![]() |
Cytat:
Ale on ma kiwkę... |
Trafił się nam wtedy prawdziwy diament, absolutnie najlepszy piłkarz, który grał w Wiśle ery Cupiała.
Jego kariera pokazuje jak chory jest system, który rządzi Polską piłką. Ciekaw jestem ilu takich Błaszczykowskich, nie mogąc liczyć na pomoc znanego wujka, tuła się teraz po niższych ligach albo zmarnowało sobie karierę, bo nikt im nie był w stanie pomóc. Dopóki nie będziemy w stanie wyławiać takich perełek, dopóty będziemy opierali Reprezentację na ludziach, którzy nie potrafią zaśpiewać pierwszej zwrotki Hymnu w czystej polszczyźnie. |
Cytat:
Dobrze to obrazuje różnica między reprezentacją Polski a Niemiec... jest ona bowiem taka.. że u nas grają piłkarze o polskich korzeniach, ale tacy których gry w piłkę uczono za granicą. W reprezentacji Niemiec grają piłkarze o innych niż niemieckie korzeniach ale których szkolono w Niemczech. |
Moim zdaniem Meliskon jest lepszy technicznie od Błaszczykowskiego. Również więcej widzi. Ale mniejsza o to kogo uplasować na pierwszym miejscu w erze Cupiała a kogo na drugim. Niestety Izraelczyk jest podatny na kontuzje i dlatego gra we Wiśle a Kuba w Borussii...
A co do ciszy w temacie przed meczem z Legią... czemu się tu dziwić? Mecz ma charakter sparingowo-towarzyski i nikt specjalnie tego nie ukrywa. Wręcz próbuje się już usprawiedliwiać ewentualną porażkę (w innych tematach) ewentualnym układem z Legią pt. "3 pkt w lidze za Puchar Polski". Nie chce mi się w to wierzyć ale z drugiej strony nie takie wałki w polskiej piłce odchodziły. Jeszcze parę lat temu jak jedna drużyna zdobywała MP to druga chciała chociaż odgryźć i pod koniec ligi wygrać z nowym mistrzem. Tu ani Legia nie może być niczego pewna a Wisła nie sprawia wrażenia, że prestiż cokolwiek ją interesuje. Dawniej można było liczyć na tzw. sportową złość i chęć sprawdzenia się na tle lidera. W tej zbieraninie sportowa złość czy walka o prestiż wydają się pojęciami abstrakcyjnymi... |
Cytat:
Mecz z Beitarem to inna sprawa, to była jeszcze zupełnie inna Wisła. W ogóle, nawet sama radość całej drużyny po tej bramce tłumaczy mi, dlaczego pół roku później ten zespół golił wszystkich frajerów w lidze i stracił w całym sezonie tyle punktów, co dziś w 6 meczach rundy wiosennej. |
Cytat:
Różnica że jeden gra tu a drugi tam to moim zdaniem głównie dlatego że jednak Maor jest bardziej chimerycznym graczem(bądź jak kto woli, ma słabszą psychę), po części pewnie też że łatwiej jednak jest się wypromować , grając w Pl niż w Izraelu. Natomiast nie zgodzę się z niektórymi tekstami typu - że mu się nie chce itp - Meliksonowi się zazwyczaj chce i to bardzo, tyle że odkąd przestaliśmy grać w piłkę a zaczęliśmy ją po prostu wywalać jak najdalej, to on do takiej gry się zupełnie nie nadaje. |
Może i liga stracona ale to mecz z Legią i mam nadzieję że ich zmieciemy. Już nie pamiętam od ilu lat nie wygrali przy R22( sosnowiec się nie liczy) tak więc do dzieła. Upokorzyć ich to przynajmniej skończymy sezon z mniejszym żalem.
|
Cytat:
Idąc za główną :`` Podopieczni Macieja Skorży ostatni raz wygrali mecz ligowy na stadionie przy ulicy Reymonta 15 lat temu w 1997 roku.`` Mam skromną nadzieję że tak zostanie i za rok będzie to 16 lat temu :) |
http://www.malopolskatv.pl/1655-probierz-przed-legia/ - od 16:55 transmisja konferencji Probierza przed Legią
|
Cytat:
No nie przesadzaj z tym najlepszym. To dobry piłkarz, aczkolwiek dopiero po odejściu z Wisły zaczął grać na miarę oczekiwań. U nas grał co najwyżej solidnie, a jego dośrodkowania pozostawiały dużo do życzenia. Pod względem talentu owszem można stawiać go wysoko w hierarchii skrzydłowych jakich mieliśmy w erze Cupiała, aczkolwiek jakby nie patrzeć Pater, Uche, Kosowski więcej zrobili dla tego klubu. Pozostaje jeszcze kwestia Petrescu, Błaszczu należał do grupy która przyczyniła się do jego zwolnienia... |
Cytat:
http://mundialowo.blox.pl/2007/05/br...roclin-04.html http://historiawisly.pl/wiki/index.p...a_Grodzisk_0:4 Jako ciekawostka, pewnie niewielu pamięta kto prowadził wtedy Wisłę? Jeśli chodzi o Legię, to fakt dawno nie przegraliśmy w lidze na własnym boisku, aczkolwiek Maaskant z Moskalem ciężko pracowali nad dewaluacją "Twierdzy Reymonta" - obecnie nawet Podbeskidzie, czy Arka czują się tu jak u siebie. |
tego wolnego Jarisońskiego chyba nikt co był na tym meczu nie zapomni :)
co do meczu, to ciekaw jestem kto w ogole bedzie powołany na to spotkanie...no ale tradycyjnie Tylko zwycięstwo, Wisełko tylko zwycięstwo |
Liczę, ze jutro w ramach przedśmiertnych drgawek ta drużyna pokaże jakiś charakter i trochę dobrej piłki. Nie wiem tylko czy to wystarczy na jakikolwiek rezultat godny miana korzystnego.
Recepta na jakikolwiek dobry rezultat. Pareiko w formie. Ośmiu zawodników o nastawieniu defensywnym w obronie, Melikson i defensywny napastnik. No i odrobina szczęścia w postaci ostrzeliwania słupków przez przeciwnika. W sumie innej metody nie widzę. |
Jak wiadomo najlepszą obroną jest atak. Więc trzeba zaatakować. Nie jakoś szaleńczo ale jednak zaatakować. W obronie uważnie, asekurować sie i pomagać sobie! I skuteczność..
|
Te trzy opcje na lewą obronę to:
1) Paljić 2) Nunez 3) Stanek ? |
Cytat:
|
Legie nie gra niczego szczegolnego ostatnio kto widzial ich mecze z Belchatowem i Polonia ten to potwierdzi. Dlatego tez przewiduje ze jutro punkty zostana u nas po szczesliwym tradycyjnym ostatnio 1 do 0.
|
Gdzie są kolejni tacy ludzie jak Marcelo ? Tęsknie za tamtymi czasami, a jak pomyślę co nam jutro zaserwują nasi spedaleni parodyści to robi mi się słabo. Legia jest cieniutka , a Wisełka - brak mi słów :(
Może jak wygramy to znowu Paljic będzie lizał suty Bunozie , zrobią show, w końcu dla nich to wszystko jest cyrkiem. |
Te bramki z Groclinem.... Jakbym oglądał dzisiejszych naszych obrońców. Heheh
|
Co do meczu to proponuje - w ramach oprawy - akcje rodem z Magdeburga ze strzałkami:
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=BlpkGMEOors |
Za to uwielbiałem Marcelo, a Skorża go z kolei ganił - http://www.youtube.com/watch?v=qZkoklUoj6E
TE jego cholerne zapędy ofensywne :-) CB Overlap W tak ważnym meczu jak jutro trudno raczej rozpatrywać kandydaturę Stanka jako lewego obrońcy, za duża odpowiedzialność chyba. Widzę tam Nuneza. Mam nadzieję, że nas ogarną się w końcu i pokażą potencjał. Bo takowy jest, tylko stłamszony, uśpiony, niezmotywowany. |
Mimo calej ulomnosci jaka charakteryzuje sie nasza gra to licze, ze po jutrzejszym meczu uslyszymy motto przewodnie Skorży czyli "wypada przeprosic kibicow":D
|
Duzo bym dal zeby miec w klubie takich jak Marcelo.Jego podejscie -profesjonalizm ale tez luz i swoboda -co to byl za gosc:)
Musimy jutro dla niego ogolić Legie :) |
Marcelo, Cleber - to byli zawodnicy. Szkoda, że już nie grają w Wiśle
|
Cytat:
|
Cytat:
A co do meczu z Warszawiakami to myślę, że wygramy. Dlaczego? Zawsze przed meczami z Legią, gdy mieliśmy optymistyczne nastroje dostawaliśmy albo baty albo oglądaliśmy nędzne widowisko bez bramek. Odwrotnie było, gdy humory przedmeczowe były z goła odmienne. |
Dla poprawy humoru to w Krakowie troszkę popadał deszcz więc wieczorem będzie piła chodziła po murawie oj będzie!Już widzę naszych kopaczy jak pięknie i szybko przedostają się pod bramkę bazyliszków.
|
Ludzie, żebyscie tylko pomeczu nie płakali :D. Faworytem w aktualnej sytuacji faworytem jest drużyna z białymi koszulkami, czy to się Wam podoba czy nie.Jeśli stracą tu punkty, będzie to niespodzianka i nie zaklinajcie rzeczywistości.
|
Cytat:
Obawiam się, że dziś Twoja reguła nie zadziała. |
Cytat:
|
Cytat:
PS Jako wyznacznik popatrzmy sobie choćby na mecze z Bełchatowem... |
No właśnie gra jest marna tylko dlaczego? to są piłkarze którzy potrafili wywalczyć MP a teraz?
|
Cytat:
|
to taki dyplomatyczny minimalizm. Co mial powiedziec - ze to bedzie walka golej dupy z batem ? treenr Apoelu tez mowil chyba ze nie ma faworyta w dwumeczu z znami i sa w cwiercfinale LM
|
słow Skorzy 'liga bedzie ciekawsza" nie ma co brac pod uwage. Dobrze Pablo napisal. NIE JESTESMY FAWORYTEM jak brzmi tak to brzmi. Remis oczywiscie biore w ciemno ( wiara tu nie ma nic wspolnego)
|
Ja zakładam wariant najgorszy - czyli solidny oklep.
Lepiej pozytywnie się rozczarować. |
Nie wiem czy Wy oglądacie Ekstraklase, ale to co gra teraz Legia to zęby bolą, wyniki lepsze niż gra. Tak naprawdę to w piłke grają teraz w Chorzowie i Kielcach, reszta się kopie po czole... Legia faworytem w Krakowie...
|
Cytat:
W tej lidze nie mozna niczego zakladac a tym bardziej na pierwszy rzut oka najbardziej prawdopodobnego wyniku. Z Podbeskidziami, Lechiami, Koronami itd mielismy na R22 wygrywac i co bylo? Wiadomo. Dzis mamy dostac lanie tak? Ale na jakiej podstawie? Bo przyjezdza lider? Legia trzy ostatnie mecze: Polonia 0-0 (po dramatycznej grze), Belchatow 1-1 (chyba tez cudow nie bylo), Gryf 1-1 (!!! czwarta liga!) i to wszystko u siebie. Czego tu sie bac? Gramy u siebie i jakbysmy nie pokracznie grali to gramy na wlasnym stadonie w prestizowym meczu w ktorym trzeba postarac pokazac sie z dobrej strony. Legia w ostatnich meczach to wybitniej od nas nie gra. Na te chwile to roznica jest jedynie taka ze maja wiecej punktow ale w ostatnim czasie to ich gra dupy nie urywa. Podobnie jak nasza. Na ten moment spotykaja sie dwie druzyny o podobnym poziomie wiec kazdy wynik jest mozliwy. |
ostatni raz Legia wygrała na Wiśle w 1997
|
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl