Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Nie dla ACTA (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8542)

wolfy 22.01.2012 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1211697)
Zrobiliby dokładnie to samo. Mieli tego typu pomysły, gdy rządzili, ale nie wprowadzili ich w życie.

Jakieś konkrety? Czy jak zwykle .......enie młodych niedouczonych?


Akurat ACTA to niezły numer, szczególnie w wykonaniu naszego rządu.

Chciałbym zaznaczyć w tym miejscu, że rządzą nami idioci którzy podpiszą wszystko co się im podsunie. To przerażające, ale tak naprawdę jest...

Link do opisu procesu "konsultacji społecznych" przeprowadzonych przez nasz rząd. Daje do myślenia (o ile ktoś cierpi na taką przypadłość jak myślenie).

Ręce opadają.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1211642)
Kazdy ogarniety czlowiek wie, ze nie o piractwo chodzi... Kazdy tez wie, ze sprzedaz elektroniczna gier/filmow/muzyki ma sie znakomicie. Posrednicy miedzy tworca a odbiorca nie chca stracic swojej kasy, tylko o to chodzi. Kupujesz bez posrednika, bez pudelka,okladki i plyty, czysty towar :lol: Tworca zadowolony bo zarabia, odbiorca bo dostaje cos w normalnej cenie.

Dokładnie. Dodajmy, że dystrybucja kinowa też ma się bardzo dobrze, również u nas w kraju. Właściwie nie tyle dobrze, co coraz lepiej - coraz więcej kopii idzie do kin.

christof20 22.01.2012 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1211707)
Jakieś konkrety? Czy jak zwykle .......enie młodych niedouczonych?


Akurat ACTA to niezły numer, szczególnie w wykonaniu naszego rządu.

Że przypomnę chociażby pomysł "zaocznego" karania właścicieli nagrywarek.

PS. Nie jestem ani młody, ani niedouczony. Nie pisałbym o tym, gdyby czegoś takiego nie próbowali zrobić.

PS2. Żeby była jasność - nie identyfikuję się ani z PiS-em, ani z PO.

wolfy 22.01.2012 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1211708)
Że przypomnę chociażby pomysł "zaocznego" karania właścicieli nagrywarek.

To akurat był głupi pomysł, ale nigdy nie wyszło to poza deklaracje. Trochę inna skala niż podpisywanie umowy podważającej podstawowe wolności obywatelskie, nie sądzisz?

adas123 22.01.2012 14:56

Ej ale to ze nie działa megavideo i inne odtwarzacze to już ma coś wspólnego?

wolfy 22.01.2012 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adas123 (Post 1211711)
Ej ale to ze nie działa megavideo i inne odtwarzacze to już ma coś wspólnego?

Nie. ACTA nie została jeszcze nigdzie ratyfikowana. Jest szansa, że UE uwali cały proces z uwagi na niezgodność z prawem wspólnotowym.

MegaUpload i MegaVideo to strony kolesia, który już miał wyroki za przekręty z kartami kredytowymi, więc może chodzić o coś więcej.

JEDREK76 22.01.2012 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1211708)
Że przypomnę chociażby pomysł "zaocznego" karania właścicieli nagrywarek.

PS. Nie jestem ani młody, ani niedouczony. Nie pisałbym o tym, gdyby czegoś takiego nie próbowali zrobić.

PS2. Żeby była jasność - nie identyfikuję się ani z PiS-em, ani z PO.

Jakieś konkrety?? Projekt ustawy bądź cóś w tym stylu?? Czy też kolejna wrzutka typu "tamci byliby jeszcze gorsi"??

I żeby była jasność nie chodzi mi o wrzutki dziennikarskie, czy też pierdnięcie jednego czy drugiego osła bo w każdej formacji znajdą się idioci (vide choćby niesławny pomysł ówczesnego posła PiSu Mariana Piłki powrotu do komunistycznego "bykowego"), chodzi mi o działania podejmowane przez rząd czy Marcinkiewicza czy Kaczyńskiego, czyli choćby projekty ustaw.

christof20 22.01.2012 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1211710)
To akurat był głupi pomysł, ale nigdy nie wyszło to poza deklaracje.

Dlatego chyba napisałem, że nie wprowadzili swoich pomysłów w życie.Poza tym generalnie oceniam(na podstawie tego co robił PiS za swojej kadencji), że PiS zachowałby się tak samo jak PO w sprawie ACTA. Może nie jestem obiektywny, bo dla mnie wybór między PiS a PO, to wybór między złym, a gorszym.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1211710)
Trochę inna skala niż podpisywanie umowy podważającej podstawowe wolności obywatelskie, nie sądzisz?

I dlatego właśnie zastanawiam się, czy ktoś nie powinien tej sprawy skierować do TK.

Kocur 22.01.2012 15:31

http://cdn3.diggstatic.com/story/ano...port_pic/o.png

Gwiaździsty 22.01.2012 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1211720)
Dlatego chyba napisałem, że nie wprowadzili swoich pomysłów w życie.Poza tym generalnie oceniam(na podstawie tego co robił PiS za swojej kadencji), że PiS zachowałby się tak samo jak PO w sprawie ACTA. Może nie jestem obiektywny, bo dla mnie wybór między PiS a PO, to wybór między złym, a gorszym.

W takim razie można również napisać, że (na podstawie tego co pisałeś) gdybyś miał więcej kasy to zachowałbyś się jak Ryszard Grodzki.

christof20 22.01.2012 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1211724)
W takim razie można również napisać, że (na podstawie tego co pisałeś) gdybyś miał więcej kasy to zachowałbyś się jak Ryszard Grodzki.

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Możesz konkretnie napisać, jakie wnioski wyciągasz i na jakiej podstawie ?? Bo póki co, to nie widzę tutaj zadnego związku.

snyrting 22.01.2012 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1211713)
Nie. ACTA nie została jeszcze nigdzie ratyfikowana. Jest szansa, że UE uwali cały proces z uwagi na niezgodność z prawem wspólnotowym.

1 października 2011 w Tokio umowę podpisały: Kanada, Stany Zjednoczone, Australia, Japonia, Maroko, Nowa Zelandia, Singapur i Korea Południowa.
(por. http://www.ustr.gov/about-us/press-o...iting-trade-ag)

Swoją drogą to zabawne, że wielki polityk, nadzieja "zwykłych ludzi" niejaki Barak Obama zdecydował się na przyjęcie tego projektu.

Umowa jest naszpikowana nieostrymi pojęciami, dając właścicielom praw autorskich ogromne kompetencje w zakresie ścigania ludzi, którzy te prawa łamią. Przykładowo, Art. 11 stanowi, że:


each Party shall provide that, in civil judicial proceedings concerning the enforcement of intellectual property rights, its judicial authorities have the authority, upon a justified request of the right holder, to order the infringer or, in the alternative, the alleged infringer, to provide to the right holder or to the judicial authorities, at least for the purpose of collecting evidence, relevant information as provided for in its applicable laws and regulations that the infringer or alleged infringer possesses or controls. Such information may include information regarding any person involved in any aspect of the infringement or alleged infringement and regarding the means of production or the channels of distribution of the infringing or allegedly infringing goods or services, including the identification of third persons alleged to be involved in the production and distribution of such goods or services and of their channels of distribution.


Tłumacząc na polski- właściciel praw autorski będzie miał prawo zwrócić się do sądu o udostępnienie danych o osobie naruszającej prawa autorskie (albo, która jest o to podejrzana!!!). Na dane te składają się, między innymi, informacje o takiej osobie (także osobach trzecich) oraz o każdym działaniu, w zakresie, w jakim naruszało ono (bądź rzekomo naruszało) prawa autorskie.


Co to znaczy? Problem w tym, że sąd na gruncie tych przepisów, może interpretować bardzo szeroko. Biorąc pod uwagę, że właścicieli praw autorskich stać na zatrudnienie świetnych prawników można oczekiwać, że w wyniku interpretacji tych zapisów, de facto każdy z nas, publikujący w internecie zdjęcie, którego nie jest autorem, narusza prawa autorskie i podlega odpowiedzialności na gruncie tej umowy.

Dodajmy jeszcze, że proces legislacyjny przebiegał z pogwałceniem podstawowych praw społeczeństwa do uzyskiwania informacji - przedstawiciele rządów krajów umawiających się oraz przedstawiciele koncernów medialnych, spotykali się w tajemnicy przed opinią publiczną.

Kocur 22.01.2012 16:35

To że Obama podpisał to normalne - gość jest marionetkę w rękach korporacji - jakby się sprzeciwił to by skończył jak Kennedy. Dlatego nie podpisze układu ograniczającego CO2 ale ograniczającego wolność słowa od razu.


ps. :D:D


http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazk...0b31bfe106.png

wolfy 22.01.2012 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 1211729)
1 października 2011 w Tokio umowę podpisały: Kanada, Stany Zjednoczone, Australia, Japonia, Maroko, Nowa Zelandia, Singapur i Korea Południowa.
(por. http://www.ustr.gov/about-us/press-o...iting-trade-ag)

Na ile rozumiem całą kwestię, to od podpisu do ratyfikacji daleka droga.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 1211729)
Dodajmy jeszcze, że proces legislacyjny przebiegał z pogwałceniem podstawowych praw społeczeństwa do uzyskiwania informacji - przedstawiciele rządów krajów umawiających się oraz przedstawiciele koncernów medialnych, spotykali się w tajemnicy przed opinią publiczną.

Nie tylko "po cichu" - całość ustaleń była do samego końca tajna.
Poza tym ewidentnie próbuje się ten twór przepchnąć za plecami wyborców: stąd brak konsultacji społecznych, kłamstwa na temat nie podpisania przez premiera dokumentu przed debatą w sejmie (zapytany odpowiedział, że nie wiedział co podpisuje*) etc. Ewidentnie pogwałcenie dobrego obyczaju oraz zasad demokracji.


__________________________________________________ ________________
* Ja już nie wiem kto jest bardziej ułomny: rząd czy jego obrońcy i wyborcy. Umowa wzbudza masę kontrowersji, nie wiadomo nawet czy jest zgodna z konstytucją, a premierowi po prostu się "przez pomyłkę" "podpisało". Brak słów...

omen69 22.01.2012 16:51

Niektórzy chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że ACTA atakuje również bezpośrednio w działania kibiców. Innymi słowy daje dodatkowe paragrafy za które można ścigać kibiców:

1) Robienie wlepek ze znanymi postaciami filmowymi (np. Johnny Bravo itp.), WYMIANA MAILOWA TAKIMI WLEPKAMI JEST WYSTARCZAJĄCYM POWODEM BY KOGOŚ ZAPUSZKOWAĆ!
2) Platka SKWK i filmik zachęcający do wyjazd łamie prawo,
3) Podobnie jak cała masa innych filmików, gdzie jest wykorzystana muzyka, czy to filmy Westersyla i czy inne,
4) Bluzy i inna odzież oraz flagi z motywami np. podobnymi do napisu Lonsdale są wedle ACTA nielegalne i powinny ulec zniszczeniu, czyli kibice jadący na mecz gdzie obowiązuje ACTA mogą zostać pozbawieni flag, odzieży itp.
5) Oprawy również pod kontrolą - oprawa Legii przypominająca logo Carlsberga łamie prawo itp.

To tylko na gorąco znalezione przykłady. Jak ktoś ma konto na kibicach. net to może to tam umieścić ten post tam, by otworzyć niektórym oczy, że ACTA to nie tylko jakaś tam dyskusja o WOLNOŚCI i PIRACTWIE ale również kolejny cios w kibiców!

pysio 22.01.2012 17:45

mi się wydaje, że wyolbrzymiacie całą sprawę, ponoć polskie i europejskie prawo jest już bardziej restrykcyjne niż ta cała ACTA, więc nic nam nie grozi :D

ps. nic nie ściągam, oprogramowanie mam legalne więc mogę spać spokojnie :D

Tomek_06 22.01.2012 17:55

Moje refleksje po przeczytaniu pełnego tekstu ACTA ze strony Sejmu : wiele chałasu o nic. Umowa nie wprowadza niczego, czego w polskim prawie by wcześniej nie było. Może jedynie wpłynąć na politykę policji i prokuratury tj. ściganie piratów przeskoczy w priorytetach drobne kradzieże czy palenie śmieci. Pod tym względem, znając metody naszych organów ścigania, może sprawić kłopoty wielu ludziom.

Co do tych praw właścicieli praw autorskich - mam dziwne wrażenie, że skutek może być odwrotny od zamiarów autorów ACTA. Przypomnę, że już teraz właściciele mają prawo zgłaszania wniosków dowodowych w postępowaniu przygotowawczym - takich jak wymienione powyżej. Bardzo wyraźne zaakcentowanie tych uprawnień właścicieli może doprowadzić do podejścia organów ścigania pod tytułem mają prawa, to niech sami szukają tych piratów. Czyli skuteczność ścigania piratów zmniejszy się zamiast zwiększyć. Jakoś nie widzę opcji nagłego wszczęcia milionów postępowań w celu prewencyjnego sprawdzenia całego polskiego internetu - kto by fizycznie tyle papieu przerobił ( w sądach i prokuraturze)?

Najbardziej to porozumienie uderzy wg mnie w międzynarodowe mafie - poprzez zwiększenie wymiany informacji między stronami umowy.

zgrybus 22.01.2012 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tomek_06 (Post 1211773)
Moje refleksje po przeczytaniu pełnego tekstu ACTA ze strony Sejmu : wiele chałasu o nic. Umowa nie wprowadza niczego, czego w polskim prawie by wcześniej nie było. Może jedynie wpłynąć na politykę policji i prokuratury tj. ściganie piratów przeskoczy w priorytetach drobne kradzieże czy palenie śmieci. Pod tym względem, znając metody naszych organów ścigania, może sprawić kłopoty wielu ludziom.

Co do tych praw właścicieli praw autorskich - mam dziwne wrażenie, że skutek może być odwrotny od zamiarów autorów ACTA. Przypomnę, że już teraz właściciele mają prawo zgłaszania wniosków dowodowych w postępowaniu przygotowawczym - takich jak wymienione powyżej. Bardzo wyraźne zaakcentowanie tych uprawnień właścicieli może doprowadzić do podejścia organów ścigania pod tytułem mają prawa, to niech sami szukają tych piratów. Czyli skuteczność ścigania piratów zmniejszy się zamiast zwiększyć. Jakoś nie widzę opcji nagłego wszczęcia milionów postępowań w celu prewencyjnego sprawdzenia całego polskiego internetu - kto by fizycznie tyle papieu przerobił ( w sądach i prokuraturze)?

Najbardziej to porozumienie uderzy wg mnie w międzynarodowe mafie - poprzez zwiększenie wymiany informacji między stronami umowy.

tam tego nie czytaj:). Proponuje youtube.com lub inne strony "buntujace" przeciwko ACTA

SV_ 22.01.2012 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1211770)
mi się wydaje, że wyolbrzymiacie całą sprawę, ponoć polskie i europejskie prawo jest już bardziej restrykcyjne niż ta cała ACTA, więc nic nam nie grozi :D

ps. nic nie ściągam, oprogramowanie mam legalne więc mogę spać spokojnie :D



dopóki nie wpiszesz sobie "gołe dupy" w necie a na drugi dzien szef w Twojej korporacji będzie o tym wiedzieć.

Albo inaczej, tak po ludzku, nie w....ia Cie, krepuje, żenuje, zawstydza fakt ze jak sobie właśnie wpiszesz np. taki tekst to ktoś inny o tym bedzie wiedział? I to nie koniecznie jedna osoba, i że gdzieś to będzie "oddnotowane" i jak ktoś bedzie chciał sprawdzić Twoją "kartoteke" to bedzie to mial jak na dłoni?

Tu nie chodzi o nielegalne oprogramowanie, to tylko pretekst do totalnej inwigilacji i cenzury w necie.

omen69 22.01.2012 20:10

Tomek_06 czy Paweł Graś? Chłopie co ty piszesz? Że stosy papierów czynią procesy niewykonalnymi? Jakie procesy jak zgodnie z ACTA to prywatne firmy prewencyjnie mogą odcinać ci dostęp do stron bądź netu! Bez sądu. Po drugie: jak wyglądał proces przygotowywania tej ustawy? Wie Pan Graś? Sorry Tomek? Ano tak, że opracowany został przez PRYWATNE firmy/korporacje poza granicami naszego kraju i bez konsultacji społecznych w naszym kraju ma być przyjęty. To tak jakby CocaCola stwierdziła, że nie można robić podróbek koli i zrobiła dokument który następnie wysłała by do naszego rządu a ten by go ratyfikował w tajemnicy przed "ciemnym ludem" a potem zdziwienie w sklepie że nie ma Polokokty. W samych USA gdzie te pomysły powstały ACTA SOPY i im podobne, dla przykładu właśnie ratyfikacja SOPY stoi pod znakiem zapytania. Mamy więc przyjąć wymyślone przez kogoś prawo bo ktoś tak chce, gdzie w innych krajach się poważnie zastanawiają czy je nie wywalić do kosza. Można pisać więcej na ten temat ale czy jest sens, pisać to do kogoś kto wyczytał to ze strony rządowej która od dwóch dni nie działa :D a sprawa ACTA w Polsce jest mniej więcej znana od kilku dni bo w oficjalnych mediach była cisza i gdyby nie "ataki" Anonimowych to pewnie nic byś o tym nie wiedział.

DevilMayCry 22.01.2012 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1211723)


Jak jestem spokojny, to widząc tych ........ ściągnąłbym baseballa z półki i przetrącił takim kolana.
Walczą z systemem uderzając w normalnych ludzi (PSN).

SV_ 22.01.2012 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1211808)
Jak jestem spokojny, to widząc tych ........ ściągnąłbym baseballa z półki i przetrącił takim kolana.
Walczą z systemem uderzając w normalnych ludzi (PSN).


Jak?



.......................

Fiti 22.01.2012 20:57

Jeśli ktoś jest bardziej zorientowany to mam pytanie. Co ACTA ma do leków ratujących życie? Oglądam te filmiki reklamujące walkę z ACTA i w większości pojawia się to jako argument przeciw. Jak się ma jedno do drugiego (Internet do leków) i gdzie związek?

DevilMayCry 22.01.2012 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1211815)
Jak?



.......................


....iszony wykradli mi i mojej żonie dane osobowe, numery kart podczas ich ataku na PSN. Przez nich same problemy miałem.

SV_ 22.01.2012 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1211821)
....iszony wykradli mi i mojej żonie dane osobowe, numery kart podczas ich ataku na PSN. Przez nich same problemy miałem.

No, no i co? Co Ci z tymi danymi osobowymi zrobili? Wejdzie ACTA, każda korporacja będzie miała Twoje dane na zawołanie, łącznie z tym jak zagłosowałeś w sondzie na stronce. Jakie te problemy miałeś?


Niech chłopaki bronią JEDYNEGO, OSTATNIEGO "miejsca" gdzie istnieje JAKAKOLWIEK wolność słowa.

DevilMayCry 22.01.2012 21:10

Gdzie ja napisałem, że jestem za ACTA? Walczą z tym, stosując takie same techniki, a nie tędy droga. Dlaczego brudas nie włamie się do kompów szefów korporacji, polityków etc.? Takie ataki jak na PSN uderzyły w normalnych ludzi. Blokowanie kart, branie wolnego w pracy, użeranie się z bankiem, oraz wyrabianie nowych plastików, kont.
Tak, walczą jak współcześni Robin Hoodzi...

zgrybus 22.01.2012 21:16

http://technowinki.onet.pl/komputery...8,artykul.html


AKTUALiZACJA 20:16
Anonimowi twierdzą, że weszli w posiadanie dokumentów należących do wielu przedstawicieli polskiej władzy. Jeśli Polska podpisze ACTA, mają one zostać ujawnione.
Ciekawe :).


Podobno przekładają ACTA na inna datę. Źródło nie pewne , nie wiadomo czy nie wyssane z palca.

http://nyanyan.mangowe.pl/obrazek.php?17243

SV_ 22.01.2012 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1211824)
Gdzie ja napisałem, że jestem za ACTA? Walczą z tym, stosując takie same techniki, a nie tędy droga. Dlaczego brudas nie włamie się do kompów szefów korporacji, polityków etc.? Takie ataki jak na PSN uderzyły w normalnych ludzi. Blokowanie kart, branie wolnego w pracy, użeranie się z bankiem, oraz wyrabianie nowych plastików, kont.
Tak, walczą jak współcześni Robin Hoodzi...


A Ty walczysz jak?

Pierwszy lepszy przykład, te dokumenty sprzed 2 godzin? Proste ze to ściema, ale sraczkę rzad ma.

Glazik 22.01.2012 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1211824)
Gdzie ja napisałem, że jestem za ACTA? Walczą z tym, stosując takie same techniki, a nie tędy droga. Dlaczego brudas nie włamie się do kompów szefów korporacji, polityków etc.? Takie ataki jak na PSN uderzyły w normalnych ludzi. Blokowanie kart, branie wolnego w pracy, użeranie się z bankiem, oraz wyrabianie nowych plastików, kont.
Tak, walczą jak współcześni Robin Hoodzi...

Czlowieku daj spokoj....jeszcze 10 lat i eurokomuna bedzie wszczepiac chipy w dupe zeby wiedziec gdzie srasz.. niech walcza w imie WOLNOSCIi.. chociaz slowa. bo 'SYSTEM' juz dawno Nas pojmał..

Kocur 22.01.2012 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1211821)
....iszony wykradli mi i mojej żonie dane osobowe, numery kart podczas ich ataku na PSN. Przez nich same problemy miałem.


I ja bym im za to przyklasnął - a wiesz czemu? Bo udowodnili że firma ma o dupę rozbić zabezpieczenia. Jak poczytałem o tym to sami przyznali że musieli wyważać otwarte drzwi - i takiej firmie powierzać numery kart kredytowych i bankowych?

Dobrze że to zrobili oni a nie jakieś cwaniaki z osiedla bo by Cię jeszcze bardziej skroili :)


Cytat:

You play with matches you get burned
- ofiary zawsze będą - ale prowokują to właśnie ci - z rządów.

wolfy 22.01.2012 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1211840)
Pierwszy lepszy przykład, te dokumenty sprzed 2 godzin? Proste ze to ściema, ale sraczkę rzad ma.

Ja wcale nie jestem pewien, że to ściema. Nie zdziwiłbym się, gdyby przy okazji wyszło na jaw, że rządowy intranet ma poziom zabezpieczeń zbliżony do mojego domowego WiFi. Zwłaszcza jeżeli przetarg i technicy byli załatwieni po znajomości.

Żyjemy w niepoważnym kraju, a skoro udawało się wyciągnąć pocztę dyplomatyczną USA...

Naprawdę nie byłbym zdziwiony.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1211821)
....iszony wykradli mi i mojej żonie dane osobowe, numery kart podczas ich ataku na PSN. Przez nich same problemy miałem.

I dlatego nie należy dawać numerów kart żadnym firmom. Ja korzystam ze "zdrapek", jeżeli mam potrzebę.
A tak między nami - ja skorzystałem, bo dostałem od Sony rozmaite bonusy, zaś to co wyciągnęli z bazy na mój temat mogą sobie wsadzić :-)

UWAGA, hit!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K. Kłopotek (PSL)
- Polski rząd powinien podpisać ten akt. Nie ma bezgranicznej, niedookreślonej wolności w demokracji w jakiej żyjemy. Piractwo to jedno, ale jest tyle chamstwa i plugastwa w internecie, że z tym trzeba walczyć - argumentował polityk PSL.

No to już wiemy, że wolność słowa nie jest zagrożona. Pies rypał piractwo, trzeba walczyć z plugastwem!

Radzę też przeczytać wypowiedź Boniego. "Zdaniem ministra administracji i cyfryzacji potrzebny jest czas na analizę wszystkich warunków prawnych związanych z porozumieniem ACTA."
Nie no, rychło w czas! Cztery dni do podpisania w Tokio, a oni się zastanawiają nad konsultacjami społecznymi.

:lol:

W jakim kraju my żyjemy ?!

Kompletnie nie moja bajka (SLD), ale bardzo sensowna wypowiedź na temat ACTA ze strony polskiej europosłanki. Jak już wcześniej pisałem, jest szansa, że UE zablokuje całość. Na razie niewielka.

festereknh 23.01.2012 02:02

PRECZ Z CENZURĄ W INTERNECIE ORAZ INWIGILACJĄ! .........PRECZ Z ACTA......... Co to jest ACTA? Oto odpowiedź:
http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY
. PRECZ Z CENZURĄ<!> DODAWAJCIE ZDJĘCIA GDZIEKOLWIEK MOŻECIE POBRANE Z GOOGLE GRAFIKA WPISUJĄC "NO ACTA" POMÓŻMY SOBIE NAWZAJEM<!>

Hermond 23.01.2012 03:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fiti (Post 1211819)
Jeśli ktoś jest bardziej zorientowany to mam pytanie. Co ACTA ma do leków ratujących życie? Oglądam te filmiki reklamujące walkę z ACTA i w większości pojawia się to jako argument przeciw. Jak się ma jedno do drugiego (Internet do leków) i gdzie związek?

Teraz jest mase zamienników. Ta ustawa zablokuje oddtwórcze działania. A jak jakiś preparat nie będzie miał żadnej konkurencji, bo nie będzie mógł mieć, to będzie bezcenny. Teraz wyobraś sobi że jest ci niezbędny do życia i musisz dać ile sobie zamarzą.

To porozumienie jest o ochronie własności intelektualnej ogólnie, nie tylko w internecie. A korporacje próbują nam wmówić że musimy zaostrzyć przepisy aby utrzymać rozwój. A to guzik prawda. Firmy blokują wynalazki poprzez wykupywanie patentów i chowanie do szuflady. A jak dostaną jeszcze większą ochronę prawną to na pewne wynalazki będziemy czekać wieki mimo że dawno już je ktoś wymyślił.

przem 23.01.2012 03:39

Pozwolę sobie zacytować:
Próbowałem to przeczytać. Ale nie rozumiem jednak prawniczego. Mam jednak taką "myśl":
"mamy ogólnoynternetową panikę na temat ACTA, czymkolwiek ona nie jest,
bo czytanie tego nie było przyjemne. Wzywa się polityków do zajęcia
stanowiska, blebleble.
Zaczęło się chyba nie wiem - tydzień czy dwa temu. Ludzie narzekają,
że jest cisza polityków.
A teraz wyobraźmy sobie taki gazetowy nagłówek 3 tygodnie temu:
MACIEREWICZ - RZĄD CHCE CENZUROWAĆ INTERNET
Czy ten protest w ogóle by zaistniał (w takiej liczbie)? Czy raczej
szybko wyśmianoby oszołomstwo i zostałoby to w relatywnie wąskich
gronach prawicowych?"
Uważam, że podpisanie ACTA nie zmieni nic. W przeciągu roku-dwóch. Potem, być może, ale to będzie zagrożenie dla Państwa przez hackerów (idealnie to, co się teraz stało - skoro hackerzy mogą zablokować strony rządowe, to tym bardziej trzeba uchwalić prawo, które umożliwi lepszą walkę z nimi). Ludzie zapomną o proteście, nie wypowiada się o nim NIKT, kto ma jakikolwiek udział we władzy sejmowej (od Palik otów po Kaczyńskiego). Będzie jak z TV - blokują Trwam, to bardzo dobrze, byleby nam został facebook i serwisy humorystyczne (ja też najczęściej odwiedzam ww., ale...). Jak ktoś naprawdę zobaczy zagrożenie, to paszport w dłoń, nauka hiszpańskiego (albo serbskochorwackiego czy rosyjskiego) i praca w Ameryce Pd., Bałkanach, Gruzji.
Generalnie obecnie nie uważam ACTA za zagrożenie (chyba, że ktoś mi wypunktuje paragrafy). Jednak wiadomo do czego zdolne są rządy w wypadku kryzysu/zagrożenia. Wtedy można się bać.

SV_ 23.01.2012 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1211868)
Ja wcale nie jestem pewien, że to ściema. Nie zdziwiłbym się, gdyby przy okazji wyszło na jaw, że rządowy intranet ma poziom zabezpieczeń zbliżony do mojego domowego WiFi. Zwłaszcza jeżeli przetarg i technicy byli załatwieni po znajomości.

Żyjemy w niepoważnym kraju, a skoro udawało się wyciągnąć pocztę dyplomatyczną USA...

Naprawdę nie byłbym zdziwiony.

Zgodzę się jak najbardziej. Zabezpieczenia ogólnie w polskim internecie to jak ogrodzenia na nowoczesnych stadionach, niby jest, ale wystarczy lekko nogę przerzucić i jesteś na murawie.
Tylko jeśli chodzi o tych którzy się wzięli na początku za WALKĘ to niestety też mega sprytem i umiejętnościami nie grzeszą.
Zobaczymy co teraz inne grupy pokażą.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1211868)
Ja wcale nie jestem pewien, że to ściema. Nie zdziwiłbym się, gdyby przy okazji wyszło na jaw, że rządowy intranet ma poziom zabezpieczeń zbliżony do mojego domowego WiFi. Zwłaszcza jeżeli przetarg i technicy byli załatwieni po znajomości.




I dlatego nie należy dawać numerów kart żadnym firmom. Ja korzystam ze "zdrapek", jeżeli mam potrzebę.
A tak między nami - ja skorzystałem, bo dostałem od Sony rozmaite bonusy, zaś to co wyciągnęli z bazy na mój temat mogą sobie wsadzić :-)

I dlatego pierwsza rzeczą której Cie naucza w szkole/na kursach/na studiach związanych z informatyka to: wprowadzasz swoje dane do neta = jesteś głąb. Ja nigdzie swojego nazwiska nie podaje, a danych do kart nie wspomnę.

Devonisch 23.01.2012 09:21

A to było dziś rano na stronie premiera:)

http://www.youtube.com/watch?v=QKAH3Xj1bQc

DevilMayCry 23.01.2012 09:56

SV - czyli nie opłacasz przez net rachunków (o ile jesteś na swoim), nie kupujesz czegoś przez net (chociażby RTV, AGD, i dajesz zdzierać z siebie sklepom poprzez wysokie marże narzucone przez w/w )?

wolfy 23.01.2012 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1211910)
SV - czyli nie opłacasz przez net rachunków (o ile jesteś na swoim), nie kupujesz czegoś przez net (chociażby RTV, AGD, i dajesz zdzierać z siebie sklepom poprzez wysokie marże narzucone przez w/w )?

Przelewy, karty płatnicze, PayPal. Nie piszę tego złośliwie, to po prostu taka drobna praktyczna uwaga. Może się przydać.

przem - ja główny problem widzę w dawaniu pola rządowi do "prewencyjnej" inwigilacji. Wiemy jak jest w kraju...

SV_ 23.01.2012 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1211910)
SV - czyli nie opłacasz przez net rachunków (o ile jesteś na swoim), nie kupujesz czegoś przez net (chociażby RTV, AGD, i dajesz zdzierać z siebie sklepom poprzez wysokie marże narzucone przez w/w )?

Nic nie kupuje przez neta, jak już kupuje to jakieś pierdoły od kogoś znajomego z konta (nie, nie posiadam konta na żadnym sklepie internetowym czy allegro/ebayu). Przy większych zakupach, wole dać marże a widzicie co kupuje tak nawiasem mówiąc. Rachunków też przez neta nie płace.
Konto bankowe NIESTETY posiadam, i coś co mnie najbardziej boli posiadam KK na Wiśle.
Już o pierdołach typu facebooki i nk nie wspomnę, nigdy tam oficjalnie się nie pojawiłem i nie pojawię.

I da się bez tego żyć, i to bez żadnych problemów.

pysio 23.01.2012 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1211932)
Nic nie kupuje przez neta, jak już kupuje to jakieś pierdoły od kogoś znajomego z konta (nie, nie posiadam konta na żadnym sklepie internetowym czy allegro/ebayu). Przy większych zakupach, wole dać marże a widzicie co kupuje tak nawiasem mówiąc. Rachunków też przez neta nie płace.
Konto bankowe NIESTETY posiadam, i coś co mnie najbardziej boli posiadam KK na Wiśle.
Już o pierdołach typu facebooki i nk nie wspomnę, nigdy tam oficjalnie się nie pojawiłem i nie pojawię.

I da się bez tego żyć, i to bez żadnych problemów.

popieram kolegę, też nie mam żadnych kont na FB czy NK, jedynie konta bankowe i na allegro.

i również potwierdzam, da się żyć bez problemów

DevilMayCry 23.01.2012 15:49

O to widzę, że i ja Cie poinformuję. Kupując sprzęt np. w Euro-RTV-AGD mozesz zamówić towar na ich stronie internetowej. Sprzęt odbierasz następnego dnia w sklepie w którym dzień wcześniej dokonałbyś zakupu. Tylko pozostaje Ci 300+ zeta w kieszeni. No chyna, że jesteś taki zarobas, że dla Ciebie to nic.
Tak, ja też nie mam konta na PB ani NK.

Piszę jeszcze raz. Nie mam nic do akcji przeciwko Acta. Mam do Anonymous i ich sposobu walki z systemem. Jakoś akcji Polskich Undergroundowców nie potępiłem. Nie zaszli mi za skórę, więc nic o nich nieprzychylnego nie mówię.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl