![]() |
Gratulacje!! Tak jak koledzy, uważam, że było całkiem spoko, tak trzymać. Jest jedna rzecz, za którą musisz sie zabrać jeśli myślisz o tym zawodzie na poważnie: DYYKCJA, DYKCJA, DYKCJA !!!! Nie bagatelizuj tego, masz kilka dość slyszalnych wad wymowy, nad którymi trzeba popracować, głównie SZ CZ i S.. Jeśli chcesz, napisz do mnie na priv to mogę Ci podpowiedzieć jakiegoś logopedę i ew. ćwiczenia, bo sam z takowymi się zmagam od roku.
A tak poza tym, to świetna robota!!! Pozdrawiam |
Według mnie komentarz bardzo fajny tylko mniej emocjonuj się np podaniem w aut ;) poza tym podoba mi się
|
Popieram niech sie Jagoda uczy ;)
|
W porównaniu z poprzedniego meczu komentator dziś jest nazbyt zaangażowany. Troszkę męczące jest jego gadanie... Za dużo emocji w sytuacjach gdzie tak na prawdę nie powinno ich być.
Sam pomysł jest na wieki + ! |
Komentarz dobry, głos nie nuży, odpowiednio bogate słownictwo, aczkolwiek masz parę upodobanych słów, jak np. "futbolówka", "flanka" i to powinno zostać poprawione. Szczególnie dużo synonimów masz dla flanki, jak skrzydło, strona, bok.
Dodatkowo, jako komentator raczej nie powinieneś robić wycieczek personalnych typu, "Panie Smuda co z tego, że nalegasz...". No chyba, że mecze dla Wisła TV komentujesz z perspektywy kibica :) Zamiast tych słów możesz powiedzieć przecież coś w stylu "Nastawienie Wisły na grę dalekimi podaniami nie przynosi korzyści. Trener Smuda CHYBA powinien...". |
Powiem krótko rewelka, wreszcie jakaś świeża krew w komentowaniu meczów . Pozdrawiam
|
Nie mów tak szybko, dbaj o dykcje. Wiem, że starasz się oddać dynamikę i nadążyć za akcją ale mówisz za dużo i skracasz przez to słowa. "Maecki" szczególnie zapadł mi w pamięci.
|
Na podstawie meczu z GKS Katowice mogę stwierdzić, że powinieneś ograniczyć stwierdzenie "no mamy nadzieję". A tak poza tym to też czeka cię wiele pracy, jednak twój komentarz bardzo mi się podobał, był ciekawy, miła odmiana od telewizyjnego bełkotu. I też w życiu nie powiedziałabym, że masz dopiero 17 lat (dałabym ci koło 30, sorry).
Mam nadzieję, że jeszcze nie raz cię usłyszymy. Serdeczne pozdrowienia! :) |
17 lat?! WOW. Oczywiście jest sporo do poprawy, ale głos brzmi jak u mężczyzny w dojrzałym wieku ;)
Ogólnie momentami za szybko mówisz, na dłuższą metę Twoje "pozytywne zaangażowanie" bywa trochę męczące, zwłaszcza kiedy na boisku nic się nie dzieje i właściwie można sobie spokojnie pogadać. Duży plus za chęci i barwę głosu. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalszy rozwój! |
Jest postęp w porównaniu z poprzednim meczem. Jedna mała uwaga. Musisz bardzo mocno ograniczyć tą "futbolówkę";) Już lepiej powtarzać ciągle "piłka". Brzmi bardziej naturalnie.
|
Wielki plus....mankamenty może są, ale przygotowanie merytoryczne, wiedza, umiejętność znalezienia sie w sytuacji imponuje. "Idź tą droga" ....dużo przed Tobą !
|
Oglądałem oba mecze przez Ciebie komentowane i od razu zaznaczę, że jestem Twoim zwolennikiem. Moim zdaniem masz świetny głos do komentowania, a jak się Ciebie posłucha to ciężko uwierzyć, że masz dopiero 17 lat. Jest jednak kilka rzeczy, nad którymi musisz popracować. Nie wiem może wynikało to z nerwów, bo to dopiero Twój 2 mecz, ale mnie bardzo raziły wtopy typu "wspomaga go w sukurs" lub "konstruują atak ofensywny". Ktoś może "iść w sukurs", a atak z założenia jest ofensywny :) Jak ktoś już wspomniał często używasz słowa futbolówka, postaraj się używać go zamiennie z piłką. Trochę dziwnie też brzmi jak mówisz, że kogoś zapuszkowali :P możesz powiedzieć, że wzięli go w kleszcze bądź, że został otoczony przez rywali ;) powinieneś też starać się bardziej panować nad emocjami i czasami jak nic się nie dzieje uspokoić głoś, ale ta umiejętność zapewne przyjdzie z czasem. Póki co moim zdaniem powinieneś oglądać jak najwięcej meczy, wsłuchiwać się w komentarz i starać się naśladować. Osobiście polecam komentarz Marcina Rosłonia, bo mimo że Legionista to mądrze gada :P trzymam kciuki za Ciebie i powodzenia.
|
Parę błędów typowo językowych. W pamięć mi zapadła zmiana w Ruchu
"Wchodzi X za Y, również z numerem 6 wchodzi Z" No to co, dwie "6" na boisku? Może się czepiam, ale wiesz, że to wszystko z korzyścią dla Ciebie będzie, jeżeli wyeliminujesz błędy. Poza tym to, co wyżej pisali - mniej emocji, gdy nic się nie dzieje. Masz fantastyczny głos do takich rzeczy i jeżeli będziesz go podnosił w ważnych momentach na boisku, to będzie genialnie. Zalatuje mi takim Szpakowskim, który potrafi fenomenalnie podnosić u widzów poziom emocji. Powodzenia dalej :) |
jeśli chcesz jakieś mankamenty to :
- w ciągu pół minuty 4 albo 5 razy użyta fraza "podopieczni Franciszka Smudy", "podopieczni Jacka Zielińskiego" - mylisz czasem imiona, np Marcin Szyndrowski zamiast Marka. - futbolówka, flanka, atak ofensywny :D - "Jose Romo Perez - dwumetrowy napastnik z Wenezueli " :D :D genialne Ogólnie to nieźle Ci idzie, popracuj też nad odmienianiem końcówek, powinno być np. "Tę futbolówkę" a nie "tą futbolówkę". "tę stronę" a nie "tą stronę". |
Witaj MŁODY!!!
Przepraszam że Cię tak nazwałem no ale przy moim wieku to jesteś bardzo młody. Oczywiście każdy może wytknąć Twoje niedoskonałości komentatorskie bo masz przyjacielu Wiślaku dopiero 17 lat. A mało kto jest doskonały w tym wieku i w takiej profesji. Nie przeżywaj uszczypliwości powyższych adwersarzy. To wszystko przyjmij jako dobrą radę i wskazówkę. Walcz ze Swoimi słabościami językowymi, walcz z dykcją ale nie poddawaj się, bo masz zadatki na niezłego komentatora, czujesz co na boisku się dzieje, widzisz dużo i to przekazujesz. Powodzenia MŁODY od STAREGO WIŚLAKA. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl