Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2012/13 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8799)

SWEET_83 11.08.2012 15:17

O 1 połowie to nie napisze bo troche lat straciłem a 2 połowa wygladała zdecydowanie lepiej. Od momentu wejscia Quioto nasza gra zaczeła lepiej wyglądac. Widac że ten młody Honduranin ma potęcjał i mam nadzieje że w kolejnym meczu z Bełchatowem zagra od 1 minuty meczu. Co do Sikorskiego. Na ławkę. Co do gry sa jeszcze mankamenty w naszej grze ale tez plusy zwłaszcza nasz Major Melikson który wraca do formy. Jest dobrze a może byc jeszcze lepiej.

Grantar 11.08.2012 15:22

Nie byłbym sobą gdybym nie bronił niemiłosiernie flekowanego .... tym razem
Sikorskiego.
Trudno powiedzieć że zagrał dobry mecz. Chciałbym tylko zauważyć że cała Wisła grała w pierwszej połowie nijak. Próbuje sobie przypomnieć dobre akcje Genkowa i tylko jedno zgranie do Meliksona. Mimo wszystko częściej do gry wychodził Sikorski . Fakt że nic z tego nie wynikało (jedno dobre zgranie do Garguły). Jeśłi ktoś się śmiał z pudła Sikorskiego w tamtym sezonie powinien też równie wesoło reagować na dzisiejsze pudło Genkowa w lepszej sytuacji ...

arti 11.08.2012 15:23

Fajne (wynikowo) rozpoczęcie sezonu, oby to pierwszy krok do zdobycia PP i powrotu na swoje (1) miejsce w Polsce.

madziar 11.08.2012 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1268118)
Nie byłbym sobą gdybym nie bronił niemiłosiernie flekowanego .... tym razem
Sikorskiego.
Trudno powiedzieć że zagrał dobry mecz. Chciałbym tylko zauważyć że cała Wisła grała w pierwszej połowie nijak. Próbuje sobie przypomnieć dobre akcje Genkowa i tylko jedno zgranie do Meliksona. Mimo wszystko częściej do gry wychodził Sikorski . Fakt że nic z tego nie wynikało (jedno dobre zgranie do Garguły). Jeśłi ktoś się śmiał z pudła Sikorskiego w tamtym sezonie powinien też równie wesoło reagować na dzisiejsze pudło Genkowa w lepszej sytuacji ...

Tyle że Genkov dorzucil 3 gole w tym samym meczu a Sikorski w calym sezonie nawet tyle nie strzelil!:) Sikorski to raczej powinnien gdzies max w IV lidze grac moze by tam cos trafil...

Elefant 11.08.2012 15:33

I połowa - Wisła z wiosny, bez zmian.
II połowa - jak tamci osłabli całkiem fajnie, tyle, że nie do powtórzenia na poziomie ekstraklasy.

Sikorski:lol:, dawać do składu tych gimnazjalistów.

Obrona : Głowacki Ok, Bunoza ujdzie, reszta :-/

Mecz, który nie jest żadnym wykładnikiem. O dyspozycji będzie można powiedzieć po kilku kolejkach.

Kurz 11.08.2012 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1268122)
II połowa - jak tamci osłabli całkiem fajnie, tyle, że nie do powtórzenia na poziomie ekstraklasy.

Jak to nie, przecież przez większą cześć sezonu tak to właśnie wyglądało. Zaczynaliśmy coś strzelać, stwarzać sytuacje w 2 połowie, kiedy było dużo więcej miejsca na boisku.

Boruc 11.08.2012 15:46

To jest właśnie nasz podstawowy problem - nie umiemy grać przeciwko drużynie broniącej się duzą ilością zawodników, tak było w poprzednim sezonie (liczne 0:1 ze słabymi rywalami) i tak to też wyglądało dziś w 1. połowie. Zwykle dopiero jak strzelimy 1 bramkę, to to zaczyna być więcej miejsca i strzelamy kolejne.

KOALIK 11.08.2012 15:58

Synek Valckxa jak zwykłe najsłabszy na boisku, Bunoza dno, Garguła dno, Sikorski dno, Iliev dno, Chavez strasznie niepewny, Wilk słabo. Genkow, gdyby nie bramki, to też słabo (jest to słaby zawodnik, ale dopóki będzie strzelał bramki, to będzie ok, bo o to w sumie chodzi). Quioto na plus - starał się, ale na jego ocenę trzeba poczekać.

Ten mecz pokazał, że nawet w starciu z amatorami trzeba liczyć jedynie na Meliksona, bo gdyby nie on, to byłoby ciężko nawet o dwie bramki. Mamy jednego piłkarza w ofensywnie zdolnego zrobić przewagę, stworzyć okazję kolegom. O innych parodystach nie chce wspominać. Maor nie ma normalnie z kim grać i to jest smutne. Jest to piłkarz, który marnuje się w Naszym Klubie i to niestety trzeba otwarcie stwierdzić.

Pierwsza połowa była totalną masakrą. To była całkowita kompromitacja. Jeszcze większa niż spotkanie z Limanovią. Trzeba było czekać aż amatorzy opadną z sił, aby stworzyć okazje. Pierwszy strzał celny w wykonaniu Quioto dopiero w okolicach godziny gry.

Zdecydowana większość tych piłkarzy, która grała w tym meczu nigdy nie powinna była założyć koszulki Wisły.

Dla mnie jest skandalem wystawienie Żaliensa i Garguły. Po raz kolejny Probierz pokazał, że ma gdzieś zasady i szacunek. Z drugiej strony o takim człowieku co można innego napisać...

Sialalalala 11.08.2012 16:13

na tle 3 ligowca jak dla mnie :
Wilk zupełnie ani w te ani we wte, podania celnego napewno nie zaliczył zupełnie nieprzydatny
Iliev w pierwszej połowie tracił wszystko, przegrywał wszystko
sikorski - wstyd, że ktoś wpadł na taki poroniony pomysł jak zatrudnienie go w Wiśle

chwalić nie ma kogo grali z drużyna 3 a tak naprawdę 4 ligową gdyż w 3 nie zdążyli jeszcze zadebiutować, jak na tle 3/4 ligowca wypada się tak słabo jak w.w. trójka to już nie jest nawet śmieszne

Grantar 11.08.2012 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez madziar (Post 1268121)
Tyle że Genkov dorzucil 3 gole w tym samym meczu a Sikorski w calym sezonie nawet tyle nie strzelil!:) Sikorski to raczej powinnien gdzies max w IV lidze grac moze by tam cos trafil...

Tak. Dorzucił 3 bramki w tym jedną naprawdę ładną ale to już było w momencie jak przeciwnik oddychał rękawami.
W 3 kolejnych sytuacjach Genkov powinien strzelić ......
Reasumując porównywanie gry Genkova z 2 połowy do Sikorskiego z 1 jest nieco mylące.
Żeby było jasne uważam że powinni grać Genkov i Quioto

1q2 11.08.2012 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1268132)

Ten mecz pokazał, że nawet w starciu z amatorami trzeba liczyć jedynie na Meliksona, bo gdyby nie on, to byłoby ciężko nawet o dwie bramki. Mamy jednego piłkarza w ofensywnie zdolnego zrobić przewagę, stworzyć okazję kolegom. O innych parodystach nie chce wspominać. Maor nie ma normalnie z kim grać i to jest smutne. Jest to piłkarz, który marnuje się w Naszym Klubie i to niestety trzeba otwarcie stwierdzić.

A potem jest jechanie po nim że nie gra tak jak na początku, a postawmy się w jego skórze..Ileż można grać na 100% z parodystami jako partnerzy w zespole.To Messi by wymiękł z taką 'ekipą';)

Blaszczu16 11.08.2012 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1268107)
Patrząc momentami na Meliksona jest mi go tak po ludzku szkoda, szkoda, że on musi grać z takimi piłkarzami. Różnica pomiędzy Meliksonem, a resztą zawodników jest ogromna, nawet momentami nie miał z kim sklepać piłki, gdzie kol wiek nie poda to strata,ktoś mu odegra nie dokładnie, źle przyjmą, wywrócą się itd. Ja nie wiem co on sobie myśli na boisku kiedy po raz 10ty dobrze komuś zagrywa a ktoś po raz 10ty pierd kolejne akcje.
Powtarzam się po raz nty, że z takim Brożkiem to coś by z przodu jeszcze zagrał no ale teraz numer 23 ma kto inny...

Przestań pieprzyć! Zamiast się cieszyć, że mamy go w drużynie, że pomaga Wiśle w osiąganiu sukcesów i może być ostatnią naszą nadzieją na powrót na szczyt, to Ty tu Matkę Teresę odgrywasz. Z Twojego postu wynika, że wolałbyś, żeby Maor został wytransferowany, aniżeli pomagał Wisełce w walce o tytuł i PP. Komu Ty kibicujesz, Meliksonowi czy Wiśle?

I naucz się w końcu pisać! Nie "gdzie kol wiek", tylko "gdziekolwiek"!

s1mone 11.08.2012 17:05

Drużyna wygrywa 5:0 czyli expected a tu takie jechanie z zespołem.

No dobra, to jest 3 liga. Jednakże wynik 5:0 całkowicie oddaje różnicę klas. To, że chłopaki z Lubońskiego grali dla siebie jeden z najważniejszych meczów w życiu, bo w końcu z 1 Wisłą w 1 składzie i na ambicji na dupach dojeździli 0:0 do przerwy o niczym nie świadczy. Nasi zagrali na luzie, w drugiej połowie jak przeciwnik się wypruł strzelili 5 goli. Niektórzy z was zapominają, że mecz trwa 90 minut i liczy się całokształt. Mam wrażenie, że niektórych malkontentów zadowoliłoby dopiero 10:0... Chociaż pewnie też nie. Co do Sikorskiego - fakt, nie zagrał dobrego meczu (jak cała drużyna w 1 połowie), ale niektórzy tutaj tylko czekali na jego podknięcie, żeby się po nim przejechać. Żal.pl.

Ten mecz to nie jest ani dobry, ani zły prognostyk przed ligą. Mecz meczowi nierówny. Ale chłopaki przynajmniej złapali trochę pewności siebie przed pierwszą kolejką, więc dobrze, że sobie postrzelali.

FraMat 11.08.2012 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1268159)
Mam wrażenie, że niektórych zadowoliłoby dopiero 10:0...

Nie.
Niektorzy byliby zadowoleni gdyby 10:0 było po pierwszych 20 minutach, a potem kontrolowanie gry i unikanie kontuzji.:>

Jak się dobrze zastanowić, mieliby rację... :mysli:

Przeciez chodzi o to, że nie jest dobrze kiedy z III ligowcem męczymy sie do 60 minuty.
A gdyby im w tym czasie coś wpadło?
Dlatego lepiej zrobiło Pilzno z Ruchem. Bum, bum w pierwszych 20 minutach. Pokazanie kto tu rządzi, a potem można sobie pograc w pileczkę.
Jeśli tego nie potrafimy z III ligowcem, to nie będziemy umieli tym bardziej w lidze

Gwiaździsty 11.08.2012 17:23

Jeszcze liga się nie zaczeła a ja już mam dość ....Garguły. Myślałem , że w tym sezonie bedzie grzał raczej ławę i nie bedzie tak jak w poprzednim wkurzać mnie swoim plażowym graniem czyli udawaniem celnych podań i strzałow ale niestety jak widać nadal bedzie podnosił nam poziom andrenaliny. Genkow jak zawsze ładne nieprzypadkowe bramki, ruchliwy Quito, Melikson - ojciec podań. Niestety ale w środku pola mamy tylko jednego zawodnika a to za mało. Garguła odstawia kabaret i marnuje co się da, Wilk samym bieganiem to może zadowolić młodych zaczynajacych rozumienie futbolu. Pierwsze koty za płoty. O dziwo nieźle po wejściu Boguski.

westersyl 11.08.2012 17:24

Cytat:

Zamiast się cieszyć, że mamy go w drużynie, że pomaga Wiśle w osiąganiu sukcesów i może być ostatnią naszą nadzieją na powrót na szczyt, to Ty tu Matkę Teresę odgrywasz.
Naprawdę myślisz się, że się nie cieszę ? Patrzę po prostu na Meliksona i widzę że on się tu męczy nie samym pobytem w Wiśle lecz grając na boisku z tymi zawodnikami, jak ten chłopak ma znajdować motywacje do grania ? GDZIEKOLWIEK podaje to ktoś spartoli, daje dobrą piłkę do napastnika ten przyjmuje na 3 metry itd albo sprowadzą mu kogoś do gry albo niech go po prostu sprzedadzą bo on długo tak nie wytrzyma, zdobyć mistrzostwo w pojedynkę mimo słabości ligi jest naprawdę trudno.
Chciałbym po prostu aby ten chłopak cieszył się grą i grał na miarę swoich możliwości bo jak na ten moment wygląda to jakby wystawiano Ferrari w sztafecie Fiatów126p.

Zastanawia mnie w nasz środek pola w czym on jest dobry ? w odbierze ? w rozgrywaniu ? czy może w niczym ? Nie chcę już nawet znęcać się nad Wilkiem i Gargułą...

Gramy 2 napastników, Genkov z Sikorskim są tak kreatywni że jeden z drugim nie dograłby sobie dobrej piłki nawet w spotkaniu z A klasową drużyną.

Najbardziej w tym wszystkim jednak rozwalający jest Jaliens. Po którejś nie udanej akcji Jaliensa komentator palnął coś w stylu: Widać że bok obrony to nie jest jego pozycja. Niestety nie widział o tym że Jaliens większość piłkarskiego życia spędzi grając na boku obrony. Przykre.

Stopniowo od obejrzanego sparingu z Piastem uchodzi ze mnie optymizm, który miałem przed sezonem.

Wyróżniłbym Arka Głowackiego, który tradycyjnie trzyma swój wysoki poziom.

BlurgH 11.08.2012 17:49

Panowie - na pociechę przypomnę wam, że kiedyś przyjechał do Krakowa pewien znany kataloński zespół, w którego szeregach grali zawodnicy o jednostkowej wartości przekraczającej wartość całej drużyny naszej Wisełki razem ze sztabem szkoleniowym i sprzętem. Pamiętacie jak się mecz zakończył ?

Pierwsza połowa była tragiczna, bo chłopaki z III ligi grali mecz życia/o życie itp. Każdy z nich chciał się wykazać. W naszej drużynie zamiast dwóch napastników mieliśmy jednego ( Genkov może zaliczyć ten mecz do udanych ), z dwóch bocznych obrońców mieliśmy jakieś do kupy 0,75 ( z przewagą po lewej stronie ), w związku z tym popatrzcie, że graliśmy w 8,25 na 11.

Sądzę, że z krytycznymi opiniami musimy się wstrzymać do meczu z GKS ( chociaż zgadzam się w części z osobami, które twierdzą, że to może być już za późno ).

mateusz212 11.08.2012 17:50

przegraliby źle, wygrali źle. Chcecie oglądać 30 dokładnych podań zakonczonych bramką? - canal + sport godzina 21 dzisiaj. Zagrali drugą połowę całkiem poprawnie, grali z frajerami, 5-0 jest? JEST. Koniec kropka, dobry prognostyk przed ligą i tyle. ABG!!

Baala 11.08.2012 17:59

Niektórzy będą się podniecać wynikiem, ale prawda taka, że jakby u nas nie było Meliksona, a ten zespół miał takie same przygotowania jak Wisła i byłby w stanie utrzymać kondycje przez 90 minut to skończyłoby się 0-0. Przecież połowa naszego składu technicznie to poziom właśnie III ligi. Z Wilkiem na czele. Lubie chłopaka ale oprócz waleczności on nie posiada nic. Łukasz G. następny, to jest dramat że takie coś u nas ma 10 na plecach. To właśnie środek pomocy jest dla mnie największym problemem w Wiśle od roku. Na parę słów też zasługuje mega hiper power technik Iliev który jest podobno doskonałym skrzydłowym z niewyobrażalnymi umiejetnosciami jak na lige. Dla mnie ten facet to nie porozumienie i juz odliczam dni do konca jego kontraktu.

Przy tak słabej pomocy to nawet środkowi obrońcy na bokach obrony nie robią na mnie wrażenia.

Z pozytywów to Quioto widać że ma zmysła do gry kombinacyjnej i już od pierwszej kolejki powinien być partnerem Genkova.

ps. Przez kilka miesięcy katowaliśmy młodych w sparingach, a jak przyszło zagrać z jakąś wioską poważny mecz to wyszli ci najbardziej doświadczeni. W lidze będzie tak samo ale niektórzy już uwierzyli, że 17-latkami będziemy podbijać ligę.

WhiteStarDvisionTheBest 11.08.2012 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mateusz212 (Post 1268180)
przegraliby źle, wygrali źle. Chcecie oglądać 30 dokładnych podań zakonczonych bramką? - canal + sport godzina 21 dzisiaj. Zagrali drugą połowę całkiem poprawnie, grali z frajerami, 5-0 jest? JEST. Koniec kropka, dobry prognostyk przed ligą i tyle. ABG!!

A co Ty chcesz dzisiaj oglądać na canale+sport o 21? od kiedy na żużlu gra się w piłke ;>?

MichaelMyers 11.08.2012 18:12

Ten mecz nie jest zadnym wyznacznikiem, a ten Quioto to zaden strzelec nie bedzie, o Sikorskim w ogole nie ma co gadac, bo dzis potwierdzil, ze nawet ktoras tam liga to dla niego za wysokie progi,ostatnie pol godziny Wisla grala sama ze soba, i bez Sikorskigo, ktory tylko przeszkadzal, na tle stojacego przeciwnika, ktory juz nawet formacji nie przesuwal wszystko wyglada dobrze,powtarzam, ze mamy jednego napastnika Genkova i drugi jest potrzebny, skoro gramy 4-4-2 to nie robmy sobie jaj jakims Sikorskim, ktory poza bieganiem nie potrafi nic, tylko psuc akcje kiedy ma pilke.Ten murzyn cos tam umie, ale w polu karnym chaotyczny, my potrzebujemy graczy inteligentnych i doswiadczonych, a nie jakiegos chlopaka prosto z buszu.Jezeli chcemy zdobyc MP to nie taka obsada ataku, Legia za chwile podpisze kontrakt z Dwialiszwilim, jak nie odpowiemy Brozkiem, to powalczymy co najwyzej o pierwsza trojke.

Baala- przeciez Wilk zawsze wypada lepiej w meczach ,kiedy przeciwnik prowadzi gre, do kreowania zadnego sie nie nadaje, dzis to dopiero zauwazyles?Iliev jest slaby?Facet, ktory krecil obroncami Fulham, z apoelem zrobil jedna akcje ktora dala nam bramke, chociaz wczesniej nie moglismy wyjsc z polowy, nie robi roznicy w naszej lidze?Co ty myslisz, ze jemu sie chcialo dzisiaj grac?Gargule to juz dawno powinni stad wypi... a zeby zachwalac Quito bo pare razy prosto pilke kopna i raz sam na sam strzelil w aut, grajac na gosci, ktorzy sie juz nawet nie mieli sily wracac, to troche przesada, nie uwazasz?

Zwierze 11.08.2012 18:19

Ja jeszcze dodam tylko, że zupa za słona, bo kolega zapomniał...

wislacki 11.08.2012 18:26

Wilka można krytykować, ale sytuacja gdy jeb*ął piłką w trybuny moment po śpiewach ziemniaków o sąsiadce bezcenny i za to dla niego szacunek.

Po za tym ten nowy Honduranin fajnie się wpasował w zespół, widać po grze, ale i wspólnej radości z Genkowem po zdobyciu bramki. To budujące.

Wynik cieszy. Z lamentem poczekajmy tydzień :>

Sylwek1906 11.08.2012 18:30

Jak zobaczyłem co Głowa zrobił w 1 połowie po spięciu Bunozy, a mianowicie Bunoza pajacował że coś mu się stało potem położył się i udawał, a Arek podszedł do niego wziął go za fraki podniósł do góry żeby nie symulował to tak mi sie japa ucieszyła jak nigdy. Super, że wrócił takiego kogoś nam trzeba w drużynie żeby pokazał jak to było kiedyś, a nie leżenie i symulka co 2 minuty.

TOMEK 11 11.08.2012 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1268196)
Jak zobaczyłem co Głowa zrobił w 1 połowie po spięciu Bunozy, a mianowicie Bunoza pajacował że coś mu się stało potem położył się i udawał, a Arek podszedł do niego wziął go za fraki podniósł do góry żeby nie symulował to tak mi sie japa ucieszyła jak nigdy. Super, że wrócił takiego kogoś nam trzeba w drużynie żeby pokazał jak to było kiedyś, a nie leżenie i symulka co 2 minuty.

ma ktoś wideo? :D

Bobek90 11.08.2012 19:04

Niektorzy krytykuja jakby sie spodziewali tutaj nowej jakosci. Panowie, o co wam chodzi? Przeciesz bylo juz dawno wiadomo ze silniejsi niz w poprzednim sezonie nie bedziemy. Mizerii personalnej jak w Slasku czy Ruchu u nas nie ma, ale bez przesady, nie mamy ani skladu ani trenera na piekna ofensywna gre.
Z Wilkiem czy Gargula trudno wszakze o takowa...


Personalnie nie mamy skladu na MP, co oczywiscie nic nie znaczy (patrz; Slask i Ruch w poprzednim sezonie), ale... prosze o lod na rozgrzane glowy. Wymagac dobrej gry to mozna jak sie ma pilkarzy pod takowa.
Mnie smuci niezmiernie ze naszym trenerem jest Probierz, klasyczny przedstawiciel polskiej mysli szkoleniowej. Ja chce trenera ktory potrafilby tu zaszczepic kulture gry (chocby i podstawowa), a nie prosta gre a la Fornalik.

Probierz to wprawdzie nie "poziom" Lenczyka czy Smudy, ale to wciaz prosta gra w pilke. A takowa w europie rzadko kiedy zdaje egzamin.

----------------------------------------------------
Cholera, tak z ciekawosci sprawdzilem jaki sklad wybiegl na Litex w Krakowie (jeden z lepszych meczow tamtego sezonu) i:

Pareiko - Lamey, Jaliens, Chavez, Diaz - Sobolewski, Nunez, Melikson - Małecki, Genkov, Kirm

Tak mowiac szczerze to dupy nie porywa. Bardzo nie porywa. Mowta co chceta ale Maaskant wycisnal z tej kadry, w kwalifikacjach, calkowite maksimum. Ze my bylismy w stanie z Apoelem u siebie wygrac 1:0... Gdzie Ruch przez zwykle Pilzno jest demolowany...

mateusz212 11.08.2012 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 1268187)
A co Ty chcesz dzisiaj oglądać na canale+sport o 21? od kiedy na żużlu gra się w piłke ;>?

canal + gol ;)

saklak1906 11.08.2012 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1268183)
Niektórzy będą się podniecać wynikiem, ale prawda taka, że jakby u nas nie było Meliksona,

Gdyby Barcelona nie miala Mesiego, to kazdy przecietniak ligi Hiszpanskiej byl by w stanie z nimi remisowac
0-0

KrzychooR 11.08.2012 19:54

Po dzisiejszym meczu utwierdziłem się w przekonaniu że ściągnięcie Jaliensa i danie mu wysokiego kontraktu to był poważny błąd. I nawet nie chodzi tu o to że raz gra słabo a raz dobrze. Wisła nie potrzebuje obrońców za dużą kasę, Wisła potrzebuje jakiegoś starego dziada który ma pojęcie o rozgrywaniu, potrafi przytrzymać podać, po prostu kreować grę. W dzisiejszym meczu widzę że jest w środku pola wielka dziura w postaci Łukasza G. i Cz. Wilka... Brakuje po prostu ogranego zawodnika wprowadzającego spokój w poczynaniach drugiej linii... Wisła musi zrobić wszystko by takiego zawodnika zdobyć bo znowu będzie sporo spotkań w których Major Melikson będzie pod formą albo wyłączony z gry i oglądać będziemy bicie głową w mur...

edit by FraMat
co wyście tak sie uparli z tym Majorem? Już kolejny miś robi z niego oficera

Dariook 11.08.2012 20:23

Wynik lepszy niz sama gra wiec powinnismy byc raczej zadowoleni a jednak.
Nie tego sie spodziewalem po 3 miesiecznych wakacjach, nie tak wyobrazalem sobie ta wielka rewolucje I nie taka Wisle chce ogladac.

Szkoda jedynie zmarrnowanego czasu gdyz na poprawki juz raczej jest za pozno. Dzisiejsza postawa byla wypisz,
wymaluj druzyna z poprzedniegto sezonu.
Melikson tu, Melikson tam... a reszta byla tylko tlem na planszy dlatego mozna z pelna swiadomcia stwierdzic jedno. Reki trenera Probierza tutaj komletnie nie widac.
Jakkolwiek to smiesznie brzmi to jest to niestet prawda. Ile w tym winy samego Probierza to obecnie ciezko powiedziec ....a moze poprstu my kibice zbyt duzo sobie po nim obecywalismy?

Ktos mowi ze oni sie na nas spieli w pieerszej polowie, ze grali mecz zycia. dlatego gra byla poprostu wyrownana. Napewno wiele. tym prawdy jednak my jestesmy Wisla Krakow I poprostu nam nie przystoi prezentowac sie tak zenujaco ja to mialo miejsce.
Przpraszam ze jestes zbyt surwy jednak to co sie wydazylo w pierwszych 45 min nie powinno miec miejsca. Powinni sami zagrac mecz zycia jesli wymagala tego sytuacja I pojechac z nimi jak przystalo na 13 krotnego mistrza Polski.

Taka postawa byla zwyklym policzkiem w nasza strone I nie zmienii tego 5 bramek uzyskanycfh po przerwie. Amatorzy wkoncu pekli .... pekli przed samymi soba I amatorskim organizmem a nie dziseiejszym przeciwnikiem czyli Wisla Krakow.

mateusz212 11.08.2012 21:11

FraMat - Major Melikson, bo tak komentator na Orange cały czas mówił i pewnie z tego

Blaszczu16 11.08.2012 21:19

Lepszy Major, niż Melex...

MichaelMyers 11.08.2012 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1268220)
Wynik lepszy niz sama gra wiec powinnismy byc raczej zadowoleni a jednak.
Nie tego sie spodziewalem po 3 miesiecznych wakacjach, nie tak wyobrazalem sobie ta wielka rewolucje I nie taka Wisle chce ogladac.

Szkoda jedynie zmarrnowanego czasu gdyz na poprawki juz raczej jest za pozno. Dzisiejsza postawa byla wypisz,
wymaluj druzyna z poprzedniegto sezonu.
Melikson tu, Melikson tam... a reszta byla tylko tlem na planszy dlatego mozna z pelna swiadomcia stwierdzic jedno. Reki trenera Probierza tutaj komletnie nie widac.
Jakkolwiek to smiesznie brzmi to jest to niestet prawda. Ile w tym winy samego Probierza to obecnie ciezko powiedziec ....a moze poprstu my kibice zbyt duzo sobie po nim obecywalismy?

Ktos mowi ze oni sie na nas spieli w pieerszej polowie, ze grali mecz zycia. dlatego gra byla poprostu wyrownana. Napewno wiele. tym prawdy jednak my jestesmy Wisla Krakow I poprostu nam nie przystoi prezentowac sie tak zenujaco ja to mialo miejsce.
Przpraszam ze jestes zbyt surwy jednak to co sie wydazylo w pierwszych 45 min nie powinno miec miejsca. Powinni sami zagrac mecz zycia jesli wymagala tego sytuacja I pojechac z nimi jak przystalo na 13 krotnego mistrza Polski.

Taka postawa byla zwyklym policzkiem w nasza strone I nie zmienii tego 5 bramek uzyskanycfh po przerwie. Amatorzy wkoncu pekli .... pekli przed samymi soba I amatorskim organizmem a nie dziseiejszym przeciwnikiem czyli Wisla Krakow.

Z Probierzem i takimi transferami nie ma co liczyc na ladna gre, zreszta Cupial juz nawet takiej nie oczekuje, interesuja go tylko wyniki, dokad ogladal mecze, to jakosc transferow byla lepsza, bo patrzyl na styl, pozniej mu sie znudzilo i przestal wydawac, bo wiedzial, ze konkurencja w lidze jest tak znikoma, ze mozna ja wygrac trzy razy taniej,nawet teraz tylko Legia moze nam dorownac jakoscia pilkarzy, chociaz jak beda kontuzje i kartki, to mozemy zostac tez za Slaskiem, tylko puchary moga go zmobilizowac, ale i tak nie ma co liczyc na wylowienie kolejnej perelki typu Melikson, skoro szuka Bednarz.Niestety w tym okienku mamy takie oszczedzanie, ze umowy, ktore proponujemy przyjmuja tylko totalni przegrancy ostatniego sezonu, wiekszosc klubow z ligi dala by im korzystniesze warunki, gdyby ich chciala.Wazne zeby zwyciezali i trzeba tych pucharow doczekac, zeby miec przyjemnosc z ogladania i troche emocji.

Bobek90 11.08.2012 22:31

MichaelMyers

Cytat:

nawet teraz tylko Legia moze nam dorownac jakoscia pilkarzy
Bez przesady. Mamy bramkarza, 1-2 obroncow (Glowacki + ?), 2 pomocnikow (Iliev i Melikson) i byc moze jednego napastnika (jesli Quioto sie sprawdzi). To tyle jesli chodzi o jakosc w naszym zespole.
Do tego trener taki sobie.

Jak dla mnie to nie mamy lepszej kadry od takiego Lecha. A jak (jesli?) sprowadza w koncu napastnika, to juz wogole porownanie wypada niekorzystnie.
Do tego ich sklad jest mlodszy, bardziej rokujacy jesli chodzi o ewentualny rozwoj pilkarski.

Na papierze mamy kadre na "trojke".


Cytat:

Niestety w tym okienku mamy takie oszczedzanie, ze umowy, ktore proponujemy przyjmuja tylko totalni przegrancy ostatniego sezonu, wiekszosc klubow z ligi dala by im korzystniesze warunki, gdyby ich chciala.
Bzdura! W naszym przypadku problemem jest brak scautingu a nie niskie umowy. Zobacz ile zarabiaja w takich Czechach.
Wcale nie trzeba dawac umow +300 tys euro by znalesc kogos lepszego od Kirma czy Chaveza ;)

Wojtas 11.08.2012 22:53

Jak dla mnie Melikson szukajacy pilki do Genkova to schemat ktory wywale rozpracuja w 20 minut gry.

Lepiej zeby Probierz mial wycwiczone z nimi cos jeszcze.

P.S.Bardzo fajnie Quioto zagral do Genkova na 4;0 zdajsie.Pilka na pierwszy slupek,Cvetan wbiega i jest przed obroncami,gol/Tak sie powinno grac,mam nadzieje ze w lidze będa takie akcje.

MichaelMyers 11.08.2012 23:03

jaka jakosc ma Lech, Tralke? Murawskiego Melikson nakrywa butem,Wilk jest lepszy od Tralki a Iliev od Toneva, silnego Lecha juz nie ma w jego ataku biegaja goscie pokroju Sikorskiego,dostal taki lomot od znacznie slabszego zespolu niz ten z ktorym gral Slask,odpadli z pucharow wiec kto powiedzial, ze w ogole jakiegos napastnika sciagna?Chyba, ze znowu kogos sprzedadza, Lech tylko boki obrony ma lepsze od Wisly.Zgadzam sie, ze mamy duzo brakow, ale jak popatrzysz na inne druzyny, to naprawde ciezko poza Legia znalesc kogos kto nam dorownuje.Inna sprawa to puchary, znowu bedziemy musieli sciagnac z 5 ludzi, a jako ze w tej ilosci nie bedzie kasy na wyzszej klasy pilkarzy, to skonczy sie na przecietniakach, w dodatku sklad bedzie zlozony w ostatniej chwili jak zwykle.

stary, Sikorski, Frderiksen i ten murzyn maja podobno kontrakty na poziomie I ligi, sadze jednak ,ze Wisla wybrala najtanszych z najtanszych.Takich, ktorzy maja wybor powiedziec tak, albo bezrobocie plus biedak z Hondurasu, ktory zyl w szalasie.A co do tego Michela to jestem pewny ,ze byli z nim dogadani jezeli juz przylecial do Krakowa, pewnie nagle odezwal sie ten dunczyk i przyjal te smieszene warunki ,bo wymiekl, i podziekowali Brazylijczykowi, bo on by za grosze nie gral, moge sie zalozyc, ze tak bylo.

Sklad Lecha z rewanzu z AIK i to jest ich maks

Lech:
Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Łukasz Trałka (60. Vojo Ubiparip), Szymon Drewniak - Mateusz Możdżeń, Gergo Lovrencsics (85. Jakub Wilk), Aleksandar Tonev (60. Bartosz Bereszyński)



tu masz nasz i jeszcze sobie dolicz Jovanovica i tego z Danii

Sergei Pareiko,Kew Jaliens,Osman Chávez(61. Radosław Sobolewski) Arkadiusz Głowacki Gordan Bunoza Ivica Iliev (71. Rafał Boguski) Cezary Wilk Łukasz Garguła Maor Melikson Daniel Sikorski (57. Romell Quioto Cwetan Genkow


jest tylko jedna sprawa, ze Lech ma w wiekszosci mlodych pilkarzy i moga sie rozwinac w tym sezonie, a po naszych dziadkach to juz mozna sie tylko spodziewac, ze beda coraz slabsi,ale na tu i teraz to jednak zdecydowanie stawiam na Wisle.

Jezeli o Legie chodzi, to jezeli wzmocnia sie jeszcze tym Gruzinem, to powinni wygrac lige, ale moze byc roznie, bo jezeli awansuja do LE to zaczna gwiazdorzyc, a w lidze przechodzic obok meczow, i moga skonczyc lige jak Lech ,kiedy mial najsilniejszy sklad.

Kurz 11.08.2012 23:13

Po dzisiejszym meczu wiemy jedno. Jest dokładnie tak samo jak w poprzednim sezonie. Tzn. jakoś będzie, jeśli ktoś zdecyduje się na otwartą grę z nami (ewentualnie zabraknie mu sił) i będzie tragedia, jeśli to my będziemy musieli bić głową w mur. Wszyscy piłkarze, którzy zawodzili, jednomyślnie zawodzą nadal, a Maor... Maor jest jeden. Prawdę mówiąc, sam jestem ciekaw, ile uda się w tej konfiguracji uciągnąć.
I jednocześnie chciałbym podziękować Jackowi Bednarzowi za transfer Daniela Sikorskiego...

Bobek90 12.08.2012 00:36

MichaelMyers

Zgadzam sie ze Melikson nakrywa Murawskiego butem. Jasne ze tak. Ale... zwroc uwage ze Melikson jest bardzo chimeryczny. Poza pierwsza runda, gra w kratke. Potrafi mijac jak tyczki obroncow Standardu, by zaraz meczyc sie z jakimis Ruchami.
Murawski, mimo ze jego max. jest nizsze, to gra w miare rowno. Dla tego, w kontekscie ligi, stawiam znak rownosci miedzy nimi.

Wilk nie potrafi grac do przodu, a w lidze to wlasnie my bedziemy zmuszeni do przodu grac. W ogole, jesli chodzi o walory czysto pilkarskie, to malo potrafi. Jak dla mnie to poziom Tralki lub Drewniaka.

Widzisz, na papierze Iliev jest lepszy od Toneva. Ale... ten Iliev z Wisly jest lepszy od Toneva? Jesli bym ocenial tylko na podstawie meczu z Fulham to nie byloby dylematu. Ale oceniajac na podstawie calego sezonu... dylemat jest. Spory.

Dalej uwazam ze wiekszym problemem jest brak scautingu. Byc moze jakbysmy mieli fajne opcje, to bysmy dawali wiecej? Ale nie mamy. Przeciesz nikt nie bedzie dawal sredniakowi ze sredniej ligi nie wiadomo jakich pieniedzy. I dobrze!
A brazylijczyk niewiadomo ile chcial zarabiac. Byc moze chcial kontrakt na poziomie 300-400 tys euro?


Cytat:

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Łukasz Trałka (60. Vojo Ubiparip), Szymon Drewniak - Mateusz Możdżeń, Gergo Lovrencsics (85. Jakub Wilk), Aleksandar Tonev (60. Bartosz Bereszyński)

Sergei Pareiko,Kew Jaliens,Osman Chávez(61. Radosław Sobolewski) Arkadiusz Głowacki Gordan Bunoza Ivica Iliev (71. Rafał Boguski) Cezary Wilk Łukasz Garguła Maor Melikson Daniel Sikorski (57. Romell Quioto Cwetan Genkow
Bramkarze na tym samym poziomie. Ceesay gorzej od Jaliensa grac chyba nie bedzie. Kaminski (jest lepszy od Wolakiewicza) to lepszy grajek od Chaveza. Glowacki lepszy od Arboledy. Henriquez lepszy od Bunozy. Iliev na poziomie Toneva. Wilk to poziom Tralki. Gargula jest slabszy od Drewniaka. Melikson jest lepszy od Murawskiego. Sikorski gorszy od Mozdzena. Porownanie Genkova z Lovrencsiscem jest zabawne; jeden nie jest napastnikiem, drugi jest slabym napastnikiem :D

Jovanovic to sredni pilkarz i wiele niz zmieni. Ten z Danii to zobaczymy, tak samo jak zobaczymy co za poziom prezentuje ten Cessay. Tak jak mowilem, jakosciowo stoimy podobnie przy czym czas dziala na korzysc Lecha.
Jesli my juz nikogo klasowego nie sprowadzimy a Lech sprowadzi solidnego napastnika (nie sprzedajac nikogo) to kadrowo beda wygladali lepiej.


Cytat:

silnego Lecha juz nie ma w jego ataku biegaja goscie pokroju Sikorskiego,dostal taki lomot od znacznie slabszego zespolu niz ten z ktorym gral Slask,
AIK jest slabszy bo...? Przeciesz zajmuje 4 miejsce a Helsingborg 6. Po 18 meczach w lidze szwedzkiej.
Ale to i tak nie wazne. Wazne sa inne fakty. Slask przegral oba mecza zasluzenie, byl gorszy o dwie klasy i oba spotkania rownie dobrze mogly skonczyc sie jeszcze wyzsza porazka.
Lech natomiast w Szwecji nie zasluzyl na porazke 3 golami. Wiem bo ogladalem tamtem mecz. Do tego dwa gole padly ze strony Wolakiewicza (gral na boku z koniecznosci), a ten bocznym obronca nie jest. Teraz juz kupili bocznego obronce (Cessay) wiec jest mozliwe ze tej dziury juz nie ma. Ot, przeciwnikowi wszystko wychodzilo, Lechowi nic. Bywaja czasami takie mecze. W rewanzu natomiast Lech juz byl duzo lepszy od szwedow, i gdyby nie niefrasobliwosc w ataku i swietny (w czwartek) Turina to moglo byc goraco.
Tak jak mowie przegrali teraz 3:1, ale jesli teraz by powtorzyli ten dwumecz to rownie dobrze... mogloby byc 3:1, tylko w odwrotna strone.

Ale zgadzam sie, silnego Lecha juz nie ma. Ten z 2008 roku to jednak byla pewna jakosc. Z Udinese walczyli jak rowny z rownym (jak my z Lazio) i niezasluzenie przegrali (jak my z Lazio). Az dziw bierze ze ligi nie wygrali.

----------------------------------
Legii bardziej przydalby sie skrzydlowy. Tak mi sie wydaje przynajmniej. Na ataku maja Ljuboje, Saganowskiego, i, od biedy, moze tam grac Kucharczyk (wlasciwie to nie od biedy, bo on napastnikiem a nie skrzydlowym jest). Czyli trzech graczy na jedna pozycje.
Na skrzydlach maja Radovicia, Koseckiego i Zyre. Na dwa miejsca. Kosecki i Zyro na ten moment to nie poziom byc ciagnac Legie (tak jak Rybus), natomiast Radovic obnizyl ostatnio loty.
Wprawdzie tragedii nie ma, ale... bogato tez nie jest.

Najpierw musza awansowac, co wcale nie bedzie spacerkiem. Wprawdze Rosenborg to nie poziom Lazio czy Twente, ale... Legia takze poziomu Twente nie prezentuje. Szanse 50 na 50, i dopiero po ewentualnym awansie bedzie mozna spekulowac czy beda olewac.
Choc... jesli oleja to znowu straca kase. No ale masz racje, to polska pilka, a tu wszystko mozliwe ;)

Cytat:

Piłkarze Legii mogą zarobić 5 milionów złotych za wygranie Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie 2012/13. Jednak podobnie jak przed rokiem nie otrzymają nic, jeżeli tytułu nie będzie. Wszystkie premie trafiają bowiem do zamrażarki, a kształtują się następująco: 150 tys. za zwycięstwo u siebie, 200 tys. zł za zwycięstwo na wyjeździe i 250 tys. zł za ogranie rywala co najmniej trzema golami.
------------------------------------------
Tak czy siak, wszystko zweryfikuje liga. Ja tylko mam nadzieje ze tym razem komplet (czyli Wisla, Legia i Lech) zakwalifikuje sie do pucharow. Z calym szacunkiem ale Fornalikowate Ruchy i Lenczykowate Slaski nie daja zadnej nadzieji na dobre wyniki w pucharach.
Po cichu licze tez na Zaglebie. Stawiaja na szkolenie, maja (chyba) ogarnietego szkoleniowca... jak ktos ma zajac 4 miejsce pucharowe to niech to bedzie Zaglebie!

No ale tak jak mowilem, wszystko zweryfikuje liga...

MichaelMyers 12.08.2012 01:23

Helsinborg lepszy ,bo wygrywal ta lige i puchar ma wiekszy budzet, lepszych pilkarzy, to ze AIK jest chwilowo wyzej malo znaczy, Ruch tez byl wyzej od Wisly.Kaminski to byl najgorszy w Lechu na tym wyjezdzie do Szwecji, nie sadze, zeby byl lepszy od Chaveza, ktory w mistrzowskim sezonie gral swietnie, szczerze mowiac w ogole nie uwazam, zeby byl lepszy nawet od Czekaja, Drewniaka to w ogole nie kojarze, widzialem go tylko w meczu w Azejberdzanie, gdzie wylecial z boiska za dwie zolte.Dlaczego Wisla jest lepsza od Lecha, bo Lech sie oslabil o wiele bardziej od Wisly, a juz wczeniej z nami przegrywal ostatnio regularnie.Widac, ze trwa tam wyprzedaz, a pogloski o rozmowach z Kasperczakiem, tylko dowodza, ze nie ma tam zadnej koncepcji logicznej, nie sadze zeby Lech byl dla nas konkurencja w tym sezonie.Nasza postawa w lidze bedzie zalezalo od formy jaka zaprezentuja nasi najlepsi pilkarze, jezeli sa dobrze przygotowani to powinnismy powalczyc z Legia o tytul,generalnie uwazam, ze grozny moze byc jeszcze Slask, o ile poukladaja obrone i zwolnia Lenczyka,Lech i Zaglebie, te trzy kluby to cos miedzy Wisla, Legia , a reszta ligi.Oczywiscie to wszystko personalnie, bo nasza liga czesto rzadzi przypadek.

Mysle, ze Legia sobie poradzi z tymi norwegami, to, ze dwa razy ci z Rosenborga wymeczyli awanse ze slabymi przeciwnikami ,to nie przypadek, mecz bedzie pod koniec sierpnia, to juz nie czas, ze zjada prosto z wakacji jak Slask, czyli siedzenia w basenach na zespol, ktory jest w pelni sezonu.Rosenborg to teraz tlo zespolu,ktory gral kilka razy w LM,maja ze dwoch niezlych murzynow, Iversena i jakis drwali.Co nie zmienia faktu, ze skandynawowie fizycznie sa swietnie przygotowani, i zeby pokonac ich czolowe kluby, trzeba zostawic troche zdrowia.

Bobek90 12.08.2012 01:52

MichaelMyers

Tak, wygral, tyle ze to byla kilka miesiecy temu. Ich sila wtedy mogla byc inna.

Chavez nie gral w mistrzowskim sezonie swietnie. Swietnie to gral Melikson. Kaminski jest mlody i miewa czasami slabsze mecze (pewnie dlatego nie gral w rewanzu) ale tak generalnie prezentuje bardzo znosny poziom. Jest lepszym pilkarzem niz Chavez. Wlasciwie jedyna przewaga Chaveza to taka ze jest "wiekszy". Troche malo, co?

A kim sie oslabil? Wojtkowiakiem? Stiliciem? Injacem? Kriwcem? Przeciesz Ci ludzie, razem z Bakero, doprowadzili Lecha niemal ze do zapasci sportowej. Zwroc uwage ze Lech zaczal wygrywac (seria ktora dala im puchary) dopiero wtedy kiedy tacy ludzie jak Stilic czy Kriwiec poszli na lawke.
Z nami jeszce grali, i Stilic nawet zdazyl zmarnowac "200"...
Jedyne powazne oslabienie to Rudnevs. Od nas tez odszedl jedyny sensowny napadzior (Biton). Nie ten poziom wprawdzie, ale jednak...

Tamten sezon Lech skonczyl przed Wisla.

Rozmowy z Kasperczakiem? Tak, a my negocjowalismy z Van Nistelrooyem... Prosze Cie, nie wiesz jeszcze ze 95% tego typu informacji to wymyslone bzdury?

Wrecz przeciwnie, koncepcji nie mamy my. U nich cos sie tam przebakuje o budowie akademii, o scautingu... Koncepcje maja, pytanie tylko czy ja wykonaja.
U nas tego problemu nie ma; u nas koncepcji nie ma to i pytania nie ma...

Co do Legii, to... niech awansuja! Za szkolenie! Za punkty do rankingu! No i najwazniejsze, liga bedzie ciekawsza :lol:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl