Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Franciszek Smuda byłym trenerem Wisły Kraków - dyskusje, opinie, komentarze! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9039)

Dariook 04.05.2013 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1311367)
Znam kilku innych kandydatów z papierami lepszymi niż dyplom ukończenia budowlanki.

Chodzi ci o licencje Pro , tą która równiez posiada Tomasz Kulawik? :rotfl:

Pewnie łatwiej ją zdobyć niź dyplom ukończenia budowlanki...


A argument pracy z kadrą z dupy wzięty.
O ile mnie pamięć nie myli, to od czasów Piechniczka Smuda od nikogo słabiej nie wypadł, znafcy.

morganfield 04.05.2013 15:36

Tym bardziej, że start ligi nawet w połowie lipca, więc na to wszystko o czym pisze nesta nie będzie zbyt wiele czasu po sezonie.

JEDREK76 04.05.2013 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1311375)
Chodzi ci o licencje Pro , tą która równiez posiada Tomasz Kulawik? :rotfl:

Pewnie łatwiej ją zdobyć niź dyplom ukończenia budowlanki...


A argument pracy z kadrą z dupy wzięty.
O ile mnie pamięć nie myli, to od czasów Piechniczka Smuda od nikogo słabiej nie wypadł, znafcy.

Pisałem coś o "pracy z kadrą" znafco??
Jeżeli odnosisz się do mojego posta to pisz na temat. Zrobił już maturę ten Twój idol czy nie??

arti 04.05.2013 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1311375)
Chodzi ci o licencje Pro , tą która równiez posiada Tomasz Kulawik? :rotfl:

Pewnie łatwiej ją zdobyć niź dyplom ukończenia budowlanki...


A argument pracy z kadrą z dupy wzięty.
O ile mnie pamięć nie myli, to od czasów Piechniczka Smuda od nikogo słabiej nie wypadł, znafcy.

Przypominam Ci, że Engel, Janas i Leo musieli najpierw awansować na te MŚ/ME więc najpierw coś tam wygrali zanim dotali w papę. Tymczasem Smuda zupełnie nic nie wygrał tylko dostał w łeb.
Nawałka to zresztą też członek towarzystwa pływania w polskim bagienku... a może prezes zakazał im walczyć o 3 miejsce. Beznadziejne to wszystko. Tylko zagranica albo przynajmniej Skorża.

bonawentura 04.05.2013 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1311345)
Smuda preferuje dobre przygotowanie fizyczne zespołu.
Lubi grę na jeden "kontakt".
Myślę też ,że nie powinien mieć problemu z egzekwowaniem dyscypliny.
Jestem na tak.

PS.
Skończcie z pie...leniem o pracy z kadrą ,bo to całkowicie coś innego niż praca w klubie.

Smuda ma niestety jeden wielki minus - nie potrafi dobrze selekcjonować piłkarzy, a przy Bednarzu "wielkim znawcy polskiej piłki i zachodniej piłki" wszystko się u nas posypię. Czuję w powietrzu, że to będzie wielki niewypał. Smuda się skończył razem z Euro - powinniśmy trzymać się tej teorii i nigdy go nie zatrudniać.

Ale Cupiał będzie się pewnie słuchał speców pokroju Piechniczka i weźmie Smudę i w naszym klubie nastanie to, co jest napisane w nagłówku tego tematu.

Watts 04.05.2013 16:30

Ostatnio tutaj przeczytałem, że od Smudy lepszy byłby Kulawik, rozumiem że można żywić nienawiść do FS ale mimo wszystko zachowajmy powagę.

Dla mnie kierunek krajowy jest mocno wątpliwy, wystarczy sobie przypomnieć ile zrobił holenderski odpowiednik Probierza czyli Maaskant, który w swojej lidze był i jest trenerem chyba mniej niż przeciętnym. Wyciągnęliby kogoś z jakiejś 2. Bundesligi (ale nie Smudę, lol), dołożyło dyrektora sportowego z głową na karku i byłoby fertig. Tylko dać temu czas a nie rozpędzać po roku.

Ale jak na nasze warunki z tym kompostem Smuda może coś urodzić, zawsze kojarzył mi się z trenerem "fizolem" który ulepi coś i z gnoju. Może się okazać, że kadra Wisły po sezonie będzie mniej wartościowa niż nawóz. Mam wątpliwości, żeby Cupiał postawił na stopniowy rozwój i powoli uzupełniał kadrę młodszymi piłkarzami z kraju z potencjałem i ewentualnie 1-2 stranierimi, historia uczy nas że może to być albo nic, albo znowu zryw w stylu 2010/11 z kosmicznymi oczekiwaniami, który runie z wielkim hukiem.

Dariook 04.05.2013 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1311378)
Pisałem coś o "pracy z kadrą" znafco??
Jeżeli odnosisz się do mojego posta to pisz na temat. Zrobił już maturę ten Twój idol czy nie??

Moj idol :haha:
Nie wiedzialem ze bycie obiektywnym moze byc oznaka sypatii. To ty masz jakis uraz wzgledem Smudy. " Zly dotyk" boli cale zycie...

Ps.
Posiadanie matury, nie zrobi z Ciebie czlowieka madrzejszego, kolego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1311380)
Przypominam Ci, że Engel, Janas i Leo musieli najpierw awansować na te MŚ/ME więc najpierw coś tam wygrali zanim dotali w papę. Tymczasem Smuda zupełnie nic nie wygrał tylko dostał w łeb.
Nawałka to zresztą też członek towarzystwa pływania w polskim bagienku... a może prezes zakazał im walczyć o 3 miejsce. Beznadziejne to wszystko. Tylko zagranica albo przynajmniej Skorża.

No coz poradzisz ze Smuda mial ten przywilej, grania bez eliminacji?
Czy by dostal sie przez eliminacje tego juz sie nigdy nie dowiemy, jednak najwazniejsze to, ze efekt koncowy mial nie gorszy niz poprzednicy. Problem raczej lezy w kadrze a nie w selekcjonerze. czego dowodem jest Waldek King.
Trojka z Dortmundu mistrzostwa sie nie zdobedzie.

Co od Nawalki sie zgadzam, Smuda, Nawalka, Kulawik...jeden huj. Ktokolwiek bedzie prowadzil Wisle, efekt bedzie podobny...polski.

huberix 04.05.2013 18:10

Moim typem nr. 1 jest Nawałka,ale myślę , że Wielka Smuda skreślać nie można . Jego żona czy tam matka jest w nim zakochana więc boss będzie do niego inaczej podchodził bo jak boss powie mu nie to tam żonka czy mamusia powie że dziś idzie spać godzine wcześniej :) . Co do Sikorskiego, talentu to chłopak nie ma ale przynajmniej chce, widać że mu zależy a takiemu Geniowi to byle hajs się zgadzał. Trener Dolcanu by się przydał. Moskala też się pozbyli,a kiedy on miał drużynę przygotować >? Czasu nie było ... Wiśle przydałby się taki prezes jakiego ma Legia. Może troche pedałek i brak mu piątej klepki ale prawdziwy legionista któremu zależy przede wszystkim na tym by budować wIELKĄ legię.

JEDREK76 04.05.2013 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1311392)
Moj idol :haha:
Nie wiedzialem ze bycie obiektywnym moze byc oznaka sypatii. To ty masz jakis uraz wzgledem Smudy. " Zly dotyk" boli cale zycie...

Ps.
Posiadanie matury, nie zrobi z Ciebie czlowieka madrzejszego, kolego.[...]

Pominę, twoje pedofilskie skojarzenia (masz jakieś traumatyczne reminiscencje z dzieciństwa??) i przejdę do tematu.

Owszem matura ani ze mnie, ani z ciebie, ani ze Smudy nie zrobi "człowieka mądrzejszego", a jedynie daje możliwość dostania się na studia na takim załóżmy AWFie, gdzie Smuda miałby szansę nauczyć się podstaw trenerki niezbędnych do prowadzenia jakiejkolwiek drużyny z aspiracjami. Tego mu ewidentnie brakuje, a w polskiej lidze skończyły się czasy kiedy po przyjściu do klubu potężnego sponsora, ten sprowadzał jedenastu piłkarzy znacznie odstających od szarzyzny ligowej, których mógłby prowadzić z sukcesami załóżmy nawet taki ignorant jak Dariook.
Czasy "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" zdecydowanie w polskiej lidze już minęły, a poziom się wyrównał.

Bez odbioru "kolego".

P.S. Z liczeniem też masz jakiś problem. Reprezentacje zarówno Engela, jak i Janasa nie tylko przebrnęły przez eliminacje, ale również zdobyły po 3 pkt. w przeciwieństwie do 2 pkt. zdobytych przez reprezentację Smudy do tego jeszcze w ustawionej pod gospodarzy grupie.

czesiu 04.05.2013 20:03

Dlaczego nie dla Smudy w Wiśle? Bo nie zna się na piłkarzach, nie chciał Ucho w Wiśle, a ten zrobił dotychczas chyba najwiekszą karierę. O nazwaniu Lewego takmi drewnem już nie wspomnę...

Lysy 04.05.2013 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1311417)
Moim zdaniem powinniśmy zatrudnić jakiegoś drugoligowego Niemca ( gwarantowałby dobre przygotowanie fizyczne), ale nie Smudę.... który w sumie już jest trzecioligowcem.

Tylko drugoligowy Niemiec ma do dyspozycji lepsza bazę treningową, a kto wie czy nie lepszych zawodników niż tu. Też uważam, że jak brać trenera zagranicznego to najlepiej Niemcza (uważałem tak na długo przed tym jak Klopp czy Henkes zaczęli odnosić sukcesy) . Ale bez jaj, jaki Niemiec przyjdzie trenować ten szrot? Kiedyś mogliśmy wciskać kity o tym, że może tu się wypromować, a teraz? Musielibyśmy rzucić kosmiczną sumę i znaleźć Niemca pazernego na kasę :-)

Dariook 04.05.2013 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1311402)
Pominę, twoje pedofilskie skojarzenia (masz jakieś traumatyczne reminiscencje z dzieciństwa??) i przejdę do tematu.

Owszem matura ani ze mnie, ani z ciebie, ani ze Smudy nie zrobi "człowieka mądrzejszego", a jedynie daje możliwość dostania się na studia na takim załóżmy AWFie, gdzie Smuda miałby szansę nauczyć się podstaw trenerki niezbędnych do prowadzenia jakiejkolwiek drużyny z aspiracjami. Tego mu ewidentnie brakuje, a w polskiej lidze skończyły się czasy kiedy po przyjściu do klubu potężnego sponsora, ten sprowadzał jedenastu piłkarzy znacznie odstających od szarzyzny ligowej, których mógłby prowadzić z sukcesami załóżmy nawet taki ignorant jak Dariook.
Czasy "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" zdecydowanie w polskiej lidze już minęły, a poziom się wyrównał.

Bez odbioru "kolego".

P.S. Z liczeniem też masz jakiś problem. Reprezentacje zarówno Engela, jak i Janasa nie tylko przebrnęły przez eliminacje, ale również zdobyły po 3 pkt. w przeciwieństwie do 2 pkt. zdobytych przez reprezentację Smudy do tego jeszcze w ustawionej pod gospodarzy grupie.

Z tym pedofilskim skojarzeniem to dojebales, heh mi sie to z tym nie kojarzy, ale ok.

Wracajac do tematu. To co to za roznica 3 czy 2 punkty? Powaznie, co to za roznica?

Taak, trenerki ucza na studiach AWF :haha:
Wlasnie widac jakich mamy absolwentow...

milosz 04.05.2013 21:51

Smuda miał sukcesy, ale miał je dawno ..dziś to wygląda jak powrót Łazarka, powrót Kasperczaka, swego czasu pomysły z Piechniczkiem, czas nie stoi w miejscu, ..dziś mniejsza o reprezentacje, facet dał ciała w II lidze niemieckiej i dla mnie to zamyka temat, a w dodatku jest kwestia etyczna, gość od nas przeszedł do Legii, nieee, temu Panu dziękujemy. I pisze to z .. całą sympatią dla Smudy, którego nawet , a pisze to szczerze , zwyczajnie dość lubię, tyle że przy nim Wisła nie zrobi żadnego kroku do przodu..

Opcja zagraniczna pewnie najlepsza, może z krajowych wyborów Nawałka, ale najważniejsze jest wzmocnienie kadry, sama kasa to jedno, ale ważny jest nowy dyr. sportowy, bo teraz mamy w tym miejscu vacat.. nowy trener z zagranicznym warsztatem pracy (ale i niewypalony emeryt !), nowy dyr. sp. i nowi piłkarze, jednym słowem kasa, kasa i twórcze podejście do naszego klubu (baza, szkolenie..)..ale o czym Ja piszę, bo teraz to jedynie pobożne życzenia.

Arturo Qr2nów 04.05.2013 22:33

Co ma Smuda, czego nie ma Kaziu Moskal? Ten pierwszy ostatnio zdobył doświadczenie w spuszczaniu zespołu z ligi ;)

Manson33 04.05.2013 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 1311437)
Co ma Smuda, czego nie ma Kaziu Moskal?

Teraz nie wiem, kiedyś ; "czarodziejskie odżywki".

marcepun89 05.05.2013 06:13

Ja postawi-wiłbym na opcje zagraniczną: Niemiecką, Francuską bądź Szkocką.
Zatrudnienie trenera np ze Szkocji wiązało by się z zmianą stylu gry na siłowy, dynamiczny i walczenie do końca - jak na wieś(Ekstraklasę) to będzie dobre rozwiązanie.

Manson33 05.05.2013 06:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcepun89 (Post 1311449)
Ja postawi-wiłbym na opcje zagraniczną: Niemiecką

Prosisz - masz !

Cytat:

Smuda posiada dwa obywatelstwa – polskie i niemieckie. W Niemczech posługuje się imieniem Franz.
;)

AYALA 05.05.2013 07:50

zamiast Dyzmy to już bym wolał tego Kieresia z Bełchatowa .Podoba mi sie postawa GKS-u na wiosne, bez wielkich nazwisk graja do przodu,długo utrzymuja sie przy piłce i co najwazniejsze sa dobrze wybiegani.

a Dyzma to ich co najwyżej zajedzie i będzie połykał miesiecznie z kasy Cupiała 100 tyś zł.

Nawałka,Stokowiec albo Kiereś zamiast Smuty

wikink1 05.05.2013 10:17

Panowie po co to cale gadanie jak my mamy WARIATA za właściciela . Żeby nie wiem co działo się z tym klubem w każdej chwili ponownie może zablokować konta klubowi a PRZYDUPAS STWIERDZI ZE SYTUACJA FINANSOWA KLUBU JEST TRAGICZNA .TAKI TO POLSKI CWANIAK

El'kabat 05.05.2013 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1311451)
zamiast Dyzmy to już bym wolał tego Kieresia z Bełchatowa .Podoba mi sie postawa GKS-u na wiosne, bez wielkich nazwisk graja do przodu,długo utrzymuja sie przy piłce i co najwazniejsze sa dobrze wybiegani.

a Dyzma to ich co najwyżej zajedzie i będzie połykał miesiecznie z kasy Cupiała 100 tyś zł.

Nawałka,Stokowiec albo Kiereś zamiast Smuty

Też bym brał Kieresia. Chociaż widać,że w gre GKS ingerował ktoś i jest to nakreślone. A nie jak u nas biega banda wolnych elektronów.
A druga sprawa,że jak był w cafe futbol to gość bardzo inteligentny( przy smudzie to erudyta),mający swój pomysł na trenerke i jak ta gra powinna wygladać.

My sobie możemy gdybać a przyjdzie i tak wiadomo kto.

serek.c2 05.05.2013 11:05

Przyjdzie Kiereś (trudno powiedzieć, czy to dobry trener nota bene...) - będzie kupa, bo mu piłkarzy nikt nie kupi. Przyjdzie Dyzma, to mu może właściciel sprowadzi kilku niezłych grajków. I jak tak sobie pomyślę, co dla Wisły będzie korzystniejsze, to chyba wolę "cuda" na ławce trenerskiej, bo w naszej lidze kilku niezłych grajków gwarantuje więcej niż dobry trener.

Ajax 05.05.2013 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1311469)
Przyjdzie Kiereś (trudno powiedzieć, czy to dobry trener nota bene...) - będzie kupa, bo mu piłkarzy nikt nie kupi. Przyjdzie Dyzma, to mu może właściciel sprowadzi kilku niezłych grajków. I jak tak sobie pomyślę, co dla Wisły będzie korzystniejsze, to chyba wolę "cuda" na ławce trenerskiej, bo w naszej lidze kilku niezłych grajków gwarantuje więcej niż dobry trener.

I to jest niestety racja. Żaden inny trener nie dostanie od Cupiała piłkarzy.

Elefant 05.05.2013 11:22

Sportowo Smuda, to taki sam dobry kandydat jak Probierz, Michniewicz czy kto tam jeszcze...
Tyle, że starszy.
Może mu się uda, może nie.

Świetnie pasuje do wizerunku klubu.
Upadła drużyna, przegrany trener.

Marzenia o tym, że zapewni on transfery (poważne transfery, bo kogoś tam trzeba będzie dobrać do składu) to tylko marzenia.

Jak ktoś ma 65 lat i mieszkanie w Krakowie i pcha się do Wisły to co innego myśleć, niż to, że szuka ostatniej synekurki przed stanem spoczynku ?
Tu trzeba kogoś, kto popcha wózek, złamie niemoc, pokaże jakies nowe tory, człowieka z pasją.
Człowieka, który bedzie w klubie 48 godzin w ciągu dnia.

Lub profesjonalisty w każdym calu.

Oczekujecie, że właściciel, któremu już chyba wszystko jedno i nieudaczny i leniwy prezes kogoś takiego zatrudnią ?
Więc będzie Smuda. Chyba, że znajdzie lepszą synekurkę lub uzna, że czas skończyć.

Lysy 05.05.2013 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1311471)
I to jest niestety racja. Żaden inny trener nie dostanie od Cupiała piłkarzy.

Tylko po co się pytam? By powiększyć, nie mały już dług "Tych milionów jest dziś bardzo dużo." ? Ci piłkarze których mamy powinni spokojnie wystarczyć na utrzymanie się w lidze. A ze Smudą to i tak nie będziemy o nic innego walczyć.

cfa 05.05.2013 12:27

O jezu Smuda dostanie kasę i kogo ściągnie ? Czy ktoś z Was myśli, że on znajdzie jakiegoś piłkarza który się Wiśle przyda i na którym się zarobi ?
Ja już widzę jego transfery Łukasz Mierzejewski, Michał Stasiak, i wielu innych którzy lubili spędzać czas we Wrocławiu, ale wtedy tak ... przynajmniej będą wyniki ^^ Bo chłopaki już wiedzą jak to się załatwia :)
Szortu się pozbyć, jego słowa no tak zgadzam się, każdy się zgodzi. Ale kto zagwarantuje, że ściągnięci przez niego nie będą większym szrotem ?

serek.c2 05.05.2013 13:08

Smuda zapewne dostanie jakiś tam budżet na nowych graczy - a czy On szrot ściąga? Jak każdy ma trafione i chybione transfery. Trzeba kciuki trzymać, żeby wyszedł mu nowy Kosa, Baszczu czy Żuraw ;)

arti 05.05.2013 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1311435)
Smuda miał sukcesy, ale miał je dawno ..dziś to wygląda jak powrót Łazarka, powrót Kasperczaka, swego czasu pomysły z Piechniczkiem, czas nie stoi w miejscu, ..dziś mniejsza o reprezentacje, facet dał ciała w II lidze niemieckiej i dla mnie to zamyka temat, a w dodatku jest kwestia etyczna, gość od nas przeszedł do Legii, nieee, temu Panu dziękujemy. I pisze to z .. całą sympatią dla Smudy, którego nawet , a pisze to szczerze , zwyczajnie dość lubię, tyle że przy nim Wisła nie zrobi żadnego kroku do przodu..

Opcja zagraniczna pewnie najlepsza, może z krajowych wyborów Nawałka, ale najważniejsze jest wzmocnienie kadry, sama kasa to jedno, ale ważny jest nowy dyr. sportowy, bo teraz mamy w tym miejscu vacat.. nowy trener z zagranicznym warsztatem pracy (ale i niewypalony emeryt !), nowy dyr. sp. i nowi piłkarze, jednym słowem kasa, kasa i twórcze podejście do naszego klubu (baza, szkolenie..)..ale o czym Ja piszę, bo teraz to jedynie pobożne życzenia.

Jeszcze w kwestii etycznej Smudy przypomnę śmierdzące 3 miejsce z Zagłębiem L. Piszczek, Łobo, Stasiak itd. kupili mecz z żydami, a trener S nic nie wie, nic nie widział, nic nie słyszał, nie było go... Bez jaj...:lol:

JEDREK76 05.05.2013 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1311486)
Smuda zapewne dostanie jakiś tam budżet na nowych graczy - a czy On szrot ściąga? Jak każdy ma trafione i chybione transfery. Trzeba kciuki trzymać, żeby wyszedł mu nowy Kosa, Baszczu czy Żuraw ;)

Niestety Serek, ale każdy z tych piłkarzy przychodząc do nas miał już ugruntowaną markę w lidze i przychodził za spore kwoty. W tej chwili nie ma żadnych szans na takie transfery. To tak jakbyśmy chcieli sprowadzić załóżmy takiego Wszołka, Koseckiego, Pawłowskiego (z Zagłębia) etc. Ani nie mamy możliwości zapłacenia za nich żądanych przez ich kluby kwot, ani kwot aby zapewnić im wysokie kontrakty jakich z pewnością by żądali. Zresztą byłaby dla mnie to jakaś paranoja, pozbywamy się jednych z racji na kominy płacowe i proponujemy przychodzącym kolejne kominy.

serek.c2 05.05.2013 13:37

Nie zgodzę się - Kosa na pewno nie miał wyrobionej marki, Baszczu to był ledwie obiecujący młodzieżowy reprezentant, Żuraw też nikim wielkim nie był... Wielkim talentem był tylko Głowa, o którego pytały zachodnie kluby. Spore kwoty były płacone, bo Wisła kupowała i każdy krzyczał miliony... Co do reszty się zgadzam, byłoby to bezsensem. Ale to Wisła Cupiała i niejedno już bezsensowne posunięcie widziałem :)

serek.c2 05.05.2013 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1311494)
Kosa to autorski pomysł Cupiała. Kamil zabłysnął na turnieju reprezentacji młodzieżowej i Cupiał zapragnął go "mieć" więc Smuda tu nie miał nic do powiedzenia.

Taaa - tyle już wersji słyszałem... Była też taka, że Ziętek z Kapką obserwowali w Zabrzu Grzegorza Bonka a błysnął Kamil i Ziętek się na niego napalił.

Lysy 05.05.2013 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1311492)
Nie zgodzę się - Kosa na pewno nie miał wyrobionej marki

Kosa to autorski pomysł Cupiała. Kamil zabłysnął na turnieju reprezentacji młodzieżowej i Cupiał zapragnął go "mieć" więc Smuda tu nie miał nic do powiedzenia. Kwestia kto był wtedy trenerem jest mało istotna, bardziej istotne jest kto go przekwalifikował na pomocnika? Pamięć mnie już niestety zawodzi.

JEDREK76 05.05.2013 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1311492)
Nie zgodzę się - Kosa na pewno nie miał wyrobionej marki, Baszczu to był ledwie obiecujący młodzieżowy reprezentant, Żuraw też nikim wielkim nie był... Wielkim talentem był tylko Głowa, o którego pytały zachodnie kluby. Spore kwoty były płacone, bo Wisła kupowała i każdy krzyczał miliony... Co do reszty się zgadzam, byłoby to bezsensem. Ale to Wisła Cupiała i niejedno już bezsensowne posunięcie widziałem :)

W takim razie pozostaniemy ze swoimi zdaniami. Kosa w Górniku miał już markę wyrobioną, także był reprezentantem młodzieżowym, podobnie jak Baszczu grający w Ruchu. Zresztą żeby Jego pozyskać Wisła musiała się zgodzić żeby cały sezon dograł w Ruchu. Identyczna sytuacja była z Żurawiem, którego braliśmy bodaj wówczas za 2 mln DM-> zdążył nam na powitanie, a na pożegnanie z pyrami wpakować dwie bramki.
Ci piłkarze w lidze już mieli markę wyrobioną i przychodzili do nas za dość pokaźne kwoty.
Ich przeciwieństwem można byłoby określić takiego Błaszcza, który przychodził do nas, jako kompletny no name, mając w zanadrzu wielki talent, pasję, pracowitość i... Wuja, który "przecierał ścieżki".

cfa 05.05.2013 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1311488)
Jeszcze w kwestii etycznej Smudy przypomnę śmierdzące 3 miejsce z Zagłębiem L. Piszczek, Łobo, Stasiak itd. kupili mecz z żydami, a trener S nic nie wie, nic nie widział, nic nie słyszał, nie było go... Bez jaj...:lol:

No właśnie o to chodzi, żeby chociaż oddał premię mówiąc "o to za kupiony sezon, to nie biorę!" Ale nie on twardo ... brzydzi się korupcją :lol::haha::rotfl:

Dariook 06.05.2013 15:48

Kiereś...:haha:

serek.c2 06.05.2013 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1311576)
Kiereś...:haha:

Przypuszczam, że tak właśnie w szatni zareagowałyby na niego nasze gwiazdy...

AYALA 06.05.2013 17:04

Dyzma lubi przywiązywać sie do nazwisk, więc kto wie czy jak zostanie trenerem Wisły to nie zapragnie np. Stilicia sprowadzić który siedzi na ławie w Karpatach Lwów,Mierzejewskiego który nie mieści sie w HK Rijece albo kogoś z Regensburga sprowadzi.Oczywiście wszytsko pod warunkiem że Pan Cupiał da jakieś pieniądze na transfery.

sambo 06.05.2013 20:45

Troch"u" więcej pokory Panowie...

Za Smudą nie przepadam ale nie czuje się na siłach podważać jego kompetencji.

Nawiązując do niektórych postów, to myślę, że z dyskutantów powinien C wybrać trenerów. LM gwarantowana!

nesta 06.05.2013 22:49

Wszystko zależy od kontekstu. Jeśli alternatywą dla Smudy jest pozostawienie Kulawika albo inny noname z Polski, to jestem za nim. Pomimo, że można zarzucić mu mnóstwo rzeczy. Ale jak wielu, uważam, że jego znajomość z Cupiałem to więcej plusów niż minusów w kwestii transferów czy stabilizacji pracy. Nie się też ukryć, że jest w pewien sposób nieobliczalny. Wyniki w klubach miał bardzo dobre.

Natomiast jeśli przyjdzie tu za wielką kasę, za którą spokojnie możnaby zatrudnić szkoleniowca z zagranicy, to niestety Cupiał osiągą dno po raz kolejny. A niestety wiele na to może wskazywać, bo Smuda za frytki pracować tu nie będzie. Więc jeśli zdecyduje znajomość z BC i zrażenie do opcji zagranicznej, to powodzenia.

Wymarzony scenariusz: klub wypuszcza kontrolowane przecieki zw ze Smudą, a w tajemnicy negocjuje z jakims zagranicznym trenerem, ktory dostanie tu chociaz 1-2 lata spokojnej pracy niezaleznie od wynikow.

ociec Ciemka 07.05.2013 07:32

Te informacje o trzyletnim kontrakcie w Niemczech, to też raczej kontrolowana bajka. Gierka na zmiękczenie Cupiała. Smuda chce kontrakt do emerytury.
Ale to czy Smuda przyjdzie czy ktoś inny jest wtórne. Pierwotny jest rzeczywisty cel jaki Cupial postawi na następny sezon przed klubem. Powtarzam ten rzeczywisty cel, na który zostaną zapewnione rzeczywiste środki! Nie deklaracje propagandowe, które mają działać prosprzedażowo.

Poważny właściciel stawia poważne cele, do których osiągnięcia zapewnia poważne środki. Czy Cupiał jest poważny?

Żaden poważny cel nie wydaje się możliwy do zrealizowania przez Smudę. "Zrobię Ci to za połowę ceny" brzmi jak oferta tej brzydszej k...y.
Przyjście Smudy to gwarancja tego, co było - w sensie braku poważnego celu. Może być lepiej, może być gorzej w zależności od szczęścia i kasy.

Nie znaczy to, że jak przyjdzie ktoś inny to będzie inaczej. Niestety. Przecież jak przychodzili Holendrzy, to wydawało się, że Wisła sformułowała swój cel, swój pomysł na trwanie i rozwój, a co wyszło, to wiadomo.

Kaan 07.05.2013 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1311499)
Kosa to autorski pomysł Cupiała. Kamil zabłysnął na turnieju reprezentacji młodzieżowej i Cupiał zapragnął go "mieć" więc Smuda tu nie miał nic do powiedzenia. Kwestia kto był wtedy trenerem jest mało istotna, bardziej istotne jest kto go przekwalifikował na pomocnika? Pamięć mnie już niestety zawodzi.

To mnie zainteresowało, na jakiej pozycji grał na początku Kosa?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl