![]() |
Na przykład w środowiskach studenckich, w których sam się obracam stety bądź niestety, jest wiele osób, którym pasują idee i założenia UE (oczywiście nie wszystkie to jasne), ale delikatnie rzecz ujmując "nie przepadają", ani za czarnymi, ani za ciapatymi, ani za chinolami. Znam od groma takich osób.
|
A w dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości zwalono całą winę ataków na muzułmanów - na kryzys i brak pracy. Jednocześnie przyrównano ataki w Niemczech na Polaków (pełnoprawnych mieszkańców Unii płacących podatki) do ataków na Arabusów (nierobów żyjących z zasiłków za nasze pieniądze), którzy stwarzają zagrożenie terrorystyczne dla współczesnej Europy. Wszyscy musimy zrzucać się płacąc abonament, na wielotysięczne pensje redaktorów TVP którzy manipulują opinią publiczną w imię poprawności politycznej, kręcąc takiego gównianego newsa. W treść programu wplecione wypowiedzi pseudoautorytetów z podejrzanych instytucji...
|
Chłopie - po co w dobie internetu oglądać jakieś dzienniki telewizyjne? Nie szkoda ci czasu i nerwów? Nie pamiętam, kiedy w całości obejrzałem jakiś program informacyjny, czasem zobaczę fragment z ciekawości albo przez przypadek - manipulacja, ignorancja i głupota.
Warto w tym wątku przypomnieć postać już nieżyjącej włoskiej dziennikarki Oriany Fallaci, która ostro i niezwykle trafnie wyrażała się o charakterze islamu m.in w książce "Wściekłość i duma". Co ciekawe była popierana i przez środowiska prawicowe widzące w islamie zagrożenie dla chrześcijaństwa jak i środowiska liberalno - lewicowe sympatyzujące z żydami (np. michnikowszczyzna w Polsce). |
Cytat:
Odnośnie mediów i przekazu wiadomości na ten temat. Nie śledzę ich dokładnie ale tłoczą stałą propagandę. Niewygodne dla prounijnych partii wiadomości są praktycznie pomijane albo w kilkunastosekundowych migawkach podawane. Okraszone przy tym kretyńskimi wnioskami (zazwyczaj kłamliwymi) służącymi obróbce widza. Kilkudniowe zamieszki w Szwecji praktycznie nieobecne w TV. Jak był temat Brevik w Norwegii to chyba przez miesiąc każde wydanie wiadomości przez co najmniej kwadrans tłoczyło w głowy to wydarzenie. W dodatku zakłamując rzeczywistość nie podają wcale, ze to w 99 % obcy kuturowo imigranci i ich dzieci gonią tam po ulicach tylko chowają ich za słowem "młodzież". Ale chyba jesteśmy już przyzwyczajeni do odsiewania prawdy, tyle lat postkomunistycznej propagandy wyćwiczyło nas w tej materii. |
Cytat:
@Gwiaździsty, Nie nazywałbym tych środowisk studenckimi, to zbyt duże uogólnienie. Natomiast rzeczywiście jest problem z udziałem tych środowisk w wyborach bo w Polsce mają do wyboru pseudo-liberalną i skompromitowaną PO, postkomunistyczne SLD lub cyrk spod znaku Palikota. Ci ludzie z tego powodu często w ogóle nie głosują. |
Cytat:
Chcąc nie chcąc włączasz dychotomię, wedle której suwerenem w naszym państwie jest naród bądź wszyscy jego obywatele. Druga sprawa to zwiazki przyczynowo-skutkowe. Zgadzać się na multi kulti a zarazem wkur.wiać na to, że się "panoszą niegospodarze" to trochę tak, jakby hodować sobie trawnik w ogródku, nie pleniąc mchu i mleczy. Powodzenia. |
Cytat:
Wtedy przestaje liczyć się z gospodarzami. Popytaj ludzi mieszkających z nimi na jednym osiedlu mieszkaniowym za granicą (oczywiście chodzi o inną rasę i kulturę). Najpierw jak są jednostkami na osiedlu np. domków jednorodzinnych to są mili i grzeczni, jak jest ich już trochę więcej to są już mniej mili i grzeczni , a jak zaczyna ich być tak 50 % na 50 % to .....biali się wyprowadzają do innej dzielnicy. Tak wyglada multikulti w rzeczywistości a nie u teoretyków z prounijnych partyjek lansowanych przez postkomunistyczneh media. Ci ludzie się nie asymilują tylko chcą wprowadzać swoje obyczaje w krajach, do których przyjechali. Pisąła o tym m.in. aktorka Brigitte Bardot, która miała dosyć zarzynania na ulicach francuskich miast baranów i kóz (chciałbyś takie widoki ogladać w Polsce razem z dziećmi ?). |
@Bóg Trybun (objawion)
Pisałem to w kontekście muzułmanów. Oczywiście nie tolerowałbym również zagrożenia ze strony jakiejkolwiek innej grupy ludzi, niezależnie od obywatelstwa i narodowości. Sprecyzuje, że chodzi mi raczej o zagrożenie przemocą, terroryzmem itp., a nie o głoszenie haseł czy niepopularnych poglądów. Multi-kulti nie oznacza z automatu akceptowania ekstremizmów. Inne kultury są ok, dopóki są w stanie pokojowo koegzystować w danym kraju. Są przecież grupy emigrantów z dalekiego wschodu, europy wschodniej, afryki czy ameryki południowej, które nie stanowią większego zagrożenia zachowując swoją kulturalną odmienność. Problem zaczyna się jeśli dochodzi do konfrontacji i zagrożenia dla pozostałych obywateli czy mieszkańców kraju. @Gwiaździsty To o czym piszesz to poważny problem i nie ignoruje go. Nie ze wszystkim emigrantami sprawa wygląda jednak w ten sposób. Najpotężniejszy obecnie kraj świata był społeczeństwem multi-kulti od początku i jakoś źle na tym nie wyszedł. Nie wszyscy emigranci nie asymilują się. Fakt, że jest problem z emigrantami z jednego czy drugie kraju/regionu nie oznacza chyba, że należy zamknąć granice UE. Problem jest bardziej złożony. Nie popadałbym tutaj ze skrajności w skrajność. |
Cytat:
Wg mnie (i o tym pisałem) problem tkwi w zdefiniowaniu suwerena/obywatela i płynących z tego tytułu praw/przywilejów oraz/co za tym idzie w prewencji - czyli niedopuszczaniu do takiej sytuacji, w której eksperymentuje się jakieś odjechane idee na zasadzie, którą opisałeś: zobaczymy, czy potrafią się zachować. Tutaj nie chodzi o dehumanizowanie ludzi odmiennej rasy czy wyznania a o ustawienie się w roli gospodarza. Jeśli nie umiemy wychowywać we własnej tożsamości (a nie umiemy) to przynajmniej ograniczmy napływ tych, którzy w niedalekiej przyszłości mogą narzucić nam swoją. |
Cytat:
|
Cytat:
W USA zniszczono autochtonów i rozpoczęto budowę nowego społeczeństwa z ludzi, dla których jedynym wyborem bło wówczas trwanie w tym społeczeństwie a nie przenoszenie antagonizmów ze starego świata. Do tego zupełnie inne warunki geopolityczne, przestrzeń, izolacja, klimat, surowce, potencjał gospodarczy. Problem europejskiego multikulti tkwi zupełnie gdzie indziej. |
Cytat:
Temat imigrantów robiących jak to napisałeś burdel w jakimś kraju, to kwestia nie tylko rasy, kultury i religii ale też biedy i rozwarstwienia społecznego. Podejrzewam, że bogacący się w UK czy USA Hindusi nie robią zazwyczaj burdelu na ulicach, tylko ciężko pracują w tych swoich sklepikach wysyłając swoje dzieci na studia medyczne/prawnicze/informatyczne itd. Podsumowując krótko, piszę o nie wrzucaniu wszystkich do jednego worka. Cytat:
Europa się zmienia. Presja demograficzna z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu jest właściwie niemożliwa do zatrzymania. Europa to nie odizolowana Australia, która i tak ma spore problemy z falami emigrantów. Popieram twój postulat o ustawieniu się w roli gospodarza ale sprawa nie jest prosta. Trzeba jednak szukać innych rozwiązań niż zamykanie granic. Ograniczenie fali emigracyjnej z południa do Europy jest równie realne jak z Meksyku do USA. |
Cytat:
Cytat:
Presja? Meksyk? Europa wg Ciebie graniczy z Afryką i Bliskim Wschodem na podobieństwo USA i Meksyku? Absurd. |
Cytat:
Dla kontrastu - towarzystwa ubezpieczeniowe dzielą klientów na palących, niepalących, młodych, starych, w dużych miastach i małych i w zależności od tego do jakiej grupy się zaliczasz masz rożne 'taryfy'. Nikt z tego nie robi problemu. Niestety wszystkie woreczki są dozwolone - nie można stosować tych kolorowych i religijnych, choć statystycznie poprawnych (zakładam że metoda segregacji rzetelna, nie oparta na kolorze skóry czy religii). Jak stworzysz woreczek 'terrorysta' to okaże się ze jest tam 99% Muzułmanów - pytanie co z tą wiedzą zrobić. |
Cytat:
Piszemy o problemach już nie jednostkowych ale o realnych zagrożeniach. ten temat chyba jasno unaocznia, ze słodkie pierdzenie "europejczyków" o multikulti własnie się skończyło. Naiwna Europa została tak nafaszerowana multi kulti, że zostaje powoli przez nią zżerana. Imigranci zmieniają kompletnie strukturę tego kontynentu. Europa przestaje być tym czym była. Staje się totalnym chaosem, gdzie imigranci wykorzystując metody demokratyczne przegłosować tak jak w Dani zakaz obchodzenia w miasteczku Świat Bożego Narodzenia bo mają takie kaprycho. Za chwilę (przy takim tempie napływu) faktycznie ogłoszą (jak bedzie ich np. ponad 50 %) we Francji kalifat z prawem szariatu i co wtedy ? Przecież b. trener reprezentacji Polski Benhałer mówił w TV dlaczego m.in. wyprowadził się ze swojego kraju do Belgii. Wszyscy słyszeli tylko mieszkajac w Polsce nie są w stanie uzmysłowić sobie co się dzieje w tamtych krajach. Pisałes coś o nadużywaniu gościnności twojego kraju. Za chwilę ten kraj przestanie już być Twój bo pół świata Ci się do niego zwali i Cie przegłosuje albo innymi metodami zmusi do wyjazdu z niego jak Benhałera. Piszesz, ze to nie względy kulturowe czy rasowe powodują, ze dochodzi tam do zamieszek tylko rozwarstwienie społeczne i bieda. Ci "biedacy" mogą zarabiać przynajmniej 2-3 x wiecej niż Polacy w Polsce, nie porównując opieki socjalnej czy zdrowotnej. Ale oni chcą szybko dojść do pieniedzy takich jak mają Szwedzi, którzy osiagneli to co mają z pokolenia na pokolenie. Dlatego 90 % więźniów stanowią właśnie kolorowi imigranci. Czy tez z biedy wynika statystyka gwałtów, wśród których 50 % ma przypadać na kolorowych zważywszy, że nie stanowią oni jeszcze połowy mieszkańców, a 90 % tych szczególnie brutalnych. Zapewne statystyki złodziejstwa też pewnie będziemy tłumaczyć bieda ? Zastanawiające , że Polacy i inne europejskie nacje, które przyjechały tam za chlebem nie zrobiły jeszcze jakiegoś burdelu. Czyżby byli bogatsi niż Szwedzi ? |
Cytat:
Cytat:
Problem jest głównie taki(o którym wspomniał min. Gwiaździsty), że w Europie istnieje V kolumna. Dopóki wszelkiej maści lewactwo dbające tylko i wyłącznie o swoje hedonistyczne zachcianki ,,tu i teraz'' i nigdy nie myślące o przyszłych pokoleniach, będzie miało istotny głos nie tyle w debacie, co w podejmowaniu decyzji na temat imigracji spoza Europy, to wszelkie działania na rzecz normalności nie będą mogły zostać wprowadzone. Tu nie chodzi nawet o konsensus, ale naprawdę nie wyolbrzymiając, to podejrzewam że jakieś 30 % elit politycznych podpisało by się pod zdaniem prezentowanym np. przez M. Środę, że najbardziej słusznym lekarstwem na kryzys demograficzny jest imigracja spoza Europy. Skoro forum piłkarskie, to posłużmy się przykładami ,około piłkarskimi' nasz niedawny rywal wis.la/xzx5n Gayder Brema wis.la/oafqr i takich przykładów można mnożyć, gdyż Cytat:
|
Cytat:
@Gwiaździsty, Ok. Rozumiem twój punkt widzenia i z niektórymi twoimi poglądami się zgadzam (deportacje). Odnośnie zamknięcia granic (dla wszystkich?) dodatkowy problem polega na tym, że muzułmanie już tutaj są, a przyrost naturalny wśród nich jest wielokrotnie wyższy niż wśród Europejczyków. Tutaj jest pies pogrzebany. Kilkunastu milionów ludzi nie deportujesz z Europy tak po prostu. To jest niemożliwe, a już na pewno niewykonalne w humanitarny sposób. Trzeba uderzyć w środowiska kryminogenne i wspierać te bardziej umiarkowane. Zintensyfikować próby asymilowania jak największej ilości muzułmanów już przebywających w Europie. Co do Polaków na emigracji to dobrze wiesz, że często robią tam burdel i dokonują brutalnych przestępstw. Reputacje w krajach zachodnich mamy raczej kiepską. @Lukasz Pewna segregacja jest oczywiście konieczna. Taka na pewno już istnieje na granicach, które wcale nie stoją w UE dla wszystkich otworem. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
granica morska a lądowa to zasadnicza różnica. Są porty, satelity i służba graniczna. Pytanie o chęci. Jakoś nie widziałem jeszcze pancernika z afrykanami, obstrzeliwującego porty śródziemnomorskie. Co do Kuby i USA - inna sytuacja geopolityczna, inna też "chłonność" molocha, jakim są Stany. Emigrujący ustawiają Kubę w konkretnym świetle, w jakiś sposób ustawiają też USA w roli tego dobrego. Mareq uszczegółowił solidnie cały problem. Chęć, tożsamość i ideologia.Trzy kluczowe pojęcia. |
Cytat:
Cytat:
Skoro już zauważyłeś, że przyrost muzułmanów jest wielokrotnie wyższy to już wiesz, że wkrótce ci europejczycy (kwestia lat - wyliczanka) zostaną prawnie ograni we własnych (jeszcze) krajach. czyli pies został faktycznie pogrzebany. Pytanie tylko kto wcześniej wpuścił tego psa ? Cytat:
Cytat:
Jak narazie Polacy nie podkładają bomb w metrach, ze względów religijnych nie obcinają nikomu głowy, nie palą samochodów na przedmieściach, nie robią zamieszek w europejskich miastach. Natomiast uważani są za bardzo dobrych pracowników. Teraz do lewaka z Salzburga: Cytat:
|
policja brytyjska aresztuje ludzi za antyislamskie wpisy w internecie... cóż zaczyna się robić ciekawie...
A podobno u władzy W UK jest prawicowiec, patriota i konserwatysta !!!!!!!!! Miejmy nadzieję, że w Europie wygrają w końcu siły prawdziwie narodowe i zrobią porządek z POPRAWNOŚCIĄ POLITYCZNĄ. Ciekawie kiedy królowie Wielkiej Brytanii będą przysięgać na Allaha. |
Cytat:
Cytat:
PS Z lewakami i Salzburgiem też nie mam niczego wspólnego. |
|
Cytat:
Poza tym bardzo często model wielu kolorowych rodzin jest taki. Niepracujący tatuś siedzi na kanapie i liczy pieniadze z zasiłków, które dostał od państwa za 8 dzieci i wychodzi mu, że potrzebuje jeszcze dorobić następne, bo chce kupić nowy samochód a obliczył, że wtedy mu wystarczy. Mamusia pracuje w domu bo trzeba całą gromadę nakarmić i obsłużyć. Ktoś powie super, wiecej dzieci, wiecej podatników ale nie wszyscy z takich rodzin chcą pracować, asymilować się w społeczeństwie. Wręcz przeciwnie, powstają getta na przedmieściach i są wylęgarnią mułzumańskich radykałów. Zobaczymy czy w przyszłości kwestia bepieczeństwa państwa i obywateli nie będzie droższa niz ich wkład w system emerytalny. Prawdopodobnie wystarczyło by decyzją administracyjną mocno zróżnicować zasiłki dla swoich obywateli a mieszkajacych na pobyt stały imigrantów (bez obywatelstwa, które nie powinno być przyznawane każdemu kto chce) (o czym powoli zaczynają myśleć np. Wielka Brytania, Niemcy, Austria czy Irlandia). Poza tym te kraje zatracaja swoją tożsamośc. W idiotycznie pojetej poprawności politycznej zaczynają zmieniac swoje obyczaje, np. likwiduje się Św. Mikołaja bo rzekomo nie podoba się on imigrantom. No c.rva, jesli im się nie podoba to niech wracają tam gdzie go nie ma . Przeciez nikt ich na siłe nie przywoził do Europy. |
Cytat:
Przeraża mnie wizja Europy muzułmańskiej, a to faktycznie się dzieje na naszych oczach. Rzymianie też pewnie nie byli świadomi upadku ich cesarstwa tak jak wielu nie widzi upadku dzisiejszej Europy. |
http://www.pch24.pl/imran-firasat--n...y,15132,i.html
a tu dowód na to, że imigranci dzielą się na chcianych i niechcianych. Kogo dosięgła hiszpańska ekstradycja i czy ktoś zdąży jeszcze o tym zrobić skecz? |
Jako adnotacja do przykładowych działań V kolumny
wis.la/n2xtt - uwaga linki z tokfm , ale zacytuje meritum Cytat:
Winnym zamieszek na przedmieściach jest już nie jawny, ale ukryty rasizm. Każdy biały człowiek rodzi się z piętnem rasisty i powinien codziennie przepraszać za dwie rzeczy. Po pierwsze za to, że jest biały, po drugie za to, że imigranci nie potrafią się zintegrować w pewnych ramach istniejących tu już od setek lat, bo to na pewno jego wina gdyż w tych relacjach, to on jest biały. Na szczęście wystarczy poczytać komentarze(nawet na wyborczej ,czy krypolu!) żeby zobaczyć jak kultorznawczynie i inni znawcy bardzo popłynęli w kierunku wymiarów jeszcze niedostępnych dla zwykłych rasistowskich śmiertelników. |
I wg. tej gw-noZNAWCZYNI państwo powinno zajmować się imigrantami czyli cudzymi importowanymi obywatelami a swoich odstawić do kąta bo sobie radzą. Będą zachęcać by zatrudniać imigrantów a Polacy niech siedzą na bezrobociu :). Takich właśnie imbecyli trzeba odsunąć od władzy póki jest jeszcze na to czas.
Coś się zaczyna ruszać na Wyspach: Cytat:
|
Cytat:
|
Jest jeszcze jedno wytłumaczenie. Zbyt niski przyrost naturalny.
I taka Francja, Holandia, kraje skandynawskie, Wilka Brytania sprowadzają sobie nowych "rodaków", u których dzietność jest na bardzo wysokim poziomie, później dodadzą do tego zasiłki, niańki, przedszkola itp i się cieszą że mają w swoim kraju coraz to wyższy przyrost naturalny... Coraz wyższy przyrost naturalny, coraz to większej przyszłej struktury socjalnie wychowanych na bezrobotnych muzułmanów. Teraz tylko ogłosić sukces polityki prorodzinnej w jednym drugim i trzecim kraju i jest super :) |
Najśmieszniejsze jest to że ten przyrost naturalny jest im potrzebny do utrzymania opieki socjalnej i sprowadzenia jeszcze więcej bydła :D Czasami sie ciesze ,że u nas tak choojowo z opieką medyczną i bezrobociem jest,dzieki temu jesteśmy w miare bezpieczni
|
Problem z przyrostem naturalnym ...
Jakby ludzie nie czekali do 30-35 roku życia z kupnem mieszkania bo wcześniej ich nie stać (oczywiście kredyt). Jakby ludzie nie musieli analizować czy lepiej dziecko czy może nowy TV bo dziecko może ich zbyt dużo kosztować. Może od tego trzeba zacząć a nie sprowadzać ciapatych żeby się mnożyli jak bakterie. |
Przyznać się , który z Was potraktował dzisiaj młotkiem Egipcjanina na dworcu w Katowicach ? :)
|
Byłem w ciężkim szoku, bo w gw pojawił się problem emigracji...
Wywiad, i nawet pare "trudnych pytań". Oto ciekawsze odpowiedzi: Cytat:
Bowiem zamieszki w Szwecji - kraju o najlepszy socjalu, niesamowicie tolerancyjnym - są spowodowane nie równym traktowaniem imigrantów. Źli Szwedzi, oj źli. Cytat:
Reszty nie czytam, nie ma sensu linka wklejać. Natomiast fakt, że ludzie mimo ewidentych faktów - że to nie przejdzie. Że te dwie kultury nie mogą żyć razem. Dalej szukaj argumentów za wielokulturowością. Cały czas zastnawiając się co w NAS jest takiego złego, że tym biednym IMIGRANTOM jest tak źle, że muszą podpalać auta... Chory świat. |
http://www.youtube.com/watch?v=227g2iV1qUw Max nakreśla w stopniu ogólnym.
|
Cytat:
Religia pokoju ... straszna tragedia :( |
Trzeba dodać to że Assad opiera swoją władze głównie na Alawitach którzy stanowią mniejszość w kraju 12%. Sunnicka większość tylko w części go popiera. Alawitom trochę bliżej jednak do Szyitów i Iranu. Trochę to pokręcone a ja mam za małą wiedzę ale nie upraszczałbym że "powstańcy" nie mają żadnego poparcia w Syrii. W końcu Syria to kraj gdzie mniejszość rządzi większością i nie wszystkim się to podobało.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alawizm http://en.wikipedia.org/wiki/Alawites |
Kolejna Polka skrzywdzona przez muzułmanina:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poch...jej-meza/cclwb Kiedy to się w wreszcie skończy??! Ile jeszcze takich przypadków odnotujemy, i jak można być tak bezgranicznie głupim żeby wiązać się z tymi ludźmi. Nie potrafię tego zrozumieć... Tylko czekać jak w poprawnie politycznych mediach będą powszechnie kręcone reportaże o szczęśliwych związkach Polek z Arabami - "żeby zadać kłam stereotypom". |
Cytat:
|
Swojego posta kieruję do wszystkich osób o tzw. lewicowej wrażliwości. Jak to mówicie broniąc m.in. mieszkańców krajów islamskich: "INNY NIE ZNACZY GORSZY' i ja się oczywiście podpisuję pod tym obiema rękami. A teraz do rzeczy. Od początku byłem zagorzałym przeciwnikiem krajów islamskich w Europie. Mój sprzeciw rozpoczął się od wojen w byłych republikach radzieckich, ponieważ są zbyt blisko prawdziwej Europy. Dlaczego? Dlatego że są po prostu inni, przepraszam użyję poprawnego zwrotu - są odmienni kulturowo. Jak porwali w Czeczenii Ochojską to nawet sobie pomyślałem - i dobrze Ci tak. Mój sprzeciw narósł w trakcie wojny o Kosowo. To już było przerażające. Po co nam Ci Albańczycy tutaj? Moja koleżanka wróciła z wakacji na Krecie. Była na wycieczce w Albanii. Inny świat. Ci ludzi mają gdzieś uczciwą pracę. Jednego dnia wpadają na pomysł że otworzą sklep, zaczynają budowę, w połowie się rozmyślają bo po co mi to? I tak stoi cała masa niedokończonych budynków. Żeby się utrzymać wysyłają na ulicę dzieci żeby żebrały od turystów na utrzymanie, bo po ch... pracować? Kobieta jest tam nikim. I teraz do sedna sprawy: nie mam nic przeciw temu że są inni, nie uważam ich za gorszych, fajnie się żyje nie pracując, cygański tryb życia jest super! Tylko niech oni to robią we własnych krajach! Jedyne co im wychodzi to robienie dzieci. Odznaczają się zerową kulturą techniczną. Mnie to nie przeszkadza niech sobie żyją na swój sposób. Jeżeli komuś odpowiada taki sposób na życie, to niech się tam przeprowadzi, i nie propaguje tego u nas, tylko niech nie błaga potem MSZ o powrót. Współżycie w jednym społeczeństwie z tymi narodami się nie sprawdziło. Społeczeństwo wielokulturowe nie ma racji bytu. Bomby w londyńskim metrze podkładały osoby podobno już zasymilowane. Bzdura. Ich się nie da zasymilować.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl