![]() |
Cytat:
Pewnie łatwiej ją zdobyć niź dyplom ukończenia budowlanki... A argument pracy z kadrą z dupy wzięty. O ile mnie pamięć nie myli, to od czasów Piechniczka Smuda od nikogo słabiej nie wypadł, znafcy. |
Tym bardziej, że start ligi nawet w połowie lipca, więc na to wszystko o czym pisze nesta nie będzie zbyt wiele czasu po sezonie.
|
Cytat:
Jeżeli odnosisz się do mojego posta to pisz na temat. Zrobił już maturę ten Twój idol czy nie?? |
Cytat:
Nawałka to zresztą też członek towarzystwa pływania w polskim bagienku... a może prezes zakazał im walczyć o 3 miejsce. Beznadziejne to wszystko. Tylko zagranica albo przynajmniej Skorża. |
Cytat:
Ale Cupiał będzie się pewnie słuchał speców pokroju Piechniczka i weźmie Smudę i w naszym klubie nastanie to, co jest napisane w nagłówku tego tematu. |
Ostatnio tutaj przeczytałem, że od Smudy lepszy byłby Kulawik, rozumiem że można żywić nienawiść do FS ale mimo wszystko zachowajmy powagę.
Dla mnie kierunek krajowy jest mocno wątpliwy, wystarczy sobie przypomnieć ile zrobił holenderski odpowiednik Probierza czyli Maaskant, który w swojej lidze był i jest trenerem chyba mniej niż przeciętnym. Wyciągnęliby kogoś z jakiejś 2. Bundesligi (ale nie Smudę, lol), dołożyło dyrektora sportowego z głową na karku i byłoby fertig. Tylko dać temu czas a nie rozpędzać po roku. Ale jak na nasze warunki z tym kompostem Smuda może coś urodzić, zawsze kojarzył mi się z trenerem "fizolem" który ulepi coś i z gnoju. Może się okazać, że kadra Wisły po sezonie będzie mniej wartościowa niż nawóz. Mam wątpliwości, żeby Cupiał postawił na stopniowy rozwój i powoli uzupełniał kadrę młodszymi piłkarzami z kraju z potencjałem i ewentualnie 1-2 stranierimi, historia uczy nas że może to być albo nic, albo znowu zryw w stylu 2010/11 z kosmicznymi oczekiwaniami, który runie z wielkim hukiem. |
Cytat:
Nie wiedzialem ze bycie obiektywnym moze byc oznaka sypatii. To ty masz jakis uraz wzgledem Smudy. " Zly dotyk" boli cale zycie... Ps. Posiadanie matury, nie zrobi z Ciebie czlowieka madrzejszego, kolego. Cytat:
Czy by dostal sie przez eliminacje tego juz sie nigdy nie dowiemy, jednak najwazniejsze to, ze efekt koncowy mial nie gorszy niz poprzednicy. Problem raczej lezy w kadrze a nie w selekcjonerze. czego dowodem jest Waldek King. Trojka z Dortmundu mistrzostwa sie nie zdobedzie. Co od Nawalki sie zgadzam, Smuda, Nawalka, Kulawik...jeden huj. Ktokolwiek bedzie prowadzil Wisle, efekt bedzie podobny...polski. |
Moim typem nr. 1 jest Nawałka,ale myślę , że Wielka Smuda skreślać nie można . Jego żona czy tam matka jest w nim zakochana więc boss będzie do niego inaczej podchodził bo jak boss powie mu nie to tam żonka czy mamusia powie że dziś idzie spać godzine wcześniej :) . Co do Sikorskiego, talentu to chłopak nie ma ale przynajmniej chce, widać że mu zależy a takiemu Geniowi to byle hajs się zgadzał. Trener Dolcanu by się przydał. Moskala też się pozbyli,a kiedy on miał drużynę przygotować >? Czasu nie było ... Wiśle przydałby się taki prezes jakiego ma Legia. Może troche pedałek i brak mu piątej klepki ale prawdziwy legionista któremu zależy przede wszystkim na tym by budować wIELKĄ legię.
|
Cytat:
Owszem matura ani ze mnie, ani z ciebie, ani ze Smudy nie zrobi "człowieka mądrzejszego", a jedynie daje możliwość dostania się na studia na takim załóżmy AWFie, gdzie Smuda miałby szansę nauczyć się podstaw trenerki niezbędnych do prowadzenia jakiejkolwiek drużyny z aspiracjami. Tego mu ewidentnie brakuje, a w polskiej lidze skończyły się czasy kiedy po przyjściu do klubu potężnego sponsora, ten sprowadzał jedenastu piłkarzy znacznie odstających od szarzyzny ligowej, których mógłby prowadzić z sukcesami załóżmy nawet taki ignorant jak Dariook. Czasy "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" zdecydowanie w polskiej lidze już minęły, a poziom się wyrównał. Bez odbioru "kolego". P.S. Z liczeniem też masz jakiś problem. Reprezentacje zarówno Engela, jak i Janasa nie tylko przebrnęły przez eliminacje, ale również zdobyły po 3 pkt. w przeciwieństwie do 2 pkt. zdobytych przez reprezentację Smudy do tego jeszcze w ustawionej pod gospodarzy grupie. |
Dlaczego nie dla Smudy w Wiśle? Bo nie zna się na piłkarzach, nie chciał Ucho w Wiśle, a ten zrobił dotychczas chyba najwiekszą karierę. O nazwaniu Lewego takmi drewnem już nie wspomnę...
|
Cytat:
|
Cytat:
Wracajac do tematu. To co to za roznica 3 czy 2 punkty? Powaznie, co to za roznica? Taak, trenerki ucza na studiach AWF :haha: Wlasnie widac jakich mamy absolwentow... |
Smuda miał sukcesy, ale miał je dawno ..dziś to wygląda jak powrót Łazarka, powrót Kasperczaka, swego czasu pomysły z Piechniczkiem, czas nie stoi w miejscu, ..dziś mniejsza o reprezentacje, facet dał ciała w II lidze niemieckiej i dla mnie to zamyka temat, a w dodatku jest kwestia etyczna, gość od nas przeszedł do Legii, nieee, temu Panu dziękujemy. I pisze to z .. całą sympatią dla Smudy, którego nawet , a pisze to szczerze , zwyczajnie dość lubię, tyle że przy nim Wisła nie zrobi żadnego kroku do przodu..
Opcja zagraniczna pewnie najlepsza, może z krajowych wyborów Nawałka, ale najważniejsze jest wzmocnienie kadry, sama kasa to jedno, ale ważny jest nowy dyr. sportowy, bo teraz mamy w tym miejscu vacat.. nowy trener z zagranicznym warsztatem pracy (ale i niewypalony emeryt !), nowy dyr. sp. i nowi piłkarze, jednym słowem kasa, kasa i twórcze podejście do naszego klubu (baza, szkolenie..)..ale o czym Ja piszę, bo teraz to jedynie pobożne życzenia. |
Co ma Smuda, czego nie ma Kaziu Moskal? Ten pierwszy ostatnio zdobył doświadczenie w spuszczaniu zespołu z ligi ;)
|
Cytat:
|
Ja postawi-wiłbym na opcje zagraniczną: Niemiecką, Francuską bądź Szkocką.
Zatrudnienie trenera np ze Szkocji wiązało by się z zmianą stylu gry na siłowy, dynamiczny i walczenie do końca - jak na wieś(Ekstraklasę) to będzie dobre rozwiązanie. |
Cytat:
Cytat:
|
zamiast Dyzmy to już bym wolał tego Kieresia z Bełchatowa .Podoba mi sie postawa GKS-u na wiosne, bez wielkich nazwisk graja do przodu,długo utrzymuja sie przy piłce i co najwazniejsze sa dobrze wybiegani.
a Dyzma to ich co najwyżej zajedzie i będzie połykał miesiecznie z kasy Cupiała 100 tyś zł. Nawałka,Stokowiec albo Kiereś zamiast Smuty |
Panowie po co to cale gadanie jak my mamy WARIATA za właściciela . Żeby nie wiem co działo się z tym klubem w każdej chwili ponownie może zablokować konta klubowi a PRZYDUPAS STWIERDZI ZE SYTUACJA FINANSOWA KLUBU JEST TRAGICZNA .TAKI TO POLSKI CWANIAK
|
Cytat:
A druga sprawa,że jak był w cafe futbol to gość bardzo inteligentny( przy smudzie to erudyta),mający swój pomysł na trenerke i jak ta gra powinna wygladać. My sobie możemy gdybać a przyjdzie i tak wiadomo kto. |
Przyjdzie Kiereś (trudno powiedzieć, czy to dobry trener nota bene...) - będzie kupa, bo mu piłkarzy nikt nie kupi. Przyjdzie Dyzma, to mu może właściciel sprowadzi kilku niezłych grajków. I jak tak sobie pomyślę, co dla Wisły będzie korzystniejsze, to chyba wolę "cuda" na ławce trenerskiej, bo w naszej lidze kilku niezłych grajków gwarantuje więcej niż dobry trener.
|
Cytat:
|
Sportowo Smuda, to taki sam dobry kandydat jak Probierz, Michniewicz czy kto tam jeszcze...
Tyle, że starszy. Może mu się uda, może nie. Świetnie pasuje do wizerunku klubu. Upadła drużyna, przegrany trener. Marzenia o tym, że zapewni on transfery (poważne transfery, bo kogoś tam trzeba będzie dobrać do składu) to tylko marzenia. Jak ktoś ma 65 lat i mieszkanie w Krakowie i pcha się do Wisły to co innego myśleć, niż to, że szuka ostatniej synekurki przed stanem spoczynku ? Tu trzeba kogoś, kto popcha wózek, złamie niemoc, pokaże jakies nowe tory, człowieka z pasją. Człowieka, który bedzie w klubie 48 godzin w ciągu dnia. Lub profesjonalisty w każdym calu. Oczekujecie, że właściciel, któremu już chyba wszystko jedno i nieudaczny i leniwy prezes kogoś takiego zatrudnią ? Więc będzie Smuda. Chyba, że znajdzie lepszą synekurkę lub uzna, że czas skończyć. |
Cytat:
|
O jezu Smuda dostanie kasę i kogo ściągnie ? Czy ktoś z Was myśli, że on znajdzie jakiegoś piłkarza który się Wiśle przyda i na którym się zarobi ?
Ja już widzę jego transfery Łukasz Mierzejewski, Michał Stasiak, i wielu innych którzy lubili spędzać czas we Wrocławiu, ale wtedy tak ... przynajmniej będą wyniki ^^ Bo chłopaki już wiedzą jak to się załatwia :) Szortu się pozbyć, jego słowa no tak zgadzam się, każdy się zgodzi. Ale kto zagwarantuje, że ściągnięci przez niego nie będą większym szrotem ? |
Smuda zapewne dostanie jakiś tam budżet na nowych graczy - a czy On szrot ściąga? Jak każdy ma trafione i chybione transfery. Trzeba kciuki trzymać, żeby wyszedł mu nowy Kosa, Baszczu czy Żuraw ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie zgodzę się - Kosa na pewno nie miał wyrobionej marki, Baszczu to był ledwie obiecujący młodzieżowy reprezentant, Żuraw też nikim wielkim nie był... Wielkim talentem był tylko Głowa, o którego pytały zachodnie kluby. Spore kwoty były płacone, bo Wisła kupowała i każdy krzyczał miliony... Co do reszty się zgadzam, byłoby to bezsensem. Ale to Wisła Cupiała i niejedno już bezsensowne posunięcie widziałem :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ci piłkarze w lidze już mieli markę wyrobioną i przychodzili do nas za dość pokaźne kwoty. Ich przeciwieństwem można byłoby określić takiego Błaszcza, który przychodził do nas, jako kompletny no name, mając w zanadrzu wielki talent, pasję, pracowitość i... Wuja, który "przecierał ścieżki". |
Cytat:
|
Kiereś...:haha:
|
Cytat:
|
Dyzma lubi przywiązywać sie do nazwisk, więc kto wie czy jak zostanie trenerem Wisły to nie zapragnie np. Stilicia sprowadzić który siedzi na ławie w Karpatach Lwów,Mierzejewskiego który nie mieści sie w HK Rijece albo kogoś z Regensburga sprowadzi.Oczywiście wszytsko pod warunkiem że Pan Cupiał da jakieś pieniądze na transfery.
|
Troch"u" więcej pokory Panowie...
Za Smudą nie przepadam ale nie czuje się na siłach podważać jego kompetencji. Nawiązując do niektórych postów, to myślę, że z dyskutantów powinien C wybrać trenerów. LM gwarantowana! |
Wszystko zależy od kontekstu. Jeśli alternatywą dla Smudy jest pozostawienie Kulawika albo inny noname z Polski, to jestem za nim. Pomimo, że można zarzucić mu mnóstwo rzeczy. Ale jak wielu, uważam, że jego znajomość z Cupiałem to więcej plusów niż minusów w kwestii transferów czy stabilizacji pracy. Nie się też ukryć, że jest w pewien sposób nieobliczalny. Wyniki w klubach miał bardzo dobre.
Natomiast jeśli przyjdzie tu za wielką kasę, za którą spokojnie możnaby zatrudnić szkoleniowca z zagranicy, to niestety Cupiał osiągą dno po raz kolejny. A niestety wiele na to może wskazywać, bo Smuda za frytki pracować tu nie będzie. Więc jeśli zdecyduje znajomość z BC i zrażenie do opcji zagranicznej, to powodzenia. Wymarzony scenariusz: klub wypuszcza kontrolowane przecieki zw ze Smudą, a w tajemnicy negocjuje z jakims zagranicznym trenerem, ktory dostanie tu chociaz 1-2 lata spokojnej pracy niezaleznie od wynikow. |
Te informacje o trzyletnim kontrakcie w Niemczech, to też raczej kontrolowana bajka. Gierka na zmiękczenie Cupiała. Smuda chce kontrakt do emerytury.
Ale to czy Smuda przyjdzie czy ktoś inny jest wtórne. Pierwotny jest rzeczywisty cel jaki Cupial postawi na następny sezon przed klubem. Powtarzam ten rzeczywisty cel, na który zostaną zapewnione rzeczywiste środki! Nie deklaracje propagandowe, które mają działać prosprzedażowo. Poważny właściciel stawia poważne cele, do których osiągnięcia zapewnia poważne środki. Czy Cupiał jest poważny? Żaden poważny cel nie wydaje się możliwy do zrealizowania przez Smudę. "Zrobię Ci to za połowę ceny" brzmi jak oferta tej brzydszej k...y. Przyjście Smudy to gwarancja tego, co było - w sensie braku poważnego celu. Może być lepiej, może być gorzej w zależności od szczęścia i kasy. Nie znaczy to, że jak przyjdzie ktoś inny to będzie inaczej. Niestety. Przecież jak przychodzili Holendrzy, to wydawało się, że Wisła sformułowała swój cel, swój pomysł na trwanie i rozwój, a co wyszło, to wiadomo. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl