![]() |
Cytat:
Akurat ACTA to niezły numer, szczególnie w wykonaniu naszego rządu. Chciałbym zaznaczyć w tym miejscu, że rządzą nami idioci którzy podpiszą wszystko co się im podsunie. To przerażające, ale tak naprawdę jest... Link do opisu procesu "konsultacji społecznych" przeprowadzonych przez nasz rząd. Daje do myślenia (o ile ktoś cierpi na taką przypadłość jak myślenie). Ręce opadają. Cytat:
|
Cytat:
PS. Nie jestem ani młody, ani niedouczony. Nie pisałbym o tym, gdyby czegoś takiego nie próbowali zrobić. PS2. Żeby była jasność - nie identyfikuję się ani z PiS-em, ani z PO. |
Cytat:
|
Ej ale to ze nie działa megavideo i inne odtwarzacze to już ma coś wspólnego?
|
Cytat:
MegaUpload i MegaVideo to strony kolesia, który już miał wyroki za przekręty z kartami kredytowymi, więc może chodzić o coś więcej. |
Cytat:
I żeby była jasność nie chodzi mi o wrzutki dziennikarskie, czy też pierdnięcie jednego czy drugiego osła bo w każdej formacji znajdą się idioci (vide choćby niesławny pomysł ówczesnego posła PiSu Mariana Piłki powrotu do komunistycznego "bykowego"), chodzi mi o działania podejmowane przez rząd czy Marcinkiewicza czy Kaczyńskiego, czyli choćby projekty ustaw. |
Cytat:
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
(por. http://www.ustr.gov/about-us/press-o...iting-trade-ag) Swoją drogą to zabawne, że wielki polityk, nadzieja "zwykłych ludzi" niejaki Barak Obama zdecydował się na przyjęcie tego projektu. Umowa jest naszpikowana nieostrymi pojęciami, dając właścicielom praw autorskich ogromne kompetencje w zakresie ścigania ludzi, którzy te prawa łamią. Przykładowo, Art. 11 stanowi, że: each Party shall provide that, in civil judicial proceedings concerning the enforcement of intellectual property rights, its judicial authorities have the authority, upon a justified request of the right holder, to order the infringer or, in the alternative, the alleged infringer, to provide to the right holder or to the judicial authorities, at least for the purpose of collecting evidence, relevant information as provided for in its applicable laws and regulations that the infringer or alleged infringer possesses or controls. Such information may include information regarding any person involved in any aspect of the infringement or alleged infringement and regarding the means of production or the channels of distribution of the infringing or allegedly infringing goods or services, including the identification of third persons alleged to be involved in the production and distribution of such goods or services and of their channels of distribution. Tłumacząc na polski- właściciel praw autorski będzie miał prawo zwrócić się do sądu o udostępnienie danych o osobie naruszającej prawa autorskie (albo, która jest o to podejrzana!!!). Na dane te składają się, między innymi, informacje o takiej osobie (także osobach trzecich) oraz o każdym działaniu, w zakresie, w jakim naruszało ono (bądź rzekomo naruszało) prawa autorskie. Co to znaczy? Problem w tym, że sąd na gruncie tych przepisów, może interpretować bardzo szeroko. Biorąc pod uwagę, że właścicieli praw autorskich stać na zatrudnienie świetnych prawników można oczekiwać, że w wyniku interpretacji tych zapisów, de facto każdy z nas, publikujący w internecie zdjęcie, którego nie jest autorem, narusza prawa autorskie i podlega odpowiedzialności na gruncie tej umowy. Dodajmy jeszcze, że proces legislacyjny przebiegał z pogwałceniem podstawowych praw społeczeństwa do uzyskiwania informacji - przedstawiciele rządów krajów umawiających się oraz przedstawiciele koncernów medialnych, spotykali się w tajemnicy przed opinią publiczną. |
To że Obama podpisał to normalne - gość jest marionetkę w rękach korporacji - jakby się sprzeciwił to by skończył jak Kennedy. Dlatego nie podpisze układu ograniczającego CO2 ale ograniczającego wolność słowa od razu.
ps. :D:D http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazk...0b31bfe106.png |
Cytat:
Cytat:
Poza tym ewidentnie próbuje się ten twór przepchnąć za plecami wyborców: stąd brak konsultacji społecznych, kłamstwa na temat nie podpisania przez premiera dokumentu przed debatą w sejmie (zapytany odpowiedział, że nie wiedział co podpisuje*) etc. Ewidentnie pogwałcenie dobrego obyczaju oraz zasad demokracji. __________________________________________________ ________________ * Ja już nie wiem kto jest bardziej ułomny: rząd czy jego obrońcy i wyborcy. Umowa wzbudza masę kontrowersji, nie wiadomo nawet czy jest zgodna z konstytucją, a premierowi po prostu się "przez pomyłkę" "podpisało". Brak słów... |
Niektórzy chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że ACTA atakuje również bezpośrednio w działania kibiców. Innymi słowy daje dodatkowe paragrafy za które można ścigać kibiców:
1) Robienie wlepek ze znanymi postaciami filmowymi (np. Johnny Bravo itp.), WYMIANA MAILOWA TAKIMI WLEPKAMI JEST WYSTARCZAJĄCYM POWODEM BY KOGOŚ ZAPUSZKOWAĆ! 2) Platka SKWK i filmik zachęcający do wyjazd łamie prawo, 3) Podobnie jak cała masa innych filmików, gdzie jest wykorzystana muzyka, czy to filmy Westersyla i czy inne, 4) Bluzy i inna odzież oraz flagi z motywami np. podobnymi do napisu Lonsdale są wedle ACTA nielegalne i powinny ulec zniszczeniu, czyli kibice jadący na mecz gdzie obowiązuje ACTA mogą zostać pozbawieni flag, odzieży itp. 5) Oprawy również pod kontrolą - oprawa Legii przypominająca logo Carlsberga łamie prawo itp. To tylko na gorąco znalezione przykłady. Jak ktoś ma konto na kibicach. net to może to tam umieścić ten post tam, by otworzyć niektórym oczy, że ACTA to nie tylko jakaś tam dyskusja o WOLNOŚCI i PIRACTWIE ale również kolejny cios w kibiców! |
mi się wydaje, że wyolbrzymiacie całą sprawę, ponoć polskie i europejskie prawo jest już bardziej restrykcyjne niż ta cała ACTA, więc nic nam nie grozi :D
ps. nic nie ściągam, oprogramowanie mam legalne więc mogę spać spokojnie :D |
Moje refleksje po przeczytaniu pełnego tekstu ACTA ze strony Sejmu : wiele chałasu o nic. Umowa nie wprowadza niczego, czego w polskim prawie by wcześniej nie było. Może jedynie wpłynąć na politykę policji i prokuratury tj. ściganie piratów przeskoczy w priorytetach drobne kradzieże czy palenie śmieci. Pod tym względem, znając metody naszych organów ścigania, może sprawić kłopoty wielu ludziom.
Co do tych praw właścicieli praw autorskich - mam dziwne wrażenie, że skutek może być odwrotny od zamiarów autorów ACTA. Przypomnę, że już teraz właściciele mają prawo zgłaszania wniosków dowodowych w postępowaniu przygotowawczym - takich jak wymienione powyżej. Bardzo wyraźne zaakcentowanie tych uprawnień właścicieli może doprowadzić do podejścia organów ścigania pod tytułem mają prawa, to niech sami szukają tych piratów. Czyli skuteczność ścigania piratów zmniejszy się zamiast zwiększyć. Jakoś nie widzę opcji nagłego wszczęcia milionów postępowań w celu prewencyjnego sprawdzenia całego polskiego internetu - kto by fizycznie tyle papieu przerobił ( w sądach i prokuraturze)? Najbardziej to porozumienie uderzy wg mnie w międzynarodowe mafie - poprzez zwiększenie wymiany informacji między stronami umowy. |
Cytat:
|
Cytat:
dopóki nie wpiszesz sobie "gołe dupy" w necie a na drugi dzien szef w Twojej korporacji będzie o tym wiedzieć. Albo inaczej, tak po ludzku, nie w....ia Cie, krepuje, żenuje, zawstydza fakt ze jak sobie właśnie wpiszesz np. taki tekst to ktoś inny o tym bedzie wiedział? I to nie koniecznie jedna osoba, i że gdzieś to będzie "oddnotowane" i jak ktoś bedzie chciał sprawdzić Twoją "kartoteke" to bedzie to mial jak na dłoni? Tu nie chodzi o nielegalne oprogramowanie, to tylko pretekst do totalnej inwigilacji i cenzury w necie. |
Tomek_06 czy Paweł Graś? Chłopie co ty piszesz? Że stosy papierów czynią procesy niewykonalnymi? Jakie procesy jak zgodnie z ACTA to prywatne firmy prewencyjnie mogą odcinać ci dostęp do stron bądź netu! Bez sądu. Po drugie: jak wyglądał proces przygotowywania tej ustawy? Wie Pan Graś? Sorry Tomek? Ano tak, że opracowany został przez PRYWATNE firmy/korporacje poza granicami naszego kraju i bez konsultacji społecznych w naszym kraju ma być przyjęty. To tak jakby CocaCola stwierdziła, że nie można robić podróbek koli i zrobiła dokument który następnie wysłała by do naszego rządu a ten by go ratyfikował w tajemnicy przed "ciemnym ludem" a potem zdziwienie w sklepie że nie ma Polokokty. W samych USA gdzie te pomysły powstały ACTA SOPY i im podobne, dla przykładu właśnie ratyfikacja SOPY stoi pod znakiem zapytania. Mamy więc przyjąć wymyślone przez kogoś prawo bo ktoś tak chce, gdzie w innych krajach się poważnie zastanawiają czy je nie wywalić do kosza. Można pisać więcej na ten temat ale czy jest sens, pisać to do kogoś kto wyczytał to ze strony rządowej która od dwóch dni nie działa :D a sprawa ACTA w Polsce jest mniej więcej znana od kilku dni bo w oficjalnych mediach była cisza i gdyby nie "ataki" Anonimowych to pewnie nic byś o tym nie wiedział.
|
Cytat:
Jak jestem spokojny, to widząc tych ........ ściągnąłbym baseballa z półki i przetrącił takim kolana. Walczą z systemem uderzając w normalnych ludzi (PSN). |
Cytat:
Jak? ....................... |
Jeśli ktoś jest bardziej zorientowany to mam pytanie. Co ACTA ma do leków ratujących życie? Oglądam te filmiki reklamujące walkę z ACTA i w większości pojawia się to jako argument przeciw. Jak się ma jedno do drugiego (Internet do leków) i gdzie związek?
|
Cytat:
....iszony wykradli mi i mojej żonie dane osobowe, numery kart podczas ich ataku na PSN. Przez nich same problemy miałem. |
Cytat:
Niech chłopaki bronią JEDYNEGO, OSTATNIEGO "miejsca" gdzie istnieje JAKAKOLWIEK wolność słowa. |
Gdzie ja napisałem, że jestem za ACTA? Walczą z tym, stosując takie same techniki, a nie tędy droga. Dlaczego brudas nie włamie się do kompów szefów korporacji, polityków etc.? Takie ataki jak na PSN uderzyły w normalnych ludzi. Blokowanie kart, branie wolnego w pracy, użeranie się z bankiem, oraz wyrabianie nowych plastików, kont.
Tak, walczą jak współcześni Robin Hoodzi... |
http://technowinki.onet.pl/komputery...8,artykul.html
AKTUALiZACJA 20:16 Anonimowi twierdzą, że weszli w posiadanie dokumentów należących do wielu przedstawicieli polskiej władzy. Jeśli Polska podpisze ACTA, mają one zostać ujawnione. Ciekawe :). Podobno przekładają ACTA na inna datę. Źródło nie pewne , nie wiadomo czy nie wyssane z palca. http://nyanyan.mangowe.pl/obrazek.php?17243 |
Cytat:
A Ty walczysz jak? Pierwszy lepszy przykład, te dokumenty sprzed 2 godzin? Proste ze to ściema, ale sraczkę rzad ma. |
Cytat:
|
Cytat:
I ja bym im za to przyklasnął - a wiesz czemu? Bo udowodnili że firma ma o dupę rozbić zabezpieczenia. Jak poczytałem o tym to sami przyznali że musieli wyważać otwarte drzwi - i takiej firmie powierzać numery kart kredytowych i bankowych? Dobrze że to zrobili oni a nie jakieś cwaniaki z osiedla bo by Cię jeszcze bardziej skroili :) Cytat:
|
Cytat:
Żyjemy w niepoważnym kraju, a skoro udawało się wyciągnąć pocztę dyplomatyczną USA... Naprawdę nie byłbym zdziwiony. Cytat:
A tak między nami - ja skorzystałem, bo dostałem od Sony rozmaite bonusy, zaś to co wyciągnęli z bazy na mój temat mogą sobie wsadzić :-) UWAGA, hit! Cytat:
Radzę też przeczytać wypowiedź Boniego. "Zdaniem ministra administracji i cyfryzacji potrzebny jest czas na analizę wszystkich warunków prawnych związanych z porozumieniem ACTA." Nie no, rychło w czas! Cztery dni do podpisania w Tokio, a oni się zastanawiają nad konsultacjami społecznymi. :lol: W jakim kraju my żyjemy ?! Kompletnie nie moja bajka (SLD), ale bardzo sensowna wypowiedź na temat ACTA ze strony polskiej europosłanki. Jak już wcześniej pisałem, jest szansa, że UE zablokuje całość. Na razie niewielka. |
PRECZ Z CENZURĄ W INTERNECIE ORAZ INWIGILACJĄ! .........PRECZ Z ACTA......... Co to jest ACTA? Oto odpowiedź:
http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY . PRECZ Z CENZURĄ<!> DODAWAJCIE ZDJĘCIA GDZIEKOLWIEK MOŻECIE POBRANE Z GOOGLE GRAFIKA WPISUJĄC "NO ACTA" POMÓŻMY SOBIE NAWZAJEM<!> |
Cytat:
To porozumienie jest o ochronie własności intelektualnej ogólnie, nie tylko w internecie. A korporacje próbują nam wmówić że musimy zaostrzyć przepisy aby utrzymać rozwój. A to guzik prawda. Firmy blokują wynalazki poprzez wykupywanie patentów i chowanie do szuflady. A jak dostaną jeszcze większą ochronę prawną to na pewne wynalazki będziemy czekać wieki mimo że dawno już je ktoś wymyślił. |
Pozwolę sobie zacytować:
Próbowałem to przeczytać. Ale nie rozumiem jednak prawniczego. Mam jednak taką "myśl": "mamy ogólnoynternetową panikę na temat ACTA, czymkolwiek ona nie jest, bo czytanie tego nie było przyjemne. Wzywa się polityków do zajęcia stanowiska, blebleble. Zaczęło się chyba nie wiem - tydzień czy dwa temu. Ludzie narzekają, że jest cisza polityków. A teraz wyobraźmy sobie taki gazetowy nagłówek 3 tygodnie temu: MACIEREWICZ - RZĄD CHCE CENZUROWAĆ INTERNET Czy ten protest w ogóle by zaistniał (w takiej liczbie)? Czy raczej szybko wyśmianoby oszołomstwo i zostałoby to w relatywnie wąskich gronach prawicowych?" Uważam, że podpisanie ACTA nie zmieni nic. W przeciągu roku-dwóch. Potem, być może, ale to będzie zagrożenie dla Państwa przez hackerów (idealnie to, co się teraz stało - skoro hackerzy mogą zablokować strony rządowe, to tym bardziej trzeba uchwalić prawo, które umożliwi lepszą walkę z nimi). Ludzie zapomną o proteście, nie wypowiada się o nim NIKT, kto ma jakikolwiek udział we władzy sejmowej (od Palik otów po Kaczyńskiego). Będzie jak z TV - blokują Trwam, to bardzo dobrze, byleby nam został facebook i serwisy humorystyczne (ja też najczęściej odwiedzam ww., ale...). Jak ktoś naprawdę zobaczy zagrożenie, to paszport w dłoń, nauka hiszpańskiego (albo serbskochorwackiego czy rosyjskiego) i praca w Ameryce Pd., Bałkanach, Gruzji. Generalnie obecnie nie uważam ACTA za zagrożenie (chyba, że ktoś mi wypunktuje paragrafy). Jednak wiadomo do czego zdolne są rządy w wypadku kryzysu/zagrożenia. Wtedy można się bać. |
Cytat:
Tylko jeśli chodzi o tych którzy się wzięli na początku za WALKĘ to niestety też mega sprytem i umiejętnościami nie grzeszą. Zobaczymy co teraz inne grupy pokażą. Cytat:
|
|
SV - czyli nie opłacasz przez net rachunków (o ile jesteś na swoim), nie kupujesz czegoś przez net (chociażby RTV, AGD, i dajesz zdzierać z siebie sklepom poprzez wysokie marże narzucone przez w/w )?
|
Cytat:
przem - ja główny problem widzę w dawaniu pola rządowi do "prewencyjnej" inwigilacji. Wiemy jak jest w kraju... |
Cytat:
Konto bankowe NIESTETY posiadam, i coś co mnie najbardziej boli posiadam KK na Wiśle. Już o pierdołach typu facebooki i nk nie wspomnę, nigdy tam oficjalnie się nie pojawiłem i nie pojawię. I da się bez tego żyć, i to bez żadnych problemów. |
Cytat:
i również potwierdzam, da się żyć bez problemów |
O to widzę, że i ja Cie poinformuję. Kupując sprzęt np. w Euro-RTV-AGD mozesz zamówić towar na ich stronie internetowej. Sprzęt odbierasz następnego dnia w sklepie w którym dzień wcześniej dokonałbyś zakupu. Tylko pozostaje Ci 300+ zeta w kieszeni. No chyna, że jesteś taki zarobas, że dla Ciebie to nic.
Tak, ja też nie mam konta na PB ani NK. Piszę jeszcze raz. Nie mam nic do akcji przeciwko Acta. Mam do Anonymous i ich sposobu walki z systemem. Jakoś akcji Polskich Undergroundowców nie potępiłem. Nie zaszli mi za skórę, więc nic o nich nieprzychylnego nie mówię. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl