowanym pozorantem Łukaszem Gie, Jacek zasłużył na kolejne wrzuty na mieście. Nie wytrzymie z tym zblazowanym paralitykiem w świętej koszulce jeszcze DWA okrągłe lata..

Ciekaw jestem jakby Pirlo wstawić na skrzydło jakby tam hasał... Z całym zachowaniem proporcji oczywiście.

szprotson 19.07.2014 08:17

z Alanem Uryga na defensywnym to my bedizemy pośmiewiskiem...

daje głowe ze niejeden z forumowiczow by zagral lepiej na tej pozycji.

i manewr z 10 srodkowymi pomocnikami super. Zaklepią sie na śmierc

ghost_ 19.07.2014 08:51

Mecz pokazał, jaki będzie ten sezon:

na wyjeździe szanse na remis, u siebie szanse na wygraną.

No i tyle.

IncognitoTSW 19.07.2014 08:56

Dać szansę Urydze ! Uryga marnuje się na ławce !!
----
----
Uryga ch..j!! z Urygą nic nie ugramy !!!

mitmichael 19.07.2014 08:56

To dopiero 1 mecz a Wy juz oczekiwaliscie cudow. Przygotowania do sezonu Smudy sa zawsze ciezkie i widac było, ze nie biegaja tak jak powinni. Z kazdym meczem bedzie lepiej, juz z Piastem na pewno inaczej bedzie to wygladac. Poza tym zagralismy na wyjezdzie tak jak gralismy cały poprzedni sezon wiec ten remis jest dobry na poczatek. W nastepnym spotkaniu widziałbym ustawienie 4-4-2 z Sarkim i Boguskim na skrzydłach, Garguła i Stiliciem po srodku i Brozkiem + Jankowskim/Zajacem w ataku. Uryga tak jak mowicie jest słaby i tylko niepotrzebnie zabiera miejsce innym a Garguła na skrzydle sobie nie radzi wiecej pozytku z Niego jest jak gra w srodku. Tylko pytanie czy Smuda taka opcje w ogole bierze pod uwage

s1mone 19.07.2014 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1368696)
Generalnie to jak na razie wszystkie ruchy łysego legionisty na minus

No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

JacobCFC 19.07.2014 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1368714)
No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

Bramkę to i Sikorski strzelił, ba nawet Fabian w rezerwach

syryls 19.07.2014 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1368714)
No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

Po Sadloka stronie biegał Bonin, coś mi się wydaję że gdyby zagrał na niego Radovic, Lovrencsics to by sobie nie poradził, ale trzeba poczekać na mecze z czołówką

serek.c2 19.07.2014 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1368714)
No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

Oprócz tej mocno szczęśliwej bramki uważasz jego występ za choćby poprawny? Ja tam widziałem słabiutkiego obrońcę... No ale niech chłopak pogra kilka meczów, wtedy ocenimy (choć w sumie każdy kto oglądał jego grę w Ruchu wie czego się spodziewać).

silver03 19.07.2014 11:31

Sadlok w ofensywie zagrał przyzwoicie w obronie znacznie słabiej. Cóz chłopak po kontuzji długo nie grał, dajmy mu czas. Natomiast więcej spodziewałem się po Jankowskim.

FraMat 19.07.2014 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1368730)
Oprócz tej mocno szczęśliwej bramki uważasz jego występ za choćby poprawny?

Więcej niż poprawny.
Od dawna nie mieliśmy lewego obrońcy, który tak doskonale potrafił się włączyć w ofensywę i w tej ofensywie stwarzać realne zagrożenie (no może poza Guerrierem, ktory przychodził jako obrońca). A w defensywie radził sobie całkiem nieżle i to on skasował kilka bardzo grożnych ataków już w polu karnym albo na jego granicy.

piotrek06 19.07.2014 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1368714)
No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

Oglądałeś ten mecz? Poza 3 dobrymi strzałami( bramka to po prostu szczęście) Sadlok grał fatalnie w defensywie a w ofensywie wszystkie jego dośrodkowania były niecelne, gubił sie w grze kombinacyjnej i prawie każde podoanie do niego kończyło się stratą( rzadziej) lub wycofaniem piłki do tyłu( częściej) poza tymi 3 strzałami nie dał w ofensywie nic.

serek.c2 19.07.2014 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1368735)
Więcej niż poprawny.
Od dawna nie mieliśmy lewego obrońcy, który tak doskonale potrafił się włączyć w ofensywę i w tej ofensywie stwarzać realne zagrożenie (no może poza Guerrierem, ktory przychodził jako obrońca). A w defensywie radził sobie całkiem nieżle i to on skasował kilka bardzo grożnych ataków już w polu karnym albo na jego granicy.

Skoro tak piszesz nie pozostaje mi nic innego, jak tylko cieszyć się ze znakomitego wzmocnienia!

Mario Nh 19.07.2014 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1368740)
Oglądałeś ten mecz? Poza 3 dobrymi strzałami( bramka to po prostu szczęście) Sadlok grał fatalnie w defensywie a w ofensywie wszystkie jego dośrodkowania były niecelne, gubił sie w grze kombinacyjnej i prawie każde podoanie do niego kończyło się stratą( rzadziej) lub wycofaniem piłki do tyłu( częściej) poza tymi 3 strzałami nie dał w ofensywie nic.

Gruba przesada.

piotrband 19.07.2014 11:53

nam przede wszystkim brakuje skrzydeł taki Sarki taki Gerrie nam nie wystarczą na cały sezon potrzeba jeszcze jednego lewego i prawego pomocnika

Patryk_185 19.07.2014 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrband (Post 1368744)
nam przede wszystkim brakuje skrzydeł taki Sarki taki Gerrie nam nie wystarczą na cały sezon potrzeba jeszcze jednego lewego i prawego pomocnika

Brakuje nam skrzydeł m.in. dlatego też że zamiast skrzydła Smuda woli grać z "fałszywym" Gargułą na tej pozycji przez co w środku w ogóle nie ma miejsca, co już było zresztą widać w tamtym sezonie.

speedfashion 19.07.2014 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1368674)
Co roku to samo. Pierwsze mecze naszych kopaczy po okresie przygotowawczym są marne. Ciężkie nogi, brak szybkości, zgranie nie to - ale zawsze się znajdą tacy co wręcz piszą o braku ambicji... a tej akurat naszym piłkarzom nie brakowało. dajcie sobie na wstrzymanie co poniektórzy.

Jak dla mnie wynik dobry. Owszem, mogliśmy wygrać ale też przegrać. Za tydzień, dwa kiedy świeżość wróci nie będzie źle. Szkoda że Smuda nie wpadł na to że ma 3 zmiany. Za zmęczonego Jankowskiego mógł wejść Lech na ostatnie 10 minut. No ale może życie zmusi Smudę do większego stawiania na młodych. Nie ma się czego bać w końcu gramy tylko o 8.


Z tym, że pierwsze mecze są, jakie są, to racja. Jednak my jesteśmy w ciężkiej sytuacji, toteż w takich meczach wypadałoby zdobywać punkty.

Niedługo pojawią się kolejne kontuzje, frustracja związana z brakiem pieniążków będzie rosła, presja stanie się jeszcze silniejsza. W takich warunkach będzie coraz trudniej, tym bardziej, że każdy mecz gramy obecnie na wyjeździe.

Wczoraj w środku mieliśmy zupę ogórkową z pomidorami, co skutkowało wolną i czytelną grą. Szkoda, że nie ma Chrapka, bo jego nieszablonowe zagrania jakoś ożywiały te niemrawe próby poruszania się niektórych zawodników. Szkoda też, że Zając wszedł tak późno, bo widać, że nie boi się wziąć na siebie ciężaru gry.

quenta 19.07.2014 13:46

Dajcie spokój z tymi skrzydłowymi. Smuda gra tym co ma. Jak wszedł Sarki to nic wielkiego nie pokazał.

Zając na ten moment nie zbawi Wisły, a jak coś zawali to pewnie będziecie po nim jeździć jak po Urydze...

john_doe92 19.07.2014 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1368753)
Wczoraj w środku mieliśmy zupę ogórkową z pomidorami, co skutkowało wolną i czytelną grą. Szkoda, że nie ma Chrapka, bo jego nieszablonowe zagrania jakoś ożywiały te niemrawe próby poruszania się niektórych zawodników. Szkoda też, że Zając wszedł tak późno, bo widać, że nie boi się wziąć na siebie ciężaru gry.

Masz racje ale nie zgadam się ze zwalanie wszystkiego na Uryge. Byliśmy źle ustawieni, brakowało pomocy dla niego, często grał sam na kilku rywali, w ogóle wszystko takie niezorganizowane w środku było (więcej tutaj: http://wislakrakowtaktycznie.blogspo...w-analiza.html)
A poza tym to wszyscy chyba wiedzieli że sobie tam nie porazi, zwłaszcza sam. Dlaczego on nie może zagrać na stoperze a Dudka w 2. linii. Dla mnie to 100x lepsze rozwiązanie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl