![]() |
Tak się zastanawiam czy ten cały dzisiejszy (wczorajszy już raczej) cyrk na temat Meliksona to nie jest odpowiedź na to http://sport.interia.pl/raport/wisla...-wisla,1684393 i próba pokazania "cytrusom", że nawet aktorami są gorszej jakości od Nas. Oby. W każdym razie dziwnie to wygląda, a i te "pokerowe" miny Iwanowa, Juskowiaka i Probierza bliższe Maliny niźli Oskara;) Osobiście stawiałbym dolary przeciwko orzechom, że jednak Melikson zdrów i cały zagra jutro od pierwszej minuty, a jeśli nie..... TO i tak w imię Boże NA NIIIIIIICH!!!!!!!!!!!!!!
Dumny po zwycięstwie, Wierny po porażce JEDREK76 |
Dawno nie było nic o pogodzie więc mały upd:
Cyprus, Nicosia: 23.08, 10 pm: 27C, 64% Hum W Krakowie w najcieplejszym momencie dnia ma być 27C i wilgotność... 64%. W środę Kraków powita Wiślaków rzeszą fanów (oby) i iście Cypryjskim upałem - ma być 31C w cieniu (tylko 3 stopnie mniej niż na Cyprze) a dla ciekawostki dodam, że o 20 (pora meczowa) ma być u nas 25C i 76% wilgotności. Ktoś jeszcze chce pomarudzić na pogodę? Ciekawe co powiedzą w Apoelu jak wylosują jakaś moskiewską drużynę i pojadą tam w grudniu grac przy -25C :D |
Cytat:
|
Moim zdaniem Melikson jutro zagra, czy od początku- wątpię. Myślę, że może to być nawet atut, gdyż jeśli wyjdzie na podmęczony APOEL może więcej zdziałać. Ważne jest żeby zdobyć środek pola, gra defensywna owszem, ale nie dać się zepchnąć. I podstawa to nie dostać żadnej czerwonej kartki, bo ten co ją dostanie powinien w pław do Polski wracać :D Myślę że Melikson wejdzie koło 60 minuty, lub wcześniej gdy wynik będzie zły.
http://www.weszlo.com/news/7631-APOE...apierowy_wynik |
Boję się trochę zbyt defensywnego ustawienia na jutro z trójką defensywnych pomocników w środku: Nunezem, Wilkiem i Sobolem. Szczególnie przy możliwej absencji Meliksona. Mam nadzieję, że RM zdaje sobie sprawę, że kluczem będzie zdobycie bramki, a bronienie Częstochowy przez 90 minut to nienajlepszy pomysł.
Powinniśmy wyciągnąć wnioski np. z Porażki Lecha z Brugge 2 lata temu, gdzie Zieliński wystawił 7 defensywnych zawodników do bronienia 1:0 i skończyło się jak wszyscy wiemy... Trzeba zagrać od początku wysokim pressingiem w optymalnym zestawieniu (Sobol, Nunez, Melikson (Garguła?), Iliew, Mały, Genkov). |
Niewazne jak , po trupach do celu , po trupach do celu ;)
|
Dzis jest ten dzien ktory dal nam Pan:taniec:
Im blizej meczu tym mam coraz wiecej watpliwosci i obaw.:-/ Ze znow sie nie uda, ze znow byla szansa a skonczylo sie jak zwykle... ....a no kiedys musi sie wreszcie udac, chocby biorac po uwage czysta matematyke. Im dluzej trwa jakas passa tym jest wieksza szansa, ze sie ona skonczy:-D No wlasnie, w tym roku jak narazie wygrywamy w pucharach wszystkie mecze:rotfl: Jesli chodzi o Meliksona to wydaje mi sie, ze jest to sciema. Zastanowmy sie. Po co nasz klub mialby na 24h przed meczem oficjalnie informowac, ze nasz najlepszy zawodnik jest kontuzjowany? Przeciez to tylko ulatwienie dla APOEL-u i dodatkowo podniesienie morale u Cypryjczykow, ktorzy juz teraz sobie moga myslec "nie zagra ich kluczowy zawodnik" co spowoduje u nich jeszcze wieksza determinacje w walce o korzystny wynik. Gdyby o braku Meliksona dowiedzieli sie na godzine przed meczem to by nawet nie mieli czasu o tym myslec i niewiele by juz zmienili. Wczoraj Maor po 15 minutach zszedl. Zakladam, ze trening po 15 minutach zostal zamkniety dla dziennikarzy wiec ci zobaczyli, ze Maor opuszcza boisko po kwadransie co wyglada jeszcze bardziej wiarygodnie:) Ale moze Melikson wrocil pozniej do zajec? Swoja droga jesli kontuzja Meliksona to sicema to zastanawiam sie czy ktos jeszcze we wspolczesnej pilce daje sie nabrac na takie zagrywki w stylu "w ostatniej chwili wypada najlepszy zawodnik rywala". |
Nie mozna tylko bronic wyniku - stac Nas na strzelenie gola. Zagrajmy lepiej od Slovana i sie uda. Trzeba trzymac kciuki i wierzyc. Za duzo osob jest pewnych, ze Apoel wygra i awansuje - bedzie ciazyc na nich dodatkowa presja a to tylko Nam moze pomoc.
|
Dać Maorowi zastrzyk przeciwbólowy (blokade) i niech za******la na boisko. W koncu nie co roku możemy grać o taką stawkę jak dziś !!!
|
No panowie dziś wielki dzień dla polskiej piłki, po wielu suchych latach w pucharach a było ich 15, jestem na 80% pewien że awansujemy, pokonując 0:1 Apoel.
Czuje to, taka szansa nie może się już wymknąć, to musi się stać. Być może Melikson strzeli gola ok. 75 minuty być może ktoś inny wcześniej. nieważne. Ważne by awansować. Nie demonizujmy też wielkości APOELu, w pierwszym meczu przez większą cześć meczu nie mieli 100% sytuacji, owszem dochodzili do nich ale nie było ostatniego podania. Jeśli nie z nimi to z kim? trzeba wreszcie awansować, bo łatwiejszych drużyn nie będzie. Jako że mecz ma status "zawałowego" i pewnie nie raz będzie potrzebny kardiolog, to mimo tych emocji cieszmy się z tego że to Wisła ma szanse awansować, że gramy już w play-offach, że możemy być świadkami historycznych chwil. Osobiście nie pamiętam gry polskiej drużyny w LM, nie pamiętam meczów innych polskich drużyn, tym bardziej od tylu lat czekam na te chwile. |
Cytat:
Nawet jakby Meleks nie mogl zagrac to na jego pozycji widzialbym Nuneza bo chlopak pokazal ze ma pojecie o ofensywie i takoz tez jest usposobiony. Na razie nioe ma co biadolic bo damy rade i bedzie bramkowy remis. I we wrzesniu wpadamy na Stamford Bridge :) |
Dla mnie bronienie sie przez caly mecz nie przejdzie. Chcialbym sie mylic, ale nie wierze, ze Wisla jest w stanie nie stracic tam bramki. Dlatego proporcje musza byc rozlozone na obrone i atak (co nie znaczy, ze 50 na 50). O ile wczoraj bylem optymista to bez Maora srednio to widze teraz.
|
Wszyscy tutaj dyskutują o pogodzie jako głównym przeciwniku. Tak się składa że w tamtym roku spędziłem sporo czasu na cyprze w Nikozji. Pogoda jest straszna ale w godzinach 6-18 później robi się chłodniej i wieczorami jest przyjemnie. Często powiewa też wiaterek co jest dodatkowym atutem. Porównywanie wilgotności na Cyprze i w Krakowie wg jakiś prognoz czy statystyk jest śmieszne. Tam nawet wcześnie rano , gdy nie jest gorąco, jeśli idziesz spokojnym tempem 15 min to płynie z ciebie. Wilgotność nie dokucza tak wieczorem. Trzeba pamiętać że będziemy grać o 21:45 miejscowego czasu a wtedy nie powinno to sprawiać piłkarzom problemu.
Wierzę że z Meliksonem to jest zasłona dymna. Tj w stylu Maskanta. |
Cytat:
Trzeba wierzyć, że chłopakom się uda. Wbrew pozorom, brak Meliksona na poczatku spotkania i jego wejście np. w 2 połowie mogłoby okazać się kluczem do wygranej. 11 godzin :-D |
cos mi sie wydaje ze dzisiaj zablysnie ktos niedoceniany hmmmm...? moze kew :)
|
Jednego jestem pewny. Gdyby doszło do rzutów karnych, to górą byłaby Wisła. Pareiko ma znakomity nos do bronienia "jedenastek".
|
Cytat:
Hehe śniadanie mistrzów :) Cytat:
Cytat:
Cytat:
Genkov Melex-Małecki Nunez Zauważ że Ivica nie ma sił na bieganie 90minut, na zmianę za małego w 70 minucie będzie jak znalazł P.S. Kurcze sam się nakręcam już od rana na meczyk, to jest we mnie i nie chce wyleźć. Dzisiaj dla zabicia czasu o 18.30 na orlik, tam półtora godziny wylania potu i wieczorem przed telewizorek. Trzeba jakoś zabić czas bo człowiek ....icy dostanie |
no z kirmem juz gorzej nie bedzie,teraz juz tylko lepiej :D
|
Ja myślę że będzie tak
Genkov Iliev-Małecki Nunez Melikson zaś wejdzie za Ilieva na zmęczonego rywala i ich dobije 2 brameczkami :D. |
Nerwy, nerwy, nerwy .... Jeden z najważniejszych meczów od kilku lat, szansa znakomita, oby nie było powtórki z Aten ... Szczerze to jeśli uda się strzelić im przynajmniej jednego gola - to wtedy szanse wzrastają do 90% ... Pytanie tylko czy będzie w stanie. Jedynie co możemy zrobić to trzymać kciuki.
|
jestem przekonany ze APOEL od samego początku rzuci się na nas, sa przekonani że na własnym boisku są w stanie strzelic 2,3 bramkibez wzgledu na to czy stracą bramkę jako pierwsi czy nie
|
Mam nadzieję, że nie będzie tylko takiego początku jak miał Śląsk z Dundee w Szkocji...chociaż jak miałoby się skończyć tak samo, to wcale bym nie narzekał...jedno jest pewne ...moje postanowienie o ograniczeniu palenia dzisiaj na meczu zostanie złamane:/..nerwy coraz większe..
|
Cytat:
Nerwy, nerwy, nerwy - kontra, kontra, kontra - gol,gol,gol |
Cytat:
Co do drugiego zdania to osobiście nie byłbym taki pewny tej pomocy. Mały ma przebłyski, ale też często wdaje się w niepotrzebne dryblingi i traci piłkę co z kolei owocuje kontrą dla rywali a sam Mały nie zawsze się wraca do obrony. I wtedy Diaz miałby jeszcze większy problem. Ale wolałbym się mylić w moich osądach i żeby wyszło na Twoje byleby tylko Nasi awansowali. Co do samego meczu to uważam, że będzie mega ciężko i naprawdę osobiście jestem przygotowany na każdą możliwość włącznie z Naszym odpadnięciem. Nie wiem nawet czy będę w stanie ten mecz oglądać bo już teraz mam takie nerwy że ho ho a co dopiero wieczorem... |
Nie usiedzę.Snuję się z kąta w kąt, paląc jeden za drugim :) Jak mamy przegrać to lepiej nie tak jak z PAO bo zawału dostanę :)
|
Jeśli teraz na 10 godzin przed meczem tak się denerwuje to co będzie potem?
|
Cytat:
|
dzisiaj to się będzie działo.
nakręcamy się wszyscy pompujemy balon. jak wrócę do domu z pracy to już w ogóle nie będę mógł wysiedzieć. oby był awans oby była LM!!! a na koniec piosenka: WE ARE THE CHAMPIONS!!! |
Panie i Panowie,
siedzę 8 500 km od Krakowa, na praktyce w Wietnamie i tak się od wczoraj denerwuje że kosmos.. Powiem Wam jak się jest daleko i nie można iść do swego domu na R22->zaczyna się doceniać to co jest ważne i niezbędne i dziś o 1:45 czasu miejscowego będzie siła... DO BOJU MARSZ!!! Niech gryzą trawę z walki!! |
Chodze z kąta w kąt rano nawet w Łagiewnikach byłem.
Masakra stres jak nigdy. |
Co będzie to będzie. Wszyscy liczą na LM. Nawet jeśli nie awansujemy to tragedia nie będzie. Ale trzeba liczyć na taktykę Maskanta, palca Bożego i tyle.... reszta w nogach piłkarzy.
|
Od rana nie mogę wysiedzieć w robocie, niech ten czas szybciej płynie!
Wygramy ten mecz, los się musi odmienić... |
Wisła odniesie dziś 6 zwycięstwo z rzędu w LM i awansuje do LM. Jestem jakoś dziwnie o to spokojny. Z Meliksonem czy bez wygramy ten mecz. Dziś się nie denerwuję bo wiem, że LE i tak mamy więc spokojnie uda sie awansować. Już jutro wszystkie media będą o nas pisały :)
P.S. Forum czytam od lat ale to kilka dni po 23 sierpnia 2005 roku, po porażce z PAO postanowiłem coś napisac :) Dziś mija 6 lat. |
Wyobrazcie sobie jakby doszlo do serii karnych ,zawał serca murowany :lol:
|
W ciągu 120 minut strzelimy im gola tak więc karnych raczej nie będzie ;)
|
Właśnie dostałem telefon od rodziców będących na urlopie nad morzem ...
Od rana na plaży jest rozstawiany zajebiście duży telebim ; ) Coś jak Fan Zona ; D W razie awansu Wisełki służby sprzątające będą miały nie lada wyzwanie doprowadzić plażę do porządku : ) |
River przypomniał mi, przyśpiewkę religijną:
Oto jest dzień, który dal nam Pan, weselmy się i radujmy się nim... Pamiętam ją z Klagenfurtu jak cały dzień, od rana śpiewali ją niektórzy Polacy (mocno nawaleni) przed meczem ze szwabami... niestety weseliliśmy się tylko do meczu...później zaczęli weselić się Niemcy. Mam nadzieję, że dziś będzie właśnie ten dzień, martwi mnie tylko Maor. Po co Maskant poinformował o kontuzji na dzień przed, przecież do tej pory o kontuzjach dowiadywaliśmy się przed meczem (Pereiko, Lamey). Jest to dla mnie dziwne, mam nadzieję że to zasłona dymna... mam jednak pewne obawy. |
Panowie spokojnie .....
Rok temu o tej porze było już po pucharach i obciach na całą Polskę. Jest postęp. Faza grupowa ligi europejskiej jest dla Wisły lepsza z punktu widzenia marketingowego i dla nas kibiców chyba też. Jeśli szczęście nas nie opuści w Nikozji to z pewnością nie wystarczy go na fazę grupowej LM, gdzie buki sromotne zbierzemy od każdego. To tak na ostudzenie. Nie mamy wybitnej drużyny, co nie znaczy że nie mam nadziei, że Maskant zrobi fajna pakę. Co do dzisiejszego meczu to przewiduje, że da się awansować jeśli bronić będzie 11 zawodników na całej długości i szerokości, i podstawą będzie podwajanie i potrajanie atakujących i oczywiście kontry na full speed .... Tylko ile można tak grać ??? nie wiem. Z braku sił w końcówce 1 połowy i po 10 minutach drugiej pojawia się faule. Sobol nie dotrzyma do końca a i Nunez przynajmniej jedno żółtko ma pewne. Łapać za koszulki i ciąć muszą więc wszyscy równo .... oczywiście z kulturą i tylko jak już minie ..... |
Cytat:
Ja tam wolę nawet przegrać wszystkie mecze w fazie grupowej CL , bo nawet jeśli się tak stanie Wisła otrzyma ok. 50 milionów , co pozwoli na zbudowanie jeszcze lepszej drużyny w przyszłym roku. |
Cytat:
Coraz bliżej, coraz bliżej. Uraz Meliksona niepokoi, ale jestem dziwnie spokojny, że jednak zagra. Nie ma co dyskutować tutaj o taktyce na mecz. Jestem pewien, że Robert wybierze tę optymalną. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl