Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Co zmienić w funkcjonowaniu Wisły?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8481)

mc-money 29.12.2011 23:42

Dla mnie sklepik z pamiątkami jakiś z prawdziwego zdarzenia! Nie wiadomo czy iść do Wiślackiego Świata, fanatyka czy strefe kibica... Byłem na Camp Nou, a tam naprawdę jest fantastycznie zrobiony sklepik. O Muzeum nie wspomne bo liczę, że kiedyś powstanie i to takie na jakie zasługujemy. Palenie specjalnie mnie nie irytuje (przynajmniej na C). Doliczenie do karnetu złotóweczki to też swietny pomysł.

Co do SKWK jeszcze: nie dało by się przejść po E,G puszką?
Dodatkowe 3-4 tysiące pewnie by się zebrały ;)

CH. 29.12.2011 23:45

3 tyś to czasem na całym stadionie się zbiera.
Dla porównania Legia zbiera po 20 tyś na mecz.
Nie ma tyle osób do zbierania

Z tym muzeum to rzeczywiście jest problem..wiele pamiątek jest w rękach "obcych osób" / sportowców Wisły (klub musi się z nimi dogadać żeby dali je do muzeum, przy okazji wielkie słowa uznania dla Antoniego Szymanowskiego, który sam wyszedł z inicjatywą oddania do muzeum klubowego między innymi medali olimpijskich) Ale mnie boli co innego, że jest jest to nieszczęsne S.A i TS i nie będą pamiątki w jednym miejscu , czyli całej Wisły.. a szkoda bo Towarzystwo Sportowe mogłoby zająć połowę trybuny pamiątkami, pucharami, medalami.. jak zobaczyłem zdjęcia pamiątek kilku dwóch sekcji to... jest tego kilka worków
Chyba że SA i TS się dogadają i stworzą wspólne muzeum.. to wtedy muzeum byloby z prawdziwego zdarzenia. Bo samo S.A jest biedne jak mysz kościelna (liczę sukcesy od wejścia TF).. maja może 1/20 tego co ma TS. A kiepsko będzie wyglądać umieszczanie na siłę pustych ścian obrazkami i tapetami. I musimy do tego dążyć. To ma być muzeum CAŁEJ WISŁY - od sekcji szachowej po pływaków. Wtedy możemy mówić o muzeum z prawdziwego zdarzenia, największego w Polsce.

Dla przykładu
"kilka" trofeów szkołki piłkarskiej TS Wisła (zdjęcia dosyć stare, do dzisiaj wzbogacili się o przynajmniej 10 samych pucharów)
http://historiawisly.pl/wiki/images/..._-_trofea2.jpg
http://historiawisly.pl/wiki/images/..._-_trofea4.jpg
http://historiawisly.pl/wiki/images/..._-_trofea3.jpg

A żeby przedstawić mniej więcej jaką potegą jest Wisła Kraków podam suche statystyki
  • 312 Mistrzostw Polski
  • 1 Mistrzostwo Ligi
  • 209 Wicemistrzostw Polski
  • 139 III miejsc w Mistrzostwach Polski
  • 17 Pucharów Polski
  • 1 Międzynarodowe Mistrzostwo Węgier
  • 3 finały Europejskich Pucharów w rozgrywkach drużynowych
  • 2 Ćwierćfinały Pucharów Mistrzów Krajowych w rozgrywkach drużynowych
  • 12 medali Igrzysk Olimpijskich (7 brązowych, 3 srebra, 2 złota)
  • 3 Akademickie Mistrzostwa Świata
  • 2 Wicemistrzostwa w Akademickich Mistrzostwach Świata
  • 1 Mistrzostwo Świata
  • 1 Wicemistrzostwo Świata
  • 2 III miejsca w Mistrzostwach Świata
  • 1 III miejsce w Pucharze Świata
  • 6 Mistrzostw Europy
  • 11 Wicemistrzostw Europy
  • 15 III miejsc w Mistrzostwach Europy
  • 12 Rekordów Polski (w tym 3 niepobite do dziś)
  • 2 Wyrównane rekordy Polski
  • 2 Rekordy Europy
  • 69 Olimpijczyków
  • 285 Reprezentantów Polski w grach zespołowych
i mnóstwo innych mniejszych i większych sukcesów na arenach międzynarodowych / krajowych / turniejowych i nagród za całokształt dla klubu od prezydentów, władz miasta, agencji sportowych itd

MUZEUM TO PODSTAWA! to jedna obok kibiców z wizytówek klubu. Przyjezdza gośc z USA i podziwia, przyjeżdza z europy i podziwia.. przyjeżdza gośc z wioski i podziwia.. przyjeżdza z Warszawy i podziwia..
Muzeum służy jako opublikowanie historii , tradycji i potęgi danego klubu.. i to pan Basałaj i jego kompani muszą sobie wkuć do łba. Więc bez fochów tylko dogadywać się z TS-em


http://historiawisly.pl/wiki/images/...-_trofea3.jpgp

domin_czyzyny 29.12.2011 23:46

Te miejsca koło telebimu są przeznaczone na sponsora nazwy stadionu-kasa za to pójdzie do miasta niestety. Do nas jakieś ochlapy tylko...Ale nie wiem czy klub to miejsce mógł by wykorzystać zanim taki sponsor sie cudem trafi.

Co do muzeum, to klub musi sie dogadać z TSem, byłymi sportowcami i kibicami. Może powinno sie zachęcić prywatne osoby do przekazania pamiątek, w zamian za karnety, przywileje, itp.

wroobel88 29.12.2011 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aphroditeN (Post 1205984)
to prawda, ale po co ta ciągła spina że cie cofną na bramce ? Raz nic nie sprawdzą, raz wezmą legite, a bywało i tak że bez potwierdzenia kupna biletu na sektor nie wpuszczali..

a raz blond kuw*a miła i kompetentna pani z ochrony nie wpuści w ogóle mimo tego, że masz KK, potwierdzenie zakupu biletu i dokument tożsamości i jesteś trzeźwy ...

MatMario 30.12.2011 00:09

Wiecie co jest śmieszne, smutne, straszne zarazem. Że większość tego co tu napisane to jest 100 tyś. zł trochę chęci i sporo zaangażowania.
Dziękuję dobranoc.

Belzebub 30.12.2011 00:12

- Z rzeczy, które rzadko padaja to podstawiane autobusy, kiedy mecz kończy się na tyle późno, że nie możliwy jest powrót MPK..
- Mimo, że ceny są atrakcyjne to dołączenie do grona ulgowych osób z FC, szczególnie jeśli dzisiejsze ceny nie wpłyną na znaczne podniesienie frekwencji..
- Większe zaangażowanie w akcję "Kto kocha ten wierzy", jaki pozytywny wydźwiek miała akcja mikołajkowa, nie trzeba im chyba przypominać..1000 biletów,a plusów czy to medialnych czy w przyszłości z tych dzieciaków nie sposób zliczyć..
- forma tekturkowa karnetów, różnorakie graficznie bilety, oraz programy meczowe, które byłyby "fajną" pamiątką z meczu i spoko rzeczą do kolekcjonowania.
- program lojalnościowy, punkty za mecze u siebie, wyjazdy(jak dojdzie zintegrowany system kart na wszystkich stadionach), wydatki w sklepiku czy na stadionie (w mniejszym stopniu), a wzamian za punkty upominki czy zniżki oraz specjalnie wydawane karty kibica (po przekorczeniu jakiegoś progu srebrna, złota czy platynowa karta).
- podwieszenie pod dachem wzdłóż prostej na stałe koszulek (solidniejszych niż te co teraz) legend Wisły..

lazy 30.12.2011 00:22

Postulat nie do klubu ale raczej do ZIKiT-u - organizacja ruchu drogowego przed i po meczu.
Wyjeżdżanie samochodem z okolic stadionu po meczu to atrakcja dla cierpliwych.
Proste rozwiązanie podpatrzone w Jerozolimie - po spotkaniu z Beitarem. Ulice w okolicy stadionu zmienia się na jednokierunkowe. Przed meczem wszystkie pasy jezdni prowadzą do stadionu po meczu na odwrót. Organizacyjnie do zrobienia tym bardziej że i tak policja stoi na każdym skrzyżowaniu w okolicy. Wystarczyłoby samą ulicę Piastowską w ten sposób wykorzystać.

2 sprawa - nie wiem jak w końcu wygląda kwestia przyszłych parkingów wokół stadionu, ale czy do karnetu nie można by dopłacić za własne miejsce postojowe?

3 sprawa - organizacja komunikacji miejskiej po meczach. We Wrocławiu da się to zrobić. Nie wierzę, że w mieście ktore ma najlepiej rozwiniętą komunikację miejską jest to niemożliwe.

Reasumując jestem ciekaw czy klub w ogóle rozmawia o takich sprawach z miastem?

Belzebub 30.12.2011 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1206003)
Postulat nie do klubu ale raczej do ZIKiT-u - organizacja ruchu drogowego przed i po meczu.
Wyjeżdżanie samochodem z okolic stadionu po meczu to atrakcja dla cierpliwych.
Proste rozwiązanie podpatrzone w Jerozolimie - po spotkaniu z Beitarem. Ulice w okolicy stadionu zmienia się na jednokierunkowe. Przed meczem wszystkie pasy jezdni prowadzą do stadionu po meczu na odwrót. Organizacyjnie do zrobienia tym bardziej że i tak policja stoi na każdym skrzyżowaniu w okolicy. Wystarczyłoby samą ulicę Piastowską w ten sposób wykorzystać.

:shock: Jesli to aż takie proste, to jestem w szoku, że nikt na to wcześniej nie wpadł. Pomysł bdb..

JrQ- 30.12.2011 00:41

- Możliwość zwrotu / przebukowania biletu na kogoś innego.
- Dodatkowe autobusy po meczu, szczególnie po europejskich pucharach, czy też piątkowych meczach, gdy po 23 spod stadionu nie idzie się dostać na D303/Hutę.
- Karta, sprzedaż przez internet biletów
- zakaz palenia na C :D

Lysy 30.12.2011 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AxelFoley (Post 1205866)
Skąd Ty się urwałeś, że dla Ciebie bierne palenie papierochów przez kibiców niepalących i np. dzieci z którymi przychodzą to PIERDOŁY ???????

Naukę czytania ze zrozumieniem jeszcze w gimnazjum nie mieliście? Jest tysiące istotniejszych problemów, przy którym ten faktycznie wydaje się nieistotny. W sektorze rodzinnym nikt nie pali, poza tym, jakby nawet, to wystarczy podejść i zwrócić uwagę. Chyba, że brakuje odwagi?
Zaśmiecasz interesujący temat, takimi śmieciowymi "problemami" - więc nie odpowiadaj, skupmy się na ważniejszych rzeczach.

piter116 30.12.2011 02:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siara (Post 1205937)
1) Dożywotni zakaz stadionowy dla Zdzisława Kapki

:lol:

Cztery rzeczy, które w tym temacie się jeszcze nie pojawiły:

1) prezentacja drużyny w Multikinie przed każdą rundą ( tak jak to było praktykowane parę lat temu )

2) zaklejenie tego obskurnego betonu
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zja_1_0/51097/
http://galeria.wislakrakow.com/20111...0nDSC_0142.jpg
widać różnicę ?
fajne rozwiązanie zastosowano na Emirates Stadium :
http://www.fussballinlondon.de/stadi...Arsenal_08.JPG
http://www.fussballinlondon.de/stadi...Arsenal_05.JPG

3) Powstanie internetowej TV z prawdziwego zdarzenia (ciekawostki, przedstawienie historii klubu, wywiady z piłkarzami przeprowadzone w podobnym stylu jak niegdyś ten z Marcelo na TWSD )

4) Mały upominek od klubu przy zakupie karnetu ( znowu odniosę się do Arsenalu: wyrabiając kartę kibica przez internet po kilku dniach otrzymujesz przesyłkę z płytą DVD, książką, vademecum kibica oraz plakatem). Do Arsenalu nam daleko, więc niech to na razie będzie zwykły plakat czy jakaś gazetka. :)

omen69 30.12.2011 09:20

To ja dodam coś od siebie z innej strony :) chodzi o stronkę internetową. Wszystko jest ok poza działem historia, który powinien być w menu głównym i tam np. odnośnik - oni grali dla nas i zdjęcia i opis sylwetek najlepszych piłkarzy... i WYWALIĆ tapety z głównej. Przecież to śmiesznie wygląda: tapeta z Marcelo jak trzyma naszą koszulkę a już u nas nie gra, tapeta z Łobodzińskim!, tapeta z Zieńczukiem który gra w innym zespole, podobnie z Ćwielongiem, Brożkiem. Te tapety można znaleźć też przez wejście w multimedia - tapety - byli piłkarze - więc po co oni na głównej?

Oraz skoro jest wyszczególniony dział MESA to robić w nim lepsze i pełniejsze uaktualnienia. Z reguły wynik szybciej jest dostępny na innych stronach. Może ciut więcej zdjęć.

frg 30.12.2011 10:11

Postulat, który chyba jeszcze się nie pojawił:
Mozliwość zakupu innego biletu, na inny sektor w przypadku posiadania karnetu.

Mam karnet na C, ale przyjeżdza rodzina / znajomi i chce z nimi iść na sektor E (po 1 żeby nie bylo "kosmitów" i przypadkowych ludzi w młynie, po 2 idą pierwszy raz na mecz i raczej nie sa i nie będa fanatykami.). Chce zrezygnować (nie mówie tu o oddawaniu kasy albo przepisaniu tego biletu bo to juz byłby totalny kosmos), ale chce poprostu zakupić nowy bile, anulując to jedno wejście na karnet. Teraz sie nie da!!! Na wiosne chciałbym zabrać dziecko na mecz na sektor rodzinny - też się nie da bo mam karnet na C.

Fajnie byłoby to zmienić.

Charlie 30.12.2011 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1206007)

- zakaz palenia na C :D

To może jeszcze stewardzi na C :-P ? Bo kto inny miałby to egzekwować twoim zdaniem?

robert1980 30.12.2011 10:52

Już ktoś to przypomniał PROGRAM MECZOWY był w roku 91 [posiadam] a teraz ni ch... nie da się

GaoFeng 30.12.2011 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacpaw91 (Post 1205917)
Wiem, że istnieją takie Młode Ekstraklasy, ale nie kłóci się to z istnieniem rezerw. Popatrz na rezerwy Barcelony, Bayernu, czy MU. Dlaczego tam się ogrywają 19-21 letni piłkarze, a nie w drużynach młodzieżowych? Rezerwy Barcelony z tego co ostatnio patrzyłem mają strasznie niską średnią wieku i grają na zapleczu Primera Division. Czy to jest zły model?

Na pewno nie, ale Mloda Ekstraklasa tez nie jest zlym modelem. Rezerwy w trzeciej lidze, ok, ale ile druzyn mamy w Ekstraklasie? Wiekszosc gralaby w czwartych ligach, ktore na pewno nie sa na wyzszym poziomie niz Mloda Ekstraklasa.

brylant17 30.12.2011 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1206015)
3) Powstanie internetowej TV z prawdziwego zdarzenia (ciekawostki, przedstawienie historii klubu, wywiady z piłkarzami przeprowadzone w podobnym stylu jak niegdyś ten z Marcelo na TWSD )


Lepiej jakby to był kanał Wisła TV na większą skale tak jak ma MU,Chelsea,Barca i się dogadać z prawami w sprawie meczów powtórek itp.Zawsze fajnie by to wyglądało np.mecze teraz i kiedyś,skróty,wywiady to było dobre dawać do internetu i do tv.I można by dołączyć do jakieś platformy cyfrowej.

JrQ- 30.12.2011 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie (Post 1206031)
To może jeszcze stewardzi na C :-P ? Bo kto inny miałby to egzekwować twoim zdaniem?

wiem, że to nie możliwe :P
po prostu nie lubię jak ktoś mi śmierdzi za plecami - tyle (ale jako, że to tylko w przerwie, to jakoś przeżyję)

flamengista 30.12.2011 16:45

Coś zrobić z przerwą w meczu. Na razie te 20 minut jest całkowicie marnowane pod względem marketingowym. Tańczące dziewczyny to zdecydowanie za mało.

Pomysł z USA: podczas meczu (czy to lokalnej drużyny uniwersyteckiej, czy podczas topowego spotkania NHL) przedstawiciel sponsora, najczęściej ubrany w fikuśny stroik (np. Człowiek-Pizza) biega wzdłuż trybun ze specjalną wyrzutnią pneumatyczną. I wystrzeliwuje w kierunku trybun kilka koszulek klubowych. Podczas tego ewentu spiker opowiada, jakie to z.biste pizze/hotdogi można zjeść w restauracji sponsora, podobna reklama leci także na wielkich bilbordach.

Wiem, troszkę żałosne - ale zwykłym kibicom (nie-ultrasom) się to strasznie podoba, a przy okazji ludzie zapamiętują markę.

kacpaw91 30.12.2011 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GaoFeng (Post 1206036)
Na pewno nie, ale Mloda Ekstraklasa tez nie jest zlym modelem. Rezerwy w trzeciej lidze, ok, ale ile druzyn mamy w Ekstraklasie? Wiekszosc gralaby w czwartych ligach, ktore na pewno nie sa na wyzszym poziomie niz Mloda Ekstraklasa.

My musimy się martwić o siebie, słabsze kluby o siebie, jeżeli mamy równać do najlepszych. Ciekawie jest to rozwiązane w Hiszpanii, że rezerwy mogą grać na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. U nas chyba najwyżej mogą być w 2. lidze? Ten model byłby idealny. Młoda Ekstraklasa to przedsmak seniorskiej piłki, brakuje tam też rywalizacji. Taka 2. liga to trochę (?) wyższy poziom od MESA, ale rywalizacja między drużynami o coś. Gdybyśmy mieli rezerwy w 2. lidze...

Zalety:
- Będący w słabszej dyspozycji piłkarze mieliby gdzie się odbudować (czy MESA jest miejscem dla 27 latka po kontuzji? czy weryfikuje formę zawodnika?)
- Można by było łatwiej ogrywać jakiś talent (np. Chrapek strzela 7. goli w sezonie MESY grając z młodzieżowcami. Żeby wiedzieć jakby sobie poradził w seniorskiej piłce musimy albo dać mu kilka meczów szansy w Ekstraklasie, albo go wypożyczyć)
- Lepsze rozpoznanie 2. ligi wschodniej (wyjazdy drużyny rezerw wraz ze szkoleniowcami dają sporo informacji o kadrach tamtych drużyn, wiemy kogo można zaprosić na testy, albo kupić do drużyny rezerw)
- Rezerwy byłyby oparte o naszych młodzieżowców (19-21 lat), kilka młodszych talentów (16-18), a także dla równowagi kilku graczy bardziej doświadczonych (24-27 lat), a MESA to wtedy juniorzy starsi
- Dodatkowa możliwość przeglądnięcia kadry zespołu dla nas kibiców, a także dla szkoleniowców i włodarzy
- Pod względem kibicowskim możliwość reklamy klubu w dalszej okolicy
- Młody piłkarz chętniej do nas przyjdzie. Jeżeli będzie za słaby na pierwszą drużynę to nie skaże się na niebyt w dorosłej piłce (oznaczający często dłuższy rozbrat z poważną piłką)

Wady:
- Koszta? (sądzę, że w kwocie 1 mln zł by się wszystko zamknęło, ale mogę się mylić)

Dlatego uważam, że projekt MESA możemy dopracować poprzez wprowadzenie rezerw. Dlatego właśnie w mojej opinii Młoda Ekstraklasa z równoczesną likwidacją rezerw nie była krokiem naprzód w naszym wypadku. Przywrócenie rezerw to jedna z rzeczy, które mogą podnieść nasz poziom sportowy.

Być może trochę na siłę wyszukane argumenty, jednak tak właśnie to widzę.

Pan Jotka 31.12.2011 15:49

http://www.weszlo.com/news/9019 Polecam. Basalajowi i polskim pseudodzialaczom szczegolnie!!!! 11 boisk, jedno kryte i dwa podgrzewane.Sprzet medyczny, zaplecze...Az sie chce wyc!!!!

domin_czyzyny 31.12.2011 16:29

Mecz Wisły to nie cyrk, festyn czy inne badziewie...

RYBA 01.01.2012 08:30

O zapleczu na miare Arsenalu możemy tylko pomarzyć... swoją drogą ciekawe kiedy powstanie profesjonalne zaplecze na miare Europy, póki co obiecanki cacanki...

kacpaw91 01.01.2012 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RYBA (Post 1206396)
O zapleczu na miare Arsenalu możemy tylko pomarzyć... swoją drogą ciekawe kiedy powstanie profesjonalne zaplecze na miare Europy, póki co obiecanki cacanki...

BATE Boryszów ma świetne zaplecze treningowe. Gdybyśmy takie mieli...

milosz 13.01.2012 00:32

Baza, akademia i transfery, czyli ...gotówka, której na dziś boss wydać nie chce.

Może go przekona Basałaj ze Stanem (to wariant b. optymistyczny), może konkurencja (np. Legia) pokaże drogę do sukcesów (to wariant pozytywny, choć średnio sympatyczny), a może porażki i trwałe stawanie się średniakiem w polskich realiach wymusi zmiany (to wariant dość smutny bo zakłada konieczność licznych porażek), jest jeszcze możliwość w która jakoś nie wierzę że Cupiał zaakceptuje Wisłę jako średniaka ligowego (to jednak mało prawdopodobne, bo boss jest człowiekiem nad wyraz ambitnym i na bycie w Polskiej piłce numerem 5 czy 6 się zwyczajnie nie zgodzi), pozostaje jeszcze jedna możliwość, nowy sponsor (ale to na dziś bajka o żelaznym wilku, więc nie warto jej analizować).
Hmm kilka wariantów, cóż osobiście to bym chciał aby się zrealizował ten b. optymistyczny że Stan i Basałaj przekonają bossa ...taa, byłoby miło. Mało realne, ale możliwe, więc czemu nie, spytam retorycznie.

Marszałek 13.01.2012 01:26

Gdyby Boss miał budować bazę to by już ją dawno zbudował, w czasach kiedy można to było zrobić o wiele tańszym kosztem. Żadna konkurencja na nim nic nie wymusi,bo tak naprawdę tylko Legia jest w stanie Wiśle zagrozić. A u nich póki co to amatorka na naszym poziomie. Co prawda mają młodzież,szkolenie nieźle wygląda ale na tym szybko MP nie zdobędą. A jak nawet to też nie seryjnie i trochę czasu im to zajmie. Spokojnie możemy trwać w tej prowizorce jak obecnie wiele lat.

Ktoś kto posiada tak wielką firmę jak TF myśli i planuje kilka kroków do przodu. I to w dużej skali. To przy takim interesie jak Wisła by tego zrobić nie potrafił? Boss wie dokładnie co trzeba ale nie ma na to ochoty,bo klub traktuje jak zabawkę. Która za wiele kasy ma nie kosztować a ma cieszyć. I cieszyć go będzie, bo konkurencji żadnej nie ma. No jest teraz Sląsk co prawda, ale trzeba zobaczyć w dłuższej perspektywie czy to nie jest jednorazowy wyskok. Tak jak Lech.

Jak Cupial ma słuchać Basałaja, skoro ten zapewniał ,że spokojnie stadion zapełni w zdecydowanej większości? A sponsor na koszulkach? Wstyd aby tyle czasu MP nie potrafił znaleźć kogoś kto za rozsądne pieniądze zechce się reklamać. Albo Wisła nie jest atrakcyjnym produktem albo ktoś dyktuje ceny z kosmosu.

W klubie do zmiany jest praktycznie wszystko ale nie wierzę aby cokolwiek na jakimkolwiek odcinku miało się zmienić.

Oldpara 13.01.2012 02:12

Wisła powinna kupić żaglowiec.

Wystraczył by taki dumasztowy bryg jak "Fryderyk Chopin", ale 3 masztowa fregata byłaby lepsza.
Powinien nazywać sie "Henryk Reyman" i pływać po oceanach w towarzystwie kilku-kilkunastu jachtów. Wszystkie statki powinny mieć niebiesko-czerwone żagle z białymi gwiazdami.

Flota powinna zawijąć do tych portów, w których Wisła gra mecze w Europejskich Pucharach. Albo przynajmniej do najbliższych. Np. flota powinna wpłynąć do Rotterdamu gdy Wisła grała w Enschede.
Na statkach oczywiście pływaliby kibice Wisły. Klub powinien finasować wakacje pod żaglami dla zainteresowanych.

Jak już uzbieram pieniądze na to, żeby odkupić Wisłę od Cupiała, to tak będzie wyglądać nasz marketing :)

Tasio1906 14.05.2012 23:55

Przede wszystkim obrać jakiś kierunek i go konsekwentnie realizować (a nie co pół roku zmieniać sposób funkcjonowania klubu). Ludzie odpowiedzialni za aktualne funkcjonowanie Wisły (Bednarz, Cupiał) głoszą wszem i wobec, że budowa akademii nie wchodzi w najbliższym czasie w rachubę. Skoro nie zamierzamy "hodować własnego narybku" (szkolić wychowanków), to logiczne wydaje się poszerzenie scouting'u. Stworzenie naprawdę profesjonalnej siatki ludzi odpowiedzialnych za wyszukiwanie piłkarskich perełek w wieku 16-19 lat w Małopolsce i nie tylko. Nie wiem czy zwracacie uwagę, ale drużyna Młodej Ekstraklasy tuła się po okolicznych miejscowościach szukając miejsca do rozgrywania swoich spotkań. Dobrym rozwiązaniem byłoby podpisanie umowy o współpracy (ustanowienie klubu) z Hutnikiem czy Garbarnią. Umowa ta powinna zawierać takie punkty jak:
-użyczanie stadionu zespołowi MESA,
-możliwość wypożyczania zawodników Wisły do klubu filialnego.
- rozgrywanie corocznego meczu sparingowego, którego gospodarzem jest klub filialny.
Kolejnym istotnym aspektem jest struktura płacowa. Moim zdaniem można nawet podnieść budżet na wynagrodzenia, ale mocno uzależnić apanaże zawodników od ich boiskowych popisów(na to jest teraz ogromna szansa, gdyż wielu zawodnikom kończą się umowy, część odejdzie, inni zostaną, kilku zawodników posiadających ważne umowy zapewne także pożeganamy). Należy też zwrócić uwagę niewykorzystany potencjał marketingowy (brak sponsora koszulkowego, brak sponsora stadionu, kulający sklep, a wreszcie mocno średnia frekwencja)

tofik 15.05.2012 12:21

Najlepiej zacząc od wymiany właściciela wtedy pozbędziemy się sępów które krążą dookoła tej padliny. Później pójdzie już gładko.

murray 15.05.2012 12:52

Czy tylko ja chciałbym, żeby ktoś w tym kraju na wzór niemiecki stworzył regulacje w kontekście struktury własnościowej spółek zarządzających klubem piłkarskim?

Tam jest tzw. prawo "50% +1", czyli klub (którego członkami są kibice opłacający składki) ma większość głosów w spółce akcyjnej. Przez to nie ma sytuacji, że przychodzi byle kto z furą pieniędzy i robi sobie prywatny folwark z klubu piłkarskiego.

Przenosząc na nasze warunki, większościowym akcjonariuszem Wisła Kraków SA byłby TS, a potem na przykład lokalne firmy, indywidualni akcjonariusze.

Jestem zdania, że klub piłkarski powinien być reprezentantem lokalnej społeczności w świecie futbolu. Dlatego według mnie drużyna powinna być złożona w większości z wychowanków, ukształtowanych w Wiślackiej filozofii futbolu, a gdy są jakieś braki, powinno się dokupować wnoszących coś zawodników.

Tasio1906 15.05.2012 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1249660)
Czy tylko ja chciałbym, żeby ktoś w tym kraju na wzór niemiecki stworzył regulacje w kontekście struktury własnościowej spółek zarządzających klubem piłkarskim?

Tam jest tzw. prawo "50% +1", czyli klub (którego członkami są kibice opłacający składki) ma większość głosów w spółce akcyjnej. Przez to nie ma sytuacji, że przychodzi byle kto z furą pieniędzy i robi sobie prywatny folwark z klubu piłkarskiego.

Przenosząc na nasze warunki, większościowym akcjonariuszem Wisła Kraków SA byłby TS, a potem na przykład lokalne firmy, indywidualni akcjonariusze.

Jestem zdania, że klub piłkarski powinien być reprezentantem lokalnej społeczności w świecie futbolu. Dlatego według mnie drużyna powinna być złożona w większości z wychowanków, ukształtowanych w Wiślackiej filozofii futbolu, a gdy są jakieś braki, powinno się dokupować wnoszących coś zawodników.

jestem za tylko to troszkę nierealne przy Polskiej mentalności, zaraz wynikłyby jakieś "wałki u góry". Co do oparcia drużyny na wychowankach to potrzeba by na to od dnia dzisiejszego jakieś 10-12 lat i ładnych kilka milionów euro.

rav 16.05.2012 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1249649)
Najlepiej zacząc od wymiany właściciela wtedy pozbędziemy się sępów które krążą dookoła tej padliny. Później pójdzie już gładko.

Gładziutko wręcz.
Ekstraklasa,
1 liga,
2 liga
....

cancer 16.05.2012 21:08

Fajny artykuł do poczytania o finansach Dortmundczyków :D

http://sport.wp.pl/kat,1746,title,Fi...l?ticaid=1e75e

Wojtas 16.05.2012 22:58

co zmienic ?

wszytsko

a zaczac od zmiany Kapki ,Rogali i "rady" nadzorej

Ajax 17.05.2012 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1249999)
Gładziutko wręcz.
Ekstraklasa,
1 liga,
2 liga
....

+1

Wszystko w temacie:)

Wyobraźcie sobie że Cupiał miał by do piłki podejście w stylu Wojciechowskiego lub Solorza.

BlurgH 17.05.2012 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1249999)
Gładziutko wręcz.
Ekstraklasa,
1 liga,
2 liga
....

Jeżeli skutkowałoby to uzdrowieniem struktury klubu i przyniosłoby efekt za 5-6 lat w postaci kolejnego awansu do Ekstraklasy, to jestem skłonny chodzić nawet na 3 ligę.
Może taki kubeł zimnej wody by się paru osobom przydał ( nie chodzi mi o przedmówcę ).:garfield:

cfa 17.05.2012 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1250186)
Jeżeli skutkowałoby to uzdrowieniem struktury klubu i przyniosłoby efekt za 5-6 lat w postaci kolejnego awansu do Ekstraklasy, to jestem skłonny chodzić nawet na 3 ligę.
Może taki kubeł zimnej wody by się paru osobom przydał ( nie chodzi mi o przedmówcę ).:garfield:

Jak by były transmisje w TV też nie miałbym nic przeciwko.

Wertian 17.05.2012 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1250184)
+1

Wszystko w temacie:)

Wyobraźcie sobie że Cupiał miał by do piłki podejście w stylu Wojciechowskiego lub Solorza.

I na całe szczęście nie ma, bo gdyby miał to dawno by go już tutaj nie było. Niektórzy myślą chyba, że chętnych na Wisłę liczyć można w dziesiątkach i BC tylko przez swoją pazerność nie chce się nią podzielić.

FraMat 17.05.2012 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wertian (Post 1250193)
chętnych na Wisłę liczyć można w dziesiątkach i BC tylko przez swoją pazerność nie chce się nią podzielić.

No jak nie, jak tak?
Przecież wiekszość użytkownik na tym forum twierdzi, że Wisła osiaga słabe wyniki, bo Cupiał doi z niej każdą złotówkę.
Osobiście krytykuję Cupiała za nieprzemyślaną i chaotyczną politykę sportową, ale doceniam wkład finansowy i wytrwałość (niezaleznie jaki ma ona podtekst)

Ajax 17.05.2012 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1250216)
No jak nie, jak tak?
Przecież wiekszość użytkownik na tym forum twierdzi, że Wisła osiaga słabe wyniki, bo Cupiał doi z niej każdą złotówkę.
Osobiście krytykuję Cupiała za nieprzemyślaną i chaotyczną politykę sportową, ale doceniam wkład finansowy i wytrwałość (niezaleznie jaki ma ona podtekst)

Dokładnie Cupiał na bank jest na minusie jeśli chodzi o całkowity bilans.

Ale trochę więcej rozsądku i spokoju by się przydało.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl