Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rozstawienia i rankingi UEFA. Sezon 2013/2014 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9057)

callmesir 22.08.2013 01:06

Legia już ma zapewniony 3 koszyk w LE.

rw88 22.08.2013 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1328602)
Za awans Legii do grupy Ligi Mistrzów 4 pkt dostaje Legia a do rankingu krajowego ile dostajemy ??

Dostajemy 4 punkty podzielone przez ilość drużyn, jaką w tym roku mamy w pucharach. Reasumując, do krajowego doszedłby 1 punkt, czyli równowartość dwóch zwycięstw w Fazie Grupowej LE. Generalnie jeśli ktoś w Fazie Grupowej LM nie radzi sobie co najmniej przyzwoicie, to korzystniej jest (pod kątem punktów do Rankingu Krajowego) pograć w LE, gdzie jest ciut łatwiej o korzystne wyniki.

Natomiast dla drużyny z Polski na ten moment szczytem marzeń (ponownie patrząc pod kątem punktów do Rankingu Krajowego) byłoby wejście do Fazy Grupowej LM i zajęcie tam trzeciego miejsca, umożliwiającego dalszą rywalizację w Lidze Europy. Bo dalsze etapy LM to wręcz niemożliwa do osiągnięcia abstrakcja na ten moment, nawet mimo tego, że Cypryjczykom się raz udało.

Zmieniając temat - niestety, Izraelczykom dopisał fart i ze względu na wycofanie z rozgrywek Metalista Charków zawodnicy Maccabi Tel Aviw nie zagrają z PAOK-iem (Grecy grają w el. LM przeciwko Schalke zamiast Metalista) i awansują do Fazy Grupowej LE automatycznie...szkoda, bo można było do Izraelczyków co nieco odrobić, a tak mają szansę nawet na dwie ekipy w Fazie Grupowej LE i kolejne punkty tam zdobywane. Ważne również, żeby na tym etapie odpadło jak najwięcej austriackich ekip, niestety znowu te drużyny miały farta w losowaniu w ostatniej rundzie eliminacji i być może nawet wszystkie cztery znajdą się w grupie.

...do tego dochodzą genialni póki co Rumuni, którzy nie przegrali meczu i już teraz mają kupę punktów za te kwalifikacje. W ten sposób polskie szanse na awans w rankingu nieco by się zatrzasnęły. Z drugiej strony:

- Cypryjczycy mają zaledwie 0.625 punkta na ten moment i solidnych rywali - belgijskie Zulte-Waregem grające wcześniej w el. LM i francuską Niceę; jeśli obie cypryjskie ekipy odpadną, to sobie praktycznie zamkną szansę na 15 miejsce na kilka najbliższych lat - wszak nawet nasze 2.500 pkt z poprzedniego sezonu to wynik zdecydowanie ograniczający szanse na te miejsce, a co dopiero mniej, niż 1 punkt,
- Chorwaci prawdopodobnie do LM nie wejdą, w LE będzie tylko Dinamo,
- Duńczycy mają mało punktów i jedną drużynę w Fazie Grupowej LM, gdzie o zdobywanie kolejnych może być im ciężko; reszta drużyn w LE ma trudnych rywali do przejścia - AS Saint-Etienne i najlepszą, szwedzką ekipę, czyli Elfsborg,
- Białorusini mają mało punktów i prawdopodobnie pozostaną bez drużyny w Fazie Grupowej, chyba że FK Mińsk wyeliminuje Standard Liege,
- Czesi mają świetne Pilzno już praktycznie w LM, pozostałe dwie drużyny wylosowały Real Betis i Udinese.

callmesir 28.08.2013 00:11

No to coś nam się wyjaśniło.

W grupach zostaje nam Legia bo Śląsk jak wiemy już szans nie ma. I chyba dobrze się stało, że jest to jednak Liga Europy. Po pierwsze jakoś nie wiedzie się tym klubom, które przedostały się do LM a potem dostawały bęcki. Chyba lepiej jednak tą ekipę budować w słabiej obsadzonych pucharach z szansami na awans do strefy pucharowej.
Dodatkowo dzięki temu Legia powinna nabić nam więcej punktów do rankingu krajowego co nie jest bez znaczenia. Bo musimy się przede wszystkim bronić przed Chorwacją, bo prześcignięcie Białorusi już jest pewne chyba, że w rewanżu stanie się cud. Na prześcignięcie Danii i Cypru patrząc na wyniki pierwszych spotkać IV rundy chyba nie ma szans więc mam nadzieję, że Legia da radę zdobyć z 1,5-2pk do rankingu krajowego i awansować z grupy. To dawało by szansę na wynik w okolicach 5pkt a taki wynik chyba każdy przyjąłby mimo wszystko z umiarkowanym zadowoleniem.

Liczę także, że w rewanżu Śląsk jeszcze powalczy o dobry wynik a może i o wygraną ??

Karherop 28.08.2013 11:00

każdy sezon jest ważny , nie podniecajcie się tak komu ile odpadnie bo nie jest powiedziane że w tym sezonie Austria lub Izrael nie zdobędą o 7 punktów więcej od nas , a jest to prawdopodobne

już wielokrotnie doliczaliśmy polskim klubom punkty w ciemno i praktycznie zawsze kończyło się rozczarowaniem .

Jestem zwolennikiem spokojnego rozwoju i zdobywania punktów po punkcie z sezonu na sezon , niestety zeszły fatalny sezon w wykonaniu polskich klubów zniweczył nasze szanse na dobry wynik w najbliższych latach . Ten sezon można i tak traktować już na plus , gdyż mamy o 0.125 pkt więcej niż rok temu .

Realnie rzecz biorąc aby zająć miejsce 15 w rankingu lub wyżej trzeba zdobywać średnio ponad 5 punktów na rok . W ostatnich 4 latach zaledwie 2 razy oscylowaliśmy wokół tego wyniku . A w tym będzie o to bardzo ciężko , można to śmiało powiedzieć.

W sezon konia taki jak mieli Rumuni gdy zdobyli 12 punktów do rankingu w 1 sezon nie wierzę . Trzeba by było mieć 4 drużyny w grupach .

anthony09 28.08.2013 11:25

Jedna drużyna w Lidze Europy jest przeciętnym wynikiem ;/ ale lepszy rydz niż nic ;]
Osiągnięcie pułapu punktowego 4 pkt będzie takim minimum jakie trzeba rokrocznie osiągać.
aby osiągnąć te 4 pkt-y to Legia musi:
wyjść z grupy LE

Fajne jest to, że Polskie kluby co roku powiększają swoj dorobek punkowy jeżeli chodzi o ranking klubowy.
Jeżeli Legia coś ugra (czyt.: "awans") to w następnym roku będzie może rozstawiona w IV rundach LM/LE --> co jest bardzo dobrym wynikiem! Toż to już najłatwiejsza droga do bram raju!
Jeżeli patrzymy na Wisłe to musimy zakwalifikować się do Europejskich Pucharów, bo inaczej całkowicie zniszczymy trud z 1/16 Maaskanta.
Współczynnik ~ 13,5 pkt-a daje nam rozstawienie w IV rundzie LE prawdopodobnie

Wisła, Lech, Legia rozstawione w IV rundach LE +

Wit.Ek. 28.08.2013 21:27

Moi drodzy

To jest temat o rankingu 2013
Temat o rankingu 2014 jest tu http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=9104
Temat Polski kluby w europejskich pucharach jest tu http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=989

Proszę piszcie posty w odpowiednich tematach

Z góry dziekuje

Lukasz1440 29.08.2013 13:23

Mam pytanie. Jak jest liczony rankin klubowy poszczególnych klubów?
Zwycięstwo jest 2 pkt i jest dzielone przez liczbę drużyn danego kraju w europejskich pucharach tak jak w rankingu krajowym ?

marcin19876 29.08.2013 13:49

A nie mówiłem, UEFA po wszystkich meczach wylosuje jedną drużynę z przegranych, którzy wejdą do fazy grupowej LE, więc Śląsk ma szansę na zdobywanie kolejnych punktów:-)

Wit.Ek. 29.08.2013 14:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz1440 (Post 1329851)
Mam pytanie. Jak jest liczony rankin klubowy poszczególnych klubów?
Zwycięstwo jest 2 pkt i jest dzielone przez liczbę drużyn danego kraju w europejskich pucharach tak jak w rankingu krajowym ?

Przeczytaj pierwszy post w tym temacie. tam jest wszystko napisane

Lukasz1440 30.08.2013 11:57

Niestety dla nas mamy tylko jeden zespół w fanie grupowej, większość zespołów do 15 miejsca ma 2 zespoły lub więcej w przypadku Austri 3 a w przypadku Białorusi 0:

14.Rumunia - Steaua Bukareszt (LM), Pandurii Târgu Jiu (LE - IV koszyk)
15.Austra - Austria Wiedeń (LM), Red Bull Salzburg (LE - II koszyk), Rapid Wiedeń (LE - III koszyk)
16.Czechy - Viktoria Pilzno (LM), FC Slovan Liberec (LE - IV koszyk)
17.Izrael - Maccabi Hajfa (LE - III koszyk), Maccabi Tel Awiw (LE - IV koszyk)
18.Cypr - APOEL Nikozja (LE - II koszyk), Apollon Limassol (LE - IV koszyk)
19.Dania - Kopenhaga (LM), Esbjerg fB (LE - IV koszyk)
20.Białorusia -
21.Chorwacja - Dinamo Zagrzeb (LE - II koszyk), HNK Rijeka (LE - IV koszyk)
22.Polska - Legia Warszawa (LE - III koszyk)
23.Szkocja - Celtic FC (LM)
24.Szwecja - IF Elfsborg (LE - III koszyk)
25.Serbia -
26.Norwegia - Tromsø IL (LE - IV koszyk)

Jeśli chceby by "czołówka" bardzo nam nie uciekła to trzeba liczyć na bardzo dobre losowanie Legi i nieudane wszystkich drużyn z poszczególnych krajów :D

Wit.Ek. 31.08.2013 14:21

Skończyły się kwalifikacje, zwycięstwa za jeden punkt i remis za pół punktu. Zaczyna się Liga Mistrzów, Liga Europejska gdzie zwycięstwo to dwa punkty a remis to jeden punkt zbierane przez wszystkie grające kluby a nie tylko te, które grały w kwalifikacjach,

To ogromna zmiana. Bo dotąd najwięcej punktów mogły uzbierać kraje, które z racji niskiego miejsca w rankingu zaczynały od najwcześniejszych rund a teraz punkty zbierać będą kraje z lig na tyle silnych, że ich kluby nie musiały grac w kwalifikacjach lub potrafiły te kwalifikacje wygrać.

Właśnie dlatego nie ma co się w trakcie kwalifikacji rozmarzać o znaczącym awansie Polski w rankingu przytaczając szóste miejsce Polski pod względem liczby punktów po trzeciej rundzie kwalifikacji. Wystarczyła jedna czwarta runda kwalifikacji by miejsca 14-16 odskoczyły o ok. 1,600 punktu podczas gdy Polska ma po zakończeniu kwalifikacji 2,625.

Skoro już przytoczyłem tą zdobycz Polski po kwalifikacjach to pragnę przypomnieć, że gdyby w trakcie kwalifikacji klub rozstawiony wygrywał zawsze z nierozstawionym to Polska zdobyłaby 3,000 punktów i miała dwa kluby w Lidze Europejskiej. Zdobyła 2,625 co oznacza, że zdobyła 87,5 % z 3,000 punktów o których mowa powyżej. Niestety w Lidze Europejskiej gra tylko jeden klub i niestety jest to Legia.

Po zakończeniu kwalifikacji ranking krajowy wygląda tak jak na poniższym zestawieniu :

http://imageshack.us/a/img826/3932/0yje.png

Przy tym zestawieniu chciałbym zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza to fakt, że wszystkie kraje z miejsc 14-18 to kraje, które w kwalifikacjach straciły po 2 kluby co oznacza, że pozostałe co najmniej dwa mają ciągle w grze.

Druga rzecz to „grupa 18stu punktów” czyli kraje z miejsc 19-22 z których każdy ma 18 punktów i coś po przecinku. To kraje, które między sobą walczyć będą o miejsce 19 premiowane tym, że zdobywca krajowego Pucharu w zależności od tego kto wygra Ligę Europejską może zaczynać będzie kwalifikacje do LE od trzeciej a nie drugiej rundy.
Warto wspomnieć także o tym, że najprawdopodobniej to właśnie z grupy 18stu punktów jeden z krajów zajmie 22 miejsce. Klub, który zajął 3 miejsce w kraju który zajął 22 miejsce zaczyna od pierwszej rundy kalifikacji a nie od drugiej jakby zaczynał gdyby był z kraju zajmującego 21 miejsce.


Proponuje popatrzeć na poniższe zestawienie, które pokazuje:
  • dystans do Polski
  • o ile punktów więcej musiałyby zdobyć polskie kluby by Polska wyprzedziła kraj, który jest powyżej
  • liczbę punktów, którą muszą zdobyć kluby z kraju, który jest poniżej by ten kraj wyprzedził Polskę.

http://imageshack.us/a/img191/3196/c1iw.png

Jak widzicie do 18 miejsca zajmowanego przez Cypr Polsce brakuje 3,125 co oznacza, ze by to miejsce zdobyć Legia musiałaby wygrac wszystkie mecze w grupie i co najmniej jeden zremisowac w rundzie 2. Oczywiście pod warunkiem, że żaden z dwóch klubów cypryjskich nie zremisuje choć raz ani ani raz nie wygra…
Własnie dlatego 18 miejsca nie osiągniemy i szczytem osiągnięć – wielkim sukcesem będzie 19 miejsce tym bardziej, że Chorwacja i Dania mają dwa kluby w grze. Także z tego powodu tj. dwóch klubów z Chorwacji i Danii myślę, że Polska zakończy na 21 miejscu spychając Białoruś na 22 miejsce.

Napisałem, że zdobycie 13 punktów potrzebnych do zdobycia 18 miejsca przez jeden klub jest niemal niemożliwe. Podobnie ma Celtic, który musi zdobyć o 10 punktów więcej niż Legia by Szkocja prześcignęła Polskę. Celtic w grupie ma Barcelonę, Milan i Ajax więc zdobycie 10 punktów w ogóle będzie niesłychanie trudne bo wymagałoby wyjścia z grupy lub kontynuowania gry w pucharach w Lidze Europejskiej i osiągnięcia tam świetnego wyniku.

Podsumowując 18 miejsce jest poza Polską bo Legia nie zdobędzie o 10 punktów więcej niż dwa kluby cypryjskie i nie spadniemy poniżej 23 miejsca bo Celtic ma małe szanse by grając w takiej grupie LM zdobyć o 10 punktów więcej niż Legia.
Chorwacja i Dania mają po dwa kluby. Polska jedną Legie. Białoruś nie ma już żadnego klubu. Własnie w tej kolejności spodziewam się, że obsadzone będą miejsca 19-22. Grającym w LE klubom chorwackim dobrze szło w kwalifikacjach więc pewnie dalej WE DWÓJKĘ będą cos tam zdobywac dla Chorwacji. Dwóm duńskim klubom będzie trudniej zdobywać punkty ale pewnie we dwójkę coś tam zdobęda a że na rozpoczęciu Polska traci do Danii to obawiam się że jedna Legia tego nie odrobi. By zepchnąć Białoruś wystarczy, że Legia raz zremisuje… W to akurat wierzę…

Na koniec jeszcze słowo o rankingu klubowym.

http://imageshack.us/a/img22/5034/siy4.png

Jak widzicie Wisła spadła tylko o trzy miejsca w rankingu klubowym mimo, że straciła w stosunku do ubiegłorocznego rankingu 1,475. Nawet jeśli Legia coś tam zdobędzie to podejrzewam, że Wisła zostanie zepchnięta w okolice 130 miejsca co będzie oznaczało spadek o kilkanaście miejsc w stosunku do ubiegłorocznego rankingu.

Micek14 02.09.2013 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1330145)
Jak widzicie do 18 miejsca zajmowanego przez Cypr Polsce brakuje 3,125 co oznacza, ze by to miejsce zdobyć Legia musiałaby wygrac wszystkie mecze w grupie i co najmniej jeden zremisowac w rundzie 2. Oczywiście pod warunkiem, że żaden z dwóch klubów cypryjskich nie zremisuje choć raz ani ani raz nie wygra…
Własnie dlatego 18 miejsca nie osiągniemy i szczytem osiągnięć – wielkim sukcesem będzie 19 miejsce tym bardziej, że Chorwacja i Dania mają dwa kluby w grze. Także z tego powodu tj. dwóch klubów z Chorwacji i Danii myślę, że Polska zakończy na 21 miejscu spychając Białoruś na 22 miejsce.

...

Chorwacja i Dania mają po dwa kluby. Polska jedną Legie. Białoruś nie ma już żadnego klubu. Własnie w tej kolejności spodziewam się, że obsadzone będą miejsca 19-22. Grającym w LE klubom chorwackim dobrze szło w kwalifikacjach więc pewnie dalej WE DWÓJKĘ będą cos tam zdobywac dla Chorwacji. Dwóm duńskim klubom będzie trudniej zdobywać punkty ale pewnie we dwójkę coś tam zdobęda a że na rozpoczęciu Polska traci do Danii to obawiam się że jedna Legia tego nie odrobi. By zepchnąć Białoruś wystarczy, że Legia raz zremisuje… W to akurat wierzę…

Zdecydowanie się z tym co napisałeś nie zgadzam. Wydaje się, że w ostatecznym rozrachunku Polska ma sporą szansę skończyć sezon na 19. miejscu. Skąd moje przypuszczenia?

- Dania: Reprezentują ją Kopenhaga i Esbjerg. Ci pierwsi są w BEZNADZIEJNEJ formie, w lidze duńskiej znajdują się w strefie spadkowej. Po za ty mają grupę w Lidze Mistrzów z której nie wyciągną więcej niż remis lub dwa (Juventus, Real i Galatasaray). Z kolei Esbjerg to totalny nowicjusz w pucharach i też nie wróżę mu wielkich sukcesów w starciach ze Standardem Liege, czy Salzburgiem. Po za tym Duńczycy wystawili w tym roku 5 drużyn do pucharów - czyli wygrana jest dla nich warta 0,4 pkt do krajowego, a nie tak jak u nas 0,5 pkt.

- Chorwacja: Dinamo mimo tego, że było losowane z drugiego koszyka ma trudną grupę (PSV, Czarnomorets Odessa i Ludogorets), a bardzo trudne zadanie czeka Rijekę (Betis, Lyon i Vitoria Guimares). Nie mniej z Chorwacją będzie cieżej rywalizować osamotnionej Legii.

Reasumując, proszę o odrobinę głębszej analizy, a nie powierzchowne klepanie, że "oni mają dwie drużyny, więc ich na pewno nie dogonimy".

Pozdrawiam.

Wit.Ek. 02.09.2013 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Micek14 (Post 1330355)

Reasumując, proszę o odrobinę głębszej analizy, a nie powierzchowne klepanie...


No to teraz już wiem jaki jest poziom tego co piszę.
A tak na serio to polecam CI wczytaj się raz jeszcze w to co napisałem bo nigdzie nie napisałem, że "oni mają dwie drużyny i dlatego ich nie dogonimy"

maxipiter 04.09.2013 10:25

Witek ty nie przyjmujesz żadnej krytyki? to niedobrze, to niezdrowe jest!!!

gypsy 04.09.2013 10:52

Nie ma co się oglądac na innych. Po pierwsze, to Legia musi coś ugrać w pucharach, potem możemy ewentualnie spoglądać na sąsiadujace z nami kraje. Jeśli warszawiakom nie pójdzie, to nawet nie ma co analizować ;)

Wit.Ek. 04.09.2013 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxipiter (Post 1330524)
Witek ty nie przyjmujesz żadnej krytyki? to niedobrze, to niezdrowe jest!!!

Nie uważam się za nieomylnego i mam w sobie wystarczająco dużo pokory by przyznać komuś racje ale po pierwsze nigdzie nie napisałem czegoś co ograniczyłoby się do zdania "oni mają dwie drużyny, więc ich na pewno nie dogonimy" przez co możnaby powiedzieć, że powierzchownie do sprawy podszedłem a po drugie wydaje mi się, że to co piszę nie jest "powierzchownym klepaniem".

Każdy mój post to godzina lub więcej pracy i przykre jest gdy kto sie czyta, że to powierzchowne klepanie.

Nie mam zamiaru tego wątku kontynuować bo to jest temat o rankingach i wskaźnikach. Dalszy ciąg tego wątku będę kasował

MK85 04.09.2013 13:58

zobaczymy 15 miejsce jak świnia niebo ;) nierealne niestety
Dobra robota Wit.Ek. dla tych co się tym interesują to 90minut.pl wysiada do Twoich analiz... ale...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1330145)
Proponuje popatrzeć na poniższe zestawienie, które pokazuje dystans do Polski i o ile punktów więcej musiałyby zdobyć polskie kluby by Polska wyprzedziła kraj, który jest powyżej lub liczba punktów, które muszą zdobyć kluby z kraju, który jest poniżej by ten kraj wyprzedził Polskę.

z całym szacunkiem, ale to zdanie to poniżej krytyki....

Wit.Ek. 04.09.2013 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MK85 (Post 1330546)
zobaczymy 15 miejsce jak świnia niebo ;) nierealne niestety
Dobra robota Wit.Ek. dla tych co się tym interesują to 90minut.pl wysiada do Twoich analiz... ale...

zdanie Proponuje popatrzeć na poniższe zestawienie, które pokazuje dystans do Polski i o ile punktów więcej musiałyby zdobyć polskie kluby by Polska wyprzedziła kraj, który jest powyżej lub liczba punktów, które muszą zdobyć kluby z kraju, który jest poniżej by ten kraj wyprzedził Polskę.

z całym szacunkiem, ale to zdanie to poniżej krytyki....

Przekleiłem tekst z tabelki która jest poniżej a potem nie przeredagowałem go. No wyszedł niezły klops...
Zdanie zmieniłem na bardziej ludzkie

Wit.Ek. 15.12.2013 17:54

Przez wiele kolejek, kiedy wszyscy inni zdobywali punkty a Legia biła rekordy występów bez gola nieszczególnie miałem ochotę na pisanie tym bardziej, że każdy punkt zdobyty przez Legię do rankingu krajowego to 1:4=0,250 co oznacza, że Wisła z tego powiększonego o tyle rankingu ma tylko 0,250 x 20% = 0,050.
Wyniki Legii o czym już wspomniałem przekładały się na wynik w rankingu krajowym. To co Polsce „robiło różnicę” to zakończenie tego sezonu na co najmniej 21 miejscu – miejscu, które gwarantuje, że wszystkie polskie kluby grające w kwalifikacjach do Ligii Europejskiej zaczynać będą od II rundy kwalifikacji do LE.
Dzięki kompromitacji BATE, które nie zakwalifikowało się nawet do rozgrywek grupowych LE, pomimo kompromitacji Legii Polska ostatecznie zajęła 21 miejsce. Aktualny ranking krajowy przedstawia poniższa tabela.

http://img41.imageshack.us/img41/7043/klf9.png

Warto popatrzeć na ranking krajowy przez pryzmat dystansu jaki dzieli obecnie Polskę do innych krajów.

http://img23.imageshack.us/img23/6876/jw04.png

Jak widzicie krajem, który teoretycznie mógłby zagrozić Polsce w zajęciu na koniec rozgrywek 21 miejsca jest Bułgaria. Ten kraj dzieli na szczęście 4,000 punktów co oznacza, że aby Bułgaria prześcignęła Polskę to Ludogorets musiałby zakwalifikować do finału LE wygrywając wszystkie mecze rundy 2, rundy 3 i ćwierćfinałowe, półfinałowe za wyjątkiem jednego, który mógłby co najwyżej zremisować.
Pisząc o dystansie i zdobyczach Polski trzeba powiedzieć o jeszcze jednej rzeczy. W rankingu 2013 tj. zeszłorocznym Polska miała 20,750 a tegoroczne rozgrywki zaczęła z liczbą punktów 15,750 ponieważ aż 5,000 zdobyte w sezonie 2008/2009 przestały być wliczane do tegorocznego rankingu.
Właśnie dlatego jak pokazują poniższe trzy wykresy dystans Polski do wszystkich miejsc po zakończeniu tegorocznych rozgrywek grupowych w stosunku do dystansu jaki Polska miała do analogicznych miejsc w zeszłym roku się pogorszył.


http://img22.imageshack.us/img22/1411/nmki.png

http://img855.imageshack.us/img855/9633/bfke.png

http://img545.imageshack.us/img545/103/21zk.png

By było jasne. Zdobycie 3,125 punktów do rankingu krajowego nie jest złym wynikiem (nie jest tez dobrym). Najprawdopodobniej to będzie 24 wynik wśród wszystkich krajów. Problem polega na tym, że Polska do rankingu przestała mieć wliczane 5,000 a zdobyła 3,125 podczas gdy inne kraje zdobywając podobne wartości w tym roku nie traciły z sezonu 2008/09 aż tyle.

Jeśli ktoś pomimo tego ciągle ma ochotę pisać coś o zdobywaniu 15tego miejsca polecam mu poniższą tabelkę porównującą dystans na początku tegorocznych rozgrywek jak i po zakończeniu rozgrywek grupowych.

http://img811.imageshack.us/img811/3587/2oun.png

Jak widzicie zestawienie można podzielić na trzy grupy. Kraje 14-17 do których dystans zwiększył się o kolejne 3 punkty dla każdego miejsca co w przypadku miejsca 15 oznacza dystans wielkości niemal 9 punktów. Kraje z miejsc 18-27 do których dystans się zmienił maks o 0,475 i kraje 28-29, którym Polska odskoczyła.

http://img547.imageshack.us/img547/2031/10cq.png

Jak pokazuje powyższy wykres po zakończeniu kwalifikacji każde z miejsc 14-17 było coraz bardziej odległe. Podobnie zresztą jak po zakończeniu rozgrywek grupowych.

http://img6.imageshack.us/img6/1364/nd9t.png

Miejsca 18-20 to miejsca do których dystans po zakończeniu kwalifikacji się zmniejszył w porównaniu z sytuacją przed rozpoczęciem rozgrywek. Niestety to co udało się po zakończeniu kwalifikacji „odrobić” Polska straciła w trakcie rozgrywek grupowych.

http://img43.imageshack.us/img43/9084/sylw.png

Miejsca 22-24 to miejsca do których dystans w ciągu kwalifikacji jak i po zakończeniu rozgrywek grupowych niemal się nie zmieniał w stosunku do sytuacji na początku rozgrywek.

http://img401.imageshack.us/img401/3427/h00x.png

Miejsca 25-27 to miejsca do których dystans Polska poprawiła po zakończeniu kwalifikacji. Niestety po zakończeniu rozgrywek grupowych dystans do miejsc 25 i 27 pogorszył się i to do wartości gorszej niż przed rozpoczęciem rozgrywek.

http://img593.imageshack.us/img593/7743/7b3y.png

Miejsca 28-31 to miejsca, do których Polska zawsze poprawiała swój dystans. Zarówno po zakończeniu kwalifikacji jak i po zakończeniu rozgrywek grupowych.

Na koniec kilka słów o rankingu klubowym.

http://img850.imageshack.us/img850/4985/izos.png

Jak widzicie tylko dwa kluby awansowały w rankingu klubowym tj. Legia i Śląsk. Wisła straciła 1,375 pkt co przełożyło się póki co na spadek o 13 miejsc.

Dla Wisły ten sezon nie mógł być ważny w rankingach bo nie startując nie miała szans na zmianę swojej sytuacji.
Dla Polski ten sezon to sezon utrzymanego status quo – mieliśmy 21 miejsce – mamy je nadal. Mieliśmy wszystkie kluby w LE zaczynające od drugiej rundy kwalifikacji więc dzięki 21 miejscu w tegorocznym rankingu w sezonie 2015/16 także będziemy tak zaczynać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl