![]() |
kolego FraMat pisz bzdury to ci powiem tak moze moj jezyk jest leko gibki, ale napewno na piłce wiecej zjadlem zebów niz ci sie wydaje grałem w Nysie Kłodzkie,Kryształ Stronie Śląskie,Piast Nowa Ruda, Najwyższa liga w jakiej grałem to IV z Nysą kłodzka. Do tego czasem chodze na treningi klubu w mojej obecnej miejscowści pod krakowem i pomaga trnerowi w treningach bo to moj dobry kolega z nysy
A ja uważam że Serb miał po prostu pecha popatrzcie u na na bramkarzy Pawełek-Polonia Warszawa Kurto-Holandia Cebanu-Rosja jak dobrze pamietam Emilian Dolha u nas grał świetnie a w lechu co dno |
Cytat:
|
Cytat:
|
przypomnij sobie stary Pawełka, on też popełniał przecież góra 2-3 bramkowe błędy na runde, a w pozostałych meczach spisywał sie dobrze.
Bramkarz ma być przede wszystkim "pewny". A Sergiei pewny był tylko jedną runde.Serio myślicie ze obniżył sobie pensje o połowe dlatego ze chciał zostać w Wiśle, a nie dlatego ze jest stary i nikt go nie chce ? |
Cytat:
Problem dotyczy nie tylko Pareiki, ale w gruncie rzeczy wszystkich naszych najlepszych piłkarzy, przykład Meliksona, a teraz , hmm, to samo dotyczy np. Głowackiego który jednak grał w Trabzonsporze i zbierał dobre recenzje, a w Wiśle jest słaby, moim zdaniem to sfera psychologii, a ściślej tego co udało się stworzyć Maaskantowi, za którego i Pareiko i Melikson grali rewelacyjnie, właściwego klimatu jedności drużyny i wiary w sukces. Dziś Pareiko nie ma pewności w grze, gra nerwowo, podobnie pewność stracili inni kluczowi piłkarze, tu nie ma przypadku.. Tak więc oczekiwałbym od Kulawika aby przede wszystkim stworzył dobrą aurę w drużynie, pozwolił im grać tak jak potrafią najlepiej, cały system gry powinien być temu podporządkowany, skoro np. wiślacy co niektórzy lubią grać technicznie i utrzymywać się przy piłce to należy dać im taką możliwość .. Pisząc wprost Kulawik powinien odbudować morale drużyny, tylko i aż tyle. Cytat:
|
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=Fh-pSq0vVgM http://www.youtube.com/watch?v=MVyMEapaM3Q Pomijam ewidentne błędy obrony, ale SOLIDNY bramkarz przynajmniej dwa strzały by wciągnął, albo przynajmniej się rzucił, a ta parówa odprowadza piłkę wzrokiem nawet nie próbując. W tym samym sezonie dostał także trzy szanse na pokazanie się w lidze i w każdym wyglądał jak amator. Pamięć kibiców bywa krótka i wybiórcza. Tylko się cieszyć, że nie ma już Łobo, bo pewnie część kibiców domagałaby się Wojtka Ł. w pierwszym składzie. Cytat:
i Legią, już zapomniałeś te sytuacje? Nie chce mi się szukać skrótów z tych meczów, ale powinieneś pamiętać mecz na Kałuży , Pawełek broni w drugiej połowie jak w transie tylko dzięki temu i pomocy allaha (Boukhari) wygraliśmy ten mecz, po meczu było wiele opinii kto został jego bohaterem, ale większość twierdziła, że Pawełek. Później pamiętny mecz z Legią, gdzie Legia ciśnie od 1 minuty i kolejna wybroniona "setka" , jakby wtedy Radović strzelili, to gra Legi by wyglądała całkiem inaczej, a tak udało nam się wygrać. Później nastała era Siergieja który bronił solidnie, nie puszczał szmat, aczkolwiek też nie bronił jakichś fenomenalnych strzałów. Wyciągał to co było do wyciągnięcia i nic ponadto. Szanuje Siergieja, ale powiedzmy sobie szczerze, w tym sezonie gra SŁABO i nie jest pewnym punktem drużyny. |
Nic nie mylę, napisałeś że Pareiko" jeszcze nam meczu nie wybronił", a to jest zwyczajnie nieprawda. Owszem wybronił nam wiele spotkań. Bronił bardzo solidnie w całej rundzie wiosennej (na tle Pawełka to była wręcz nie tylko w moim odczuciu wręcz "rewelacja") dającej Wiśle MP2011, miał wiele doskonałych parad bramkarskich i później (które śmiało można nazwać rewelacyjnymi), a jego ilość wpadek jest nieporównywalnie mniejsza od Pawełka czy innego Cabaja. Nikt nie kwestionuje, że obniżył loty i zdarzają mu sie rzeczy które kojarzą nam się z ..Pawełkiem, ale tamten miał ich duużo więcej i na szczęście mamy ten etap za sobą.
Jak drużyna zacznie grać lepiej, to jakoś spokojny jestem że i Pareiko wróci do poprzedniego poziomu gry, widać on tez specjalnie mocny psychicznie nie jest i jak wszyscy, absolutnie wszyscy piłkarze Wisły, zawodzi. Od Bramkarz oczekuje solidności, a od czasu do czasu parad rewelacyjnych , tak mam..Tyle że na teraz to czekam jedynie na zdobycze punktowe i styl mało mnie już interesuje, nawet tzw. psim swędem zdobyte, bo XIII MP jest okay, ale XIII miejsce jest bardzo nie-okay. |
Coś nie widzę tych przykładów fenomenalnych obron. Również ten karny (przy stanie 2:0 dla Wisły!) to bardziej nieudolność Franka, niż zasługa Siergieja. Siergiej bronił SOLIDNIE i nic ponadto. Dobrą grą przyczynił się tak samo do mistrzostwa jak pozostała 10 zawodników, a mitologizowanie jego gry to u Ciebie norma (vide Brożek)
A obniżka formy Siergieja zdaje się postępować Jesień 2011 (solidna/dobra forma) -> Wiosna 2012 (przeciętna forma) -> Jesień 2012 (przeciętna/słaba forma) Oby to nie było związane z wiekiem naszego bramkarza. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Napiszę krótko - zgadzam się z przedmówcami, że Siergiej od DŁUŻSZEGO czasu notuje ewidentny regres. Niektórzy tutaj próbują Go ratować podając przykłady, ile wybronił Wiśle meczów. Żeby być sprawiedliwym, proponuję się zastanowić, ile meczów nam spieprzył, a tych tez będzie kilka... To BYŁ dobry bramkarz, który obecnie nadaję się do zmiany - po cholerę trzymać Miśka na ławce ?
|
milosz, nieprzesadzasz troche?
Pareiko w Wisle to: - swietna wiosna 2011 - slabiutka jesien 2011 (pamieta ktos jeszcze cuasi-samoboja z Apoelem?) - slaba wiosna 2012 - slabiutki poczatek jesieni 2012 I mowimy o gosciu ktory ma 35 lat... Dramatycznie slabo... I sorry, ale jesli ktos na 3,5 rundy ma 1 dobra to... o czym to swiadzczy? No chyba nie o tym ze Pareiko "wiosna 2011" to jego normalny poziom bramkarski... Nie w Wisle... Ergo, jak sie przypatrzymy bramkarzom z "wielkiej" trojki (Kuciak, Buric, Pareiko) to Pareiko wypada zdecydowania najslabiej. -------------------------- Z Pareiko mozna wiazac takie nadzieje jak z... Ilievem. Niby CV jest, niby jakis skill jest, niby mozna na nich opierac solidna druzyne, ale... tylko na niby. Bo w rzeczywistosci obaj sa tak produktywni jak Kirm, czlowiek ktory przebiera sie za pilkarza. I niech mi tu Framat nie wyskakuje z jakimis tekstami w stylu "Iliev gra robi przewage, blablabla". Przewage to robi Ljuboja. |
Nie wierzę w to, że taki Melikson, Genkov czy Wilk z Ilievem - nagle zapomnieli jak się gra w piłkę... Mam nadzieję, że Kulawik dotrze do ich psychiki na tyle, że w meczu z Jagiellonią zobaczymy zalążek dobrej gry dłuższy niż w Warszawie. Nie wymagam, żeby od razu grali na pełnej k.wie przez 90 minut, bo nie od razu Kraków zbudowano, powoli małymi kroczkami do przodu. Oby, oby.
Co do zmiany bramkarza, to trochę w patowej sytuacji jesteśmy. Bo tak naprawdę pewność bramkarza uzależniona jest w pewnym stopniu od zgrania linii obrony a z tym u nas naprawdę słabo. W tym sezonie graliśmy już 9 oficjalnych spotkań pozwolę sobie przypomnieć jak wyglądało ustawienie naszych stoperów tych meczach: Luboń(PP): Głowacki, Chavez GKS: Głowacki, Bunoza Bielsko: Głowacki, Czekaj Polonia: Głowacki, Chavez Pogoń: Jaliens, Bunoza Lechia: Czekaj, Bunoza Warta (PP) - Czekaj, Bunoza Piast: Głowacki, Czekaj Legia: Głowacki, Czekaj Nie ma stabilizacji na środku obrony i to też w pewnym stopniu nie daje nam pewności na bramce. Za utratę bramek nie jest tylko odpowiedzialny sam Pareiko. Owszem bramkarz powinien być pewnym punktem zespołu, ale także para środkowych obrońców powinna dodać tej pewności. |
Cytat:
Podsumowując przez ostatni rok, ostatnie 12 miesięcy jeden dobry mecz... A reszta dobrych meczów to była dawno, dawno temu... Ale kolega milosz lubi stare historie i pewnie chciałby w bramce zobaczyć w następnej kolejce Sarnata bo przecież "wiele meczów Wiśle wybronił..." W sumie w tym samym okresie, czyli od roku taki Melikson zagrał półtora dobrego meczu czyli tylko o pół więcej niż Estończyk (jeden z Cracovią i pół z Zagłębiem Lubin). Dawno, dawno temu czyli ponad 17 miesięcy temu i dawniej obydwoje zagrali we Wiśle wiele świetnych meczów ale 17 miesięcy w futbolu (i nie tylko w futbolu) to cała epoka. W ostatnim sezonie ta dwójka zagrała łącznie 2,5 dobrego spotkania co dało 7. miejsce głównie dlatego bo lepiej grali inni (na szczęście). W obecnym sezonie grają tak jak widać i nie ma co się znęcać bo wystarczy zobaczyć tabelę. Za rok jeśli Wisła będzie jeszcze niżej to kolega milosz będzie nawijał... "bo jeszcze na wiosnę, dwa lata temu dali nam MP..." co będzie prawdą tylko co z tego? Równie dobrze można powspominać np. Majdana... a nie ...przecież jego już nie ma we Wiśle... a może szkoda bo zdobył z nią 2x MP? Cytat:
Tak więc Kulawik musiałby przypomnieć Meliskonowi, Pareice, Ilievowi itd. jak grali ponad 17 miesięcy temu bo ostatnio właśnie wtedy (i jeszcze wstecz) byli w stanie zagrać np. dwa dobre mecze z rzędu. Więc wyraz "nagle" jest tu dla mnie delikatnie mówiąc eufemizmem. |
Cytat:
________ Cytat:
A to że jest dokładnie tak, jak napisałeś to dotyczy nie tylko naszego bramkarza i jego słabej gry, tylko rzecz jest w pogarszającej sie postawie całej drużyny, więc problem nie jest jedynie w Pareice tylko w jakości gry tak całej formacji obronnej, jak i ofensywnej. Po pierwsze trochę stabilizacji, po drugie lepszy klimat w drużynie (trener który tworzy zgrany kolektyw, to już byłoby coś), o czym już pisałem, a po trzecie ..wzmocnienia, ale to zależy już od B.C.. Wisła potrzebuje wzmocnień, to jasne, również na pozycje bramkarza, choć bardziej priorytetowe dla mnie jest sprowadzenie dynamicznego skrzydłowego, def. pomocnika, LO czy napastnika .. ale to zupełnie inny temat ..choć związek przyczynowo-skutkowy jest. _________ I do "kibica inaczej": Cytat:
Cytat:
_________ A co do meritum to raz jeszcze: Cytat:
|
Cytat:
Obawiam się, że to będzie mecz na przełamanie, ale raczej nie dla nas. Potrzebujemy punktów, bo nasza przewaga nad PBB i Bełchatowem jest śmiesznie mała. Wystarczy, że wygrają po meczu i zacznie się nerwówka... |
piszcie co chcecie ale ja bym serba dał na bramke
|
Cytat:
Tu leży zasadniczy problem. Nie tylko w wytrzymałości, ale w sile, przyśpieszeniu, gibkości. Cieszę się, że są jeszcze forumowicze dostrzegający ten problem. Jeśli udało się Kulawikowi w tak krótkim okresie czasu poprawić tę sferę piłkarskiego rzemiosła u naszych kopaczy to można mieć nadzieję na korzystny wynik. Czyli wymęczone zwyięstwo. Bo pkt potrzebujemy jak tlenu... |
Cytat:
Ja również, skłaniam się do tezy że znowu po całej linii zepsute zostały przygotowania do sezonu. Po części to miałem na myśli, wspominając o tym, że Genkov, Melikson i Wilk nagle zapomnieli jak się gra w piłkę. Wychodzi na to, że zostali przetrenowani, nie złapali świeżości podczas przerwy wrześniowej i pojawił się kłopot w postaci wytrzymania meczu kondycyjnie na przyzwoitym poziomie. Dobitnie pokazał to mecz z Legią, gdzie naprawdę w mojej ocenie pierwsze 20 minut to istny cud... Wisła grająca pressingiem, szybkie wymiany podań, klepka, pokazywanie się na pozycje. Skoro Kulawik o tym wiedział, to za pewne tak rozłożył obciążenie treningowe, aby ''szczyt formy'' (nie mówię o klepaniu i pressingu przez 90 minut) zobaczyć w meczu z Jagiellonią. Bardziej chodzi mi o samą poprawę naszej gry i kondycję. Psychika też odgrywa tu ważną rolę, Probierz widać nie umiał dotrzeć do zawodników w taki sposób jaki zrobił to Kulawik, mimo tego, że byli/są słabo przygotowani potrafili w pewnym stopniu ucieszyć oko kibica dobrą grą. Przecież Ci zawodnicy potrafią grać w piłkę pokazali to nie raz i nie dwa. Jeżeli Tomek ich zmotywuje w odpowiedni sposób - mam nadzieję, że zobaczymy zupełnie inną Wisłę niż dotychczas. |
Bunoza do pierwszego składu szczególnie,że mamy wyprowadzać piłke przez obrońców,Burliga jeżeli zdąży wrócić po kontuzji to na lewą obrone zamiast Frederiksena.Chrapek na defensywnego pomocnika z łaczeniem gry do przodu.
Pareiko Burliga* Bunoza Głowacki Jovanovic Iliev Chrapek Garguła Melikson Genkov Sikorski z ławki Szewczyk za Ilieva 2:0 mój typ. |
Cytat:
|
Spotkanie 8 kolejki pomiędzy Wisłą Kraków a Jagiellonią poprowadzi sędzia z Warszawy Marcin Borski. W tym sezonie będzie to jego pierwsze sędziowanie Wiśle a trzecie Jagiellonii ( zremisowany mecz z Górnikiem Zabrze 1:1 i porażka z Lechią Gdańsk 0:2)
Do meczu coraz mniej czasu, ze zgrupowań wrócili już wszyscy kadrowicze. Najwcześniej w Krakowie zameldował się Sergiej Pareiko, który indywidualnie trenował już w środę. Dziś z zespołem trenowali pozostali kadrowicze - Maor Melikson oraz Osman Chavez. Trener Kulawik nadal nie może korzystać z usług przechodzącego rehabilitację - Łukasza Burligi. |
Chryste Panie - znowu Borski...Boże ześlij nam farta niech ten dyletant przekręci Jagę a nie nas!
|
K****a znowu Borski
posmiewisko wszytskich ,najgorszy sedzia ktory daje soba pomiatac na boisku,i ma mocne plecy PZPN kto dobiera tych sedziow |
Jakby był Małek, albo Siejewicz to też byście narzekali.
Ciekawostka: w poprzednim sezonie wygraliśmy wszystkie mecze, w których sędziował nam Borski, a było ich pięć (trzy ligowe+ 2 PP). |
c..j z Borskim.
mam nadzieję, że towarzystwo (czyli nasi piłkarze) się ogarnie i zechce podciągnąć Wisłę w rejony środka tabeli, a ten mecz będzie pierwszym krokiem do tego. |
Wszystko juz zostało powiedziane - no comment. Kolejny raz daja do zrozumienia, ze fryzjer nadal działa.
|
Mam w dupie sędziego, jak drużyna jest lepsza od rywala to wygrywa 2-3 bramkami. Sędzia może pomóc drużynie przeciwnej ale nie aż tak.
|
5 ostatnich spotkań Wisły sędziowanych przez Borskiego zakończyło się naszym zwycięstwem...
|
Cytat:
Czyli że działa na korzyść Wisły? Czepiać się sędziego, że może wypaczyć wyniku meczu, mimo tego że 5 ostatnich spotkań to zwycięstwa...Wisły, gdy sędziował Borski. Logiczne. |
To forum już od dawna nie jest normalne, same narzekania więc lament, że sędziuje Borski mnie nie dziwi. Zresztą kto by nie sędziował to zawsze będzie płacz więc...
Jak dla mnie to może każdy może sędziować, obojętne mi to. Zacznijmy strzelać bramki a będziemy wygrywać, bo właśnie to strzelanie od ponad roku jest u nas poważnym problemem. |
A kto jak nie Borski w ostatnim meczu Pucharu Polski z Ruchem w tamtym sezonie najpierw pouczył bramkarza Ruchu Perdijicia aby nie wychodził poza linię bramkową, po czym nie powtórzył karnego gdy ten obronił strzał będąc na 3 metrze. Nie wierzę że on, ani jego liniowy Listkiewicz tego nie widzieli bo przy poprzednich strzałach też tak robił. Po prostu czekali do skutku jak obroni.
|
Meczowa "osiemnastka" na mecz z Jagiellonią Białystok:
BRAMKARZE: Pareiko, Miśkiewicz OBROŃCY: Głowacki, Bunoza, Jaliens, Czekaj, Frederiksen, Jovanović. POMOCNICY: Garguła, Wilk, Iliev, Melikson, Chrapek, Uryga, Szewczyk NAPASTNICY: Genkov, Boguski, Sikorski. |
Jak Borski to zajebiście! Genkov powinien wywalczyć w meczu z Jagiellonią...11.
|
Cytat:
|
Prawda jest taka : ten mecz można wygrać , przegrać lub zremisować .
I żadne z powyższych rozstrzygnięć mnie niestety nie zdziwi:/ |
Pewnie wygramy , a narzekania na grę będą większe , niżeli byśmy przegrali w dobrym stylu . Takie mam przeczucie.
przydało by się zagrać na 0 z tyłu i strzelić z 3 bramki . Typuje Hat trick Sikorskiego :P |
Cytat:
Co do Borskiego: jeśli zagramy tak jak w ostatnich meczach, to żaden sędzia nie będzie w stanie nam przeszkodzić - i tak przegramy. Nie wiem, co to w ogóle za problem? Gramy jak ostatnie sieroty, nie stwarzamy sytuacji, cała nasza gra ofensywna to błagalne patrzenie w stronę Meliksona. Proponuję nie szukać na siłę problemów gdzie ich nie ma. Jagiellonia gra lepiej niż to wynika z ich pozycji w tabeli, tak więc nasi będą musieli naprawdę się postarać. Przydałoby się coś wybrać, ale nad remisem też nie będę rozpaczał. Cytat:
Da się to oglądać? IMHO na trzeźwo nie bardzo. Nie widzę nic dziwnego w tym, że skoro drużyna gra o wiele gorzej niż w najgorszych meczach za Maaskanta i Moskala, to ludzie bardziej narzekają. Wydaje mi się to wręcz logiczne, że im większa wujnia na boisku, tym kibice są bardziej załamani. Zwłaszcza tacy, którzy zapłacili za bilet/karnet i obejrzeli coś takiego "na żywca". Często bez znieczulenia. Fakt, że przy takiej grze mamy tak dobrą (to nie żart) frekwencję powinien dawać do myślenia. |
My tu gadu gadu a Bełchatów się zbliżył do Wisły na 3 pkt... Jak dzisiaj nie będzie kompletu punktów to się zrobi straszno...
|
Spokojnie. 2 tygodnie przerwy zrobiło swoje. Wygramy 3:0.
|
2 mecze, 6 puntków? na to liczę
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl