Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   !!!PROTEST!!! Powody i postulaty! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8926)

normalny 1906 08.02.2013 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Worcester (Post 1297959)
Moja rada.
Nie kupujcie teraz karnetów. Poczekajcie dwa/trzy mecze. Istnieje możliwość, że klub nie wywiąże się z zapewnień lub wykręci inny numer. Ja im nie ufam. Papier papierem,a życie zweryfikuje ich obietnice.
Zwłaszcza teraz, gdy można kupić bilet przez internet argument "wygody" odpada. Dlatego radzę podejść do sprawy ostrożnie.

I to bardzo ,bardzo ostrożnie,bazę treningową już budują od 1998 r.Oni już sporo rzeczy obiecywali i nic nie zrobili,nie można im ufać!

Kaan 08.02.2013 12:58

Proponuję, żebyście sobie dali spokój ze wszystkimi meczami na R22. Nigdy nic na pewnie nie wiadomo z całą pewnością. No może śmierć i podatki.
Łaminiestrajki! :)

Worcester 08.02.2013 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1297968)
Proponuję, żebyście sobie dali spokój ze wszystkimi meczami na R22. Nigdy nic na pewnie nie wiadomo z całą pewnością. No może śmierć i podatki.
Łaminiestrajki! :)

Parafrazując Twój podpis powiem:
"Półmyślenie owocuje ćwierćwnioskami".

R33 08.02.2013 13:16

Do Adminów:

Zamknijcie ten temat i otwórzcie dopiero jak SKWK opublikuje relacje ze spotkania na swojej stronie, wtedy każdy będzie mógł się wypowiedzieć.

NA TĘ CHWILĘ NIE KUPUJEMY KARNETÓW JESZCZE, POCZEKAJMY DO WIECZORA NA RELACJE I WTEDY KAŻDY ZDECYDUJE.

donecki 08.02.2013 13:20

Kupujemy karnety co Ty za bzdury piszesz

R33 08.02.2013 13:24

Poczekaj na relację, nie wiadomo co udało się ugrać, nie wiadomo jak to będzie wyglądać itp.

MatMario 08.02.2013 13:25

A kupujesz bo? A nie kupowałbyś bo?

Ludzie nie ma żadnej oficjalnej informacji co ustalono, na jakich zasadach, do kiedy realizacja. Każdy zdrowo myślący i popierający protest z przekonania a nie dla tego że Staszek z 4 klatki mu tak mówi powinien zaczekać do oficjalnego sprawozdania co jak gdzie kiedy.

Lukasz 08.02.2013 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1297966)
.... tak "dlugotrwale" protesty pokazuja jak szybko mozna zmienic zdanie - albo jak czesto sie wiatr zmienia dla CHORAGIEWEK

Akurat jest to jedyna rozsądna decyzja. Tak jak SKWK nie miało innego rozsądnego wyjścia jak zakończenie protestu, tak teraz sympatycy SKWK nie maja innego wyjścia jak kupno karnetu. Jeśli tego nie zrobią - osłabią pozycję negocjacyjną stowarzyszenia a wtedy klub będzie mniej spolegliwy.

Większą siłę SKWK pokaże udowadniając realny wpływ na słupki sprzedaży karnetów niż trwając w opozycji. Rozsądne posunięcie, które IMHO w cale nie pokazuje zmiany zdania.

vabanq 08.02.2013 14:11

Strony zobowiązały się między innymi do współpracy w obszarze szeroko pojętego marketingu i promocji. Wprowadzone zostało także stanowisko koordynatora do spraw współpracy z kibicami. Omówiono też sposoby na podniesienie jakości obsługi kibiców na stadionie.

Osoba koordynatora do spraw współpracy z kibicami została zaakceptowana zarówno przez Stowarzyszenie jak i klub. Będzie on odpowiedzialny za sprawy związane z oprawami meczowymi, wejście dla osób biorących czynny udział w organizacji dopingu, opraw meczowych i eksponowania flag oraz transparentów, a także organizację ze strony Wisły Kraków SA wsparcia dla kibiców Wisły podczas meczów wyjazdowych, czy przyjmowanie kibiców drużyn przyjezdnych. Podlegać będzie on bezpośrednio wyznaczonemu członkowi zarządu Wisły Kraków SA oraz przedstawicielowi Rady Nadzorczej, panu Tadeuszowi Czerwińskiemu.

Klub zobowiązał się do wykreślenia z regulaminu stadionu punktu dotyczącego zakazu wnoszenia sektorówek w związku z deklaracją SKWK, że ich treść będzie zgodna z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Strony zobowiązały się do współpracy w obszarze szeroko pojętego marketingu i promocji. W szczególności dotyczy to akcji zapraszania dzieci i młodzieży szkolnej na mecze.

Strony zadeklarowały chęć przeanalizowania stopnia realizacji wspólnych postanowień po zakończeniu rundy wiosennej. Wtedy też zadecydują o wspólnych zmianach.

SKWK i Wisła Kraków SA

R33 08.02.2013 14:20

Nie zapominajcie o relacji SKWK, która będzie dopiero wieczorem.

zim zum 08.02.2013 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vabanq (Post 1297984)
Strony zobowiązały się między innymi do współpracy w obszarze szeroko pojętego marketingu i promocji. Wprowadzone zostało także stanowisko koordynatora do spraw współpracy z kibicami. Omówiono też sposoby na podniesienie jakości obsługi kibiców na stadionie.

Osoba koordynatora do spraw współpracy z kibicami została zaakceptowana zarówno przez Stowarzyszenie jak i klub. Będzie on odpowiedzialny za sprawy związane z oprawami meczowymi, wejście dla osób biorących czynny udział w organizacji dopingu, opraw meczowych i eksponowania flag oraz transparentów, a także organizację ze strony Wisły Kraków SA wsparcia dla kibiców Wisły podczas meczów wyjazdowych, czy przyjmowanie kibiców drużyn przyjezdnych. Podlegać będzie on bezpośrednio wyznaczonemu członkowi zarządu Wisły Kraków SA oraz przedstawicielowi Rady Nadzorczej, panu Tadeuszowi Czerwińskiemu.

Klub zobowiązał się do wykreślenia z regulaminu stadionu punktu dotyczącego zakazu wnoszenia sektorówek w związku z deklaracją SKWK, że ich treść będzie zgodna z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Strony zobowiązały się do współpracy w obszarze szeroko pojętego marketingu i promocji. W szczególności dotyczy to akcji zapraszania dzieci i młodzieży szkolnej na mecze.

Strony zadeklarowały chęć przeanalizowania stopnia realizacji wspólnych postanowień po zakończeniu rundy wiosennej. Wtedy też zadecydują o wspólnych zmianach.

SKWK i Wisła Kraków SA

|
Sterta ogólników.

Matejas_ 08.02.2013 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vabanq (Post 1297984)
Strony zobowiązały się między innymi do współpracy w obszarze szeroko pojętego marketingu i promocji. Wprowadzone zostało także stanowisko koordynatora do spraw współpracy z kibicami. Omówiono też sposoby na podniesienie jakości obsługi kibiców na stadionie.

Osoba koordynatora do spraw współpracy z kibicami została zaakceptowana zarówno przez Stowarzyszenie jak i klub. Będzie on odpowiedzialny za sprawy związane z oprawami meczowymi, wejście dla osób biorących czynny udział w organizacji dopingu, opraw meczowych i eksponowania flag oraz transparentów, a także organizację ze strony Wisły Kraków SA wsparcia dla kibiców Wisły podczas meczów wyjazdowych, czy przyjmowanie kibiców drużyn przyjezdnych. Podlegać będzie on bezpośrednio wyznaczonemu członkowi zarządu Wisły Kraków SA oraz przedstawicielowi Rady Nadzorczej, panu Tadeuszowi Czerwińskiemu.

Klub zobowiązał się do wykreślenia z regulaminu stadionu punktu dotyczącego zakazu wnoszenia sektorówek w związku z deklaracją SKWK, że ich treść będzie zgodna z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Strony zobowiązały się do współpracy w obszarze szeroko pojętego marketingu i promocji. W szczególności dotyczy to akcji zapraszania dzieci i młodzieży szkolnej na mecze.

Strony zadeklarowały chęć przeanalizowania stopnia realizacji wspólnych postanowień po zakończeniu rundy wiosennej. Wtedy też zadecydują o wspólnych zmianach.

SKWK i Wisła Kraków SA

To można kupować ten karnet czy nie ? :haha:

Błaszczu_WIŚLAK 08.02.2013 16:02

Ten koordynator to pomysł Bońka, w każdym klubie ma być ktoś taki wprowadzony.

lopez71 08.02.2013 18:34

i nic na temat kurew....ego zachowania ochrony?

WISŁAZWE 08.02.2013 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lopez71 (Post 1298021)
i nic na temat kurew....ego zachowania ochrony?


Możesz poczekać na wieczorne podsumowanie rozmów z zarządem Wisły na SKWK?

Wszystko będzie podane do wiadomości publicznej. Cierpliwości ;)

WISŁAZWE 08.02.2013 21:29

Uzasadnienie decyzji o zawieszeniu protestu:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SKWK
Pewnie wielu z Was z zaciekawieniem zobaczyło zeszłotygodniową informację o rozpoczęciu rozmów z klubem celem zakończenia protestu. Emocje rosły z każdym dniem przybliżającym nas do rozpoczęcia wiosennych rozgrywek na stadionie przy Reymonta. Czy protest będzie trwał nadal? Czy coś się zmieni? Walka, czy porozumienie?

Emocje trwały do dzisiejszego przedpołudnia kiedy to przedstawiciele władz SKWK i Wisły Kraków SA podpisali porozumienie. Wielu z Was zastanawia się, czy to krok w dobrą, czy może złą stronę? Część osób z ulgą przyjęła informację o przerwaniu protestu, inni czują niedosyt – co udało się osiągnąć? Czy nie za krótko trwał protest?

Poniżej postaramy się przybliżyć Wam, co tak naprawdę skłoniło SKWK do podjęcia tej decyzji oraz jakie zasady współpracy i jakie zobowiązania udało się uzyskać od klubu.

Po pierwsze, należy zauważyć, że każdy protest powinien być drogą do celu a nie celem samym w sobie. Po to protestujemy, aby nas wysłuchano, a nie bo kochamy walczyć ze wszystkimi dookoła. W końcu jesteśmy kibicami Wisły Kraków, a nasze miejsce jest na stadionie przy ul. Reymonta 22!

Po drugie, musimy rozróżnić dwie kwestie – protest przeciwko działaniom i zaniechaniem klubu oraz protest przeciwko ogólnej sytuacji politycznej w naszym kraju. Kończymy protest, bo porozumieliśmy się z władzami klubu. Nie oznacza to jednak, że zaprzestajemy działań mających na celu pokazanie rządzącym tym krajem, że państwo prawa nie może działać poprzez niezgodne z zasadami demokracji regulacje, czy wykorzystywanie służb mundurowych celem dyskryminowania znaczącej grupy społecznej, jaką bez wątpienia są kibice.

Możemy argumentować, że po co nam porozumienie jak i tak zaraz będą procesy i zakazy za stanie na schodach. Pewnie będą, bo dopóki władze w Polsce nie zmienią polityki wobec kibiców, nawet w klubie stojącym murem za swoimi kibicami takie sytuacje niestety będą mogły mieć miejsce.

Klub zaprosił nas do rozmów, a naszym zadaniem było miedzy innymi przekonanie władz klubu, że powinny robić więcej niż naszym zdaniem robiły dotychczas w kwestiach związanych z obroną własnych kibiców. Dotyczy to zarówno działań prawnych m.in. przed Komisją Ligii, wojewodą, czy postępowaniami karnymi, jak i mądrej polityki medialnej, czy działań za lobbowaniem zmian w obowiązujących przepisach. Udało się osiągnąć porozumienie w tej kwestii i jeżeli uda nam się wspólnie działać i wspierać, na pewno da to zauważalne przez Was efekty. Dla przykładu, aby w przyszłości zapobiec niefortunnym wypowiedziom, jak ta rzecznika prasowego Wisły po meczu z Lechem, w tego typu sytuacjach będziemy wspólnie z klubem tworzyć oświadczenia, które będą otrzymywać media.

Szacunek klubu do kibica Wisły, niezależnie od tego ile ma lat i na jakiej trybunie zasiada jest dla nas priorytetem. Działając wspólnie, właśnie dzięki jedności i poparciu z różnych trybun, udało nam się pokazać jaką mamy siłę. Mecz ze Śląskiem i puste trybuny stadionu podczas meczu z Górnikiem udowodniły, że kibice Wisły działając wspólnie mają siłę, z którą muszą się liczyć władze klubu. Pokazaliśmy też niejednokrotnie próbującym poróżnić nas mediom, że rozłamu nie ma i Wisła jest jedna.

Dzięki porozumieniu w kwestiach związanych z działaniami ochrony, służb informacyjnych, czy jakością cateringu i ogólnie poziomem stadionu liczymy, że będziemy mieli większe możliwości kontroli i większe przełożenie na egzekwowanie propozycji zmian w tym zakresie. Klub przymierza się także do polepszenia infrastruktury dotyczącej cateringu, zarówno w jakości serwowanych potraw jak i zapewnienia kibicom miejsc do ich spożywania. Niestety sprawa komplikuje się poprzez nieuregulowany stan prawny samego stadionu. Obiekt wciąż nie jest odebrany w całości, wciąż mają miejsce jakieś dziwne wydarzenia (np. ostatnia sprawa z pokryciem dachowym) a miasto i architekci raczej przeszkadzają niż pomagają zakończeniu tej niekończącej się opowieści pt. budowa stadionu miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Nie miejsce tutaj na rozważania związane z działaniami miasta, ale niestety na dzień dzisiejszy fakt jest taki, że np. demontaż szklanych przegród jest zablokowany przez architektów będących w sporze z miastem. Możemy jednak obiecać Wam, że będziemy nadal działać w tej kwestii i sami mamy kilka pomysłów na doprowadzenie do zniknięcia przegród z sektorów C i G.

Kolejnym ważnym ustaleniem jest współdziałanie w obszarze szeroko pojętego marketingu. Nie chodzi o akcyjne zapełnienie święcącego pustakami stadionu, tylko o mądrą politykę, która doprowadzi do wychowania rzeszy oddanych Wiśle kibiców. Udało się nam ułożyć m.in. kwestie związane z goszczeniem na stadionie najmłodszych kibiców. Liczymy, że problemy z ochroną, różnymi służbami i pracownikami klubu odeszły do historii.

Na zakończenie odnieść się musimy do najważniejszych punktów zapalnych, które przelały przysłowiową czarę goryczy jesienią i spowodowały podjęcie przez nas decyzji o proteście. Sprawa dotyczy oczywiście zakazu opraw z wykorzystaniem sektorówek oraz negatywnym wpływem działań dyrektora ds. bezpieczeństwa.

Udało nam się wynegocjować powrót opraw z sektorówkami, a regulamin stadionu ma być zmieniony w tym zakresie w przyszłym tygodniu. Bacznie obserwujcie więc stronę oficjalną Wisły Kraków SA i zamieszczony tam regulamin.

Druga, dość delikatna kwestia dotyczyła zatrudnienia w klubie nowej osoby, która byłaby na tyle odpowiedzialna, niezależna w swoich decyzjach i godna zaufania, abyśmy mogli przywrócić normalność kontaktów pomiędzy osobami zajmującymi się flagami, oprawami, czy wyjazdami a klubem. Wydaje nam się, że osoba, która zostanie zatrudniona w przyszłym tygodniu spełni nasze oczekiwania, a przyznane jej kompetencje pozwolą na normalne działanie. Ingerencja dyrektora ds. bezpieczeństwa w sprawy kibicowskie ma zostać ograniczona, a jego rola zmarginalizowana. Przedstawicie klubu odpowiadając na zarzut nazbyt gorliwej współpracy ze służbami mundurowymi dyrektora wskazali na szereg pism, w których stanowisko dyrektora i klubu było pro-kibicowskie. Czy to rzeczywiście prawda, a wydarzenia z poprzednich spotkań były jedynie zbiegiem okoliczności? Czas pokaże. Na pewno w lepszym przyglądaniu się sytuacji pozwoli nam fakt, że od nowej rundy będziemy mieli bezpośredni wgląd w to, co jest przekazywane na odprawach przedmeczowych, a także spotkaniach z delegatem PZPN-u. Klub zapewnił, że jeśli tylko wyrazimy takie chęci będziemy mogli w nich uczestniczyć.

Nasze rozmowy z klubem dotyczyły także kwestii związanych z wyjazdami. Otrzymaliśmy zapewnienie, że zmienią się pewne zasady, a przede wszystkim, że na stadion przy Reymonta wpuszczani będą kibice wszystkich drużyn przyjezdnych - bez wybierania tych "lepszych" czy "gorszych". My natomiast możemy liczyć na pomoc klubu w momencie, gdyby to w związku z naszymi wyjazdami pojawiały się problemy. Według ustaleń które poczyniliśmy, nie powinny mieć już miejsca sytuacje, w których SKWK samo walczy o to, by wpuszczono nas na jakiś stadion. Klub zobowiązał się do szerokiej pomocy w tym zakresie.

Co ważne – nie mówimy, że macie zapomnieć o tym co było i udawać, że wszystko działa bez zarzutu a współpraca z klubem układa się wspaniale. My tego od nikogo nie żądamy, sami podchodzimy do tego z lekkim dystansem, zdecydowaliśmy się jednak dla dobra Wisły Kraków podjąć raz jeszcze to wyzwanie. Dajemy klubowi po raz kolejny kredyt zaufania, rozpoczynamy nowy rozdział współpracy. Wiemy, że czeka nas mnóstwo pracy i wiemy, że potrzebujemy Waszego wsparcia i pomocy. Tylko działając razem możemy odnieść sukces. Tylko działając razem możemy mieć realny wpływ na zmiany na lepsze.

Czas pokaże, czy mieliśmy rację, czy może znów zostaniemy zmuszeni do tak radykalnych kroków jak wyjście ze stadionu. Do każdego z Was należy decyzja, czy kupicie karnet na rundę, bilet na mecz, czy w ogóle nie przyjdziecie na stadion. Z naszej strony chcemy zapewnić, że będziemy pilnować realizacji postanowień porozumienia z klubem i robić wszystko aby przywrócona została normalność i abyśmy mogli w spokoju skupić się na dopingu dla naszej drużyny.

Już teraz informujemy, że utworzony został specjalny adres e-mail: kibice@kibicewisl y.pl, na który będziecie mogli wysyłać wasze pomysły, spostrzeżenia z działalności klubu, zachowań służb podczas meczów, czy jakości stadionu i cateringu. Po każdym spotkaniu przy Reymonta będziemy monitorować, czy aby na pewno wszystko wyglądało tak jak powinno, a jeśli nie - niezwłoczenie wyjaśniać te kwestie z klubem.

Planujemy także w najbliższym czasie rozpocząć cykliczne publikacje dotyczące najbardziej nurtujących nas wszystkich problemów związanych z kibicowaniem, stadionem, czy działalnością klubu, a nawet państwa.

Będziemy informować także o wszelkich akcjach, które planujemy organizować. Zapraszamy też do współpracy i członkowstwa w SKWK. I nie chodzi nam tutaj tylko o kibiców regularnie zasiadających na trybunie C. Mamy nadzieję, że najbliższa runda tylko potwierdzi to, że "Cała Wisła jest Zawsze Razem" i nie ma podziału między młodszymi czy też starszymi pokoleniami.

Już niedługo opublikujemy informacje dotyczące wydarzeń, które zaplanowaliśmy na najbliższą rundę. Mamy nadzieję, że pojawi się mnóstwo osób, które wraz z nami będą chciały aktywnie uczestniczyć w tworzeniu Wiślackiego ruchu kibicowskiego. Ku chwale Wisły Kraków!
Z wiślackim pozdrowieniem,

SKWK


zim zum 08.02.2013 21:53

Wciąż same ogolniki. Szkoda popieralem ich, ale okazuje się, że pomachali szabelką i wszystko wraca do normy.

Worcester 08.02.2013 21:58

Gdzie jest treść porozumienia?
Ten tekst wygląda jak obszerna relacja z rozmów. Brak konkretów.

KOMINEK 08.02.2013 22:12

Czy ktoś jest ślepy że nie widzi Komunikat SKWK i Wisły Kraków S.A. ws. porozumienia
I jeszcze jedno
do krytyków porozumienia a co wy byście cchcieliście ? Porozumienie to ustępstwa obu stron. Jak ktos mądry napisał z dobrego porozumienia żadna ze stron nie powinna byc do końca zadowolona. Porozumienie miało byc porozumieniem a nie zniszczeniem jednej strony przez drugą. Jak mam zwykle wiele do zarzucenia SKWK to to porozumienie uwarzam za bardzo dobry ruch

master17 08.02.2013 22:26

Szkoda, że nie opisali sprawy sportowe (akademia itp.). Nic czas pokaże, jak to wszystko będzie wyglądać.

1q2 08.02.2013 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1298061)
Wciąż same ogolniki. Szkoda popieralem ich, ale okazuje się, że pomachali szabelką i wszystko wraca do normy.

A czego oczekiwałeś?wspólnego stanowiska w stylu - jebać Tuska i policje?
W 100% szczerze - część mnie oczekiwała że protest będzie nadal kontynuowany, tyle że ja jestem piknik.Kiedyś inaczej to było ale od dawna na wyjazdy nie jeżdżę , w młynie też nie siedzę - generalnie, prześladowania i problemy o które chodzi ludziom z SKWK , mnie nie dotyczą, bardziej w....ia mnie ta degrengolada jeśli chodzi o zarządzanie i brak jakiegokolwiek pomysłu i w sumie należało by się tym patałachom pograć jakiś czas przy pustych trybunach
Ale nie mam się zamiaru odcinać od problemów osób zaangażowanych, mimo iż nie zawsze się z nimi zgadzam.

Może się nie znam ale na moje to SKWK nie miało ciśnienia na zakończenie (zawieszenie)protestu i tzw zgniły kompromis.
Pamiętaj że świat się raczej nie skończy do wiosny.To jest ten czas by sprawdzić czy klub faktycznie chce współpracować na partnerskich zasadach
Mamy ponad 100 lat historii, pewnie przynajmniej tyle samo przed nami, nawet gdyby te kilka miesięcy dania szansy obecnym włodarzom , to będzie błąd, to chyba warto podjąć to ryzyko i się przekonać?

zim zum 08.02.2013 23:10

Wyraziłem swoje zdanie. Popierałem ich, uważałem że niektóre postulaty są i tak niemożliwe do zrealizowania, ale liczyłęm na coś więcej. Niestety to są same ogólniki i głupie tłumaczenia. Klub do dzisiaj nie jest w stanie zamontować ławki i stołu żeby ludzie zjedli jak...ludzie, tylko się zasłania nie oddaniem stadionu czy brakiem pieniędzy. Porozumienie jest, a dalej wszystko będzie tak jak było - niestety. Tak jak mówię, to jest moje zdanie. Byly postulaty, zostały tylko piękne hasła.

SV_ 08.02.2013 23:15

Gdzie jest treść porozumienia?

Co z pomocą i wstawiennictwem za ludzi którzy maja problemy "ze schodami" ?
Btw, jakoś można im pomóc?

Wojtas 09.02.2013 00:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1298072)
Wyraziłem swoje zdanie. Popierałem ich, uważałem że niektóre postulaty są i tak niemożliwe do zrealizowania, ale liczyłęm na coś więcej. Niestety to są same ogólniki i głupie tłumaczenia. Klub do dzisiaj nie jest w stanie zamontować ławki i stołu żeby ludzie zjedli jak...ludzie, tylko się zasłania nie oddaniem stadionu czy brakiem pieniędzy. Porozumienie jest, a dalej wszystko będzie tak jak było - niestety. Tak jak mówię, to jest moje zdanie. Byly postulaty, zostały tylko piękne hasła.



Podpisuje sie pod tym.

Niby klub chce wspołpracy ale cos czuje ze bedzie tą wode mącić........

Don Donson 09.02.2013 12:19

Ja uważam, że to porozumienie jest szkodliwe.
Niczego nie załatwia. Jedynym "sukcesem" jest przysunięcie władz SKWK "bliżej koryta" (te wszystkie możliwości uczestniczenia w jakichś tam spotkaniach, bez prawa głosu).
Jest taka lipa, że należało trzymać stanowisko dopóki klub nie ustąpi - sytuacja była na tyle dojrzała aby można było mieć dumę a nie unosić się jakimiś tam hasłami, że "dla dobra Wisły Kraków" itp.
A tak dalej będziecie kupowali jedną z dwóch kanapek i sosy będą nam cieknąć na gacie bo klub nie postawi stołków i krzeseł bo my jesteśmy bandytami i zaraz je rozjebiemy.

Nic się ....a nie zmieni, klub teraz wie że ma SKWK w kieszeni i ewentualne nieporozumienia będą spływać na SKWK że niby nie dotrzymuje swojego stanowiska.

Nie uważam, że jazda po Bednarzu jest żałosna - jest jak najbardziej na miejscu. Niech idzie do Legii tam jest jego miejsce - on kocha ten klub, ale jak widać nie jest na tyle dobry aby Walter i spółka mogli na niego liczyć, więc doi nas.

Użyję populistycznego argumentu - pomyślcie o wynagrodzeniu Bednarza jak będziecie wznawiać KK - każdy z Was dołoży się do jego kiesy, ja ....a też. Bo ławek do żarcia dalej nie będzie.

I nie mam 15 lat, wiele można znieść ale honor trzeba mieć. Powiedziałeś, że coś Ci się nie podoba? To nie ufaj obietnicom 10 razy niedotrzymanym. Masz pieniądze na karnet i bilet? jesteś panem sytuacji, czekaj aż spełnią TWOJE oczekiwania, bo ONI są dla NAS a nie my dla nich - tak generalnie. Bo to, że zawodnicy mają nas w DUPIE to macie jak w banku.

Boli mnie to "porozumienie", bo wydaje mi się, że klubowi poszło za łatwo. Zyskał spokój i zgodę na dalsze dziwne działania.

Jaki jest cel klubu na ten rok?
Jaka jest strategia?
Jakie są planowane działania związane z poszerzeniem infrastruktury ?

Jako kibic i profesjonalista w swojej dziedzinie muszę z przykrością stwierdzić, że klub (zarówno TS jak i SSA) niemilosiernie "jedzie na sentymencie kibiców" do klubu nie dając prawie nic w zamian.
A łysole i grubasy siedzą w swoich gabinetach paląc grube kubańskie cygara licząc dychę do dychy z wznawianych kart i innych źródeł.

Piotrek87 09.02.2013 12:39

Podpisuję się pod Twoimi słowami Don Donson.

Mnie najbardziej wkur...a , że p.o prezesa (i wogóle w zarządzie, klubie itp) jest legionista. Serio to skwk nie przeszkadza? To jest jakaś totalna paranoja.
Dokładnie menu będzie poszerzone ?
Gdzie strategia itp?

niech robią tak dalej to ten stadion będzie świecił pustkami.

enzo 09.02.2013 13:28

Mnie również nie podoba się przyjęte rozwiązanie, ponieważ oficjalnie(!) nie przedstawiono żadnych konkretnych przesłanek, które by za takim porozumieniem przemawiały. Ot, trochę polityki, kilka złożonych obietnic - ale prawdopodobnie bez poważniejszych gwarancji ich pokrycia i realizacji.

Runda wiosenna będzie stosunkowo krótka, a więc i sama ugoda jest przede wszystkim na rękę Klubowi (z wiadomych powodów). Nie uważam przy tym, aby było to nawet działanie doraźne, gdyż nie przedstawiono szerzej jakichkolwiek środków niezbędnych do realizacji przedmiotu porozumienia, ani tym bardziej czasu, w którym poszczególne cele miałyby zostać wykonane.

Rozumiem natomiast pobudki, którymi mogło kierować się Stowarzyszenie. Tyle tylko, że niekoniecznie się do nich przychylam. Przede wszystkim z tego względu, iż sam liczyłem jednak na więcej - zwłaszcza w kontekście przedstawionych celów protestu. I nie przekonuje mnie nawet dość obszerny opis, wedle którego Klub miał podczas negocjacji zobligować się do konkretnych działań faktycznych.

Zaznaczam, że jest to wyłącznie moja prywatna opinia - niepodparta rzeczywistą wiedzą, bo przy rozmowach nie uczestniczyłem i nie miałem także wglądu w treść porozumienia.

fialo 09.02.2013 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotrek87 (Post 1298110)
Podpisuję się pod Twoimi słowami Don Donson.

Mnie najbardziej wkur...a , że p.o prezesa (i wogóle w zarządzie, klubie itp) jest legionista. Serio to skwk nie przeszkadza? To jest jakaś totalna paranoja.
Dokładnie menu będzie poszerzone ?
Gdzie strategia itp?

niech robią tak dalej to ten stadion będzie świecił pustkami.

Hehe kolego jesteś śmieszny.

Co SKWK ma do decyzji Bigusława Cupiała co do wyboru osób zarządzających klubem? Mają wpływać na decyzję personalne szefa? To już nie leży w kompetencjach SKWK.

Mnie porozumienie satysfakcjonuje, zobaczymy co przyniesie runda wiosenna i dopiero po tym czasie będzie można owo porozumienie oceniać. Bo narazie nie było żadnego meczu i nikt nie może powiedzieć czy klub leci w kulki czy też nie, także wszelkie wynurzenia nie mają sensu wg mnie w chwilii obecnej.

aNouc 09.02.2013 14:14

Piotrek87
a co Ty myslisz ze ktos z SKWK powie Cupialowi zeby zwolnic tego i tamtego i tak sie stanie?
jakby SKWK mialo tak duza wladze to by w zarzadzie juz dawno nie bylo pewnych osobistosci..


co sie udalo zalatwic to sie zalatwilo, a musialo sie udac zalatwic sporo bo inaczej SKWK nie siadaloby nawet do rozmow, wszystko jest na pismie z gwarancja, smialo po karnety.

MatMario 09.02.2013 14:14

Ja karnetu na dziś nie kupuję na 100%

A dlaczego? Bo nie wierzę w siłę tego porozumienia.Ze strony klubu dalej szukanie głupich wytłumaczen, jak to ze stanem prawnym stadionu.

Pójdę na mecz, zobaczę normalne zachowanie ochrony, kupię smaczna herbatę pod koniec przerwy i postawię ją na stole uwierzę że idziemy w dobrą stronę.

Na dziś mówię sprawdzam za małą stawkę bo czuję że klub blefuje.

Worcester 09.02.2013 14:41

Dlaczego SKWK nie opublikowało treści porozumienia?
Kto z klubu podpiał się pod ustaleniami?

To powinny być dwa pierwsze pytania kazdego, który nie łyka wszystkiego jak młody pelikan.
Ja karnetu również nie kupuję.

wolfy 09.02.2013 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1298120)
Ja karnetu na dziś nie kupuję na 100%

A dlaczego? Bo nie wierzę w siłę tego porozumienia.Ze strony klubu dalej szukanie głupich wytłumaczen, jak to ze stanem prawnym stadionu.

Pójdę na mecz, zobaczę normalne zachowanie ochrony, kupię smaczna herbatę pod koniec przerwy i postawię ją na stole uwierzę że idziemy w dobrą stronę.

Na dziś mówię sprawdzam za małą stawkę bo czuję że klub blefuje.

No i OK. To jest uczciwe podejście człowieka, który czekał na rozwiązanie problemów z obsługą od X lat i wreszcie musiał pierdzielnąć pięścią w stół żeby ktoś się nimi zainteresował.

Ale nie miejcie pretensji do klubu i SKWK na wyrost. Nie zakładajmy od razu złej woli, poczekajmy co z tego wszystkiego wyniknie.

MatMario 09.02.2013 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1298127)
No i OK. To jest uczciwe podejście człowieka, który czekał na rozwiązanie problemów z obsługą od X lat i wreszcie musiał pierdzielnąć pięścią w stół żeby ktoś się nimi zainteresował.

Ale nie miejcie pretensji do klubu i SKWK na wyrost. Nie zakładajmy od razu złej woli, poczekajmy co z tego wszystkiego wyniknie.

Trochę źle mnie zrozumiałeś.Catering i obsługę na pierwszym meczu potraktuje jak papierek lakmusowy tego porozumienia. Nie jest to dla mnie priorytetem a kwestie które wymieniłem uważam za drugorzędne ale możliwe do spełnienia na już. Taka szybka kartkowka na test dobrej woli, albo woli robienia nas dalej w chuja.

Tak że p.o. prezes dupa w troki bo czasu coraz mniej.

Też inną sprawą jest to czy SKWK nie zrobiło tego z czystej przyzwoitości i zaufało na piękne oczy, zdając sobie sprawę czym konflikt w formie dotychczasowej by się zakończył,a nie mam wątpliwości że byłaby to totalna zapaść finansowa spółki w przeciągu miesiąca, dwóch.

Daleki jestem od zakładania tutaj złej woli,ale nauczony doświadczeniem nie mogę przyjąć tego za pewnik.

1q2 09.02.2013 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1298142)

Też inną sprawą jest to czy SKWK nie zrobiło tego z czystej przyzwoitości i zaufało na piękne oczy, zdając sobie sprawę czym konflikt w formie dotychczasowej by się zakończył,a nie mam wątpliwości że byłaby to totalna zapaść finansowa spółki w przeciągu miesiąca, dwóch.
.

Nie sądzę.Bardziej było odwrotnie - to klubowi zależało by to rozwiązać bo inaczej to 5 koła na każdym meczu.
Gdyby Wisła grała dobrą piłę to pewnie w dupie by to mieli bo stadion i tak by się zapełnił a tak to kto by na mecze przychodził?

Clanowy 09.02.2013 23:50

Niestety koledzy z SKWK sprzedali się za 30 srebrników.. Nic nie będzie odbywało się inaczej:

1. Kto stanie na schodach dostanie w w dupę - finansowo albo wolnościowo
2. Drużyna dalej będzie grała ch...nię - bo tak zdecydował p.o. Prezesa
3. P.O. Prezesa zostanie na stanowisku bo SKWK nie miało jaj żeby zgrać "va banque" i raz na zawsze pozbyć się tej (L) szmaty z klubu

PS: Z resztą ch... w dupę SKWK - to takie same sprzedawczyki jak Kasierski - tylko pralki im w głowach

normalny 1906 10.02.2013 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1298196)
...za moich " gniewnych czasow" ...Wisla byle czyms innym .....dla Was ( w wiekszosci na tym forum) jest .... nawet szkoda pisac ..... zblaznili sie ludzie tym pseudo Protestwm ........od razu widac i mozna rozroznic Wisle Krakow Cupialowska od 105 letniej ......toczcie dalej boje dzieciaki na forum .......tylko TO wam pozostalo....

Skoro tu są same dzieciaki i ci się tu tak źle to stąd spadaj,nikt nie będzie żałował tego,biorąc pod uwagę ,że raczysz tu wszystkich dosyć miernymi wypocinami.Frustracie,któremu jedynie pozostało bredzenie po forach internetowych ,bo na nic więcej cię nie stać.

Mario Nh 10.02.2013 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Clanowy (Post 1298191)
Niestety koledzy z SKWK sprzedali się za 30 srebrników.. Nic nie będzie odbywało się inaczej:

1. Kto stanie na schodach dostanie w w dupę - finansowo albo wolnościowo
2. Drużyna dalej będzie grała ch...nię - bo tak zdecydował p.o. Prezesa
3. P.O. Prezesa zostanie na stanowisku bo SKWK nie miało jaj żeby zgrać "va banque" i raz na zawsze pozbyć się tej (L) szmaty z klubu

PS: Z resztą ch... w dupę SKWK - to takie same sprzedawczyki jak Kasierski - tylko pralki im w głowach

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1298194)
...SKWK ... i wszystko jasne .....

Brak słów. :lol:

fialo 10.02.2013 10:39

Widzę, że mamy wysyp baranów, w szczególności posty #75,#76,#77. Dochowaliśmy się kretynów, życzących ch..a w dupę braciom po szalu, brak słów. Jeszcze te "srebrniki" - nie ma miary na określenie tego debilizmu. Na szczęście twoje(celowo z małej litery, bo zero szacunku dla takiej cioty napinającej się w necie) 'argumenty' można łatwiutko obalić.

1. Na karanie za stanie na schodach nie ma wpływu ani SKWK, ani klub Wisła Kraków tylko debilna do potęgi ustawa o imprezach masowych, jedyna inicjatywa ustawodawcza naszego, pożal się Boże, prezydenta. Z moich informacji wynika, że SKWK nie ma wpływu na stanowienie prawa w Polsce ;)

2. Zatrudnienie i obecność pana Jacka Bednarza w naszym klubie to indywidualna decyzja Bogusława Cupiała i SKWK nie odpowiada za politykę sportową klubu. Za politykę sportową odpowiada przede wszystkim właściciel i "legionista" to jego pomysł i zasługa, także jak już to wyładowuj na nim swoje frustracje gimbusie.

Odniosę się do jednej kwestii jeszcze. Dobrze, że niektórzy z was urodzili się w takich czasach, bo w latach 80. i 90. o "smacznej herbatce pod koniec przerwy", w dodatku "postawionej na stole" można było tylko pomarzyć, tak mi przynajmniej ojciec opowiadał, bo sam tych czasów z racji wieku nie pamiętam. Rozumiem, że kwestia cateringu jest ważna (chociaż w sumie ja mam to w dupie - przychodzę na mecz, a nie do restauracji), ale nie chodzić na Wisłę, bo pepsi jest ciepłe albo herbata zbyt słaba i nie ma z nią gdzie siąść przy stole to dla mnie lekko żałosna wmówka. Dobrze, że chłopaki przed nami w ciężkich latach nie miały takich problemów i chodzili na Wisłę, pomimo tego, że standard usług "lekko" odbiegał nawet od tego niskiego, który jest teraz.

Podkreślam jednak - mam nadzieję, że kwestia cateringu zostanie poprawiona i ta część widowni, dla której jest to ważne, zostanie usatysfakcjonowana.

rafkur 10.02.2013 10:43

Jak dla mnie jest to niezły punkt wyjściowy do usprawnień na R22. Karnetu nie kupię, na mecz pójdę. Popatrzę sobie w którym kierunku to zmierza.
Atakowanie SKWK za "odpuszczenie" pewnych rzeczy w rozmowach z klubem jest dość słabym pomysłem. Nad klubem jest jeszcze coś takiego jak ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych i łamania zasad tejże wymagać od SA może tylko dzieciak ewentualnie frustrat.
Klub jako klub może za to wiele poprawić we własnym zakresie ( od tego mitycznego cateringu, na którym mnie akurat średnio zależy bo jak kolega powyżej napisał konsumować produkty kulinarne to chodzę do restauracji a nie na stadion, po relacje z kibicami ) i na te zmiany chciałbym liczyć.

Worcester 10.02.2013 11:41

Cytat:

1. Na karanie za stanie na schodach nie ma wpływu ani SKWK, ani klub Wisła Kraków tylko debilna do potęgi ustawa o imprezach masowych, jedyna inicjatywa ustawodawcza naszego, pożal się Boże, prezydenta. Z moich informacji wynika, że SKWK nie ma wpływu na stanowienie prawa w Polsce
Ale klub nie musi robić za policjanta i wysługując się stewardami gnębić pojedyncze osoby, które stoją na schodach. Próbowałeś zrelatywizować problem, ale Ci się nie udało. Dobrze wiesz, że klub przegina z nadgorliwością w tej kwestii.

Cytat:

Odniosę się do jednej kwestii jeszcze. Dobrze, że niektórzy z was urodzili się w takich czasach, bo w latach 80. i 90. o "smacznej herbatce pod koniec przerwy", w dodatku "postawionej na stole" można było tylko pomarzyć, tak mi przynajmniej ojciec opowiadał, bo sam tych czasów z racji wieku nie pamiętam. Rozumiem, że kwestia cateringu jest ważna (chociaż w sumie ja mam to w dupie - przychodzę na mecz, a nie do restauracji), ale nie chodzić na Wisłę, bo pepsi jest ciepłe albo herbata zbyt słaba i nie ma z nią gdzie siąść przy stole to dla mnie lekko żałosna wmówka
Jak już pisałem jeśli klub jest tak bardzo gorliwy w egzekwowaniu prawa, niech przyłoży się z równie z wielką gorliwością do swoich obowiązków. Jak człowiek pracuje cały tydzień, idzie na mecz, kupuje coś mięsoposobnego w bułce plus napój, to ma prawo wymagać ten napój gdzieś postawić. Bo dałem im moje pieniądze, które są moją krwawicą. Chyba, że jeszcze jesteś na utrzymaniu rodziców, więc jak przejdziesz na swój garnuszek to inaczej spojrzysz na problem.
Ja płacąc za bilet nie wymagam poziomu sportowego - nie jestem idiotą. Wymagam tylko tego, aby mieć gdzie zjeść (a często wracam prosto z pracy, bez posiłku) i załtawić swoje potrzeby fizjologiczne (sprawna spłuczka i mydło). To tak wiele?
Jesli nawiązujesz do 90 lat, to równie zaapeluj, aby wjeżdzać z bramą lub wchodzić na patencie - bo dzięki takim akcjom kilka razy za małolata wbiłem na C. Ale to już nie wróci. Są inne czasy, ludzie płacą i wymagają - absolutnego minimum.

Gdzie jest treść porozumienia z podpisem osoby z klubu? Nie ma.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl